Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
22. črc 2009

Zuzi, tak super - Sárinka je fakt šikula - moooooc gratulujeme a závidíme 🙂

Beti, pozor na brouzdaliště - holky z Pyloušků - teda jejich děti něco chytly, mají teploty a afty po celé pusině ☹

zuzanka26
22. črc 2009

Jani vám držíme palce ať to jde rychle, jednou se to zlomí!!! 😉

jana.sun
23. črc 2009

ahojky,

tak jsme dnes měli tatku doma, tak se dostávám na PC až ted 🙂
to vedro je šíííílenýýýý!!! už at je zas normálně, ale ne zima!!!! 😅
zitra se chystám do jogušky, máme tam na vyzvednutí katalog, jak jsme fotili čepičky,
tak jsem zvědavá, jestli si nějaké vyberem - jako honorář 🙂

zuzanka26
23. črc 2009

Tak my byly dnes plavat a hrůza- řev a řev. Koukali na mě všichni jako na blázna. ostatní děti se skoro potápěly. Takže asi dopadneme jako Pavlinka. 😲

Tady je 21 stupňů venku, ale v bytě zůstalo přes 26 a nejde to vůbec vyvětrat 😝

lacherka
24. črc 2009

beti, jo během pár hodin byl pokoj jak kulnička na dříví, fakt nedovedu si představit mít dvojčata! To bych musela mít byt kde nic tu nic, jen plovoučka at si dělají děti co chtějí a večer jen zamést, žádný poličky, skřínky, nic, jen ted mi Miša vytahal vše pod stolkem...holky to jsou vedra co? My včera byli u babičky na bazeně a dneska teda nevím co podniknout....

s žehlením se přidávám, mně už tady ta hromada padá, vždycky říkám večer večer, jenže včera usnul M. o pul 10 a to už se pak nechtělo zase mne, protože je to žehlení min. na 3hodiny, tak snad dnes večer? držte palce🙂

Jinak zase super věc v našem baráčku, zjistili nám, že žumpa provlhá do baráku, takže musím vypusti a vyšistit a nechat 14 dní až 3týdny schnout, takže budem bydlet u babičky...malý stěhování☹

betina
24. črc 2009

moni, ty teda máš taky štěstí herdek, se z toho věčnýho stěhování jednou zblázníš! tak dej žehlení babičce 😀

jana.sun
24. črc 2009

ahojky,

teda Moni-Lach - to je pech s tím vaším baráčkem!!! 😒 držíme pěsti, at se to spraví a je to už v pohodě. zas je lepší, že se to našlo ted, když je venku teplo, v zimě by to asi bylo horší, ne? 😕

Zuzi, tak Sárince se plavčo nelíbí? no třeba ji jen rozhodilo nové prostředí a příště to bude lepší. a když ne, tak se holt nedá nic dělat. my taky nechodíme plavat a žijem 😅

jinak včera mi posílala Pavlínka sms - mají se dobře, pořád se bazénkují a Ajisek chodí jak "tryskáč" 😀 Pavča zrovna psala od kadeřnice, že si nechala zkrátit vlasy na mikádo - tož su na ni zvědavá!!!! 😉
jo a sami tam nejsou, jak jsme se o ně bály, ale ted tam mají Marka a příští týden Pavčiny rodiče 😉
no a samozřejmě vás všechny mooooooooooooc POZDRAVUJE!!!!!!! a chybíme jí!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

janula2008
24. črc 2009

Ahoj holky, tak Vás zas po dlouhé době zdravím, nebyl vůbec čas 🙄 . Frajerka jsem se totiž nechala ještě ukecat od kámošky a od úterý do dneška jsem k Simonce hlídala ještě její 7letou holku, no holku... 😝 takovýho parchanta jsem ještě nezažila 😒 .Takže se z toho teď vzpamatovávám a radostí (že jsme to všichni přežily ve zdraví 😅 )se dnes asi ožeru 😀 😀 😀 . Je to na dlouhý vyprávění,ale jako bylo to fakt hustý, opravdu neznám podobně nevychovaný dítě a měla jsem chuť stokrát za den ji snad jednu natáhnout a to si myslím,že jsem od Simči vytrénovaná dost a jsem úplnej flegmoš 😝 😝 .Každopádně doporučuju to jako trénink tomu, kdo si myslí, že má uřvaný a neposlušný dítě plus málo času...zjistila jsem,že Simča je zlatíčko na entou, nejmilovanější,nejhodnější a vlastně mám spoustu času i jen pro sebe 😅 😅 Jinak Luky má od dneška 14dní dovču, tak se hrozně těším, jak budem konečně všichni spolu a příští týden jedem do toho hotýlku směr Zlín, snad vyjde aspoň trochu počasí.Moni, ty trable s barákem to je mi líto. S úklidem jsme na tom teď dost podobně, budu to tu likvidovat asi celej víkend a škody po ,,adoptované" madam začnu sčítat večer 🙄 🙄 krásný víkend holky!!

jana.sun
24. črc 2009

Januli, tak hlavně, že už je ďáblice pryč a máš to za sebou 😉
Pěkně si užijte dovču, at vám vyjde počsí 🙂

motylek
25. črc 2009

Ahoj holky, my jsme na víkend v Praze. Taky jsem byla dnes u holiče i Kubou, já mám mikado a kuba šel strojkem. Moc mu to sluší, je úplně klásnej 😀 😀 😀 .

Jinak ty vedra byly uděsný, byli jsme každej den v Loučkách, Kuba v bazénku, já v bazénu a celkem se to dalo, ale včera jsme celej den chodili po Barrandově, černá ruka zákona nechtěla spát, jenom chodit, takže jsem večer byla death.

Teď jedeme za prababičkou a zítra zpátky do Brna, zase do toho našeho bordelu a prádlo mi tam taky přetéká. Ale když jdśou ty tepla, tak to by bylo vražedný. Kuba chodí spát taky cca v deset, taže pak nemám náladu na nic.

No nic, musím letět, nastal zase řev, tak jdu uklidnovat.

Papa a krásný víkend

pavlina05
autor
25. črc 2009

Ahoj holky!!!
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Sluníčka naše!!! Moc se nám stýská. Jsme teď na skok u tchánovic, tak já musím hned za Váma 🙂
Jak se vede?
My se máme báječně, užíváme si léto a chatu maximálně. Vše je super, noce na prd...Ája spí mezi náma, pořád cestuje a povídá...Jinak bravurně chodí a je pořád veselej.
Moc nám chybí net, ale já závslačka to musím vydržez 😅
Všechny zdravíme.

pavlina05
autor
25. črc 2009

Holky vy jedete 🙂 3 stránky 😎
Sárink měla klíště? ☹
Kluci už chodí?
Holky, pak se ozvu, za 10 dnů než pojedeme s M na dovču a pak naplínujeme nějakej pokec, ju?
Tak pa pa pa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Jo a nebojte, sama na chatě nejsem. První týden jsme tam byli s kámoškou a malinkoo Eli.Fajn týden, ale mega záhul. Děcka dováděli jak pominutý a my skákaly jak kozeny. Ale jinak ok. Teď jsme tam byli společně s MM. A od pondělí tam budou na 14 dnů naši. Já pak pojedu domů vyprat, poklidit a pak na dovču do Adržpachů.

jana.sun
25. črc 2009

ahojky,

tak ses Pavli přeci jen dostala na PC - to je úúúúúúúleva, coooooooo???????? 😀 😀 😀 😀

si taky nedovedu představit, až budem na chatě, jak to vydržím bez netu 😕 😕 😕 doufám, že bude od toho 10.8. hezký počasí, páč jestli bude chcanech, tak si tu dovču moc neužijem ☹

já už jsem prádlo jakž takž porychtovala - ve dvanáct v noci - proč bych spala, že??? 😅 ale košile s dlouhým rukávem, které ted nejsou akutní, tak ty tam čekají a čekají 😵

fajn, že si všechny užíváte bazénkování - taky na chatě budem 😉 teda doufáááááááááám 😔
jsem zvědavá, co na to Maty "řekne" - ve vaničce se mu líbí - ale jak ještě neumí sám sedět, tak nevím, nevím,
jak to v tom bazénku budem praktikovat 😅

jana.sun
25. črc 2009

zapomněla jsem popřát všechno nejlepší Kubíkovi k dnešnímu svátku 😵 hlavně, at je zdravej a přináší rodičům jen radost (a oni jemu) 🙂

tak MOty je taky na mikádo - že by????? nová moda na "dipkách" - Beti, Lach, jdete taky do mikáda??? oml.se, ostatní jsem naživo zatím neviděla 😅

lacherka
25. črc 2009

Januli no to musel být teda očistec!!!
Jani jo jo je to super,že se to zjistilo ted, protože to líp vyschne, jak v zimě a taky můžu být u babičky, kde má velkou zahradu a bazen, takže co si přát víc....babička nám vždycky navaří, když máme přijet, takže pro mě to myslím bude taková dovolená. A hned kousek mám kamošku

A taky je to nelepší varianta co mohla byt, protože bud mohlo být prasklé potrubí a to by se horko těžko zjistovalo kde a hlavně opravovalo a nebo špatná izolace domů, což by se musel celý obkopat a nechat podřezat a dát izolaci...takže septik, je ta nejlepší a nejlevnější varianta, tak jen aby se to všechno zvládlo

holky všechny si pěkně užijte dovolenou. Já dneska byla celý den doma a už mě chytal z nudy smutek, že jsem zavřená, každý o víkendu někde pryč. Tak jsem byli u nás na plácku na písku, no a bordýlek všude pak jsem se snažila Míšu uspat, ale vůbec...tak doufám,že dnes půjde brzo a já budu teda žehlit, už se těším!

Jo a Míša od včerejška udělal pár kroků, dneska jsme trenovali, pustila jsem ho, stál, tak jsem šla před něj, a natahla ruce a on za mnou šel, asi 6 kroků a celej štastnej

Jani ty jsi dobrá, o pulnoci žehlit, no klobout dolů!!

lacherka
25. črc 2009

Kubíkovi se taky připojujem s přáním k svátku....!!

Jani jako já bych potřebovala kadeřnici, už mám ty vlasy dlouhý, že mi vadí, ale do mikáda asi až ne....ale jsem zvědavá na holky Moty, ale ty jsi taky měla takový mikado, ne?
A Pavli škoda, že sem nemůžeš hodit foto, u tebe to bude změna....tak sakryš, taky bych měla popřemýšlet o nějaké změmě🙂

jana.sun
25. črc 2009

půjdem hromadně na mikado 😀 😀 😀
Moni, taky jsme dnes byli zavření doma - ale já si aspon něco pohledala na netu 😉
Moc gratulujeme Míšovi ke krůčkům 🙂 🙂 🙂

Moni, no já jindy než o půnoci (nebo tak po jedenácté hodině) žehlit ani nemůžu 😅

janula2008
25. črc 2009

Brý večer holky, tady člověk chvilku není a jak se to rozjede 😀 Ahoj Pavlínko, chatu Ti závidím, to musí být paráda hlavně pro Aju, mějte se tam krásně a zas se ozvi 😉 Kubíkovi od Moty taky přejem vše nejlepší k svátku! Moni,jojo očistec to byl,ale o to víc si teď užívám jen samotné Simči, i když taky umí pozlobit, ale dá se to s přehledem zvládnout 😔 my jsme dnes byli celé dopo v Zoo,bylo příjemný počasí a celkově se výlet vyvedl, zítra nás čeká oběd u tchyně a oslava narozenin kamarádčiny holčičky, tak se pořád něco děje a úklid jde nějak stranou 😝 Mikádo by mi holky asi doma neprošlo, takže se omlouvám,ale v tomto se nepřidám 😀 😀

pavlina05
autor
26. črc 2009

Ahoj holky!!! 🙂
JJ, to je mazec nemít net na chajdě! Ale zase mám dobrej pocit, že se věnuji víc Ájovi. Ale on to stejně neocení...stačí mu pustit kapající kohoutek nebo fontánku a mám pokoj na celý den. Je to magnetek na vodu 🙂

Ája mi spí, tchyně vaří a já na PC. MM právě vstává a tchán jel na lov 🙂

Kubíčkovi vše nejjjj k svátku.

Moni, škoda že nejsem na blízku....Míša je borec! Do 14 dnů capká jak Ája. Tomu to jde samo. Nejhezčí je jak se dovede postavit sám v prostoru. Tady u tchánovic pořád jezdí s kočárkem a panenkou.

Mikádo je supiš, ale MM to také neocenil 😒 Nazývá mně helmičkou 😖
Já myslím , že mi to celkem sekne...ale s brýlemi vypadám jak učitelka 😝 😅 😕

No a tož tak...

Moc mi chybíte už teď. Ale zase se brzy ozvu.
Mějte krásné léto 😵

lacherka
26. črc 2009

Pavli, tak ty si to vyloženě užíváš!!!

u nás se právě Míša sám nepostaví, a nechodí, to pořád kolena, jen když ho postavím a jdu mu naproti, tak jde pár kroků, ale aby sám, to ho ani nenapadne...
Taky už se těším až dorazíte, ted pořád přemýšlím, kam vyrazit a s kým, dneska asi s kamoškou půjdem na přehradu na prochazku, tak jsem ráda.

Na ten kočárek ho moc nezvykejte!!!🙂))

S tou fontánkou vím o čem mluvíš, kamoška má na zahradě fontanku a kamínky a stačí pustit a je taky klid...háže kamínky do fontánky, akorát kamarádka je z toho krapet nervozní☹

Jani kde jste byli v Zoo, my byli ted s kamoškou u Olomouce na Sv. kopečku, ale zoo nic moc, malá, u nás je lepší.

pavlina05
autor
26. črc 2009

Moni, to chození trvá déle...do 14 dnů bude umět i to co Ájis 😉 a pak budeš kmitata daleko víc 😎
JJ,....auta jsou auta 🙂

Ája do té fontanky pořád leze a strká tm hlavu a ruky 🙂

Tak pááá

janula2008
26. črc 2009

Moni, byli jsme u nás v brněnské a příští týden máme v plánu zkouknout tu Lešnou,ale asi nadvakrát, Simču baví ty zvířata tak hoďku, max.dvě a pak už začíná zlobit. Prý je malá,ale hezká v Hodoníně, to mi řeklo už dost lidí 😉

jana.sun
26. črc 2009

ahojte lidičky,

tak fajn, jak Pavča s Ajiskem užívaj léto - jj, voda je magnet. tady na Vinohradech je taky fontána a Maty na to taky vydrží koukat - jen mě to nějak nebaví 😅
jj, MOni, taky si myslím, že bude Míša co chvilu lítat - jen co si na to přijde a pak se teprv nezastavíš 😀
Jani, tak na mikado nejdem, no 😝 😅 - ale na Pavču se moc těším, jak vypadá 😉
musím taky nějakou zoo vyzkoušet, co bude Maty říkat na zviržátka??? 😵
jinak my stále nelezem, o stoupání si či sedání není ani řeci 😀
zítra máme zase rehabku, minule se tam Maty poblil, tak měl odpuštěno - tak si to zítra vynahradíme 😅

jana.sun
27. črc 2009

ahojky holky,
jak je??? co děláte?? bazénkujete??? my ne, nemáme kde, ale snad si to na chatě vynahradíme. 😉

motylek
27. črc 2009

Ahojda holky,
my jsme zase byli na chatě, ale nebázenkovali jsem se, byla zima, na vodu, foukal vítr, tak to nebylo ono, ale když jsme jeli s kámoškou s kačárama do krámu, tak na ,,návsi,, bylo vedro jak prase. Ale na chatě od řeky foukalo.

Já jsem dneska jak praštěná, nějak jsem se od rána ještě neprobrala. Peru, vařím psovi maso, musím ještě zapnout myčku, jakubovi nachystat kaši, nakrmit, nachystat do postele (zase bude řádit až do noci, už se vám skoro vyrovnáme JaniSun) umýt si hlavu a pak pověsit prádlo, obrat psovi maso, uvařit nám večeři - no to asi zdechnu 🙄 🙄 🙄 .

Jakub už taky lítá, ale vždycky si dojde nakonec pro ruku, ale ujde už sám pěknej kusanec 😉 😉 😉 .

Tak nic, jdu se na to vrhnout, ať taky někdy dojdu do postele.

P.S.: Prádla na žehlení tu mám mega sega lega vega pega HROMADU 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jana.sun
27. črc 2009

no Moty, já ted mám takový nový koniček po nochích žehlím 😀 😀 mám sice docela narušenej spánkovej režim, ale zato mega hromada dostala značně na frak!!! 🙂
Kubík je taky šikulka - bych ho chtěla vidět, jak je tím strojkem šmiknutej - musí vypadat úplně jinak 😉

taky se bojím, aby na chatě nebylo zima na bazének - zákon schválnosti - pořád vedra a dojedem na chajdu a bude zima, že 😝

betina
27. črc 2009

moty, s tím žehlením m i povídej, mám tady takovou debilní kupu, žehlení fakt nesnáším, ale musím se do toho pustit, Ted jsem se naprdla, protože mi přijde, že mi Persil prostě Verunčiny bodýčka po jídle nevypere a tak mi tady holky řekly, že Ariel je na skrvny daleko lepší, tak jsem jej koupila no a uvidíme. je mi těch bodýček líto, protože až na ty skvrny jsou krásný 😀
jinak Verunka dělala o víkendu tanini s dědou a byla úplně nadšená, se řechtala na celý kolo. já se jen bála, aby ji děda nepustil, měl už dost popito 😀
Pavli, ahoooooj, jsem ráda, že se vám na chatičce líbí, tak vám přeji hezký počasí!

jana.sun
28. črc 2009

ahojky,
tak včera v noci jsme pro změnu nežehlila (i když stále je co),ale vařila a zavařovala Matymu příkrmy - měla jsem tu od našich cukety,tak potřebovaly zpracovat - a pak jsem vyklízela vše, co jsme měli po zemi v kuchyni, pořádně ji dvakrát vytřela, aby tam Maty konečně za mnou mohl po čtyřech - resp.po bříšku 😉 no, skončila jsem přesně o půlnoci 😅

Beti, na kravinky, to je užije, že???
Mně se Maty neskutečně řehtal, když jsem měla škytavku - takovou tu hlasitou - a on se mohl pochcat smíchy - příšera moje malinkatá - cizí neštěstí..... 😠 😠 😠 😀

motylek
28. črc 2009

Jani, v albu Kubulka od 3.m jsem dala foto jak je ošmikanej, tak se můžeš kouknout, jak je vyholenej 😀 😀 😀

jana.sun
28. črc 2009

jééééééé, Moty, moc mu to sluší!!!!! 🙂 konečně vypadá na svůj věk 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru