Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
6. srp 2009

pindule ty určo hysterka nejseš 😉 Jen je toho na tebe moc. Počkej pár týdnů a budeš veselá mamča 😉
Fuj to hnusný šestinedělí 😝 😝 😝 😝

Holky, tak jsem to přelouskala....všechny si tak užíváte. Sárinka už leze, Kubík má new frajerskej sestřih, Míša pořád řádí, Verunka dohání Simonku a Maty se skorem staví 😎 No bezva grupa tady 😀 😀 😀 😀

pavlina05
autor
6. srp 2009

TAk tady je jedna fotka z dneška:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ajiskova_letni_d...

Holky ten můj novej účes jsem ještě nevyfotila 😅

zuzanka26
7. srp 2009

Ahoj,
u nás dnes celkem ušla, jsem docela vyspaná! asi zase do zásoby na další noci 😀

Pavli chtěla jsem ti napsat, že to video jak se tam Ája směje můžeš dát rovou do televize, je to jak z reklamy na Hami 😉 😀 😀 😵

jana.sun
7. srp 2009

ahojky holčiny,

Pavli, tak šup šup nám ten účet nafot!!! 😵
vidím, že i Brně máte hned o zábavu postaráno - není čas na nudu 😉

Zuzi, tak super - snad to tak bude i nadále 😉

tak na příští týden hlásí hnusně - bezva, když nám začíná dovča!!! a vy Pavli taky jedete na dovču,ne??? no to mám teda radost až na kost 😠

jana.sun
7. srp 2009

Pindule - to bude fakt dobrý!!! 😉
Ted je to jak na kolotoči jeden den dobrý a druhý zas blééééééééé - tak už to je - blbý blbý blbý šestinedělí!!!!! 😠 😠 😠 už aby to bylo za tebou, že? a neboj - pamatuju si, že loni bylo krásně až do listopadu, tak si letos holt užiješ až to babí léto 😉

Leni00 - jak je?

pavlina05
autor
7. srp 2009

Ahoj holky!!!

Děda letěl na balonu, tak jsme dnes vstávali už v 5:30 a valili do Bystrce na start. Já áju vláčela v pyžamu a převlíkala až tam. No akce jako hrom. Ale celkem zajímavá.

zuzi, díky. no akorát že to byla večeře a sunarka 🙂 banánová. MM na něj dělala ksichtíky a on se mohl zbláznit.

JAni, já se sama neumím vyfotit. Jsem nemehlo 😅 Nějak pitomě se ksichtím. ...Jé, počkej stáhnu fotky z toho balonu, tam možná jsem 😉

JAníííí, to snad né!!!! Hnusně? 😠 😠 😠 😠 No vedro bejt nemusí, ale hlavně ať nám nechčije!!!!!!!

pavlina05
autor
7. srp 2009

😅 , tak tam toho jAni asi moc neuvidíš
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lacherka
7. srp 2009

Pavli tak já se dala do stahování fotek, ale mám nějak poblbý notas....vždy se mi ukáže nějaké prezentace, dřív se mi ukazalo okýnko, zda chci stáhnout fotky a já dala jen potvrdit a bylo to. ted mám přes celou obrazovku modrou prezentaci. A jedině se můžu dívat přes počítač, když mám foták napojený na notas a potom zkopírovat....
nevíte co s tím? vůbec nevím jak se to stalo, že už to nejde jako dřív...
no a jak jsem prohlížela a upravovala, tak se mi foták vybil a je po fotkách a nemám tady ani nabiječku☹

A byly tam i ty fotky jak jste byli u nás s broskvema, tak snad mi T. zítra donese nabiječku a já zas stravím hodku stahováním a upravováním, ach jo🙂
ty jsi holka šikovná,že je stáhuješ hned, to já až je plnej foták a pak mám takovýto trable☹

pavlina05
autor
7. srp 2009

Moni.... ☹ ...nevím. No neva, příště.
Já to dělám hned, mě hrozně baví fotit a pak to ukazovat 😀 😀 😀 😀

http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ajiskova_letni_d...

janula2008
7. srp 2009

Ahoj holky, Pavli účes tam trošku vidět je a sluší ti, je s tím určitě míň práce jak s dlouhýma vlasama ne??My jsme dneska byli obkouknout ty jesličky a dát tam přihlášku od září na to jedno dopo, no strašně milé ženské tam dělají a mají to tam fakt pěkný,tak snad si prďulka zvykne, hned se s děckama okukovaly. Ty zrovna seděly u stolečků a obědvali způsobně lžícema, tak jsem si představila tu naši dračici jakej je vždycky kolem ní binec, no doufám, že mi ji tam malinko i přeučí a že si s ní poradí, prý jsou na malé ďáblíky zvyklý 😅 Když to klapne, naběhnu přesně v tom čase do kurzu angličtiny, už mám jeden vyhlídlej a začnu po roce a půl na sobě zas trošku makat, mám ten pocit, že už jsem doma pěkně zakrněla 🙄 to video je super Pavli, fakt jak reklama na Hami 😅

jana.sun
7. srp 2009

Pavli super - účes jde vidět - a vypadá to moc dobře 🙂

Januli - jj, oni ji tam pěkně naučí 😵 a je fajn, že se ti to tam líbí a máš z toho dobrý pocit 😉

Moni, tak to taky neporadím - jsem na tohle levá - co mi neukáže mm, to neumím 😅

jana.sun
7. srp 2009

ty jo, tak balon taky super!!!!!

pavlina05
autor
7. srp 2009

Jani2008, tak super ty jesličky. Jsem zvědavá na Simču a její reakce. Ona bez tebe vydrží?

JAni sun, díky.
JJ, jsem s účesem spoky 🙂

janula2008
7. srp 2009

Pavli, jo vydrží, není v poslední době extra mamánek 😉 dneska jsem čučela, byli jsme na návštěvě u Lukyho rodičů a došla tam i jeho babička, kterou zas tak Simča moc často nevídá a milá babička řekla, že jestli se chce jít Simča podívat k ní domů na andulku,tak ať si obuje botičky a jde na chvíli s ní - bydlí o pár baráků dál, no a Simča za vteřinu podupávala u dveří,udělala mi pápá a šla 😅 ale těžko říct jak bude reagovat tam, ukáže se až v září,ale podle reakcí se mi zdálo,že se ji to tam líbí.

janula2008
7. srp 2009

Dobrou noc všem, dneska jsem nějak přetáhla 🙂

jana.sun
8. srp 2009

dobré ranko 🙂

Januli, tak to je Simuška tak trochu vyjímka, se mi zdá - aspon co tak v okolí vidím, tak jsou děti spíš mamánci 😵
si myslím, že se jí mezi ostatníma dětičkama bude líbit 😉 aby pak chtěla vůbec domů!!! 😅

janula2008
8. srp 2009

Jani, no jestli bude po mně tak se jí asi domů chtít nebude 😔 aspoň co mi mamka vykládala historky jak mě tahala z jeslí řvoucí,že tam chci ještě zůstat 😀 😀 asi bude taky taková společenská 😅 ale někdy se taky rozbulí,to zas ne, že ne. 😉 Jak jste prožili sobotu s prckama? Já jdu zdlábnout domácí klobásku (ach ta dieta 🙄 ), Luky mi tu s ní voní pod nosem 😀

jana.sun
8. srp 2009

tak dobrou chut a dobrou noc.
Maty dnes od 13:30 nespí a pořád má tolik energie - já už z něho němůžu 😖 při mlíku se mu protáčely panenky a ted v postýlce řádí 🙄 🙄 🙄 chjoooo, kdy to dítě usne???? 😕 😕 😕

jana.sun
9. srp 2009

tak tady nikdo - snad jste všichni v pořádku a užíváte ještě sluníčka 🙂

jdu se s vámi na nějakou dobru rozloučit, dnes budem balit a zítra vyrážíme na chajdu 😵
Mějte se tu hezky a opatrujte se. pa pa

lacherka
9. srp 2009

Jani mějte se tam moc krásně a doufám,že se pak zase společně potkáme, třeba v září🙂 dokud bude hezky

Dnes T. rodiče měli Míšu skoro na celý den, tak Vám řeknu, že jsem se i nudila, člověk si na to věčný hlídání asi zvykne a najednou jak je klid tak nevím co dělat🙂

Jo a od včerejška už tak nějak Míša začal chodit ušel asi tak 15m, tak uvidíme, jestli se rozchodí

lacherka
9. srp 2009

Holky tak Míša normál lítá tady po pokoji jak divej...uplně koukám, otočí se, sám se zvedne....to je rychlovka fakt...
jinak udělal aáá na koberec a celý to tady rozšlapal, já ho vezmu do náruče a mám od toho tričko i rifle...no to potěší....tak jsem uklízela...a Míša seděl a řehnil se, jak mě má vycvičenou🙂

lacherka
12. srp 2009

no tady to tedy stojí...to jste všechny v trapu????
já jsem od včerejška celkem dost nachlazená, včera knedla v krku a dneska rýma, tak doufám,že zítra už budu v pořádku, protože takto se mi nikam nechce☹

Moty a co vy s bytečkem? Budete nějaký kupovat? Koukala jsem na ty Kamechy a ty byty co byly za tu super cenu, už jsou asi pryč...

motylek
12. srp 2009

Ahoj Moni,
my jsme tu, ale jaksi bych ho klidně dala do děcáku 😀 😀 😀 . Je neuvěřitelně protivnej, ale několik dní v kuse. Už mi to celkem leze na nervy. No musím vydržet, co mi zbývá.

Jinak ty Kamechy jsou ještě volný, 2 byty, ty cca 60m, ale my jsme zase přemýšleli nad nějakým malým městem okolo Brna - Tišnov, Loučky....., koupit pozemek (v Loučkách prodávají zasíťovaný za 1000/m) a postavit si dřevostavbu (4kk za 1400000). Vyšlo by nás to na stejný prachy (kdyby byl pozemek cca 500m, větší nechci, moc práce 😀 😀 😀). Plus nějakých 150000 na kuchyń (koryna ani oresi to nebude 😀 😀 😀 😀 ), koupelku atd. Tak se uvidí, stejně pořád nemáme prodanej byt a do té doby se nehneme z místa.

Jdu se oblíkat a jdeme na písek, jinak se dneska objevím v hlavním zpravodajství - buď zabiju sebe nebo jeho 😀 😀 😀 .

lacherka
12. srp 2009

Moty....tak to se směju...u nás to samý🙂 furt knourá už mě to s ním někdy fakt neba, něco se mu trochu nelíbí, knourá, něco chce a já mu řeknu, ne, knourá, sednu si k počítači, on chce za mnou, vezmu ho na klín a on mi odlupuje písmenka

Aha, já koukala na ty větší 90m atd..tak proto jsem je tam neviděla....no já zase furt špekuluju, víš....sice ten baráček mám, ale fakt tam nejsme moc spokojení, nic se tam nestíhá, já s Míšem nemám čas abych se tam věnovala zahradě a Tomáš taky moc času nemá, a všechno mě tam rozčiluje, asi bych chtěla pořádnej obyvák, máme obyvaček malinkej a abysme si dali pod sedačku nohy, musíme oddělat stoleček. A nevím jak nás tam někdo bude navštěvovat....tak se pořád dívám na netu, dneska jsem volala na byty v rd v žebětíně, tak uvidíme, možná se tam půjdem juknout,ale jak vy...musíme napřed prodat to naše a pak se uvidí...ale zas na to máme hypoteku, tak nevím nevím jaký o to bude zájem...

Jak to máte namyšlený vy, tak to je taky dobrý, akorát já sem taková, že bych za Brno nešla, jednak nemám auto a pak nevím co bych tam sama dělala, nikoho bych tam neznala. Ale je fakt, že tam seženeš pozemek co v Brně mnohem levněji a ty dřevostavby jsou rychle postavený a cenově dobrý

janula2008
12. srp 2009

Ahoj holky!! Moc zdravíme 😉 u nás se taky pořád kňourá a vymrčuje,ale asi už jsem si zvykla neb jsem teď celkem flegmoš a jsem ve fázi, že dokud Simča neřve jak tur a nebolí mě z toho hlava, tak mě nic nerozhodí 🙄 😀 😀 Jinak jak to tak tu čtu, tak jsem celkem ráda, že aspoň to bydlení nemusíme už řešit, jsou tu pěkný starosti že 😖 Moni, taky jsem si myslela, že bych za Brno nikdy nešla, já, která xx let bydlela přímo u Náměstí Svobody a mám ráda všeobecnej ruch, obchody, večerní akce,prostě centrem Brna odkojená 😅 ...ale...po roce a půl tady v Židlách už bych pro změnu nešla zas nikdy zpět do Brna 😀 Vždycky mi stačí jednou za týden se po Brně podívat (hlavně ta oblast Myšina a nádru a kolem Tesca je fakt pikanterie, i když mi to tak dřív nepřišlo 😀) a už se těším zpátky sem do klidu a na ,, stejný ksichty". Když se mi zasteskne po obchodech, do půl hoďky jsem busem přímo u Vaňkovky (to bych snad nedojela ani z Kameňáku 😀 ) a Olympii máme za rohem, pro děcka je to tu paráda a tak celkově jsem si hrozně zvykla, veškeré vyřizování včetně úřadů, obchodů, doktorů, později školky, je do 5min.od baráku, žádné MHD...Neměnila bych 😔

janula2008
12. srp 2009

A co Míša, už lítá Moni? 🙂 Moty, tak jsem konečně teď pořádně zkoukla fotky, ty jo, Kubík je krásnej blonďáček 😵 😵 a Váš taťka vypadá hrooozně mladě 😲 😲

motylek
12. srp 2009

Např. v těch loučkách mám kamarádů plno, kámošky i s dětma, takže v tom by nebyl problém. Taky jsem si to nikdy nedovedla představit, 20let jsem byla v Praze, teď cca 6 let jsem v Brně, ale co mám Jakuba, tak se mi to začíná zamlouvat. Auto taky nemám, musela bych si koupit. Za 30min jseš u Globusu, kousek do Tišnova, poštu mají svojí, úřad taky, školku, školu, družinu, obchoy, lékárnu, jezdí tam vlak i příměstský bus. Není to vesnice, na vesnici bych nešla ani za nic. No asi bych si zvykla. Hlavně by to byla novostavba, podle svýho a zahrada, po tý toužím.

motylek
12. srp 2009

Jani, Monča psala, že už lítá. Kubík je krásne, ale zlobivej 😀 😀 😀 . MM bude 27, tak to není zas tak maldej, ale vypadá jako děcko 😅 😅 😅 😝

motylek
12. srp 2009

Židle bych taky brala, ale je to tam moc drahý.

pindule
12. srp 2009

Ahojte,holky děkuji za povzbuzení,snad bude hej,už mi zbývá do konce šestinedělí jen 4 týdny,musím to brát pozitivně,že 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru