Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

titida
2. srp 2008

holky díka za rady, to už jsem vše vyzkoušela, větrala, mazala kde čím, ten lanolin je nejlepší, to je fakt, nechala prso odpočívat, tak teď jsou na řadě kloboučky a jestli nepomůže to, tak pak už leda svěcená 😀

janula2008
2. srp 2008

titi jeste mi predepsala na gynde pak na ty prsa jakousi fialovou vodicku, ale nastesti jsme to pouzivat pak uz nemusely, pila jen z toho zdravyho, to horsi jsem odstrikavala do zahojeni a pak jsem nabehla s nim na ten kloboucek.Kitty, aha, tak to je dobry, pokud jste ve stejny firme...no, ale stejne si nedovedu predstavit jit na nocni a pak se pres den starat o malou, musi to byt narocny.Jenze penizky jsou potreba, nam to tady s materskou 7600 vykladej 😀.

titida
2. srp 2008

jani - tak my jsme na kloboučcích, ale pijdemi, že toho míň vytáhne i když teda poctivě saje, ale aby to nebylo jen dudlání ☹ tak já nevím, co s tím a genciána je to jediné, co jsem nezkusila, ale jednak je to prý karcinogen a druhak pak má člověk všechno fialové 😒 zase jsem z to špatná, omezila jsem UM, ale asi to zas posílím, ach jo

janula2008
2. srp 2008

Ano mas pravdu, byla to gencianka...no ja ji nakonec nepouzila, tak nevim 😒 . A place ti jako ze ma po tom sani jeste hlad Titi? Tak ja byt tebou bych asi odstrikavala at neprijdes o mlicko dokud se prsa nezahoji a nechala ji chvilku na UM, prece jen ja ty prsa mela zahojeny tak za 3-4dny, neni to dlouha doba to zhojeni a to mi z jednoho tekla i dost krev tenkrat ☹ . Ale nechci ti nejak blbe radit. Ty zacatky jsou fakt drina, ale pokud tak do 10tydnu vydrzis, opravdu se to upravi...ja s tim chtela seknout mockrat, ale vydrzeli jsme a jsem za to rada. (Co si budem povidat, i financne by byla jen UM sila... 😔 ).

titida
2. srp 2008

no já už je mám rozedraný skoroty dva měsíce, když se to trochu zlepší,tak tak třetí kojení je to zas horší, krev mi místy tekla fest, malá to pak zvracela, tak aspoň to ty klobouky řeší určitě
a nepláče, jenže ona hlady nepláče skoro nikdy, ale prostě nepřibírá, no
já chci taky vydržet, ale zas si říkám, že Kačka víc potřebuje mamku v poho než její úžasný mlíko, určitě je mateřský lepší, vo tom žádná a navíc děsně pohodlný, že, pořád uvařený, ale co už
no zatím bojujem, tak uvidíme

janula2008
2. srp 2008

Titi taky jsem je fakt mela na stridacku ruzne rozedrany, pak se to 3-4 dny hojilo a za chvili nanovo, trvalo to tak do toho 10-12tyd. Kazdy mi radil, jak mame urcite blbou techniku kojeni, rikala to Dr., rikali to v lekarne a ja si to pak uz taky myslela, protoze kojeni prece podle kazdeho neboli....Houby!! Kojime porad stejne a az kolem tech tydnu co jsem psala, si bradavky proste zvykly a ted uz opravdu nic neboli. Chce to cas, je to boj a drina. Ale pokud to nepujde, tak to nehrot, je jasny, ze pro mimi je proste dulezitejsi mama v pohode nez nejaky mliko. Ja nebyla kojena ani tyden, no cela generace jsme dost byla na sunaru... a nerekla bych, ze stradame. 😝 .Ja s tim kojenim byla zabejcena, protoze proste pro me to bylo pohodlnejsi nez neco michat a rikala jsem si, ze je to snad pro Simcu taky to nejlepsi, ale kdyz to vezmu zpetne, jak jsem se nervovala a najedla se na zacatku sotva 2x denne tak myslim, ze to mliko muselo byt ,,super kvalita" 😒 .Teda kde se dnes toula Monca a Paja? 😕

kitty68
2. srp 2008

jani presne

me zase rikali ze je vse ok a nebylo, proste az byla vetsi tak se ,lip chytla a bylo to

ty bradavky si fakt musi zvyknout, ted bych na nich mohla kone kovat 😀

janula2008
2. srp 2008

Kitty: to ja taky 😀 😀 .Nedavno jsem se musela pousmat, ze jsme nevedely jak zacit kojit, ted pro zmenu nebudeme vedet jak kojit prestat, dnes se musela mala doslova vecer ududlat 😅 .

kitty68
2. srp 2008

no tak ellous se dneska prezrala a pak se tak doblila ze js ji musela 2x sprchovat a to mi rekli ze z prsa se neda prekrmit - to je uplne blbost i kdybych ji ho dala co pul hodky tak se prisaje

ale bylo mi ji fakt lito, uz se to stalo minuly tyden proste nevi kdy prestat a pak ze zbluje komplet i me

titida
3. srp 2008

no mne už viděla kdejaká LP v Brně, vše OK, takže prostě asi nějaké citlivější bradavky a Kačka to prostě dělá nějak po svým, ale si připadám jak pako, každej kojí jen tak mimochodem a já z toho lezu po stěně. hlavně ta krev mne štve, protože to malá pak zvrací a jak nepřibírá, tak doufám, že to co pracně vypije, tak ať tam aspoň zůstane 🙂

janula2008
3. srp 2008

Pokud ti z toho prsa teče krev titi, tak bys jí z něho fakt podle mě pít dávat neměla, prostě to jen odstříkat, aspoň tak to bylo řečeno mě 😒 . No kojení je fakt občas věda. Kitty já kdybych dávala malé po 10min.tak se taky pokaždé přicucne a včera byl asi nějaký dobrý den, protože se nám Simča taky zeblila na procházce 😀 .

pavlina05
autor
4. srp 2008

Ahoj holky!!!!
Jsme v pohodě. Na víkend jsme byli mimo Brno...a prospělo to nám všem. Ájulka byl zlatej, jen jedl a spal...no nevím kde se to v něm vzalo 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅 😅
Vůbec nebrečel. Babičky z toho byly paf 😅
Doufám, že mu to vydrží...
Noc byla pohodová, teď spinkáme...jo a už se smějeme 😀

pokusím se dočíst....

pavlina05
autor
4. srp 2008

Titi, klobouk dolů před tebou. Ty musíš být děsně silná holk. Já tohle prožít, tak už jsem na práškách. Jsi fakt šikulka, že to tak zvládáš!!!
já vlastně oproti tobě nemám žádný problém, tak co si pořád satěžuju????
Přísahám, už nebudu bulet a fňukat!!!! Nechci!!!

No já myslím holky, že ta krizovka co byla min. týden snad už nebude...už vím jak na to...hlavně klid, všechno pak Ákjulka vycítí a je plačtivý!!
Myslím, že to bylo zase období růstového spurtu..takže za 14 dnů očekávám zase...

kitty, díky za vše.

Holky, díky Vám všem za povzbuzení a rady 🙂 , jste moje zlatíčka 🙂

janula2008
4. srp 2008

Ahoj Pavli, já si říkala, kde se touláte 😀 😀 .To je prima, že jsi měla fajn víkend, určitě to bude lepší a lepší, uvidíš. U nás se teď spí po obědě, ale myslím už budem finišovat 😅 .Včera jsme taky byli odpo v Brně, u kámošky a v Bauhausu (ještě pořád se dozabydlujem 😀 ) a bylo to taky prima, zjistila jsem, že pro nás je v poslední době nejhorší stereotyp, jak se nic neděje a je jen se mnou zavřená doma, tak je ukňučená až hrůza, protože se nudí. A asi nám lezou další zuby, sem tam plače i ze spaní 🙄 . Ale jinak je už hoďnounký zlatíčko. Dnes nám odjel Luky do práce s klíčema od kočárkárny, dorazí až kolem 16h., tak je to na pytel, už nevím čím ji odpo zabavit, během dopoledne jsem vyčerpala veškeré nápady a energii a ven vyrazit nemůžeme 😔 .Tak se holky mějte a držte se. Moni, pěkné nové fota, všimla jsem si, že jsi přidávala ! 😉 Papá.

pavlina05
autor
4. srp 2008

Jani 😀 Já to cítím stejně, když jsem zavřená tady doma, tak mě to ubíjí§ Já nejsem brňačka, takže tady znám málo lidí a bydlíme v bytě bez balkonu, takže děs§ Vždy se těším na víkendy, když někam jedeme.

Jo, doufám, že to bude lepší.
dnes jsem brečela 😀 😀 😀 , ale štěstím, jak ten náš kluk se na mě usmíval 😀 😀 😀

Já myslím, že ty 2 měsíce té krize vážně stačili a teď už to bude směřovat k lepšímu. Alešek roste, směje se začíná to nejkrásnější období!! Se na to děsně těším!!!

Mončo kde se touláš????

Já byla dnes na gyn pro HA a na kontrole po šestinedělí. Tak vše ok, tak hurá do manželských povinností 😀

pavlina05
autor
4. srp 2008

Mončo, teda ty fotky jsou úžasný§ Hlavně ta poslední 😀 😀 😀
Ty a přítel vypadáte jako děti, moc dobře 😉

pavlina05
autor
4. srp 2008

Jo a Moni, jak jsi říkala, že se ti líbí ta naše zelená barvička kočárku...tak já původně zase chtěla ten co máte vy. Jané 😅

lacherka
4. srp 2008

Holky už jsem tu! No já prostě nestíhám🙂 o víkendu jsem byli na chatě a dnes dopoledne jsem jen vkládala fotky a pak jsem šla na přehradu s kamarádkou a její malou si sednou. Byli jsem na Tee Pee a potkali tam Reginu z vyvolených,tak je z ní taky maminka🙂
No Míšu pořád křičí, tak uvidíme, dnes teda venku spinkal a ted pořád leží v kočárku a spinká. No Pavli jsme oba mladoši🙂 mně každý říká,že vypadám tak na 17. Přítel říkal,že budeme jak pěst na oko, dva mladí, s kočárkem-miminkem k tomu pejska labradora, bud každý obdivuje malýho nebo zas psa. Zrovna jak jsme byli v těch Kohoutovicích tak mě tam zastavila paní,že se jí pejsek strašně líbí.
Já jsem si ten týden užila, protože T. měl volno, tak jsme všude chodili pěšky a byli pryč na celý den, jenže ted je zase v práci.
Pavli to tě lituji,že nemáte ani balkon, já jsem tak ráda, že jedu k babičce sedím tam na zahradě a koupu se v bazenu, pejsek lítá po zahradě, no už se koukám do realit na nějaký baráček, ale ty ceny! nereálné
Holky nechcete se domluvit na to plaváníčko už nějak? já bych tam pomalu zavolala, kamarádka mi ted říkala,že už tam s malou byla a že se jí to moc líbilo.

Jinak jsem zase měla zážitek na návštěvě! Byli jsme u přítelové babičky a přišla tam jeho no něco jako teda-vzdálená příbuzná co má ty dvojčata 6 leté holky, ze kterých mi stávají vlasy na hlavě, když dají 50 povelů mému psovi, jenže oproti jejich matce to je pohoda! Přišla taky k nim na návštěvu a místo toho než by řekla, gratuluji k malýmu nebo tak něco, začala mít hned blbé kecy a to neříkám ani,že by se mi třeba představila, hned si malýho čapla do náruče, on přestal plakat. T. na ni,že takhle ho nezná, že je hodný. To jí dodalo sebevědomí a hned: no to on pozná matku! Jenže do 5ti minut začal plakat a já že ho dám do kočárku a on že ne, že at jí dám deku, že mu musí udělat masáž, no já už byla naštvaná, tak ho začala masírovat, jenže Míša pořád plakal, tak jsem byla ráda, že se jí to nepovedlo🙂 vzala si ho opět do náruče a chovala, na to její dcerunky,že by si ho chtěly taky pochovat a T. že ne! a ona hned: hmmm tatínek jak je starostlivý, no řekla to tak, jak kdyby z něho udělala blbce a pak na něj: no a co: tys moje holky taky choval, když byli miminka, jenže ji asi nedošlo,že tenkrát Tomovi bylo asi 17let a jim je 6! tak jsem čekala jesti jim ho dá do náruče, tak od tam vystřelím. Pak jsem jí řekla,že už si Míšu vezmu-když pořád plakal, a on že ne, že jí to nevadí, ale nedošlo jí,že to vadí mně! Tak jsem se otočila na Toma a už dost nasraně jsem řekla,že půjdeme, už jsem byla uplně vzteklá,protože jsem si připadala jak patý kolo u vozu a navíc že ze mě dělá neschopnou a moje dítě si přivlastnuje, Tak jsem odtam vystřelila ani nevím jak dole před barákem její dcerunky, že si chcou Míšu pochovat, tak říkám že ne, že je malinký a je na ně těžký a ony pořád svou....no vysvtlete to děčku. no už jsem fakt rostla! Po cestě jsem to ze sebe pěkně dostala, padlo několik nadávek s tím že tam už mě nikdo nedostane jestli tam bude tato pííp.....nejlepší bylo,že ona ho z těch ruk ani nepustila a vůbec jsem nepřijeli za ní! Já nevím,ale myslím, že já tady na ty rádoby maminy všeználky mám fakt nějaký pech, doma jsem byla na sebe naštvaná,že jsem jí ho nesebrala z ruky a neřekla jí něco, jenže jsem měkota. A měla jsme díky ní celý den zkažený. Fakt oprsklá ženská!
A taky nesnáším ty rady, když někam jdu malýho ukázat a on plače tak typu: no to máš slabý mlíko atd, nebo jedna paní zas: no on je krásně snědý a já říkám,že není snědý, že je opálený od sluníčka a ona na mě vyděšeně, jako že mininka se nesmí opalovat! Tak jí říká,že to asi nevím,ale prostě v létě ho před sluníčkem neubráním. Přítel mi říká at se tady nad ty ženský povznesu a myslím si svoje, ale mě tady ty rady fakt vždycky vytočí!
no tak jsem se trochu rozepsala

janula2008
4. srp 2008

Moni, teda to jsem si početla!!! 😀 To s tou ženskou Tě úplně chápu a kecy o slabým mlíku taky nesnáším 🙄 . Ale hlavně k tomu plavání, jsem pro a určitě chci něco domluvit, nejlíp od září? Ještě jednou kuknu na ty stránky plaváčky, momentík. Ale mně by se nejvíc hodily ti Milosrdní.

janula2008
4. srp 2008

Koukám, že jsou tam napsány odpolední hodiny, to by bylo prima, pro nás ideál tak kolem té čtvrté - půl paté a dívám se, že pojišťovna nám taky něco přispěje, to by byla škoda toho nevyužít...Jak jste na tom vy?Je tam psaný, že jsou skupinky podle věku dětí, ale třeba by nás nechali u Vás když je poprosím. Stejně Simča ještě nikdy nikde neplavala, leda zatím ve vaně 😀 .

lacherka
4. srp 2008

Jani, kamarádka mi říkala,že prý na té Polní se to ruší a vše je na té Lesné-nebo v Černých Polích,asi by bylo nejlepší tam zavolat a snad řeknou něco přesnějšího.
Myslím,že by mohli být spolu kamarádka říkala, že to rozdělený sice je,ale na nováčky, pokročilé atd. a ne podle věku.

janula2008
4. srp 2008

Tak mám tam zítra brnknout? Zjistím co a jak. Teda holky, my dnes psycho podvečer (procházku taky prořvala, takže vlastně i odpo a i dopo nic moc:(), jsem úplně vyfluslá. Byla zvyklá, že jak jsme tu byli minulý týden oba, tak se jí pořád jeden z nás věnoval a dnes jsem myslela, že ji snad odvezu do babyboxu, neudělala jsem doma vůbec nic, jen ji pořád tahala jak kočka kotě, mám odrovnaný záda a třeští mi z celopodvečerního řevu hlava.Nikdy jsem neslyšela tak hlasitě řvát mimino, i máma říkala, že takový ječák jak má Simča nezažila...Usla až teď, takže jdu taky, totálně odpadám. Četla jsem, že nějaká slečna tu čeká na stránkách trojčata, asi bych to neměla říkat, ale fakt ji lituju. 🙄 Tak dobrou holky, dnes jsem opravdu na toto téma jak šitá, pěkně mě přepadá depka, snad to bude zítra lepší. Papá

lacherka
4. srp 2008

Jani drž se! Já lituji i ty s dvojčaty, přítel je z dvojčat a já se modlila,abych měla jen jedno🙂 jinak fakt nevím, to bych asi nezvládla....dobře, tak jestli tam brnkneš tak mi pak dej vědět, no já bych určitě chodila, pro mimčo je to super, bude mít zážitky a taky změnu🙂

janula2008
4. srp 2008

jj brnknu tam a zitra napisu co jsem zjistila, dobrou a hlavne klidnou noc... 😉

janula2008
5. srp 2008

Moni, prosím tě, mrkni na toto (a ty Pavli taky pokud budeš taky chtít taky chodit), je to to stejné? http://www.slune.websnadno.cz/Uvod.html

janula2008
5. srp 2008

Tohle je přímo plavání na Polní, zkusím tam poslat mail. Jinak ten zápis je tam v srpnu, ale optám se ještě po mailu co a jak.10 lekcí za 1300 mi příjde dobrý...a Vám?

janula2008
5. srp 2008

Napsala jsem mail i do Plaváčků, kdy budou zápisy atd. Jak dojde odpověď, hned napíšu co a jak. 😝

pavlina05
autor
5. srp 2008

Ahoj holky!!!
Mončo, teda to je román 🙂 Jo tak takový chytrý tetky miluju....-bych odtama vystřelila taky 😝 A kecy o mlíku a tak...no comment!
Holky, no jasně že chci plavat! Taky mi přijdou nejschůdnější Milosrdní, nebo teda ta Slavie. Já tam chodila na Squosh, tam to vypadá dobře 😉
Jani, tak díky, obvolej a dej vědět 😉
Já ještě koukala na stránky kenny klubu, ty jsem nepochopila...jevilo se mi to jakoby plavali tady v Kohoutovicích v Juventusu...Ale nevím co je na tom pravdu? Sem tam psala také mail, ale nikdo se neozval...

Maončo, vy oba vypadáte moc dopbře a mladě 😉

holky, já jsem si ještě nezažádala o to porodné!! Měla bych tam jet, ale s tím řvounem se mi až do Král. pole nechce!! MM dělá že má furt moc práce!!! 😠

včera mě zase nas....přišel domů, Ájulka v pohodě. Pak začalo neční uspávání, ája řval cca 2 hod, MM ve vaně. TAk jsem mu řekla, ať laskavě vyleze, že je 21 hod a já chci také večeřet, že má chovat. no a on na to, že a´t řve v postýlce.....Tak jsme se zase neshodli!!!
No řval tam...asi 30 min. A pak jak byl rozčílený, tak řval už i v náručí!!! 😠
Nakonec jsem ho uspala a spal 6 hod vkuse, pak 3,5 hod a pak 2,5 hod. No nádhera§
TEď tady leží na dece a kouká a kroutí se....

pěkný den holky 😉

janula2008
5. srp 2008

Pavli, to máš náhodou prima, že máš ještě k dispozici 13tis...u nás to hned padlo po porodu na ten noťas a jsem ráda, že tím pádem nejsem úplně odřízlá. A super fota Pavli, hezky se už Alešek taky usmívá 😀 . Moni, no vy fakt vypadáte mladě, jak kdybyste měli to mimi půjčený, ale buď za to ráda, taková pěkná mladá mamča . 😅 Jak odepíšou, dám vědět. Zatím papá, řvounek křičí. 🙄

janula2008
5. srp 2008

holky, mrkněte na to plavání, máte to v poště, je tam posledních pár míst, musíme se domluvit brzo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru