Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
9. zář 2009

Pavli vy jste byli včera někde ve cviču?? tak v Žebětíně to cvičení pro děti začíná příští čtvretek a je to od 9:30 a asi tu hodinku

lacherka
9. zář 2009

co máte dnes pro děti na papu??? my dnes máme navařeno pro M, ale musím se inspirovat na další dny, chtělo by to rýži nebo těstoviny....

pavlina05
autor
9. zář 2009

LAch, jj, byla jsem za 70 kč v Lískovci, Sedmikráska. ZAplatila jsem za 10 lekcí kdykoliv během roku. TAkže tam mohu chodit kdy chci v úterý. BYlo to fajn, teda asi 10 dětí. Ale paní pěkně zpívala a hrála na kytaru a děcka lítali. FAkt fajn. Když bude dlouhý den v zimě, tak by jsi také mohla. může se to platit jednotlivě.
A já bych źase někdy zajela do Žebětína 😉

Moni, dnes mám hovězí polévky, brambory a pangase a rajčatový salát. Pangase dnes poprvé, tak snad bude chtnat?
Ty těstoviny můžeš udělat s vajíčkem na pánvičce, to je mňamka největší 😉
Zítra asi upeču kuře, takže bude rýže 😉

motylek
9. zář 2009

Bystr by šla, ale moc toho tam není, jedna teyschlova, a jinak jsem nic moc neviděla, za nějakou pěknou cenu. To víš, ža by radši někam, kde je někdo koho znám a můžu s ním vyrazoit ven. Jinak dr. jsme zase nestihli, je tam od 8 do 10 a to jaksi nestíháme 😠 😠 😠

pavlina05
autor
9. zář 2009

Já dnes volala Ájovi k zubařce a ona mi řekla, že v 15 m je to ještě brzy 😕

motylek
9. zář 2009

Holky, já vás stím vařením fakt obdivuju, já na to prostě nemám. Jednak to jakub nejí a druhak se ani vůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůbec nechce. Jsem hrozná. Ale pomaličku ho začnu zvykat. Udělám ten květák na mozeček, jednou ho už měl a netvářil se na to špatně. Napiště mi mega moc variant na jídla a já se u vás budu inspirovat 😀 😀 😀

motylek
9. zář 2009

U zubaře jsme taky nebyli, já mám vypadlou plombu a jeden zub mě bolí, tak se chystáme, vemu rovnou i jakuba.

lacherka
9. zář 2009

Pavli ty jsi byla na cvičení a pak ještě v Huspoteči???Jak to prosimtě stíháš???
A chodíš tam sama nebo s někým? tak někdy taky můžem zajít, v kolik je to hodin?

lacherka
9. zář 2009

Moty já jsem na tom jak ty...vaření taky nic moc....Pavla má asi dvojnici nebo co....jinak to už není možný....

motylek
9. zář 2009

Jo jo, nebo si to všechno vymýšlí 😀 😀 😀 , protože podle mě je to absolutně nereálný všechno to stihnout. Já už bych byla asi pod drnem z únavy 😀 😀 😀 . To když jakub spí, tak já ležím taky, proč to nevyužít takhle, že 😀 😀 😀 . Teď už spí jen jednou denně a to ještě s kecama, tak si musím orazit.

jana.sun
9. zář 2009

nazdárek kecalky 🙂

Moty, tak že by Vincky??? budem spolu chodit na kafíško??? 😵 😉 😉 😉
Hlavně, at se vám brzo podaří něco sehnat - je to teda síla, takhle narychlo, ale my to měli taky tak. Mně se strašně líbíla Slatina, ale tam byly cenově pro nás přijatelné jen byty v přízemí a to jsme nechtěli, takže jsme skončili tady na Vinohradech. No, byla bych spokojenější, kdyby to nebyl zas ten obrovskej panelák, ale co nadělám, že? jinak je to tu fajn, vše pěkně blízko - doktroři, obchody, lékarny, školy, školky, ..... paráda.

Zuzi, Maty byl přesně jak píšeš - vždy když začalo jiné dítko plakat, tak se musel "přidat" a ted v tom roce se to nějak zlomilo a on sám "oslovuje" děti jako první - a to se jich před tím spíš bál. sama se nestačím divit, jak se změnil, takže u vás se to určo taky změní 😉 😉 😉 neboj, každé to dítko má svůj čas 😵

Teda, Moni, pěkně s s tím baráčkem užíváte - budete dávat třetí izolační vrstvu? ještěže máte kde bydlet. 😕

no jo, naše Pavlínka - multifunkční žena - beztak má dvojnici - jinak to taky nevidím 😀 😀 😀
teda holky, já narovinu přiznávám, že se v noci nevyspat, tak se mnou celej den nic není! ještěže Maty je spáč, díkybohu 🙂
musím taky vyzkoušet toho pangease - rybu Maty taky ještě neměl, tak jsem zvědavá, jak mu to pojede. nejdřív ale musíme nějakého koupit, že 😵

no s tím pitím, koukám, na tom naše dětičky celkově moc dobře nejsou - Maty taky nic moc nepije, ale má ještě 2x denně to mlíko a během dne vypije tak hrnek vody, tak mu to asi stačí. Čůrací je teda mega -takže žízní určo netrpí 😔

jinak vám moc děkuju za ty vaše jídelníčky - trochu se inspiruju. 🙂

jo a zítra, ani v pátek nemůžem, tak si případný srazík užijte, ju 😉

a Januli, to musí být roztomilý, jak Simuška fouká bubliny 😅

jana.sun
9. zář 2009

jo a facebook mě zatím moc nechytl, i když na něm jsem. a raději to ani moc nebudu zkoušet, musí to být strašnej žrout času - to je MK ale taky že 😅

pavlina05
autor
9. zář 2009

😀 😀 😀 jj, vymýšlím si 😀
Moni, cvíčo bylo od 9:30 do 10.30 v Lískovci. TAk jsem jela, pak domů na obídek, ája spal a pak jsme jeli do Hustopečí. TAkže se to dalo stihnout v pohodě. VAřím když Aleš spí a makám když Aleš taky spí. je to zápřah na tý dovči, ale dá se to 😀

LAch, cvičení je v Lískovci...u Alberta. Dojedeš tam v poho 50 tkou 😉
Je to od 9:30 do 10:15. Před a po je možnost využití herna. Bylo nás tam cca 10, paráda. Paní moc pěkně hrála na kytaru a zpívala. Aleš chvíli poslouchal a chvíli běhal. Někdo se jen choval a mazlil u maminky.
stojí to 950 kč na půl roku. ale pokud jste nemocní, tak peníze nevrací.
Jinak každá hodina stojí 70 kč.
Já si koupila 10 lekcí a mohu tam přijít kdy chci. jedo úterý třeba jo, jiné zase ne.
Chodím tam s JAnčou (kámoškou), ale na to se tam nehraje, tam je prostě spolek a ty si musíš ohlídat dítko 🙂 Takže kdyžtak by jsi mohla i snámi zajít.

JAnisun ...
multifunkční žena 😀 😀 😀 Holky, vy jste kecky 😀 😀 😀
Já vnoci spí. Ale přerušovaně 😀 A asi už jsem si zvykla!
MK je pro mě žravec času jak blázen. FAcebook mám, ale jen proto že je to in 😀

Holky, tak já se nějak vnitřeně rozhodla, že do vánoc ukunčím kojení a hlavně vypiluju to spaní. TAk mi držte palce, ju? Mimichodem myslím letošní vánoce 😀

lacherka
10. zář 2009

tak hodně štěstí při odstavování, ale zas se aspon vyspíš, já myslím, že stejně tady u těch dětí to kojení už snad ani nemá smysl, spíš skrz to, že ušetříš...ale stejně i tak toho mlíka už ted moc nespotřebuješ, mně ta krabice za necelé 300kč vydrží snad i měsíc, kdžy mu dávám 1x denně, což jde.

Já napřed zkusím v tom Žebětíně, mám to přece kousek u nosu a pak se uvidí...víš já taky než se vymotám z domu🙂

lacherka
10. zář 2009

co dnes vaříte? já včera nakoupila nějakou zeleninu, tak asi uděláme nějakou polívečku..

pavlina05
autor
10. zář 2009

Ahoj!
ZAse makám. 😝 Teda už mám navaříno, kuře se peče. Bude i na zítra ať mám klid na Mraveniště🙂
JJ, myslím že jsi to s tím koj vystihla. tAkže to už neleze tak do peněz ty mlíka? No budu se muset k tomu postavit čelem!!!

lacherka
10. zář 2009

Jo jo Pavli, když měl třeba těch 5měsíců, tak to nejedl nic jinýho, než mlíko, takže to měl to mlíčko cca 5x denně, takže to byla krabice asi na týden...ted už dávám jen ráno, takže je to poznat, ale zase utratíš za jiný jídlo že? ale to už platíš stejně

njn u Pavli už zase navařeno, u nás prd🙂

pavlina05
autor
10. zář 2009

🙂 😉

zuzanka26
10. zář 2009

ahoj holky,
tak to tady čtu Pavlí s tím vypilováním spaní.... ráda bych to taky udělala, u nás ale není buzení kvůli kojení, už nekojím.... tak to se mi asi nepodaří, ona se prostě budí aspoň 3x za noc, a někdy má i celou hodinu, kdy se pořád otáčí a ubrekává..... ach jo. Mlíko dávám až v druhé půlce noci a to je vidět, že už ho chce když vypje 180 ml asi za minutu 😅 Závidím všem nepřerušované spaní.

zuzanka26
10. zář 2009

vidím že tady furt skuhrám, jinak samozřejmě jsem šťastná, že je vše v pořádku a že jsme zdraví.... ale člověk má pořád tendenci srovnávat. 😝 a navíc poslední dny jsem fakt utahaná a spala bych a nemůžu
😅

motylek
10. zář 2009

Zuzi, klidně skuhrej, nám to nevadí 😉 , je potřeba si postěžovat.

pavlina05
autor
10. zář 2009

Ahoj!
Zuzi, tak ty už nekojíš? A ona nespí ☹ TAkže nemám doufat?
Jasně, stěžuj si, od toho to tady je, no ne?

Moty jdeš zítra na mraveniště?
Já a LAch jo. Asi ještě nějaká má kámoška?...

pavlina05
autor
10. zář 2009

😲 haló!!!
Já mám vyžehleno a vy nikde?

betina
10. zář 2009

Pavli, taky sem dožehlila, ted ještě musím kouknout na ten Next, abych si to nějak spočítala 😀

pavlina05
autor
10. zář 2009

bet 😉 dobrej plán.Já už to mám 🙂

lacherka
11. zář 2009

já jsem včera s Tomem na něho taky mrkla a rozhodli jsem se na zimu teda pro overalky..no a pak mi uplně zčernala obrazovka, tak jsme notas raději vypli....ale tak nějak zhruba to taky mám, ještě něco dovyberu🙂 a bude hotovo

motylek
11. zář 2009

Ahoj holky,
tak já nakonec včera s kubou letěla k dr, ta nás poslala do bílýho domu na orl. Tam mu vzali krev, prohlídli uši, nos, krk, zjistili, že má v ouškách zaraženou rýmu, tak dostal nějakej sirup a za 14 dní na kontrolu. Do toho jsem ,,to,, dostala, takže bolebřuch, vedro mi bylo, no výbornej den. Večer jsem byla hotová, MM šel do hospody, takže jsem zalehla s jakubem. Překvapivě včera usl už v 9, tak jsem aspoň mohla v klidu ležet. Na mraveniště nejdeme, né kvůli kubovi, ale kvůli mě, teče to ze mě jako řeka 🙄 🙄 🙄 , takže nemám vůbec náladu někam chodit, nejraději bych celej den proležela v betli. Ale to jaksi nejde, že.

Pavlííí, když děláš květák na mozeček, kolik tam asi přijde vajec - mám takovej střední květák. A dáváš tam třeba cibuli???

lacherka
11. zář 2009

Moty já jdu dneska taky dělat ten květák na mozeček...budu to dělat asi takto: povařím květám potom si na panvičce orestuji cibulku, na to pomačkám květák a přídám vajíčko...

Jo a jinak pruser!!! T. zapomněl včera vydělat kočárek z auta a tak jsem bez kočárku! ach jo☹ tak nevím jak s tím Mraveništěm...jestli to zvládnem bez kočárku?

pavlina05
autor
11. zář 2009

Ahoj holky!!!

Moty, teda chudáček Kubík ☹ Ale i ty,bleee! Já MS ještě nedostala, asi beru tu HA a kojím? Ale netěším se 😝

Moty, tak určitě už máš uvaříno, co? já tam dávám tak 4 vejce. I cibulku. VAřím teď jak pro nás a chutná vše 😉
My dnes máme zelenin. polévku, kuře ze včerejška a rajčat.salát.

LAch, pokud je to problém, tak to zrušme...není všem dnům konec 😉 Záleží jestrli bude potřebovat spát, ne? My bychom jej také nepotřebovali, ale to spaní musíme mít. Bude chtít spát tak v 15.30.
LAch rozhodni se. já tam kdyžtak pojedu sama s holkama, nebo nakonec mohu zůstata tady u nás. TAk pak písni 😉

zuzanka26
11. zář 2009

Ahoj,
ui nás dnes noc celkem ok, vzbudila se 3x, to mi připadá dobrý, jinak jsme spali. 🙂
Já nevím Pavli, ale u vás to určitě bude tím zvykem na kojení, a taky už je starší tak určo spát bude neboj 😉

Já mám za sebou dvě hodiny řečtiny, MM má volno, tak byl venku s kočárkem.
😉

Za týden měním antikoncepci a začínám brát tu co dřív, zkusím to aspoň ty tři měsíce, co mi to udělá. Tahle HA při kojení ta CErazette byla dobrá, ale obličej mám hrozný pořád a to jsem na to nikdy netrpěla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru