Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
7. srp 2008

tak obadva chlapi spí,tak toho musím využít a napsat vám se. Tomu mému se nelíbí, když má volno a já sedím u počítače🙂
No Pavli začíná mi být čím dáv víc jasný,proč na mateřský jsou ženský, ten můj taky celkem nerví, když malej řve, včera zrovna před spaním, celýho ho zabalíme a dáme dudlík a na něj kapečky, je klid,jenže každý 2 minuty dudlík vypadne a je řev tak je to asi tak,že do postele-z postele-do postele....:_))
Včera jsme byli nakonec opět na přehradě, šli jsme ke Lvovi, tam si na chvíli sedli a zase zpět, no už je to nuda, když to máme všude prochození
S tím Plaváníčkem by jsi bya Pavli hodná, kdyby jsi to zařídila.
Jo Jani, zrovna mi psala kamarádka, co čte naši diskuzi skz plaváníčko a říkala,že si myslí, že nás od sebe rozdělí,že Simča je o hodně starší a že je vlastně už vyspělejší a bylo by pro ni lepší to plaváníčko pro starší, s těma miminkama se toho zas tak moc dělat nedá, plavou jen na zádičkách a pro Simču už to třeba bude nuda....no uvidíš, ale já bych teda byla moc ráda, kdybys byla s náma a netrhala partu🙂
na to kafco taky zajdu ráda, mně je to celkem jedno kdy, akorát přítel má poslední týden v srpnu dovču, tak nevím jestli někam nevyrazíme.

lacherka
7. srp 2008

a ještě jeden zážitek s plínkama🙂 tam mu dávám raději ty Huggies 2, ale oproti pampers 2 jsou mu velké a dnes mo mám položeného proti sobě na nohách a smějeme se na sebe a najednou cítím,že něco teče, Míša se pokakal a komplet vše vyteklo bokem na moje kalhotky, tak jsem hned volala na poplach at mi to příjdou utřít🙂 Měla jsem od toho celé kalhotky,ale naštěstí postel bya zachráněna, tak Míša je v nové plínčce, opět Huggie, opět si ho chovám jak predtím a zase cítím že něco teče-tentokrát se zase Míša počural a místo plínečky to schytala opět maminka🙂 takže zase začnu dávat Pampers

janula2008
7. srp 2008

Moni, to je dobry teda s tema plinkama 😀 nam jsou pampersky male, tak proto nam sedi vic huggiesky. Ja jsem jim rikala, ze je Simca tak o 4mes. starsi a pani rikala, ze je pravda, ze je lepsi kdyz je stejna vekova skupinka, ze to je o dost, ale udelala by vyjimku kdyz jsme vsechny kamosky. Ona stejne zatim plave jen ve vanicce, takze bude vlastne taky novacek 😀 .A i kdyby jsme tam mely tech 40 min. plavcit i trosku oddelene, tak hlavne, ze se namocime a nejak ji 40min. zabavim 😀 😀 .

titida
7. srp 2008

lach - tak úplně stejná zkušenost, Kačka mi několikrát ty huggies 2 pročurala i prokakala, tak teď má pampers 2 a doufám, že to bude lepší 🙂

pavlina05
autor
7. srp 2008

Ahoj holky!!!!
Takj jsem se konečně dovolala do Kenny.
paní říkala, že se v Kohouovicích plave opravdu až od 6 měsíce věku (jak říkala jAnča).Přihlásit se máme až konce října, další kurz je totiž listopad - prosinec.
pokud bude miminkům tak 5,5 měsíce, tak není problém začít 😉 Prý jde spíš o to, že by tam mohla dojít nějaká kontrola..... 😖
Jinak můžeme začít chodit plavat do Řečkovic, tam je plavání ve Vanách...tel: 736 520 608. Já tedy jsem řekla, že mám doma uplakánka, tak si to musím promyslet. Jinak Řečkovice jsou tedy pro mě dost z ruky!!!
Škoda jen, že je to tedy až od toho 6 měsíce.
Také jsem se ptala na cvičení...miminka od 2-5 měsíce. Tak to je v Kohoutovicích také, od září...budou dělat nějaké skupinky, dle přihlášených dětí. Tak tam určitě zavolám, chci někam chodit, třeba tam najdu spřízněnou duši a mimčo se tak motorocky zlepší a třeba i sklidní??
Nešly by jste také???
Tam tedy volat až v září 😉

Pro info:
tel.: cvičení: 736 520 601
plavání 736 520 600
736 520 603

Mončo, přesně takovou zkušenost s Huggies mám také....Vnoci v zavinovačce byla pěkná hromádka a na bodýčku čurání, jak to vyteklo bokem..
Také používáme Pampers 2.
Mamka mi koupila ještě nějaké Happ....??, tak uvidím co to bude..

Naše mimčo zase leží na dece a já datluju...musím se mu jít věnovat...

pA

Moni, náhodou přehrada není špatná 😉 Já mám zase projité celé Kohoutky a Oboru 😀

janula2008
7. srp 2008

Pavli, tak to je fajn zpráva, že se může začít i kolem toho 5,5měs.tak to od toho listopadu půjde, tak jdem do toho 😀 .No, to cvičení my asi budeme nějaká starší kategorie, to už se do těch 5měs.fakt nevlezem, tak do toho se zatím nepohrneme, uvidíme jak se osvědčí plavání. Malou si teď vzal ven Lukynův taťka, to je zlatej chlap 😅 .Jen doufám, že jsou někde ve stínu, je tam opravdu na padnutí. 😕

pavlina05
autor
7. srp 2008

Jani 😉 Plavčo 100 pro platí!!!
Máš doma zlato, važ si toho - jeho 😉 Ten můj je zase v tahu, šel do hospody.
Já mám uspáno, tak jdu k tv. A konečně si nalakovat nehty 😅

Cvíčo vyzkouším, jsem zvědavá a chci mezi lidi...pak dám vědět co a jak...
myslím, že Kenny je fajn. Já hodně studovala něžnou náruč...

lacherka
7. srp 2008

pavli já bych chodila i na to cvičení, tak můžeme spolu, taky budu ráda, že někam vypadnu, ted už jdu do vany a do hajan, tak dobrou a zítra písnu

pavlina05
autor
7. srp 2008

Moni, já myslela, že bys mohla 😉 Tak jo 😉
Tak pa a dobrou. My brečíme, ach jo!!
pa

janula2008
8. srp 2008

Paji, ja se koukala ještě i na to cvičení, jako taky mě nebaví trčet doma, tak možná zkusíme zaplatit si na září a říjen těch 8 lekcí 😅 . Kdy jsi říkala, že začnete chodit? Ten zápis je dnes?? Stránky mají pěkný, ale já se v nich ne a ne vyznat 😀 😀 .

pavlina05
autor
8. srp 2008

Dobré ránko holky!!!!

Jaká byla noc?
U nás ok, spinkali jsme.
Dnes jdeme na kontrolu...tak jem zvědavé na tu naši váhu...

Jani, já bych chtěla začít od září...´, prý tam ale nemá smysl ještě volat?, až tak koncem srpna, aby věděli počet zájemců.Paní říkala, že ještě nic neví.jen že se bude cvičit ve středu.
Já tam hodlám tedy zavolat tak za těch 14 dnů...
Doufám, že se nějaká skupinka vytvoří...a bude místo pro nás 😉

Co máte dnes v plánu holky?
Já te´d nakojila, Ája nespí, tak ho mám v náručí, cucá mi ruku....
.jinak musím balit na tu chatu k našim.

mějte se dnes hezky 😉

lacherka
8. srp 2008

ahoj, my dnes noc celkem v pohodě, akorát když se ve 4hodiny budil na kojení, tak jsem ho ještě přebalovala a byl to teda udesný křik, pak v pohodě, spali jsme spolu v posteli do pul 9. Já dnes teda vůbec nevím co budu dělat asi odpočívat, nebo zkusím nějakou kamarádku zlanařit na procházku...uvidíme...

pavlina05
autor
8. srp 2008

mončo, se máš s těma kámoškama...já tady znám jen 2 a to třeba nemůže ani jedna... 😒
já jdu kojit a chystat se k dr. na 11:30 🙂
mončo, on spal pak v kuse od těch 4 do 9? tak to je fajn. ne? 😀

lacherka
8. srp 2008

pavli ty já ti ani nevím, ale myslím,že jsem ještě kojila v 6 ráno-k ránu chce už i tak po 2hodinách , já už to mám všechno tak domotaný do sebe🙂 že ani nevím kdy jsem v kolik hodin vstávala a kdy kojila na posledy...
Tak kdybys někdy neměla s kým jít, tak mi dej vědět, já taky nemám vždy nějakou kamarádku při ruce.
Kamarádka mi nabídla práci doma na počítači-jen místo ní,že jede na dovolenou, tak jsem ráda, že si aspon něco přividělám, takže od příštího týdne zas budu mít času o trochu méně....
holky máte nějakou práci při mateřské? Mě straší ta představa mít jen 7600....sice mám chlapa, který vydělává,ale vždy jsem byla zvyklá si sama vydělat a nebýt na nikom závislá
Pavli kolikrát ti Alešek denně kaká nebo jak často? Kamarádka říkala,že v 6týdnech se trávení upraví a miminka mají stolici tak 1x týdnně, Míša už má 2 měsíce a kakáme snad 5x denně🙂
Právě mi pala kamarádka,že se jí narodilo miminko Matyášek 2, 95kg, tak jsem zvědavá jestli nebudeme mít dalšího uplakánka do teamu-no snad ne! Měla termín až začátkem září a narodil se téměř o měsíc dřív a první dítě-taky kluk se jí narodil první den nástupu na mateřskou, v pátek byla v práci od pondělí nastupovala mateřskou a v to pondělí jsme dostali zprávu,že je malý už na světě🙂 tak to obadva vzali šupem

pavlina05
autor
8. srp 2008

lacher, to já taky mám domotaný...vždy přžemýšlím které prsko..Tak si to raději už píšu 😉

Mončo, to máš fajn s přivýdělkem 😉
Díky za nabídku, tak jo, když tě to nebude obtěžovat 😉
Práci nemám, ani nevyhledávám. Vždyť sotva stíhám tady doma!!!

Ája kaká tak v každé druhé plínce. Od tohoto týdne teda. Jinak to měl v každé plínce! 😉 Takže jako vy. Asi to těm našim klukům trvá déle.

pavlina05
autor
8. srp 2008

Jsme zpět od dr.
Podržte se...malej má 5930g!!!!!!!!!!!!
Za 14 dnů přibral 900g!!!!!!!!!!!!!
To je jak v pohádce O nenasytném kuřátku!On nás za chvíli sní!!!!
Je v pořádku, vše ok..prostě víc jí. A to mi tady holky radily,jestli nemám málo mlíka
no prý se to časem srovná, že mu nemám dávat častěji jak po 2 hod a kojit né déle jak 20 min. No tak to dělám!
A dr, říkala, že s takovou váhou a přepapíním by mohl spávaz i 7 hod vkuse přes den i noc.....no tak mu budu asi muset domluvit ...to by se mi také líbilo.
Jen mě mrzí, že to není takové to malinkaté miminečko, je to Otesánek, Syslík!!!!
No hlavně že prospívá!

pavlina05
autor
8. srp 2008

😝 sem šla s kočárkem a za 30 min už jsem doma, průtrž jako blázen, ach jo!!!

janula2008
8. srp 2008

Ahoj holky, tak konečně mám chvilku. Dopo jsme měly jet s malou do Brna (busem 😀 ), ale nakonec se rozhodla mamka, že dojede za náma, tak jsme chodily po venku. Tady teď taky byla pěkná průtrž. 😲 Pavli, hlavně, že Ti jí z obou prsou, mně mrška už chce jen z jednoho a z druhýho jsem to mlíko ztratila 😠 .Pavli, tak to se myslím v půl roce ještě nataháš víc jak já, my jdeme př. týden na prohlídku - šestiměsíční- tak jsem zvědavá, kolik vážíme my, ale vidím to tak na 8 a půl kg. 😀 Taky jsme syslíci, ale říkám si, že hlavně, že jim šmakuje ne? 😅 Moni, kdybys objevila nějaký závratný přívydělek, tak mi taky řekni, každá kačka dobrá, mně už běží těch 7600 ☹ .

pavlina05
autor
8. srp 2008

Jani nestraš!! Já chci mít miminko a né syslíka 😀

janula2008
8. srp 2008

Já se u malé s váhou nestresuju, po nás je hrozně dlouhá a myslím se ještě dost vytáhne, tak sotva začne běhat, určitě vše vyběhá.Pavli, lepší než kdyby ti nejedl, jak té mé známé krmili malou sondou, to asi nebyla žádná legrace 😒 .Já měla v půl roce 10kg a máti se za mě styděla, protože každj kdo nakoukl do kočárku tak hodil vyděšenej výraz, fakt mě byl plnej kočárek a na každé fotce jsem s rohlíkem 😀 😀 .

lacherka
8. srp 2008

Pavli, no vy máte teda otesánka, ty máš místo mlíka snad šlehačku ne? No Míša ten bude oproti Aleškovi asi poloviční🙂 ale hodně lidí říká a i mně to příjde, že nevypadá jak miminko, tím jak má vlasy tak je jak dvouletý dítě ale zmenšený.
Jani s tím přivýdělkem je to asi těžký, já to mám jen skrz tu kamarádku,že jede na dovču tak to musí za ni někdo dělat, dala výpověd v práci a jen jim takto vypomáhá, nějaká práce na internetu tak na 2hodky denně vždy ráno, tak jsem zvědavá doufám,že mně to nebude trvat 4hodiny! Možná kdyby pak kamarádka si našla jinou práci a na toto neměla čas, že by mě pak mohla doporučit, jinak bych taky nic neměla krom té kosmetiky.
A co se týče té průtrže! Tak jsem si šla pěkně ven, tady sem k nám do té Obory kam chodí i Pavla, slyším hřmění, tak že to raději otočím domů, udělám pět kroků a začne šíleně pršet, tak jsem se schovala pod stromy ale nic to nemohlo vytáhla jsem deštník, taky skoro k ničemu, tak šílený déšt jsem snad nezažila, z trička mi tekla voda, z riflí taky, jen jsem měla strach aby se mi ta voda nedostala dovnitř kočáru, protože jsem čekala kdy to začně protíkat boudičkou, tak jsem na něj naházela všechno možný, plínky, děku-morký....nakonec jsem dala tu jednorázovou přebalovací podložku, tak ta to ustála, ale když už jsem takhle stála snad 15minut začala jsem propadat panice, že to bude ten letní dvouhodinový déšt a co budu dělat, co s Míšem, za chvíli bude všechno mokrý, mně už byla zima, tak jsem volala T. do práce, jestli by pro nás někdo nemohl příjet nebo já nevím co.....jenže mi přestaly fungovat oba dva telefony-asi tou bouřkou, no naštěstí pak to přestalo a já se prodila domů, byly tam kaluže snad 10cm hluboký a v tom ten bordel z lesa. Mezitím než jsem došla k domu, tak už svílilo slunko a já jak magor, celá morká jak kdybych vylezla z bazenu, kočár mokrej, pes mokrej, já ještě nohy celý od blata a lidi na mě čučeli jak na blázna! Doma jsem volala přítely, co se mi to stalo a on se smál,že prý by mě chtěl vidět, jak jsem vypadala🙂

janula2008
8. srp 2008

Moni, tak to muselo byt hodne neprijemny, ja nastesti videla jak jde od Brna cerno tak jsem to za vcas obratila domu, byla jsem kousek od baraku.

janula2008
8. srp 2008

Nam se to stalo jednou tady v lesoparku, zniceho nic bourka a mala bez plastenky na kocarek, nemela jsem ji cim zakryt tak jsem se bala, ze promokne, ale dobehly jsme tak tak tady k zamku a tam se schovaly. Ustala to bez nachlazeni nastesti. 😉

pavlina05
autor
8. srp 2008

Mončo, jo já taky valila domů z prochajdy. Naštěstí jsem byla kousek od domu. Ale původně jsem chtěla také do Obory.

Hoiky, loučím se tady s Vámi na 14 dnů. Zítra jedeme k našim na chatu k Vyškovu. Bude tam les, zahrada a příroda a bez netu 🙂
takže se ze mě stane vesničanka na 14 dnů. Doufám, že až se vrátíme, tak nebude Ája o kilo těžší. Snad se tam ještě více sklidní a bude to všechno mnohem lepší. A pak zavolám na to cvíčo a zajdeme na to kafčo a bude fajn!!!

Mějte se dobře. Holky držte se. Simonka a Míša ať moc nezlobí a nepláčou 😵

Krásný víkend kočky 😉

PS: a moc toho nenakecejte 😀 😅

janula2008
8. srp 2008

Pavli, taky se měj moc hezky a užijte si to tam. Buď ráda, že budeš mít změnu, tiše závidím 😀 😀 . Papá.

lacherka
8. srp 2008

Pavli taky závidím, uvidíš,že to bude paráda, bude to pro tebe pěkná dovolená a hlavně změna, tak si odpočin a pořádně si to užij!

pavlina05
autor
8. srp 2008

Holky díky, pa. Budete mi chybět.

lacherka
8. srp 2008

no ty nám taky, pisatelka do teamu🙂 tak pěkně užívej a naber síly!

marcelka_88
9. srp 2008

Ahoj holky, tak jsem tady zase 🙂 ! Dnes jsem uplně hotová, v noci jsem se nevyspala, malej plakal a nemohl usnout a furt chtěl být na prsu ...
V porodnici mi říkali ať neuhbneme nějak drasticky, ale já nemám čas se ani najíst.. Když dvakrát týdně poobědvám, tak je to úspěch ..
Janula a pavlinka jo máte pravdu, že je těžký být na to sama .. Jsem ráda, že jsem našla tuhle stránku .. Už honim přítele abychom udělali internet doma a já mohla opravdu napsat vždy když se mi bude c htít, nebo to budu potřebovat ... : )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru