Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
2. lis 2009

Zuzi, tak fajn, že Sárince není níc vážného - snad teda nechytla nic v té čekárně 🤐 🤐 🤐
a chodit určo Sárinka začne brzy - to jen náš Maty je takovej pomalej 😅 no línej chlap jak vyšitej 😵 😵 😵

Maty je taky smíšek - každej ho vždycky obdivuje, že se furt směje - tak říkám, že je héérečka - páč doma pak béká a věší se na mě 😅 ale ted je celkem v poho - asi jen když mu rostou zoubky, tak je takovej protivnej (doma) - na ostatní se furt směje, ted už i na děti 😵 a strašně rád si s lidma vykládá - jen mu teda nikdo nerozumí, tak hlavně děti na něj koukaj jak vyjevený 😅 😅 😅

janula2008
2. lis 2009

Tak to my teda máme skoro nonstop náladu ,, protivec ", smíšek není Simča ani omylem, zvlášť je hrozně ostražitá v jiným prostředí, viz. třeba to cvičení kam chodíme, paní co předcvičuje sebou nosí plyšovou žabku, všechny děti ji jdou na uvítanou pohladit a Simča se zabejčí, zamračí a prostě ne. Občas je to fakt o nervy, i když se na ni člověk snaží být sebemilejší, stačí když vstane zadkem a od rána do večera je na zabití. No, ale co si pamatuju, moje segra byla taky pěkný číslo, musela si chystat večer před školkou sama co si obleče, protože to co ji vybrala mamka, to ze sebe ráno rvala a tak podobně 😀 takže je asi po tetičce a doufám,že z toho taky vyroste 😅 ale jinak je to moje sluníčko a už bych ji nedala 😵 dneska usla už před čtvrt hoďkou, to je najednou veget mateřská 😀 vstávání teda v 5.30 by si zítra mohla odpustit 😠 jdu na úklid papá. P.S. Ať je Sárince brzo líp.

pavlina05
autor
2. lis 2009

Ahoj holky, marodečci..

Moty, co Kubík?

Zuzi, neboj, my také stále bojujeme ze spaním. Nejsi v tom sama, kdo má nespavce 😅
Chudáček Ájisek nemá tucha, že mu zbývá posledních 5 dnů kojeníčka...PAk končíme 😀

JAni, Maty je vážně pohodář a smíšek. 😉 Už od pohledu 😀
No my jsme jak kdy, ale spíš pohodáři taky 😀

JAni08, vážně bych už chtěla vidět raráška Simču. To co tady o ní čtu, nevěřím 😀 😅

TAk jsem dopo nakoupila, poklidila, uvařila na zítra, Áju uspala a mám volno 🙂 PAk příjdou kámošky s dětma na kafčo 🙂

janula2008
2. lis 2009

Pavli, no je to ďáblíček,ale o to víc ji miluju 😉 jinak jsem před chvílí nakoukla do toho nejsmutnějšího téma co tu je a úplně se mi koulely zas slzy jak hrachy, chudinky maminky, musí být pro ně ty dušičky něco hrozného ☹ ☹ radši na to nemyslet jak mi je jich líto ☹ jak říkám, klidně ať Simča celý dny zlobí,hlavně ať je zdravé a šťastné dítě 😔

motylek
2. lis 2009

Jani, taky tam občas nakouknu, ale pak mám z toho depky, co by kdyby, tak tam radši nelezu.

pavlina05
autor
2. lis 2009

Holky, tak já do těch témat nelezu vůbec...sladká nevědomost 😉

jana.sun
2. lis 2009

já tam taky občas nakouknu - je to teda síla!!!! 😒 člověk si pak víc váží toho svého 🤐

ted tak přemýšlím, kdy jsem Janču a Simču viděla naposledy - to už bude snad půl roku - strašně to letíííííí 😕 každopádně má proč Simonka být odtažitá, jednou z ní bude ta fotomodelka, tak si musí držet lidi od těla 😉 😉 😀

Maty se dnes dokonce usmíval na doktorku na kožním, i když jsem ho chvíli před tím musela vzbudit a to sotva usnul 😵 prostě naše hééééérečka 😅

Moty, tak jak Kubík?
(a co scraby - nechci tě uhánět, jen se ptám 😅 😅 😅 )

Pavli, Ajisek si taky užívá sladké nevědomosti - co se kojení týká - ty jo, jsem zvědavá, jak vám to dopadne 😵

pavlina05
autor
2. lis 2009

Jani, přesně tak...no uvidíme jaké to bude. Bu´d v pátek nebo sobotu....ale už nedám 😔

jana.sun
2. lis 2009

Pavli, nedej!!! 😵

motylek
2. lis 2009

Jani, ještě nemám, dneska jsem dodělala stolní kalendář, ještě musím udělat klasiku na zeď, ale neboj, než to budu posílat do tisku, budeš to mít hotový. Pokud to budeš chtít taky tisknout.

Kuba dobrý, trochu se to ztrácí, tak k dr nepovalím. Už spí 😀 😀 😀 , nechápu.

pavlina05
autor
2. lis 2009

Moty, tak jsem ráda, že Kubík je ok.
Já už to mám vytisklé, ju 😵

Jani 😔

U nás se už taky spí 😵

motylek
2. lis 2009

u nás už jsme skoro hodinu zase vzhůru, jsem to zakřikla 😠 😠 😠

pavlina05
autor
2. lis 2009

jak to? 😠 😲

pavlina05
autor
2. lis 2009

😢 😠 tak slyším z ložnice taky něco 😕

zuzanka26
3. lis 2009

Ahoj, tak u vás je taky buzení za hodinu až dvě po usnutí? u nás skoro každý den, do půlnoci je to každou chvíli. Dneska byla noc o něco lepší, už kašle míň a ta rýma vypadá že je na ústupu.

Dneska ani neučím, naopak, příjde odpoledne babička na hlídání a já si půjdu zatančit salsu, chodím cvičit vždy v pátek zumbu a tentokrát jsem nebyla, tak mám náhradní hodinu a můžu si vybrat jakou chci hodinu. Tak se moc těším, na chvilku vypadnu z domu. 😉

jana.sun
3. lis 2009

ahojky,

tak my pro změnu včera do půnoci vůbec nespali 😠 😠 😠 a to v devět zíval, tak jsem byla natěšená, jak půjde do postele a já pošupu za ním, páč jsem byla dost unavená a prd leda!!!! 🙄 🙄 🙄
do postele jsem se dostala o půl jedné ☹

Moty, jj, budu to chtít vytisknout 😉
já jsem si nakonec ty kalendáře nechala udělat ve fotolabu - už mám jedny hotový - nástěnný celoroční, tak ještě počkám, až mi daj vědět, že jsou hotový ty nástěnný po měsících a jsem fakt zvědavá, jak to bude vypadat - se dost bojím - přeci jen, jak mi to spadlo, tak jsem to pak dělala dost narychlo 😕 😕 😕 no naštěstí je do Vánoc čas, tak bych ještě něco vymyslela 😵
jo a fajn, že je Kubíkovi lépe - ufffffffffffffff, co ted všude řádí, to je hrůza!!!! 😨

a ten sníh dneska jako co???? mám na balkoně bedýnku s použitýma látkovkama a dnes byl zasněženej 😕 😕 😕
fakt radost až na kost vyklepávat sníh z počuraných plen 😝 😝 😝 😅

Zuzi, ty se máááááááááš - užij si salsu 😵 😵 😵

pavlina05
autor
3. lis 2009

Ahoj!!
Zuzi, u nás stejné. 😖
Do půlnoci buzení každé 2 hodiny.
Teda spali jsme dnes až do 9:30, takže jsme prochrupkali i cvíčo 😅

zui, jé, na to bych koukla 😎

Jani, Aleš šel spát v 20:000, probidil se 21:45 a do 0:00 lozil po postelích, smál se,koukal...no bájo 😠

Taky koukám jak vyoraná myš že tady sněží 😕 😕 😕 To je jako co? No tak Ája je jak divej do sněhu. byli jsme dopo pro ty papučky a on si to ve snížku pěkně užil. PAk hodím fotky 😉
Jsme obídkovali až te´d. Aleš spí, jdu makat.

jana.sun
3. lis 2009

Pavli, jj, Maty měl taky spoustu jiných věcí "na práci" než spát 🙄 ale ono to bylo asi tím, že šel dost pozdě spát odpoledne, jak jsme byli na tom kožním, tak jsem ho musela probudit (před 14.h), to spal tak 20 minut a pak nemohl asi zabrat nebo nevím. zkrátka usnul, až když jsme dojeli v 16 h domů a spal skoro do půl sedmé - takže je jasný, že se mu v devět spát nechtělo - ale až ve dvanáct!!!! 😕 😕 😕

tak ze sněhu evidentně mají největší radost děti - a to i ty, který z toho nemaj žádnej rozum 😅 😅 😅

jana.sun
3. lis 2009

Maty tu jezdí s nočníkem jako s autem 😅 tak nevím, jestli mu ho nemám vzít, aby pak věděl, že není na hraní, ale na "AAAAAA" 😝

pavlina05
autor
3. lis 2009

Jani, také máme nočník jako auto 😅

TAdy:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...

jana.sun
3. lis 2009

Pavli, no krása!!! Ajisek je pěkný zimní fešák 🙂 🙂 🙂

jana.sun
3. lis 2009

dnes mi přišel na meil bezva recept na vánoční pralinky:

POSTUP:
vzít dutou čokoládovou figurku, ukousnot hlavu, nalít rum - neskladovat, rovnou konzumovat. Tak dobrou chuť 😵 😵 😵

pavlina05
autor
3. lis 2009

😀 super 😀

pavlina05
autor
3. lis 2009

a další, dnes jsme sáňkovali🙂
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...

jana.sun
3. lis 2009

Pavli, paráda - vy fakt nezahálíte 🙂 🙂 🙂

betina
3. lis 2009

teda Pavli, to se teda máte, u nás bohužel jen pršelo se sněhem, takže jsme nebyly ani venku a Verča byla protivná jak pr...

janula2008
3. lis 2009

Pavli, moc pěkné fotky! Ajikovi to sluší. U nás dnes od rána do večera taky jen pršelo se sněhem,ani ven se moc nedalo, naštěstí tu celé dopo byly dvě kámošky s prckama,takže děti si pohrály (chichi to byl řvoucí gang 😀) a my si daly kafčo, bylo to moc fajn a krásně nám to dopo uteklo 😵 odpo dojela na chvilku z Brna moje máti, takže taky rozptýlení. Zítra vyrážíme směr Brno my, ještě že se pořád něco děje, jinak je ta zima na zcvoknutí.Beti, vydrž, až bude Verča jak Simča, tak se zabavíte spolu líp, nebo v nejhorším ji posadíš sem tam k pohádce a telce jak já a člověk si dá chvilku oraz.Holky, musíme se pohlubit, úplně jsme už vypilovaly na doma nočník a to i tak, že když jsem odběhlá v jiné místnosti a Simči se chce,tak si sama sundá kalhotky a katě, sedne, vyčurá a donese mi ukázat nočník,kterej si jde pak sama vylít do záchodu 😀 já ji miluju šikulenku 😵 😵

pavlina05
autor
3. lis 2009

Bet, zítra mám jet do Vy a nechce se mi na leních gumách v tom marastu. MM mě nechce pustit. holky z Vy nechápou proč jako, když tam prej sníh není? 😕
to je zajímavý, tady cca 15 čísel 😅

Jani, Simuš je přeci je zlatíčko 😵

zuzanka26
4. lis 2009

krásné fotečky Aleška a závidím sníh, to je super, taky bych šla sáňkovat. Tady je pořád jen tak pošmourno, někdy trochu mrholí, ale dlouho se venku nedá být.

Sárinka by byla taky pořád nalepená na televizi kdybych jí nechala. 😀

jana.sun
4. lis 2009

ahojky,

Januli, teda ta Simonka je ale šikulička 😵 😵 😵 tiše závidíme 😅 😅 😅

Pavli, opatrně dneska - je tam hnusně a bude to určo klouzat!!! 😕

Zuzi, taky milujem televizi - zvlášt reklamy, to je jak v transu 😅 😅 😅

Maty kouká ven z balkonu, jak padá sníh - se mu to líbí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru