Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
5. lis 2009

Zuzi, dort pekla pak babička a jedli jsme jej jen my.

zuzanka26
5. lis 2009

Je to je hezky napsáno.... jj, nemůžeme mít všechno. já mám přes den zlatý milý dítě, ale v noci to buzení a neklid.... ch jo.
ted´zase vidím, že budeme pozadu s chozením. Vůbec nechce chodit ani za ruce jen kolem stolu trochu. 😒 bez bačkůrek pořád baletka 😖

pavlina05
autor
5. lis 2009

Zuzi, jsme na tom stejně 😅
Ona začne chodit, neboj 😉 Vždyť to nejsou závody!!! A aspoň ušetříš za boty.
😉
Jednoho dne se pustí a začne 😉
My začali chodit až ve 13 m a 10 dnech 😉

janula2008
5. lis 2009

Zuzi vždyť má teprv jedenáct měsíců, neblázni. Hlavně ji netahej za ty ruky, to dělaly naše babky a pediatrům z toho myslím ještě teď vstávají vlasy hrůzou na hlavě a nejen jim, asi i na zádička atd je to hovadina dělat 🙄 holky, vy netušíte co máte doma, věřte mi. Mít vaše spavé děti tak se asi ukoušu nudou a už mám minimálně jedno další 😅 u nás se stále nespí a ani to nevypadá, to zas bude nonstop do večera 😔 Zuzi, já mám dort vyfocený v albu, byl to myslím pudinkový s jabkama.

zuzanka26
5. lis 2009

já vím, jen máme hodně o měsíc mladších kluků a všichni už skoro chodí 😅

když říkáš piškot, tak to je jen mouka, cukr, vajíčka, máslo? 🙂

janula2008
5. lis 2009

A ty jedničky koupíš všude, já kupovala takový serepetičky v tescu, už mám i dvojku 😉 ale party věci objednáš i v e-shopech.

pavlina05
autor
5. lis 2009

Jani, 😵
Zuzi, jj 😉

pavlina05
autor
5. lis 2009

Zuzi, místo cukru jsem dla Glukopur, aby to bylo šetrnější.

janula2008
5. lis 2009

Co máš z toho Zuzi, kolem nás zas všichni mluví a my si vystačíme s máma, táta, pojd sem, pojd tam, tady, tam, hop,papa a to je asi vše 😅 když jsem to řešila s doktorkou,že má 20 měsíců a slovní zásobu asi 10-15slov,tak mi řekla, že jestli mi rozumí (a to ona všemu rozumí ví než výborně) tak to nemám řešit,že se časem rozvykládá.

pavlina05
autor
5. lis 2009

Jani, nebyli jste ze Simuš diovochem v Laa?

Jdu kouknout do ložnice jestli ten šmoula nezmrznul 😅

janula2008
5. lis 2009

Nebyli Pavli už jsem to tu psala, že,ale vím,že tam malé děti můžou, kámoška s dcerkou tam byly snad v půl roce 😉

pavlina05
autor
5. lis 2009

Jani, jj. jen tak sonduju, třebas že to máte docela blízko 😀 Ale zase ty chřipky... 😝 😝 😝

No tak už jdeme k zubaři, 19. listopadu na Hybešku 😎

janula2008
5. lis 2009

Holky, já přemýšlím jak tu svou malou šmoulinu ještě víc přes den utahat, to je fakt dítě nezmar 😔 a mudra mi nechce věřit,že je hyper 😅 dopo jsme byli (pěšky !) přes hodinu nakupovat ve městě, pak jsem ji koupila vodovky tak jsme malovaly, prostě kupa činností a ona skáče v postýlce jak ero, mezitím co mně tu padá hlava na spaní u komplu 😀 😝

pavlina05
autor
5. lis 2009

Jani, třeba už nepotřebuje spát...??? 😅
Jé, já chci taky malovat! Ona jako vydrží už u barviček? 😕

pavlina05
autor
5. lis 2009

...stále chrní, ještě jsem jej nebyla kontrolovat 😎

zuzanka26
5. lis 2009

Jani já taky myslím, že je ještě čas na to mluvení, aspoň ségry kluk ( teď 2,5 roku) sice mluví, ale nikdo mu nerozumí.

nějak to utíká, ty jo 17 měsíců a 20 měsíců, to už jsou veliký děti 😕 a já bych furt mluvila o miminkách 😵

mě taky ještě pořád spí... co to? to bude zase večer.... 😝

janula2008
5. lis 2009

No já doufala, že do předškolního věku ji aspoň to jedno spaní denně vydrží ☹ dvakrát mi nespala snad nikdy 😔 jj celkem vydrží, hodně ji kreslení baví a z vodovek byla uplně fascinovaná, musím to večer vyfotit jak důležitě namáčí ten štětec do vody a pak do barviček, to je celkem srandovní 😀 tak já to balím a nakouknu večer, neustálé vyřvávání mama mama mi fakt už leze krkem 😀 hezký zbytek dne holky.

jana.sun
5. lis 2009

hoj hoj, jsme se zas nechali vytáhnout ven a nebylo tam zas tak špatně 😉

Marci, máte super režim - závidím 😉 no, tak ti ta chřipajzna dává až takhle zabrat, jo? ☹ ☹ ☹ drž se, at se ti co nejdřív uleví 😔

Zuzi, my měli na oslavu kupovanýho muffina a Maty ho jen rozpatlal. jinak na rodinnou byl normoš dort a ten jsme jedli jen my. co se mi ale moc líbilo, byl ten Simončin, jak má Janula v albu - tak to omrkni 😉

Janluli, ten tvuj tatka je takovej??? 😕 to je fakt o další "průser" - vždyt Simuška je ještě malá a karamboly se holt stávají! nechtějí si tam dočasně dát něco dřevěnýho??? 😎

holky, vy jste toho naprdaly 😅 já asi ani nestačím na vše reagovat, za chvíli dojede mm z práce, tak jdem papkat, Maty usnul venku a spinká zatím tak hodku a čtvrt, nevím, jak ho mám dlouho nechat - a kdo ví, v kolik zas dnes (zítra 😕 ) půjde spát 😨
jako je fakt, že když v noci hůř spí, tak si to pak dospí - ale to je takový režim o ničem, ještě když tak rostou zuby, tak to chápu, ale jinak???? 😕 😕 😕

Pavli, tak dnes v noci jedno dlouhý kojo????????????????????????? 😅 😅 😅

jana.sun
5. lis 2009

jo a Zuzi - tak to máš v okolí nějaké "divné" kluky - páč ty jsou většinou spíš pozadu. Vem si nás - my máme 14m a nechodíme - jen stojíme a tot vše 😅 neva, ušetřím za boty 😉 😉 😉

jana.sun
5. lis 2009

jé Jani, jsem si všimla, jaké máte hezké fotečky se Simonkou z Bonga 🙂
a to že je hyper - jako co potom mudra bere jako hyper, když ne Simonku????? 😕 😕 😕 😕

pavlina05
autor
5. lis 2009

Zuzi, tak jak dloho spala, mě 2,5 hod 😀

Jani, propána krále, kdy půjde dnes MAty spát když tak vyspávaL???
Jani, konečná prsíčková....

pavlina05
autor
5. lis 2009

Tak jsme byli holky venku, bez kočárku...no Ája se vyválel hned v první kaluži co potkal.

Už se u nás spí, MM se snaží uspat a´t máme čas na sebe 😅 ,pokud klučík dovolí 😅

janula2008
5. lis 2009

Holky, tak my už konečně spíme 😀 fakt už jsem padala na hubu 😒 byly jsme ještě u tchýně, už jsem nevěděla co s ní. Jani, jo taťka je prostě takovej, nenadělám už s ním nic ☹ oni byli odmala dost chudí, myslím jako rodina, sám si vše v životě vydřel, založil poměrně prosperující realitku, všeho co si koupil za vydělané prachy si neuvěřitelně váží a opečovává to, až přehnaně... a mě, segru i mamku tím vytáčí,ale jinej už prostě nebude 😖 auto kontroluje snad 5x denně jestli nemá někde nějaký škrábaneček a tak, trochu psycho pro mě jako ,,šlompačku a bordelářku" 😀 Ale beru ho zas na druhou stranu takovej jakej je, díky němu nemáme se segrou ani jedna hypotéku,dost nás zaopatřil,takže za tohle máme být za co vděčné 😉 Jani, já taky nevím, kdo je víc hyper než Simča 😝 😀 😀 přes den každopádně vede 🙂 ale i Lukyho segra (studuje spec.pedagogiku nebo tak něco) mi říkala, že hyper děti spí max. cca 4-5 hod.denně a že je to teď móda říkat o každým o něco živějším dítěti,takže do toho Simča díky bohu nespadá, spí v noci kolem těch 9,ale i tak myslím, že je prostě temperamentní divoch a ještě si s ní užiju 😅 budete mi nosit do blázince koláčky 😀 jo Bongo je super, tam to milujem 🙂 😵

pavlina05
autor
5. lis 2009

JAni, teda klobouk dolů před tátou 😵 Asi se dost nadřel, ale zaopatřil Vás dobře 😵

jana.sun
5. lis 2009

no, Pavli, jak spal do 12, tak pak usnul až ve čtvrt na pět 😔 spal do šesti, tak uvidíme, v kolik půjde spát - zatím je čilej až až 🤐 ale pro nás ted bude úspěch i v jedenáct 😖
Si pěkně užijte ten splečný večer 😉 😉 😉 my nic - Maty "nedovolí" 😝 😝 😝

no jo, Jani, si představ, že by Simča spala jen 4-5 hodin denně 😨 😨 😨 (takovej smajlík tu ani není) - no mě by odvezli - to bych prostě nevydržela - já su strašnej spáč (a lenoch!!!!) - ufffffff
no a s tím tatkou - to je fakt fajn, jak vás zabezpečil - to teda klobouk dolů a holt ty jeho "vrtochy" se musí brát tak, jak jsou - nikdo není dokonalý, že 😔

myslím, že v tom blázinci se jednou sejdem všechny 😀 - snad nás tam nechaj si ty koláčky upéct 😅 😅 😅

zuzanka26
5. lis 2009

tak mě spala odpoledne 2 a 3/4 hodiny, nevídáno. Teď usnula v půl 9, tak uvidíme, jaká bude noc 😅

pavlina05
autor
5. lis 2009

JAni, nebylo nic..Ája tam MM dusil do 20:45 a to se mu pak nechělo 😅 😲

Zuzi, nápodobně..

Dobrou holky 😵

janula2008
5. lis 2009

U nás se naštěstí od těch osmi chrní a doufám, že dřív jak v sedm ráno slůvko mami neuslyšímmm 🙄 😀 klidnou noc holky.

jana.sun
5. lis 2009

Zuzi, tak držímě pěsti 😉 at je noc OK.

Pavli 🙄 🙄 🙄 🙄 😅

Januli 😅 😅 😅

Maty usnul o půl desáté a já jdu taky spát a doufám, že se zas nevzbudí - bojim, bojim. tak dobrou noc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru