Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
6. lis 2009

AHoj, tak u nás nic moc, kňourání bylo už o půl 11 asi dvakrát, pak spánek do 1, pak mlíko a pak ještě probuzení kolem 4, kdy nějak nemohla zabrat, ale nemusela jsem nic moc dělat. Budíček ve čtvrt na 7 😠
aspoň se teda mezitím spalo, ale stejně je to 3x vzhůru. 😝 a dnes mi nevydrží až do oběda bez spaní, když byla takhle brzo vzhůru.
No nic, tak aspoň to byl dobrej pokud včera.
Ale teď je to zase smíšek. 🙂

momin
6. lis 2009

Ahojky holky,spala sem taky nekdy v dubnu myslim a dost ste me podporili tak vam jdu podekovat... 😉 Sice porad poradne nespime ale na vsechno se da zvyknout.. Nic jineho nezbyva 😀 Drzte se!!!!

momin
6. lis 2009

jo aha... tak samozrejme sem chtela napsat ze sem PSALA nekdy v dubnu.... I kdyz mam pocit ze i spala... 😀

jana.sun
6. lis 2009

ahojky,

tak bohužel u nás se opakovala předchozí noc ☹ ☹ ☹ jak jsem šla spát, tak jsem jen přistoupila k matyho postýlce, ani jsem se ho nedotkla, on vstal a bylo. usnul ve 2 hodiny 😠 😠 😠 tak jsme zas prospali dopoledne - což je fakt o ničem a nejhůř, že tím pádem půjde zas spát někdy odpoledne a ten večerní spánek bude brát jako ten druhý a bude se vše zas opakovat a já nevím, co s tím???? si asi budu muset dát tak na 9 h budíka a oba nás vzbudit a aspon ty dvě hodky nás udržet vzhůru - aby pak před polednem měl ten první spánek a někdy odpo ten druhý - nebo já nevím - ale takhle to fakt nejde 😒 😒 😒

Zuzi, tak vaše noc taky nic moc, jak to tak čtu - co to jako zase je???? nějaké erupce na slunku nebo co??????????? 😝 😝 😝 😝 😝

Momin, sice tě neznám, v dubnu jsem sem ještě nechodila, ale holky tu jsou fajn, že 😉 😉 😉
Podrží (me) tu kohokoli, kdo potřebuje 😵 😵 😵

pavlina05
autor
6. lis 2009

ahoj holky!!!

Asi vážně nějaký erupce 😅 ..u nás večer ok, pak se Aleš probudil ve 2 a do 4 si jako hrál!! Ani to jeho poslední kojo jej neudundalo! Vážně mě už s tím štve!
ráno zase halo, všude binec, vše vytahuje, přenáší a vzeká se...Ach jo!
dnes už bez kojeníčka!

Jani, no budeš mu to muset radikálně narušit ty jeho spánkové intervaly. tAk to přece nejde žít!!! ráno bych jej na tvrdo probudila kolem 8 , aby jste z toho dne něco měli, on pak spal 2 x a večer šel spát v rozumnou domu. Jinak se z toho po....

zuzi, děcka nám dávají zabrat!!!

momin
To ráda čtu. To je super!!!
choď sem častěji, my tady máme nespavce skoro všechny 😅 Bohužel....jsem ráda, že je tak dobře 😵

pavlina05
autor
6. lis 2009

...tak u nás se už spí po O, normálka jsem ráda, že zase spí, potřebuju voraz. Jdu se najíst a pak nic nedělám!!!
odpo razím za Mončou 😀

momin
6. lis 2009

No ja doufam ze v 16-ti mesicich uz spat budem... 😀 Ale to sem si rikala uz jak byl malicky ze v pul roce uz urcite bude spinkat celou noc.. 😎

pavlina05
autor
6. lis 2009

momin 😀 😀 😀 koukni kolik je nám, ještě nespí 😀
Kojíš?
já se také ujišťovala nejprve 3 měsíci, pka půl rokem rokem...no a teď už se neujiš´tuju.
jo vlastně ujišťuju, že přestanu kojit a bude to lepší 😀

pavlina05
autor
6. lis 2009

momin ,ta fotka s tatínkem je vážně legrační 😀

momin
6. lis 2009

No prave ze nekojim. Slo nam to asi jenom 3 mesice. Tak sem si rikala ze az zacnu davat UM bude to super a nebude ani v noci papat... 😀 😎 Haha..
Jeste si rikam ze az bude treba chodit tak bude unavenejsi a bude lip spat... 😀 😀

momin
6. lis 2009

Jo dekuju. 😎 Uz moc lidi mi tady psalo ze nas tatka vypada na 18,ze sme urcite moc mlada rodinka. 😅

pavlina05
autor
6. lis 2009

momin
😀 😀 😀 my lítáme o 106 a.... 😀 😀 😀
No vypadá to tak, že jste mladí 😀

momin
6. lis 2009

No ja tomu zkusim jeste verit jo,ze pak bude spat... 😀
Me je 22 a tatovi 26 takze docela mladi sme,ale 18 nam neni 😎

pavlina05
autor
6. lis 2009

mom 😉 ..naděje umírá poslední 😀 některé děti nespí do 3 let 😅
Jo, to jste mladí 😉 Já ve svých 22.letech běhala po Irsku a nevěděla co je to mimi....

janula2008
6. lis 2009

Ahojky, tak u nás dnes noc na pohodu, vstávaly jsme o půl 7, ale i když jse řádily celé dopo v říkankové herně, žádné odpo spaní se opět nekoná 🙄 😠 😠 takže tak, všude je něco 😝 potřebovala bych tu něco uklidit, najíst se, navečer dojede kámoška s malým a to smrádě prostě zas nevytuhne 😠 občas mě z ní berou všichni čerti 😀 tak hezký zbytek dne a víkend.Mom, jsem ráda, že ses tu ukázala, i když upřímně už si tě nepamatuji,ale to vůbec neva 😉 😵

pavlina05
autor
6. lis 2009

JAni, káždá máme něco...te´d nevím co je horší 😅

Mom, koukala jsem na duben 😉 ať jsem v obraze 😀

pavlina05
autor
6. lis 2009

...á, klučík je po 2 hod ready. 😀

jana.sun
6. lis 2009

hojte, jj každý máme něco.
já bych ho i v těch 8 hod vzbudila, jenže jsem sama grogy a jsem ráda, že se můžu dopo s ním dospat. ale budu se holt muset zapřit a přemoct a vzbudit nejdřív sebe. ted o víkendu je mm doma, normál bychom jeli na chatu, ale bude obsazená, tak jsme v Brně, tak budem pilovat Matyho režim. a to jsem si chválila, jaký máme fajn režim po posunu času - usínal po deváté, vstával v osm - no vydrželo mu to tak dva dny 😠 😠 😠
zkouším ho ted dát spát, ale nechce se mu 😒 😒 😒

momin
6. lis 2009

Maly spi 3x denne pul hodky.ale jeste nebeha tak to mam trosku jednodusii s uklidem , s varenim a se vsim nez vy... Snazi se lezt ale tak pomalu ze nema sanci mi nikam utect... 😀

jana.sun
6. lis 2009

Momi, se máš - závidím 😵 😵 😵

momin
6. lis 2009

No jo a az zacne chodit tak bude vic spat..... 😀 To je muj plan.... 😎

jana.sun
6. lis 2009

Momi, tak to máš opravdu moc hezky naplánovaný 😉 i když je fakt, že moje kámoška bydlí v megavelkým domě a když malej párkrát přeleze dům tam a zpátky, tak ho to určo unaví víc, než když tu třeba Maty lozí jen dokola po jedné místnosti. takže záleží, jak velkej máte barák, či byt 😀 😀 😀

jana.sun
6. lis 2009

holky, budu tu asi za blbce - ale jak se dostanu na rajče, chci tam konečně začít dávat fotky a nevím, jak na to 😕 😕 😕 😕 😅

pavlina05
autor
6. lis 2009

čau holky!!!

Mom jsem zvědavá jaké to pak budete mít. Určitě dej vědět 😉 Fandím ti 😀

Jani, na rajče se musíš zaregistrovat, na své pc nahrát prohlížeč rajče. je to jednoduchý, koukni na rače, samo tě to navede 😉

LAchi, díky za dnešek. Bylo to fajn, nasmála jsem se 😀 , viš čemu 😀 😉
U nás se šlo spát

lacherka
6. lis 2009

čemu???

momin
6. lis 2009

Urcite budu davat vedet... 😉 U nas uz taky spime... pocitam tak do 12.

pavlina05
autor
6. lis 2009

procházkám mezi paneláky, 😀 😀 😀

mom, my tak do 22:00 pak to vypukne.

Dnes už bez kojo holky!!!

zuzanka26
6. lis 2009

u nás se spí až od 21: 00 a díky lahvičce 😖 pak to taky vypukne, ale už tak za hodinu 😝

momin
6. lis 2009

Holky chapu dobre ze vam mimca jedi v noci jeste v roce?????

lacherka
6. lis 2009

ty seš teda Pavli fakt...
no tak já za to nemůžu no....🙂) každej máme něco ne? 😀 😀 😝

Jinak dík za návštěvu! Bylo to super parádní. Musíte chodit častějš..at máš co prat a nenudíš se doma

u nás už se taky spí v naší posteli, postýlku můžeme fakt vyhodit, je už uplně k ničemu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru