Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
10. lis 2009

musím někdy vyzkoušet 😉 díky za tip, Pavli. 😵

Jakpak asi Janula prožila den s Anetou???

Moty, je už líp?

holky, mám ještě dotazík, zaregistrovala jsem se na 24print a tam bylo, že posílají nějaký vzorek kalendáře zdarma, tak jsem to vyplnila a ono mi to napsalo potvrzení objednávky a zároven mě to hodilo do jejich nabídky - takže když si od nich nic jiného neobjednávám, tak mi ten vzorek nepřijde??? nevíte???

lacherka
10. lis 2009

co kupujete klukům na Vánoce...nějak brouzdám po netu. Pavli vy máte mašinku Tomáše, že? a ten volant...

lacherka
10. lis 2009

já si od nich objednávala jednou vzorek fotky a přišel mi samostatně..

jana.sun
10. lis 2009

fakt Moni? tak to mi ten kalendář taky dojde? to by bylo fajn 😉 😉 😉

u nás budou Vánoce z finančních důvodů skromné - ale chci pro Matyho nějaké dřevěné puzzle, objednala jsem znakovou řeč pro batolata - sice z druhé ruky ,ale co, zabalím to taky a pak mu zabalím spoustu kravinek (sušenky, mlíčko, plínku, atd...) aby měl co nejvíc rozbalování - jakože si myslím, že to trhání papíru pro něj bude stejně největší zážitek 😅 😅 😅

pavlina05
autor
10. lis 2009

JAni, nevím.Mě nikdo nic zadarmo nedal 😅

LAch, jj, MAšinku, volant, traktor, knihu se zvuky,nářadí.
Moni, tady v batolatech jsem ´vytvořila diskuzi co k vánocům, tak koukni.co takhle dát míšovi stolek s nářadím, aku vrtačku 😉

lacherka
10. lis 2009

Pavli diskuzi jsem našla tam je co dětem cca kolem 2roku, ale ty jsi sama nějakou vytvořila? tak tu jsem nenašla...
Jani o té znakové řeči jsem slyšela, přiblížíš mi to trochu? že třeba když má žizen tak si dá ruku na pusu a tak? ale nevím zda to pro ty děti má ještě cenu....to se ta řeč s nimi musí cvičit?

U nás budou Vánoce taky skromné, taky na tom nejsme finančně moc dobře, T. asi koupím rifle, ty potřebuje, jinak rodině nevím jestli se dokopu, tak dám kalendáře...jinak nevím...

Pavli ještě jsem našla, že chodíš do té diskuze stahování předkožky....a kam tak ještě chodíš...nebo o co bych se měla zajímat? mně ted vše nějak uniká, díky těm mým stavům a s tou předkožkou jsme tedy zatím pořád nic nedělaly...

lacherka
10. lis 2009

Pavli a kupovali jste ty veci v obchodáku nebo přes mmb...ta kniha se zvuky by se mi taky líbila na mmb jsem ji našla okolo 130kč

pavlina05
autor
10. lis 2009

Lach, za dárky pro A. jsem utratila jen 1.000,- a mám jich 6 😀
Knihu se zvuky koupíš v levných knihách (Avion, MAsaryčka) za 99,- 😉
Moni, dám odkazy kam chodím já 😉

pavlina05
autor
10. lis 2009

ještě sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

No a když si zadáš můj nick do vyhledávače, tak se ti ukáže vše kam přizpívám 😉

Jdu masírovat cece a pít matovej čaj.
Zatím je u nás klid 😔

betina
10. lis 2009

holky, vy jste teda kecalky 😀 no jo, ženský 😀 holky, na tu rýmu a ted v tomto období. Jani, nevím, jak ty, ale já si nemohu vynachválit tymiánový krím od firmy Just. používám jej jako prevenci, ale i na rýmu, na kašel a na teplotu apod..je úžasný a mám jej u sebe pořád. pomáhá a v tomhle marasu a chřipkách je fakt dobrej, stojí sice 330, ale vydrží tak půl roku a mažeme se s tím i s MM.
Dárečky ještě nevím, dneska jsme byli nakupovat a měli tam takový chodící zvířátka, no Verunka se mohla uřechtat 😀

jana.sun
10. lis 2009

Pavli, cece bude masírovat manžel, ne?????????????? 😀 😀 😀 😝

Moni-Lach, ty znaky musíš dítko naučit, je to knížka, dvd, magnetky na ledničku a leporela a možná ještě něco, ani ted nevím. já jsem to furt chtěla koupit - může se to dítkám ukazovat brzo, když tomu ještě nerozumí, ale zvyknou si na to - ale ted ještě není pozdě - dokud neumí děti pořádně mluvit, tak je to dobré - chci to prostě zkusit. nechtělo se mi za to dávat tu tisícovku, nebo kolik to stojí nové, na bazárcích tak za 500 - furt jsem váhala a bylo něco jiného na koupi, ale ted to jedna paní nabízela jen za 230 tady na MK - bez těch leporel, ale ty mi nafotila do mailu a tak jsem to tak docela impulzivně koupila - když to nebude k ničemu u Matyho, tak to ještě zkusím zkovat pro druhé dítko 😉
pak dám vědět, jak nám to jde 😵

Beti, já na ten tymiánek úplně zapomněla, že ho mám - debil - ale ted ho budu mít všude s sebou 😉 😉 😉

pavlina05
autor
10. lis 2009

Bet ahoj, to neznám 😕To je pro mimi i dospěláky?

JAni, asi ne 😀

...tak noc plná úžasu se nekoná, Ája se probudil 😒

Dobrou 😵

jana.sun
10. lis 2009

Pavli, proč ne, však at pomůže 🙂 🙂 🙂
snad Ajisek zas brzo zabere 😔 😔 😔

Maty sebou taky pěkně šije, tak nevím, nevím, co dnes bude a to má za chvíli dorazit z práce mm, tak aby ho ještě nevzbudil 😕 😕 😕

dobrou noc 🙂

janula2008
10. lis 2009

Ahoj holky, jsem tu jen na vteřinku,cácorky už spí. Poctivě jsem dočetla,teda vy jste toho naplkaly 😅 u nás den v poho,ale to jen díky tomu, že jsme je od sebe rozhodily,byla jsem s ní i na nějaké výtvarce v Brně... jak byly hoďku spolu, tak jsem myslela, že nám zboří byt 😀 ale Simča je z Anet úplně odvařená, neskutečně šťastná a řehtá se každé kravině,kterou Anet schválně udělá (o to víc samozřejmě něco vyvádí 🙄 ).Nevíte někdo jak mám zařídit starší ségru pro Simču? 😀 Malé děti ji totiž neberou 😅 Jinak dárečky už máme, teda jen pro Simuš, dnes jsem doobjednala tuto kuchyňku a šmitec:http://www.kamilka.cz/index.php?main_page=popup_image&...

janula2008
10. lis 2009

Pavli a gratuluju k prospané noci, mně se holky budily navzájem, tak jsem zvědavá na dnešek 😝

pavlina05
autor
11. lis 2009

ahoj!

TAk noc byla 😝 ,Ájis stále poplakával, asi ta rýma a kašel 😖

Jani.sun, MM nepomohl, ležel s Ájisem a pak já jsem už šla spát

JAni, ty to super zvládáš s holkama. Simča by potřebovala sestřičku 😉 ale jak to udělat, že? 😀

janula2008
11. lis 2009

Pavli, no dneska už je Anet ve škole, tak to mám v poho, pak ji jen pojedu vyzvednout a předat už domů. Nezvládala bych asi sama vůbec, ale Lukyho mám k ruce,tak je to fajn. 😉 Holky taky dnes nějak v noci pokašlávaly,tak uvidím jestli Simča nelehne. 😒 Jinak mám lepší náladu, došel mi od holek z cestovky nový katalog a rozhodly jsme se s Lukym,že na dárky sobě navzájem se letos vyprdnem a pojedem v červnu na dovolenou, tak jsme si blokli toto: http://www.travel2002.cz/74-aparthotel-admiral.... , jen jsem zvědavá jak ty prašule do léta stlučem 😅

pavlina05
autor
11. lis 2009

Jai, teda to je bomba!!!! Super! Já chci taky!!!Nádhera, už teď závidím!!!!

janula2008
11. lis 2009

Já jsem ho právě už viděla když jsem byla na Zakynthosu minule a moc se mi pro děti líbil, tak věřím, že to tam bude prima a Simča si to tam užije, jen ten let bych nějak vynechala 😝 ale když zvládla Monča s Michálem Bulharsko už minulý rok, tak se s tím nějak poperem. Na Zante se nesmí lítat v noci, tak máme aspoň jistotu, že to bude denní let 😕 jdu uklízet brajgl po holkách,hezký den 🙂

janula2008
11. lis 2009

Michálkem tam mělo být 😉

motylek
11. lis 2009

Jani, taky závidím, my se asi vydáme taky k móřu, ale let asi nepřežiju, nerada do letadla 😀 😀 😀 😀 . Ale letěli bysme na korfu, toto je na nás a naši hypotéku moc drahý.

Jinak po těch práškách co mi dr. napsal je mi ukrutně špatně a mám sračku, varoval mě, ale jsem si říkala, že to bude ok, a není. Na noc si beru protazin, tak se mi aspoň krásně spí 😀 😀 😀 .

Jdu rozmrazovat polívku, ať má K. co k obědu. Dneska je pěkně protivnej 😠 😠 😠 .

janula2008
11. lis 2009

Moty, já taky nesnáším letadlo, budu po...strachy jak obvykle ☹ jenže autem se nedostanem dál jak hodinu od nás 😅 dnes jsme jeli odvést Anet do Brna do školy a při cestě zpět už jsem myslela, že Simču vyrazím okýnkem 😀 Jinak taky bychom to nedali, vyjde to pro nás tři asi třicka,ale třetinu nám dají naši k vánocům a Luky teď dělá ještě nějaké kuchyně známým navíc po práci, tak snad to stlučem. A zas si říkám, že když je to all in, tak už sebou nemusíme nic z jídla tahat, neutratíme tam na pití atd. Ale jak nás znám, v květnu dojde doplatek za spotřeby aspoň deset tisíc a bude to ještě napínavý 😅

janula2008
11. lis 2009

Tak ať je ti brzo líp, to musí být hrozný, takhle zle a doma s děckem ☹ ☹

jana.sun
11. lis 2009

ahojky, tak my dnes spali do 10 hodin!!!! 😅 😅 😅 Matymu samostaný pokoj na spaní evidentně zatím svědčí a já se taky vyspím líp, když mě nebudí to, jak sebou furt mlel a sunul se po postýlce 😉

Januli, zááááááááávidím taky a moc vám to přeju 🙂 určo penízky splašíte 😉
a teda, super jsi zvládla ty holčiny 🙂 jo a starší segru jedině adopcí 😅 😅 😅 (ještě mě napadá, že by někde měl Luky nějakou "starší ségru" pro Simču, ale to by nebylo moc milé 😕 😕 😕 )

Pavli, tak super noc se neopakovala 😔 no snad se Ajiskovi brzo uleví a bude zas spát celou noc 😵

Moty, drž se!!! 😔

motylek
11. lis 2009

Ta kuchynka je taky krásná, K. furt leze do dřezu a ke sporáku, že by to určitě taky využil 😀 😀 😀 , jdu to prozkoumat

pavlina05
autor
11. lis 2009

JAni, fakt to vypadá dost dobře. Taky bych chtěla do Řecka, ale nevím jak to půjde když budeme stavět 😒

Moty, u nás taky trochu protiva, asi rýmou? ☹ No my už máme po O s píme 🙂

JAni sun, super 😵 U nás nic moc, že by návrat do starých časů? 😅

Moty, u nás se leze neustále do trouby 😠 , až se nas...tak ju zapnu a to uvidí 😅 😀

jdu obídkovat, pak kávička a Mk a pak počkám na MM...dnes by měl přijet dřív a hlídat a já si pojedu bloncat na Vaňkovku jen tak 🙂

jana.sun
11. lis 2009

jé Pavli, dobrý program 😉 a neboj, návrat do starých časů nebude - však už nekojíš, ne 😉 😉 😉

já jsem zas uvažovala, že koupím Matymu úklidovou sadu - mají ji ve vánočním katalogu hyperAlberta za 299 - akorát je růžová 😅 😅 😅 ale ty smetáčky a vysavač vypadají dobře 😵

pavlina05
autor
11. lis 2009

JAni, no to doufám 😕

JAni, mě dnes přičel z MMb kočárek za 61 kč růžovej 😀 Až to uvidí MM tak asi bude halo. Ale Aleš mega nadšenej. TAk možná koupím látku a přešiju aspo=n ten potah 😀

Už máme po jídle, dávám kafe a doufám, že bude klid 😀

jana.sun
11. lis 2009

Pavli, pořídilas Ajiskovi kočárek??? 😀 😀 😀
vychutnej si kafčo 😉
no, tak jsem myslela, že bude Maty spát, ale nějak se moc ozývá, tak asi vyrazíme ven, usne v kočíku 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru