Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

kukuca
28. lis 2009

Děkuju moc 🙂 zrovna jsem celkem v klidu,malej se napapal a hned po kojení usnul. Uvidíme na jak dlouho.Jeho čas zlobení přichází kolem desáté a do té jedné vydrží ,,čumákovat,,. Koukat, brečet,křičet, atak přebaluju krmím houpu na klíně a většinou nco z toho zabere.Taky vám děti taky blinkaly?Prý je to normální,ale on blinká třeba i 3x po jídle.I někdy ze spaní,kolikrát mu to chudáčkovi vystříkne i nosem 😅

janula2008
28. lis 2009

Pavli, moc hezký video a fotky taky super. Ať se Ajisek hlavně dobře vyspí a vy taky 😉 Kuku jo to blinkání je dle mě normální, chvíli trvá než se jim to trávení upraví, taky si na pár takových ,,vodopádů" a poblitých triček pamatuju, ale kluci prý tím myslím ještě trpí víc než holčičky. Každopádně nic nezkazíš, když se o tom s mudrou v poradně poradíš, je jasný, že každá prvorodička je vyplašená a ona tě uklidní, mají většinou pochopení i s horšíma dotazama 😀 . Jinak přeji všem klidnou noc, prcek už dneska od osmi spí,ale to jen proto, že od rána vůbec nespala 🙄 😅 děláme si bramboráčky, popíjíme vínko tak to vypadá na fajn večer. Papáá. A kuku drž se 😉

pavlina05
autor
28. lis 2009

kuku, měli jsme to stejné ☹ Blinkání teda ne. Nemůže to být GE reflux? ví to dr.?

JAni, dobrou.....snad bude i u nás 😅

jana.sun
28. lis 2009

Pavli, jsi mě dostala tím videem i fotkama!!!! 😀 😀 😀 😀
jsem měla co dělat, abych nevyprskla a nevzbudila ty moje dva chlapi!!!! mm se na dnešek moc nevyspal, tak si šel lehnout, ráno zas vstává před pátou do práce ☹ ☹ ☹
a Maty usnul teprv po jedenácté 😠 tak snad to bude bez buzení!!!!

Kuku, vydrž - je to těžké, ale je to nutné - zatnou zuby, možná i chvíli fungovat tak nějak automaticky, a časem si zvykneš a začneš si to užívat. A o to víc si pak toho budeš vážit. 😉
S kojením neporadím - bohužel jsem se nerozkojila, takže tyto trable neznám 😔
U blinkání si hlídej, aby to nebylo obloukem - to by mohl být problém, jinak je to normální, zvlášt, jestli máte s kojením nějaký problém, tak se možná naloká víc vzduchu a pak to jde ven i s mlíčkem....určitě se to upraví, i ten trávicí systém se teprv vyvýjí, tak to chce čas 😵
Drž se, myslíme na tebe a kdykoli se sem přijd vypovídat - snad se ti aspon trochu uleví 😉

holky, dobrou noc všem - hlavně at se Ajiskovi dobře spinká samotnému v pokojíku 🙂

pavlina05
autor
29. lis 2009

Holky, tak ta naše noc.....
Byli jsme s MM domluveni,že k Aleškovi bude chodit jen on (MM to tak chtěl).
A až budeme spát a Aleš bude plakat, tak, že tam zase půjde MM, že jej mám probudit, kdyby to neslyšel.
Spát se šlo v 20:30, pak tam byl MM po 2 hodinách (22:30), pak po hodině 23.30 a pak ...už ne
Ráno jsem se probudilav 8 h a z pokojíčka nic neslyšela ,byla jsem v šoku....aleš si spal do 8:15 (9 hodin vkuse )
Takže první noc jsme zvládli bravurně Jsme s MM nadšeni, ale v rozumné míře.
Já byla večer docela smutná, chybělo mi v ložnici to vońavé miminko

Jani 😀

Kuku, dobrý? 😕

janula2008
29. lis 2009

Pavli, tak to je prima. 😅 Jen tak dál. My dnes noc na palici, tím, že usla Simča brzo, byla ve 4 vyspaná 🙄 naštěstí si ji Luky ráno vzal vedle a nechali mě dospat do osmi, tak aspoň že tak 🙂 . Odpo nám asi uteče zas na hokej, tak vůbec nevím, co vymyslíme a budem dělat, už nás to doma se Simčou neba 😨

pavlina05
autor
29. lis 2009

Jani 😉 ,jj, bereme to s rezervou 😎
No náš taťka zase na pc, tak teké nevím co budeme dělat.

kukuca
29. lis 2009

Ahoj holky,noc strašná.Řev od 20:15 do 3:45.Spala jsem tak 3 hodinky,hrozně zlobil. Jsem už něvěděla co s ním.Pak už jsem bulela s ním a ráno jsem měla šílenou migrénu. Ted teda spí,ale už začíná kňourat,tak se na chvíli zas loučím.Manžel je od zítra v práci,tak vůbec nevím jak to dám sama. ☹

jana.sun
29. lis 2009

ahojky,

Pavli, tak Ajisek je teda kabrňák!!!!! Jen tak dál 😵 😵 😵

Januli, to je Luky teda borec, že se Simčou v ty 4 hodiny vstal!!! Klobou dolů před ním 😉

Kuku ☹ ☹ ☹ - a nemůže si třeba manža vzít dovču aspon na týden? a nebo, že by někdo jiný z rodiny? at na to nejsi sama? odkud jsi?

janula2008
29. lis 2009

Jani, ne vstala jsem k ní já a byla s ní v pokojíčku,ale tak od šesti do osmi si ji pak převzal a já si ještě schrupla víš 😉 dneska odpo spala, tak asi usne zas až k desáté,ale aspoň nebude snad tak brzo budíček 🙂 Kuku jo tak to nevyspání je strašný,já když mám přetrhávaný spánek, tak jsem druhý den úplně nepoužitelná a bolívá mě hlava jak tebe. Ale upraví se i to, třeba naše Simča celkem brzo pochopila, kdy je noc a kdy den a začla spávat jakž takž dobře. Ale Pája Ti potvrdí, že si zvykneš na vše, i na malou noční sovu, že jo Pavli 😀 Jinak jak píše Janča, nějaká babička ti nemůže přijet pomoct na chvíli? (I když já teda byla snad i ráda, že tu bývaly jen sem tam, neustálé ,,rady a poučky " mě spíš stresovaly 😉 )Neboj, ty děti nejsou z porcelánu a celkem dost vydrží ( 😀 ), takže určitě i ty a Filípek to v pohodě zvládnete. Když bude chrnět, odpočívej taky, za chvíli už i tak trošku podle pláče odtušíš, co chce, ale vše je o čase a zvyku. Pavli, foťák stále není ☹ naštěstí nebyl novej (tak 2 roky starej) a ani ne extra drahý, tenkrát snad za 3-4litry, ale stejně mě to štve 😒 .

janula2008
29. lis 2009

Jinak u nás už se doma vycpává tričko kostkama a berou se mamce šminky, to začíná Simča celkem bro ne? 😝 😀 😀

janula2008
29. lis 2009

brzo

lacherka
29. lis 2009

ahoj, tak už jsme zpět, dneska jsme byli mrknout na trhách, ale je to vše dokola, koupila jsem si akorát Vánoční ubrus a taky se chystám na adventní věnec. Pavli ty jsi ten věnec koupila a na to jsi napíchala ty svíčky a dekorace tou tavící pistolí?
Já jdu zítra mrknout na nějaký blbůstky co bych tam dala.

u zubařky dobrý, jen mrkla na zoubky, ale má tam uzdičku, takže jednou ji mu budou muset střihnout, aby neměl zuby od sebe, ted je to prý ještě jedno.

Akorát máme pořád prujem už nevím z čeho, vysadili jsme mléčné výrobky, držíme ho na banánech, jabku, ryži no a ted si kluk vytáhl čokoládky Merci a prý mnam mnam....tak zítra asi zavolám dr co s tím
Protože už jsem i kupovala sirup proti průjmůj a stál kilčo a prostě nepomohl.

Pavli tak to jste dobří, že jste Aleška přeštěhovaly....to já nevím jak s Míšem, on totiž nechce být ani sám v postýlce

Jani tak to je dobrý🙂))

Pavli jo jo fotečky mám, jak bude čas, tak stáhnu a dám na rajče

kukuca
29. lis 2009

Jani,bydlím 36km od Brna. Manžel právě měl dovolenou do pátku a teď už musí do práce.Prostě to musíme zvládnout sami. Říkám si co bych si počla být svobodná matka,obdivuju je!
Dneska v noci jsme usnuli s malým hne po kojení.kojím v leže a hned jsme vytuhli.Pak jsem si to vyčítala,kdybych ho udusila nechtě peřinou..Tak asi v noci budem muset změnit kojící polohu.

jana.sun
29. lis 2009

Januli, teda!!! to je fakt Simča nějak moc popředu, ne???? 😅 😅 😅 za chvilu budete od dveří odhánět nápadníky 😀
s tím fotákem -to je blbý - ale ted před a hlavně po Vánocích budou dobré slevy, tak něco pořídíte, ne? 😉 😉 😉

Lach, co je to ta uzdička??? 😕 to slyším prvně.
taky chci zítra mrknout na trhy - máme tam sraz s Pylouškama, ale nejdu pak s nima, přijete totiž mamka, tak se budem věnovat jí 😵

Kuku, aha -tak to jste trochu z ruky - teda pokud nejste autem "pojízdní". to, že kojené mimi spí s rodiči v posteli, je normál, jak jsem od mnoha mnoha kamošek pochopila, takže už to jen uzpůsobit tak, abys ho nezalehla 😔

pavlina05
autor
29. lis 2009

kuku, tak to mi připomíná toho našeho raubíře ☹ Bylo to podobný a strašný a já pořád bulela. Kuku, nemá prdíky? Proč tak dlouho plakal????
Dpufám, že tě nic neodradí...já se nevyspala 17 měsíců. Poprvé až dnes 😀
Upřímě , dá se zvyknout na vše. Ale ten neustálý řev je zoufalství 😢 😢 😢 😢

JAni, to je jasný, že to člověka štve, když něco stratí ☹

Lach,jj věnec za 38,- a + nějaké ty blbůstky a tavná pistole. Celkem za 170,- dobrý,ne? 😀
Trhy jsou na Svoboďáku,jo? Nemá cenu tam jezdit? 😕
Lach, tak čokoládky, jo 😀
Jsem myslela, že by jste mohli přijet do pokojíčku udělat trochu nepořádek, ale když míša stále průjmuje ☹
Lach, přestěhovali, nevím jak to bude 😅To byla první úspěšná noc. Moni, prostě už to tak dál nešlo, vždyť to je už velký chlap a aby mi neustále skákal po hlavě to nešlo! A s MM jsme neměli žádné soukromí.
Je mi z toho smutno, že nemám to voňavé mimčo u sebe, ale zase kluk roste....a je pravda, že už toho dost zneužíval!!!

Jani, jen tak dál 😔

lacherka
29. lis 2009

Pavli jo na Svobodaku, no to samé dokola, čepice, ozdoby, punč, svařák, bramboráky, klobásy...spíš jsem to tam obešly mrkli co kde mají, ale kdybych měla vše kupovat nechala bych tam majlant

tak to je dobré...my prosimtě s holkama rvaly na přehradě tis, to byla akce, strom byl kousek od chaty, na které byl majitel, tak mi natajno a on schválně obcházel, jestli nám pozoroval, tak z nás musel mít srandu, kamoška totiž vlezla přímo do stromu a hazela mi větve dolů a říkali jsem si, jestli nám to za to stojí, jestli není lepší dat ty 3kilča🙂
takže já budu mít z tisu, jestli se na to tedy vrhnem, ale ještě musím koupit svíčky a něco k tomu.

Jani ta uzdička je jak máš dásně a uprostřed kdy si sáhneš pod ret, tak je tam taková jako kdyby uzdička a Míša ji ma větší, takže mu zasahuje mezi ty horní zoubky, tím pádem ji je jednou mohl mít od sebe, takže ji budou muset šmiknout

Míšova diesta šunka s rýží se mi tady valí u počítače na zemi, super, ted do toho kape pitím, takže už mám na dnešní večer program

Pavli já si nedovedu představit, že by Míša spal už sám, víš on vůbec nevydrží v té postýlce, tak nevím jak to jednou budem dělat, celkem se toho bojím

pavlina05
autor
29. lis 2009

Lach, tady je vánoční zvonění ve čtvrtek, trocha stánků a svařák a medovina, doufám, že ne ťamani 😠 a vánoční strom🙂
Lach, jsem zvědavá na věnec 😉 JO, dobrá akce s tisem vy čarodějky 😀
Lach, já se taky bála, MM pomohl

janula2008
29. lis 2009

Pavli, mě taky věnec vyšel všeho všudy kolem sto padesát, je teda zelený, z ,,přírodních" větviček, ozdobila jsem ho do zlatěvínova,škoda, že Vám ho nemůžu vyfotit, chválila mi ho teď i tchyně, tak snad není tak zlý 😅 Moni, nám na průjem dr.doporučila enterol, nakonec jsme ho teda nepoužili,tak nevím jak pomáhá,ale zkus se optat.Jani, no budem čekat jestli se ještě foťák někde nenajde a když ne, tak nějaký pak v průběhu zimy pořídíme (zatím si můžeme půjčit od ségry nebo tak), nedá se nic dělat, pokud jde jen o prachy a nejde o zdraví, jde o prd 😅 Kuku, svobodné matky taky obdivuju a taky maminy trojčat apod. To už bych byla v blázinci 😀

betina
29. lis 2009

ahoj holky!

tak vás zdravím po víkendu, vy jste toho nakecaly holky jedny udrbaný 😀 mně už je líp, tak snad to přešlo. jinak teda Januli, Verunka se taky maluje, ale tak, že když mám vytažený malování, tak ji musím ukazovat, jak se maluju a ona se šmrdlá taky 😀 Pavli, věneček je náádhernej, já nějak nestihla, tak budu tvořit až zítra. už jsme se s MM skálopevně přesvědčili, že verunka půjde spát do pokíju, protože mi babička zase hlásila, že u ní spala skoro celou noc, má tam celou postel pro sebe a my ji prostě budíme, protože nemáme tak velkou postel a spí tam s náma ještě pes 😀 jenže musíme koupit nějakou normání postel a k ní nějak přidělat zábrany.
včera jsme se byli s MM podívat na trzích a byla jsem nadšená 😀 krásná atmosféra a hlavně se mi líbilo, že tam nejsou žádní wietnamci, že je to prostě ryze český (bodet bych nechválila, když to dělala naše agentura) 😀
taky jsme se včera byli podívat na ukázky stavby domečků, kousek odsud, jen tak a povídali jsme s paní a ona mi nabídla, jestli bych nechtěla dělat realitní makléřku, no šrotovalo mi to hlavou celou noc a přemýšlím, jestli se nejít aspon zeptat, co by to obnášelo atd...uvidíme.
Pavli, gratuluju k noci a doufám, že to bude jen pokračovat, opravdu si myslím, že jsme ty naše mrnátka už asi dávno měli dát do pokojíka a třeba bysme byly vyspané víc 😠
tak to jsem se zase vykecala 😀 tak dobrou papa

pavlina05
autor
29. lis 2009

JAni, určo bude krásnej 😵

Beti, jsem ráda, že je líp a že ty jsis odpočinula 😉
Já si také myslím, že jsme dost Aleška budili a rušili jej.
Zvažovali jsme koupit v Ikey postel se zábranou. Nakonec ještě počkáme, on se strašně převaluje.
Bet, ty jseš borec jestli se do toho pustíš 😉 😵
JJ, jsou to děty vychtralý. A víte co, není nad sex v ložnici 😀

Dobrou 😵

janula2008
29. lis 2009

Holkyyyyy,ale já vám to s tím pokojíkem radila už dávnoooo 🤐 😀 😀 chichi nene, jen vtipkuju 😉 je to stejně jak kdy,i u nás, někdy Simča spí krásně celou noc a někdy kvíká co chvíle. My taky už na jaro vyměníme postýlku za postel se zábranou, stejně si ráno už pravidelně sama vyndá šprušle a dojde nás okukovat, takže žádná velká změna to nebude 😀 Beti, na trhy se moc těším, snad se příští víkend už dostaneme,dneska zas Luky smrděl na hokeji 😠 . Dobrou klidnou noc všem.

jana.sun
29. lis 2009

nám se pokojík taky moc vyplatil - i když v poslední době tam s ním spávám - jak měl ted tu rýmu, tak se budí, tak at to nemám daleko 😵

Lach - díky za vysvětlení - snad se to Míšovi spraví a nebudou to muset řezat 😕 😕 😕
teda, vy zlodějky jedny!!!!!! 😀 😀 😀 😀

Januli, tak fajn, že si můžete foták pujcit 😉 - bylo by smutný nemít třeba nafocený Vánoce 😔

Beti, tak ty si jen tak jdeš "na prochajdu" a dostaneš nabídku práce, joooooooo????????????? 😅 😅 😅 😅

Pavli, tak at se dnes zas v noci dobře vyspíte 😵 😵 😵

dobrou noc, pa pa všem 🙂

pavlina05
autor
29. lis 2009

Jani08,já vím 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀

Jani, zatím to vypadá slibně 🙂

Dobrou 😔

pavlina05
autor
30. lis 2009

Dobré ráno po mega luxusní noci
Holky, nevěřila bych, že já to sem budu někdy psát
No ono není ani co ¨
Alešek usnul v 19:45 a apal až do 8:15. Slyšeli jsme jej 3 x zaplakat a to usnul do 2 minut a byl klid. Ráno jsem se šla podívat co dělá, on seděl v postýlce a usmíval se
normálně jsme s MM v šoku a o ničem jiném se nedokážeme bavit.

janula2008
30. lis 2009

Super Pavli, moc gratuluju! 😵 😵 Simča se dnes ráno trochu rozkašlala tak se půjdem před oběděm radši ukázat k Dr. Taky jsem se Jani k ní dnes ráno, až odešel Luky do práce, přestěhovala a spaly jsme až do čtvrt na devět 🙂

lacherka
30. lis 2009

holky my se dneska taky dlouho válely v posteli. lenoši. T. udělal Míšovi snídani do postele, takže drobky jsou všude, ale ráno vlezl do kyble s barvou a celý od žluté a i celá zem, tak jsem měla co uklízet, ted nám maloval i po zdi...

Ty jo Pavli tak to je paráda!!! no vidíš to...
já o tom začínám taky přemýšlet, jenže když nechce byt vůbec v postýlce, jak by byl v postýlce v jiné místnostia sám???

Jani a ty máš u Simči v pokoji ještě jednu postel? jako že ses přestěhovala k ní....
taky jsem už přemýšlela jakou postýlku potom koupit, jestli z té Ikei...Pavli myslíš tu bílou??

Beti, ty jo to by jsi při mateřské, ještě dělala makléřku, to bys byla teda dobrá, ale co vím, tak ted plno mých známých se pustilo nějak do realit.

pavlina05
autor
30. lis 2009

Lach, jj, já myslím tu bílou. Ještě tam mají nějakou rostoucí ,ale nevím která to je...?
Lach, za vyzkoušení nic nedáš 😉 MY mysleli, že to ani nepůjde. Vždyť Aleš od 11 m spával u nás v posteli, tak oba nechápeme jak vydrží 12 hodin v postýlce. A to se ráno smál po probuzení, seděl v postýlce a čekal na mě až dojdu.

pavlina05
autor
30. lis 2009

Moni, tak máte vymalováno, jo?

JAk dopadl ten věnec?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru