Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
13. pro 2009

JAni 😔 dobrou

JAni, jj, intuice 🙂
Berte holky, berte 😵 i v té podprdě to musí bejt? 😕

Dloho tady nebyla Zuzka?!!!

janula2008
13. pro 2009

Jani, přestala spát přes den zas zároveň s tím ztracením dudlíku ☹ a já už jsem rezignovala, protože než ji nechávat řvát v postýlce,když stejně neusne, neustále vylízá a jen huláká a je pak do večera protivná, to ji radši nenutím a relativně v klidu si hrajem. Jen ten den se vždycky táhne a neutíká :-/Minule jsem ji četla po obědě pohádku a zjistila jsem, že mezitím co ona hopsá vesele v postýlce, tak mě padla hlava na knížku a asi pět minut jsem únavou chrněla 😀

jana.sun
13. pro 2009

Januli, dobrou! do Ikei bych o víkendu ani raději nechodila! i když ted už to není dobrý ani v týdnu, že 😝 😝 😝
Jani, tak hlavně, že tě nechala Simča těch 5 minut vyspat 😀 😀 😀

Pavli, jasně - bez podprdy by to nebylo ono!!!! 😀 ne že ti ji do té doby manža roztrhne!!!! 😎 😎 😎
a díky moc za recepty, ještě na ty burizony, prosím, prosím 😵 😵 😵

janula2008
13. pro 2009

Jani, my se tam v týdnu nemáme šanci dostat, Luky teď dřív jak po šesté zas nejezdí a po sedmé už zas koupem atd., však to znáte 😉 ale dalo se to, jen si člověk trchu zahrál na sardinky v konzervě 😀 😀 tak dobrouuu a klidnou noc.

pavlina05
autor
13. pro 2009

JAni08, kuliček je hafo, udělej jen z 1/2 dávky.

JAnisun, jdu jej najít 🙂

jana.sun
13. pro 2009

Januli, jj znám to - naštěstí tam nic ted nutně nepotřebujem, tak to nechám až po novém roce - taky se tam ale chci vypravit - mám Ikeu ráda 😔 😔 😔 bychom klidně mohly udělat někdy srazík tam 😵 😵 😵

jana.sun
13. pro 2009

Pavli, to budeš moc hodná 🙂

tak pa pa, dobrou noc - už to dnes fakt balím 😔 😔 😔 😔

pavlina05
autor
13. pro 2009

V Ikei to by bylo fajne 😉 I to jídlo je tam mňam!!!!

Burizonový hřbet

ZAhřejeme a rozpustíme 3 sáčky ml.karamelek,
1/8 másla
2 lžíce mléka
Přidáme 1 lžíci cukru
1 lžíce kakaa
1 balíček bílých burizonů
Formu - srnčí hřbet vyložíme mikroten.sáčkem, upěchujeme směs a dáme ztuhnout do lednice 😉

Sádlová kolečka

70 g rozpuš´t sádla
70 g cukri
100 g hl.mouky
30g kakaa
vanilka

Těsto spojíme na válu a uděláme malé kuličky, v nich vytlačíme důlek a dáme na plech.
Do důlku klademe oříšek nebo marmeládu🙂
Pečeme asi 15 min. v mírně předehř. troubě 😉

Tož dobré pečení všem 😵

A dobrou noc 😔

pavlina05
autor
14. pro 2009

Brý ránko 😀

jana.sun
14. pro 2009

ahojky 🙂

Pavli, díky za ty recepty. ty sádlový koláčky mám taky moc ráda - a je to docela lehký, tak to možná i vyzkouším 😵 😵 😵
holky, já snad začnu být ještě natěšená. ve středu je ten firemní večírek, mm dělá do 23, tak nemůže hlídat, ale slíbila tchýně, že dojede. pak ale volala, že nepřijede, že by jí neměl ten den kdo topit - její sousedka, který by mohla, tak je v práci - a že by jí umrzly kytky, tak že nedojede. tak jsem se s tím smířila, jiné hlídání nemám, mamka taky nemůže dojet. no a včera večer zas volala tchýně (mmch ted poslední dobou volá každý! den! 🙄 ) a řekla, že dojede - tak já na to, co kytky, že bych je nerada měla na svědomí a ona, že to vydrží 😅 tož su fakt ráda!!!! je tak natěšená na Matyho, že kvůli němu dojede 😅 😅 😅 no a já můžu na večírek - huráááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

motylek
14. pro 2009

Ahoj holky,

Jani, to jsem se fakt nasmála, že prý by umrzly kytky 😀 😀 😀 , to je nářez. Tak aspoň, že nakonec kytky oželí před Matym. Ty si to moc užij, a opatrně, ať druhej den nejsi ko 😀 😀 😀 . To znám, jak jsem byla na těch hodech 😉 😉 😉 .

Pavlííí, recepty super, tatranky a burizony udělám. Sádlový nenávidím 😀 😀 😀 . Já nepeču vůbec, za prvý tu nebude, ani to moc nejíme, a tu trochu na stůl mi peče babička (prababička), takže vždycky dostanu krabičku a pak stejně vyhazuju 😖 😖 😖 . Fakt se to u nás nesní, takže tak. Ale ty nepečený udělám, na ty jsem dostala chuť.

Tak 6.1. jdu na NT, tož jsem zvědavá.

Zítra jdeme na prohlídku s Jakubem, měl mít i dvě očko, ale má šílenou rýmu a chrmle, že nic nebude, jsem i ráda. Váhu tipuju na 10,5kg, i tak se pronese jako blázen.

Fotky zatím nebudou, jelikož švagrovou vytopily, takže si půjčila foťák a ještě nevrátila. Svůj nemá. Musím ji zaurgovat 😀 .

Vařím brambory a udělám k tomu file na másle, tak dneska bude taková rychlovka. Ale už toho začínám mít dost, k večeři nechce kaše, takže musíme večeřet co bylo k obědu, takže mu to už druhej den nedám a musím každej den něco vymýšlet a to mě nebaví, jsem netvůrčí, co se jídla týče.

Beti, uvidíš, nakonec budeme rády, že je máme takhle brzo, ty druhý, bude to fajn, budou si spolu rozumnět atd. Já už se na to i těším. Teď jen aby to dobře dopadlo, kdyby bylo jakékoliv podezření, že by nebylo mimčo v pořádku, tak to dávám pryč 😔 😔 😔 . Skrz tu moji nemoc a prášky. Do toho bych vážně nešla ☹ ☹ ☹ . Ale budu myslet pozitivně. A doufám, že to bude holčička, moc moc chci 😀 😀 😀 😀 . Tři chlapi v baráku by mě zničili 😀 😀 😀 .

Tak já jdu ještě něco dělat, pověsila jsem záclonu v obýváku, koupili jsme včera novou, vysála jsem novým vysavačem, ještě potřebuju umýt země starým mopem 😀 😀 😀 a hlavně musím jít dát vykoupat orchideje, bo ta jedna vypadá špatně, ale pořád jsem neměla čas, tak to jdu napravit.

Tak pápá a pěkný den všem.

Jo a Pavli, Kuba je pořád s náma, mě by bylo smutno 😢 😢 😢 , ale spí krásně celou noc, tak mi to nijak nevadí.

motylek
14. pro 2009

Jsem se nějak rozepsala 😲 😲 😲

motylek
14. pro 2009

Jo a Janči nehty jsou fakt pěkný, bude krásně ladit s vánoční vyzdobou 😉 😉 😉 . Já budu ladit taky, ksicht mám samej beďar, tak tu budu jako vánoční koule v červené barvě 😀 😀 😀 😠 😠 😠

jana.sun
14. pro 2009

Moty, tak budem moc moc držet pěsti, at NT dopadne dobře a at je to ta holčička 😉
tchýně žije sama a kytičky jsou její vášen - má jich fakt pralesy, denně je opečovává, tak se jí ani nedivím, kdyby jí to mělo jedním dnem pochcípat. ale jsem ráda, že to riskne 😉
a kde jsi viděla Jančiny nehty??????? taky chci vidět!!!! 😵
Moty a jak budeš Kubíka odnaučovat spát s váma, až budeš potřebovat mít v poteli mimi? nebo máte obrpostel a budete tam všichni 4? 😉
fíha holky, po novém roce si musíme udělat srazík a já se od vás nechám těhu-nakazit, ju? 😉

pavlina05
autor
14. pro 2009

Ahoj 🙂

TAk jsem tady měla dopo kámošku, pak jídlo, spaní a udělala jsem si 2 těsta, tak večer bych mohla i péct 😀

JAniSun, no aby neumrzla po cestě ona 😀 Hlavně že dojede a ty můžeš na ten večírek. 😉

Moty, ty dřeš jako kůň 😠 Šetři se holka!! V tom lednu na tebe budu moc myslet!!! Prej už zase babyboom není 😅 Ale mě připadá že teda je, když každá druhá kámoška čeká mimísenko 😀

Moty, když spí Kubík celou noc, tak jej nedávej do pokojíku 😉 Asi jej nerušíte.
Mě je taky smutno, pořád!!! A to už je víc jak 14 dnů v pokojíku Alda....ale zase to pohodlí, soukromí a sex v ložnici 😀

JAni, ty třeba už nakažená jsi, ne? 😀 😅
No já se nechám nakaziz prosím až v tom září 😀
Očekávám red card a ona zatím nikde... 😖

motylek
14. pro 2009

Jani, on nespí s náma v posteli, on je v postýlce.

motylek
14. pro 2009

A Janču jsem potkala u Ikei, už to tu někde psala 😉 😉 😉 .

jana.sun
14. pro 2009

a jo - tady bylo informací, tak jsem to pozapomněla, že jste se potkaly 😉 😉 😉
tak to je super, že spí Kubík sám v postýlce - to je pohoda 😉 je fajn, že se navzájem nerušíte 😵

Pavli, no, možná nakažená jsem 🙂 to se uvidí. každopádně pokud ne, tak asi pouvažuju, že se nechám naočkovat proti neštovicím - ještě jsem je neměla a kdyby je Maty někde chytl a já byla třeba těhu, tak by to mohlo být nebezpečný. musím se o tom poradit s dr.

pavlina05
autor
14. pro 2009

JAni, tak teda o tom pouvažuj 😉 Přesně tohle řešila kámoška (ta Janča). A kdyby jsi to dostala v těhu,tak by to bylo dost zlý!!
Moc ti přeju tu nakažlivou nemoc na // 😉

MY se vrátili od kámošky , MM kmitá, dělá večeři, pak bude hlídata ajá půjdu péct. Nakonec udělám i ty sádlový 😀

jana.sun
14. pro 2009

Pavli, díky 🙂
a jako obvykle Pája multifunkční 😵
mám chut na ty sádlový, asi je upeču, potvůrky 😎 😎 😎 kalorická bomba, ale co, šak jsou ty Vánočky, že 😵

pavlina05
autor
14. pro 2009

😝 už to mám sfouknutý, pak jsem udělala brambor. polívku na zítra a naložila hermelíny.
Z té dávky jich moc není, JAni 😉 a jsou teda mňamec 😀
Zejta udělám ty čoko košíčky, pak buriz.hřbet někdy a koncem týdne ještě dvoje a končím 😀

pavlina05
autor
14. pro 2009

JAni, prosím tě, nemáš číslo na jogurtárnu? Na netu jsem jej nenašla...
Chceme tam v pátek s holkama na vánoční párty🙂 tak chci rezervaci 😎

pavlina05
autor
14. pro 2009

dobrou

lacherka
15. pro 2009

ahoj, my byli včera ráno u dr s Míšem, s tou jeho rýmou, tak máme kapky a sirup rovnou jsme sfoukly i prohlídku, tak má 82cm a 9,4kg, pak jsme lítali o obchodech, poště, lékárně.

Už mám doma kalendáře stolní z Printu a jsou fakt super, pak jsme byli až do večera u kamošky, děti opět udělaly pěkný bordýlek, ale byli štastní🙂

Dneska jedem ke tchýni pect cukroví, a ted mě čeká hora nadobí a uklízet, T. chtěl spravit náš vysavač, jenže jede huř než předtím, takže jsem na ten uklid zvědavá.

Jo a už nám uspěšně jede kotel, normálně na jedné součástce, byla obrácená šipka, takže chyba od výrobce a kvuli tomu nám to nejelo, sám topenář říkal, že s tímto se ještě nesetkal. No my abychom měli něco jednoduchýho

Pavli dík za receptíky, tan hřbet udělám, akorát nemám formu na hřbet, tak to musím nějak vymyslet

holky jak nakládáte hermelíny? já je mám taky moc moc ráda🙂 radši než to cukroví🙂

pavlina05
autor
15. pro 2009

Moni, takže léčba? Co Vám dala?
A to jste byli u kámošky když je Míša marod?
😕
Kalendáře scraby? To ti také někdo dělala? Máš náhledy?
TAk pěkně popečte 😉 Já už mám 4 druhy, zbývají 4 nepečený 🙂 ,to sfouknu raz dva 🙂

LAch, normoč koupíš hermelíny, dáš koření dle nějakýho receptu a zaleješ olejen+česnek a cibule a necháš 3 dny uležet 😉

lacherka
15. pro 2009

máme kapky do nosu a sirup do krčku, jo byli jsme, on ten kašel má totiž z té rými, kašel nemá, ale kucká jen proto, že se mu hleny dostanou do trubice a to vyvolává kašel.

scraby ne, jen jsem si tam natahala svoje fotky, a vypadají pěkně a za 150kč si myslím,že je to super náhledy nemám, ale jak se uvidíme, tak ti ho ukážu.

tak jsem teprv ted dozametla, s tím mým děckem se fakt nedá nic dělat, ted stojí za mnou na židli a zapíná a vypíná tiskárnu

Pavli dík za receptík, pokoupíme hermelíny a zkusím to🙂 olej dáváš normálně klasický, že? ne olivový

pavlina05
autor
15. pro 2009

Lach, aha 😉 🙂
MY povídej, pořád musíš mít oči na šťopkách...

LAch,jedna vychytávka. Kup hermelíny v krabičce přímo na naložení 😉 ,je tam i koření a koupíš slinečnic.olej. nemá cenu utrácet za dražší 😉

pavlina05
autor
15. pro 2009

Moni, rada od kamarádky z MK:
skrz burizon.hřbet:
.... stačí tie burizóny utlapkať do valca, zabaliť do alobalu alebo fólie a dať stuhnúť

😉

jana.sun
15. pro 2009

ahojky,
tak já včera večer zjistila, že mám dnes kontrolu na alergologii - naštěstí dobrý, skoro nikdo tam nebyl, tak byl Maty se mnou a byl v poho 😉

Pavli, ty jsi prostě superžena!!! jako jak ty to děláš?????????
číslo do jogušky nemám, ale zapátrám a do večera ti ho sem pisnu, ju? 😉

ježiš lidi, vy mi tu děláte chutě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ 😠 😠 😠

Moni, tak fajn, že kotel jede - huráááááááááááááá!!! 😉
Míšovi přejeme, at se mu brzo uleví.
ten kalendář za 150 je měsíční? to je fakt super cena!!!!!!!!!!!!!!!!! jsem si měla počkat a udělat je taky v tom printu a ne ve Fotolabu, tam jsou dost drahý - no aspon vím na příští rok 😉

jana.sun
15. pro 2009

Pavli - tady je t.č. do jogušky: 530 340 859

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru