Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
15. pro 2009

tak jsem udělala první krok k pečení cukroví - opsala jsem si recepty od Pavči na papír 😅 😅 😅
ted už je to hračka 😀 😀 😀

pavlina05
autor
15. pro 2009

Ahoj!
Nějak není čas nebo co 😕 😅 jsme byli s Aleškem tady na živým Betlému a pak koupání, já dodělávala linecký a hned je tolik hodin 😠
JAni, díky moc 😉

Jani 🙂 jsi na dobré cestě 😉 TAkže budeš dělat co? Sádlový? To máš za 10 minut 😉

pavlina05
autor
15. pro 2009

holky pečete, nebo co? 😕

jana.sun
15. pro 2009

Pavli, nepečeme 😅 😅 😅
není sádlo 😀 😀 😀

áááááááá, kdopak přichází domů????

tak dobrou noc 🙂

pavlina05
autor
15. pro 2009

manža jde tak pozdě? 😕
JAni upeč 2 dávky,z jedné je teho málo 😀

brou 😔

jana.sun
16. pro 2009

ahoooooooooooooooj,
u nás se "straší" už od 7 h 😝 😝 😝 😝 🙄

Pavli, napadlo mě to udělat z větší dávky - koupím kostku sádla a přepočítám to - snad se zadaří 😵

Martin chodí tak pozdě, když má "zavíračku" 🙄

tak snad dnes dorazí tchýně a já budu moci jít juchat 😵 😵 😵

pavlina05
autor
16. pro 2009

Ahoj 😀
Jani, jseš šikulka 😉
To je teda dost na prd, když přijde ten tvůj tak pozdě 😒
No jasně že půjdeš juchat 😀

MY dnes spali zase do 8 hod, teda musela jsem budit 😅 A zase parádní noc, jak jinak v tom super pokojíčku 😀
MY dnes nemáme nic....budeme sami, pochodíme kolem baráku a zalezem dom 😀
Já udělám zase nějaký cukroví.

jana.sun
16. pro 2009

tak já se k pečení dostanu - jestli vůbec - tak až v pondělí. Zítra jdem na návštěvu k mojí tetě, v pátek balení a odjezd na chatu a tam píct teda nebudu! 😅 no a v neděli nevím, nevím - vybalování, praní - no uvidíme, uvidíme 😵
tak jsme tu jeden den probíraly, že už bych letos nešla do Ikei kvůli lidem a ten večer mi volá s prosíkem švagrovka, že by tam něco potřebovala na Vánoce - takže se tam budu muset vydat a to fakt nevím, kdy 😝 😝 😝 vychází mi to tak na pátek, než pojedem na chatu, tak tam vlítnu, ale to tam bude asi nejvíc lidí - mě tam umačkaj!!!! 😕 😕 😕 😕

pavlina05
autor
16. pro 2009

JAni 😝
Ono to pečení neuteče 😅

lacherka
16. pro 2009

ahoj, jen na skok, nemám ještě oběd🙂)

Pavli s tím alobalem jsem počítala,že udělám váleček a pak to jen nakrájím na tenké plátky

Jani, ten kalendář je 14ti denní stolní.

marci
16. pro 2009

Jani, kalendáře z Printu jsou super. Já nechala dělat týdenní. Kvalitou se s fotolabem nedají srovnat (ten jsme měli loni).
Teda vy jste pekařky, holky!!
Já budu mít 15 druhů cukroví!!...................od maminky 😀 Zítra přiveze🙂
Já jsem neschopná péct, jsem ráda, že uvařím oběd ☹

winielka
16. pro 2009

ahojky...je mozne ze se ke me dostavila poporodni depka az 4.mesice po porodu..?

pavlina05
autor
16. pro 2009

lach, už máte u tchyně napečeno?

Marci 😀 teda 15? No tě péro 😕 Já jen 8 😅
Mě to nějak chytlo a baví mě to.

U nás se spí, jdu vařit na zítra, dělat ten buriz.ř. a pak prádlo, kafčo....

winielka
60tt 😀 😅
No tak to teda netuším? Spíš jestli to není nějaký splín JAk se to projevuje? Depka třeba???

janula2008
16. pro 2009

Ahoj holky, tak u nás se zatím nepeče, jestli se k tomu dostanu tak až tak v sob.dopo a to sotva 2-3 druhy cukroví, kilčo domácího mám objednáno a zbytek podarují babičky 😉 už teď jsem přibrala tak 4 kg za 14 dní, takže to nechci vidět po Vánocích 🙂 Aspoň, že už máme všechny dárečky 😅 jinak my dneska strašíme vzhůru od 6 😠 teď dopíkám kuře s rýží, jsem zvědavá jestli zalehne po obědě. Když ne, vydáme se do mrazu na poštu a do banky 🙄

winielka
16. pro 2009

pavli...ptoste sem unavena nespim...proste symptomy na baby blues...po porodu jsme se hned stehovali do zahranici takze v tejhle dobe sem asi na ni nemela cas...

janula2008
16. pro 2009

Win: myslím, že to možný je, já po šestitýdnech taky nebyla zrovna v poho,tak jak depky měly naopak končit.U mě to bylo lepší až kolem půl roku si myslím...právě si pamatuju to období kolem 3-4 měsíce, kdy do toho všeho začlo padání vlasů, rostly nám zuby o sto šest,malá už nechtěla ležet, ale sedět ještě neuměla, no celý ten první rok byl psycho 😝 😀 😀 zlatý teď 😵

winielka
16. pro 2009

ok...tak se dneska pritulim k manzovi a bude to snad ok....

pavlina05
autor
16. pro 2009

JAni 😀
No já co nekojím už taky přibrala 3 kg 😢 TAkže blbý 😠 ☹

pavlina05
autor
16. pro 2009

...ta burizon . roláda je strašně jednoduchá a rychlá 😉 Jen jsem tam holky dala 3 sáčky karamelek 1/8 másla a 1 lžíci kakaa. Toť vše.Teda ještě ty burizony 😀 (MM je sháněl po celým Brně)

lacherka
16. pro 2009

Pavli včera jsme upekli linecký, ale ještě nemáme slepený....to tak dlouho trvá....hrozný🙂 nechápu kdy jsi dělala 8 druhů cukroví
my pekly 5 plechů lineckýho, pak chci ty rohlíčky a prý ještě budem dělat dortíky no a pak doma udělam ten burizonový hřbet. ani jsem si nenapsala ten recept, tak to musím vyhledat🙂

marci
16. pro 2009

Pavli, prý JEN 8 :- 😀 😀 😀 😀 😀 .....já nemít mamku, tak si dáme na vánoce na stůl leda obrázky cukroví vystřižené z časáku 😀 😀 😀 To teď dělá furt Dejvík - on je strašně nenažranej a furt listuje časopisama a slintá nad obrázky jídla. Ale fakt úplně strašně!! To byste ho musely vidět, byste řekly, že je to dítě, co nedostává najíst 😀 😀

pavlina05
autor
16. pro 2009

LAch, já mám každý cukroví jen z jedné dáky, Linecký bylo asi na 4 plechy, rohlíčky na 4 plechy, 1 plech sádl.kolečka, 4 plechy marokánek, pak plech koko košíčků a ten hřbet 😀 😉

MArci 😀 Aleš listuje v kuchařkách a letácích z Alberta 😀

JInak jsem to dělala po večerech a v odpo pauze co mám pro sebe 😀 😅

pavlina05
autor
16. pro 2009

LAch, stránku nazpět 😉

pavlina05
autor
16. pro 2009

TAdy pořád sněží.....to bude Aleš dovádět. jdeme ven 😀

jana.sun
16. pro 2009

tchýně už je tadyyyyyyyyyyyyyyyy, hurááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
půjdu se venčit 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Winie, drž se. myslím, že poporodní to není - ale mohla na tebe padnout "normální" deprese. Možná ten čas vánoc a ty jsi někde v zahraničí - nevím, kolik tam máš známých....at tě manža pořádně obejme, snad to aspon trochu pomůže 😉
kdyžtak se přijd vypovídat sem k nám 😔

holky, dejte furt pokoj s tím cukrovím!!!! 😠 😠 😠 mám nadváhu a nechcu to jíst!!!! ale neodolám 😅 😅 😅

pavlina05
autor
16. pro 2009

JAni, já přibrala 😝 ale řešit to teda teď nebudu!!!!!!!!!!! 😝
Ten burizon. je výbornej!!!Povedl se!!!! 😀

Byli jsme venku a Aleš spadnul do sněhu a děsně řval.....

motylek
16. pro 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 taky jsme byli venku a Jakub pořád sahal na řetěz na hřišti a vždycky mu tam přimrzla rukavice. Jako fakt zima, brrrr. Ale sníh super, bylo to bezva.

pavlina05
autor
16. pro 2009

Moty, Kuba chce rukavice? 😕 Alda ani náhodou! 😠

motylek
16. pro 2009

Jo, jemu nevadí, vždycky řeknu ,,ještě rukavice,, a už natahuje ruce 😉

pavlina05
autor
16. pro 2009

Tak to je fajn. Já můžu říkat co chci a s á. to ani nehne ☹ 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru