Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
16. pro 2009

Jani, užij si tu pařbu!!!!!!!!!!!!!
A ráno ať tchyně taky hlídá 😉 ,ať můžes dospat 🙂

janula2008
16. pro 2009

Jani, tak tak užij si pařbu! Mě to s holkama z cestovky čeká v pátek a už se hrozně těším, jdem do nějaké řecké restauračky v Brně tak se nadlábnu mňam mňam 😵 😵 tak my dneska usly až po osmé (samo, že poprvé za celý den 🙄 ) takže jsem chvilkama už volala Chocholouška 😒 😠 ale jinak v poho, ze sněhu venku byla Simča taky odvařená 😅 a rukavice naštěstí taky máme, asi pochopila že by ji ty hnátky jinak umrzly 😀 😀 tak dobrou holky!

betina
16. pro 2009

ahoj holky,

a je tu sníh! Jani, hezky si to posezeníčko užij a ty Januli zase v pátek. my máme tradičně dýchánek 23 😀 . ale ani ted nemám náladu, su podrážděná, prostě mě štvě, že nic netíhám, najednou je večer, já vyfluslá a prd udělám a do toho ten bordel....ach jo. dneska jsme byly venku, prvně byla Verča vykulená ze sněhu a pak jsem ji nemohla dostat ze sáněk, který nám půjčila kamoška, no bylo to sado maso 😀 taky si ted lámu hlavu, jak se dostanu na ten UTZ v pátek, jsou tam od 7.15 do 8, zaprvé Verča tak nějak vstává, zadruhé ta cesta do Brna a zatřetí teda nevím, co si tam s ní počnu 😀 no nějak to budeme muset dát. taky je sranda, jak mi naběhl pupek, vypadám, jak ve 4.měsíci s Verčou a už mi teda nebývá moc dobře. jojo bude to zajímavý 😀

pavlina05
autor
16. pro 2009

JAni, mňam řecká!! Chcu taky!!! 🙂

Beti ahoj! Doufám, že je vše v pořádku. A taky doufám, že než budeš mít pupek k volantu,že dojedeš. nebo nakonec my za Váma 🙂 😉 Letos asi už ne,co? 😖
No snad tu cestu zvládneš, ty zkušená řidičko 😉 A u dr. ti třeba nějaká sestřička verunku pohlídá. Teda je to náročný,viď?
Ráda bych pomohla,ale nevím jak. KAm jedeš k dr.? JAko ke své?

pavlina05
autor
16. pro 2009

Tak dobrou holky 😔

pavlina05
autor
17. pro 2009

Ahoj!!!

JAni, tak co pařba? 😀

pavlina05
autor
17. pro 2009

-7 😝 😠 ☹

lacherka
17. pro 2009

holky u nás taky rukavice nee, radši by si nechal ty ruce umrznout, než rukavice...my po obědě zase jedemem píct 😉

holky já bych tak potřebovala přibrat, jak se to dělá??? fakt aspon tak 3kg!!! všechno na mě vysí a to já nechci

pavlina05
autor
17. pro 2009

LAch, no stes a pořádně jíst 😉
Ale ty asi nikdy nebudeš řešit kila na víc...spíš opak,že? 😉
Já co teď spím celou noc a nekojím, tak to leze nemile nahoru 😖 ☹
Oéct jedeš Moni ke tchýni?

betina
17. pro 2009

holky, já ji dneska zastřelííííííííííííííííííííím! napíšu večer, jestli se někde neoběsím, děs běs

jana.sun
17. pro 2009

ahooooooooooj,

ty jo, nějak moc jsem nepařila, vzal mě domů ve 23 Martin, jak jel z práce. ale stejně se cítím nějak 😝 😝 😝 😝 😀
Tchýně už odjela, Maty spí a já su jak praštěná polenem 😅 😅 😅 vůbec se nemůžu nastartovat!!! jinak to včera bylo super, ani jsem nestíhala se všemi pokecat, přeci jen jsem tam dělala 9! let a prošlá pár odděleníma, takže těch lidiček je hafo!!!
a vyhrála jsem v tombole čokoládový pivo! 😀 jsem se nejdřív natěšila, že je to nějakej spešl druh piva a že si pochutnám, pak když mi to dali do ruk, tak to bylo podezřele lehký, tož jsem zjistila, že je to pivní flaša vyrobená z čokolády 😀 😀 😀 a bez alkoholu!!! 🙄 🙄 🙄 😅 ale co, lepší než drátem do oka, že 😅

Matyho vypustím do sněhu až na chatě -tady ten špinavej brněnskej - fujky!!! 😅 kdyby chodil, tak jo - ale on v tom bude lézt a to teda tady fakt ne!

MOni, já bych ti z fleku klidně 5 kg dala!!! včera jsme to probíraly s holkama na večírku - jsme zavzpomínala, jak mi bylo hrozně po porodu, jak jsem taky furt hubla, všechno na mě viselo, no fakt budu mít raději trochu té nadváhy než toto zase!!!!!!
Moni a jak je ted - už je ti aspon líp? klidně pisni do IP 😉 a neboj přes Vánoce něco nabereš, láduj se cukrovím, co hrdlo ráčí 😵 😵 😵

Beti, tak bordýlek kolem sebe nezvládám ani já a to nejsem těhu!!! 😅 takže klid, máš nárok na odpočinek, ten je pro tebe nejdůležitější a Verunku občas dej k rodičům nebo tchánovcům, at ti pomůžou -však jim zajištuješ vnoučata - budoucí generace, tak at se taky snažej 😀
na UTZ ji určo nějaká hodná sestřička pohlídá 😉
co dneska Verunka vyvádí??? 😕

Jani, taky si užij pařbu - mnam mnam - dej si něco dobrého i za mě 😵

Pavli, šak dieta počká po Vánočkách!!! ale tobě určo pár kil navrch neuškodí - taky jsi byla už hubeňourek 😵 😵 😵

pavlina05
autor
17. pro 2009

Beti?????????????
😕 😲

pavlina05
autor
17. pro 2009

JAni, máš recht. Už jsem měla podváhu, ale zase bylo to hezký. Teď mám 56 kg, ale pořád míń jak před porodem 😵
Nehodlám se tím sužovat, za rok chci být těhulka a tělo by mělo pěknej hokej.

JAni, tak pěkný večer jsi měla. To u nás na rtg takový akce nejsou. No a když bývaly, tak jsem ti zařizovala já 😅

Beti, písní do IP kdyby jsi potřebovala lano.... 😅

pavlina05
autor
17. pro 2009

TAk jsem holky chtěla udělat kokosové pusinky...že jsem se do teho pouštěla 😝 😅 ...vznikly z teho placičky 😅

jana.sun
17. pro 2009

Pavli, jj, tělo potřebuje pro těhu základ - at má mimi z čeho čerpat 😉 😉 😉

tak placičky dobrý - když chutnaj jak pusinky 😉 😉 😉 ježiš já se u našich nadlábnu rohlíčkama a perníčkama!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

pavlina05
autor
17. pro 2009

JAni, já je vyhodila 😅 Jsem moc velký kritik, tohle bych nikomu nenabídla!!!

pavlina05
autor
17. pro 2009

TAk došel MM a nadal mi,že jsem to vyhodila, prej by to snědl 😖

motylek
17. pro 2009

Pavli, ty jsi teda, takhle to vyhodit 😖 😖 😖 , taky bych to sežrala 😀 😀 😀 .

MM je na vánočním večírku, tak už toho mám dneska tak akorát. Jdeme do pyžama a do hajan, ovšem usínáme nejdřív v deset 😠 😠 😠 .

Jinak to těhu nějak letí, už mám čtvrtinu za sebou 😀 😀 😀 😀 .

Tak bododou a hezký sny.

pavlina05
autor
17. pro 2009

Moty, byly to vážně nepodárky 😖
Kubík půjde tak pozdě spát? Ája už chrní 😔
Vážně koukám, že to těhu letí 😉 Necháte si říci pohlaví nebo to bude překvápko?
Moty, já bych asi chtěla druhý zase kluka 😀 ,ale když to bude holka tak taky fajn 😀

janula2008
17. pro 2009

Tak se taky hlásíme, od osmi chrníme 😅 dneska byla Simuš hodná, i když od půl sedmé ráno jsem ji už zas měla celkem plné brejle 🙄 Beti a bordel neřeš, kdybys to viděla teď u nás 😒 musím aspoň setřít podlahu a na zbytek kašlu, to až v sobotu dopo až si malou vezme tchýně, s ní nemám šanci něco udělat 😉 jináč já už se tak těším na zítra taky na ten večůrek, vínečko, řecký mňamky...juchů 😅 jo a na pečení prdím, protože jsme dnes byly u tchyně na kafču a holky, fotky vám musím vložit na facebook, co ta toho napekla, dvě obr krabice a prý nás podaruje stejně jako moje mamka, to bysme ani nesnědli 🙂 Pavli a proč bys chtěla druhýho zas kluka? Já jen tak ze zajímavosti 😕 nejsem tu odstrašující případ s Beti?? 😀 😀 Ne, je fakt, že ti kluci mi příjdou většinou takový klidnější a míň ubékaní (co vidím kolem sebe u kámošek), holky jsou větší můry ( 😀 ), na druhou stranu si myslím, že ty holky přece jen víc přilnou k mámě, chlapa dost později ovlivní manželka a pokud si nesedne s tchyní je to blbý a mně být matkou kluka by to bylo líto, ale třeba je to jen můj pocit 😉

janula2008
17. pro 2009

Jee a doufám, že jsem to nenapsala nějak blbě ten konec a že jste to pochopily jak jsem to myslela, já jen, že jsem nad tím zrovna nedávno přemýšlela, když se mě Luky u jeho mamky v čemsi dost zastal (šlo jen o nějakou kravinu, jinak na ni teď nedám dopustit, je zlatá 😵 ), tak jsem se vžila trochu do ní, jestli jí to nemohlo být líto a že mě by to bylo...

janula2008
17. pro 2009

Jo a od dneška máme novej foťák 😀 tak doufám, že ho zítra ztratíme nebo najdem zítra ten starej 😝 dobrou papá

betina
17. pro 2009

ahoj holky,

dneska je prostě den debil. verunka od rána protivná jak pr...pak vzteklá, nechtěla se oblíkat, pořád po mě lozila, takže ráno jsem tahala nákupní tašky i s Verčou, odpo lítala se sánkama, doma bordel jak v tanku, tatínek přišel v 7, Verunka mi visela na noze....tak slíbil, že mi aspon pomůže uklidit..jo zapomněla jsem, že mě ted navečer začalo pěkně bolet břicho jak na MS a myslím si, že je to z toho tahání Verunky. no tak pomocník u uspávání usnul, tak jsem tady uklízela aholky brečela jak želva. prostě mi všechno dochází, on druhý dítě vůbec neřeší, nedotkne se ho to, ani o tom nemuvíme, prostě budu na vše zase sama, já jsem tak blbá kráva, že snad začnu bučet. proč jsem to nechala dopustit? vždyt jaký je táta pro jedno dítě natož pro dvě? jo do toho mi volali z práce, takže po vánocích mám jednu zakázku, kterou musím stihnout do 4.ledna a ještě abych měla výčitky, že pracuju, že jsem se ho prý nezeptala a on taky potřebuje pracovat 😠debil jsem, idiot, husa pitomá....holky, je mi fakt na sesypání, tohle nevím, jak dát ☹
Januli, zítřejší juchú si užij a Jani správně jak si řekla, lepší čokoládový pivo než drátem do oka 😀

betina
17. pro 2009

jo a na UTZ jdu až v pondělí, zítra nemám na Verču hlídání a tahat ji v autě v minus 10 se mi nechce 😠

pavlina05
autor
17. pro 2009

Ahoj Jani!
MY měli prima den, ikdyž měla dojet kámoška a nedojela ☹ Ale byla tady jiná kámoška. Jen Aleš byl mega protivný a uplakaný. Jen se malinko ťuknul a hned plakal. Jindy když pere hlavou o zeď tak je v poho a dnes pořád poplakával..
Já jsem o tom zase tak do tiťerností nešla. jen asi jsem už zvyklá na kluka a vím jak na něj, tak by mi ani nevadilo mít dalšího. Dva kluci by se mi líbili🙂 prostě. Ale třeba mít doma nějakýho mamánka ve 30ti, tak to teda néééé¨!
Ani Verunka a Simonka nejsou odstrašující případ, určitě jsou to nádherný princezničky 😵

Jani, tak takový cukrovíčkový hody bych taky chtěla. Jen moje tchyňě nepeče (nevím co pořád dělá, má důchod a asi jen plete a plete.... 😅 ) a tudíž já tam dovezu na košt cukroví.
Moje mamka peče a určitě by mi cukrovíčko dala, jen mě to prostě moc baví,mám radost že se mi daří a MM je na mě pyšnej když dovezeme cukroví k tchán.

Bet, takový slova používám běžně...Aleš dnes protivnej jak vřed na pr......(obávala jsem se to tady napsat, aby nebylo pohoršení)
Beti, kráva nejsi. Já už tě trochu znám, si nádherná ženská, máš úžasnou holčičku. A teda velký břemeno, který vlečeš na těch svých zádech.
Doprdele, to je jasný,že chlap chce děcka, ale jeho se to prakticky netýká...on neví jak jseš a ještě budeš sedřená!!!! 😠 😠 😠 Kuwa to je na mašlu!!!!
Bet, promluvte si ať se andílek pořádně zapojí! Vždyť se sedřeš a nedej Bože!!!!! aby se něco stalo!!!!!

pavlina05
autor
17. pro 2009

Bet, aspoň tak 😉

pavlina05
autor
17. pro 2009

😔 dobrou, a´t je zejtra líp 😉

pavlina05
autor
18. pro 2009

Dobrý ránko!
JAk se daří holky? Bet,už je lépe?
My máme dnes akci s holkama v jogušce,takový vánoč.večírek a dárky, tak se těšíme. a konečně už někam vajedeme🙂

lacherka
18. pro 2009

ahoj, já opět v rychlosti, včera jsme u tchýně dopekly a dnes jedu k mamce na víkend, za hodku valím na oběd s kamoškou, a pak rychle nabalit a frčíme..

beti....to bude v pohodě, no máš toho na sobě dost, dítě, pes, těhule a do toho ještě práce...to by zvládla malokterá ženská. A s tou prací nemůžeš seknout asi ne co? každá koruna dobrá...

Jani je to lepší, ale ne uplně, u mě to trvá nějak dlouho, někdy mám takový stavy smutku, včera jak jsme třeba pekly to cukroví, tak mě to chytlo, ale už to nikomu neříkám. T si pak celý večer sedel u pc a hrál hry, tak mi to taky prišlo takový smutný, no ale aspon jsem vyžehlila, tak to bylo pro něco dobrý

Jinak Míša je taky dost takový uplakánek a hlavně se ted pořád vzteká, jak mu něco nejde, se vším hází, bouchá psa, fakt potvora.

pavlina05
autor
18. pro 2009

Lach ahoj!
Srší z tebe fajn nálada! To máme každej,že nás sem tam něco přepadne...mě třeba po ránu, ten rytmus, ten stereotyp....ale pak jsem ráda, že vím co bude následovat.
Užijte si to u mamky 😉
Nevím co s těma klukama teda je???? vážně Aleš je teď 2 dny na zabití a ja na šaškec 😝 Pořád poplakává, nic jej nebaví, pořád se mu něco nelíbí.....doufám, že to nebude mít dlohé trvání!

Tak máme po jídle, aleš šel spát. Já tady poklidím tu spouš´t a dám si kafe a nic nedělání 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru