Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
19. pro 2009

Jeee omlouvám se za román, jsem se nějak rozepsala 😝 😀

marci
19. pro 2009

Beti, nějakýho scuka bychom už fakt měly vymyslet 😉 Neplánuješ třeba chodit s Verunkou do mateřského centra v Rousínově?
Pavli, bezplenkovka je asi nejlíp popsána v knížce Bez plenky, jinak je i plno informací na netu 🙂
Tak já už mám napečeno 🙂 Zlatá maminka 😀 😀

janula2008
20. pro 2009

Marci my taky napečeno...zlatá tchyně, maminka a paní cukrářka 😀 jinak vás pobavím, hádejte co se dnes ráno našlo?? 😀 😀 Ano, foťák 😅 U Lukyna ve skříni pod tričkem, myslela jsem, že ho zabiju 😝 Protože tu skříň prý minimálně 5x prohledával 😠 🙄 😀 tchyně mi na to jen napsala: chlapa musíš neustále při hledání kontrolovat, není na ně v tomto spolehnutí 😀 😀

motylek
20. pro 2009

Tak já budu mít dneska taky napečeno 😀 😀 😀 , jedu si k babičce pro krabičku 😀 😀 😀 . Chvála babičkám a prababičkám.

Jani, tak to nasere, vyloženě, no co, aspoň máte kvalitnější, tady ten můžete mít rezervní. Mě by se takovej jeden hodil. Včera jsme vyrazili na svobodák atd a šla jsem fotit a bylo vybito, takže, konečně jsme se vyhrabali někam na ,,výlet,, a ani to nemáme zdokumentováno.

Dneska je tam zima jako v Rusku, fakt nářez, fuj.

janula2008
20. pro 2009

Moty, no můžu ho ještě vrátit, byl kupovanej přes net, takže mám do 14 dnů čas, tak se teď doma rozběhla debata, jestli si ho nechat nebo ne. Mně se zalíbilo jak fotí ☹ ale je pravda, že zas místo toho bychom malé mohly koupit dvd přehrávač do auta, co už máme dlouho v plánu, chceme si jej vzít i na cestu na dovču, tak nevím, co vyhraje 😝 😀

jana.sun
20. pro 2009

ahojte, zdravíme vás opět doma - nezapadali jsme sněhem a popravdě tam ani zas tak moc sněhu nebylo - bývá (a bude) hůř 😉 😉 😉 akorát ta šíííííííílená kosa!!!!! fuj! nakonec jsem Matyho ani do sněhu nevypustila, prostě nebylo kdy a kde - zas jsme projeli plno návštěv, takže si bude muset počkat 😵

Pavli, BKM je založena na tom, pokud teda mám správné info - jinak mě Marci opraví 😉 že mimča po narození si umí "říct" když mají potřebu čůrat a kakat - jen to v nich nepodporujem, tak tu schopnost ztrácí a pak se jim vrátí až po tom 15. měsíci, když už dostávají "rozum". pokud ale v nich tu schopnost podpoříš, tak čůrají do mimo plínku do takových spešl nočníků, který si můžeš přidržet mezi nohama a mimčo mít opřený o sebe, když ještě nedrží hlavičku. snad jsem to popsala dobře, Marci? sama jsem o tom zatím jen slyšela a chci to nastudovat a zkusit na druhém prckovi 😉 Moje sestřenka má kámošku, které mimi kakalo do plíny za cca 3/4 roku asi jen 4x - jinak vše vychytali BKM😉

ty jo, Jani!!! tak to jsem ani nevěřila, že se najde, fakt!!! ale jestli máte možnost ten druhý vrátit a chcete za to něco koupit Simči, tak to využijte, ne? I když člověk si rychle zvykne na to nové - lepší, že? 😔

Moty, tak musíte vyrazit na jiný výlet a vzít s sebou náhradní nabité baterky 😉

Beti, taky si myslím, že by se mohl manža trochu zapojit!!! ale ty jsi šikulka, zvládáš to suprově!!! 😉 a mastné vlasy - no comment - mi se to ted tak strašně mastí, že bych je mohla mýt snad pořád!!! 🙄 🙄 🙄

a jinak máme taky napečeno!!!! 😀 😀 😀 😀

marci
20. pro 2009

Já bych řekla, že to Janča popsala dobře. Akorát moje zkušenost je ta, že naučit se to u dítěte dá i později. Začala jsem s tím skutečně (nepočítám-li několik svých gramlavých pokusů) až zhruba v 6. měsících a tak od 10. měsíce kadí Dejvík převážně na nočník (nehody za měsíc by se daly počít na prstech jedné ruky). Od roku už si hodně říká i na čůrání. Ale člověk musí zareagovat rychle. Prostě zavrčí a když není hned obslouženej, tak se počůrá, zase bůhvíjak dlouho čekat nebude 😀 😀 Je to jednak o signálech mimča, ale taky o časování (prostě vysleduješ jaký vylučovací harmonogram mimčo zhruba má), no a potom hodně o intuici. Já ty informace dříve tahala z netu a z různých diskusí a tak. Teď už vyšla v češtině kniha Bez plenky, která je fakt pěkně napsaná, takže tu doporučuji. Jinak mám zkušenost i se svou neteří. Teď je jí 7 měsíců. Ségru jsem to naučila hodně brzo a v noci se malá nepočůrává nikdy - během noci ale čůrá tak 5x na nočník, kadí výhradně na nočník. Mají tak 1-2 mokré plíny za den. Právě na ní vidím, jak to skvěle funguje už u malinkých miminek. Pak se to sice trochu pokazí, jak začne být dítě pohyblivější, ale zase ne tak moc. Dejvík je hyperaktiv, ale už si i pro nočník sám zajde a vrčí, když chce. A když to nestihne, tak v počůrané plíně není nikdy dlouho, protože se ozve, že jí chce dát pryč 🙂

jana.sun
20. pro 2009

Marci, a jak to děláte na cestách - asi musíš brát nočník s sebou, že?

marci
20. pro 2009

Jani jak myslíš na cestách? Třeba na letních dovolených čůral do příkopů, v lese atd. Delší cesty autem (třeba k našim na severní Moravu) plánujeme na dobu jeho spaní, ale když byl mladší klíďo kadil na benzínce do křoví 😀 😀 Když jedeme na plavání, tak se vyčůrá až ve sprše 😀 Problém s kaděním v terénu nemáme, nechává si to na doma. Čůrání buď vydrží nebo se počůrá - to vždycky řešit nejde.... Já s ním ale do města nebo tak sama necestuji, takže tahat nočník v tašce nemusím 🙂

janula2008
20. pro 2009

Ty jo, Marci, tak to čučím, že Vám to tak jde, já bych na to asi neměla nervy třeba 5x za noc dávat mimčo na nočník 😕 ale jste fakt šikovní, i neteř, my v tomhle vašem věku ani neměly ponětí, že nočník existuje a na co je, ani jsem ho snad neměla koupený. Doma teď už naprosto plínky nemáme, sama si Simča kdykoliv stáhne katě, dojde, sedne, pak na mě jen zavolá, že dělala lulu nebo aa ať dovalím s papírem a sama si nočník vylije, takže to mám u vše bez problému, nehody se nestávají. Ale teda na ven jsme si v té zimě zatím bez plínky netroufly, to necháváme až na jaro 😔 mám strach, co bych s ní v tom mrazu být počůraná dál od domu dělala 😒

marci
20. pro 2009

Holky jenom pro upřesnění - bezplenkovka není o tom, že mimčo nenosí plíny (teda většinou, možná jsou i extrémy). Plíny nosí, všechno nevychytáte🙂 Na malá mimča se používá spešl čínský nočník (do kterého se ale Dejvík nikdy netrefil🙂 proto jsem ho dávala v klubíčku nad normální nočník🙂 Neteř je noční expert, nepočůrá se a bude se vrtět dokud jí ségra nad nočník nedá. To bych taky asi chcípla, ale prostě je tak naučená. Jinak mi přijde, že BKM jde ruku v ruce s látkovými plenami. Dělat to s papírovkami asi moc nejde. Už proto, že přebalujete po každém učůrnutí a taky tím, že v látkovce dítě to mokro cítí, tak se asi líp učí🙂
Jinak teda Simča je velká šikula. Vždyť jí nejsou ještě ani 2 roky a je doma bez plínek!!!!!

janula2008
20. pro 2009

Aha díky za upřesnění Marci, já o tom vždycky jen tak vzdáleně slyšela,ale po pravdě, jsem se o to detailněji nezajímala, já měla fakt ten první rok dělat i jen co sama se sebou, natož látkovky atd., jste super maminky 😔 právě jsem valila oči jak jsi napsala o té benzínce a křoví, k tomu se asi dřív jak na jaře fakt nedopracujem ☹ hlavně když čtu i to jídlo jak má dejvík samé zdravé, já už ani nepátrám radši co jí u babiček a doma taky sem tam ujedem 😒 ale teď jsem koupila jáhly tak jdu vyčíst co s nima 😀 nedávno u nás měla hrozný úspěch kvasnicová polívka, nevím jestli už jste to někdo zkoušel prckům, ale Simča jí snědla plný talíř 😝

marci
20. pro 2009

Jani, jestli se ti podaří uvařit jáhly, tak mi budeš muset poradit, protože s tím já pořád bojuji. Furt mají nějakej nahořklej ocas a to je spařuji. Fakt nevím co dělám blbě. Už jsem teď koupila jiný od jiného výrobce, tak je musím vyzkoušet. Fakt nevím, kde je zakopaný pes 😀 😝
Ad jídlo od jiných. Moje mamka mu včera dala čokoládový bonbon z bonboniéry. Jsem myslela, že mě odvezou. Ztropila jsem tady scénu a máma prý, že myslela, že když mu to dá do ruky, že si to do pusy nedá.........

janula2008
20. pro 2009

Já si teď vzpomněla jak jsi to napsala, jak se vrátila Simča cca sedmej měsíc po projíďce s tchyňkou s hnědou pusou a já na to co jedla a ona, že jí dala brumíka a moc ji chutnal... 🙄 takže tak 😀 bych ji občas musela zabít, ale co už 🙄 jinak je fajn a když vidím jakej je Luky kus zdravýho chlapa a jeho segra taky, bez alergií, ekzémů, astmat atd.tak si říkám, že když to přežil on, snad to přežije občas i Simča 😉 ty jáhly zkusím, v nejhorším skončí jako zavářka v polívce 🙂

pavlina05
autor
20. pro 2009

ahoj holky, dočtu zejtra 😉

My byli na víkend u tchánů. Bylo to moc fajn, krásný a odpočinkový to bylo. Aleš naprosro spoky,dokonce se i s babi a dědou mazlil (což normálně nedělá, je to nemazlivec) a spal celou noc. Antilopy před náma naštěstí utekly
Dojeli jsme, já vybalila, poklidila , obstarala Áju a dodělala cukroví. Pro letrošek 8 druhů stačí.
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...

Klidný večer adventní všem....

jana.sun
20. pro 2009

Pavli, super fotečky!!!! a krásné cukroví - jsi šikula!!! 🙂
a fajn, že jste si to u tchánovců užli - se ti tam nechtělo a bylo dobře 😵 😵 😵

Marci, tak přesně to jsem chtěla popsat 😵 akorát ty příkopy ted v zimě asi ne!!!!! 😅 😅 😅

Jani, Simonka je fakt šikulka, že je bez plíny a sama se i vyčůrá!!! já znám dětí, které musí mít plínu i přes den a je jím před dva roky!!!! 😔
jsem zvědavá, jak to bude u nás, snad to látkování pomůže - ale zatím mu vadí jen kakání, počůranou plínu neřeší 🙄 🙄 🙄

pavlina05
autor
20. pro 2009

Bet, zítra na tebe myslím 😵 😔

betina
21. pro 2009

ahoj holky,

Pavli, nádherný cukroví, jsi šukulka!!!!!! a Marci Dejvík je s tím čúráním nečůráním šikula a Simonka taky. já tak nějak pomalu začínám, ale jí se líbí na tom sedět, tak snad časem pochopí, na co to i je 😉
u nás holky víkend špatný. dva dny jsem špinila a včera jsem dostala křeče a začala jsem krvácet, krvácím doted, byla jsem u dr.samovolný potrat ☹ tak jsem si zfnukla včera, dneska taky a snad to nějak půjde, nechám si předepsat prášky a další miminko, prostě za nějaký ten rok, doufám. dneska je MM do oběda doma, je mi zle, křeče jak svina....není mi nejlíp,hlavně teda psychicky. moc vám holky přeji (MOTY), aby bylo všechno v pořádku, ale ty už jsi hezky daleko a všem snažilkám (Jani), aby vás to nepotkalo, tak holky zatím papa

motylek
21. pro 2009

Beti, to mě mrzí, ale bude líp, já mám pocit, že těch potratů je nějak moc poslední dobou, kolem mě pořád někdo potrácí. To je hrůza, hlavně aby ti bylo dobře fyzicky, tu psychiku ti zaměstná a vynahradí Verča 😉 .

Možná to tak mělo být, viz jak jsi psala o starostech s MM atd., tak aby toho na tebe nebylo najednou moc, tak to příroda zařídila jinak. Ale je to smutný. Moc na tebe budu myslet, aby bylo líp.

pavlina05
autor
21. pro 2009

Beti ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ to je mi moc líto. Ale příroda ta ví co má dělat 😔 Asi to ještě nebylo připravené....a příště bude 😉
Bet, hlavně, že máte Verunku 🙂 teď. A TM ať pomáhá 😉
Nech si napsat HA 😉
do nemocnice nemusíš? 😕
Já potratila před Ájou v 11 tt a byl to psych. zápřah. Hrozný! ☹ ☹ ☹ Pořád jsem jen brečela. A neviděla nic pozitivního...dost mi pomohly holky na MK na mojí diskuzi.
Ještě te´d mě to bolí.

Bet, trochu to máš lepší, že už máš verunku a ta tě bude držet nad vodou 😵

Moty, jj, teď je to pořád. Je to tou dobou.....a taky,že dřív možná taky ženský potratily, ale ani o tom nevěděly, nebyly ultrazvuky ani HA.

Holky...dočtu později, musím jít uklízet. Ája spí tak jdu makat 😅

pavlina05
autor
21. pro 2009

Aleš spal jen 1,5 hod, tak jsem stihla poklidit,pověsit prádlo,umýt zem, nádobí...teď jdu na prach a pak ven. Dočtu tu BPM až večer. 😉

betina
21. pro 2009

holky, děkuju, no právě že v tom je to asi pro mě lepší, že jsem si pobrečela, ale přišla jsem domů a vítala mě Verča. Pavli do nemocnice nemusím, nebylo to v tak pokročilým stádiu jako ty jsi byla těhu, to je horší ☹ já byla jen chvilku, pro kontrolu si mám za týden udělat HCG test, ale na UTZ už nic nebylo ☹ jen, teda kromě psychiky, je mi blbě jak prase, hlavně ty křeče. dneska zůstal naštěstí MM doma, protože nevím, jak bych se o Verču postarala, tak snad bude už zítra líp. máte pravdu, že dřív by o tom člověk ani nevěděl, prostě by přišla pozdějsí MS a bylo by, takhle mám ve skleničce 5 pozitivních testů a co z toho.
Pavli, ale ty pocity, jak píšeš, netěším se na vánoce, nechce se mi na návštěvy, nic, nejradši bych někam odjela nebo se aspon zavřela a týden nevycházela.

jana.sun
21. pro 2009

Beti 😢 😢 😢 drž se, broučku moc moc!!! 😔 😔 😔
bud ted hodně s Verunkou, ona tě aspon trochu rozptýlí!!! ještěže ji máš, viď?
a neboj, až bude tělo i okolnosti připraveny, tak to přijde a bude to v pořádku. Jen to ted nemělo být 😔
já měla taky před Matym samovolný potrat, musela jsem teda na revizi, ale to se holt stává, tak nějak jsem s tím počítala - ale spíš se říká, že se to stává u prvního těhotenství - tys měla toho císaře, tak možná tělo ještě není dost připraveno. dejte si ted chvíli pauzu a na jaře nebo v létě se to může podařit znovu a bude to v pořádku 😉
Vánoce si pěkně užij, máš přece zdravou krásnou Verunku a to je to největší štěstíčko 😵 😵 😵

holky, já su dnes pořád tak vymrzlá, jen tu sedím a klepu se a nechce se mi nic dělat, dokopala jsem se akorát uvařit, ale jinak jsem tak na zalezení do postele!!! doufám, že na mě nic neleze!!! ale snad ne, rýmu ani nic takového nemám -tak to doufám ani do večera nedorazí! štve mě ta zima venku - ach jo!!!! 🙄 🙄 🙄 vím, že to k prosinci patří, ale já už se prostě těším na jaro, jsem teplomil 😅 😅 😅

ani jsem dnes nešla s Matym ven, nechám to až na zítra, stejně musíme na rehabku a já na poštu - tak zítra chtě nechtě!
dnes mi Maty "pomáhal" věšet prádlo - tím stylem, že jsem nestačila tak rychle odebírat, co mi podával, tak začal cpát do šuplíku a z toho vytahoval to suché a házel mi to do koše s tím mokrým prádlem!!! 😅 😅 😅
tak doufám, že jsem všechno dobře uhlídala a nemám v šuplíkách mokré prádlo!!! 😅

pavlina05
autor
21. pro 2009

Bet ☹ ☹ ☹ ☹ mě je z toho pořád tak smutno....mrzí mě to a vím moc dobře co prožíváš. já v té době nemohla vidět ani žádnou těhulku ani mimísko. Ale ty máš Verunku a ta ti zlepší náleadu 😀 😀 😀 😀 😀 Musíš myslet na ni a vánoce ve 3 😀
Kdyby jsi potřebovala pokecat,tak brnkni 😉 kdykoliv 😉

janula2008
21. pro 2009

Beti, to je mi líto ☹ jen doufám, že jsem Tě nějak nerozhodila s tím co jsem tu předtím napsala, jsem kráva prostořeká 😢 určitě Ti vše vynahradí Verunka a až se dá tělo dohromady, pořídíte si dalšího broučka, nám opravdu v těhu kurzu doporučovaly po císaři dva roky dát se snažením pauzu,asi víc trvá než se to tělo dá do kupy 😔 drž se a zkus si užít Vánoce i tak, vždyť Verunka za to stojí a až uvidíš její rozzářený očička pod stromkem... 😉

janula2008
21. pro 2009

Pavli, cukroví krásný, my už taky baštíme 😵

pavlina05
autor
21. pro 2009

holá...tak jsem konečně dočetla 😀

Marci, Jani ta BKM je děsně zajímavá, ale já jsem děsně líná, nikam mě nic nežene...takže ani tu metodu nezkouším a nemám v plánu na druhém mimču apikovat. jsem zhýralec moderní doby, používám papírovky, jáhly a pohanku nejím 😅
Ale MArci, obdivuju tě 😵 A Dejvík nesmí sladké? Vůbec? TAk teď napíšu zase já jeden příběh...švagrová také malé nedávala sladké, zakázala naprosto vše. A Lea nic sladkého do 1,5 roku neměla. Jenže pak došla k babi a ta jí tajně dala...Pak se vždy ukrývala před švagrovou aby chroustala něco sladkýho.
Marci, to uhlídáš????

JAni, no teda! Ten foťák se našel, 😅 😕 já padám!!!
To dvd je super věc do auta na cestování, ale zase foťák je skvělá věc a když máš krásný fotky 😉 ...no to už vy si musíte rozmyslet 😉

Moty, se někdo má skrz to pečení 🙂 Já si to udělala sama 😀

pavlina05
autor
21. pro 2009

Jani 😵 jj, já taky slyšela 2 roky.
Ale to už je jedno jak a čím to bylo, tělo nebylo prostě připravený, psychika taky ne....Příroda ví co dělá.
Já si tím prošla, a řeknu Vám, že kdo to nezažil, tak nepochopí co maminka prožívá ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janula2008
21. pro 2009

Tak já už dobalila mýmu drahýmu i našim rodičům všechny dárečky a zbývá už jen Simča. Pavli, no u nás to bylo taky tak, babičky na tajňačku a i když teď už jim nehubuju, pokud ji necpou pátým přes devátý, stejně jí šoupnou kde co, jen co se za náma zavřou dveře, na to si klidně vsadím 😀 Pavli, no já si tím neprošla, těhu jsem měla v poho, pracovala jsem ještě tak tři týdny před porodem (proto je asi taky malá takový nervák 😅 ), ale chápu,že když se na to mimčo už začínáš těšit, musí to být šok a tak celkově z toho smutno,prázdnota ☹ ale myslím, že toto čas zpraví, ztrátu narozenýho dítěte nikdy 😔

pavlina05
autor
21. pro 2009

JAni 😔 😔 😔 přesně tak, čas to zpraví, ale v srdíčku to už zůstane napořád.
JJ, já už to sladký neřeším. Samozřejmě mu jej nedávám přes den, ale pokud jsme někde ve větším kolekti´vu a někdo tam vybalí čokoládku nebo oplatek tak je vymalováno. tomu se neubtáníme ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru