Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

marci
29. čer 2008

A ještě mě napadá - ty jsi chodila cvičit do Cenapu, tak to tam znáš a četla jsem že uvažuješ o nějaké pomoci, zkus se tam obrátit na paní Ryšavou (to je ta co předcvičovala ty úterky + vede předporodní kurz), o neklidných miminkách hlavně po císařských řezech a indukovaných porodech hodně mluvila, myslím si, že by ti mohla poradit, stejně tak s šátkováním. Je hodně vstřícná a čas si na tebe určitě udělá 🙂

janula2008
29. čer 2008

Pavli presne tak jak holky pisi, nam se to nastesti stalo jen jeden jediny den (cca ve druhym mesici), ale doted na to vzpominam, samozrejme s hruzou, mala se kolem 7 rano probrala a nekecam, ale do 16h. - nez dosel Luky z prace - v kuse rvala. FAKT V KUSE. Nic nepomahalo, najezena, prebalena, proste rev, odpoledne jsem se sesunula jak domecek z karet a rvala taky. Luky dosel z prace a nechapal co se deje. Hned si ji vzal a mala v tom okamziku stichla a klid. Ono mozna i to mimi pozna, ze uz jsi pak nervozni a vystresla nebo jinak si to nedokazu vysvetlit. 😕 Nepropadej zoufalstvi, kdybys nekdy chtela, moc rada te pozvu treba k nam na kafe a pokecame, samozrejme i s mimiskem. Kolik kamosek se tu uz nakojilo 😀 . Nebo proste az se budes citit lipo a mimi bude vetsi. Ja jsem tu taky nove prestehovane a obcas nemam s kym pokecat a rada bych. (Hehe je to na mych dlouhych prispevcich videt 😅 )Zvladnes to, neboj, jako vsechny.

berynka
29. čer 2008

Mně teď Janula taky připomněla, že u nás se manžel dokonce musel vrátit po čtyřech hodinách (dělá dvanáctky) z práce a jako důvod šéfovi uvedl, že by dítě mohlo vyletět z okna 😀 (no, daleko od pravdy nebyl 😅 ). A bylo to v týdnu hned po šestinedělí. Ale zajímavé bylo, že jak jsem věděla, že jede, tak jsem se asi vnitřně zklidnila a malá byla hned lepší 😕 🙂 .

janula2008
29. čer 2008

Berynko a jaky je to s malou ted? Ja si porad rikam, ze to bude lepsi a lepsi (ted se mi zda, ze urcite je, protoze place min nez na zacatku, vic spi a sem tam uz se zabavi i sama s hrackama), ale maminky starsich deti me vyvadi z omylu, ze to je cim dal horsi a cim dal vetsi zaprah, hlavne dite uhlidat 😅 .Tak jak to vidis ty? Jinak po pravde musim rict, ze u nas nebylo tak krizovy sestinedeli, jako cca 7-12tyden.Ale to te asi Pavli nepotesim ze? 😒

janula2008
29. čer 2008

Ale zas na druhou stranu od 12tydne pohoda 😀 😀 .(Krome vyjimecne blbych dni 😅 )To horko ted tem mimiskum taky na pohode nedoda, ted zrovna slysim, jak se mala v postylce krouti a ,,rozebira" sprusle a to jindy v tuto dobu uz tak hodku a pul min.spi 😖 .

berynka
29. čer 2008

Jani, je to masakr furt 😀 .
Ba ne... od roku si nemůžu stěžovat 😀 😀 😀 . Já vim, že u nás byla příčina všeho - prdíky (koliky) a pořádně na to nepomáhalo dlouhodobě nic. Takže těžko můžu dávat rozumy u dětí, které brečí a maminy ví, že bříškem to není. Ale lepší to určitě bude!!! Záleží taky na kojení, to s psychikou dělá hodně a děti jsou na to asi opravdu citlivé. No a taky relativní klid nabourají zoubky. Naše malá ty první snášela dobře, ale pak se to zhoršovalo a teď s hrůzou očekávám stoličky 😕 .
A u nás bylo taky náročnější období kolem 6.-7. měsíce než se malá začala nějak pohybovat. To jsem jí musela furt přenášet po bytě, protože už se chtěla zabavit ale vteřinu na zemi, vteřinu v postýlce, tři vteřiny v křesílku.
Ale jsou to vždycky jen období, která přejdou a je to dobré 🙂 !

A jinak stavy smutku, deprese, beznaděje mám každý měsíc před MS, nic s tím nenadělám... před těhu jsem to neznala a zase můžu potvrdit, že malá je ve stejné době taky nakřáplá 😅 .

janula2008
29. čer 2008

Tak s tim pohybovanim mas pravdu, ona se uz otaci ze zad na brisko, ale jeste ji tam zustava ruka, takze se vzteka a taky zuri, kdyz ji nejdou brat hracky tak jak chce 😀 .Ted zrovna slysim jak cestuje po postylce, uz se zvlada polozit i uplne na sikmo, spruslama prostrceny nohy 😅 . A taky se porad odkopava, k ranu pres ni prehazuju aspon decku, ktera je do vteriny dole 🙄 . O pozornosti nemluve, kdyz je 10 min. na hraci dece klid a stihnu si vypit kafco, tak to je svatek. Joo a zoubky ty uz myslim dole taky trochu zlobi, jsou tam dve bile spicky, ma to trochu natekly a porad tam vsecko rve a desne slinta, tak uz asi lezou. Je to proste boj, ma polovicka po jednom dopolednim hlidani usoudila, ze vsude dobre, v praci nejlip 😀 .

paolin
29. čer 2008

Pavli, baby vak mame taky. Adamek je v nem moc rad.

holky, u nas se to taky zlepsilo po jednom roce. zlom byl, jak Vita zacal chodit. do te doby porad zuril, ze nic nemuze. pomoho lozeni-na chvili 😉 on je hodne aktivni a u niceho dlouho nevydrzi, tak to byl docela opruz, porad vymyslet nejakou zabavu. jak ja se tesila, az dorazi tatka domu 😎 holt chlapy si chodi do prace odpocinout 😅

janula2008
29. čer 2008

U nas taky tak Paolin, bojim se, ze to bude mala hyperaktivka 😖 . Uz jsme se i smali, ze ji dame na testovani hracek a kocarku, protoze co prejde pres ni, to bude fakt nejvyssi kvalita 😀 . Sotva jsme ji dali do noveho kocarku, koukam a ona uz se vesi a taha za bok korbicky, tak je to proste se vsim, bude to kluk v sukni 🙄 . babyvak jsme taky mely, ale mala mi v nem nechtela byt, protoze nemohla koukat moc ven a tak zurila 😠 . Usila jsem si na sebe bic s klokankou, z te byla uplne odvazana, ale davala jsem ji tam zridka, kdyz to tak pedaci nedoporucuji.(Ted uz je na ni tezka tak ma utrum 😀 ).Myslim az zacne lozit a behat, tak se mam na co tesit 😒 .

pavlina05
autor
30. čer 2008

marci díky, znám ji 😉 Taky jsem si myslela, že zavoilám Cenap 😉

jani díky 😉

holky díky. Já se chci jen zbavit tý desný depky. Chápu, že zápřah a pláč už bude pořád...jak porostou zoubky, jak se bude učit lozit a chodit a pak i ve škole. Ono ale záleží na zvyku a na tom jak si ten život udspořádám, ne, prostě se musím přizpůsobit já jemu a sžít!!!
Chápu, že to bude už jen a jen straost, ale mimi jsem chtěla, tak se není te´d čemu divit!!
jde jen o ty moje stavy! Těch se chci zbavit a být zase ta pohodářka!! a bez stresu! Ráno vstávám a mám scvrklej žaludek strachy co bude!!!!

Holky, díky moc, ještěže tady jste!!

Dnes byla klidná noc,moc faj. Ráno taky, tak uvidíme co se bude dít dál 😉

Hezký den všem 🙂

janula2008
30. čer 2008

Ještě vás holky pobavím. Mám známou, která je momentálně těhotná (nedávno mi řekla, že to mateřství asi moc nedávám, když si pořád jen stěžuju - žila jsem v domnění, že se mám komu vypovídat o probdělých nocích, pláčích malé atd. 😒 Tak se teď teda trošku škodolibě těším, jak to bude dávat ona 😀 )a ta vypustila z pusy taaakovou perlu.Prý už se nemůže dočkat až porodí, že si projde v klídku obchůdky ve Vaňkovce (brňajdy tuto obchodní galerii znají)a dá si latté. 😀 😀 Tak jsem si řekla, holka kde žiješ, to se mi za 5měsíců ještě nepodařilo 😖 . Ale myslím jsem taky byla taková naivka 😅 . A ještě dodala, že ona doma teda uvázaná nebude, tak jsem zvědavá jak popeláší domů, až jí tam dítě spustí hysterák... 😉

lacherka
30. čer 2008

janula: no neboj, ona na to kamarádka příjde sama 🙂 teda pokud nebude mít extremné hodné dítě, což je také možné....jedna moje kamarádka si 14dní po porodu šla na bowling, malého nechá doma mamce a jde si na nákupy...takže i to je možné, ale já sama si to nedovedu představit. Osobně jsem první dny po návratu z porodnice propadala depresím, že už nikdy si na sebe nekoupím nic hezkýho a nebudu mít na sebe čas a že ze mně bude hnusná mamina, která se možná stihne akorát učesat...to jsem propadla depce co jsem šla shánět ve fofru plínky, honem honem než malý bude mít hlad a přitom jsem viděla ty pěkné paní jak si v klidu vybírají make-up, rtěnky atd...a já unavená, upocená....tak kamarádce držím pěsti,at má hodné dítě tak, at si vklidu projde tu Vankovku a dá si latté 🙂 já si ho možná dám, až malýho někomu dám na hlídání, ale i tak asi budu mít tolik shonu, že na nějaký sedánek nebude čas....

lacherka
30. čer 2008

pavli a ostatní: omlouvám se, že odpočím od tématu,ale nějak nemám čas to tu ted hledat....už jste si byly žádat o porodné? kam se prosím chodí v Brně? Jako svobodná, prý o porodné musím jít zažádat přímo já. Ve středu pojedem s prckem do Bílého domu, kysají mu očička a už nevím co s tím, tak že bych to rovnou i vyřídila, tak jestli už to máte zasebou, budu ráda, když poradíte....a s sebou asi rl a občanku,že?

paolin
30. čer 2008

Pavli, presne, jak pises. rano jsem vstavavala s uplnym desem, co me ten den zase ceka..pac byl Vita snad nejurvanejsi dite, tak jsem si z porodky jeste odnesla strach z toho, ze bude zase plakat.
ja si porad myslim, ze po sestinedeli se vse zlepsi. az se ti ustali hormony. a az se zacne Alesek smat a past kone apod., tak uz to bude v poho 😉

jak pise Lacherka...takove holciny maji stesti na hodne deti a nikdy bohuzel nepochopi, jak hloupe se chovaji 😠

Lacherko, pro porodne musis na matriku na Malinak-myslim. potrebujes k tomu obcanku a rodny list! ja jsem u Vitka, jako svobodna matka, nemusela jit zadat sama. nevim tady, jak ted..v porodce ti nedali papir s informacemi?
ocicka Adovi taky kysaji, ale snazim se jeste pockat. na ten zakrok nemam moc zaludek 😅

lacherka
30. čer 2008

paolin: mně říkala zase kamarádka, že někde na Jeronýmovo nám,ale to vůbec nemám tušení kde je. v porodnici žádné instrukce skrz porodné nedávali, jen papír, ohledně rodného listo, že vyzvednout na matrice na ulici Dominikánské...
paolin a o jakém zákroku mluvíš? mně totiž včera skorotýchýně říkala, že když byl přítel malý, že mu taky kysali očička a šel na nějaké cévkování a ona to nezvládla psychycky, tak musela čekat venku a když šlyšela jak malý řve, tak řvala taky
doktorka nám dala kapičky, jenže nic, tak jsem šla do lekárny, at mi ještě něco dají, a on mi dali opthal septonex, tak nějak-prostě kapky do očí. Doktorka říkala, že kdyby to nepomohlo, museli by mu dát antibiotika tak mi napsala to doporučení do BD, tak ted nevím jestli tam jít nebo ještě počkat...taka na to aby ho tam trápili nemám žaludek...
a jak Adámkovi kysají očička? Míša když se vzbudí a předtím třeba hodně plače, tak je má uplně těm kysancema slepený k sobě, je mně ho tak líto!

paolin
30. čer 2008

Lacherko, presne tak! proste ucpany slzny kanalky, tak ma taky jedno ocicko uplne slepeny. v porodce jsme dostali septonex a ted mu to pucuju borovou vodou. jinak ty kanalky se protahuji jakoby dratkem. ja jsem na tyhle veci mekota, tak bych tam taky nesla. nase Mudr rika, ze jeste pockame.
ja bych kecala, jestli je to na Malinaku...musela bych se zeptat tatky 😀 kazdopadne musi byt nejdriv rodny list.

janula2008
30. čer 2008

Lacherko ja o porodne zadala tyden po porodu, abych mela na notebook tak ti to napisu presne 😀 Jo a jsem taky svobodna, pritel mi z tama vyzvedl formular, ja jej doma vyplnila a on ho zas tam odnesl.Je to Mojmirovo nam. 10, Kralovo pole. Zadej si to na seznamu na mapach. Tel. 541557585. Zitra jsou tam ale myslim jen do 14h. Uco mel mou obcanku, muj rodny list a male rodny list. Ale vic uz myslim nic... 😝

janula2008
30. čer 2008

Melo tam byt urco misto uco 😀

paolin
30. čer 2008

jo, Janula ma pravdu. jsem to zmotala-ne Malinak, ale Mojmirak 😉 formular jde taky stahnout z netiku.

lacherka
30. čer 2008

janule: děkuji moc! já zas za to chci kouit kameru, abychom zachytily všechny okamžiky s miminkem

janula2008
30. čer 2008

Lacherko:nemas zac. A s tou drogerkou, jo tak tenhle pocit naprosto znam, kdyz mi malou nekdo vyjimecne pohlida (a to se stava malokdy) tak rychle letim vsecko povyrizovat, upocena, ulitana, totalni rychlonakupy. A kdyz jedem s ni, jakoze parkrat uz jsme byli v Olympii, tak ani nemluvim, stres jak blazen, aby nezacla rvat, protoze ona kdyz chytne hysterak tak to je neco, jeste nikdy jsem tak nahlas neslysela mimino rvat, cucela i mati s tchyni, pry hlas jak zvon. No na bednu 😀

berynka
30. čer 2008

Ahojky,
tak to naše malá byla fikaná, když jsme byly venku nebo někoho potkaly, tak se tvářila jako naprosté zlatíčko, já sama bych ani nevěřila, že umí plakat... ale jak jsme byly samy, tak spustila neskutečný řev a doma vydržela řvát hodiny a hodiny 😀 . Taky si uměla všechno skvěle načasovat, právě třeba u pokladny v krámě se probrala a začala zuřit nebo ve vlaku, i když cestou na nádraží spala jako dudek. Mě omývali, co zase kde bude za skandál?! 😕

pavlina05
autor
30. čer 2008

Ahoj holky!!!
Dnes prima den...takže depka nebyla. Ale co bude zítra a vnoci 😅 ?
Holky jste děsně zaltý a díky Vám se opravdu cítím lépe 🙂 Ještěže Vás tady mám.

JJ, tak to bych taky chtěla vidět, jak ta kamarádka od janulky bude po porodu chodit na Vaňkovku na Latté..a po níákupech. Já cotva teď stihnu večerní a ranní hygienu. A když chci do obchodu, tak Aleška dám MM a valím seč mi síly stačí. No holka bude asi hodně překvapená....uvidíme..

lach, já jsem ještě o porodné nežádala...prý času dost. Jen mám rodný list, šalinkartu a kartičku pojišťovny.
Kameru jsme s MM taky chtěli, ale nějak te´d z toho sešlo....každopádně fotíme co se dá, ale spousta fotek je rozmazaných jak on se přád hýbe!! 😅

lacherka
30. čer 2008

pavli: no právě, foták nezastihne všechno! mně dostala kamarádka, co má o 2měsíce starší holčičku, že vše točí, každý týden, protože to se už nikdy nevrátí, jak pase, jak se usmívá atd...no jak mi to říkala, bylo mi z toho dobreku, když si to člověk uvědomí,že to je jen jednou a pak už nikdy....tak jsem si řekla, že tu kameru musím koupit, abych tady ty okamžiky zachytila. i ted je mi občas dobreku, když si říkám, že už nikdy nebude takový malý, po porodu ho dali vedle mě a on na mě koukal těm očkama, uplně ticho, nehýbal se, jen mě sjížděl těma očima🙂
Pavli já zas měla tuto noc krušnou, prospal se přes den a ráno mě třeštila hlava z toho, jak jsem byla nevyspaná. Navíc jak mu kysají ty očička, tak to jedno začíná být trochu zarudlé-to oční okolí, tak jsem z toho taky taková špatná...

janula2008
30. čer 2008

Je to skvely napad ta kamera, taky bych do toho hned sla, ale nam se s tim stehovanim a zarizovanim sebehlo tolik vydaju (do toho pritel menil praci), ze uz na ni nezbylo a mrzi me to. 😢 Tak taky aspon fotime o 106, ale je pravda, ze to tak nezachyti. Je to hrozny jak ty deti rychle rostou a jak to utika, pamatuji si 11.2. nastup do porodky a za chvili ma mala 5mesicu, toto leti. Zrovna vcera jsem si prohlizela fotky po narozeni, takovy cipisecek a ted je to mrska, ktera si uz sama pohraje, vsechno co ji podame prozkouma a rozmontuje do castecek 😀 . Dnes jsem ji dala balicek papirovych kapesnicku (zalepenej), otocim se a cumim, ze kapesnicky litaj vsude a Simca je cupuje 😅 .

pavlina05
autor
1. črc 2008

Ahoj holky!!!

Dnes zase ok noc. Fakt záleží co jím..bohužel z těch dobrot toho moc není...No snad nějak přežiju o sucharech a vodě.
Holky, myslíte že meloun je ok? Holky z jiné diskuze psaly , že pohoda.

lacherko, ach jo! Máme to ale trápeníčko ☹ Ale je dobře, že se tady máme a poradíme si , že jo?
Jak je noc na prd, tak je hned po náladě!!!! ☹ A člověk - teda já pak všechno hůř snáším a bulím a mám černý myšlenky!!!

JJ, už nikdy nebudou tak malí, až je to škoda! Vždyť dnes má Alešek 3 týdny a mě to začíná už nějak mrzet že už je tak velkej!!

janu 🙂 , to musí být nádhera když už tak zkoumá svět

přeju všem krásný a klidný den 😵

janula2008
1. črc 2008

Pavli, ja se prvni dny s jidlem taky desne omezovala kvuli kojeni, fakt jsem byla jen o sucharech a vode a ted? Doslova sezeru vse vcetne cele coko, jahod, zmrzlin, paprik, okurek, cibule 😀 . Zjistila jsem, ze to na malou nema vliv, jedne moc ta coko ji myslim nesedne. Ale jediny co bych si asi netroufla jsou lusteniny. Meloun by mel byt naprosto ok, ten je ku prospechu, potrebujes vitaminy a maly taky. Vim, ze nedoporucuji jeste cesnek, cibuli, cerstve pecivo (a to ja uz ted neresim, protoze se mi po tom fakt nenadyma). Kluci jsou na to asi malinko haklivejsi, ale stejne bych si dala na co mas chut a nehrotila to (obcas mi mala prdi i jen kdyz si dam testoviny, jogurt, ovoce - takze nic nadymavyho, oproti tomu si dam cas od casu cesnekovou bagetu atd. a nic). My meli dnes taky dobrou noc, usla sice az kolem 21h., asi zas tim horkem, ale stavala az v 6h., tak diky bohu i za to 😀 😀 .

lacherka
1. črc 2008

pavli já osobně jsem moc ráda, že si sem takto můžeme napsat, protože je to mé první dítě a nikdo v mém okolí, z rodiny nemá malé mimčo, že bych věděla co a jak a přiučila se. A moje mamka si už některý věci taky nepamatuje, nebo dříve se to prostě dělalo jinak, když jsme byly my malý, tak je to super, že tady člověku někdo poradí. A i když mám nějaký problém, tak třeba zjistím,že v tom nejsem sama, že i někde jinde je taková mamina, tak to člověku taky trochu pomůže....
dneska spal Míša asi od 22:30 a vzbudil se až ve 4ráno na kojení, tak jsem se i vyspala🙂 ale zase ráno pořád plače, asi ho trápí prdíky, koupila jsem kapečky sabsimplex a dávám na dudlík. Je vzhuru, dudlá si, ale jak mu dudlík vypadne, ta je zase křik...a to je asi každých 5minut!

janula2008
1. črc 2008

Ja jsem taky moc rada za ten net, co ja tady uz zjistila veci, mam dojem, ze tady bez tech informaci z diskuzi bych byla uplne hloupa 😀 . my paseme koniky a u toho cuci na telku, hrozne ji ty blikajici obrazky co vydavaj zvuk zajimaj, asi bude televizni maniacka 😅 . Ono to bude s tim placem lepsi a lepsi, zacne se zajimat o vse nove a veci kolem sebe, pak uz se i chvili zabavi sam, chce to vydrzet... 😔

pavlina05
autor
1. črc 2008

Holky...tak jsem zase zoufalá.
Od 13 hpod do 18 trvalý pláč, nepomáhá nic, ani Sab, ani třešň.pecičky, chovvám a kojím a zase dokola a do toho bulím. Je to děsný řev. Nechala jsem ho cca 20 min v postýlce aby se třeba uklidnil a usnul, no děsná řev, že byl celej rudej!!!!
Dnes padám na hubu!
MM dorazil z práce a viděla jak jsem na dně, tak vzal malýho do kočárku a já si hodinu schrupla. Teď jsem zase už jako na trní kde jsou???
Jsem fakt ko, jsem zase vylítla z kůže a bulela!!
Ach jo!
díky holky že tady jste! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru