Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
28. srp 2008

Máji: já Míšu kojím co 3hodiny a když je venku teplo tak po dvou hodinách, dle žízně. Ale taky si bere co chce je pořád strašný prcek, ale už se narodil maličký, tak že je to v pořádku, ale do cvaldy má hodně daleko, navíc je hodně dlouhý

titida
28. srp 2008

já chtěla plně kojit šest měsíců, ale když stejně přikrmuji, tak asi taky začnem s příkrmama dřív, si myslím, v tom se jaksi nevyznám, všichni kolem kojí a začínají až po tom 6 měsáci

majinka2
28. srp 2008

moni , malej se taky pořád ještě nedostal na svou porodní váhu ale zato už má 57 centáku, takže je taky hubenej a dlouhej ......a hlavně se to u něj střídá , někdy přes den kojíme po dvou hodkách, někdy vydrží i tři a půl, prostě jak kdy........v noci včera spal čtyři a půl hodiny v kuse no.........

pavlina05
autor
28. srp 2008

Ahoj holky!!
Já si užívám dovči s MM a milovaným Ájulkou.
celý den jsme u bazénu a na zahradě a večer jsme byli i na gril. posezení. Ája je zlatíčko, je děsně hodný a usměvavý. Pláče opravdu jen když už má hlad a je unavený.
No večery jsou tedy stále krušné......opět jsme uspávali společně s MM...2 hod. Takže od 21-23 hod jsme měli co dělat, Ája oči jako baterky, chtěl koukat s náma na TV...No a pak když už konečně usnul, tak já vytuhla také. A probudil se až v 5:30!!! Takže alespoň taková odměna za tu námahu s usínáním 😀

Holky, ty Probiotické kapky mi zabraly. Na Slovensku stojé jen 300 kč. ak pokud máte zájem, objednejte je tam. Je to malá lavička za moc peněz!!!!, ale já bych dala cokoliv aby bylo Ájulkovi lépe!!!!
Dává se 5 kapek 😉
Tady je odkaz:

http://www.mojalekaren.sk/biogaia-probioticke-k...

Holky, já stále kojím po 2 -3 hod. Kojení je radost...ale taky už mě to někdy neba....ale určo lepší, než umývat flaštičky....atd..

Lach, já jsem zklamaná z toho cvičení v Kohoutkách. Jsem někam chtěla vypadnout a teď nic. Řečkovice jsou děsně daleko! Já si nikam tak daleko netroufnu! Až budu doma, tak zkusím popátrat jestli není něco někde blíž! Chtěla bych někam jednou v týdnu vypadnout anesedět doma!!!

Tak a kdy dáme tokafčo???
No já možná ještě ten příští týden budu na chatě, ale pak.... 😀

Všem krásný den... 😀

lacherka
28. srp 2008

maji, to mně třeba spal přws den 4hod v kuse a to mi dr. říkala kojit po 2hodinach, ale nebudila jsem, myslím , že jak budou mít hlad, tak se ozvou

majinka2
28. srp 2008

taky nebudím 🙂))) až má hlad tak se ozve jak říkáš 😀 my po těch dvou hodkách kojíme páč malej se nenechá odbýt 😝
podařilo se mi dát do albíčka aktuální fotečky 😎

lacherka
28. srp 2008

jak říkám, taky kojím třeba i po dvou, někdy i po hodině a půl, když kričí hladem, ale zase když spí, tak ho nechám a jí třeba až za 4hodiny, má svůj režim. Tak jsem si myslela,že budeme mít kojení nějak pravidelné,ale nějaký režim není možné zavést, jí pokaždé jinak.
Kamarádka má holčičku a od 3týdnu jí pravidelně v 10, 13, 16, 19....no paráda, ale to u nás nehrozí
jdu juknout na fotečky

lacherka
28. srp 2008

Máji krásné miminko a taky má plno vlásků jak Míša

marcelka_88
28. srp 2008

ahoooj holky, tak si představte, že i když malej dostal příkrm vzbudil se po třech hodinách... jinak ale byla noc lepší než ta včera ! Ale ještě nekakal, tak snad nebude mít zácpu po tom umělém mmléku...

Majdi zítra je pátek, že ? To bychom mohli ! Jen v devět nám přijdou přidělat pevnej internet a pak hned jak odejdou bych mohla vyrazit, co tomu říkáš ?

Moni a kolik váží a měří Tvůj malej ??

lacherka
28. srp 2008

Marci vůbec nevím, naposled jsme byli v 6týdnech 55ml 3580g a ted jdeme až 10.9. tak jsem sama zvědavá🙂

marcelka_88
28. srp 2008

Moni my byly ted v 6tt a máme 4300g a 54,5cm 🙂

Jinak holky mě vůbec nejdou nahrát fotky ! ☹ ☹ ☹

janula2008
28. srp 2008

To je škoda Marci, to je divný, že nejdou 😒 . Holky, jinak mi poradila předchvílí slečna na jiné diskuzi plavání o víkendu, tak my začínáme př. sobotu v 15h. Mrzí mě, že jsem se tak trhla, ale musela jsem jednat rychle, bylo tam posledních pár míst a pro nás je prostě víkend ideál, že nás tam může Luky vozit, tak se nezlobte. ☹ Taky je tam super cena, 10 lekcí myslím 1300, my startujeme na zkoušecích 5 za 750 Kč.Tak Vám napíšu, jak se to malé líbilo. Kdyžtak sem dám pak odkaz, ale je to až poliklinika Viniční...

marcelka_88
28. srp 2008

už se mi to podařilo 🙂))

janula2008
28. srp 2008

Marci, tak takové přítelkyně s pěkným synem by si měl ten tvůj chlap sakramentsky vážit..l 😕

marcelka_88
28. srp 2008

snad mu to brzy také dojde.. ale děkuji za kompliment 😀

lacherka
28. srp 2008

marci, krásné fotečky, Matyášek je moc pěkný a máte pěkné oblečky!

lacherka
28. srp 2008

janula: jo jo tak tak, Marcelka je moc sympatická maminka a pěkná 😉

marcelka_88
28. srp 2008

holky děkuji, ještě jsem přidala nějaké fotky, ale ty budou asi horší kvality jsou focené na mobilu ...
Jinak holky co mimča ? Nezlobili dneska ? mata byl dnes vcelku hodnej, jen je furt hladovej, tak jsem mu udělala zase nutrilon a az pak dala prso a už spinká, teda asi.. Jirka ho uspává, tak ani nevim 🙂

lacherka
28. srp 2008

u nás se už spinká a celé odpo jsem byli venku, tak v kočárku taky pohoda...

lacherka
28. srp 2008

na té poslední fotce s tatínkem je Matyášek moc pěkný

janula2008
28. srp 2008

Moc hezké fotky Marci. To jsi ty která říkala, že ti je 20?Jestli jo, tak klobouk dolů, sluší ti to a obdivuju, že to mimi tak zvládáš, když si vzpomenu na sebe ve 20...co pátek a sobota jsme vymetaly s kámoškou disky a bary,no nedokážu si to fakt ani skoro představit 😀 .Dnešek byl celkem fajn, když opomenu rachot opět od 7h.ráno a dalších 10hodin... 😒 Dopo jsme byly chvíli venku, přes poledne malá usla /spaní máme načasováno na oběd dělňasů 😅 /, odpo se nabídla Lukyho ségra, že si vezme malou na procházku, tak jsem zírala, ale bylo to od ní pěkný a já měla hoďku klid. Pak jsme si hrály, blbly, došel taťka a nějak přes hoďku už se spinká. 😀 Zítra máme naplánováno celý den zas Brno na baráčku u našich, bylo by fajn dát někdy to kafíčko 😉 . Papá.

lacherka
28. srp 2008

Přesně jak říká Janča, a už jsem to tu i psala, taky Marci obdivuji,že je ti 20 a zvládáš mimčo i s tím,že od přítele není moc velká podpora. Já taky ve 20ti lítala všude možně po diskách, no jak střelená🙂 a moc si sebe nedovedu představit, jak bych to brečící miminko tehdy zvládala...ale dřív nás skoro všechny mamky měli třeba i v 18ti a bylo to normální

janula2008
28. srp 2008

Jj Moni, dřív už bychom byly staré páky 😀 . Docela mě zarazilo, že mi ve 24letech v porodnici na monitoru říkala sestřička, tak mladá a už maminka?? 😝 Si teda nepříjdu...O dvacet let zpět by asi říkala opak 😀 .

lacherka
28. srp 2008

no před 20lety to bys už byla pomalu na odpis🙂) fakt, říkalo se, že která byla po dvacítce svobodná,tak že zůstane na ocet. takže ty jsi ještě mladší než já?
no to kafčo už bysmě měli domluvit, třeba příští týden....

janula2008
28. srp 2008

Bude mi v prosinci 25, takže jo 😉 . Budeme teď hodně v Brně, tak si určitě napíšem, i ta Pája by se mohla přidat třeba do té obory. 😝

lacherka
28. srp 2008

jo tam by to bylo asi nejlepší pro všechny a určitě tam bude poblíž i nějaká zahrádka, kam si můžem sednout na to kafčo

janula2008
28. srp 2008

Jojo a naše malá nám to posezení zaručeně zpříjemní zpěvem 😀 😀 . Chichi. Hezký večer Moni, zalehám. 😔

lacherka
28. srp 2008

nejen malá, ale i moje zlatíčko se určitě přidá...nemá rád, když se stojí a dává to náležitě znát...dobrou, už taky pomalu pádím chrupčit

pavlina05
autor
28. srp 2008

Holky ahoj!!!

Výlet se vydařil. Bylo úžasně.

Pokusím se dočíst...

pavlina05
autor
28. srp 2008

Jani, tak pak dej vědět skrz to plavání 😉 Nám třeba víkendy zase nevyhovují, my jezdíme pryč...No já musím počkat do toho prosince. Ale až budu doma a bude čas tak juknu po nějakém tom cvičení. 😎

Holky, jak se vede jinäk?
My ok. Jak máme tu možnost být na zahradě, tak Ájulka soinká jako andílek. Už se bojím návratu domů!!!
My také namáme pevný režim kojení. Prostě až se probudíme, tak se bavíme, smějeme, kojíme, hodinu zase bavíme a pak konečně spíme...

Holky, Míša i Venda jsou krasavci 😉 Matýsek jakbysmet 🙂

Tak i já pádím do peřin. Dobrou všem 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru