Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

marcelka_88
12. zář 2008

Pavlí máš pravdu, lepší nedoufat... a smířit se s tim co je ted 🙂 !

Třes. pecky ?? to vůbec nevim jak to myslíš, nebo k čemu jsou dobré ... A na bříšku se mu moc nelíbí, to se kroutí ještě víc a kapky dávám a dávám a furt nic.. I když ted už od čtvrt na osm hezky chrní, byl chudák unavený ...

Jani, tak to jsi nám dodala optimismus 😀 ! Máme se na co těšit...

Moni a Tobě ten úklid taky moc nezávidim, já do ted opět žehlila a uklízela, ale už to mám hotové, tak půjdu asi na kutě, jsem unavená...

Tak Vám přeji krásnou dobrou noc, at dětičky moc nezlobí a zítra na naás myslete (máme ty křtiny)
Dobrou 🙂

pavlina05
autor
12. zář 2008

Jani 😖 a to já se na to období plazení a lezení tak těšila... 😒

Mončo a co Tom???

My dnes už také uspali, no u prsa atak že byl Ájis od 16 h vzhůru...

marci, v drogerii DM prodívají sáček s třešňovýma peckama, stojí tak 50kč. Nahřeješ 2 min v mikrovlnce a dáváš na bříško. Nebo je také dobré mimčo rozbalit a fénovat bříško.Hluk a teplo pomáhají 😉
Kapky dáváš které? Sab? Kup Probiotické!!!

Tak pa, jdu se věnovat manželovi

Hezký víkend všem 😵

majinka2
13. zář 2008

ahoj holky....

marci, ty ses neozvala asi se vám nechtělo , když má malej to boleníčko vid????? no tak snad už konečně příští týden , jednou to vyjít musí 🙂))) a přeju ti at to malýho brzo přejde.....nám se osvědčil fén jak píše pavlí a taky teplá koupel......

lach, jůůů tak to jsme ráda že na tom se psiskem´a bincem nejsem sama 🙂))) začala nám psice poslední dobou pelichat , já bych mohla vysávat každej den, ale nejní na to čas chjo 😝 😝

janula , no moje ségra mi pořád říká to samý, at jsme ráda že zatím jenom leží 🙂))))) ale jak říkáš každý období má svoje.......svoje radosti i slasti .............
a je fakt že to zatím neřeším, snažím se maximálně užít si každej den, protože to tááááááááááááák ryhcle utíká 🙂

pavlí s uspáváním se blýská na lepší časy 🙂)))

pavlina05
autor
13. zář 2008

Majinko ahoj!!! My se asi tady moc nesejdeme, co? 🙂 Ale počkej, jak bude zoma, tak budeme na pC furt 🙂
S uspíváním se to nějak lepší...no snad jo...prostě musím ho odpo utahat, nenechat dlouho spát, dělat masáže a kojit vleže a dloho nechat sát a on pak usne 🙂
Dnes bezva noc 🙂 , spal vkuse 6 hod a pak 4 hod!!

marci 😉 jj, třešně, teplá koupel, poloha na tygříka, masáže, drndání..a fén 😉 jo a ty třešně. No a taky někdy rekt. rourka 😉

Holky asi to tak bude, každé období má něco do seme..slasti i strasti... Já se taky furt těším až pojedeme ze spor´táčkem a budu Ájovi ukazovat svět a on bude žmoulat rohlík a drobky budou všude 😀 😀 😀 Ale zase je mi už te´d líto, že to není to mrńavoučký miminko!!!!

Tak já valím dovařit obídek, po měsíci v kuchňi 😀 ..Ája spí v kočáře tady za mnou..tak čekám kdy se vzbudí..

mějte se báječně 😉

janula2008
14. zář 2008

Ahoj holky, to je zima jak v ruským filmu, že? 😉 Pavli, tak sporťáčkou fázi teď prožíváme a je to prima, určitě lepší než prořvané prochajdy v hlubokým...Vrazím ji dětskou sušenku Sunarku, půl hoďky si žužle a je happy 😀 . Dnes jsme byly na náměstí na hodech, byla z muziky úplně odvázaná, Lukynova ségra šla v kroji za stárku, tak s ní tancovala, malá do toho zpívala (nebo nahlas povídala?Člověk to nepozná 😅 ), byla šťastná jak blecha, že není nuda a něco se děje. Jen z té zimy nejsem moc nadšená, zlaté léto, pařáky taky nemusím, ale 24 stupňů a jasno je ideál 😀 . Než Simuš obleču (při hysterickým řevu, oblíkání začla nedávno nesnášet), tak jsme zpocené obě dvě 😅 . Tak hezký večer holky, u nás se už hoďku spí, papá.

pavlina05
autor
14. zář 2008

Jani, teda to jste si zase užili 😉 Simča začíná být pohodový dítě, ne?? No zima jak v Rusku!! Jani, už máš pořízený fusak??Jaký doporučíš?
Jo a holky, chci pořídit cestovní postýlku, nevíte jakou? A taky hrací deku či hrazdičku.

U nás se asi spát ještě dlouho nebude...nevypadá to ☹ Ája je napapkanej, ale oči jako baterky, ach jo!!

lacherka
14. zář 2008

ahoj holky, my dnes celé dopo uklízely, fakt vánoční uklid🙂 ale musím říct, že snad celý byt uklidil Tom, já pořád žehlila tu hromadu a ještě to není vše, musím ještě vytřídit co je Míšovi malý a prodat, má plnou skřín hader, tak at se to uvolní.
To počasí dneska hnus, vůbec jsme nevyli venku. Já jsem dnes dala Míšovi do ruky patku chleba, jen ji tak oslintával,ale vypadalo to fakt srandovně, tak jsem to musela vyfotit, jak bude zas čas,tak to sem přidám, dneska nato že jsme byli doma, tak byl i celkem hodný, ted usnul v kočárku

pavlina05
autor
15. zář 2008

Lache, teda to se Tom polepšil, ne? Já měla pravý opak!!! Vše jsem musela zvládnout sama a to mi ještě MM vyčinil co si furt stěžuju!!!
Venku bylo a je zima , no hnus!!

Noc katastrofa všech katastrof!!!ˇaja nechtěl spát. Celý proces uspávání a uklidńování trval od 18 hod do 4 ráno§ Kojila jsem, přebalovala, zpívala, houpala, ...np vše...Nakonec zavinula, tak usnul na 30 min..
Jsem zoufalá, dr. říká že je to normální..
No nevím kde hledat pomoc??
Dnes myslím ani ven nevylezeme, takže další krize§ ájušena spát prostě nebude...Ach jo!!
bojím se co bude..

lache, míšovo je také něco malé??? 🙂

pavlina05
autor
15. zář 2008

Tak holky, jezdím po bytě s kočárem.....a on spí!Uf 😝

janula2008
15. zář 2008

Ahoj holky, tak mám čas chvilinku až teď. U nás noc taky celkem krize, v jedenáct začla Simuš hopsat po postýlce, že je vyspaná,takže proces uspávání nám trval tak do jedné, ve tři už jsem jí zas dávala čaj, v pět se vzbudila na mlíko a v sedm definitivně stávala. Teď chrní chvilku po jídle, já dopo byla vyřizovat věci, Luky má na odpo tak hlídal, to počasí je vážně hnus. Aspoň, že mu zrušili v práci ty dvanáctky, to se fakt nedalo.Jinak my na zimu fusak nemáme, měli jsme na minulý rok, je úplně nový, chcete některá půjčit? Fakt kvalitní. Aha, ale je červenej, tak to asi nic. Nedokážu si představit, že bych ji třeba v 10měs.narvala do fusaku, to už jaksi nepřipadá v úvahu, by se zbláznila jak by s sebou šila, máme koupenou zimní kombinézku a zimní bundu, myslím, že do Vánoc budem i capkat 😉 .Moni, taky chci pomalu prodat letní věci, jen nám tu budou zabírat místo, radši ji za to koupím pak zas nové, jen fakt lituju, že skoro všechno měla na sobě tak sotva 2x, něco vůbec 😒 .Pavli, jinak my máme u našich cestovní postýlku ABC design, nebo tak nějak, je z druhé ruky, ale zdá se mi pohodová, tak zkus mrknout na jejich nové, dá se složit a rozdělat během chvilky, je prima.Hrací deku jsme používali jen ze začátku, tak cca do 5měs., pak už se z ní malá kutálela a teď už si odleze kam potřebuje, je všude jen ne na dece 😀 .Tak hezký i když pěkně upršený den holky.

pavlina05
autor
15. zář 2008

Jani, takže noc také nic moc, co? Ach jo! Prší a prší...to je na prd. Jani, fusak bych brala, ale červenej asi fakt ne 🙂 Přesto díky moc za nabídku 😉
Teď je Ája v klidu, nakojený a čučí na kolotoč. Tak uvidím co bude dál.

janula2008
15. zář 2008

Pavli, no noc na prd, jak jsem psala, čím je starší, tím je to snad horší nebo nevím 😖 .Možná jsou to ty zuby nahoře, ty 4 už lezou, ale jak kdyby se chystaly ještě další...Teď si budem asi hrát, nevím co s ní když je tak škaredě a v tom se ven nedá, zlaté léto. 🙄

lacherka
15. zář 2008

pavli...jo jo ty novorozenecký...ale jen na delku....
dnes jsme byli s kam na obídku, počasí fakt hnus
jo jo polepšil, ale pavli to je tak na 2dny víš, pak to bude zas při strým,..

pavlina05
autor
15. zář 2008

Lache, co ti mám povídat o svým MM,,....kraze jako blázen. No pak ti ti řeknu. Nikam nejedete když je tak hnusně???

lacherka
15. zář 2008

ne ne nemá to cenu, uvidíme příští víkend

pavlina05
autor
15. zář 2008

😉
Teda to počasí je na hovco...celej den trčím doma... 😝 Naštěstí Ája moc neřve! Jsem zvědavá na dnešní noc...spíš mám strach!!

janula2008
15. zář 2008

Pavli, taky trčíme celý den doma, naprd ☹ .Nevím už jak jí zabavit 😒 . Z noci mám taky strach, moc utahaná Simuš nebude, tak už vidím jak tu v noci šaškujeme a uspáváme...

marcelka_88
15. zář 2008

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem se od křtin neozvala... Zrovna včera se mi zhroutil život ☹ ! Odešla jsem od Jirky .. Ze soboty na neděli nepřišel vůbec domů, od čtvrtka jsme se hádali a to že nepřišel domů byla poslední kapka, neozval se nic.. Začla jsem nám balit věci a on nás nechal a šel spát a já vedle něj balila věci !! Dnes odpoledne napsal poprvé, od soboty neviděl a ani se nezeptal na malého... Jsem ted u mámi, ale dlouho tu být nemůžu, né že by mě tu nenechala, ale musim se postavit na svoje nohy a postarat se o malého, ale já nevim co dělat... Všechno co jsem si přála je pryč ... ☹ Holky to tak bolí ☹

lacherka
15. zář 2008

Marci, je mi tě tak líto....no já tak nějak vím, jak ti je....však uvidíš, ono to třeba bude ještě dobrý....hlavně ho nech vydusit a uvidíš...ale co jsem četla nějaký diskuze holek, tak spousta jich měla partnery na h....a pak si našli někoho jiného a byli šíleně spokojené a jsou🙂 no nechci nějak strašit nebo tě navádět,ale pokud je chlap takový, že nepříjde domů, tak to by taky na mne bylo moc! Pak by jsi byla na vychovu sama a partner by si dělal co by chtěl, no uvidíš, třeba si to za pár dní uvědomí a příjde s prosíkem,ale tak týden bych u mamči určitě vydržela i když nevím jak se chceš postavit na vlastní nohy...s mateřskou☹

marcelka_88
15. zář 2008

Moni to já taky nevím, jak to chci udělat, ale nějak musím... Jak to dělají jiný ? Kruci, je to tak těžký ☹ , kouknu se na malýho a brečim jak malá holka...
V to taky doufám, že se chytne za hlavu, ale podle toho co mi ted psal, tak za vše můžu já a já se chovám nevysvětlitelně, ale vždyt jsem ho už tolikrát upozornovala, ale nic si z toho nedělá a ted napíše, že já se chovám nevysvětlitelně a ubližuji malému a jemu taky ☹! Vůbec nevim kudy kam ted... Ted se mi zdá, že žádná cesta nikam nevede...
Furt musim myslet na porod, jak se malej narodil, jak to bylo hezké a byli jsme tři, štastný tři lidé a ted máme být jen dva ?

janula2008
15. zář 2008

Marci, to je mi taky hrozně líto. Já pořád čtu jaké máte s těma chlapama trable, já to nechápu, měli by si vás vážit a teď vás aspoň do roka mimčů obskakovat a oni se chovají takhle 😢 . Marcelko, vůbec ti nemůžu radit, protože můj partner to není, ale vím, že kdyby se takhle choval Luky - tys myslím psala, že tě zbančil, že?:( -, tak už u něj s malou dávno nejsme. Jenže přece jen je to trošku jiná situace, on by byl ten vyhozenej z bytu, takže střecha nad hlavou by nám zůstala, byt nám koupil můj taťka, takže zas nevím jak bych to řešila, když bych neměla kam jít jako ty. Já osobně si, ale myslím, že chlapů je všude dost, jsi hezká ženská a co jsem si všimla, tak jedno dítě vůbec pro většinu není překážka, být tebou začnu fakt nový život, časem i po boku jiného, kdo k tobě bude hodný a zaslouží si tě...S těma prachama, no to už je druhá stránka, vůbec si nedokážu představit, že bych teď všechno měla platit ze 7600, to by bylo jen nájem a možná trochu jídla, všechno jinak táhne Luky. 😒 Uvidíš, třeba mu to dojde o co přichází, ale bohužel hodně lidí se snad nikdy nezmění ☹ .

sharon2
15. zář 2008

ahojky, promiňte, že sem tak vpadám, ačkoliv na mimi teprve čekáme, ale chtěla jsemn vědět co mě čeká 😉

Holky k tomu nespaní vašich miláčků.....nevím to z vlastní zkušenosti, ale nedávno jsem byla u kolegyně, která má 8mi měsíčního chlapečka. Do 6ti měsíců jí spal relativně dobře, ale poslední 2 měs. se prý budil celou noc po půl max.po hodině. Navíc ho pořád plně kojí /příkrmy odmítá/, takže další uspání bylo jen u prsa.....no byla z toho hotová, takže šla za dr. a ta jí poradila ať koupí Fenistil kapky a malému na noc pár kapek dá. Prý je to zcela neškodné, jen to "ztlumí" dítko.
Byla jsem u ní, když je měla teprve 3. den, říkala, že dala 8 kapek a malý po 2 měsících spal přes 6 hodin. Tak se zeptejte svých dr. co si o tom myslí /nevím, jak je to s 3měs. miminky/ a kdyžtak zkuste 😉

marcelka_88
15. zář 2008

holky já to nevydržim ... já umřu bolestí .... tohle se nedá vydržet ...

lacherka
15. zář 2008

Marci mysli na to, že přítel dostane rozum a že to nakonec dobře dopadne! A co si spolu promluvit a určit si třeba nějaká pravidla? např. do tolika a tolika doma, když se zdržíš dáš mi vědět....třeba by to pomohlo no nevím...já taky nemám moc co radit, u mě to vždycky pomůže tak na chvíli...no takový kolotoč. Sam je nejlepší když dítě má svého tátu, ale zase jsem názoru, než žít s chlapem se kterým je to o ničem, to je lepší byt čas sama a pak se najde třeba někdo lepší...a s tím bydlením to mám jak Janča, taky je byt můj, i když splácím hypoteku,ale to se vždy nějak udělá, ale byt sama a po podnájmech, to by jsi asi fakt nevyžila. A co mamka ti říká, neporadí ti co dělat...přece jen ona tě zná nejlíp a určitě i přítele

marcelka_88
15. zář 2008

To máte hroznou výhodu, můj byt nebyl... Já nemám nic kromě matyáška a starého prdítka (auta) ! Ty pravidla jsem zkoušela, nevyšli ... A jak říkáš Ty byl to jen kolotoč... Budu jen ted doufat a snad se začnu i modlit at mu začneme chybět, at se mu to v hlavě převrátí a začne nás chtít zpátky.. Ale do té doby to asi nevydržim .. Ten názor mám též takovej, ale já chci žít s matyáškovo tátou a chci aby mě měl rád, vážil si mě, ...

lacherka
15. zář 2008

hmm Marci, tak jsem zvědavá jak dopadnu teda já, myslíš, že ti naši chlapi dostanou někdy rozum a dospějí? kéž by co...no ten můj mi zas nedal ani nic k svátku a měli jsem rok výročí a ani si nevzpomněl, že by mne pozval někam na véču nebo jen donesl malou kytku, nebo jen prohodil, tak ted je to rok...uděláme si pěkný večer ....nic, už mě to dostalo, tak jsem mu to vytkla a on mi řekne,že ze sebe dělám chudinku...hm...podruhé jsem se už rozbrečela do telefonu protože mě to fakt mrzelo, že na mě tak kašle, že si ani nevzpomene

majinka2
15. zář 2008

marcelko nechceš třeba přijet na kafčo ke mě domů, vypovídat se , vybrečet???????? ráda tě uvidím kdykoliv............moc mě to mrzí, za tebe i za malýho.....

lacherka
15. zář 2008

Marci hlavu vzhuru! Jsi moc pěkná holka a ve svých letech jsi rozumná a umíš se postarat o své dítě! Víš co, jak se chovají jiné holky ve tvých letech, hloupé pubertačky, počkej, přítel bude ještě prosit abys byla s ním, uvidíš! opravdu vyčkej a nevnucuj se, zkus to vydržet....hodně pomůže se vypovídat nebo i vybrečet, když to máš komu říct, hned je líp

majinka2
15. zář 2008

lach , nová fotečka v pase 🙂)) hezoučká ......s těma chlapama máte holky fakt trápení, chjo......

lacherka
15. zář 2008

Máji jsou ještě nevyspělí a ještě neví,že si svou ženu mají hýčkat... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru