Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
24. zář 2008

Ahojjjj holčinky, tak konečně mám čas napísat, dnes bylo opravdu rušno. 😉 Pavli: v té Olympii jsem nakonec nebyla, protože kámoška mi volala, že malý se hrozně rozchrchlal tak má strach, ať nás nenakazí, domluvily jsme se na jindy, škoda.Marcelko, dodatečně přeji, ať vám ta výletová pohodička s přítelem vydrží, hlavně aby šel do sebe a pochopil, že jste oba jeho poklady a lepší nikde nenajde. 😉 Jinak Simča se zdá být naprosto v pořádku, snad to nezakřiknu, srazík se dnes vyvedl super, klidně mrkněte do albíčka na fotky. A propo brňajdy, příští bude v Brně, tak by bylo fajn, když byste se přidaly 🙂 .Co Moni, Pavli? Byl to prímovej babinec.K těm vrstvám marcelko, dnes jsem ven dávala: malá na nohy punčochy a na to šusťáky, nahoru body, přes to mikču a takovou mikino-bundičku, na hlavu čepičku. V kočárku přes ní - hlavně přes nohy - ještě přehazuju tlustší deku. Občas jí nabalím jak cibuli a říkám si, jestli jí není horko, ale ty tři slabší vrstvy nahoře mi příjdou v poho a Simuš je docela otužilá. 😅 Ty kombinézky, zkus kuknout na www.anicka.cz , obcas tam mají něco dobrýho. 🙂 Hezkou noc holky, především klidnou! 😔

majinka2
25. zář 2008

ahoj holky, krásné ráno...........
marcí tak ju jsme domluvený, dej mi pak vedět kdy sem pojedeš a já na tebe někde počkám.......budem se s vendou těšit........
jinka co se týče oblečení, bodýčko s krátkým rukávkem, overal bavlněnej, přes to tepláčky a bundičku...

pavlí myslím že až ty naše torpéda začnou lézt to se teprvá zapotíme 🙂))))

janula2008
25. zář 2008

Maji, zapotíte 😀 😀 😀 věř mi 😝 😅

marcelka_88
25. zář 2008

Dobré ranko holky...
Tak to byla snad ta nejhorší noc ! Hodinu co hodinu vzhůru na jídlo, okolo třetí už začal i pěkně řvát, tak jsem mu šla udělat nutrilon, mezi tim jsme se chytli i s J. trochu a malej vypil celých 120 ml a přitom dostal prso !!! Noo takže jsem nedělala než, že jsem kojila a ráno skoro po půl hodině !! Vylezla jsem z postele až ted, od půl sedmé do půl desáté řval a pak usnul do ted a já s nim, tak aspon něco ...

janula2008
25. zář 2008

Marci, vsak mu dej aspon na tu noc nutrilon, at je sytejsi, ja to tak taky delala, stridala jsem prso s nutrilonem a spavala mi v ramci moznosti v noci pekne.(Nekdy v kuse i 10-12 hodin). Pres den si to teda, ale vynahrazovala. Vis pak jsi vystresovana a nevyspala ty, jde to do mlika, takze i on. Holky prominte mi ten nazor, ale kojeni za kazdou cenu (a zvlast po pul hodinach) je podle me pitomina 🤐 .

lacherka
25. zář 2008

holky já vůbec nestíhám, ted jsem tak trochu dočetla...mně dnes volala jedna paní , kvuli jednomu obchůdku a celkem jsme se zakecaly a bavili jsme se o kojení, že ona kojila první dítě do 3let, já jí říkala, že už jsem vyřízená a že už si někdy říkám,že koupím suna a na noc dám sunar, že už se za chvíli asi zhroutím z toho vstávání, a ona at to nevzdádám,že sice ty miminka prý déle spí,ale to proto, že pro organismus je to UM,

lacherka
25. zář 2008

pokračuji:.. Um zátěž a dítěti sebere energii a proto dýl spíš...no nevím, každý říká něco jinýho, já jsem sam, pro kojení,ale zase v rámci možností, než se odrovnat, že ...moje aktiv baby je stále aktiv.. fakt, vůbec nespí, dnes jsem zkusila fígl jít na pul hodky ven s tím,že pak bude spat doma v kočáře, jen co vejdem do bytu tak řev! Taky pesan má falešné březí, takže odmítá jest granule co jsme koupili, kupovala jsem 25kg za 1800kč, tak jsem z toho šíleně nadšená, vzali si ji do neděle T. rodiče a prý ještě zvracela, tak s ní jeli ráno na veterinu, tak má dietu a prý papat kuře s rýží, no hruza, pes jako druhý dítě...tak jsem vdečná,že si ji vzali na víkend.
T. za mnou přijel a řekl, že prý už dostal rozum, tak uvidíme...no já tomu moc nevěřím a hlavně to mám pořád v sobě tu naštvanost, já prostě neumím moc odpouštět, bohužel☹

Marci, jak kombinezky kupovala na mimibazaru a koupila jsem celkem 3! nějaký budu muset prodat, protože by je vůbec nevynosil, jsem maniak na hadříky pro Míšu...tak kdybys nějakou chtěla mám všechny vel. 62 jedna je moc pěkná, smetanová neutrální...krásná,ale myslím,že Míšovi uplně stačí jen jedna
Jinak já dávám ponožky overálek a kombinezu s čepičkou do kočáru deku a potom nánožník. a myslím,že mu je teplo

janula2008
25. zář 2008

Moni, no ja nevim, vis s tim kojenim je to tak, ze ten kdo koji dlouho, tak to propaguje a kazdymu rika, ze je to nej, at to nevzdava, kdo nekoji vubec, rika, ze na tom prece nesejde. Ja zastavam zlatej stred a myslim si, ze i nekojeny deti jsou spokojeny a kolikrat mnohem spokojenejsi nez kojeny, kojila jsem do sesti a pul mesicu a prislo mi to, ze je to tak akorat (coz samozrejme NIKOMU nevnucuju, je to jen muj pocit) a to ze tri duvodu :mala uz mela 6 zubu, do krve rozcupovany bradavky uz jsem mit znovu po tech zacatcich nechtela (muj sobeckej duvod 😀 ), za druhe a to hlavne, mala o mliko nikterak nestala a tim se mi ho delalo cim dal min, vzdy si jen cucla a pritom flasku by vypila celou, nakojit ji bylo o nervy - vsude se tocila, tahala me za podprdu atd. No a treti duvod jak pises, opravdu jsem byla vysilena, pripadla jsem si, ze ze mne taha snad vsechny vitaminy a energii, ale to az v tom 6 mes. Musim rict, ze se citim po tom ukonceni mnohem lip, mala je taky spokojena, vlasy mi uz taky padaj min a jsem rada, ze nemusim resit, ze mi dite nechce pit z flasky nebo z hrnicku a vyzaduje treba v roce porad jen prso.(Napr. kamosce z regionek se ted nedari skoncit kojit i kdyz ona uz chce prestat, mala to neustale vyzaduje a je to asi opravdu psychicky narocny).A jak uz jsem psala nekolikrat, ja nebyla kojena nikdy a nebyla jsem marod skoro vubec oproti nekterym dlouho kojenym kamoskam, takze tomuhle taky neverim. 😉 Nicmene kojeni je urcite prakticky a financne vyhodny, takze kdyz to vyhovuje mimcu i mamci, tak ideal - treba do 5 let 😀 😀 .Ja jen reagovala na tu Marcelku, ze myslim, ze nema smysl se po pul hodkach trapit a stresovat, kdyz jsem nemohla, umichala jsem male jednu davku mlicka a spokojene jsme byly obe 😅

pavlina05
autor
25. zář 2008

..ahoj holky, nestíhám...dočtu zítra. Dnes jsme se učili plavat ve vaně, Ája super a už spí!!!
Tak doufám, že dlouho!!!

Dobrou všem 😵

lacherka
25. zář 2008

Jani jo jo, taky to vidím tak do pul roku...mně už to pak příjde i divný...kojit dvouleté dítě...a už i ted si vymrčuje, z jednoho prsa chce pit a u druhýho řve, asi z toho druhýho je to pohodlnější nebo co...taky se kroutí a řve, no myslím,že pul roku a taky bude konec. Dnes jsem tu měla kamarádku na návštěvě a Míša se před ní očividně předváděl, koukal na ni, brblal si a u toho začal prskat, pak se smát a schovávat se, pak začal šíleně kopat, že kopl i do kamarádky🙂
Pavli a jak to dlouho trvalo plaváníčko doma?

janula2008
25. zář 2008

Moni, no ja posledni tak mesic kojila jen z jednoho prsa, slecne to totiz z druhyho asi teklo hur a nechtela z nej 😀 ale nastesti se to pak srovnalo, ten rozdil byl dost velikej i na pohled 😀 😀 .Prave, ja jako tak chapu to kojeni do roka, proc ne, kdyz to oboum vyhovuje a je to fakt prakticky, ale zavolat na sve dite na piskoviste treba ve dvou letech, at si dojde cucnout, no to mi prijde...prinejmensim divny 😀 Jojo rostou prcci, uvidis, ze ani nemrknes a Michalek ti za chvili rekne mama, sedne si nebo poleze. 😅

pavlina05
autor
26. zář 2008

Holka ahoj!!!!!
Tak dnešní prímová noc:

holky.......jen aby jste byly v obaze....ten včerejší večer co se tak rýsoval.....
Ája usnul v těch 19 h po plavču,....probudil se ve 20 h a řval, řval a řval do 23 hod. neustále!!!!
já ho nechala čučet na tv, nic....chovala jsem...nic,položila do postýlky...nic....jo a když tak řval, tak jsem se na něj koukla a on se řehtal!!! Prostě si ze mě utahoval!!! 😒
no tak až v těch 23 h kojení a pa konečně usnul!!!!!
na radu kamarádky....probidil se v 1:30, tak jsem jej vzala, nosila 15 min, usnul. vydžel spát 30 min, pak zase řev, tak zase jsem uspávala, položila do postýlky, vydžel 3 minuty!!!! to už jsem vzdala a nakojila!!!!!
no a jinak teda zase po 2 hod... ☹
Takže...Nutrilon??? Nechat vyřvat??
Jani? ty jsi zastáncem vyplakání nebo ne? Já se asi k tomu vážně uchýlím nebo za chvíli zcvoknu!!!

Moni, plaváníčko stálo 350,-, trvalo tak 20 min. Ája byl spokojený a pak usnul..no jen na hodinu.

Jani, kdy ty budeš v tom Brně? My z Mončou určo chceme 🙂

JAni...já se taky trápím s kojením. Teda mě to baví, ale myslíš, že je normální aby skoro 4 měsíční mimi pilo po 2 hod i vnoci??? Já už jsem zoufal᧠Uspávám ho 3 hodiny a on se pak budí po 2 hod!! To se nedá, já jsem nevyspalá!!! Dnes jsem koukala na ten Nutrilon ve Schleckeru, no mpěkně drahý! a je tam na doporučení dr. Tak jsem jej chtěla koupit, ale když to bych musela k dr.? Nebo jej mám nasadit sama? Já myslela, že bych jej dala na noc a on by pak líp spal!!
Už mám fakt dost

janula2008
26. zář 2008

Pavli, je určitě lepší se o tom pobavit s Dr., ona ti poradí co by pro malýho bylo nejlepší, ale nutrilon na předpis není, kupuju ho normálně v lékárně, ale prodávají ho i v dětským v Tescu atd.Ale určitě bych se o tom nejdřív na prohlídce před ní zmínila, že jsi unavená kojit i v noci co dvě hoďky, tak jak to vidí ona. Já jsem zastáncem, než se odrovnat, tak radši dám jednou - dvakrát denně flašku a pak zbytek dne kojím. Víš, my to tak zavedly hodně brzo a takhle jsem to úspěšně dělala těch 6,5měs. Potřebovala jsem něco vyřídit, nebyl problém, Luky pohlídal a malé dal flašku, v noci jsem byla k.o., Luky jí mohl jednu dávku namíchat a já mohla aspoň chvíli spát. Ale většinou jsem jí dala večer flašku a vzbudila se až k ránu....a pak jsem celý den kojila.Taky jsem se snažila místo nutrilonu něco jí dopředu odstříkat, ale s tím jsem se drbala třeba hoďku a odstříkla jsem nic nic prd 😀 .Akorát teď teda holky, čím je starší, tím horší spaní 😢 , tak snad to u Vás bude naopak. Včera usla až kolem 21, vstávala v 1 a ve 3 na dudel a pak čaj, v 5 byla definitivne vzhuru 🙄 .Je hrozna aktivka, kazde dite uz by odpadlo, ale ona nez usne tak si 150x sedne a pak usne skoro v sede 😀 .Zitra jdem zas prubnout plavani, tak nam drzte pesti, pani nas ukecala at to nevzdavame, ze se nam bude venovat 😉 .Jo a o cene nutrilonu mi Pavli ani nemluv, proto jsem ho nedavala casto a snazila se co nejvic az do doby prikrmu kojit, ted ho davame jen 2x denne, jinak ma ovoce, zeleninku a kasi.Hezky den holky a drzte se.

marcelka_88
26. zář 2008

Ahoooj holky, tak jsem si to tu pročetla... Jako je super, že jste kojili - kojíte a budete kojit do 6. měsíců, ale upřímně já si myslim, že dnešní náhražky mlíka jsou dobré a znám i děti co nebyli kojené a jsou zdravější jak kojené děti, tak nevim... Ale JANI souhlasim s Tebou, už mi to říkala i moje mamča.. Hrozně jsem zhubla a vysává snad ze mě i to co už nemám, nehodlám se oddělat jen kvůli tomu, že většina se kouká na člověka, když nekojí, jak na blbce... Jelikož po nutrilonu mi spal stejně jako po prsu (max. 3hod, ale i 2.hod), tak jsem dnes koupila HAMI a zkusim mu ho dát jen než půjde spát a na další buzení zase prso i přes den, tak uvidíme, protože jsem fakt strašně unavená a zřízená...

PAVLÍ já několikrát zkoušela a nechávám i ted malého vybrečet, ale NIKDY se mi nestalo aby se vybrečel a usnul unavením... Chvíli řve, ale pak dostane strašnej hysterák až se zakašlává, takže jsem musela chtíc nechtíc dát prso a když už to bylo k nevydržení (jak jsem zmiňovala výš), tak jsem udělala Nutrilon... Já jsem teda zastáncem vyplakání pouze pokud miminko má vše a víš, že mu nic neni a nic ho nebolí a jen se chce chovat a je "vyčůraný", protože nemínim být otrok vlastního dítěte a naučit si ho na chování to ani náhodou, ale to je jen můj názor.. 🙂 Tím nemyslim, že ho nechovám a nemazlim 🙂 Doufám, že mě chápete 🙂
Jinak já si nutrilon koupila a nasadila sama... Máš tam vše napsáno (dávkování, atd..), ale jak říkám mě pomohl MAX. na tři hodky, ale i po těch dvou se mi po něm dokázal zbudit.. Nutrilon je prý nejslabší UM.. Proto jsem zkusila koupit HAMI, slyšela jsem na něch chválu a i na BEBU jsem slyšela chválu a je to LEVNĚJŠÍÍÍ !!!!

titida
26. zář 2008

Pavli - že kojíš po 2 hodinách není tak divný. Kačka se teda budí už jen tak 2x, alr sestar má tři děti a všechny tak do půl roku kojila co dvě hoďky a je fakt teda, že je čím dál hubenější (což jí závidím) a vyfluslá (což teda zas ne)
já jak jsme bojovaly s tím přibíráním, tak jsem různě dávala příkrmy (a dávám), ale na délku spaní to moc vliv teda nemá, takýe se na to nedá úplně teda spolehnout, ale jsou i nějaká jakoby hudtější ta mléka jako good night, úplně teda nevím od jakého věku, ale Alešek uý bude mít 4 měsíce, tak to by určo šlo
já dlouho byla na nervy, že moje mlíčko nestačí, ale fakt my přijde, že je důležitější maminka v pohodě než to kojení, protože to se stejně na ty mrňousky přenáší
a s tím zdravím, švica kojí, do půl roku plně a pak tak do roku a děti jsou chudáci atopici a celkem často nemocní, takže to asi není všespásné
tak se asi poraď s dr., ale v zásadě si myslím, že to zkus, budeš třeba víc vyspaná a tím víc v poho
jsem se nějak rozepsala 😀

pavlina05
autor
26. zář 2008

Jani, no tak s tím spaním si ani nedělám nějakou naději...my nespíme vůbec!!!
tak já popřemýšlím a kdyžtak zajdu k dr. Kontrolu máme až za 14 dnů a to nevím jestli to do tý doby vdržím!!!

marci, rozumím a mám stejný názor. Víš, Ája včera řva la řval, tak jsem to vyzkoušela 30 min, měl vše...no a když jsme s MM přišli k postýlce a on křičel..jak nás uviděl, tak se začal řehonit. TAkže si z nás dělala otroky!!!

Titi, hubená už jsem a padám na hubu!!! 😝
JJ, důležitá je spokojená mamča a mimčo 😉

sharon2
26. zář 2008

Ahojky holky....já stále čekám na mimíse, takže vám neporadím čerstvě, ale mám zkušenost krom mojí dcery ještě se třema dětma od ségry. Tak třeba vám něco z těchle tipů pomůže.
Nejstarší řval hlady,ačkoliv ségra měla mlíka pro 3 děti. Ve 4 měsících mu musela dát kaši, příkrma atd. Ale jeho porodní váha byla 4,5kg a byl to valibuk,v 8 měsících vypadal jak 15 měs. děti, v 9měs. chodil....to asi nejsou vaše případy 😉
Ségřina prostřední řvala ve dne v noci do jednoho roku.....nemělo to nic společného s kojením nebo dokrmováním. Prostě některé děti první měsíce života prořvou, ať je nosíte, chováte nebo necháte v postýlce. To vám asi moc nepomůže, že 😎

Co se ale vyplatilo mě i ségře u dalších dětí /i u té prostřední, když už usla/......zkusit dát spát na bříško. Já vím, že se dnes proti tomu zbrojí, ale oběma nám takhle děti usínaly a hlavně spaly mnohem líp - a pokud máte monitor dechu, není se čeho bát /já ho neměla/

sharon2
26. zář 2008

Mě začala malá kolem 2,3 měs. taky strašně řvávat, při usínání i večer a v noci. Když jsem ji uspala na rukách, tak potvůrka malá spala, ale v okamžiku kdy jsem ji položila do potýlky tak otevřela oči a řvala nanovo - prostě vyčůránek. Byla jsem na tom jak vy - vyřízená, utahaná,grogy. Nechtěla jsem ji nechat úplně vyřvat /vydržela i 3 hod. se vztekat,to nemělo smysl/. Ykusila jsem kompromis, který mi taky poradily jiné maminy.
Takže jsem asi 2 nebo 3 týdny dělala to, že po večerním koupání jsem ji nakojila, položila na břicho do postýlky, dala dudel, zhasla....a sedla si na zem vedle postýlky.
První týden...katastrofa, seděla jsem u ní i přes 2 hodiny. Chvíli dudlala, chvíli řvala jak tur - při tom řvaní se samozřejmě snažila zvednout hlavu, což je pro tak malé dítě náročné, takže se rychle unavila, na chvíli se zklidnila, tak jsem jí hned dala dudlík - bez toho abych ji vzala nebo na ni mluvila, max jsem ji pohladila po zádech, chvilinku poplácala na zadku. No bylo to o nervy, ale holt se takhle unavila rychleji než při chování na rukou. Doba usínání se zkracovala a po několika týdnech se malá naučila usínat v postýlce sama.
A při nočním kojení....vůbec jsem nerozsvěcovala, nemluvila na ni. Jen nakojila, v případě nutnosti přebalila a dala zpátky do postýlky. Ale taky jsem dlouho kojila po 2-3 hodinách. Já myslím, že to závisí na tom, kdy se dítko naučí rozlišovat denní a noční režim. A prostě když ho z té postýlky vytáhneš, rozsvítíš, chováš, chodíš, povídáš si s ním, nebo i hraješ...tak to trvá u některých dětí dýl.
Mám známou, která má dvojčata - 3letá a těm to nedošlo dodnes. Prostě se ve dvě hodiny ráno probudí, vylezou z postýlek, rozsvítí si a hrají.

sharon2
26. zář 2008

no, zas jsem se rozepsala .....abych to zkrátila, zkuste tmu, na břicho a nemluvit na dítko 😀 Jednoduše se řekne, hůř se udělá.....to vím z vlastní zkušenosti ☹ 😒 Ale mě se to teda vyplatilo 😉

marcelka_88
26. zář 2008

Souhlasim s SHERON... Já na malého v noci nepromluvim ani slovo, vytáhnu malého, rozsvítim mobilem abych mu mohla dát bradavku do pusinky, nají se, krkne a jde spát, žádné světlo nic a v případě nutnosti též přebalim...
JANI známá mi říkala, že jí malej řval v kuse dva měsíce a ona, že až po dvou měsících pochopila, že měl hlad a mlíčko její mu nestačilo.. Přestala kojit a dala UM a bylo to v pohodě... Já ted dala poprvé to HAMI na noc, tak zítra písnu jak dlouho vydržel ... 😉
TITIDA

marcelka_88
26. zář 2008

jsem to omylem odeslala 😀
TITIDA souhlasim s Tebou... Já tedy nejsem člověk co odsuzuje někoho, že nekojí a nebo přestane kojit, protože je grogy... Možná proto, že to zažívám sama.. Zatim nemám v plánu přestat kojit, chtěla bych dávat jen takhle večer UM, tak uvidíme jak to půjde a pak se uvidí dál ...

janula2008
26. zář 2008

Jee holky, vy jste se rozepsaly a Pavli, omlouvam se, ze nejsem neodepsala na to urvani.Tak az ted. Musim rict, ze od zacatku jsem se snazila vecer malou polozit do postylky, hladit ji, ale nejsem zastancem takovyho toho uspavani na rukach, takze to se nenaucila a nevyzaduje to, za co jsem ted pri jejich 10 kg.strasne vdecna 😀 , i tak uz mam za cely den odrovnane zada az az. Stavalo se, ze byla najezena, prebalena a stejne kricela, ale bohuzel na nas urvani neplati a hlavne...kazdy kdo ji zatim slysel jecet hysterakem, tak rekl, ze takovy hlasivky snad jeste neslysel a i z duvodu sousedu (kteri i tak nas maji plne zuby 😅 ), jsem vzdycky vymekla po par minutach a bylo to bez efektu, verim, ze 3hod,rvani by pro ni nebyl vubec problem, ale mne by pukla hlava.Ted jsem zjistila za posledni dobu, ze uz rozpoznam v postylce podle place kdy to fakt nema cenu a neusne, proste se ji nechce spat, tak ji jeste radsi vezmu na pul hodku si hrat a vetsinou mi pak usne bez problemu na podruhe sama. A s tim nocnim mluvenim je to pravda, je to i v nejake knizce co mam tady doma, nejlepe nemluvit, treba jen pohladit a dat najist at mimi pozna, ze je v noci jiny rezim a hrani je pres den.Jinak my jsme skoro od zacatku pouzivali nutrilon extra, normalni ji totiz nesedel a blinkala po nem, ten extra ji chutnal a asi opravdu zasytil na celou noc.No a s tim otrokem Pavli, v tech 4mes.mala uz taky moc dobre vedela, ze kdyz zakrici, tak my dojdeme, deti to pochopi rychle. Popisovala jsem tu i tu historku s dudlikem, kdy si ho vytahla, rvala, my ji po tajnu pozorovali a kdyz videla, ze nikdo nejde a nezabira to, supla si ho tam zpet...byla mrska od malinka 😅 😅

pavlina05
autor
27. zář 2008

Ahoj holky!!!
Díky za názory.
No já vážně uvažuji o tom, že on má hlad!!
Asi to pribnu a příští týden zajdu do poradny. 14 dnů než tam máme jít to asi nevydržím!!
Večer také když přebaluji a kojím, tak na něj nemluvím a rozsvítím jen tlumené světlo. To není problém. On když usne, tak to už je pohoda. Když se vzbudí a nají, tak pak usíná bez problémů! Největší problém je to první večerní usnutí!!!
A ráno už je v 6 ready!!!
Dnes vnoci teda zase vyváděl ☹ , probudil se v 3:30 na jídlo, dostal, usnul a za 10 min byl vyspaný a dál spát nechtěl!!!! 😢 Chodila jsem hodinu po bytě a přemlouvala jej aby spal. Nakonec se podařilo, na hodinu!!!

Holky, já to zkusím s tím vyplakáním, ...ale nedoufám, že by to zabralo. Já myslím, že on vydrží řvát i celou noc! Aby na nás sousedi neposlali sociálku 😖

Dnes jedeme do vyškova, mám tam sraz ze střední po 11 letech. MM bude hlídat.

TAk se mějte báječně 😵

janula2008
27. zář 2008

Pavli, to je fajn, že si vyrazíš, hlavně nepiš každých 10min.sms domů, jak když jsem si kdysi vyrazila po porodu tak druhý měsíc já 😀 to jsem ti právě chtěla taky poradit, ať pěkně taky svýho muže s hlídáním zaúkoluješ, on je taťka stejně jak ty mamča, takže pěkně vše na půl...a uvidíš, že blbý kecy o tom jak on je udřenej a ty že jsi doma a nemáš být z čeho, tak ty ustanou. Luky je s náma od čtvrtka doma, těší se do práce jak si prý už odpočne (a to teď řeže na pile 😀 ). Vidí jak malá dává zabrat a od jisté doby ode mě vůbec nevyžaduje navařeno,naklizeno když dojde z práce, vidí, že člověk má co dělat se Simčou, aby ji uhlídal a opravdu se snaží pomoct co to jde, je zlatej . 😀 My jsme jednou nechali malou řvat trošku dýl (ale stejně to bylo jen v rámci minut) a další třičtvrtě hoďky jsem ji uklidňovala jak se třepala a vzlykala, takže tohle už fakt nedoporučuju 😔 .A to mlíko zkus, taky my myslím v prvních týdnech řvala hlavně hladem.

marcelka_88
27. zář 2008

Ahoj holky... Tak naše noc byla opět mizerná ☹ ! Dostal najíst v 19:15, vzbudil se ve 23:45, 02:00, 02:45, 04:45, 06:10, a pak okolo osmé, atd... Prostě už nespí ani ty 3. hodiny v kuse !!! Tedy po tom hami spal, usnul v osm, tak do těch 23:45, ale holky já už jsem úplně hotová... Nevim jestli nezačnu už dávat jen flašku ... prostě nevim už co dělat ☹

janula2008
27. zář 2008

Marci a co na to dětská Dr.? Ať ti poradí, od toho tam je, ne¨? 😕no to bych taky dlouho nevydržela takový zabijácký noci. 😖 Malá dnes překvapila, lehla kolem té osmé a vzbudila se poprvé až v šest ráno, tak jsem jak znovuzrozená 😅 .Neboj, taky se dočkáte. Zkus se poradit s tou Dr.jak to vidí ona, i kdyby měla radit po telefonu (tak jsem ze začátku otravovala sem tam já 😀 ).Chystáme se na plavčení, papá.

martinataylor
27. zář 2008

Ahojky holky čtu si ty vaše diskuze jaké máte noci a u nás je to furt horor,co hodku dvě k ní stávám,a to máme i homeopatika na spaní,čaj na spaní a nic.Dr.mi řekla že musím vydržet,že to jednou přijde a bude spávat.Ale co tak mluvím s holkama tak některá má 2 letýho chlapečka a řekne že ještě nespí....to já nezvládnu. Už jsme nespali 9 měsíců a ted je malá nemocná,má hleník y asoplíme,musíme odsávat a vstávala jsem kní co hodinu,plače a plače,chodím sní po bytě..no jsem grogy....
Takže fakt závidím maminám,které děti večer nakrmí a vzbudí se až ráno,to jsem v životě nezažila.Já když náhodou spím 3-4 hodiny v kuse tak jsem nejštastnější člověk na světě....

A to mi každej říká jak začne chodit,lozit,unaví se,bude to lepší a furt nic...už chodíme kolem nábydku a je to přád stejné....v noci mám děpku a brečím a říkám si jestli to stojí za to,že už to nevydržím... ☹ 😀 Ale ráno už je dobrý,je to moje zlato...ale stím spaním je to u nás horor....

janula2008
27. zář 2008

Marti, tak to je blbý, nemůže to být zubama? A jak ti spí přes den? U nás se dobrá noc střídá s horší, je to jak kdy. Tak se hlavně brzo uzdravte. Dnes jsme byly na plavání, plaval taťka a už k tomu mamku asi nepustí, jak se mu to zalíbilo a Simča taky byla nadšená, tak jsem ráda, že to nebyly úplně vyhozené peníze a budeme pokračovat 😀 . Fotečky brzo přidám. Jinak ji tam tak rozdováděly, že od dnes taky vstává, teď se drží za ohrádku a stojí a kření se na mě 😅 .Tak ji taky musím vyfotit a večer to sem všechno nahážu.

sharon2
27. zář 2008

Ahojky....holky, ještě jsem si vzpomněla, že Míša měla pak ještě jedno období kdy špatně spala /ale nevím přesně kdy to bylo, někdy mezi 8 až 10 měsícem...určitě míň jak rok/. Vždycky bez problémů usla, ale když jsem si kolem 11,12 hod. do ložnice lehla já, tak se začala budit a byla každou chvíli vzhůru....trvalo to dokud jsem ji nepřestěhovala do jiného pokoje. Asi jsem ji nějak svojí přítomností rušila či co.

martinataylor
27. zář 2008

Sharon to jsem taky pemýšlela,nejradši bych ji přestěhovala do pokojíčku,vše ji budí,bojím se i zakrýt peřinou 😀 , jestli mě cítí...asi ano....ale bohužel máme zatím 2+1 a trojka je v řeěšení.jinak by měla pokojíček už od 6 měsíce at má klid svůj.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru