Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

marcelka_88
16. říj 2008

Tak Vás zdravim děvčata a hlásim NEJHORŠÍ noc !!! Do půlnoci po 3. hod a pak po max. dvou a od tří hodin do šesti na prsu, od šesti do půl desáté každé půl hodiny kojení a už i přes den si vyžaduje prso mnohem častěji, než předtim,takže Vám sděluji, že končim s kojením... Dneska už mu dám flašku, maximálně odstříkám a dám mu to do flašku k tomu UM, ale nehodlám zabít sebe ani jeho a kdyby to šlo takhle dál,tak to tak asi skončí... Jsem vyčerpaná, unavená, nervozní, ubrečená... Malej je nespokojenej, uplakanej, nervozní.. Radši budu na UM a budeme oba štastný než si tohle krásný období zničičt stresem z kojení... Taaak a už to víte jak to u nás je 🙂

janula2008
16. říj 2008

Marci tak se drž, je to náročný no ☹ .Zkus to třeba střídat, dvakrát za den ho zasytit flaškou a zbytek dne třeba kojit nebo tak nějak, nám se to osvědčilo.Každopádně je lepší být v pohodě a na UM než ubrečená a unavená, jde mu to prý nějak do mlíka a pak je nervozní taky 😔

marcelka_88
16. říj 2008

jani tak jsem kojila dopoledne několikrát, usnul na 20minut, probudil se a řev řev (a to jedl hodinu ¨před tim než se probudil) tak jsem mu dala jedno prso - druhé a už se začal kroutit, pobrekávat, ale furt jsem mu ho cpala ... začla hysterie a přítel mě přemlouval at mu dáme UM, nechtěla jsem, ale na konec jsme ho udělali, vypil celou flašku a hned se smál a povídal... takže měl asi fakt hlad ☹ ... No budu mu dělat už jen UM a budu i odstříkávat a dávat mu to k tomu UM ...

pavlina05
autor
16. říj 2008

Ahoj holky!!!
My byli zase venku, i v dešti.

MArci..asi máš pravdu...
..já stále setrvávám u kojení...

U nás celkem ok noc. Nevím co se stalo... 🙂 🙂 🙂 že by Alešek vycítil, že mamka už je vážně ko?? Usnul tedy až v 23.30 ale probudil se až v 2:45, pak usnul 3:10 a vzbudil se až v 8:30. TAk jsem se konečně vyspala
Takže zatím jen mojím a vydržím!!!!

lacherka
16. říj 2008

Pavli tak se drž!
my zatím s dokrmováním dobrý, ale jak píše Marci, takvy vidím,že když jen kojím, třeba dvakrát po sobě, není tak klidný, usne třeba jen na půl hodiny a jak něco šustne tak se vzbudí, když mu dám um je víc zasycený, klidnější a spí třeba 2hodiny v kuse...tak uvidíme....jak to bude dal, ale já jsem za to um ráda

marcelka_88
16. říj 2008

moni to já také a ty dokrmuješ po každém jídle ? nebo dáváš jen flašku ?

lacherka
16. říj 2008

Marci já já jednou kojím a pak zase jen um...třeba večer vždy um a potom ještě vyžaduje kojení, přes noc kojím, obvykle ve 3 a v 6 ráno v 9 hod dám um, ve 12 kojím , v 15hod um, v 18hod kojím...no pak je zas večer...tak nějak to střídám...

pavlina05
autor
16. říj 2008

Holky, no pak až budu ko, tak mi budete muset poradit 😀
U nás se noc zatím jevím moc dobře...tak uvidíme 😅

Dobrou všem 😵

janula2008
17. říj 2008

Ahoj holky, moc vás zdravím a musíme se pochlubit, dnešní noc naprosto paráda, od půl osmé se vzbudila poprvé až o půl páté!!Dala si mlíčko a ještě teď do sedmi spala. No k neuvěření. Možná ty kaše zabraly? Kéžby, každopádně jsem odpočatá a je to bájo 😀 😀 Pavli, tak pokud se ti Alešek umoudří i tak, tak samozřejmě koj, je to praktičtější v každým případě i pro tebe.Nám se osvědčilo to střídání jak u Monči,1-2x denně flaška a byly jsme spokojený obě, tak věřím, že i pro holky je to lepší než se oddělat únavou, však víte, nejsem zastáncem kojením do sebezničení 😀 A co jináč holky,jak se vede? Moni, co Tomáš? A Marci, co Jirka?Sekají latinu????Moni, musím se ti pochlubit, už jsem konečně pochopila jak prodávat na aukru 😀 😀 ale byla to doba...přitom je to primitivní, ach jo, jsem já to bloncka 😀

lacherka
17. říj 2008

Jani tak bacha! je to návykové🙂
my dnes opět vstávali v pul 5 a pak v pul 8 no paráda, jsem fakt vyspaná, díky za UM🙂

lacherka
17. říj 2008

Jani a kdy dáme teda srazík i s tebou?

janula2008
17. říj 2008

Tak jsme byly teď skoro tři hodinky venku. Moni, já bych moc ráda,ale vůbec nevím, kdy se do Brna teď dostanem ☹

pavlina05
autor
17. říj 2008

Ahoj holky!
Stále lítám po venku..
Jani, uvidíme. zatím to zvládám, tak vyčkám jak dloho. kojení je pohodka, ale jak říkáš nemá cenu se pak odrovnat!!

Holky já raději na aukro ani nelezu. Je to jak píše Moni návykové a ani nemám čas!! Chci vytvořit na vánoce nějaké kalendáře s Ájou a nemám vůbec čas!!! A to bych chtěla v prosinci napéct cukroví... 😅

pavlina05
autor
18. říj 2008

Ahoj holky!!!!
přeji hezký víkend všem 🙂
U nás noc ok. Ájisenka se vzbudil na jídlo po 1 hod, pak po 2, pak po 4 a pak zase po 2 a už bylo ráno 😀

Moni, jak je na tom Míša s pohybem? Už se otáčí na bříško??? Ája na oba boky, vypadá to , že tak do 14 dnů je i na břiše.

My dnes s MM jdeme někam na oslavný obídek, slavíme 2 roky manželství,..tak se nemusím starat o jídlo a vaření 🙂

lacherka
18. říj 2008

Pavli u nás noc ve 3ráno vzbuzený, tak jsem nakojila, pak jsem zjistila,že je pokakaný, tak jsem ho ještě přebalila,ale potom začal tak šíleně řvat, no hruza! hodinu jsme ho uklidnovali, nakonec jsme namíchali nutrilon a až ho snědl tak psal ještě 3hodiny, tak jsem rozmazlená ze vstávání o pul 5 tak dneska to bylo teda něco🙂
Míša se pohybuje....no když je na břichu a nelíbí se mu to tak se rozhoupe a přetočí se na břicho, ale spíš je to tak, že nedrží balanc, jinak ho mám v lehátko, na hrací decce sám moc dlouho nevydrží a v postýlce je na zádech...tak ti ani nevím ale spíš už se snaží sedat, pořád se předklání do sedu
Pavli tak dobrou chut🙂

janula2008
18. říj 2008

Holky, tak u nás noc taky v poho, akorát usla brzo (asi po půl 7), tak vstávala ve 4, dala jsem mlíčko a o půl 7 byla definitvně vzhůru, ale teď ještě dospává. Zlatý dítě 😀 .Moni, no já už jsme taky rozmazlená, noci co měla Pája bych řekla hororová, vstávat tolikrát za noc ,ale i to jsme sem tam samozřejmě zažily 😀 tak my jedem odpo plavat a pak asi někam na prochajdu, vypadá to, že bude hezky. Teď dělám malé květák s mrkví a bramborem k obědu, tak si šmákne 🙂. Taky přeji pěkný víkend.

pavlina05
autor
18. říj 2008

JAni...tak jaké plaváníčko????
TAdy bylo také krásně, my byli s MM na jídle, pak na prochajdě, pak krásný odpo..a teď už ája spí 😀 takže jdeme pokračovat v oslavě..dáme si vínečko...trochu cucnu 😀

JJ, holky já pořád kojím po 2 hod. Někdy se Ája předvádí (dnes vnoci třeba) a kojím i po 3 a jednou dokonce i po 4 hod!! Ale stále kojící maraton. No musím si to užít 😅 ..za pár let budu vzpomínat 😅

janula2008
18. říj 2008

Pavli, plaváníčko super, malé se to už moc líbí. Chtěli jsme dnes do kina na Nestydu, ale jsme nějací unavení a prďolka zas usla brzo, tak asi bude chtít k ránu mlíčko, tak jsme nikam nešli a koukáme na Danyho parťáky a děláme si hezký večer doma. 😉 To je pravda, pokud ti to tak vyhovuje i po dvou hoďkách a malýmu to stačí, tak nepřestávej,to by byla škoda, je to praktický a finančně výhodný 🙂 Já bych teda ty noci tak pořád nedala, jsi dobrá, no do 18ti ho kojit nebudeš tak to opravdu za chvíli uteče a budem na ty naše miminka - až je povedem do školky a školy - vzpomínat 😅

lacherka
18. říj 2008

holky závidím....já zase sama doma ach jo...a zítra celý den zase....
Pavli já tě taky obdivuji...jsi dobrá, já bych to nedala
jinak si myslím,že si Míša zvyknul na to, že z té flaštičky je to pohodlnější, prostě u prsa vyvádí a moc se nanají, myslím,že z flašky vypije 130ml a z prsa snad 10ml jen před usnutím dám cucnout aby usnul, ale je tomu se nedá říct kojení, tak jsem zvědavá jak budem pokračovat

Jani na toho Nestydu bych taky šla...my byli s Tomem naposled na Zohan krycí jméno kadeřník-nebo tak nějak se to jmenovalo-no taková blbina..ale já pořád chci jít na Bathory, ted jsem se už chystali, dali jsme Míšu mamce na hlídání, ale nestihli jsme to...
holky co byste si tak přáli k narozenínám nebo k vánocům? ptám se proto, že se mně dnes mamka i tatka ptali co chci k narozeninám, že neví co, ale já prostě nevím, nic mně nenapadá, oblečení si prostě musím vybrat sama...mamce jsem říkala poukazku do Ikei,ale to řekla, že mi rovnou může dát penize....no tak fakt nevím..co bych asi tak potřebovala? takže asi dostanu plínky a čistíci ubrousky🙂

pavlina05
autor
18. říj 2008

jani takže stačilo pár lekcí v plavču a jste nadšení. Jé, já se tak těším jak budeme plavčit my!
No do 18 -ti ho fakt kojit nebudu. No nebaví mě to kojit co 2 hodiny...ale je to mimísek a potřebuje to. Tak vydržím!!!

Moni...já už si za těch 5 týdnů zvykla. Nejprve jsem myslela, že to je jen růst. spurt, ale když už to bylo 14 dnů tak jsem si řekla, že asi má jen hlad a přejde ho to....a po 5 týdnech... 😅 😅 😅 ...

Já bych šla taky na Nestydu...ale kdo nám nakojí toho našeho neposedu??? 😅

Moni, no hlavně neříkej že chceš něco na malýho!!! Nějaký oblečky či hračky! Jsou to tvoje narozeniny, tak něco pro SEBE!!! Parfém???Ta poukázka je prima nápad 😉

Holky...tak Ájis zuří o 106. On prostě chce být s náma!! Ach jo!! TAk já mám v sobě vínko a jdu ho nakojit, třeba ho to omámí 😅

Moni, všechno nej a nej a ještě nej k zítřejším narozeninám!!! 😀 😀 😀
Ať máš pohodové miminko, štěstí ve vztahu, lásku a vysněný domeček!!!!!
Přeje Ájisek 😉

lacherka
18. říj 2008

Pavli díky za přání

no parfém...těch mám doma asi 6☹ fakt kosmetika taky nic moc, mam toho hordy...tak mi příjde, že co potřebuji to si pokoupím a nic vlastně nepotřebuji🙂
Já jsem říkala,že at mi nedávají nic pro Míšu, že mám narozeniny já a že nechci plínky, jenže nikdo neví co mně mají dát, tak mně nakonec dají asi plínky jako že je aspon nemusím kupovat...
ted jsem si vzpomněla,že jsem vždycky chtěla ten likér whisky cream...tak že bych si dala🙂

janula2008
19. říj 2008

Moni, přidávám se k přání a přejeme hodně štěstí, lásky, zdraví a pohody! 🙂 Taky ať se ti splní vše po čem toužíš a máš hodné miminko, které Ti bude dělat jen samou radost. 🙂 Jinak, já mám narozky v prosinci a taky vůbec netuším, co bych si přála. Možná by se mi šikla nějaká poukázka na oblečení pro sebe, to by mi asi radost udělalo, většinou když jdu po obchodech, donesu věci pro malou a pro sebe prd. Třeba nedávno jsem ve Vaňkovce ulovila nádherný letní tričko pro prcka, v Reserved byly slevy, za 99 Kč a fakt super! Pak Vám ho na jaře vyfotím-až ho bude mít na sobě 😀 .Jináč nějaký likér taky můžu, kosmetiky a parfémů mám doma hromady...Moni, ale všimla jsem si, že prodáváš nějaký ty antibakt.gely, to bych určitě jeden brala,písnu ti v průběhu dne do IP. 😉 Jo holky a možná budeme mít i s ostatníma brňajdama v úterý sraz na Mendláku v jogurtárně, optám se jich jak je to tam s místem a třeba by jsme se mohly potkat i tam...?

janula2008
19. říj 2008

Jinak noc u nás v poho, zas se vzbudila až kolem 4 na mlíčko a od půl 5 do půl 7 ještě chrněla, tak jsem spokojená...to ještě teď zas dospává, asi už si na to tak zvykla 🙂

pavlina05
autor
19. říj 2008

ahoj holky!!!
u nás také noc ok, buzení po 3,5 hodinách, super!!
Jani, v jaké jogurtátně?to neznám. Škoda, v úterý nemůžu, máme focení v babyphoto.

...valím vařit a uspávat áju...

hezký den

pavlina05
autor
19. říj 2008

...moni, tak co narozky, oslava a T.????? 😅

pavlina05
autor
19. říj 2008

Holky hezký večer všem, a ještě hezčí následující týden.
moni mohli by jsme zase do Obory někdy 😉

...tak a já jsem sama zvědavá co bufde zase dnes večer 🙂 😖

janula2008
19. říj 2008

Tak u nás už se chrní, předchvílí jsem uspala 😉 taťku máme pryč, chudák po večerech ještě dělá fušku, montuje kuchyň 😔 .Tak já si jdu dát vanu holky, taky Vám přeju krásný večer - hlavně klidný 😀 -a ještě pěknější příští týden 😅 .A pak napiš Moni, jak jsi oslavila 🙂 Pavli, taky tu jogurtárnu neznám, poprvé jsme chyběly...ale prý je to tam supr, jogurtové poháry, koktejly, klidné a dost místa pro kočíky 😉. To je škoda, že nemůžete, tak pak někdy příště, za to budete mít určitě pěkný fotky , to jsme zvědavý 🙂 .Tak papá

lacherka
19. říj 2008

Ahoj holky,,, napíšu asi pozdějc, ještě musím udělat papu...jo tak tu jogurtárnu taky vůbec neznám....

lacherka
19. říj 2008

tak už jsem tu...doufám,že za chvíli usne-je v postýlce
T. byl dnes v práci a najedno se po obědě objeví doma a s kytkou a že pojedem někam koupit mně nějaký dárek...jenže na to měl asi tak hodinu a to je pro mě neskutečný, si za hodinu něco vybrat. Byli jsme v Olympii a tam těch hadříků jsou neskutečný kvanta...no ted se zase objevil doma v 19hod!no neskutečný....ale co že...zase mu volal kamarád, že pro něho něco má že se za ním staví....fakt ti kamarádi jsou neskuteční...

janula2008
19. říj 2008

Moni, poslala jsem ti zprávu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru