Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
3. črc 2008

Ahoj Pavli, u nás dnes klídek, ale to už je tím, že je větší, hraje si na dece. Spala až do 7 v kuse a po jídle ještě chvilku, tak jsem odpočatá, teď nám tu doma měnili nějaké ventily u radiátorů, co už měli včera - tak odpo půjdeme na procházku, ale vypadá to zas na pěkný pařák.Jako tím psychologem určitě nic nepokazíš, asi bych tam zašla na tvým místě, v nejhorším tě aspoň utěší a řekne, že je to prostě normální. A vypadneš na chvilku z domu a to je taky plus.Určitě by ti pomohlo, kdybys třeba manželovi odtříkala nějaký mlíko a šla si na chvíli na procházku nebo sednout s nějakou kámoškou na kafčo, já to tak párkrát udělala, zajela si za holkama do práce a bylo to hrozný osvěžení. (Ale já to měla trošku lehčí, moc jsme se s tím nepárali, jak jsem byla pryč, Luky namíchal malé nutrilon a doteď kojení kombinujem s flaškou, večer ho dáváme na zasycení) . Jen musíš nechat starosti o malýho chvilku stranou, oni si ti chlapi dokážou poradit taky skvěle. 😉

pavlina05
autor
3. črc 2008

Holky díky. MM říká ať vyčkám, já nevím. možná to fakt moc řeším. Ale ráno mám prostě takový vnitřní starch.No napsala jsem do Cebnapu. Ale podle mailu mi asi nikdo neporadí.
Uvidím....ale nechtěla bych aby se to nějak více rozjelo!!!
Každopádně jsem nějak vnitřně na tom líp. Jen jsem v těhu snila o tom jak ho uňuchńám láskou a já to nějak nedělám.....

Holky, my ještě od rána nespali!! ach jo!

janula2008
3. črc 2008

Ono si to každý v těhu podle mě představuje až moc optimisticky a ta realita je trošinku pak jiná, aspoň já si vzpomínám a teď se tomu hrozně směju, jak jsem byla úplně pryč z toho, že v porodce na pokoji není TV (nastoupila jsem tam den před císařem) a co jako tam těch 5dní budu dělat...Druhý den jsem pochopila 😀 😀 . Hlavu vzhůru Pavli, zkus si to tak nebrat, nakoukni do diskuze Čekáme dvojčátka,hned se ti uleví, že máš jen jedno 😉 .

pavlina05
autor
3. črc 2008

jani, díky.
Asi to moc prožívám a rozpitvávám...

paolin
3. črc 2008

Pavli, neves hlavu! Aleskovi jsou teprve tri tydny, on se srovna. je toho najednou na nej tolik 😵
plac je depresivni. zvlast, pokud trva nekolik hodin. vubec to moc neprozivas. z toho by sel do kolen i ten nejotrlejsi jedinec!!

lacherka
3. črc 2008

paolin přesně tak, on se to lehce říká, když je dítě klidné, sama vidím,když má Míša plačtivé dny, tak jsem z toho špatná,ale druhý den je zas klid,tak na ten předešlý den rychle zapomenu...
ješt se chci zeptat, kdy děti začínají držet hlavičku? já když jsem si dala týden po porodu Míšu na břichu, tak začal sám zvedat hlavičku,ale udržel ji jen chviličku a pak mu spadla a včera ji zvedl a držel jí tak 2minuty a díval se kolem sebe, příjde mi,že je to moc brzo, nebo je to normální?

paolin
3. črc 2008

lacherko, kazde mimco to ma jinak, tak proc ne? 😉 past kone by "tabulkove" dite melo od druheho mesice-na par vterin zvednout hlavu. od tretiho uz vydrzet par minut. treba deti, co byly v brisku hlavou nahoru ji po porodu udrzi. nekdy muze mit mimco zkracene sijove vazy a pak zveda hlavu neumyslne.

janula2008
3. črc 2008

Lacherko u nas se paslo taky brzo, myslim tak 7-8tyden uz ji drzela nahore pekne dlouho, ale je to ruzny. Ted uz jde skoro 2 tydny hrozne do sedu, ale v tom ji nepodporujem, to mi opravdu prijde brzo, myslim, ze decka by si mely Paolin sedat az tak 6-7 mesic ne? 😝 a taky se sama uz na brichu pekne posune dopredu, porad ji povidam, ze je jeste miminko, ze jeste nikam lizt nema 😀 😀 .

lacherka
3. črc 2008

já když ho dám na bříško, aby ležel tak neleží, ale prostě leze-nebo se o to snaží, v porodnici dávaly holky děti ležet na bříško a ty ležely a nehly se, to u nás nehrozí..., no je nějaký moc aktivní....

janula2008
3. črc 2008

Taky si občas říkám, že máme hyperaktivku, jsem zvědavá, jak to bude až začne lozit a běhat, se zblázním, že jí neuhlídám 😒 .U nás už se půl hoďky spí, byla dnes úplně utahaná. 😅

lacherka
3. črc 2008

tak dneska taky celkem klid, sam. chvílkama brečel a vztekal se,ale vše se to tak nějak dalo, hlavně žádný dlouhý pláč, už dva dny se hlíidám v jídle, žádná perlivá voda, bílé pečivo atd, a je klid, tak že by to snad bylo tím jídlem....

janula2008
3. črc 2008

Je to možný lacherko, ty koliky jsou prý do 3měs. častý a u chlapečků ještě víc než u holek, tak se radši hlídej, hlavně když není pláč že 😀 .Já teda už na to prdím, piju mattonku a jím skoro vše a nic, tak to mám bez stresu, ale ze začátku jsem si taky dávala pozor. Dokonce mívám i 2xdenně kafe jinak bych odpadla a spí pěkně 😉 .

lacherka
3. črc 2008

tak na kafe si teda fakt netroufnu, jednou jsem si dala teda kofolu,ale už si ji radši odepřu....pro klid fakt udělám vše🙂 ale to kafe by fakt bodlo!

janula2008
3. črc 2008

Tak jedně jedno nějaký hodně slabounký pokud si netroufneš a nebo nescafé prodává i bez kofeinu. Mně spí tak od 12týd.opravdu hezky celou noc, tak jsem ráda, nemít kafe, den nepřežiju 😅 .Koukala jsem, že prodáváš kosmetiku. 😉 .Stejně by bylo prima až vám prcci povyrostou udělat nějaký sedánek a pokecat. Holky, tak nám na podzim a na jaře budou zateplovat bytovku, vše renovovat, úplně z toho mám hrůzu, že se malá nevyspí, se snad na čas odstěhujem k bábi do Brna nebo nevím 😒 .Dělaly to tady naproti, randál jak blázen, všude dělňasi na lešení, malá se lekala a to to nebyla náš barák, mě škrábne z toho 🙄 .

pavlina05
autor
3. črc 2008

Holky ☹ ☹ ☹
Celodenní pláč. položím do postýlky a on brečí!! MM říkal, že už si zvyknul na náruč... ☹ ☹ ☹
KAždopádně to už je 3 den co řve neustále!
já nejím nic nadýmavýho!
Pomoooc!!

janula2008
3. črc 2008

Pavli, to je divny, to nebude briskem nebo tak...a v naruci ti neplace?To by si opravdu asi zvykl, oni mimisci jsou vynalezavy a moc rychle se nauci a pak se toho domahaji. Vubec nespinka? Ja nevim, ale kdyz jsem ji dala hodne najist, odbrknout, byla v suchu, tak vetsinou pak ztichla a sem tam i spala. Ale pokladala jsem ji s dudylkem do postylky, celkove se moc nenosila, protoze byla od narozeni dost tezka a za mesic bych si odrovnala zada.

lacherka
3. črc 2008

pavli, já tě fakt lituji! no mně někdy řve, že si chce ještě odbrknout, vezmu ho do náruče, brkne si a pak je klid....no uvidíš...ted mi u kojení usínal, tak jsem ho dala do postýlky a zase křik, tak jsem jel dala do lehátka, zapla vibrace a leží a kouká....Jestli nemáš to lehátko, zkus ho pořídit-ale at tam jsou vibrace, já ho kupovat nechtěla a ted jsem za něj moc ráda, malej v něm kolikrát usne....
janula: jo s tou kosmetikou si tak nějak přividělávám, abych při tom rodičáku nebyla závislá na příteli,ale taky měla nějaké svoje penize...navíc splácím hypoteku,a s prckem asi nějaká práce nehrozí...
no já bydlím v nádstavbě-nově postavené a naproti nám dělají také nástavby, hruza....dělníci na sebe celý den řvou už tak od 6od rána, ale to pominu, jenže okna špinavá, přítel je před porodem umýval a ted jsou celý zas....hruza! uplně mně to štve a chtěla bych je mít pěkné umíté-sotva přes ně vidím,ale nemá to cenu....takže ti řeknu,že se máš na co těšit....
a taky nám mají renovovat a zateplovat dům, my bydlíme v 5patře-nádstavba, ta je zateplená, jenže ted budou zateplovat ještě ty 4 patra pod nama...a nové schody, vchodové dveře, schránky...no to bude něco! pak si můžem povykládat

janula2008
3. črc 2008

My taky nekdy brkame navickrat, tlaci je to v brisku kdyz si poradne nebrknou. Pavli, ja bych ti strasne rada poradila, ale vubec nevim co ☹ . Zeptam se asi blbe, mozna uz jsi to psala, ale nejakou tchyni nebo mamcu k sobe na poradu nemas? Babicku, segru , teticku? Obcas sice radi same nesmysli a nekdy i vic znervoznuji, ale kolikrat to ma hlavu a patu. 😅 Kdyz mi hodne mala v porodce brecela a nevedela jsem co s ni, tak mi malou pani co se mnou byla na pokoji - druhorodicka - omotala na pevneji plinkou (pry jsou mimisci z bricha zvykly na maly prostor a dodava jim to pocit bezpeci)a krasne se uklidnila.Nemuze byt problem treba fakt v tom jidle, ze mu to z prsa nestaci nebo mu to nejak hur tece? My mely z kojenim strasny problem nez se ustalila ta poptavka a nabidka 😒 .Je to o nervy, ale pokud vis, ze je najedeny, prebaleny, tak ho uloz, pohlad, dej mu dudla a at se o nej chvili stara manzel, ty si dej vanu nebo precti casak.

janula2008
3. črc 2008

Lacherka:ja pak neco od tebe zkouknu z te kosmetiky, libi se mi ty lesky lancome, ale asi vis, jak to ted s tim malovanim je, hniju nonstop doma a Simci je to fuk, ze se nemaluju 😉 .Joo o uklidu a oknech mi ani nemluv, mne je tady z toho bincu blbe a to jsem dnes trochu i uklizela 😀 . Tak s tema renovacema na tom budem stejne, to budem mit obe radost. 🙄

janula2008
3. črc 2008

Holky, ja se jdu venovat memu drahemu (aspon nekdy s nim musim prohodit nejake to slovicko 😉 )tak preju klidny vecer a drzte se, preju mooooc sil hlavne Paji. Dobrou noc.

mobina
3. črc 2008

Pavli nečetla jsem celou diskusi, takže nevím, co holky radily, ale zkusím poradit takové ty obecné. Snad něco zabere. Tak v první řadě, i když je to těžký, zkus zapracovat na sobě. Když jsi nešťatná ty, bude i malý. Děti jsou na tohle hodně citlivý. Já radím klidně nějakého psychologa kontaktovat, vypovídat se. Za zkoušku fakt nic nedáš. Možná bych zkusila i nějakou laktační poradkyni. Většinou radí fakt dobrý fígle na ty malý "prevítky" 😉 No a s tím pláčem nevím. Ondra byl taky dost protivný, ne tak jako Aleš, ale taky omrzoval. Hlavně večer. Já jsem nechávala vyřvat. Napapaný byl, přebalený taky, takže šup do postýlky, zapnout monitor pokud máš, zavřít dveře a vydržet aspoň 10-15 minut. S chováním by pak mohl být průšvih. Ondra to pochopil velmi brzy a byla pohoda. Pak jsem taky zkoušeli měnit prostředí, aby nebyl jen v postýlce, takže na střídačku chvilku lehátko, chvilku hrací deka. Na prdíky nám zabírají úžasně kapky Sab Simplex. Může je od tří týdnů. Před každým kojením 15 kapek, taky nám pomáhalo na prdy cvičení na kyčle. Takže pokrčit nožky a kroužit s nimi v kyčlích. Dobré je taky poloha na bříšku na chvilku. Jak se to tam natáhne, tak se plyny trochu uvolní. No a poslední, co mě napadá je, že má hlad. Klidně zajdi k dětské na převážení, jestli přibývá. Pak už fakt nevím 😒 Hodně štěstí 😉

janula2008
3. črc 2008

Ještě jsem nakoukla, Mobi ty rady jsou přesný, naprosto má řeč. 😉 a ty sab simplex uz jsem davala i v 2.tydnu, jen tak cca kapek 8-9. Papa.

lacherka
3. črc 2008

mně taky malý dost brečel v porodnici a holky mi tam říkaly, že si mám jít pro příkrm, že má asi hlad, jenže příkrm vracel zpět, nechtěl ho a sestřička řekla, že to hladem nebude, a zabalila ho do tzv. vánočky...prostě napevno plínkou a pak do zavinočky, jak říká jan., a ruce aby měl u těla-jak v bříšku-no a usnul a byl klid, někdy i doma ,když jej dám do rychlozavinovačky tak líp spí
jani: tak jestli pak budeš chtít, písnu ti ten odkaz, mám tam toho ted celkem dost...jo jo ty lesky jsou dobry🙂 já chodím skoro každý den na přehradu s kamkoškama si sednout, takže se maluju pořád, ale spíš taková rychlovka, aby se neřeklo🙂

mobina
3. črc 2008

Jj to zavinutí taky některým dětem dělá dobře 😉

tvarohacek
3. črc 2008

Pavlo, já mám také uplakaného chlapečka a co mu opravdu pomáhá je chování. Mám nosítko ergo, takže pro mě ani ted v sedmi měsících není problém ho treba hodinu nosit. Miminka chování potřebují a dělá jim to dobře. Hodně miminek, co pláče, tak to pak spontánně mizí kolem 3 měsíce. To, že ho chováš mu dáváš pocit, že je pro tebe důležitý. 😉

lacherka
3. črc 2008

ty kapečky Sab, dávají některý moje kamarádky miminům i jen tak na dudlík, když jim řvou, prý jim chutnají

paolin
4. črc 2008

Pavli, u baby kolik je v podstate jedno, co bastis. je to na ho..ja nakonec jedla uplne vse.
taky souhlasim s tim, ze mimco hodne ovlivnuje stres maminy. kolikrat mi Vita plakal hodiny a ja uz byla uplne stresla. pak jsem si treba dala sprchu a panaka a uklidnila se a v tu ranu se zklidnil i Vita. svym neklidem jsem mu nepridala. je to tezky..kdo to ma poznat, kdy mimco rve kvuli boleni a kdy rve kvuli stresu.
Adamek taky odbrkava dlouho. v noci je to treba hodka a pul neustaleho zvedani. tak ho kolikrat supnu na brisko a zapnu chuvu a je klid. dnes ma od rana boleni, tak jsem si ho dala do vaku a je krapet klid. ma holt smulu. nejak neni cas ho moc utesovat.

s tim sedanim je to kolem 6-7 mesice. ale zase zalezi na diteti 🙂

janula2008
4. črc 2008

Dobre rano holky! U nas se jeste spi a to usla vcera pred 18h. Teda v 6 jsme jedly, ale jeste zatvrdla. Paolin:tak jak si to napsala,s tim chovanim a poponasenim je to moc hezky, ale jedna holcina rikala na diskuzi, pockejte az budete mit dve nebo tri, to pak na nejaky dlouhy uspavani a chovani moc casu neni 😉 . Lacherko: to máš prima s tou přehradou, my vypadnem zpravidla jen tady do parku a ještě jsem tu taková odřízlá, protože jsme nově nastěhovaní a je to tu samý důchodce 😒 . A můžu mrknout na ty lesky, pošleš mi odkaz?

lacherka
4. črc 2008

jani, poslala jsem ti zprávu...
mně se zdá, že Míša začal papat mnohem víc, hlavně jí snad i pul hodiny, pak se sám pustí,ale začne zase brečet, jakože mámálo, tak ho dávám k druhému prsu, takže po noci jsem celkem vyřízená. Vstavali jsme v 7hod a ted tu leží v lehátku a dělá si ze slin bubliny u pusy, asi pro něj strašná zábava!
Jani a odkud jsi z Brna? Já bydlím v Bystrci,takže na přehradu to mám pěšky cca 15minut, takže to je paráda.
S tím nově nastěhováním rozumím, já jsem se s bývalým přítelem nastěhovala do Kuřimi, kde jsem vůbec nikoho neznala a ani on, to byla hruza, až po roce jsem si tam našla kamošky a pak to byla paráda, ale nemět s kým jít ven, to mě dost chybělo

janula2008
4. črc 2008

Lacherka:ja prave jsem prestehovana do Zidlochovic, 20km od Brna. Ale do porodu jsme bydleli ve St. Liskovci. Jak budou deti vetsi a budes se citit, tak dojedu a muzem zajit do Vankovky na latte 😀 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru