Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
27. říj 2008

Pavli, vy určitě taky...a ted už bude jenom líp🙂
co budeš kupovat Ajovi na Vánoce?

pavlina05
autor
28. říj 2008

ahoj!!
My zase jedeme pryč, tentokráte k našim na chatu 🙂

Moni, dám mu nějaké věci z toho Nextu jak jsem objednla. (měly by dojít př. týden) a jednu hračku. vždyť z toho nebude mít ještě rozum.

U nás noci stále stejné, budil se po 2 hod na jídlo. Trochu chraptí, tak nevím jestli je nachlazený nebo má vyřvaný hlas z toho víkendu u tchánovoc...???
JInak jsme neměli 5 dnů kakání, tak jsem zašťourala teploměrem v zadečku a byla to pěkná průtrž 🙂
Ája je pohodový, i ty noci ok...sám usnul zrovna včera 🙂

pa a hezký den 🙂

pavlina05
autor
28. říj 2008

Ahoj!!
Tak jsme zpátky. Ája v naprosté pohodě, samý úsměv a pěkný spinkání 🙂
a už dokonce spinká v postýlce.

Jen ten podzim nemusel ještě chodit.... ☹

Pěkný večer všem 😵

lacherka
28. říj 2008

ahoj, no dnes bylo teda pěkně pochmourno!
Pavli no právě, nebude mít z toho rozum, tak taky přemýšlím co mu dát...chceme koupit židličku, ale asi mu něco zabalím, aby tam taky něco měl, tak symbolicky...
no dnes se Míšovi nechce spinkát...knourá v postýlce

lacherka
28. říj 2008

Pavli já zase objednala další oblečení z Nextu...nějaké bodýčka, overálky a tepláčky...tak pak písni jak ti věcičky dorazí, jsem zvědavá co jsi vybrala

pavlina05
autor
28. říj 2008

Moni, už se na ty oblečky děsně těším a hned Ájise namaškařím 😀 ....a určo objednám také další 😉
Ája se budí co 2 hodiny, no te´d dokonce po hod a půl, ale usíná sám v postýlce, zlatíčko naše 🙂

tak dobrou 😵

pavlina05
autor
29. říj 2008

Ahoooj!!
noc u nás ok, buzení po 2 hod, pohodka... 🙂
tAk už zase valíme ven na kočárky.

hezký den 😵

majinka2
29. říj 2008

pavlínko děkuju moc za zprávičku 🙂))) byli jsme s vendou na kontorole vypadá to ok, pokud je teplotak pod osmatřicet tak už čípečky nedávat a nechat ho hodně pít čajíček at se to všechno vyplaví ven.......takže my dneska nekočárkujem nechám ho radši doma......tak jsme mu ustalala v korbiče od kočárku u balkonu, nabalila ho a spinká 🙂)))) v noci totiž naspal jenom čtyři hodiny ..........
a máš recht já jsme nebyla na netu skorem čtyři dny 😀

janula2008
29. říj 2008

Ahoj holky, tak já taky moc nemám čas psát, malá dává hrozně zabrat. Teď ještě o trošku víc, je poprvé malinko nachlazená, tak je protivná...ale přitom stále hyperaktivní 🙂 .Takže taky nekočárkujem a v sobotu vynecháme asi radši plavání. Ale snad budem brzo fit, na doktorku to není, ani teplotu nemá, jen ráno dost rýmu, tak jsem jí koupila nasivin pro mimča a už se to zdá lepší.Mějte se, papá

pavlina05
autor
29. říj 2008

Ahoj holky, tak tady ty fotky z babyphoto..kvalita scenu nic moc, ale fotky úžo 🙂

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

janula2008
30. říj 2008

Pavli, krásný fotky, já teď dostala poukaz na 300 Kč slevu, taky k jedné paní co fotí na Dominikánu, takže by nás 9 větších fotek ze 150 snímků vyšlo na pětikilo, tak asi taky půjdeme.Jen nevím jak se na to bude tvářit Simča... 😀

pavlina05
autor
30. říj 2008

Jani, tak držím pěsti a pak ukaž fotečky 🙂

Jinak u nás teda bezva noc 😅 Ája se budil po hodině do 4!! PAk konečně pochopil a budil se po 3 hod, no ale to už bylo ráno!!! 😒

dnes zase razím ven....zatím musím trčet doma a čekat na instalatéra.... 😝

marcelka_88
31. říj 2008

Ahooooj holky, tak se po delší době ozvývám 🙂 !

U nás všechno klape jak má, sice je malej už plně na flašce, už vůbec nekojim, ale jsme oba spoky... Jinak strašně ten čas letí, každý den dělá nové a nové pokroky, tak si už uvědomuji, že to neni žádné miminko už 🙂 !

Pavlí fotečky jsou krásné !!!

Jak se jinak máte holky ? Moni co Ty a T. ??

Taaak se opatrujte děvčááátka 😀

Jooo a Majdi čoveče zase nemám kredit ... Hlavně včera jsem celý den ležela s Mátou, totálně mě bolele spodek, ještě dnes pobolívá, ale už je to lepší... Od úterý budu u mamky v Chodově, bychom se mohli domluvit, že by jsi přijela... Písnem si, ju ? Snad už budu mít kréédo, tak kdyžtak tu 🙂 ! Pohlad za mě Vašíka a dej mu hubánka 🙂

majinka2
31. říj 2008

jůůůůů macíku to jsme ráda že ses ozvala 🙂))) to víš že jo domluvíme se a já přijedu ....je v chodově kam jít s kočárkem?????? něco najdem vid???mooooc se na vás s vašíkem těšíme....
když nebudeš mít kredit tak já ti zavolám at se pořádně dohovoříme 🙂))))
my se máme taky moc fajn, malej je supr úža mimčo......pořád někde lítáme, domy jsme málo, venda má rád nové tváře a tak....
dneska jsme byli na vítkově tak jsem na vás myslela jak by bylo fajn courat pospolu..............

pavluško fotečky jsou fakt moc krásný...taky myslím něco takovýho pořídíme, zařadím to za fotečky s pupíkem 😀 😀 já jsme na compu taky čím dál mín, ale když je čas tak samo nakouknu, zas takovej borec nejsem , abych vydržela úplně bez 🙂)))

lacherka
31. říj 2008

ahoj holčinky...
Marci...jo jo já se mám dobře...ale musím zaklepat..
no počkej až malýmu bude 4měsíce a více, to já ted teprv vidím jak roste..fakt od toho 4měsíce to frčí, ted už je s ním sranda, uvědomuju si,že už to fakt není mimčo,ale malej chlapeček, všechno už vnímá a je to fakt paráda nedá se to srovnat s těma 3 měsícema co pořád plakal...to byla fakt hruza...možná, že je to tím um...no nevím, ale přibírá a je hodnější usměvavej, fakt mám radost!

pavlina05
autor
31. říj 2008

Ahoj holky!!!
JJ, Moni, přesně jak píšeš, do toho 3 m. nic moc, byli to takoví malí šklebíci ufňukaní, ale teď je to teprve super zábava. Náš Ája se pořád usmívá a teď i řehtá, je to úžasný a já z toho brečím štěstím. 😀 😀 😀
Konečně úža mateřská!!! A jak už všechno chápe a všemu rozumí.

Maji, jj, raději s Ájulko, ale také koukám na holky 🙂 Už se těším na ty vaše fotky 😉

Marci 🙂

holky hezký víkendík všem. My budeme doma, užívat si rodinné pohody. no už jsme začali dnes u vínka 🙂

janula2008
1. lis 2008

Ahoj holky, taky vám chci popřát krásný víkend. I u nás se vše lepší, první malé nachlazení vypadá, že je za námi 😅 ale plavat radši dnes ještě nepůjdeme. Díky tomu, že je rýma na ústupu, tak i noci se vrací do našich normálu, kolem půl sedmé usne, kolem půlnoci se vzbudí na vteřinku na čaj, v pět dáme mlíčko a pak ještě hoďku-dvě usne, takže konečně zas zpátky náš fajn režim. Já jsem hrozný spáč a to vstávání po 2-3 hoďkách pro mě bylo něco strašnýho. 🙄 Tak užívejte víkendu, my máme taťku ještě dnes dopo v práci a pak vyrazíme koupit ještě botičky na doma, na ven už máme 🙂 papááá

lacherka
1. lis 2008

Jani jak říkáš...já jsem taky hrozný spáč...nevydržím být vzhůru třeba do rána a pokud jo, tak jsem z toho celý den uplně mimo...právě obdivuji Pavlinku, že to tak zvládá, no já už bych byla fakt vyřízená.
Dost jsem si zvykla, že vstávám až ve 4hod ráno a pak tak kolem 6-7hodiny...a ještě bych potřebovala pozdějc🙂 no zlatě těhu to jsem usnula ve 22hod a vzbudila se v 10hod dopoledne🙂
My máme na celý víkend tatku v práci.
Včera jsem byla venku s kamarádkou co má 3letou holčičku, tak mi oznámila, že čekají přírustek do rodiny asi bude miminko v červnu...tak si aspon zavzpomínám jak jsme na tom byla já.

pavlina05
autor
1. lis 2008

Ahoj holky!!!

....no já se také obdivuju 😅 , že to tak dlouho táhnu...už od 12. září kojím po 2 hod. a teď 2 dny i po hodině. 😅 já už si nějak zvykla, či co??
No ale jak Monča, já byla v těhu ospalec, vstávala jse také až v 10 dopo 😎 ...kde jsou ty časy 🙂 ?
Moni, jé to bych také zavzpomínala.....
No já už se těším na další mimi 🙂

JAni, sláva že je vše v normálu! Bylo na čase s takouvou slečnou 😉

Tak my máme tátu doma, já vařím a on zatím spí. Ája mi teď usnul u prsa, tak je v kočárku....
Pěkný víkend 🙂

janula2008
1. lis 2008

Taky obdivuju Pavcu, me by uz odvezli do Cernovic. Mam dost i pres ty dny, jeste mit takove noci...Dneska na me uz zas tak hodku pada depka, protoze od rana tu delnici mlati (STALE NENI TAHLE PODEL....BYTOVKA HOTOVA!!! 😠 ), mala chce spat a nemuze, takze je protivna a od pul 9 rve a rve... ☹ No taky mam kolem sebe dost tehulek a i kdyz Simcu miluju sebevic, o dalsim nechci ani slyset a vim, ze to tak zustane. Strasne me to doma ubiji,nejak nejsem asi ten trpelivy, opecovavajici typ a placat se dalsi tri roky mezi pokadenyma plinkama a michanim sunaru, no dekuji pekne, to doufam ne. Tesim se do prace jak nikdy. Joo dalsi klidne, ale musel by byt doma Luky 😀 😀 Stejne az ma clovek vlastni dite, tak teprve potom pochopi, co pro nej ta jeho mamka vsechno delala ze 😀

lacherka
1. lis 2008

Pavli co vaříš? potřebuji inspiraci🙂 já mám doma rizoto,ale na zítřek nic...

pavlina05
autor
1. lis 2008

JAni, no ono je to asi o zvyku. Nic jiného my nezbývá než vydržet. A myslím, že až budu přikrmovat, tak stejně budu vnoci stávat po 2 hod. Ája je prostě mazel.
Jani, asi jde o věk. Mě už bylo 30, tak to cítím trochu jinak než ty.

Moni, měli jsme tortily - placky a kuřecí maso...tedy mexické jídlo, mňam. Rychlovka a mňamka

lacherka
1. lis 2008

jo jo to je fakt...já teda taky druhé mimčo zatím pár let nechci ani vidět...ale když bych měla první ve třiceti tak možná bych za nějaký ty 3roky plánovala druhý....takže si říkám,že až tak za 10let🙂 ale určitě bych si to ještě jednou chtěla prožít, sice ty první měsíce byly horor,ale ted je to zas uplně opak a jsem z Miší uplně nadšená...je sranda ho jenom pozorovat co vyvádí🙂

janula2008
1. lis 2008

Jj asi máš pravdu Pavli, třeba si za 10 let řeknu, že do toho půjdeme znova, pořád ještě bude času dost 😉 ale moc tomu nevěřím, i když myslím, že druhý by muselo být hooodně v pohodě, trénink ze Simči je prostě nářez. Teď jsme se vrátily od kámošky, co má stejně starého chlapečka a řekla bych, že je těžký pohodář, často chrní, moc nic nevyvádí,prostě tomu říkám mateřská...za Simča jim to tam během chvíle málem obrátila naruby 😀

martinataylor
1. lis 2008

janula..moje slova....Klárinka je není andílek ale čertice...předminulou noc jsme rezignovala,že druhý dítě nemůžu zvládnout,přes den je jako z divokých vajec,byt mámpřevrácený vzhůru nohama a v noci je to nespavec...takže vůbec nevím nevím......ale každej říká to přejde,na zlý zapomeneš.....jenže...kdo to nezažil,10 měsíců se nevyspat tak neví jaký to je......některá noc je super ale to je hodně malo,tak 4 za měsíc a zbytek se furt budí,z toho třeba i 2 hodiny v kuse nespí,usne k ránu,za hodku je zase vzhůru,no horor..já noci ořvu..ale jinak ji strašně miluju,zbožnuju.....holky z práce si dělaj srandu,že tak dlouho jsem na ni čekala,že ted mi to dává vyžrat 😀 ...no musím bojovat....moje sluníčko jednou snad spávat bude....

janula2008
1. lis 2008

Marti, no tak to nevím, proč to dává vyžrat Simonka mně, u nás se zadařilo nečekaně napoprvé 😀 😀 . Malá je taky čertík, ale většinou aspoň ty noci u nás bývají fajn, i když třeba dnes je ještě čilá a skáče tu kolem nás a to už by se člověk chtěl v klidu navečeřet a mít aspoň hodinku pohodu 😔 .Je to taky moje sluníčko největší, jen kdyby nebyla tak hyper 🙄 .Nechápu, kde dobíjí baterky, v pět ráno už bude vyspaná a pojede minimálně do oběda, pak si dá 20min.šlofíka a povalí do teď 😖 .Pořád se musí hlídat,v ohrádce nebo postýlce vydrží minutku sama a už má hysterák, neustále se na mě věší a já neuvařím, neuklidím,...Absolvovat tohle podruhé, to prostě by bylo na blázinec, já se těším každým dnem jak roste, že už s ní třeba bude časem aspoň nějaká domluva. 😔 Fakt kdo asi nezažil, nepochopí, něco jinýho je mateřská, když si dítě schrupne přes poledne dvě tři hoďky 😔 .No, nic, jdu dělat tu véču, taťka jde uspat, hezký večer holky, papá.

martinataylor
1. lis 2008

No Januli..fakt jako kdybybch to psala já....obě hyperaktivky jako blázen,bude 9 a malá ještě řádí a to spala po obědě 45 minut.....no jsem ráda že nejsem sama..a každej se mi diví že říkám že mateřská není matřeká dovolená ale očistec 😀 😀 😀 😀 ....prostě čilájako hrom pořád,nevím kde tu energii bere,kdyby aspon večer hajala. 😒

pavlina05
autor
2. lis 2008

ahoj holky!!!!
TAk jaká byla noc?
U nás ok, zase buzení po hodině, po 2 hod ráno konečně kluk usnul na 4 hodiny vkuse!! Ale jinak ok.
Teda ty děti nám dávají zabrat!
Marti, jj, přesně ten kdo neví jak se žije s čertíkem, hyperakt. dítkem a nespavcem, tak ten nás nikdy nepochopí!!!! Ten vtípek, že mám dovolenou mě odhání k šílenství!!! 😠
Onehdy tady byla moje moc dobrá kamarádka a já jí říkám, ať nekouká po bytě, že je tady nepořádek (nebyl, já měla poklizeno, ale to se tak říká....) no a ona hned co jako celej den dělám, když mám dovolenou?? myslela jsem že ju kopnu do zadku...

Holky, tak já zase musím jít, alešek je na dece a nějak jej to tam samotného nebaví.....
Hezký den 😵

majinka2
2. lis 2008

ahojte holčenky.....
pavlí tak už se u vás blýská na lepší časy 🙂))) no u nás jsme taky nějaký hladový nevím co se děje 🙂))hele neměli bychom už konečně prubnout ten skype ???? 😀 😀 😀 😀

jo holky potřebuju poradit...myslíte že když je ted pořád tak moc hladovej, že bych mohla navečer do mlíka přidat třeba trochu rýžovýho odvaru???????

a přidala jsem pár nových foteček 🙂)))
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

janula2008
2. lis 2008

Holky, tak noci jsou u nás už zase bezvadný jak dřív, Simuška usla nějak po půl deváté a poprvé se vzbudila až před šestou, pak ještě hoďku zchrupla, takže paráda. Ty dny si to vynahrazuje, ale jak je člověk aspoň vyspaný, dá se to zvládat, no musí se 😀 . Hezký fotky Maji. Teda, ale s rýžovým odvarem opravdu nemám zkušenost, tak to ti neporadím 😕 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru