Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
2. lis 2008

ahoj holky, my vstávali po 4hod na kojení a pak v 7 a hotovka...pak jsme blbli v posteli..
Maji mně kamarádka radila vyvařit ovesné vločky v kojenecké vodě, potom scedit a z té ovesné vody udělat mlíčko...ale sama jsem nezkoušela
babičky radí přidávat krupici ale kdesi jsem četla,že to není moc dobrý

janula2008
2. lis 2008

Moni, no my jsme byli na krupici vychovaní snad všichni, řekla bych já a přítel od narození (kupodivu ani jeden nemáme žádnou alergii ani ezém s tím, co do nás cpali 🙂) ale Simči jsem ji poprvé večer udělala teprve nedávno a nechci ji dělat často, jen zřídka.Tak malýmu mimču bych ji asi do mlíka nepřidala vůůůbec. 😉

pavlina05
autor
2. lis 2008

MAji, VAšík je výstavní 😉
No nevím zdali se na večerní spánek blýská na lepší časy...když se budí po hodině 😅 Ale hlady to nebude, když přes den jí po 4 hodinách!!!!

JAni, jj, jak se vyspíš, tak je hej 😉

martinataylor
3. lis 2008

Ahojky holky,stal se zázrak,Klárinka usla o půl 10,to je její doba,dřív neusne a vzbudila se o půl 8 ráno a vstávala jsem kní jednou jen na mlíčko.... 😀 super noc......ale škoda že zase jenom jedna... 😀 😀 😀

pavlina05
autor
3. lis 2008

Aho holky!!!!

MArti, tak třeba obat k lepšímu 😉
No u nás nic moc, Ájisek spát prostě nechtěl,.....takže s námi koukal na Lost a pak konečně usnul. no ale budil se po hodině 😒

janula2008
3. lis 2008

Pavli, to je hrozný, vždyť musíš být úplně k.o., to tak mít já, myslím to vstávání po hodině, tak další den nedám, ani bych se s ní nedotáhla ven 🙄 . Třeba mu už to mlíčko fakt nestačí, je to velkej chlap, ne? U nás klasika, usla kolem půl osmé, v jednu jsme dávali teda mlíko, protože potvůrka nechtěla večeřet a spala do půl 6.Marti, třeba se vám ty noci taky zlepší, přála bych ti to, pak se ty náročný dny zvládají líp.Taťka nám dneska určitě dřív jak po šesté nedojede, tak asi půjdeme po obědě ven a ještě musím vymyslet nějaký program, ať se trošku zabavíme. Měli jsme jet do Brna, ale moje mamča je nemocná, tak bych nerada, aby Simča zas něco chytila, ještě není úplně fit, pořád zlobí sem tam ta rýma.Večer jdu tady s Mončou cvičit, tak to bude asi trapas, nějaké cvičení bodyform, no nevím, co mi kde zformují, když nemám totálně žádnou fyzičku 😀

pavlina05
autor
3. lis 2008

jani, ale máš super postavu 😉
Jo Ájis je pořádnej chlap, JAni ale přes den vydrží i 4 hodiny bez jídla,...takže? Myslím, že je to jeho vychytralost a zvyk si zakřičet a já mu strčím prso. Myslím, že hlady netrpí. Uvidím dle váhy př. týden u dr.

Jinak teď se chlapec dal do velkého spaní,.....spí tady doma v počárku a venku paří 🙂 slunko!!!

janula2008
3. lis 2008

Pavli, no je fakt, že říkají, že to může být pak už i zvyk...a určitě i vychytralost, jsou to chytrounký mimča 😀 .Cvičení parádní, jsem sedřená jak kůň a nádherně protažená. Ve čtvrtek chcem ještě chodit na pillates, snad taťka bude 2x týdně hlídat 🙂 .Tak hezký a klidný večer, u nás se spinká od doby co jsem odešla.

pavlina05
autor
4. lis 2008

Jani, jé ty se máš s tím Pilatesem, hned bych taky někam vypadla. ale když kojím, tak je na mě Ájis závislý. 😎 Třeba později někam vypdanu...no max. s mončou a míšou na plavčo 🙂

U nás hrozná noc. Aleš usnul v 22:00, vzbuzen na kojení 23.30, 1:00,3:00,5.00...pak plakal, pak konečně usnul a probuzen 7:15..ach jo!!!

janula2008
4. lis 2008

Pavli, njo to je hrozný, mohl by se už chlapisko umoudřit a nechat tě vyspat ☹ .Obdivuju tě, bych padla na hubu a nevstala. U nás noc v poho, usla o půl osmé, kolem jedné dvě minutky brekla a spala do šesti.Tak jsem vyspaná fajn, ale za to ty dny. Dnes si ji teda zlatá tchýně vzala zas na chvilku dopo na prochajdu (opravdu je v poslední době úúúplně skvělá), tak si prý chvilinku zchrupla a to je jediné spaní za celý den 🙄 lítám kolem ní jak střelená, je nevyspaná, protivná ale prostě dřív jak po šesté, sedmé zas nezabere ☹

pavlina05
autor
4. lis 2008

JAni, jj, kluka už by mohlo po těch 5 měsících napadnout trochu nechat matku vyspat 🙂 😅
Teda že máš ale tchýni 😉 By se mi tady také hodilo. Moje mamka dře v práci do večera a pak valí domů z Br do Vy. Ach jo! Tchyně v Kojetíně, má důchod, je čupr, ale nepojede sem...pomáhá švagrové s dvojčátky. No a když jsme u nich o víkendu, tak se raduje z Ájise, ale na vycházku to nejde...raději háčkuje či plete. 😖
JAni, ach jo, já se tak těším až bude Ája větší, že už to bude lepší a bude s ním domluva, ale jak koukám, tak to bude možná i horší, ne? 😅

janula2008
4. lis 2008

Tak u nás už se chrní, sláva. Taťku máme ještě v práci, tento týden jim odjíždí stánky na veletrh myslím kamsi do Německa, tak chodí pozděj ☹ .Jejda, švagrová má dvojčátka, no to bych jí asi za zlý moc neměla,že chodí pomáhat hlavně tam, u nich je asi té pomoci potřeba ještě aspoň jednou tolik 😔 .Stejně to musí být na Černovice mít dvojčata 🙂 .Zrovna nedávno jsem se nad tím nějak zamyslela, když nám trvalo vypravit se na procházku skoro hodinu, jak šílený musí být vypravit dvojčata 😀 .Než ji chytnu po pokoji, než ji do něčeho nahastroším, než nahastroším sebe, však to znáte, ale zlatý časy kdy jen ležela a nebo se převalovala a tolik nehejbala 😅 .Pavli, jj tchyně je zlatá, ze začátku (co se malá narodila) mi tochu lezly na nervy všechny ty rady od ní a taky mojí mamky, pak mi trochu vadilo, že malé by ráda cpala už teď sem tam něco, co já nechci, ale nakonec jsme udělaly takový kompromis (já už nejsem tak striktní v tom jídle a občas zavřu oči 😀 )a myslím, že spolu vycházíme teď skvěle. Vždycky jsem vděčná, že si ji chvíli vezme a já třeba nakoupím nebo tak.Moje mamka taky maká v nemocnici od nevidím do nevidím, tak jezdí míň, ale taky moc pomáhá.Pavli, no a horší to nebude, neboj, je to určitě lepší a lepší, jen prostě náročnější, hlavně fyzicky, malá se třeba poslední dobou po mě neustále věší, nepohraje si ani chvilinku sama, tak jsem pořád s ní a texty sem vypisuju taky s ní na klíně, jinak je jekot 😀.No a neustále zabraňuju pádům (kterým se stejně nedá úplně předejít), utěšuju atd. 🙄 Však za pár měsíců uvidíšv 😉

pavlina05
autor
4. lis 2008

Jani, díky. no já se tak těším jak ten Ájis poroste 🙂
Jo a ta švagrová je děsně happy. Já nevím jak ona to dělá, děcka má v pohodě, vycepovaný. Ty mají 14 měsíců v půl osmé zalehnou a chrní až do rána. Ráno vstanou a leží v postýlkách, no prostě pohoda. no koukněte:
http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=141...

No a u nás se nespí ..Alešek se probudil v kočárku v 17.20 a od té doby tady povídá, usmívá se..no tak co s ním? Je už od 20:00 v postýlce a směje se, líže a žmoulá medvěda, kope nohama a řehtá se...TAk jsem kojila v 17:45, 19:45, 21:30...no a dál zatím uvidíme jak se to bude vyvýjet

TAk dobrou všem maminkám a miminkám

janula2008
5. lis 2008

Dobré ránko, tak my už jsme vzhůru 🙂 . Mimča pěkný a švagrová je hezky hubená, je vidět, že taky nesedí na zadku a lítá kolem nich. 😉 Pavli a nechceš zkusit malýmu taky trošku zavíst režim, ať pořádně pochopí, že v noci se spinká a přes den hraje?Malá teda byla od začátku naučená, že po koupání (kolem šesté), následuje papání (dřív kojení) a pak jsem ji položila do postýlky a i když se ty začátky vztekala tak si nakonec na to navykla v pohodě a kolem 4měs. už mi docela solidně usínala a spala tak jak spává teď. Třeba ti to pomůže, hodně si aspoň během toho večera odpočneš. U nás dnes noc v poho, usla teda před půl sedmou, tak v jednu dělala, že je vyspaná, ale do deseti minut pak ještě usla a vstávaly jsme v 6.Někde jsem četla, že děcka mají stereotyp a trochu ten režim rády, že jim dodává pocit jistoty, když ví co bude pokaždé následovat. No nevím, ale my to máme už tak zajetý, i 5 jídel během dne atd. 🙂

pavlina05
autor
5. lis 2008

Jani ahoj!!
JJ, švagrová je kočka a asi dobrá máma 😉

u nás katastrofální noc, jedu k Chocholouškovi, Alešek brečel a nechtěl spát, trvalo to do 3 hod!!!!! (a to byl vzhůru od 17 hod!!!!) nakonec jej MM uspla na bříšku na zemi. Jsem totálně vyřízená....

Jani, my máme takový režim: do 17.15 vycházkujeme, pak za 30 min kojím - 17:45, pak za hodinu koupeme a pak tak trochu s námi kouká na tv, povídáme si a chováme jej. No a pak už je 19:45 a čas položit jej do postýlky. Už to tak děláme 3 týdny. Min. týden to vypadalo hodně dobře, pohodka. Ale od téhle neděle...novím co se děje???....takže jdu zase bojovat 😖

lacherka
5. lis 2008

Pavli ta švagrová je jak matka roku🙂 pod jednu ruku jedno děcko pod druhou ruku druhý a pohoda, zvládá to levnou zadní🙂 no tak se s tím asi nes...

janula2008
5. lis 2008

Ahojky! U nás už po šesté zas spánek, ale spala přes den jen dopo malou chvilinku, cca 20min.tak už byla navečer grogy. Dnes tu byla známá se 4 měs. holčičkou, tak jsme byly na procházce, pak dát kafíčko v cukrárně, moc fajn den 🙂 . JJ ta švagrová je drsná, je vidět i z fotky, jak to má na háku 😀 Moni, moje řeč, tak se s tím tak Pavli nes... 😅 😅 Ale nemyslím to špatně 😉

lacherka
5. lis 2008

Ahoj, my byli dnes s holkama a dětma v té dětské kavárně v Brně, chtěla jsem fotit,ale myslela jsem, že jsem zapomněla foták a až jsme odcházeli, tak jsem ho našla zahrabaný v jiné kapse v kabeli☹ ale fotily holky, tak pak pošlu nějaký fotečky...akorát už mám všechny alba plnný, tak budu muset někde udělat nějakou stránku s fotkama? nevíte kde? kamoška říkala, že třeba na rajčeti...
Jinak Míša se v postýlce překuluje pořád na břicho, jenže neumí podšoupnout ještě tu druhou ručku,takže je jakoby na přichu,ale jednu ruku pod sebou a už ne díky tomu nemůže otočit uplně, tak začne řvat. Už jsem ho takhle nachytala 4x místo aby spal, přitom u flašky mi už usínal...no ted to vypadá že snad už konečně!

janula2008
5. lis 2008

Moni, neraduj se, ted to zacne 😀 😀 u nas byl vzdycky plac, ze se nemuze otocit zpet, tak jsem tisickrat za den obracela 😀 😀 hezkou noc holky, papa

pavlina05
autor
5. lis 2008

Moni, JAni...vystihly jste to přesně. Ona se s tím tak ne.... a je v pohodě a spoky a ještě stíhá čučet na net a nakupovat hadříky..

Holky, takže u nás opět řev od 19:30 do 21:30.....takže se MM naštval, otočil Aleška na bříško a nechal křičet. TAk jsem mu drndala za zadeček a on usnul do 10 minut. TAk pak jsem jej obrátila na záda a je klid tAkže další nová metoda uspávání....
A mám ohromnou radost , večer, před koupáním jsem nechala Ájise na dece, koukala jsem z povzdálí a on se sám přetočil na bříško!! Jupí!! kluk jeden šikovnej!!

...jejda, tak čtu že Monča se raduje z otoček a jAnča nás varuje.....

TAk dobrou holky 😵

janula2008
6. lis 2008

Dobré ránko holky, už jsme od půl sedmé zas vzhůru a mamča by ještě spala 😠 😀 .Dneska nás asi zas zlobily trochu zuby nebo nějaký škaredý sny, dvakrát si Simča pobrečela, v jednu a ve dvě, ve tři jsme dávaly mlíko (opět bojkotovala večeře a pak má hlad 😠 )no a od té půl sedmé už je zas ready, tak fakt nevím, kde ty děti dobíjí baterky 😝 😅 .S těma otočkama jsem to myslela hlavně ze srandy 😉 taky jsem se radovala, když se otočila, sedla si, stoupla si 😅 a už se těším, jak udělá sama bez nábytku pár prvních krůčků, i když je mi jasný, že to už nevydechnu vůbec 😀 dneska máme zas s holkama od 18-19 cvičení, Luky slíbil, že do té doby dojede, ať můžu jít, tak jsem zvědavá, tipuju, že dofrčí 17.45 🙄

martinataylor
6. lis 2008

ahojky my jsme taky od půl 7 vzhůru a to usla o půl 10,o půl noci mlíčko,a pak se budila o půl 2,ve 3,ve 4,v 4:45 a o půl 7 budíček a už opět řádí....ach jooo,to spaní ji vydrželo 3 dny..ach jooooooo ☹ 😉

pavlina05
autor
6. lis 2008

Ahoj holky! asi erupce z podzimu čí co, že ti naši drobci tak nespí??
MY usnuli v 21:30, pak 23:00, 1:00,3:00....ach jo! PAk 6:15 a 10:15 😎 tak jsem dospávala dopo 🙂

TAk a dnes jdeme zase ven...

marcelka_88
7. lis 2008

Háááááááááááááj děvčataaaa 😀 !!!

Tak hned na začátku se přiznám že jsem dočetla ani slooupeček aaaa asi to ani nestihnu 🤐 😀 !!! Taaakže Vás jen zdravim s Matou, roste jak z vody, je to starej nervák, ale já ho miluju ! Dneska se s prominutím, tak zesratl, že jsem se málem poblinkala a musela jsem ho hodit v bodýčku do vany a vysprchovat mu zadek i s bodýčkem 😀 ! Malej má rýmičku a trochu kašlík, ale jinak jsme oukej, kredit nemáme MÁJI :D !!!

Taaaak holkky zase báááááááááááááááááááááááj

pavlina05
autor
7. lis 2008

..holky také nestíháme..noci a usínání i nás nic moc, za to dny ou kej 😎
Zdravíme a přejeme perfektní víkendík 😉

pavlina05
autor
10. lis 2008

Ahoj holky!!!
Zdravíme s Ájulkou. máme se dobře, na kontrole vše ok, očkování také v pohodě. Alešek je šikulka, vůbec neplakal. Vážíme 7730g 😅
No a když jsem se ptala na to noční kojení po 2 hod, tak mě dr. ujistila, že některé děti to tak mají a že mě teda nechce strašit, ale že u některých to trvá i 2 roky! 😅
Jinak váha super, takže žádný Nutilon!!!¨

No a stále bojujeme s usínáním. včera jsme nechali Aleška vyplakat v postýlce cca 2 hod, celý se třepal a apak i poblil...tak nakonec byl s námi u tv do 23:30...dobrý že?? TAkže náš sexuální život na 0 😖

janula2008
10. lis 2008

Pavli, no jsi bojovnice, taky znám kolem i ty kojené mimča co stávají ještě po dvou hoďkách i po roku a před maminkama se klaním, to by mi mohlo... 🙂 🙂 A nedoporučila ti aspoň už zeleninky na oběd? 😕 protože kámošky co taky kojí už jí třeba aspoň obědy ve vašem věku. Ale je fakt, že asi není kam spěchat, pokud malý dobře prospívá. My v té době kojily, přikrmovaly nutrilonem, baštily zeleninu, kaše,...prostě takový velcí nenažránci 😀 😀 no to spaní a uspávání ti nezávidím, to je fakt sado, my teď trháme rekordy, usne kolem 18-19h. a první probuzení bývá až kolem 5-6h. tak paráda 😎 .Tak se drž, snad se Alešek aspoň ty večery s jídlem umoudří a chvíli si oddychneš. ☹

lacherka
10. lis 2008

teda Pavli to ti nezávidím, no snad to nebude do těch 2let!
Já taky zatím ještě nic nedávám, chci až okolo toho pul roku tak pomalinku začít.
My jdem k dr. ve středu a na očkování, tak jsem taky zvědavá na naši Váhu, myslím,že celkem dost povyrostl

pavlina05
autor
11. lis 2008

Jani, mě nedoporučila nic ta dr. řekla že kojení je super a nic více. včera horor!!!! Po tak malém spánku přes den jsem nadějně doufala, že noc bude boží......ale byla na provaz!!! Vážně!!!!!!!!
aleš usnul sice v 20.00, ale radovat jsme se teda ani nestihli....byl 20.30 vyspaný, křičel, řval..plakal do 0:30...no pak konečně usnul a budil se po hodině!! A v 8 už je ready a vysmátý. já kruhy a pytle pod očima, nálada pod psa.....

Moni....já si to také nezávidím....Ale co mám dělat?????????

Holky....ach jo, valím ven s kočárkem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru