Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
24. lis 2008

ahoj holky!!!
U nás noc...celkem ok. No Ája se zase probudil 2 krát po hodině, tak jsem jej otočila na bříško (on to miluje) a usnul.
Dnes se budu jen válet a odpo na vycházku. MM mi včera navařil, tak mám šábes 🙂

janula2008
24. lis 2008

Jee Motylku, 3-4 hodky spani pres den, to si nepamatuju, ze bych fakt nekdy zazila 🙂 .To mas super materskou. Simus je cert, kdyz byla mala, tak spala pekne noci, ale nikdy pres den nedala vic nez hodku-dve. Ted je hodka nase maximum a noci vstavam porad 😠 .No zimu taky nemam rada, radsi leto a teolicko, uz aby to bylo 😵 .Dnes jsme v Brne u nasich, tak si uzivame.Hezky den vsem.Papa

motylek
24. lis 2008

No tak mi to tak taky nemáme každý den, bývalo líp, teď už to nestojí za nic 😀 . Dneska v noci hodinu vzhůru, on na břicho, já otočit, on na břicho, já otočit. Vstával v sedm a od té doby spal 2x 1/2 hodiny. No tak toho mám celkem dost a to jěšte msím na veveří do hokny, kvůli papírům. No jsem nadšená.

janula2008
24. lis 2008

Moty, no tak to taky neni moc, nemame si co zavidet. Akorat ty budicky my uz ted mame nejpozdej jeste k tomu v 5 takze kdyz se dohrabu do postele v 10, co hodku dve si vstanu a v 5 je ready tak ja nemam k zombii daleko 😀 .Jojo obdobi otaceni byla sranda, pak vas ceka obdobi sedani i ve spanku,aspon my to tak jeste mame 😅

motylek
24. lis 2008

No já doufám, že ho to rychle přejde. Ještě ke všemu je mrzutej, jakože není pořádně vyspanej, ale když si s ním jdu lehnout, že teda budeme spinkat (sám neusne, musím s ním ležet), tak začne dělat blbosti a spát nebude. Tak ho dám do lehátka ať si hraje, ale to zase začne kňourat. Fakt na palici.

No taky to máte pěkný, ale ty to budeš už mít rychle za sebou. za chvilku ti (snad) prospí celou noc. Já už se na ti tak těším a to to ještě netrvá ani půl roku 😀 😀 😀 . Jěšte mu zkusím dát hlavu na druhou stranu (v noci), třeba to pomůže. Podle nějakýho výpočtu teď spí špatně, na straně, která je pro něj špatná. No sice tomu nevěřím, ale zkusím všechno. Co kdyby něco náhodou zabralo 😉 😉 😉 .

janula2008
24. lis 2008

No kamarádka, co má 4letou holku mě děsí, že si taky ještě několikrát za noc vstane /na jupíka apod./ a v 7 vstávají do školky, tak se obávám, že tak brzký konec nespaní to nebude 😒 .JJ vyzkoušet se má všechno, já taky kolikrát vymýšlím cokoliv, jen kdyby to zabralo 😅 .

pavlina05
autor
24. lis 2008

...holky já také už vyzkoušela všechno!!
A u nás pořád nic! usínání stále s křikem, pak otočíme na bříško a tak za 15 min. konečně sp!!!
Ale stále se mi budí po těch 2 hod. ☹
TAk jsem dnes psala laktační poradkyni a ona mi řekla, že má Ája asi převrácený režim. on přes den jí tak 3-4 krát a vnoci 5 krát!! Holky tak jsem z toho jelen a špatná a nevím jak to předělat....?? On mi spí 2 hod dopo a 2 hod dopo a před spaním dokáže 1,5 hod skotačit. TAk jak to mám udělat??takže pak jí po 4 hod.

motýlku, jak často jí Kubíček přes den? v jakých intervalech???

No naštěstí se u nás spí, tak mám 2 hod čas. No vlastně už tak 45 min..ach jo! holky, já nepočítám s nějakou prospanou nocí tak 3 roky ☹

dobrou 😵

motylek
24. lis 2008

No jí mi 6x denně i s nočním krmením, ale už přikrmuju:

5:00 - mlíko
8:30 - mlíko
10:30 - sklenička jídla
14:00 - mlíko
17:00 - mlíko
19:15 - mlíko

Ale vypije mi málo, tak 600ml mlíka za den, víc do něho nedostanu. Už jsem rezignovala.

pavlina05
autor
25. lis 2008

ahoj holky!!
Právě jsem dorazila z Campusu. No nejezděte tam! Tesco je mrňavý a ostatní obchody 😝
Nejsem z toho vůbec nadšená.

Moty díky 😉
my to máme takhle: a nezdá se mi že bychom v tom měli nějaký moc velký rozdíl. Koukni prosím:

7:00 kojení
9:00 kojení
13:00 kojení
17:00 kojení
19:00 kojení
21:00 kojení

pak teda noc co 2 hod 😒

motylek
25. lis 2008

To jo až na ty noci, já mu dám v těch sedm a pak až o pěti.

To ti nezávidím 😢 , ale třeba nemá hlad, vstává ti jen ze zvyku. Od půl roku by se mělo odbourávat noční kojení, kvůli zátěži ledvin, tak mu zkus v noci pomalu ubírat. Zkus dudlík nebo jen pohladit, pochovat (asi to ale všechno děláš, co) třeba se uklidní a bude spinkat dál 😉 .

Na ten kampus jsem taky čučela, když jsme jeli z Prahy. Nevěděla jsem, že už je to otevřený. Ale je to docela dobrý u tý nemocnice. Já tam rodila a když jsem něco potřebovala musela jsem si to psát, bo tam nebylo kde co koupit. Teď jen vybehneš a jsi tam.

Co tam je za obchody? Viděla jsem, že Deichmann a dál nevím. Je tam třeba CaA???

motylek
25. lis 2008

PAvli,a co zkusit malýmu dát pít mlíčko ve 12:00, tím se ti to posune na 20:00 a zkusila bych mu dát v těch 8 kaši. Rýžovou nemléčnou (je i banánová od 4. měsíce) udeláš i ze svýho mlíčka, bude mít půl roku, třeba mu prostě už je tvoje mlíčko málo. A vydrží ti spát dýl. Třeba se porádně na noc nají a bude chrupkat až do rána 😉 😉 😉 .

pavlina05
autor
25. lis 2008

Moty díky moc 😉
dudlík u nás nefrčí 😖 , pochování to jo...tak celou noc nejlíp. No fakt od toho 6 m. by se mělo noční kojení odbourat, to vím. Jen chudáčka nevím jak budu trápit...odbourat mu 5 dávek 😅
Dnes jsem kojila v 7 ráno, 9 hod, 12 hod, 14 hod, 17 hod, 19 hod a te´d v 22:15. No myslím že pokračujeme ve stejném režimu 😅
Ale budu se snažit mu dávat přes den tedy více 😉
a pak pribnu i tu kaši, už ji mám v zásobě 😉
No...já stejně myslím, že tady u nás je problém citový..... 😎

Moty, tak pro pacoše dobrý ten CAmpus. Ale já jsem z něj docela zklamaná. prý pěkná promenáda kolem obchodů.... 😅 Kdeže???? Promenáda tak leda kolem silnice,parkoviště. A obchody nic moc. nejsem náročná...ale Deichman, Takko, Hervis, pak tam někdy bude MArks and Spen. je tam teda dM!!
Ale takový caA nebo HaM teda ne 😒

Holky, tak pěknou dobrou noc 😵

motylek
27. lis 2008

Taky my včera taky byli v campusu. No to tesco je katastrofa, potřebovala jsem neváoční balící papír a hledala ho snad půl hodiny. Fakt je prťavý a je to tam tak naňahnaný, že už tam nikdy nepůjdu. Jinak dobrej je Vogell (fégl 😉 ). Ten tu nebyl, tak jsem ráda. V praze do nej chodím, tak už nemusím. Rovnou jsem tam vzala dvě trička po 169,-.No jinak ceny nic moc, ale mívají skvělý výprodeje. Aspoň v Praze. Vypadá to tam pěkně, z venku. To se mi líbilo, ale jinak žádnej zázrak.

Co vy holky???

Pavli, jak spinká. U nás dneska pohoda, za to včera to stálo za to.

Probudil se ve čtvrt na 11, o půl 12 jsem mu dávala jídlo (ještě nikdy mi nejedl v mezičase 😀 😀 😀 ), usnul o půlnoci, tak jsem si říkala, že s tím jídle vydrží spát apoň do 8 a prd. O půl 6 se vzbudil, tak jsem mu dala zase najíst. No a spal asi do čtvrt na 8, ale ta noc. To ještě x-krát kňourak na dudlík.

No moc se mi to nelíbilo 😀 .

pavlina05
autor
27. lis 2008

Ahoj holky!!!

No do Campusu tako už nikdy 😝 ...snad jen z nudy??? 😅

moty, noci jsou u nás stejné. Ikdyž včera bezva usínání, po kojení jsem jej dala do pelíšku na bříško a spinkal. Jinak kojení co 2 hod a spí na bříšku celou noc!!! dám jej do postýlky a on se automaticky přetáčí a spí. No tak ho tak nechávám. Jinak přes den kojím o jedno koj navíc, ale efekt se zatím nedostavil..takže teď kojím cca 11 krát za 24 hod , dobrý že??JAko s novorozencem 😅 😅 😅

Jinak my jsme byli včera s MM na botech v Olympii. Teda já si nemohla nikde vybrat. Až konečně BAťa za 3.000,- 😀

a co MAnča? co JAnča??

majinka2
27. lis 2008

pavlí ahojky moje sluníčko, jukni na jdeme dál vypsala jsme tam ten náš šrumec, nějak mi chybí čas......znáš to vid???????

janula2008
27. lis 2008

Ahoj holky zdravime! Omlouvam se Pavli, kdyz mam chvilku, splknu s holkama v regionkach a vas trosku zanedbavam ze? 😔 Mala je dablicek, radi o sto sest, muzes mrknout do albicka, jak uz na me vyplazuje jazyk 😀 😀 .Ted zrovna cuci na Kouzelnou skolku tak mam chvilinku, zboznuje ji 😅 .Jinak u nas dobry, fajn den se strida s horsim, kdyz uz chytne protivnou nebo vzteklou naladu tak je to sila. Ale dnes je treba zlaticko 😀 .Jinak abych obcas vypadla z domu mezi lidi, tak uz mam zas na prosinec v druhe pulce tri dny brigadku, asi budem zas v Hypernove se segrou hosteskovat tak se tesim. Hlavne by to nemelo byt u chladaku 😵 😵 .Zitra jedu vecer do Brna na otocku pozdravit decka ze zakladky, tak jsem na ne zvedava. Jinak noci nic moc, hodne se Simuska budi, ze se ji asi zdavaj blby sny, tak poplakava, dnes jsem ji ukecala a vstavaly jsme az po sedme, ale to uz na me pul hodiny z postylky hulakala mama mama a pri kazdym mym otoceni si vyskla, ze uz treba vstavam 😅 .takze takovy spanek na prd. Zacina se pomalu snazit o prvni krucky, takze pady jsou na dennim poradku, dnes se pustila dveri a skarede spadla na skrinku, ma fialovej sram pres celou tvar ☹ .Ale to k tomu proste asi patri. No nic, skolka konci, uz se na me zas leze veset 😀 😀 .Papapapa

pavlina05
autor
27. lis 2008

Jani 😉 chápu to. Však stačí zaskočit alespoň na skok. Já také brouzdám všude možně.
TAk Simuš už bude velká holka a bude za chvíli běhat 🙂 To je šikulka!!!! Myslím, že náš ája začne chodit tak nejdříve po 1 roce...ikdyž člověk nikdy neví 🙂

No my měli pěkný de, dopoledne jsem poklidila, upekla bábovku a odpo zase venku na vycházce. Alešek spinkal zase 2 hod, pak jsem mu sklopila boudičku a on zase koukal. Myslím, že ve sporťáčku se mu bude líbit.

No zase nespí, vykřikuje v postýlce...už to trvá cca 4 týdny co se učí sám usínat, ale stále mu to nejde. Těžký boj!!

MAjinko moje. Vím jak to máte 😉 a jak si to užíváš. Koníka stíhám, ale šetřím se 🙂 pro Ájiska a domácnost a je mi tak nějak líp 🙂

TAk pa pa, valím na Růžovku 🙂

Zítra máme vítání občánků, konečně!!!

pavlina05
autor
27. lis 2008
lacherka
27. lis 2008

pavlí nestíhám, nakupuji na mimibazaru..dobrý co? já už se ze sebe asi zblázním....

lacherka
27. lis 2008

Pavli ten je moc pěkný! Mně ho má kamarádka dovézt v neděli, tak jsem zvědavá, minule mi udělala moc pěkný!
Já měla na dopo domluvenou paní z realitky co bude nabízet můj byt na pronájem, tak tu fotila a splkli jsme, a potom s kamarádkou kočárkovat a na obídek do restaurace. Její holčička je o měsíc a půl starší a Míša už je velký jak ona, opravdu za měsíc tak vyrostl!
Jinak my jsme hodní.
Holky já fotila Míšu a Sunny-psa ve Vánočním, no pak musím někam uložit,ale albíčka už tady mám plné-no stojí to zato🙂

pavlina05
autor
28. lis 2008

Ahoj holky!!!
Moni, tak to jsem na tu fotku zvědavá. Tak se zaregistruj na nové jméno (lacherka 2) a používej jen albíčka 😉
Míša dohání snad všechny. Kolik už váží Moni??? Jo, vy vlastně jdete na kontrolu až v prosinci, že? 🙂
Míša je zlato! 😉
Ájis také, hlavně přes den!!!
Vnoci nic moc 😅 . Holky on prostě spí na bříšku už pořád! já jej položím do postýlky a on se automaticky otáčí. A spí krásně.

Tak dnes dopo nehodlám nic zásadního dělat, odpo to Vítání občánků.

pavlina05
autor
28. lis 2008

Holky, tak vítání dopadlo dobře. Bylo to pěkný.mY jsme tam byli největší a asi nejstarší??? No všichni byli strašně maličkatí, uplakaný a v dupajdách. A my velcí frajeři v riflích 😀 😀 😀
TAdy :
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Hezký víkend všem, JAni dobře brigádnič 😉

lacherka
28. lis 2008

Pavli u nás to asi není o váze ale o délce🙂 ale nevím ale pokom já i Tomáš jsme prcci🙂 Dítě se na nás bude za pár let dívat pěkně zvrchu🙂
Kam mi právě říkala, že se taky tak zaregistrovala, a že jí to smázli...tak nevím nevím

pavlina05
autor
28. lis 2008

...aha Moni, tak to jsem netušila jedna holčina z mojí diskuze to tak má a v pohodě. TAk nevím, asi jak na koho přijdou.
tAky už mám plný albíčka....
No to se Míša má. Já myslím, že Ája bude asi po MM, prcek ☹

motylek
28. lis 2008

No to nevím, já koukala na ty fotky z vítání a říkala jsem si jak je velikej. A to je o den mladší než my 😀 😀 😀

pavlina05
autor
28. lis 2008

moty, on je vypapkanej, ale na délku asi nic moc..

motylek
29. lis 2008

No mě právě přišel dlouhej, jak ho tam držíš v náručí, tak mi přijde jako dlouhán.

janula2008
29. lis 2008

Holkyyy ja myslim, ze na nas nemate 😀 😀 my ted nosime vel. 86 🙂 🙂

motylek
29. lis 2008

No tak já kupuju 74 a je mu akorát (body z CaA). Ale Simča je holčička, bude basketbalistka 😀 😀 😀

lacherka
29. lis 2008

my nosíme 68 něco má 62 a body z c&a má ještě 56 skoro v pul roce🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru