Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
4. črc 2008

dobrý nápad 🙂

pavlina05
autor
4. črc 2008

Ahoj holky, díky za rady!!!
Tak včera ho uklidnil až MM, který ho dal na bříško a malej tak usnul. Spinkal pakmpěkně celou noc s přestávkama na kojení. Asi už byl po tom dni pěkně vyřízenej!
Holky, díky moc za všechny rady. Vyzkoušela jsem už všechno....SAb, třešně, houpání, míč, babyvak, chování, pevné zavinování...No kojím pořád, myslím že mlíka dost.
Pokud by to trvalo i přes víkend, tak jdu v pondělí k dr. ☹
Jinak psych. celkem ok, spíš jsem byla včera pěkně utahaná a nevyspalá!!!!

Teď spinkáme. Máme jet do Tesca, poprvé, tak uvidím jak se tam bude chovat? 😒

Holky jste zlatý§! 😉

janula2008
4. črc 2008

Naší malé se v marketech líbí, míváme ji v autosedačce na košíku, kouká po světýlkách a většinou usne, ale stejně ji nerada takhle tahám, mám strach ať nechytne nějakou virózu od chrchlajících důchodců a taky ať nezačne řvát někde u pokladen 😉 . Tak se drž Pavli, hodně odpočívej jak usne a dost zaměstnej tatínka když mu to utěšování tak jde 😉 .

janula2008
4. črc 2008

Co očičko Míši?My kapeme a musím to zaťukat, ale lepší. 🙂

lacherka
4. črc 2008

očičko možná trochu lepším ale když plače nepo po probuzeni je zase zalepene, tak uvudime, ja se obchodum zatim vyhybam, aby neco nechytl....

pavlina05
autor
4. črc 2008

..taky bych se vyhla. ale musím tam 😒

janula2008
4. črc 2008

Tak pak pisni, jak se mu tam libilo ;) my byli s malou asi poprve tak v 7tydnech, do te doby vzdycky nekdo 2 hodky vozil a my delali rychlonakup 🙂 .U nas se po obede spinka, je posledni dny fakt hodna, tak vas muzu ujistit, ze je to opravdu oproti sestinedeli pohoda. Dnes jsme spolu s mlickem testovali hami kvetak, nestihala jsem nabirat jak ji to jelo 😀 . Jen mam strach, ze budem kojit jeste asi rok, vubec nevim jak ji pomalu to kojeni treba za cca 2-3 mes.odstavovat.Holky, tak ta ma znama je ted na jipce, vcera zacla krvacet, ale je uz myslim tak 37-38tyd. tak to uz ma za par, snad ji tam pohlidaj nebo malou v cas vytahnou.Chudak cele tehu prolezela s rizikovym doma a ted se tesi na to latte a vankovku, jsem zvedava jestli to zmakne a fakt pak nekam takhle po porodu vyrazi, ale prala bych ji aby jo a mela klidnejsi mimi, jinak se myslim bude divit.

janula2008
4. črc 2008

Jinak vam musim oznamit holky, ze cca za mesic (pokud to pujde timto tempem) uvidite misto me fotky fantomase, protoze tolik vlasu, co mi za posledni mesic vypadalo a vypadava (je to udajne hormonama po porodu, co psaly holky na jinych diskuzich), to mi nevypadalo za celej zivot 🙄 . Uz jsem z toho uplne nestastna a mam fakt depky, taham chuchvalce a praminky, pri myti vlasu pravidelne ucpavam odpad ☹ .Tak dnes pobezim do lekarny co s tim, ale pry kdyz kojim, tak mi stejne nic moc nedaj. Je to fakt na mrtvici 😠 .Uz vim, proc je tolik mamin na kratko. A ja uz je mela takovy dlouhy a celkem pekny, momentalne se smiruju s mikadem ☹ .

lacherka
4. črc 2008

janula: no tak to je teda paráda! toho se bojím taky, mám dlouhý vlasy a už ted je sem tam nacházím na polštáři....co mi říkali v lékárně tak na vlasy je dobrý Revalid, že to berou i po porodu...ale ted když jsem v těhu chtěla nějaký vitamíny, tak řekli že nic, že jedině ty těhotenský...
A Míša spí už od 10hod tahem.....vůbec nevím jak ho budu učit na nějaký režim kojení v určitou hodinu, když si spí jak se mu chce...
tak kamarádce držím pěsti, není to nic přijemnýho, mně jak si nechali v porodce skrz nízký ozvy a porod vyvolávaly,tak jsem měla taky celekem bobky, však mi taky hrozil akutní císař,ale říkala jsem si, že jsem pod lékařským dohledem, tak to bude určitě v pohodě 😉

janula2008
4. črc 2008

To máš super, že tak spinká, na nějaký režim dne je ještě hodně brzo, u nás se to ustálilo až tak ve 3.měs. 😔 Ani mi nemluv lacherko, já ve třetím měsíci ještě ani vlásek nikde, hrozně jsem se radovala jak mě to mine a teď mám už fakt z ohonu jen takový cůpek, úplně je mi z toho děsně ☹ .Šmátnu do vlasů a chuchvalec...taky beru jen ty těhu vitamíny sem tam, nic jinýho mi nedali minule, tak jak dojde Luky, půjdu tam otravovat zas. Nejhorší na tom je, že místo aby se to zlepšovalo, tak mi příjde, že to padá víc a víc...a to mi známá kadeřnice řekla, že pak s ukončením kojení je ještě taky období vypadávání vlasů. No to mě asi mine, protože už nebude mít padat co 😖 .

pavlina05
autor
4. črc 2008

Holky, ,musím běžet, Alešek zase pláče.
Ale na nákupech v pohodě, spinlkal 4 hodiny 😀 , tak te´d si to vybírá!!! ☹

Hezký víkendík všem, dočtu později...
pa

lacherka
4. črc 2008

pavli: tak běž do Vaňkovky prolízat obchůdky, když je malej hodnej v obchodech. Dnes jsem byla u tety.-je dětská doktorka tak jsem se jí ptala, čím to může být, že ten malej takhle pořád plače a říkala jestli to není opravdu tím stresem, pokud ty jsi ve stresu, tak se to přenáší na dítě a to pořád plače....

kitty68
4. črc 2008

lacher teta ma pravdu, ted js si vzpomnela ze mi rikala sestra v porodce pri propousteni, kdyz se ti bude chtit brecet a budes smutna okamzite odevzdej dite nekomu, jdi se vybrecet, ze to mimi to vyciti 🙂

pavli promin ze js ti to nenapsala driv 😅

janula2008
6. črc 2008

Ahoj holkym jak se daří a jaký byl víkend?

pavlina05
autor
7. črc 2008

Ahoj holky!!!

Víkend u nás báječný, byli jsme u rodičů na chatě a alešek v pohodě. Teda včera zase bolení....ale jinak ok.

Lacher, taky si myslím, že ten stres miminko cítí!!!! a možná je i něco v mlíku!!!!
Když jsem byla min. týden tak ubulená a on brečel 5 hod, tak to bylo děsný!! Nemohla jsem jej uspat.pak došel MM z prýce a u něj usnul hned. Takže...stress NOOOOO

kity 😉

Jak se máte dnes?
Já jsem dnes v pohodě, venku pěkně na kočárkování. A Ájulka spinká!!!! 😀 Celou noc moc pěkně spinkal, vzbudil se 3 krát na kojení a pohoda§!!
A co vy???

janula2008
7. črc 2008

Ahoj Pavli, to jsem moc ráda, že je už lepší nálada!!! 🙂 Ten stres se určitě projevuje i v mlíku, tím to na něj přenášíš, takže jak píšeš, no stress 😀 . My jsme zatím dnes doma, teď zdlábla květáčkový hami na oběd a chrní, tak si rychle dělám aspoň těstoviny a asi zalehnu ještě s ní. Naše kočárkování je opět max. hodinová vyjížďka, protože ten řev je nesnesitelnej, včera zas ostuda po celým sídlišti, úplně vzpomínám, jak byla mimi, lehla do kočárku a v tu ránu spala, kde ty časy jsou... ☹ .Jinak víkend taky prima, Luky slavil narozky, takže v sobotu máti hlídala a my byli večer se známýma tři hodinky posedět a té známé už se narodila holčička, tak jsme ji i trošku zapili. (Síma pak byla radši celé nedělní dopo na umělým mlíku 😀 ). No a neděle pohodová, na návštěvu došli Lukyho rodiče a ségra, tak veselo.

lacherka
7. črc 2008

ahoj holky, tak jsem se sem dostala až ted....a čekám že se káždou chvíli Míša vzbudí spíš už od 10hod...měli jsme jín na výlet na přehradu-na oběd, ale prší,takže výlet se nekoná a Mišák leží vymoděnej🙂
Pavli: s tím stresem: sobotu jsem měla taky hodně stresovou a můžu říct, že Míša celou sobotu plakal. no děsný, takže opravdu to tím bude....
V sobotu jsme byli na chatě u Tomových rodičů, oslavovali,že jsem babička a dědeček....ale nevím jak to máte vy, já těch lidí měla plné zuby...vůbec jsem nechtěla aby na něj někdo sahal nebo ho nosil, pak jsme se ještě stavovaly k mé babičce a tam,že malýho chtěla vidět sousedka....on pořád plakal, jak jsem už psala, tak jeden. no jemu je teplo-on plače-druhá zase, ne ne jemu je zima...já jsem z toho byla uplně k.o. fakt! pak jsme se vrátili zase zpět k T.rodičům a tam to byl vrchol, malej plakal: a oni zase...jemu je zima...ne jemu je teplo, ne ne on bude mít hlad,,, pak se ho tam pomalu každý snažil uklidnit, začal škytat a zase: když škytá, to je že je počuraný, další nene, to je že je mu zima... apořád dokola, já fakt byla na nervy a až jedna ženská co tam byla, já ji v životě nevyděla, tak si malýho vzala a chovala...prostě bez dovolený...a ještě říkala: no jo to my zkušený babičky víme jak na to...tak jsem byla s nervama už v pr.... řekla jsem Tomášovi že už jedeme domů a bylo na mě vidět, že už těch lidí mám plný zuby, t. mamka se mně pak druhý den omlouvala za tu ženskou....tak nevím jestli to taky tak máte,ale já těch lidí mám fakt plný zuby! jak ho pořád okoukávají a každý radí a já si pak připadám jako neschopná a někdy fakt sama nevím co s ním....

pavlina05
autor
7. črc 2008

lacher, já slavila v sobotu narozky u našich. A stalili se tam tetky a prababička a v neděli zase další tetičky....no měli jsme toho plný zuby§ Jsme s mamkou říkaly, jak nám bylo fajn bez těch návštěv!!
To mě tak štve ten déšť!!
Tak nejdřív vedro, teď zase chčije!!!
Zítra bude už ok, má být 24 stp. a polojasno 😉

janula2008
7. črc 2008

Tak to bude pocasi akorat . I kdyz jak chcije tak mi mala lip spi a vic, fakt jsem to vypozorovala 🙂 . Lacherko, ja uz to tu rozepisovat nebudu, dost jsem to popsala i v jinych diskuzich, ale naprostej souhlas 😉 .

janula2008
7. črc 2008

Jinak Pavli, vše nejlepší k narozkám!!! 🙂

lacherka
7. črc 2008

pavli velká gratulace....jeste dotaz...kdy jste začínaly se sexem po porodu? dodržely jste šestineděli? přítel už začíná byt neodbytný,...ale já mám strach!
ted při přebalování se mi stala pěkná příhoda..🙂 fakt jsem z toh paf 😉 tak jdu Míšu přebalit a co se nestane, taková ta řídká bublající stolice.... tak slyším bublání a jednou trysk, opravdu-vyletělo to z něj jak z hadice, asi musel být hodně natlakovaný, jenže to dostříklo až na moje kalhotky, na nohu a začalo to stíkat po celé mé noze, další loužička dolítla přímo na zem a ještě to stačilo zašpinit i oblečení které jsem měla položené na přebalováku a já nevěděla co dřív, jestli dát malýho pryč, aby neměl špinavé i ostatní oblečení, nebo to utírat ze sebe nebo ze země...hruza a do toho všeho se ještě počural...tak jsem si vzpomněla na přítele, který rozdejchává když se malý pokaká a když je toho hodně, musím přiběhnout já jako pomocná ruka...takže toto by asi nedal... 🙂 škoda, že to někdo zrovna nenatáčel...možná v neváhej a toč, bysme vyhrály!

pavlina05
autor
7. črc 2008

Holky díky, stará páka 😝
No já mám po porodu zítra měsíc, očistky končí, tak jsem MM přislíbila sexík. On už je fakt nedočkavej! Chudák chlap!!!
Ani se nebojím, spíš ta jizva aby nebolela!!!! 😒

Lacher 😀 😀 😀 😀 to se mi stalo u našich, já Aleška přebalovala na přebal. podložce a najednou jako výbuch...a bylo to až na pohovce 😀 😀 😀 😀

ygreen
7. črc 2008

pavli: nečetla jsem celou diskuzi, ale u nás v květnu jedna holčička plakala skoro 3 dny v kuse, a přestože její maminka měla dost mlíka nebylo asi sytý, tak začala přikrmovat Nutrilonem - třeba jen na noc - a hned byl klid. Ale co je bolení vím moc dobře 😲 Zkusili jsme Sab Simplex, pomohlo to ale nic moc, pak jsme začali přikrmovat Nutrilonem comfort - proti kolikám a zácpě, a tomu teď dávám kapky ProBio a Baby Calm a hlavně zlatým hřebem proti prdíkům u nás na květnu je kmínovej čaj po lžičkách během celého dne - 1/2 - 1 lžička kmínu svařená ve 2dcl kojenecké vody a cca 5 minut povaříš.
Jo a ještě prý pomáhá dávat miminko před jídlem na pár minut na bříško.

A já třeba vykoumala, že když jsou vedra, tak má malej často průjem a není mu dobře, tak ječí a nespí. Tak večer, když se ochlazuje a mění se vzduch, tak ho vykoupu, Flatulinem promasíruju bříško a teploměrem nebo rourkou trochu pomůžu od větrů nebo vodnatého průjmu. Pak sice ještě ječí, ale spíš ze zvyku, tak ho pevně chytnu a uchovám do bezvědomí 😀 😀

Jinak já mám kliku a ani v těhu ani po porodu jsem necítila žádnou změnu v emocích. Jsem v pohodě (poporodní depku má spíš manžel, kterej se mnou prošel mym hnusnym porodem a k malýmu si teprve v srdíčku hledá cestu - ale jako tatínek je skvělej 😵 ), ale jednou jsem si tak jako trochu omlátila hlavu o postýlku 😀 😀 když malej ječel a celou noc nespal a manžel byl na služebce 😖 A pro navození vnitřní pohody využívám manžela pokud je doma - prsknu mu Tobiho, nacpu si špunty do uší a jdu si lehnout. Pokud nemá manžel ranní, a nevstává moc brzy, tak si bere první službu a já se vyspim a vstávám na krmení až k ránu. Doma mám bugr a nijak mě to nedráždí, protože když už malej usne, tak si buď taky dáchnu, nebo sem na koníkovi, nebo si čtu a relaxuju. Poklidím když hlídá manža a malej nespí abych ho nevzbudila 😉
Malýho sem rodila 14 hodin, ale nefungovala jsem po hormonální stránce a moje děloha stávkovala, tak šel nakonec císařem. Kojim 50 na 50 s UM. A vůůůbec mě netrápí císař ani dokrmování 😀

lacherka: malej jednou vystříknul lajnu až půl metru od přebalováku na koberec a když jsem ho odnášela, tak mě celou posral - viděla jsem v zrcadle nad umyvadlem, nad kterym jsem držla malýho, jak mi to teče po břiše a kape do umyvadla 😀 😀 a tak jsem malýho šplouchla a přišel domu manžel a viděl čistý miminko a posranou maminku 😀 😀

janula2008
7. črc 2008

Ahoj holky, tak dnes odpo psycho den, nemáte někdo radu jak na řvoucí mimi v kočárku? Fakt už jsem bezradná 🙄 . Nezabírá nic, hračky, hrazdička, dokonce jsme ji pak přehodili i z hlubokýho do sporťáku a taky žádná změna. ☹ . Najezená, přebalená, prostě nesnáší kočárek a vycházky 😒 . Doma jsme ji naštvaně hned vrazili do postýlky, dělali jsme, že s ní nemluvíme a holky takovej hysterák jsem ještě za celou dobu nezažila, uklidňovali jsme ji pak 2hodiny, nebyla k zastavení, úplně z toho dostala řvoucí tik, tak jsem si řekla, že tohle už jí nikdy neudělám, snad z toho nebude mít nějaký psychický trauma 😖 . Naštěstí po koupání a jídle už usla, ale celou dobu jsem ji musela hladit, fakt jsem měla výčitky, že jsme ji nechali tak ječet.Ale zas se bojím, ať si nevychováme malýho teroristu 😢 . Už teď mám z nošení přes den odrovnanou krční páteř a nepodívám se do prava 🙄 .

pavlina05
autor
7. črc 2008

ygreen díky moc za rady. Opravdu dáváte čaj? Já se ptala dr. a ona mi řekla, že čaj ne do půl roku!!!

pavlina05
autor
7. črc 2008

janula2008 • ☹ ☹ ☹
Asi fakt nemá ráda kočárek. Ach jo! Teda radu nemám Jani, ale chápu vyčerpání.
a teda i to, že jste ju nechali vyřvat ☹ ☹ ☹ chu´dátko malý, bude mít z toho ještě trauma. Už nikdy více!!! Na to musí být silný nátury a to my tady teda nejsme!!!!

janula2008
7. črc 2008

My čaj dáváme Pavli už tak od druhýho měsíce po troškách, byl to fenyklový na prdíky, celkem fajn. My se s tím moc nemažem 😀 . Teď jsme teda přesedlali na kojeneckou vodu, protože ji chutná a příjde mi zbytečný do ní lít čaj, natož sladkej granulovej, mám strach aby neměla zkažený zoubky (už se trošku dole klubou).

janula2008
7. črc 2008

A s tím kočákem mně fakt asi hrábne, přece s ní pořád nebudu zalezlá ☹ . Já bych s ní vydržela v parku i 2-3hodinky, máme tu super lesopark, ale když po 20min. zpustí, je to jedině na cestu dom, má hrozný ječák, snad bude zpívat v opeře nebo nevím 😒 .

lacherka
7. črc 2008

jejda holky...kdyby ty děti uměli mluvit a řekli nám: mamko udělej to a to a já brečet přestanu...no to by nám bylo hej....dnes jsem tu měla kamarádku a on celou dobu poknourával, začínám zjistovat, že jak jsem s ním doma sama je klid, jak je tu návštěva nebo jak je doma přítel, tak neusne a neusne....ted leží vedle mě v lehátku, mžourá, ksychtí se a do toho prdí, jak dospělej chlap🙂

ten kmínovej čajík mi říkala mamka, že mám zkusit, jen třeba lžičku, že to pomůže na prdíky,ale ještě jsem nezkoušela
jani: tu konejeckou vodu převaříš-necháš vychladit a pak dáváč? nebo dáváš teplou nebo nepřevařuješ?

mobina
7. črc 2008

Jani a nemůžou to být třeba zoubky, jestli to dělá až teď?
Mě čaj taky doporučila od mala. Lžičku, dvě fenyklového čaje. Určo vlažný, pokojovou teplotu. A do půl roku výhradně kojeneckou vodu a převařit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru