Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
31. pro 2008

holky taky krásný nový rok, je samé krásné chvíle!

pavlina05
autor
1. led 2009

Krásný Nový rok 😀

Jani, tak u nás to vypadalo úžasně. jAK u důchodců. Ájisek nechtěl do 23 hod spát, tak jsme koukali všichni 3 na tv. pAk si zalezli s MM pod deku a v 0:00 přiťukli a šli do hajan. No a Alešek se budil co 2 hodiny.

janula2008
1. led 2009

Pavli, nám malá prokašlala po chvilkách celou noc, má takový hnusný dávivý kašel, tak zítra k té Dr asi budem muset jestli do večera kapky nezaberou 😔 . Tak u nás Silvestr stál za prd, je mi to líto, ale hlavně aby Simča byla v pořádku, snad už si to příští rok užijem víc ☹

pavlina05
autor
1. led 2009

Jani, jj, jde nám především o děti, no ne 😉
My byli také doma jen proto aby byl Ájisek v pohodě.

Dnes jsme přesedlali na sporťáček a musím říci, že je to bezva!!!!! Pořád jsem se toho bála, že to bude brzy, ale je to fakt super!!!

pavlina05
autor
1. led 2009

Moni, tak co stěhování? Těšíš se na plavčo??
Co Zuzka a Sárinka??

lacherka
1. led 2009

Ahoj, já dnes byla k.o. na Silvestra jsem byli doma, otevřeli si pivko a jako přípitek šampus, ale vůbec mi to nesedlo, celý den mi bylo špatně☹ a zrovna Míša za celý den spal hodinu!
Na plavčo no nevím, už vidím, jak plače, tak se toho celkem bojím.
Já ted na baráčku vůbec nejsem T. s mám tatkem to tak spravují a jak pak půjdu jen douklízet, už mám i nějaký vybavení nakoupený. Akorát problém pronajmout byt, snad brzo se najde zájemce,tamta babizna nám jej odřekla, včera mi psal další, ale prý Bystrc je daleko do centra...já nevím lidi radši dají přednost práci než aby si o víkendu oddechly v krásné přírodě. Jinak volají akorát samý realitky, tak uvidím, jestli nám někoho najdou.

zuzanka26
1. led 2009

ahoj holky! Tak naše maličká bude mít brzo 6 týdnů, ale je opravdu miniaturní, všechno je jí pořád velký. 😲 Dneska měla spinkací den, takže teď pláče a tipuju tak do 1 to vydrží. 😖
Režim teda zatím fakt nemáme, jen koupeme ve stejnou hodinu. 😉
No včera jsme byli na návštěvě u známých a Sárinka zrovna docela brečela, ale ne nijak hystericky, ale ti známí mají roční holčičku a prý byla hrozně hodné miminko, takže na nás koukali, prý co to máme za sirénu, byla jsem z toho taková přešlá,jak jsou všichni v pohodě a já mám řvoucí mimi. Chudák Sárinka, přitom myslím, že extrémně uřvaná není, někdy má dny, kdy je úplně zlatá a někdy prostě pláče několik hodin, i když s přestávkama, ale štvalo mě to. Upřímně nemám ráda takové ty úplně pohodové maminy, ty co jsou naprosto v klidu a nic neřeší. 🙄

zuzanka26
1. led 2009

jinak jsme se dohodli s manželem, že příštího Silvestra vypadneme z Prahy někam do klidu, ten náš pes z toho má fakt trauma z těch petard, takže byl omámenej práškama, v noci se klepal zimou, i když tady je 23 stupňů a asi mu nebylo po nich nejlíp. Dneska už to tolik nebouchá, ale příští oslavu nového roku si představuju jinak, taky Sári bude už roční a bude to jiný.

pavlina05
autor
1. led 2009

Moni, já si dala včera 3 dcl vínka a jsem ok.
Na plavčo se těším...ale jak říkáš, už vidím běs v očích a jak řvou nešťastně ve sprchách 😕
Ty jo a já myslela, že se o byt budou lidi rvát?! 😕 To je dost divný?! No jo, to jsou uděsný časy. Lidi dřou jak mourovatí, tak raději leží o víkendech u tv a nezajímá je nějaká příroda. Teda já mám aspoň ten pocit.
my byli dnes s MM a Ájiskem venku a skoro nikoho jsme nepotkyli. No asi byla zima....

Teda nevím co se s klukem děje, včera i dnes usnul v 20:00 a v 21:00 je už jako vyspanej, povídá si, hraje si v postýlce a nemíní spát!!! ☹ 😠

Zuzi, mě štve úplně to stejný co tebe!!!
Já asi trochu závidím, ale přímo mě s....jří, když mi někdo řekne jak jejich mimi nepláče a prospí celou noc.Já jsem akorát tak na...... Ale zase vím, že já mám skvělý mimčo, zdravý!! A oni si to třeba vyberou pozdějc 😀 😀 😀

Zuzi, teda to tak letí, už budeš mít po šestinedělí...fuuuj období a bude bezva 😉
Já Silvestra nemusím 😝

ach jo, tak bych šla spát...ale když Ájisek si povídá......

tAk dobrou všem 😵

zuzanka26
2. led 2009

ahoj, my máme zrovna teď škytavku, což je to nejhorší, protože se pak vzteká a nic nezabírá.
Noc byla celkem ok, akorát mezi 1 a 2 jsem uspávala a nějak nám to nešlo. Ale krmila jsem v půl 1 a pak až ve čtvrt na 7 😔

Je já se taky těším až budeme chodit plavat, to je moc roztomilý, jak se miminka drží těch destiček.
Jinak já jsem ráda, že jsou svátky pryč, ale asi proto, že mi končí to šestinedělí. no ale očistky pořád ještě trochu mám 😖

pavlina05
autor
2. led 2009

Zuzi...no zatím se teda destiček nedrží...zatím jen ječí, klepou se a modrají...
U nás noc celkem ok, kojila jsem v 23:30 a 4:00, takže se lepšíme a já jsem vyspaná 🙂

Dnes mi dojede kamarádka s Elinkou (7 m), tak půjdeme ven, MM šel raději do práce. 😅

janula2008
2. led 2009

Ahoj holky, my jsme marod, máme prý zánět průdušek, antibiotika, kupu kapek, prostě na pytel ☹ .Je to naše první stonání, tak mi je z toho na nic. Malá měla u Dr.38 teplotu, tak jsem zvědavá jak to vyleze večer. Jinak je, ale hyper, i přes to všechno. Nad náma rekonstruují ložnici, takže to už je fakt jen taková perlička, když náhodou vyčerpáním usne, do 5ti minut mi ji sousedi vzbudí ☹ Zuzi, ty noci máš pěkný, to za to buď ráda. Simča dnes zas celou noc prokašlala, snad se to po těch antibiotikách zlepší, akorát že ona vždycky tak hysterčí a háže s sebou u doktorky,že nejde ani pořádně vyšetřit, doufám, že to není nějaký zápal plic 😒

pavlina05
autor
2. led 2009

Jani, no tak to je teda paráda... ☹ hlavně se brzy uzdravte!!!

My byli venku a ája je v rozpacích ze spor´táčku, spal mi 30 minut a pak koukal a koukal. To jsem zvědavá kdy mi odpadne večer.... 😅

lacherka
2. led 2009

taky jsem se právě vrátila z venku. No Jani to nevím co budu dělat až bude nemocnej Míša, snad bude hodně odolnej...tak se hlavně brzy uzdravte

Míša dnes vlezl za psem pod stůl a zase po něm natahoval ruce a šel po packách...ta už před ním pomalu začíná utíkat. Míša si ji oblíbil jako svoji hračku

Pavli no právěže ted je na podnájmu dost blbá doma, tak uvidíme jestli někoho seženeme

Jinak zas ze psa binec z venku, že můžu umývat celý byt, už mě to teda nebaví, jdu si něco ukuchtit na véču

pavlina05
autor
2. led 2009

Moni ☹ ...já myslela, že 2 mladí by to třeba brali..... 😒
TAk Míša má aspoň nějakou živou hračku 😀

lacherka
2. led 2009

jenže všichni mladí shánějí byt tak do 9tisic se vším všudy a to já nenechám, když platím hypoteku a mám to tu vše nové, v podstatě rok starý byt včetně vybavení.

Pavli kdybys neměla nikoho zítra na ven, tak se hlásím, že bychom mohli vyrazit. Tomáš bude v praci a samotné se mi ven moc nechce.

pavlina05
autor
2. led 2009

Moni, ok. MM bude doma, zatím nevím co podnikneme...akorát mi slíbil že vyluxuje..tak se kdyžtak ozvu, ju?

Pa 😵

zuzanka26
3. led 2009

Ahoj holky, taky bych s váma vyrazila, škoda že nejsem v Brně 😉
Dneska je pěknej mráz, doufám, že to ještě vyleze, abych taky mohla ven s malou.
V noci Sárinka krásně spinkala a já blbec jsem se u kojení dívala na nějaký psycho film a pak jsem dvě hodiny prokoukala a nemohla usnout. 😖 Naštěstí jsem to pár hodinama ráno dohnala, moc energie ale teda nemám.
Už se těším an pondělní kontrolu, kolik teda po tom šestinedělí máme. Snad trochu vyrostla.

pavlina05
autor
4. led 2009

Ahoj holky!!!!!
Jak se máte,
U nás ok, i ty noce se lepší. už nekojím co 2 hod, ale po 4-5 hod. TAkže jsem i vyspaná 🙂

zuzanka26
4. led 2009

ahoj holky, jak uběhlo to šestinedělí, tak se nám Sári začíná vybarvovat, přes den docela pláče a vydrží do půl druhé v noci vzhůru, přes den dá jen tak nějakou hodinku v kočárku, prostě živý dítě. Jsem unavená, i když jsem dnes docela vyspaná, večer hlídá manžel, takže jsem od půl devátý večer spala do půl 12, pak jsem krmila, ale pak malá brečela asi do půl 2, moc nešla utišit. Já to sice teď svádím na růstový spurt, ale donekonečna to tak dělat nemůžu.
Opravdu závidím těm, co dají po koupání dítě do postýlky a v noci ho ješt musí burcovat na krmení, aby se vůbec vzbudilo. To já se modlím po každým krmení, ať chvilku spinká.
Pavli to je dobře, i když fakt máš můj obdiv za to, jak jsi to vydržela před tím po 2 hodinách.
Tady na koníkovi ale asi není moc holek, co by měly zlobivý miminka nebo plačící, spíš nacházím samý ty co mají spící.

janula2008
4. led 2009

Zuzi vítej do klubu 😉 kdybys viděla moji na antibiotikách hyperaktivní slečinku,tak změníš názor 😅 vstávala ve 4 (asi 10x za noc bečela na dudel a čaj), od té doby si teď schrupla tak třičtvrtě hoďky a do večera bude fit.Fakt kdo nezažil tak nepochopí, moji rodiče si ji teď než onemocněla vzali 2x ven, ale taky říkali, že jeli se řvoucím kočárkem a mohli se snažit ji zabavit sebevíc, jinak všude potkávali hodný spící mimča. Nechápu 🙂 Ale člověk si zvykne na všechno, já bych už neměnila, aspoň o ní vím a není to nějaká knedlička, kterou za dvě hoďky najdeš tam, kam jsi ji posadila, prostě bude hrozně zvídavá a tím pádem určitě i chytrá 😉 😀 (se tak uklidňuju 😀 ). Tak je pak zkámošíme a bude to hyper dvojka, Verunka od Betky jim může přizvukovat 😀 .

janula2008
4. led 2009

Ono to hrozně rychle utíká, my budem za chvíli už slavit rok, se nenaděješ a vy taky, pak už se ty děti zabaví trošku snad i samotné (my teda zatím vůbec, pořád ji mám u nohy a věší se na mě 😒 ), ale těším se na jaro, pískoviště, koupáky, bude to takový veselejší než ta hnusná zima, kterou já osobně vůbec nemusím 😉

lacherka
4. led 2009

jj na jaře to bude daleko lepší, taky už se těším...u nás zase aktivní Míša se dnes z deky doplazil ke stromečku a urval tak ozdobu, naštěstí jsem to zmerčila hned. Pak jdu umýt nadobí a otočím jsem a on je pod stolem u psa, no pěkně nám vytírá zem. Pes před ním utíká, ale pod stolem je zabarykádovaná, takže neví kudy a Míša se pořád posunuje k ní, celej vysmátej po ní natahuje ruce, no tak to vypadá u nás, už nezůstane na jednom místě na dece, prostě musí pořád cestovat. Včrera jsme si byli sednout s kamarádkou v pizzerce, dám tam Míšu do židličky a on se pořád musí kroutit za něco tahat, prostě nesedí, pak dala malou ta kamarádka do židličky a ta sedí, drží se ručičkama a kouká. Tak mi taky říkala, že takový děti zvýdaví co neposedí budou chytrý..no tak to jsem teda zvědavá🙂

Já se spíš bojím úrazů s takovým dítětem, protože to fakt člověk neuhlídá. Už přemýšlím, že koupím ohrádku a bude si hrát v ní.

janula2008
4. led 2009

Moni, jestli si ti v ní bude hrát tak to budeš mít dobrý, my ji teď složily, protože jen zabírala místo, malá v ní a ani v postýlce (i s kupou hraček) nevydrží ani minutu 😠 😒 prostě ji tam dám a řve třeba deset minut dokud pro ni nedojdu...No já jsem vděčná za židličku s třema popruhama, mít jen jeden tak už z ní letí. Ona fakt doma neposedí ani minutu, těch úrazů se taky bojím, je to děsný ji uhlídat, ale přiznám se, že momentálně s ní chodím i na záchod, prostě ji mám neustále na očích. 😔 A ještě vás pobavím, dnes ráno dojdu k postýlce a své striptérské číslo, kdy si bez problému během chvilky sundá tepláčky i s ponožkama už obohatila i o vyslečení trička s dlouhým rukávem. Takže chrchle, ale sedí v postýlce nahá, jsem myslela, že mě hrábne 🙄 .

pavlina05
autor
4. led 2009

Zuzanko, já znám jednu holčinku z Mk, z Prahy co má uplakanou 5 měsíční!!!!!Adélku. No, nevím jestli ještě žije 😅 dlouho jsem ji na Mk nepotkala 😅
JJ, taky se nechápu jak jsem to mohla vydržet...no musela. ája je hnací motor 🙂

Holky, tak my máme asi doma kliďase po MM: )Ájisek se také hýbe, ale je takový klidnější. Všechno bedlivě zkoumá, přendává z ručky do ručky a studuje. Asi bude po MM. Stačí mu obrázek na dece a on si vyhraje sám. 🙂
Skoro se mu te´d nemusím věnovat.

Pěknou dobrou noc všem 😵

lacherka
4. led 2009

Teda Jani já tě obdivuji, že ještě žiješ! Tak oproti tobě to mám v pohodě....jo a Míšu jsem už párkrát nachytala jak měl ztažený bodýčko ten rukám vyslečený, takže jednu ruku celou holou, fakt nevím jak to udělal, no doufám, te tím to končí a nebude přidávat....

na jiné diskuzi ted psaly holky, jak jim děti kakají na koberec, dají jim do pokojíku nočník a at chodí tam a malá prý přišla do kuchyně za mamkou, nahá-hovínka na zadku i na noze přilepený, takže to rozšlapávala a říká: mami bobek! no a pokaděnej koberec....tak u toho jsem se nasmála...jestli nás to taky čeká🙂

zuzanka26
5. led 2009

ahoj, tak my byly na kontrole dnes v 6 týdnech, tak máme 4070 g a 52 cm, to už je dobrý. Sice nebude žádnej cvalík, asi bude celý život drobek po mě, ale přibírá prý hezky a je zdravá, to jsem ráda.
Ptala jsem se na ten režim a prý to nemám řešit a nechat to na ní, talk uvidíme. Ale abych si nestěžovala, včera večer jí manžel v 10 uspal a od tý doby spinkala a jen jsem jí vždycky nakrmila a zase usnula a takhle až do rána do 8, tak jsem dnes víc odpočatá.
Ve středu jdeme píchnout náušničky, to bude asi řev, ale jsem ráda, že to budeme mít z krku.

pavlina05
autor
5. led 2009

Zuzi super!! A velká gratulace!!
Sláva, hnusný šestinedělí je pryč!! Už bude líp 🙂 🙂 🙂 🙂
Budete píchat naušničky nebo nastřelovat???? není jednodušší nastřelit??

My dnes byli zase venku ve sněhu. Moc fajn 🙂

JAni co Simča? Už je lépe??

zuzanka26
5. led 2009

Pavli prý mi to píchne pediatrička, že prý to nic není. to bude pláč 😔 ale chci to mít z krku.
Zrovna tady píšu jak ráda bych už se nadobro zbavila těch očistků, ještě pořád to není úplně ono. A navíc kousek té jizvy zlobí, zase se mi to otevřelo a něco z toho teče ( 😝 😝 😝 ) ale už to neřeším, prý se to zatáhne samo. 😖

pavlina05
autor
5. led 2009

Zuzi ☹ 😠 😝 ..nějak dloho ty očistky, ne?: já je měla cca 3 týdny. No snad ta jizvička už přestane zlobit!!

My už jsem Ájiska vykopali a už spí, no d 18:40. Teda z něho se stává takový suprový miminko! 😀

Holky, zítra mají být mrazy ☹ Doufám, že nebudou a pojedeme zase kočíkovat!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru