Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
5. led 2009

Ahoj holky, Pavli no vidíš, všechno se může otočit 🙂 jen u nás se to neotáčí, moje máti dnes řekla, že Simča by utahala i tři chůvy 😀 ale prostě asi bude aktivní a temperamentní, neustále v pohybu, nedá se nic dělat. Jinak je fit, sice to v ní ještě trochu chrčí,ale na nemocnou nevypadá ani trošku 😉 No mě teď mrazy neberou, máme být do kontroly doma, tak je to trošku na palici, naštěstí dnes jsme byly u našich, tak to bylo zpestření a fajn.

wsmoulinkaa
5. led 2009

ahoj maminky....já jak to tu čtu, tak vzpomínám na ty bezesné noci. Myslela jsem si že to bude jíst a spát...ale není to tak u každého mimi. měla jsem toto s dcerkou do 2let. Byla najedená, přebalená a pořád brečela....když usla tak na 2hodky a zas byla vzůhu...tak to šlo celý den. Už jsem nevěděla co dělat...a brečela jsem také. Manžel byl na služebkách občas a dělal každý den do večera, tak jsem ho nechávala vyspat. I když o víkendu byl vzhůru on a já šla spát, tak jsem neusla. Její pláč mě nenechal v klidu. A když vedle mě usla a já pak taky, stačilo jen slabé její vzdychnutí a já byla zas v pozoru. Byl to i strach, aby dýchala...... ale to je ten mateřský pud. Chlapy si chrápou a my bdíme. Jooooo a taky jsem kolikrát vylítla s postele a prohledávala rohy u peřin a pod peřinou, ale ona hajala hned vedle, já byla asi mimo. 😀 😀 Taky to bylo vše tím jak jsem si naučila spát semnou na posteli. A dudlík nikdy neměla no hrůza ani pusu jsem ji nemohla ucpat. Jo nebylo to nic moc a dalo by se toho ještě napsat....ale ted nám to dcerka vynahrazuje....do 5let dost zlobila-vztekání, kňourání furt furt adnes je moc hodná. Dodnes na to s mamkou vzpomínáme a ted se tomu smějeme. Ted čekám druhé a modlím se aby to aspon spalo 5h vkuse!!!!!! Tak vám přeji aby to ty mrnouskové přešlo co nejdřív a vy se příjemně vyspinkaly.....vím jaké to je!!! 😉

janula2008
5. led 2009

Jinak s tou jizvou bych se asi Zuzi nenechala odbýt a někam zašla, mně teda z toho nic neteklo a měla jsem to sešitý krásně, to, že mám blbý tělo, který jizvy nehojí, za to už tam nemůžou 😔 . Vidíš jak ti krásně malá roste, určitě to bude lepší a lepší, chce to vydržet 🙂 .Ty naušničky to my jsme zaspaly, pořád jsem jí je chtěla dát a oddalovala to (u dr.strašně plače, minule se i chudinka strachy počurala 😒 ),tak jsme se na to nakonec vyprdly, no bude to holčička bez naušnic a když bude chtít, bude si je jít pak muset píchnout jak moje segra ve školních letech.Hezký večer holky, jdu za chvíli chrnět 🙂

janula2008
5. led 2009

Jeee smoulinko, jak kdybych to psala ja, taky jsem prohledavala ze zacatku i postel jak jsem byla mimo a Simca chrupala vedle v postylce,proste schíza 😀 Tak přejeme, ať máš hodné miminko a neděs me s tim vekem do 5let, ja kdyz vidim, jak dokaze mala s sebou flaknout o zem a vztekat se na ni uz ted, tak si rikam co s ni budu delat nekde v obchode za 2 roky 🙄 dobrou holky a omlouvam se, ze pisu sem tam s diakritikou a sem tam ne, jak mi to padne pod ruku 😵

wsmoulinkaa
5. led 2009

janulka- aha byla vzteklá teda mín ale hodně hodně uknouraná...udělalas tytyty a už bulela a vztekla se. Ale v obchodě byla ok, ale to mě krotil manža....já bych ji tenkrát koupila vše, ale opravdu to bylo tím, že jsme ji nekupovali vše. Dnes jdem do krámu a říká....maminko to stojí moc to nechci anebo až budeš mít penízky...ne že bych ji nekoupila, jen je taková rozumná ted. Ale neboj každý je jiný!!!dobrou 😔

betina
5. led 2009

holky, tak k té schíze, nejsem si jistá, jestli už jsem to nepsala, ale asi ne. asi před 3 týdny jsem se prý v noci vzbudila a volala na manžela-slyšel to z chůvičky. tak přilítl do ložnice a já říkala:To dítě leze, to dítě leze. MM se podíval do postýlky, malá samo chrněla a já držela v náruči našeho psa 😀 prostě magor 😀

lacherka
5. led 2009

jo jo taky jsem malýho hledala v posteli, usínala jsem s ním v posteli a pak ho dala do postýlky, v noci jsem se najednou vzbudila a hledala ho v posteli, ale uplně magor, začala jsem převracet peřinu kde je, pomalu řvat, že jsem ho zalehla, že tady není. ale bylo to tím vyčerpáním, prostě najednou nová bytost, malá, křehká, já unavená, nevyspaná a strach o něj. T. už se smál, že jsem blázen že to není normální, že malý leží v postýlce, já se vzbudím a hledám ho v peřinách jestli tam není, ted se tomu taky směju,ale před tím ten pocit byl hroznej, myslela jsem, že jsem mu něco udělala

já měla očistky taky myslím 3týdny a v 5týdnu mi začala menstruace na gyndě mi dali antikoncepci při kojení, prý budeme špinit a já tu menstruaci měla v kuse 6měsíců! po3měsícech jsem to říkala dr...a ona to je normální to se spraví, ale další 3měsíce a pořád stejný...ted už mám normální antikon, tak snad už konečně bude klid!

Jo jo Pavli prosím mysli na mě s tou gyndou, ju?

marcelka_88
5. led 2009

Nazdáááár tetyyy 😀 !

Já už tu nebyla, tak strašně dlouho, že se opravdu za sebe stydím 😅 ! Přiznám se, že jsem nedočítala, jediné co mě dostalo, tak to psala BETINA o tom jak volala na manžela, že to dítě leze 😀 😀 😀 , jsem se pobavila :D!

Jinak u nás spousty nových věcí, tedy aspon pro mě 🙂 ! Malej je pěknej rošták, naučil se pištět a prskat, takže občas si nemůžu ani s nikým pokecat, nebo malej když spustí, tak nejde nic slyšet... Už se pěkně překuluje, ale jen ze zad na bříško zpátky mu to už nejde, snaží se lézt, ale to taky nejde, takže jen strká kolínka pod sebe, vyčpulí zadek, ale hlavu zaboří do země a hrozně se vzteká, že se nic neděje 😀 ! Přitahuje se krásně a sám za ručičky do sedu, nooo a už objedváme, už dáváme i masíčko 🙂 ! Chodí spát v sedm a jednou za noc se budí na jídlo, jinak někdy spí tvrdě jindy se zase každou chvíli budí na dudlíka... Vánoce byly super...

A co Vy ? Jak se máte ? Nějaké novinky ? A co mimča ? Povídejte přehánějte... 🙂 Tak Vás zdraví Marcelka a Matyášek

pavlina05
autor
7. led 2009

ahoj holky!!

My se máme dobře, dnes jdeme zase s míšou a Moni plavčit. TAk se už teď chystám na řev 😅

Včera jsem sem psala dlohý přízpěvek, ale nějak to blblo, takže tady nic není 😖

Nici u ás ok, lepší me se. A dny jsou ukázkové! Aleš je jedlík a děsnej pohodář. Vzteká se jen u oblékámí!!!

Pěkný den všem 😵

sharon2
7. led 2009

ahoj holky, po dlouhé době vás zdravím 🙂 nestíhám dočítat, tak jen doufám, že mimískové spinkají lépe 😉

smoulinko....moje starší dcerka říká to samé....až budeš mít penízky, nebo jen jestli to není moc drahé 😀

beti...a nemel z toho pes šok? 😀 hihi, takové probuzení 😉 u nás vystřeluje v noci manžel, že Juli nedýchá nebo dýchá divně nebo se dáví a tak pod. Já tím, že s ní jsem pořád, tak mě obvyklé zvuky vůbec neproberou 🙂

zuzanka26
7. led 2009

ahoj holky, tak my už máme náušničky, jsem ráda, že je to za mnou, doktorka mě tam nepustila, když to píchala a jak jsem jí slyšela křičet, tak jsem nabírala taky, ale je to pryč a pak se hned uklidnila. Pak jsme ještě byli na kyčličkách, je to dobrý, ale za dva měsíce jdeme znova, asi jen na kontrolu.

Když tady čtu jak holky prožívají různě to mateřství, tak jsem ráda, že ještě nejsem úplnej cvok 😀

janula2008
7. led 2009

Zuzi: to příjde 😀 😀 ne, dělám si srandu 😉 holky, tak my měli dnes celkem hnusnej den, pořád jsme kvůli nemoci zavřené doma a to je na bednu, k tomu malá spala jen 30min. od 4 ráno, tak ji celej den zabavovat bylo hustý a samozřejmě už pak byla uřvaná a protivná. Od půl sedmé naštěstí chrní a já vybírala pro ni dárečky k narozkám, máme už vybráno bazének k našim na zahradu, golfky pro panenku a právě tu první panenku,naši ji ještě koupí odrážedlo a tím asi končíme, tento týden ji chci koupit hlavně lepší sporťáček, takže už i tak budem vycinkaní až až. Jak se uzdravíme tak bych se hrozně ráda s Váma Moni a Pavli domluvila na nějakej ten aspoň chvilkovej sedánek, třeba se ještě někdo přidá.Jak se líbilo plavčo???Sharon, opět tě vítáme, četla jsem jak máš zlaté mimi, gratuluji a tiše závidím 😉 ale já už bych tu svou dračici nedala i když dává zabrat 😀

marcelka_88
7. led 2009

Ahooj, tak jsme dnes byli poprvé na kurzu plavání a super... S Matym jsme byli už jednou v bazénu sami, ale tady se mu hrozně líbili ty děti.. Byl skvělej !

Jani: Vy jste nemocné ? Copak Vás skoolilo ??? Jsem koukala, že malé už je 10. měsíců to je hrůůůza, jak to letí... Si pamatuji, jak jsem sem chodila ze začátku a to jí bylo tušim 6. měsíců : ) ! Byla stejně stará jako je ted Maty 🙂 !

Moni a co Vy ? Co malej ? A jak jde baráček ? Tedy pokud se nepletu, ale stavěli jste, ne ?? A co s přítelem ? Už je všechno dobré ???

Pavlí super, že je Alešek, tak hodnej kluk 🙂 !

A zbytek si nepamatuji a nebo neznám, ale taky mi můžete napsat 😀 😀 😀 !!!

lacherka
7. led 2009

Ahoj holky a Marcelko, já si říkala, kde se touláš!
Musím psát rychle ještě mám spousty práce a taky mi doprala pračka!

Marci nestavěli jsme,ale máš pravdu, kupovali jsme baráček a je fakt, že tam je ještě hodně práce, hlavně zateplit, ale hlavně,že jsem se dobojovali k tomu a je náš!
S tím pískotem to znám, někdy se s T. ani neslyšíme, Míša piší a piští tak i ráno, když se vzbudí a vidí, že mi spíme, vidí na nás přímo z postýlky, leží na břichu hlavu vystrčenou ven a piští, že nás vzbudí, jak vidí, že se mu to povedlo, tak se začne smát! no je to fakt dábel! Dělá naschvály a je to pěkná potvůrka...Míša dělá to samé co Matyášek, ted už se klouže po plovoučce po půlce bytu, neleze ale odráží se a po břichu se klouže a to i s tou hrací dekou, rve ozdoby ze stromku, jehličí, dnes si ho málem dal do pusy, bere psovi hračky a okusuje mu ty žužlací kosti, no a dělají se mu pořád koutky, ale asi se není čemu divit..

Holky a co kdybysme ten srazík udělaly u nás na tom baráčku? Ale chtělo by to někdy jak bude pěkně. Pavl, to bude mít ke mně kousek, akorát Jani ty to budeš mít asi z ruky...ale kdby tě tam drahý hodil autíčkem.....no nebo klido někam přijedu, není problém, jen že byste to u mne rovnou prubly

Jinak plavčo dneska fakt super, je vidět strašný pokrok oproti minule! ani jsem to nečekala, kluci už lepší, ve vodě super! a v šatnách a sprchách no to je boj! to asi ještě potvrá, je to přece pro ně víc stresové, cizí prostředí a hlavně to položení na zem se jim nelíbí. Byla s náma dnes i paní co měla dvojčátka, tak jsem ji obdivovaly, no já bych to teda nedala, no prostě všechno dvakrát, ale myslím, že dětičky jsou hodný, ve vodě trošku plakaly, ale byly tam poprvé, no to my jsme byli horší.
Z plavča mám dobrý pocit, a hlavně jsem dnes nebyla vyřízená, tak jak minule....Pavli za chvíli to zvládnem levou zadní🙂) NO STRESS🙂)

Marci, jo jo Tom je hodnej...dneska mě tak překvapil, že pro mě dojel k tomu plaváníčku, abych byla rychle doma, dojel z práce odvezl mě dom a pak zase do práce, tak jsem byla vyvalená, protože jsem ho tam absolutně nečekala, tak to bylo milý překvápko!
A co ty a přítel-zlobí nebo nezlobí?

ja jdu na tu pračku

pavlina05
autor
8. led 2009

ahoj Marci!!! JAk se máte vy??Tak MAtýsek jako vůbec neplakal v plaváníčku?? Ani když plakali druzí?? to naši kluci, teda Ájisek a Míša od Monči když brečí jeden, tak začne i ten druhý.
co Majinka? chodíte někdy spolu ven??? Ti už jsou naprosto spoky, že?? 🙂

Zuzi, no jak píše Janča, to přijde 😅 Já se vnoci probudím, dlachmám peřinu a mám pocit, že chovám Ájiska. Pak koukám a on je v postýlce a spinká. 😅

Moni, já také prala ještě večer 😅

S tím srazíkem bychom teda už měly něco udělat 🙂 JJ, Moni bezva nápad. Teda aby to nebyla pro tebe přítěž....Já se přizpůsobím kdekoliv 😀

Moni, mám úplně stejné pocity z toho našeho plaváníčka. JJ, vše jsme zvládly bravurně. JAk říkáš, ty šatny a sprchy chvíli potrvají...ale jinak vše OK. Jo, ještě ta šoková vanička 😅 😅 😅

Jinak všem dobré ráno..no skoro poledne. TAk my jsme zase splai jak zabití 🙂 do 9:15. Aleš je prostě celý taťka, spáč 🙂

Dnes je nádherně, tak hola ven!! No JAni a co vy a nemoc???? Kdy už se jí zbavíte??? ☹

pavlina05
autor
8. led 2009

Ahoj holky!!!
Tak já dnes uvařila Ájiskovi dýňi Hokaido, no mňamka!!! 😀 😀 😀
Pak jsme byli na 6 km vycházce, také paráda.
A co vy?? 😀

aknely
8. led 2009

ahoj holky, procitala jsem si tuhle diskuzi, i kdyz ne celou, ale rada bych tu napsala sve pocity, jinak se asi zblaznim. Nase mala bude mit za tyden 2 mesice. U nas to bylo tak, ze manzel si teda miminko pral vice nez ja, ja se totiz bala tech starosti a protoze jsem jedinacek, tak mozna jsem byla trosku sobec a nechtela jsem nejake starosti navic. Ted mame malou a ja zjistuju, ze mam asi ty poporodni deprese. Porod jsem mela taky dlouhy a kdyz mala vykoukla na svet, tak jsem se na ni ani moc nechtela divat. Jak si nekde ctu, jak jsou maminky stastne kdyz uvidi poprve sveho clovicka, ja to teda necitila. Doted se o ni staram jako bych byla robot...proste ze je to povinnost..vim, ze to zni asi hnusne, ale nevim jak dal. Myslim, ze ji v koutku v srdicku nejak rada mam, hraju si s ni, ale ty poporodni deprese se mnou delaji asi sve...brecim, ze nic nezvladnu, ze nic nestiham, ze se o ni nebudu umet starat a hlavne me porad boli to, ze k ni necitim porad takovou tu velkou lasku, kterou bych asi mela uz citit? Nevim...Kamaradky jsou blahem bez sebe ze svych miminek a to vim o jedne kamaradce, ze taky otehotnela nechtene a na mimco se taky moc netesila. Dneska jsem byla na kontrole na gynde po sestinedeli a doktor me poslal na psychiatrii, ze pry to muze vest k horsimu. Ja prave nevim, jestli mam pockat a jestli to odezni samo, nebo mam k tomu doktorovi opravdu jit a on mi da nejake prasky. Jsem fakt zoufala, nevim co dal. Jsem s ni i porad zavrena doma, nikam nechodim, nechutna mi. Dneska jsem sla po dlouhe dobe sama do Tesca...to byste neverily jake to bylo odreagovani, prijela jsem domu uplne stastna a citila jsem najednou ze vsechno zvladnu. Ale ted se priblizil vecer, jsem sama doma a je to to same. Odezni to nekdy nebo to mam resit pres toho doktora? Prosim, jestli ma nekdo podobne prozitky, at napise, budu mu vdecna.
dik ... ☹

aknely
8. led 2009

pavlina05....kdyz jsem si cetla tve prispevky, jsem na tom uplne stejne...k ranu se budim se sevrenym zaludkem nervozni jak pes, manzel jde rano do prace, tak mu rikam at je potichu, at zhasina at malou nevzbudi, jen abych nemusela k ni vstavat...ja se asi zblaznim...a to uz mam po sestinedeli ☹

betina
8. led 2009

aknely,

myslím, že je to normální...určitě pro ty, které zakládaly tuto rubriku a které do ní přispívají 😀

1) na kecy o absolutním mateřském štěstí, když uvidíš poprvé své miminko se vyser (omlouvám se), ale jsem na to fakt háklivá
2) to víš, že to bude trvat nějakou dobu, než se naučíš žít znova, proč znova? protože se ti život změnil a to úplně radikálně

měla jsem svou práci, kterou jsem měla hooodně ráda a byla jsem doslova workoholik. Už samotné těhotenství byl pro mě horor, ale taky způsobené neustálým strašením doktorů, že těhotenství neprobíhá úplně optimálně. Užila jsem si až 9.měsíc a to jenom chvilku. Po porodu, který skončil císařem, mně dlouho trvalo než se vše zhojilo, jak šrám na těle, tak hlavně na duši. taky jsem brečívala, bála se, že nebudu dobrá máme, že je to katastrofa a tehdy jsem říkala manželovi, že kdybych to věděla, nikdy bych do toho nešla 😢
miminko se, podle mě, začínáš učit milovat postupně, já to tak teda měla. Naučila jsem se být s ní sama doma a se psem a nebát že, že to nezvládnu, ale trvalo to dlouho. Naučila jsem se poznávat její pláč a ne bezradně breřet vedle ní, protože sem nevědal, proč ona pláče. Naučila jsem se zase radovat ze sluníčka, z toho, že nás čeká nový den. Předtím jsem se modlila, aby spala co nejdýl, aby byl den kratší 😢
verunka má ted 3 měsíce a jeden týden a i když je to malej raubíř, neumím svoji lásku k ní popsat, ted jsem neskonale štastná, ale zárověn totálně vyčerpaná...a o tom to je. Budou se ti mísit pocity a střídat nálady, protože i únava je hrozná...ale až se na tebe miminko poprvé usměje nebo ti jen tak u kojení chytne ruku...brečíš znova, ale štěstím.

šestinedělí je blbý, ale krátký....delší dobu ale trvá naučít se žít jinak a štastně a to chce čas...držím pěstičky

zuzanka26
8. led 2009

aknely bety má pravdu. Vyprdni se na všechno a na všechny. Hlavně neposlouchej, jak jsou všechny maminky hned po porodu šťastné, já myslím, že každá normální ženská potřebuje čas aby se s tím srovnala.
Já jsem tady taky řešila svoje nálady a hlavně jsem měla problémy se spánkem, to se uvádí jako typický znak deprese. Ani teď si nejsem jistá že jsem úplně ok, ale je mi fakt líp než na začátku, prostě to záleží na tom jakou máme noc a tak. Přes den nespím ani kdybych mohla, prostě nazaberu a rozčiluje mě jak každý říká, spi když spí miminko, to já bych ráda, ale nejde mi to.
A u tebe vidím jako dost důležitý to, že když jsi vyšla mezi lidi do Tesca, najednou ti bylo krásně. Prostě potřebuješ lidi, tak opravdu hodně choď ven, stýkej se s kamarády jak to jde, já teď hodně zvu lidi k nám, protože neumím být sama a když přes den nemám nic v plánu, jsem celá nesvá. I zkouším jít třeba do kavárny, kde se nekouří i s tím riskem, že bude malá řvát. Včera jsem byla u kadeřnice, celou dobu jsem jednou rukou houpala kočárek, ale zvládly jsme to.
A nevím, jestli jít k doktorovi, ale pokud by ti pomohlo se z toho třeba vykecat, šla bych k psychologovi, ne hned k psychiatrovi, to je pak zbytečný cpaní se práškama ne? Docela dobrý článek je v Marianne o poporodní deptresi, ale tam je popsaný opravdu dost děsný případ.
Aknely, určitě napiš!

motylek
8. led 2009

Aknely, malá je tak krásná, fakt moc pěkňoučká. Nic si z toho nedělěj, to se srovná. My byli doted v pohodě a poslední týden mám pocit, že mám popůlroční poporodní depresi. Malej pořád knourá, nic ho moc dlouho nebaví, nechce jíst, skoro přes den nespí (3x po 20min.-30min.), večer jsem totál vyřízená. U jídla brečím, protože mi nechce nic jíst, prohýbá se do oblouku a jen co přiblíží lžička, tak spustí hysterák. Tak já se tou bezmocí rozbrečím taky. No a to byl takový zlatý miminko. Nevěděli jsme co je pláč. ted už to víme ☹

aknely
8. led 2009

ahoj holky, dik moc za podporu. Je to fakt tezke obdobi. Me jde hlavne o to, zda ji opravdu nekdy zacnu fakt milovat...jestli tenhle pocit nezajmu a zatim skoro zadne materske lasky se nekdy zmeni v tu opravdovou lasku 😒 Doufam, ze tohle nebude trvat treba i rok nebo vice a ja na malou budu porad civet jako na vetrelce. Jestli to neni to, ceho jsem se pred otehotnenim bala a to je, ze jsem miminko jeste nechtela, protoze jsem se necitila byt pripravena a nechtela jsem zadne starosti....proste mi to vyhovovalo tak jak to bylo. Jak psala betina...taky si preju, at malou jen nakrmim a at porad spi a "da mi pokoj". Strasne me treba ted vystresovalo a uz jsem byla fakt zoufala, kdyz jsem pred 2 tydny prestala kojit, jelikoz mala malo pribirala a jakmile zkusila flasticku, tak uz prso nechtela. Takze jsme na doporuceni mudr najeli na Nutrilon a ja jich vyzkousela vic, jenze z jednoho mela boleni briska, z druheho tohle a z tretiho tamto...brecela jsem uz zoufalstvim. Proste se jen snazim najit vyhovujici mlicko pro malou a ja z toho mam takovy stres, ze se asi zblaznim. Manzel me uklidnuje, ze prece o nic nejde, ze najdeme vyhovujici mlicko a bude klid, jenze manza je oproti me klidas a pohodar, bere to jinak.

pavlina05
autor
8. led 2009

aknely 😵 😵 😵
Plně tě chápu. Já měla stejné pocity a trvaly bohužel 8 týdnů!!! Sevřený žaludek, strach, černo v myšlenkách...Už jsem vážně zamýšlela o odborné pomoci. Ale MM mě ujistil ať počkám po tom šestinedělí. PAk se vše obrátilo. Ale byla to hrůza a nerada na to vzpomínám!! Teda pořádně mě to začalo bavit až tak ve 3 měsících. A teď to teda stojí za TO!!!

akne, cítíš to tak pořád, celý den?? nebo jsou i chvíle, kdy jsi šťastná, líbáš maliu a jsi spokojená??
Já měla tyhle výkyvy někdy,...
No mě teda šestinedělí přišlo děsně dlohé 😝 😝 😝 ještěže jsem založila tohle téma, jinak bych už byla u Chocholuška. A to vážně!!!!

Já myslím, že se mateřství učíme postupně. Tak třeba já jsem otěhotnět chtěla. o první mimi jsme přišli, potratila jsem v 11tt a nechalo mi to pěkný šrámy na duši. O to více jsem byla happy při dalším těhu, užívala jsem si jej a těšila se jak to jen šlo. A pak Císař a hup...nevím, vše se obrátilo a štěstí ufrnklo. Depka, stres,...a brekot. Ale až časem jsem pochopila tu obrovskou zodpovědnost a tu lásku, to obrovské štěstí!!!! 😵

akne, já bych ještě nikam nechodila...vykecej se tady....no tedy pokud ti to trošičku pomůže. A ven choď!!!
A choď sem, my ti pomůžeme 😵 😵 😵 😵
Máš skvělýho chlapa!!! A ner to zase jako výhodu ten Nutrilon 🙂 , můžeš zase vyrazit na nákupy, do kina a manža pohlídá 😉 neškodí si na chvíli oddechnout. Já kojím už 7 m a malej je závisláček!!

Aknely, jsem ráda, že jsi tady a věř, bude líp. Jen vydržet ty hnusný týdny na začátku!!! 😉

pavlina05
autor
8. led 2009

aknely
...teda ta vaše holčička je nádherná. Ona i v porodnici byla taková heboučká 😵 A jméno má krásný!!
Holky, tady se scházejí samá krásný maminky a miminka 😀 (si věřím, co?)

pavlina05
autor
8. led 2009

....holky, MM v hospodě, tak tady sedím už 2 hoďky a brouzdám po netu.
moni, řeším te´d jídelní židličku a nevím jakou...a autosedačku také nevím, ach jo!!
Mě ty jídelní židličky připadají děsně mohutný do toho našeho panelákovýho bytu!!!!

...to je divný, Ája se ještě neprobudil na kojení 😀 , že by necítil poblíž mlíčko???? Teda to je dobréé 😀

TAk dobrou všem kočky.

janula2008
9. led 2009

Ahoj holky, jdeme vás zase pozdravit 😉 Aknely, přečetla jsem si tvůj příspěvek a taky ti zkusím aspoň říct jak to bylo u nás. Já do těhotenství ,,spadla" tak nějak ve 23 letech, takže na tuhle dobu myslím celkemvěkově brzo, dalo se to čekat, s přítelem jsem 9 let a tak nějak jsme to plánovali,ale nečekala jsem, že to půjde tak brzo, myslela jsem, že ve fázi snažení budeme tak 2-3 roky, protože u něho byly po přiušnicích nějaké problémy.No, celé těhu jsem měla bezproblémové, pracovala do poslední chvíle, postupně se i začínala těšit, ale i tak jsem měla pocity,kdy se to ve mně mísilo.Ty první pocity po porodu byly super, ale tak druhý třetí den jsem teprve začala chápat, co všechno starost o mimčo obnáší (ségra je o dost mladší a kámošky jsem měla bezdětné,takže jsem se fakt dost divila 😀 ) a ještě teď si pamatuju, jak jsem Lukymu plakala beznadějí na chodbě při návštěvách, že se o malou nezvládnu postarat, že do konce šestinedělí určitě s mojí péčí nepřežije. Doma jsme byly čerstvě přestěhovaní, bez netu, malá přes den nikdy nějak nespala, je hodně uřvaná, docela nerada tak na první tři-čtyři měsíce vzpomínám. A upřímně, taky jsem na ni koukala jak na vetřelce, žádná omračující láska mě k ní přes nos nebouchla hned po porodu,byla jsem vyčerpaná, modlila jsem se za každou chvilinku jejího spánku,ať mám klid.Ale...postupem času je to opravdu o 1000 procent obrat, chce to čas Aknely, teď ještě s tebou hážou i hormony. Tím nutrilonem máš výhodu,že opravdu můžeš sem tam vyrazit do města, hezky zaukoluj taťku, ať ti taky pomůže, pěkně ať pomáhá od začátku.Můj Luky je skvělej, umí se o malou postarat stejně dobře jak já,ale to je asi tím, že jsem opravdu od začátku často někam odbíhala 🙂 .A ještě k té malé:čím je starší,tím ji miluji víc a víc, je to sice pořád náročný a únavný, mám děsnou aktivku co později jak v 5 ráno nevstává,ale i tak je to prostě naše sluníčko, když se zakření,člověk by se pro ni rozkrájel. Neboj, bude to lepší a lepší, ale u nás to začlo být hodně v pohodě až tak od 5měs.dál, je to asi individuální. Chce to vydržet, jinak kdyby ti bylo hodně zle,tak myslím, že za pokec s psychiatrem nic nedáš 😉 uff to je příspěvek,omlouvám se.

janula2008
9. led 2009

Moty, jak to, že se to o vás tak zkazilo??To je mi líto, neboj to zas přejde, třeba ho bolí zoubky 😢

janula2008
9. led 2009

Zuzi to je fajn, že už je ti líp než na začátku 😉 Ony ty dobré a špatné dny se střídají do teď, ale většinou už si to tak člověk nebere a stačí mu,že se vykecá tu 😉 já si stěžuju tady pořád 😀

zuzanka26
9. led 2009

Jani jo dík, já už teď nad doktorem nepřemýšlím, opravdu se stačí někde vykecat a je to lepší.
Já jsem včera byla na kontrole po šestinedělí, ta jizva je prý ok, ten malý kousek co mě zlobí už se prý sám zatáhne, asi se objednám na ten laser, jestli to pomůže, ať to vypadá líp.
Jediný co mi zůstalo z těhotenství a nemůžu se toho zbavit je, že se mi dělají pupínky a to jak na obličeji, tak i dole mezi nohama, i gynekolog si toho všiml, jenže to je zase kožní problém, podle mě to souvisí s únavou, s tím, že možná nemám ty správný vitamíny, nevím pořád totiž co vlastně mám jíst, tak to tak nějak odbývám, nechci zkoušet nic, kde je cibule a tak.
Co vlastně holky jíte když kojíte?
Já tento týden zkouším kojit bez kloboučků, zatím to ujde, doufám totiž že bez nich malá přibere za týden víc, v pondělí si jí dojdu převážit. Slyšela jsem, že s těma kloboučkama si to dítě vezme víc vzduchu a mlíka míň.
Je to divný, mě prsa vůbec netečou, jen když po kojení si to zmáčknu, tak se objeví kapka a vlastně jen z toho, že malá kaká vím, že tam nějaký mlíko je

aknely
9. led 2009

ahoj holky, dekuji moc za prispevky. No, taky doufam, ze se to zlepsi.
pavlina05...jj, jsou chvile kdy ji pusinkuji, ale porad to neni takovou tou laskou, kterou bych pritom asi mela citit uvnitr. Dam ji pusu, kdyz se na me zasmeje....a smeje se krasne, fakt..hlavne na me, no 😉 Ale reknu ti, ten sevreny zaludek, to je hnus...mam to od sameho rana, cely den az do vecera...no proste porad. Ja uz mela ale tenhle problem od stedni skoly, vzdycky kdyz se prihodi neco, s cim si nevim rady, tak tenhle sevreny zaludek zacne pracovat. No, a tohle je taky velka zmena a tak, takze s tim mam problemy zas ted s tim mrnousem. Snad to opravdu zmizi a budu ji mit moc rada, kez uz by to bylo. No, vcera jsem se citila jakz takz, s dnesnim ranem zase sevreny zaludek...se zblaznim. Male kdyz davam Nutrilon, tak mi ho pekne jedla, odbrkla si, ale vzdycky to obrkavani je s placem...tak nevim. Hlad snad nema, protoze vidim, ze tu flasticku dopiji uz tak na silu. Ted mi to zacala ke vsemu pri odbrkavani trosku odblinkavat. Ja se zblaznim, a pritom minuly tyden v pohode. Prece dobre najedene miminko by po papani melo byt klidne, najedene, nebo ne? Mi vzdy pri odbrkavani place. Zkusila jsem ji dat jednou teda papani navic, jenze to vyblila, takze mi to nedava smysl. Hlad by teda nemela asi mit, kdyz to vyblinkala.
Myslite, ze s tim doktorem mam pockat? Muj manzel je teda proti tomu, abych tam chodila. Nerek mi zatim nic, ale vim, ze by rekl, ze delam unahlene zavery a ze jsem zbrkla, ze chci jit hned k doktorovi, kdyz to jsou teprve 2 mesice, co mame malou...ze se to zlepsi. Ja se jen bojim, at to pak neprejde fakt k horsimu a budu v nervach, v depresich jeste vic a pak se z toho zblaznim. Taky nechci jit k psychiatrovi abych jedla nejake prasky, ktere pak treba nekdy vysadim a budou mi treba chybet a stane se ze me jeste nejaka zavislacka na lecich 😖
zatim diky holky moc ☹ 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru