Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
12. led 2009

ahoj holky, no my máme dnes den! Vedle sousedi celý den vrtají, nad námi zase řežou, dopo nemohl M, vůbec usnout, ale už plakal, jak je unavenej, nakonec usnul v kočárku, potom začal lozit ke kvítku a otrháat listy, ted jsem ho nachytala jak si do ruky nabral hlínu tu spinavou ručičku plnou hlíny si začne prohlízet a rozdělávat takže vše vypadalo na plovoučku, pak si tu ručku začne o tu plovoučku otírat a pak si ji zase celou prohlížet a rozvírat....nakonec ho dám na deku, takže ta taky od hlíny a on se k tomu poblinkal a potom si do toho lehl a začal se na mě usmívat. no nejsou ty děti kouzelný? takže jsem ho celýho převlíkla a u té příležitosti se i pokakal!

betina
12. led 2009

zuzi,

taky ale záleží, jak ryhle pije, na délku kojení se moc nedívej. Mně verunka přibírá krásně a nekojím déle než 5 minut a to z obou prsou, prostě nacucne a jede. pak se taky začne ošívat, že už nechce, dřív se vztekala, ted se směje 😀 a má ze mě srandu, že jí prsa cpu do pusy

zuzanka26
12. led 2009

tak jsem se vrátila od doktorky, je to v pořádku. říkala, že je to asi tím, že jí bolí bříško, že jí mám zavinout do klubíčka a mačkat to břicho. Přibrala mi 200 g za týden, to je dost, tak jsem ráda, že nemusím nijak dokrmovat. Ale myslím, že to je tím, jestli kojím v noci víc nebo míň. Minule když jsem byla na vážení, měli jsme noc, kdy jsem jí 7 hodin nekojila, a dnes jsme kojili po 3 hodinách v noci, sama to tak chtěla.
Tak prý mám střídat prsa a bude to ok a je jedno jestli s kloboučkama nebo bez.

pavlina05
autor
12. led 2009

Ahoj holky!!!
To je zima jako v Rusku 😠 😝

Moni, no fajn.. 😒 když Vám tam tak vrtají. Asi si říkají, aby jste si tam těch posledních pár dnů užili. PAk budete ve svém a budete si užívat toho ticha 🙂 Míša je drak podle Ájiska. Ten je teda kliďásek. Teď si uvědomuji, že už u mě v bříšku byl strašně klidný a nenadělal tolik pohybů jako jiné miminka. je po tátovi 🙂

Zuzi, a jé..to je kolika!!! to my měli celé 3 měsíce!! fuuuuj!!!! JJ, také poloha na tygříka u nás zabírala!!! 😉
My jednou přibrali za 14 dnů 800g!!!! Tehdy mi dr. říkala jestli jej nepřekrmuji...?? Já kojila co 2 hodiny, on cucal, tak jsem dávala...no a pak řval a řval....i 4 hod vkuse. Kroutil se jako červíček. Pomohly jen třešňové pecky z DM a ta poloha.

A co nového holky???
U nás: Ájisek už skoro kolínkuje 🙂

lacherka
12. led 2009

Pavli no vidíš kolínkujete, počkej za 14dní bude dělat to co Míša, připrav se na to🙂 A v tom kočárku jak spal, tak se probudil a já koukám, že on v tom kočárku sedí a ještě tak nějak se otočil na bok, aby na mě viděl,...no děs, to bylo poprvý co si z leže sám sedl. On to bude drak, včera tady byla mamka s jejím přítelem a ten říkal, že je vidět, že si s ním ještě pěkně užijeme..

Jinak Pavli mám asi taky spoluobjednavačku na Next! Dneska prý mrkne na stránky, tak jsem zvědavá co vybere🙂

pavlina05
autor
12. led 2009

Moni, no tak jak za tím Míšou budeš běhat, tak už tě nebude vidět 😅
Moni, tak kdyžtak ty objednáš ze svou a já s těma svýma 😉 Bylo by fajn mít dohromady objednávku velkou a mít mega akci na libru, ale tu asi nedávají, co?? 😎

MM bude te´d vrtata v pC, tak mám utrum. tkže dobrou všem, klidnou noc 😵

lacherka
12. led 2009

asi lepší už to nebude🙂

včera mně mamka sprdla, že prý jsem hubená a že nic nejím, přitom mně vidí jednou za 14dní, přitom já ted jím celkem dost, pořád otvírám ledničku a hledám dobroty

jo a dneska se mi zdálo, že jsem rodila a asi hned po porodu jsem stála někde na recepci, přiletěla tam sestřička a říká: tak je to krásný chlapeček! a na té recepci se mně ptali jak se bude jmenovat a já že nevím, at mi dají kalendář a pak jsem jim řekla, že to je těžký, že by to bylo nadlouho to takto vybírat, jaké se ted davají jména a paní ř. David a já jo Davídek, to je pěkný jmeno tak to bude David. A pak jsem přemýšlela jak to budu dělat, dvě děti jedno 7m a druhý novorozenec, kojit po dvou hod a jak s ním pojedu domů, vždyt mám přece jen jednu autosedačku pro Míšu a co s tím Davídkem🙂 mě už z těch děcek asi hrabe.

pavlina05
autor
13. led 2009

Moni 😀 😀 😀 JJ, hrabe nám všem. Já celý dny mluvím jen o Ájikovi, co dělala jak se měl, co má na sobě, co jedl. jsem opravdu jak pako!!!!

ahoj holky!!!
tak jaká???

ZAse zima ☹

jAni co Simča? už je to lepší????

U nás noc nic moc. Buzení po 4 hod a k ránu zase po 2 hod 😝

janula2008
13. led 2009

Dobré ránko,tak nám taťka dneska došel domů z práce až ve 4 ráno,neodjel jim kamion se stánkama, protože tam měli problémy,pos.ala se fréza a dělali to na poslední chvíli,takže zatím je tu s náma doma a je to fajn.Výsledky krevního obrazu jsou v pohodě, před chvílí jsem volala Dr. tak jsem ráda. Moni,hned dnes nebo zítra (to jedem do Brna) se taťky optám na to s tím domkem,omlouvám se,ale dřív jsem se k tomu nedostala,včera jsme byly na té kontrole a pak nás ještě poslala na tu krev. Jinak s těma snama, to je dobrý, taky mi už občas hrabe, zdají se mi šílenosti 😅

zuzanka26
13. led 2009

Ahoj holky,

lacherko to je docela dobrý sen, člověku už z toho fakt hrabe. Ale jinak já bych taky chtěla Davídka, kdybych měla ještě někdy kluka, i když David je i manžel. Jiný jméno se mi ale nelíbí 😝

No a jinak nasadila jsem zase ty kloboučky na kojení a kojíme celkem 20 min a už se nekroutí, to je fakt zajímavý!!!
Před chvílí jsem zase převlíkala skoro celý pokoj, jak bylo všechno zes..... pokakaný, byla i na zádech 😀 😀 😀

janula2008
13. led 2009

Zuzi já kojila cca od třetího týdne (kdy jsem měla v prsu zánět a horečky)jen s kloboučkama, malá už pak bez nich nikdy nechtěla, vydrželo nám to zhruba 6,5 měsíce, tak bych ty kloboučky nějak neřešila, hlavně,že je malá spokojená 😉

zuzanka26
13. led 2009

Jani jo jo přesně tak, prý je to jedno, to jen laktační poradkyně jsou z toho špatný. Pediatrička mi říkala, že to je šumák 😉

zuzanka26
13. led 2009

Jani jen se chci zeptat, já ty kloboučky vyvařuju, ale za jak dlouho bych měla koupit úplně nový?Aby to nebylo nějak pro ní špatný do pusinky

janula2008
13. led 2009

Já měla za tu dobu asi troje,hlavně když jsem viděla,že je pak prokousla nebo tak.Ale na těch mých teda bylo napsaný,že se vyvařovat nemají,jen umývat horkou vodou,tak jsem je jen před a po vzala horkou.

pavlina05
autor
13. led 2009

ahoj holky!!!!
My dnes byli v Olympii. no nic moc,...nej byla snad ta naše večeře v pizzerii 😀

Dobrou všem.

Moni, zítra na plavču 😉 Doufám, že jdete. Budeme bojovat společně 🙂

lacherka
13. led 2009

jo jo Pavli jdeme, dneska nestíhám, došel balík s kosmetikou 200věcí, tak jsem dala Míšu na hlídání tchýni a ještě ted tu sedím a vkládám....no hruza...sem to teda holka pracovitá ale!

pavlina05
autor
14. led 2009

Ahoj holky!!!
Uf, to je zase náročný den...
Plaváníčko fajn. No náš Alešek plakal. Míša byl skoro zlatíčko, že Moni? 🙂
Ale za pár týdnů budeme ostřílení 🙂

TAk jsem doma, kluk toho moc nepojedl, šmejdí tady po zemi, já si dávám kafe a čerpám poslední síly.....¨

co vy Zuzi, JAni???

lacherka
14. led 2009

Pavli napsala jsemt i...já jsem dnes teda k.o. Míša taky plakal, hlavně v šatnách a pak je vozili na té plovací desce tak našli kluci zase brekot, no bylo to pro ně nové. Máme prostě uplakánky.

Teda Marci jestli tvůj Matýášek v plavání ani poprvé neplakal, tak to klobouk dolů, teda....jinak bych zalezla do postele, Míša dneska skoro vůbec nespal, ted je v lehátku a hraje si.

pavlina05
autor
14. led 2009

Moni 😉
JJ, taky bych spala!!
Já myslím, že je to normální když brečí, Moni 🙂 Ale ty mamky s těma ostřílenýma dětma tam být neměly!!!! 😠 😠 😠 Machrovaly tak akorát!!! 😠
Samotným je nám líp, nemyslíš?? 🙂

pavlina05
autor
14. led 2009

😠 😠 😠 kozy jedny chytrý 😠 😠 😠 sem se nějak dodatečně namíchla....

zuzanka26
14. led 2009

je Pavli copak? nějaký " pohodový mamči" s nebrečícíma dětma? 😉
My jsme měli spinkací odpoledne, teda Sáruš jo v kočárku vydržela spát tři hodiny, byli jsme venku s mýma kolegyněma s práce co mají taky mimísky ( je nás 5!!) za to teď pláče a já si jdu dnes na chvilku večer sednout do jedné kavárny se spolužákem s gymplu! ale jen na hoďku. Protože jak mi manžel řekl, ani se nestihne najíst! Pak jsem mu psala sms že mě pěkně štve jak ho obtěžuje se postarat a napsal mi hned že ne a ať v klidu jdu.

zuzanka26
14. led 2009

fuj hrubka " z práce"

zuzanka26
14. led 2009

jo holky potřebuju poradit. Chtěla bych jít na jeden večírek od nás z práce, je to až 1. února, to bude Sárince něco přes dva měsíce. Bude to od 8 večer, ale já tam nechci mít nervy z toho, že musím krmit, tak si zkusím půjčit odsávačku a zkusím to odsát. Ale vůbec netuším, jak to uchovat to mlíko, že by pak manžel nakrmil a já nemusela po hodině letět domů. Poradíte mi vy zkušené kojící matky? 😀 Pak jedině bych měla možnost nakrmit ještě večer třeba v půl 10 a pak zmizet a modlit se, ať to vydrží aspoň tři hodinky. Možná je to sobecký, ale opravdu by mě mrzelo tam nejít. 😖

janula2008
14. led 2009

Zuzi nenervuj se, určitě si pujč odsavačku,odstříkej co to půjde do flašky, pěkně šup s tím do ledničky a manža to jen ohřeje trochu ve vodní lázni aby to pak neměla malá moc studený.Dá se to prý v lednici uchovávat i 24h. 😉 Určitě ti to prospěje chvilinku z domu vypadnout,je to odreagovačka. Pavli, my dnes měly velký srazík s holkama z regionek, byly jsme v restauračce na Hlinkách a pak vedle v jogurtárně,moc prima. https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... Až na to počasí teda 😒 a všechny děti hodňounký,už si spolu i vyhrály. Opravdu naše Simča potřebuje kolem sebe spoustu lidí,dětí,...a je happy 🙂 .Teď už chrní berunka. Kdyby byl příště srazík v nějaké baby kavárně tak Vám dám vědět a holky určitě nebudou proti,bylo nás dnes kolem devíti a byl to dobrej hukot,ale parádní 😀 .Moni, jsem neschopná, zapomněla jsem se toho taťky optat, hned mu píšu maila.Tak plavání se dnes moc nelíbilo? My začneme na jaro, teď pondělky budeme chodit tady s holkama do maminovskýho klubu a taky bych ráda nějakou hudebku, písnička má Simča ráda.Tak se opatrujte, papááá

pavlina05
autor
14. led 2009

Zuzi, to ti závidím 🙂 Super, že jsi tak vyrazila 🙂 A manžovi jsi to napsala dobře!! TAk na ně!!!
Zuzi??????????? Sobecký??? Vždyť se o ni staraáš 24 hod denně a už 2 měsíce permanentně!!! (skoro 😉 ), tak co by jsi někam nešla???
No já jsem stále kojící, ale moc ti neporadím. Nikde jsem za těch 7 m nebyla a mlíčko neodstříkávala. no myslím, že odstříkáš v pohodě, ty musíš mít mega zásoby v prsách 😉 a uchováš v nějaké pet lahvi ne, nejde to tak udělat?? (myslím jako nějakou lahvičku..)

Zuzi, no my plavču ok, ale byli tam 2 mamky, které měli děti starší (tak 10 m a více) a ty nebrečely, chovaly se ukázněně...a ti naši dva hošani zase plakali...já s Moni jsme byly v pohodě. Ale ty matky měly kecy, jakože to je mamánek (Aleš), že to tedy neznají ten řev... 😒 a jaksi nás sjížděly pohledem.. 😠 .no myslíme s Mončou, že příště už s naší skupinkou plavat nepůjdou. 🙂 TAk to mě rozčílilo, víš?? prostě ty kecy ohledně pláče...

TAk u nás klid, už se spí, tak doufám že alespoň ty 4 hod do dalšího kojení!!! 😎

janula2008
14. led 2009

Pavli, to byly teda kravky, přece jen jste mladší a nejste ve vodě tak zběhlý tak co,že???? 😲 My taky ze začátku plakaly a až později se jí to líbilo. A teď na jaře určo budem zas bulet,chvilku ji trvá než se v novým prostředí rozkouká...A v čekárně u doktorky se asi nerozkouká nikdy 😀

pavlina05
autor
14. led 2009

Jani, přesně. Vždyť my máme ještě mrňousky. Ony byly už zkušení, potápěli se..
Kravky!! JJ, náš Ája vše prožívá, to musím přiznat. 😵
Koukala jsem na šatky , pěkný 🙂

janula2008
14. led 2009

Pavli,právě je věnuju kámošce,protože nám už vel.86 na léto nebude ☹ to máme teď...jsme fakt obřiiii 😔

zuzanka26
14. led 2009

to by mě teda zajímalo, proč se jiný matky motají do jiných dětí, co je jim do toho? vás by některou napadlo komentovat chování jiných dětí? to je teda pěknej netakt! pche, tak příště ať jdou s jinou skupinkou, aspoň budete mít klid. 😉

zuzanka26
14. led 2009

no a ještě s tím mlíkem, si právě nejsem moc jistá, kolik ho mám, prsa mám úplně měkký, nijak extra se mi nenalejvají a hlavně nikdy mi z nich nic neteče.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru