Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
23. led 2009

Dobrou!

zuzanka26
24. led 2009

ahoj holky, my dnes jdeme poprvé s MM na oběs bez sárinky, hlídá babi s dědou, tak držte palce!
A Sárinka má dnes dva měsíce!

lacherka
24. led 2009

gratulujeme Sárince k 2měsíců, tak at je hlídání v pohodě🙂 my už dnes pomalu balíme a stěhujeme, hruza☹((

pavlina05
autor
24. led 2009

Zuzi, tak pak napiš jak jste to všichni zvládli 🙂

Moni, nezávidím....... 😝 😝 😝 , ale pak závidět budu 🙂 🙂 🙂

...my dnes byli doma, pak nakoupit a zase doma.....

zuzanka26
24. led 2009

Ahoj holky,
tak dnes bylo to docela fajn 😉 , jeli jsme s manželem jen kousek do pizzerky a za hodinu a čtvrt jsme byli zpátky, mezitím jsem jednou babičce volala jak jsou na tom a stejně jsem na tom obědě furt jen žvanila o Sárince a říkala manželovi různý věci o ní, bylo to zvláštní, jakoby stejný jako dřív, ale pořád jsem na ní myslela, jak je maličká a že mě potřebuje..... no prostě závislačka jako hrom 😖 😅 😵
Pak jsem jí pořád chovala a pusinkovala, jako bych jí neviděla týdny 😔
Pak jsme byli na návštěvě u kamarádky, co má tříměsíční dvojčátka, to je teprve mazec!

motylek
24. led 2009

Zuzi, to dělám i ted, když jsem někde bez malýho 😅 😅 😅 , pak se na něj hrozně těším a strašně se mi stýská. Tak bych řekla, že je to normální a néééé, že bysme byly závislačky 😀 😀 😀

pavlina05
autor
24. led 2009

...JJ, já o něm mluvím také pořád. 😅 Už jsem asi trapná, když někde jsme, tak pořád rozebírám co dělá Ájisek, co umí, jak jí a spí..... No prostě mamky k pohledání 🙂
přiznám se, že jelikož kojím o 106, tak jsem byla bez ˇAjika jen u kadeřnice, jinde ne! Už 7 měsíců pořád spolu 🙂

motylek
24. led 2009

Tak já nekojím a taky jsem bez Kubuly nikde pořádně sama nebyla. U kadeřníka byl se mnou 😀 a sem tam ho nechám pohlídat tchýni a jedeme s MM na nákup, ale to je otázka hoďky. 2x jsem byla se spolužákem na vínku, trvalo to 2 hodiny a musel jít se mnou domů (byli jsme u našich v Praze), protože jsem pořád myslela na to, jak to asi probíhá 😀 😀 😀 .

pavlina05
autor
24. led 2009

😀 moty a tak to má být 😉

Dobrou 😵

pavlina05
autor
25. led 2009

Ahoj holky!!!! Škoda že tady není smajlík s kkuhama pod očima...tak dnes vypadám. Moc teda na prd 😝 😝 😝 Ája usnul relativně hodně brzy 18 hod a probudil se naprosto ready v 21.30 a do 23:30 si hrál v postýlce, apk zase usnul. Ale v 0:15 už byl zase probuzen, tak jsem nakojila. PAk zase v 2.30...a pak 5:30...no bezva noc... 😝 😝 😝

TAk zase jedu v těch svých kolejích, postarat se o dítě, uvařit, poklidit.......

janula2008
25. led 2009

Pavli a myslíš že má pořád tak hlad Aja? Slyšela jsem,že mimčo od šesti měsíců nahoru by mělo v noci jíst max.jednou no a nebo spíš spát celou noc (ale to považuju za blbost) 😕 nebudí se ti už ze zvyku??U nás už noci zas dobré,včera usla Simča po 18 a poprvé se na flašku vzbudila až ve 4 ráno, takže úspěch 😵 .

lacherka
25. led 2009

My jsme ted nechávali hlídat Míšu celkem často bych i řekla, ale protože, že jsme lítali po úřadech, po obchodech a vybíraly vybavení, tak to by pro něj asi nebylo moc dobrý.
U nás dneska v pohodě, párkát jsem k němu vstala, že brekl, ale na jídlo vzbuzený v 5:40 tak dobrýa pak ještě na hodku usnul.
Já jdu dneska s mamkou do divadla na komediograf, hraje tam Matohonoha, tak jsem zvědavá

Jinak holky stěhování hruza, mně se do toho vůbec nechce, Tomáš ten má ještě elán a balí a balí, ale já fakt stěhování nesnáším a mám z toho hruzu, je zabalená jedna velká skřín a pulka baráku je plná🙂 tee ještě kuchyn a ty krámy okolo-koli toho člověk nanosí domů, děs, jen Míšovi hadry 2cestokv. A a to nechci vidět stěhování postýlky, postele, ledničky a pračky! nechcete si to se mnou některá vyměnit? sice to tahat nebudu já, ale mně stačí se na to dívat

pavlina05
autor
25. led 2009

Jani, hladem to není určitě!! Je to zvyk!!! TAkže jej nekrmím pokaždé když se vzbudí!! Ale to on nechápe, že!? 😕

Moni, jé ty se máš!!! Asi bych potřebovala také někam vypadnout....Jenže, jak kojím, tak no nejde...

zuzanka26
25. led 2009

Pavli já teda taky netuším, jak by se to dalo odstavit to krmení, když je takhle zvyklý. 😔 snad jen zkusit uspat jinak než krmením, ale to už si asi zkoušela viď?

marcelka_88
25. led 2009

Ahooooj holky....

Jani koukala jsem na fotky malé, je Ti dost podobná a je z ní opravdu nádherná slečná s krásnýma kukadlama !

Moni, pavli, kluci už jsou pěkně velký.... Hmmm toto roste : ))

Matyášek se už umí převracet z bříška na záda, takže háže sudy, tak ho už nedávám jinam než na zem... Je hrozně živej a ten by spad i kdybych ho zabarykádovala polštářema.. Takovej malej hyperaktivní chlapeček 🙂 !

Moni co se stalo ???? Problémy s Tomášem ?? Kdyby ses chtěla podělit, tak mi písni maila, písnu Ti ho do interní pošty....

Jinak u mě s přítelem horší a horší ... Už mi nejde se ani rozčílit, už prostě uvažuji o rozchodu, ale musim to zatim nějak vydržet... Noo ale je to hustý, někdy už fakt nevim co, dnes jsem vymýšlela vše možný abych nemusela být s nim doma, nechci s nim už ani spát, vymluvám se různě, ani nechci aby na mě sahal.. sama nevim co se to se mnou, s námi děje...

Jinak jsem byla u Majinky ( Majdy ), byly jsme se na ně s Matyáškem a podívat a bylo to super a ještě víc super je, že budeme spolu chodit plavat s klukama 🙂 Už se mooc těšim ..

Holky končim, příště se rozepíšu víc ... : )

marcelka_88
25. led 2009

Jsem tak koukala, že je tu spousty nových mamin, ale nezlobte se na mě, dočítat to nebudu, píšete jak draci a nad tim bych ztrávila další celej den : )

marcelka_88
25. led 2009

Holky já jsem úplně mimo... Já odepisuji a prostě jsem četla, jak jsi MONI psala, že kdyby jsem věděla co se stalo, že jsi psychycky úplně na dně, že jsi to psala janě, nebo pavče na mail a tak různě a na jednou tu stránku nemůžu najít, vůbec nevim kde jsem to četla, tak nevim jestli jsem mimo, nebo jestli se mi to zdálo, ale já to fakt někde četla ... 🤐

marcelka_88
25. led 2009

Tak to nevim na co jsem odepisovala, páč jsem hledala od strany 50 a nemůžu to najít :D:D:D !

Monča tam psala, že má 47kg a majinka, že nám nezávidí ty trable s chlapama...

Nooo koukám, že mám následky kojodemence, které mi zůstali co jsem přestala kojit a ted se projevili, no nic, tak si ty moje psaní přelouskejte jako že odepisuji na to nahoře a odepište :D:D a já se jdu léčit 😀

pavlina05
autor
25. led 2009

Zuzi, jj, uspávám hlazením po zádíčkách. My nepoužíváme ani dudlík ani čajík.
No snažím se, odbourala jsem 5 nočních kojení na 2-3. TAkže také úspěch 😎

MArcelko s přítelem je to opravdu zlé? 😔 to mě mrzí. U nás ok, ale zjišťuji, že je mi přes týden lépe, že si vše udělám dle svého a mám tady klid.
MArci, Monča je ok, v pohodě 🙂 koupili si domek, tak se stěhují. asi jsi to pochopila špatně.

Dobrou všem 😵

lacherka
26. led 2009

Ahoj holky....Marci myslím,že jsi četla staré příšpěvky a copak u vás? klido mi napiš....to je škoda... s těma chlapama je to těžký pořád!

Jinak my už jdeme do sportáku, včera jsme předělali, ale Míša v něm není skoro vůbec vidět.....korbičku a autosedačku už mám prodanou, tak dnes jdu dávat do kupy a půjde do světa...
Pavli máte už novou autosedačku? já objednala Recaro 9-36kg, tu už bude mít napořád🙂

motylek
26. led 2009

Lacherko, ty 9-36kg se nedoporučují kvůli nízké bezpečnosti. My máme Maxi cosi tobi( jezdíme ale dost po d1, takže tam je o hubu, na nějaký sem tam přejízdění určitě stačíi), ale ještě v ní nejezdí. 9 kg ještě nemáme ani náhodou, ale do vajíčka se vejde už jen tak tak.

Vy už jste holky všecjhny na sportácích??? My jezdíme pořád v hluboké, chtěla jsem to vydržet aspon do konce února. Není klukům ve sportáku zima. Mě od toho všichni ještě odrazujou.

janula2008
26. led 2009

Moni, my mame taky 9-36kg, do sedacky 9-18kg jsme Simcu vubec nenarvali (a to ma tak 12-12,5...), i ted jezdi uz bez toho podsedaku a zahlavniku, proste jak velka, je fakt obrik. Ve sportaku jsme jezdily od 5-6 mesice, strasne brzo, vubec nechtela v hlubokym byvat a v tom sportaku to bylo prece jen malinko lepsi 😉

pavlina05
autor
26. led 2009

Ahoj Moni!!!!
...držím áju, tak píšu jen jednou rukou... 😅
na spor´ták jsem zvědavá, moc se mi jane líbí jako sporťáček. jako že míša je tam moc zabořený??
Moni, sedačku ještě novou nemáme, až tak kolem toho 9-10 m, až bude Ája sedět, tedy pokud nevyroste z vajíčka, pak dříve.
my, teda já chci Maxi cosi 9-18 kg. kupovat budu na Lidické.

moty, tak koukám, že už jsi Monči potadila 🙂 jsem dtejného názoru.

moty, my jsme od 1.1.ve sporťáku.
Ája se do hl. korby už ve fusaku a komb. nevečel, X-landery jsou dosti malé 😖
Měla jsem dosti strach, jak píšeš, ale je to super!!!!!ničeho se neboj, malý tam má lepší výhled i pohodlí a zima mu není!!! Máme ještě super nánožník, takže pohoda. 🙂
...musím jít, Ája je nějaký nesvůj....

lacherka
26. led 2009

Tomášovi se taky sporták líbí víc než korbička. Jj je tam takový zabořený, že není skoro vidět, vylízá mu jen hlava, no doufám, že mu nebude zima, ale do korby už byl tak tak.
My jsme se nani byli ptát v BabyLine na Tomkově-na tu autosedačkua a paní nám ji doporučila. Je to totiž sedačka 1-2-3, takže se dár různě nadstavit a nebo zase zmenšit, takže to není jen jedna velikost, ale ted bude nejmenší a jsou tam i ty polštáře, které se pak vydělají a až bude větší tak se zase nadstaví. Myslím,že bude bezpečná dost, má 5ti bodové pásy, vybral ji T. , že ta firma, dělá klasické sportovní sedačky, a je opravdu dobrá. no a za cenu 5700kč, snad dobrá bude ne? dítě je tam uplně zasazený, má to i ty boční opěrky, takže se nemůže ani hnout. Z vajíčka už mu lezly nohy, tak nevím nevím...je to prostě dlouhán. Jinak Míša taky nemá ještě 9kg ale paní prodavačka říkala,že jde spíš o delku, než o váhu a on je dlouhý dost, tak by to mělo být v pohodě.

pavlina05
autor
26. led 2009

Jani 😅 ..tak doufám, že i áju do té sedajdy dostanme 😎 ..no 9 kg už pomalu mít budeme, tak možná koupíme dříve 🙂

marcelka_88
26. led 2009

Ahooooj...

Nooo mě je to naprosto jasné, že jsem se koukala určitě na nějaký starý příspěvek, ale tak něco jsem dočetla 😀 😀

Pavlí nooo je to dost zlé... Uvidíme, třeba se to ještě obrátí v lepší : )

Moni, tak Vy už se stěhujete do baráčku, to je supééér ! Tiše závidim...

SPORTAK - holky já chodim ještě na emimino na červenece, tam jsou všechny děti narozený července 08 a už spooousta holek má sporták a v pohodě... Děti kvůli tomu netrpí, netáhne na ně, koukají... Myslim, že se nic nestane, když už ho vyndáte... My ho už máme také překvapený, ale ještě se do korby vejdem, sice tak tak, ale přeci ...

Letim se podívat jestli už jsem dovařila oběd malému : )))

pavlina05
autor
26. led 2009

MArci co dnes má Matýsek na obídek?? Ája mrkvičku+prtžel+cuketky, mńam!!!
Zítra musím vyzkoušet ten fenykl 🙂

MArci, to mě vážně mrzí s tvým přítelem.

Ach jo!!Tak jsem si naplánovala tolik práce a Ája už je zase vzhůru! spal necelých 30 min!!! 😠

Spor´ták je v pohodě, opravdu. Klidně jsme do něj mohli jít už dříve a já tak otálela... 😅

lacherka
26. led 2009

my dnes ho vyzkoušíme v terenu, tak jsem zvědavá. V Globusu ted měli skleničky Hami 200g za 25kč tak jsem zas pokoupila, Míša má tu skleničku tak na dvakrát, takže to jde. Pavli jak často dáváš maso? Mně doktorka říkala, že mám dávat každý den, tak pořád kupuji ty masozeleninové, dneska má krutí maso se zeleninou.

pavlina05
autor
26. led 2009

Moni, já vařím zatím jen zeleninku. Vše dělám dle www.kojení.net.
Najíždím na maso pozvolna, tento týden budeme mít masi jen 2 krát, př. týden 3 krát, až se dostaneme na frekvenci 6 krát a jednou žloutek.
Zítra budeme mít kuřecí+jablíčko.

marcelka_88
26. led 2009

Pavlí Maťula měl kuřecí s brambůrkou a mrkvičkou (vstali jsme až v 11:45h a už jsem nestíhala tam toho dát víc:D), a to kupuješ cuketky kde ??? Nebo kupuješ skleničky ??? S tim fenyklem je to také sklenička ?? Tu jsem ještě ani nikde neviděla.. Jaká značka to dělá ???

Moni já dávám maso také každý den... Teda minule jsem vařila kedlubnovou polévku a tam maso nedávám, ale jinak mu maso dávám často ... : )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru