Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
26. led 2009

Ahoj holky, to je zajímavý jak čtu o té zelenině, co se dává, to je vlastně všechno to, čemu se teď vyhýbám, aby dítě nemělo prdíky 😔 Ale už se těším, až bude Sárík starší a taky něco nasadím. Zatím to vypadá, že plně budu kojit do půl roku.
Dneska jsme byly v poradně a přibrala mi za dva týdny 530 g, to je pěkný, tak mám radost a vesele kojím dál. 😝

janula2008
26. led 2009

Ahoj holky,zdravíme,malá už je dost fit,aktivní teda až moc, celkově už se od nemoci otrkala,tak jsem ráda 😅 včera se stal zázrak,usla kolem sedmé, vzbudila se jen o půl druhé na flašku a pak nás nechala do čtvrt na 8 vyspat, takže Luky zaspal do práce 😀 Moni, my taky dáváme maso skoro každý den na oběd, někdy vařím, někdy skleničku, ale tak 5x do týdne má určo, tak 2x jen zeleninu třeba s tím vajíčkem, zítra jí chci zapéct brambůrky s baby šunkou a zeleninou, pomalu už se má kolem roku nabíhat na naše jídlo,samozřejmě bez koření apod. Ale dávám pozor na kuřecí, to víc jak 1x týdně nedávám. Jinak jediné, co malé vůbec nejede jsou právě jabka, takže s ovocem jsme celkem na štíru, sem tam jí dám banán, dneska snědla misku hroznů,to jí teda jelo neuvěřitelně 🙂 A co novýho u Vás? Marci, s tím přítelem je mi to moc líto 😢 😢

lacherka
26. led 2009

Jani tak napiš co tak papáte? no to bude teda něco vymýšlet ty jídla. Co si pamatuju, tak když jsem byli malí, tak jsme milovali chleba se sýrem-apetitem nakrájený na vojáčky🙂 a potom bramborovou kaši a k ní plátky šunky, to bylo to nejlepší!

Zrovna před chvíli mně psala mamka od bývalého přítele, že je ve 3měsící a čekají holčičku! tak jsem čučela! vím,že se pokoušeli...ale to je tak rok-dva, tak se asi podařilo! no snad bude vše v pohodě, nevím přesně kolik jí je, ale 45 určitě...ale mám z toho fakt radost! a moc jim to přeji, má o dost mladšího přítele, tak jsem ráda, že i on bude mít potomka....nějak mě to rozhodilo🙂

janula2008
26. led 2009

Moni, no vymýšlet ty svačinky a snídaně mi nějak nejde, řekla bych, že jíme s malýma obměnama pořád to samé 😒 ale jako už se s tím moc nepářu,kámošky kolem mě s ročníma mimčama už dávají i pestřejší věci, tak to postupně taky zavádíme a opičím se. Dvakrát denně mívá flašku, většinou brzo ráno a než jde spát, na snídani dáváme chleba, s Lučinou, eidamem, dětskou šunkou, máslem a žloutkem, vyjimečně vánočku s máslem nebo chci koupit i v DM nějaký meruňkový bio jam, ten ji asi před měsícem a půl celkem chutnal, když jsem ji zkoušela jednu lžičku,taky chci zkusit i pomalu cornflakes s jogurtem nebo tak. Oběd tak porůznu, skleničky nebo vařenou zeleninu, brambory, rýži, těstoviny,(už jsem dala i rybu ve skleničce)... sváče jogurt, sem tam lipánek nebo teď jsem viděla bio smetanový vanilkový pudink, který do ní padl během chvilky, ovocnou přesnídávku, banán,...Večeře buď kaše instantní a mlíko nebo jednou za cca 10-14dní dám i krupici. Jo a celý den to prokládá kukuřičnýma křupkama, sní během dne i tak po dvou sunarkách a piškotech, je fakt otesánek 🙂

marcelka_88
26. led 2009

Jani a ono se nesmí dávat kuřecí každý den ??? Já jen že ho dávám, tak abych něco nezkazila...

Holky jen pište recepty, mě nápady docházejí, mě přijde že furt jí jedno a to samé a základ je z mrkve, masa brambor, nebo rýže a tak jsem za každý recept ráda... Přidávám odkaz kde občas beru inspiraci na papkání, tak snad pomůže i tady http://lamargarita.sblog.cz/deti/... : )

Nooo letim spinkat holky, tak se mějte krásně a at dětičky nezlobí : )

Jooo a Moni jsem to moc nepochopila, kdo že čeká miminko ?? Tvoje mamča ? Tak at to dobře dopadne....

Jooo a holky koukala jsem na porody a jako rachot... Ale je to i takové dojemné a krásné ...

Tak už fakt dobrou : )

janula2008
26. led 2009

Marcelko, no s tím kuřecím bych byla fakt opatrná, jedné kamarádce z regionek (Lucinko snad nevadí, že to sem napíšu, pokud nakukuješ 😕 ) co má stejně starou holčičku jak je Simonka, tak jí našli bouličku na hrudníku, na endokrinologii ji řekli, že je to nejspíše z kuřecího a nebo se k tomu přidalo i dlouhodobější kojení.Dál to rozpytvávat nebudu, ať se případně Lucinka nezlobí, že tu a její malé píšu 😔 .Kuřata jsou dost vyhoněný hormonama, prý je když už tak lepší krůtí, ale já kupuju spíš čerstvé vepřové a ve flaštičkách telecí.

lacherka
26. led 2009

ale když kupuji sklenky kuřecí to by mohlo být dobrý, ne?

jako já si myslím, že kdyby na všechno měl člověk takhle dbát,....ze všeho může být něco...
já ty sklenky střídám, telecí, kuřecí, krutí...atd...no a taky mám na mrazáku mix brokolice a brambory jen tak samonté,tak to taky občas dám-bez masa

Marci...ne ne maminka od bývalého přítele...moje mamka ne ne🙂

janula2008
27. led 2009

Moni, no Lucka prý kupuje hlavně sklínky a je to asi na stejno jak normální maso jsme se shodly 😕 ale může to být i tím kojením,těžko říct. Jasně, to by člověk nesměl dávat skoro nic, já ho taky občas dám, asi tak jednou týdně vychází řada, ale každý den bych teda nedávala, jen jsem chtěla Marcelku upozornit, protože mamča mi říkala, že to stejné měl i strejda když byl malý, taky mu řekli, že je to z kuřecího...Pak se to dalo chirurgicky pryč a samozřejmě v pohodě, ale stejně si myslím, že kuřecí je celkem svinstvo 🙄

pavlina05
autor
27. led 2009

...ahoj 🙂
TAk jsem tady měla včera na noc kamarádku, tak jsem holky vypadla na večer z domu 🙂 , MM hlídala a já šla do hospůdky. No paráda takhle si oddechnout 🙂 🙂 🙂 sice jen na 2 hod , ale bylo to fajn 🙂 🙂 🙂

...dočtu...

Marci, kupuji (teda zatím jen jednou) na internetovém Bio obchůdku. Dávala jsem sem odkaz pro Monču.
Měli krásné cuketky a fenykl a č. řepu. kedluben tedy ne ☹
Ty kupuješ bio kedluben??
Mixuješ mu to nebo pasíruješ?? Já pasíruji, ale jak on toho sní tak moc, tak je to tedy makačka!!!

TAké jsem slyšela o tom kuřecím. Ani prý kojící maminka by neměla jíst více jak 3 krát v týdnu kuřecí!!!! Myslím, že jde spíš o hormony u holčiček...nevím jak to působí na kluky.

MArci, mě se také zdá, že vařím pořád to stejné...
mrkev, brambor, brokolici...špenát ve skle...
ale teď jsem pořídila od Ardo i další zeleninu + ta bio, takže...
květák, cuketa, červená řepa, fenykl, petžel, dyně hokaido, hrášek,, lusky...

Receptů je celkem dost, ale je to pořád to stejné....
Díky za odkaz, kouknu se 😉

Moni, tak Lenčina HAnička nakonec skončila na pohotovosti, malá jí nechtěla jíst ani pít...mají nějaké střevní potíže..Asi to chytli na plavču )v tu sobotu) , tak doufám, že nás nějak nenakazily!!!ale už je to týden, tak snad vše ok.
TAk zase zítra... 😝 😝 😝
Přiznám se, že se mi tedy vůbec nechce...ale musím!!!

Tak já dnes vstávala relativně brzy, vyprovázela jsem tu kamarádku...a Ája stále spí 😵

pavlina05
autor
27. led 2009

Jani, díky za info 😉

lacherka
27. led 2009

Pavli tak to je něco, na pohotovosti? chudáček tak snad už je v pohodě....že by se napila vody a neudělalo jí to dobře? teda Míša už si lokl několikrát a nic-naštěstí....taky se mi nějak nechce, ale aspon budem mít spestření a pak můžem jít sednout na kafčo

marcelka_88
27. led 2009

Dobré ráááno ....

Jani, tak děkuji moc za upozornění ! A já ho do něj házim téměř každý den... Ještě, že jsi mi to řekla... Tak to dnes poběžim koupit hned nějaké jiné maso chlazené a nakrájim si ho na malé kousky a šoupnu do lednice... A nevííš jak je to s hovězím ???

Moni ono to je naprostá pravda, kdybychom se měli vyhýbat všemu, tak nás asi klepne... Já se vyhýbám lepku, cukru, soli... Takovým těm základním věcem : ))

Pavlí já kupuju bio normálně v obchodech, je jasný, že kolikrát nemají to co bych potřebovala, ale tak to holt doplnim normální nebio zeleninkou od obchodníka co vim, že to neni opravdu založené jen na chemii... Protože se mi to nechce shánět všude za každou cenu....

Tak my jdeme ve středu na plavčo ... Už se těšíme, už jsme byly i dvakrát sami v bazénu a super.. Malej vůbec nepláče, ba naopak, cáká, piští, směje se a v sobotu když jsem s nim byla ho lákalo potopit hlavičku, tak jsem mu bránila a pak jsem ho nechala, tak si namočil obličejík do vody a neplakal nic, ještě to udělal pak víckrát : ))

Letim mu udělat mlíčko a pak rychle uvařit at to stihnu : )

pavlina05
autor
27. led 2009

Moni, jj, snad to zvládneme 😎 Nevím přesně co jí bylo, ale nechtěla jíst ani pít.....

MArci, také to tak chci dělat. Přece nebudu kupovat kedluben bio za 50 kč, nejsem padlá na hlavu 😅
To je teda andílek MAty. Náš Ájis je v pohodě doma ve vaně, ale tam...no comment! Zase zítra bude rodeo 😝

lacherka
27. led 2009

Holky mně už to nebaví, dneska už byl asi 5x v květináči, hlína na punčocháčích, na bodýčku...pak ho krmím a 2x machal rukou a vyrazil mi lžičku,takže jídlo všude, už jsem dvakrát převlíkala a už je zase špinavý☹
už na netu koukám po ohrádce a skončí mu jeho výlety, dnes ještě doplnil o lození do misky s vodou, co má pes. a Míša si v ní máchá ručky...

pavlina05
autor
27. led 2009

Moni..... 🙂 🙂 🙂 ono to zní legračně, ale asi to taková sranda není, co??? My se zatím pokoušíme na kolínka, Ájis se snaží o 106 ale na Míšu teda zdaleka namá!!

TAk jsem uvařila dnes ten fenykl, vypadá moc dobře. TAk jej zamrazím a budu přidávat k nějaké zelenince....

lacherka
27. led 2009

no je to hruza, když je všude mrkev..🙂 ted jsem mu dala tu dětskou šušenku a to čistý bodýčko už není čistý, jak leze, tak kolena špinavý, to aby měl 3oblečení na den...už tu mám posledních pár kousků, vše už je odvezený, tak doufám,že budet mět v čem jít zitra.... Ted sedí naproti psovi máchá rukama a něco vykládá, jako kdyby čaroval...jo taky zapl omylem vysavač lekl se a začal brečet

Jo Pavli a včera se poprvé uplně sám postavil, tak že se opřel rukama o lehátko a stál, fakt akční dítě

Holky a co s těma dětma doma pořád děláte? já nevím co s ním dělat, když mu něco čtu-třeba časopis, tak mi ho začne trhat a vrtět se, jediný co ho baví, tak lozit po zemi a to tak že k vysavačí, smetí, miska s vodou pro psa, kabel od intenetu, květináč, krabice a záclony, to je jeho trasa....a to je tak celý den...za chvíli vyrážíme ven a teda dneska jsem nějaká unavená, už si dávám kafčo

Fenykl, ten bude mít Aja na prdíky, že? já jsem ho ani nikdy nevařila

marcelka_88
27. led 2009

Ahoooooj,
tak jsem dnes po dlouhém hledání konečně sehnala kukuřičné křupky (neobsahují lepek, sul, cukr, tuk) .. Tak jsem mu zkusila dát a chutná mu : )) !

Moni, promin ale je to opravdu směšný... Jako až začne lézt malej, tak se asi taky smát nebudu, ale takhle když to někdo vypráví .. 🙂

pavlina05
autor
27. led 2009

Moni, to teda je akční dítě!!!! Ája opravdu teprve kolínkuje a vy už stojíte 😀 😀 😀 A vysavače se také bojíme 😕

Moni, no jelikož Ájis ještě neleze, tak je prakticky jen na koberci (všude jinde jsou parkety), většinou si hraje sáím, já mu něco povídám, čtu (také trhá a slintá po všem co vidí) a pak se chová, děláme blbosti. Odpoledne jdeme vždy ven!!!

Moni, jj, na prdíky. je to zvláštní plod. No dám mu jej asi až ve čtvrtek s nějakou zeleninkou. Raději méně. Prý někomu vadí...????

Marci, taky se po nich podívám...Máte vy už zuby??? u nás ani náznak!!!

TAk jsem zpět z prochajdy doma, Ája spapal Frutapuru - jablíčko+švestka a tak krásně pomlaskával 🙂

motylek
27. led 2009

Pavli, ty křupky se mu pěkně rozpustí, zuby nepotřebuje. Mě malej leze, ale do zádu 😀 😀 😀 , takže vždycky někam narazí, šprajcne se a hrozně řve 😀

kalerat
27. led 2009

Pavli ten fenykl jsi koupila taky v té bráně?? Já jsem tam šla v sobotu a oni měli zavřeno, škoda ☹

Koukám, že jsem na tom podobně jako Lacherka. K. taky všude lozí. Včera jsem ho přištihla u misky psa, máčel si tam ruce 😀

lacherka
27. led 2009

jj holky těště se, to si užijete...my se taky vrátili ted z venku, ten sportáček je takový jednodušší na ovládání, mi příjde, nebo je lehčí....
tak ted se Míša doplazi do prostřed bytu, sedí, kouká na televizi, nohy si nějak rozhodil do zadu, jako kdyby seděl, dudlík v puse a pořád něco řve-povídá na hlas, pak si lehl, jako kdyby číhal a pořád kouká na telku, něco vykřikuje a dudlík si vytahuje...no sranda, chtělo by to fakt kameru...je pán bytu...co tady dělá za kreace to byste se fakt zasmály, jen čekám, kdy si sám vyleze na gauč🙂 ted už si chce vlézt do svýho lehátka

pavlina05
autor
27. led 2009

..holky to je sranda s těma vašema klukama... 😀 😀 😀

Kal, jj v bráně. Berou zeleninu pondělí a čtvrtek. Jsou velice milí, zavolej jim 😉

Monbi, se těším na váš sporťák zítra 🙂

Moni 😀 😀 😀

marcelka_88
27. led 2009

Pavlí my ještě zoubky nemáme, jsem sama zvědavá kdy vykouknou a jak píše motylek, opravdu mimčo zoubky nepotřebuje, pěkně se rozpustí a malému fakt chutnají ... : )

Moni, dokážu si to úplně představit a fakt se tu třískám, musí to být super pohled... Pošli mi fotku sportáku jakého máte....

lacherka
27. led 2009

sporták mám Jané Slalom Pro, jak jsem měla korbičku tak ten samý, akorát předělaný na sporták. Tak jsem dala Mišovi výživu od Hipp Jablko a lesní ovoce a dělá akorát blbosti, chce lžičku brat do ruky a pak kouše do židličky, no krmení teda zábava🙂

My taky zuby nemáme

pavlina05
autor
27. led 2009

...Moni, tak jsme se teď bavili s MM o plaváníčku...a zítřek rozhodne.....jestli bude Ája zase tak utrápený, tak to asi posuneme na později...nemá cenu jej trápit a sužovat.....

...tak křupky vyzkušíme 🙂 i bez zoubků...

jdeme koupat 🙂

lacherka
27. led 2009

Pavli tak uvidíš, ta paní co taky říkala, že to vzdá psala, že další plaváníčko byl uplný opak. no tak uvidíš jak to bude s Ajisem.

Koukala jsem, že v Žebětíně je nějaký klubím pro maminky s dětma, nějaké říkanky atd...tak si říkám,že bych tam zkusila chodit....a co vy, nechcete taky?

pavlina05
autor
27. led 2009

Moni uvidím...jak říkáš. 😉 No já bych možná chodila do Legata, vede to stejná paní co plavčo, tak by byl Ája zvyklý na ni.

Jdu koukat na Růžovku

janula2008
27. led 2009

Ahoj holky, zdravíme 😉 teda Simuš už zas naštěstí od sedmi spí,dneska byla brutálně akční a od brzkého rána spala jen cca 20min.tak padla brzo. 🙂 Moni, tak květináče jsem dávala už dávno pryč, na okno atd.pořád ji lákaly 🙂 jen doufej, že nebude Míša fakt tak hyper jak Simča, to by jsi si užila, je těžké ji uhlídat 😢 když neháže mobily do hrníčku se zbytkem čaje, snaží se vrazit nabíječku do zásuvky nebo rozbíjí lampičku, když nedělá ani to, rozsypává po kuchyni kakao a tak podobně 😀 😀 prostě neustále ve střehu a jak je na vteřinu ticho, něco se děje 😀 a o krmení nemluvím, počkej za další čtyři měsíce 😅 .Jinak my jak jsme teď pořád hodně doma, tak taky už nevím, co vymýšlet, je to boj. Chvíli hledíme do knížek (ty ji baví), pak ji pouštím písničky z pohádek nebo na youtube disko (dneska se svíjela diskofilka u Iglesiase a ja se valela smichy), odpo koukame chvilku na Kouzelnou skolku v TV (tam ji bavi jen Frantisek a znelka 😀 ), no a tak vselijak. Taky mame kostky, skladacky, ale tim se dlouho nezabavi, na to je jeste mala.

janula2008
27. led 2009

Holky, viděly jste ve zprávách to o těch narozených osmerčatách??to je haluz 😀 Paní asi na poporodní depky čas mít nebude 🙄 😀 Stejně to musí být sada, bez dvou chův k ruce si to nějak nedovedu představit (myslím přebalování, koupání,... 😕 A taky se chudinka asi hooodně dlouho ani hodinku nevyspí 😲

pavlina05
autor
27. led 2009

JAni zdravím.
Holky, my máme asi kliďase dle vašich příběhů...tedy zatím. Ája pěkně jí, u jídla sedí v lehátku, ruce podél těla, otvírá pusinku a hledí. ani nemuká. PAk si hraje, sem tam na mě zavolá. A nejraději má z celé hračky třeba jen tu cedulku....je to prostě kliďásek.

všem příjemnou dobrou noc 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru