Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
27. led 2009

Pavli ty máš asi panenku🙂)
Jani jak píšeš, když je chvíli klid tak se něco děje...jak u nás, chvíli klid tak se už dívám kde je, a on za mnou hrabe s v hlíně v květináči....jenže ten je právě velký a na okno nejde, tak ho nemám ani kam dat, aby na něj nedošáhl

Jo o těch osmirčatech....no to mi hlava nebere, jak to ta paní zvládne? jak s nimi chodit ven, krmit, přebalovat? a jestli by všechny byli jak Míša tak by měla barák vzhůru nohama. ne opravdu, to si nedovedu představit, jak ta paní může prostě fungoat, nemluvě o tom nočním vstávání

pavlina05
autor
28. led 2009

Ahoj!!!
...tak to je škoda, já jsem o těch osmerčatech neslyšela...
No a noční vstávání...to mi stačí s jedním Ájou 😝 , zase se budí co 2 hodiny!!!!! No je to mazec! ale ráno jakoby se nic nestalo, úsměvy od ucha k uchu.
Moni, moc bych si přála aby to plavčo bylo dnes klidnější. No, posoudím až na místě. KAždopádně pokud to bude neúnosné......... 🤐

lacherka
28. led 2009

tak včera nám dorazila autosedačka, dneska golfky, pak tu máme korbička a autosedačku na poslání a potom náš sporták, no jak ve skladišti🙂 golky jsou paráda, lehoučky, už se těším na cestování mhd🙂

janula2008
28. led 2009

Zdravíme holky, u nás dnes noc parádní, Simča kolem sedmé vytuhla a spala až do osmi ráno (s jednou přestávkou v 6 na jídlo), no v tomhle začíná být zas zlatá, kéžby to chvíli vydrželo 😉 ty dny se pak líp snáší 🙂 .Luky dnes slíbil, že dojede brzo, ať si můžu sjet do Vaňkovky, tak už se těším, chtěla bych něco pro sebe, ale zas určitě donesu tři igelitky pro malou a pro sebe nic. 😵 Moni, když si představím 8x Simču tak mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě 🙄 😀 😀 .Tak pak napište jaké bylo plavčo, budu se těšit.

motylek
28. led 2009

Moni a ta paní z tomkáče vám říkala, že spíš záleží na délce mimča než na váze (do autosedačky) a jak teda má být vysoký malý??? Nám už se do vaja taky nevejde a ani v něm už nevydrží ležet (např. až do prahy), tak bych ho taky dala do velký, ale nevím nevím, 9 kilo nemáme.

pavlina05
autor
28. led 2009

Moni a jaké máte ty golfky? JAné??? Ty se mi líbí 🙂 Teda ty umíš nakupovat 🙂 Nás čeká výdaj zanedlouho...autosedačka, jídelní židlička...

Jani...obávám se řevu v plavču. ☹ Teda tu noc závidím!!! A nákupy by u mě dopadly stejně...já nic a hromady pro Áju 🙂 Tak doufám, že si něco pořídíš 🙂

moty....já budu kupovat na lidické také tu Maxi 😉 Snad mi poradí jak to tedy má být!!! Ája už ale těch 9 má 😉

...tak mi právě usnul, valím vařit a pak rychle plavat... 😎

lacherka
28. led 2009

Moty, paní nám říkala,že jde o to, aby měl ramínka pod popruhy, aby mu ty popruhy nebyly velký, takže spíš záleží na délce. Ted koukám na tu autosedačku a po zmenšení je tam uvedeno 9-18kg a pak se upraví a je až do 36kg. Já myslím,že to bude v pohodě, a Míša má tak 7kg-odhadem

já si vařím brambory pro sebe na oběd a Míša zatím spí, no to bude pak zase fofr🙂

motylek
28. led 2009

A jaký máš golfky??? Asi to tu někde je, ale nechce se mi to hledat.

Pavlí, třeba se to otočí a Ajisek bude jako ryba ve vodě 😉 . Jinak mi máme poslední noci taky na h...o. Ráno toho mám tak plný zuby, že už si přeju ať je zase večer, protože mi přijde jako by noc ani nebyla. Závidím ti to jak je aja ukázněnej 😵 . My s jídlem taky bojujeme, musím ho zabavovat různýma věcma, jinak se v lehátku pořád otáčí na břicho, sedá si, staví se na most atd. no u jídla je fakt zábava 🙄 .

K těm osmerčatem. No upřímně, mě se z toho udělalo úplně zle. Ta představa je příšerná 😀 . No nevím jak by to dávala, no teda vím, já bych to v žádným případě nedávala 😀 😝 😀 . Celkem ji obdivuju. Já bych potřebovala dalších 7 lídí 😀 .

Je to tady, pro ty co neviděly:

http://www.novinky.cz/clanek/159724-americanka-...

A tohle nechápu, jak se někdo může vzdát 3 měsíční holčičky, vždyť se o ni ty 3 měsíce starali, já už bych pak Kubu nedala ani za nic. I kdybych měla žrát hlínu a pít vodu z kaluže (pokud by důvod byl nedostatek peněz). Ale píšou, že byla čistá, napapaná, no hlava mi to nebere ☹ ☹ 😔

http://video.novinky.cz/sekce/video/doporucujem...

motylek
28. led 2009

Holky přeju krásný plaváníčko, závidím ,že vypadnete 😵 😵 😵 .

lacherka
28. led 2009

Moty koukám,že jsi také z Brna, tak můžem někdy někam vyrazít třeba is Pavčou, jestli se třeba doma nudíš🙂 už se těším na jaro, pujdem do Zoo a tak..
Mám Jané energy golky, potřebovala jsem lehké, protože jsem drobek a hruza cestování mhd, mám kamarádku v Rozdrojovicích, kam jezdí jen takový ten autobus, jak platíte předem u řidiče a tam je to s cestováním hruza, napřed zaplatit k řidiči a pak ještě někoho odchytnou at mi jde pomoct kočárek naložit a k tomu ještě se psem, tak to odmítám za ní jezdit...a ted vezmu Míšu a kočárem pod paži a jedem🙂 už jsem to zkoušela, v pohodě ho unesu i s Míšem

pavlina05
autor
28. led 2009

Moty, tak........si to přestav...ryba ve vodě to teda nebyla...naopak!!! 😢 😢 😢
Aleš plakal už od samého začátku (tedy v šatnách a sprchách kupodivu ne), ve vodě boj!!! nemohla jsem jej utičit, žádná změna plaveckého stylu nepomohla, pořád jen pláč!!! Chtěl být co nejvíce natěsnaný na mě a položenou hlavičku na rameni.
Dnešní hodina potvrdila moje zlé předtuchy....asi končíme...
no nechtěla jsem to vzdát bez boje, ale dorazila mě paní co má tohle plaváníčko. při předávání klíčů a průkazek docházky jsem jí řekla, že zřejmě končíme a ona ať jdeme do psychologicko - pedagog. poradny... 😕 😕 😕 že prý může být příčina plakání ve vodě i ve mě. (prý nějaké trauma z dětství???) TAk to mě akorát tak podlomilo kolena...usmála jsem se na ni, a řekla, že to tedy není...tak mi s vážnou tváří řekla, že to není legrace..
No Monča u toho byla.....také se tomu pousmála...
nejvíc mě štve, že ta paní vůbec neví jak se Ájis v tom bazeně chová!! Ona tam neplave a rozumzumuje!!!
Jsem ko, naštvaná a sejří....... mě to!!!

Moni, co ty si o tom všem myslíš??

Já promluvím s MM a myslím, že to na 90 procent balíme..

JAni, vy jste měli ze Simčou také krušné začátky, ne???

Moty a ty nikam nechodíš??
Snad bych mohla začít raději chodit cvičit???
no fakt jsem na odpis dnes 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

Moni a kde jsi je koupila a za kolik, prosím?? Já koukala na ty samé včera na www.babycar.cz a moc se mi líbily 🙂

lacherka
28. led 2009

Pavli kupovala jsem je na MMB a stály 4090kč i s madlem, na to si dej pozor, standartně se s madlem neprodává, ale pro mě je celkem důležitý

Pavli s tím plavčem nevím co ti poradit...samozřejmě bych chtěla, abys tam chodila, ale je těžké radit, nevím co bych dělala na tvým místě. Kdyby člověk věděl, že to bude trvat cca 2hodiny a bude klid, tak to bych do toho šla-kdo ví...ale fakt mi to přišlo, že Aja chce mít prostě svůj klid, víš jako pohoda, ležet si na mamce a nelíbí se mu, že ho rušíš z jeho klidu, že s ním začneš něco dělat a jemu se prostě chce tulit a ležet na tobě, víš jak pak v té herně, usmál se na mě, lezel na tobě a měl svůj klid, I jak Míša na něho vletel, tak se mu to nelíbí, no prostě nebude moc společenská🙂 a asi bude mít rád svůj klídeček...ale pak otázka...jestli se mu přízpůsobit a nebo s tím něco dělat...aby ses mu pak nepřízpůsobovala dalších pár let...no fakt nevím Pavli.

A s tou poradnou...no myslím,že už je to moc do extremu....jak jsi říkala, dnes se vše řeší přes poradny...nic dřív nebylo, dítě brečelo tak brečelo, ted se hledá prostě příčina všude, víš jak to bylo s těma práškama na plakání, jak jsi psala...penize penize a učinek nikde....já tady na to moc nejsem...

Jo a byla teda pěkná chyba, že jsme nešli na nějaký mls! přišla bys na lepší myšlenky, příště🙂 pujdem a žádný ne!

Dneska jsem dali banán lžičkou a ten mu teda jel!

marcelka_88
28. led 2009

Ahooooj holky...

Moni golfky jsou hezké a asi i praktické, že ?? Takže sporták slalom pro jsi už prodala a míša už bude jezdit v těhle golfkách ??? My se ještě držíme zuby nehty v korbičce, ale má tam už pokrčené nožičky 😖 !

Pavlí to jako nechápu proč by měl mít trauma z dětství ?!?! Jestliže je mámin miláček, jak tady popisovala Monča (což kluci jsou), tak to tak prostě je a nevim o co jí jde... A pokud Ti ve vodě tak hodně pláče, tak bych se na to asi vybodla.. Zase aby pak třeba neměl vodu rád, nebo něco, tak bych chvíli počkala a pak to zase zkusit, ale z tý vagýny co Ti to řekla bych si nic nedělala...

Jinak my byli dnes na plavču a ještě lepší než naposledy, už jsme zkoušeli potápět a Maty ještě s jednou holčičkou byli snad jediný co neplakali : ) Voda mu fakt nevadí, ba naopak, hrozně v ní řádí...

Osmerčata - to se asi nebudu rozepisovat, ale asi po dvou nocích, kdy by se rozeřvali všichni na jednou bych si šla uvázat provaz na strom a skoncovala bych 😀 😅

Jéééé Jani, nakupování ve Vaňkovce záááávidim !!! A donesla jsi tři igelitky Simonce a nebo pořídila sobě ??? : ))))

pavlina05
autor
28. led 2009

marci...jako já že bych měla mít v sobě trauma a na něj to asi přenášela...?? Já nevím...Jsou to hloupé kecy!!!
JJ, jak říká Monča, která to viděla, tak je to miláček a mazílek. On nepotřebuje ruch a společnost, jen mě, jednu hračku a hlavně klid!!! 🙂
Díky MArci 😉

JAni no komu jsi toho koupila více??? 🙂

zuzanka26
28. led 2009

Ahoj holky,

Pavlíííí to mě moc mrzí! Sice vás tolik neznám, ale myslela jsem, že se to zlomí a ne že tě někdo takhle odradí. To od tý paní je teda síla. Nechápu, jak se může opovážit někomu radit něco takovýho, neřeknu, kdyby ti normálně řekla, že třeba se to Ájískovi moc nelíbí, ale říct něco o psych. problémech? Sorry ale to je čúza pěkná!!!

Můžu Vám říct, že co mám Sárinku, tak mě vytáčí pěkně ostatní lidi co mají připomínky. Byly jsme v neděli s kamarádkou v kavárně i s kočárkama, nikomu jsme nepřekážely a děti spinkaly, prostě klid a pohoda a když jsme odcházely, tak jeden dědek poznamenal dost jedovatě, že je to tam jak v mateřský školce!!! Nezmohla jsem se na nic pořádnýho, ale naštval mě, co se do toho s...!!!

lacherka
28. led 2009

Zuzi, to bych mohla vykládat jak mě první měsice všichni štvali! hlavně na návštěvách, jak Míša když brečel, tak všichni radili, je počuraný, je mu zima, je mu teplo, chovej ho...a toto každý do mě pořád mlel a já už byla pěkně naštvaná, ještě si ho cizí lidi chtěli chovat a pořád se ptali kolik váží a já to třeba v jeden den říkala 10x nikam jsem už ani nechtěla chodit, abych neposlouchala ty jejich rady!

Pavli to je ta baba jak nás poprvé sprdla v tom plavču, že je špatně držíme, co?.-) to sem taky pěkně čučela...

Marci ne ne, máme sporták v tom jezdíte ted a golfky budu mít na jaro, oproti sportáku jsou daleko lehčí, skladnější, prostě takový kočárek na ven, že se s ním nenadřeš, hlavně jsem ho chtěla kvuli cestování,abych ho unesla a nikdo mi s ním nemusel pomáhat

marcelka_88
28. led 2009

Pavlí, tak jí příště (tedy ono už příště nebude, ale nevadí), že jestli závidí, že máš dítě které Tě miluje a potřebuje a chce, tak at se podle toho chová ke svým dětem, jsem ted normálně vytočená ! asi až ted mi to došlo co Ti řekla 😅

Moni ahááá, tak to chápu, já si pořídila jen golfky do auta, sice máme vectru, ale moje cortina zabere celý kufr a když potřebuju jen na otočku někam, tak je to pakárna skládat a rozkládat... Tak jsem si koupila moon buggy a jsem hrozně spoky, jen mě štve, že nemá zvednutí na nožičky, ale je to jen kočár na otočky :D Takže je to v pohodě...

Zuzi, tak to s Tebou na prosto souhlasim ... Taky mě štvou už jsem díky tomu i na pár lidí vyjela, chovají se kolikrát jak kdyby ty děti byli zvíře a né mimina ... a ještě mě dokáže vytočit, když někde jdu a někdo mi zavře dveře přímo před nosem i přesto, že vidí, že jedu s kočárem a když něco řeknu, tak se kouknou tak, že by mi jí ještě praštili ...

janula2008
28. led 2009

Ahoj holky, tak jsem dojela dnes až před sedmou, byla to fajn odreagovačka odpo, prošmejdila jsem snad všechny obchody ve Vaňkovce. Zvládly to tu v pohodě, Luky je šikovnej a malá sluníčko 😵 no jak to dopadlo,chichi...táhla jsem domů tři igelitky, jednu věcí pro malou z CA, druhou z Tesca a třetí jejích věcí z DMKA.Sobě zas ani tričko 😎 .Takže malá bude frajerka a mamča šmudla, ale když mě vážně nic nezaujalo 😀 .Taky jsem jí nakoupila různobarevné sponečky, prostě bude fešačka. Pavli, já bych to plavání být váma zkusila jinde, je to i o přístupu té co to vede a její přístup je očividně blbej když ti řekne takovou kravinu!!! Naše malá plakala první hodinu, ani se nedala smočit,druhou hodinu už to bylo dobré, ale kdyby nebylo, paní Pešková ze Žabiček by si nás prý vzala bokem a věnovala se nám. Není třeba na Aju tam ta voda fakt moc studená???

pavlina05
autor
28. led 2009

zuzanka26 ...děkuji. Také jsem myslela že se to zlomí.
Ale! JAk jsem už několikrát psala, já i MM jsme citliví a málo společenští...takže co z nás vzešlo?? 😅 Náš mamánek a citliveček. A já jsem tomu ráda!! 😀 😀 😀
Ta paní to asi nemyslela zle, ale já si to prostě vzala moc k srdci...a pak se akorát trápím!!
Jo a opravdu, mě také dokáže kdokoliv vytočit...na adresu kočárků, dítěte a matek na dovolené...

Moni, jj, to je ona. to je ta majitelka.

Marci, děkuju. Mě to došlo až doma. V tom plavču jsem se nad tím pousmála....
JJ, já mám to nejmilovanější miminko a budu si ho hýčkat!!!!! 😀 😀 😀 😀

JAni...já už vážně nevím...ale první problém je ten, že on chce být asi sám a v klidu. Nebaví ho hukot, randál a hluk a ostatní děti. TA voda se mi už tak nezdá studená...já myslím, že te´d ještě hraje roli ten 8 měsíc....

JAni, no jak jinak!!! prošmejdíš VAňkovku a NIC pro tebe!! Teda ty jsi maminka§!! já bych dopadla stejně 🙂 Hlavně, že budeš mít nádhernou kočenku Simonku 🙂

Holky.....díky moc Vám všem a i jedné dobré dušičce co mi psala do ip 🙂 ...jste hodný a jsem ráda, že mě tak povzbuzujete. Díky moc.

pěknou a klidnou noc 😵 😵 😵

pavlina05
autor
30. led 2009

Ahoj holky!!!
Tak jak se vede??
U nás děsná noc, zase 😖 😝 .Ája se budil co 2 hodiny....jsem totálně ko.

Moni tak jak jde stěhování???

marcelka_88
30. led 2009

Dobré poledneee ...

Holky normálně si představte, že jsme se probudili s malým až ve třičtvrtě na jedenáct a vzbudil se za tu dobu jen dva krát na jídlo od sedmi od večera 🙂 ! Hmm tak jsem se aspon trochu vyspala ...

Jinak u nás nic novéhok kukuřičné křupky mají velký úspěch, chutnají, ale jinak nic ... Tak letííím a zase se ozvu tety naše : )

pavlina05
autor
30. led 2009

marci...no tak to teda závidím....
u nás děs!! Už je zase czhůru, vařila jsem, takže jsem si ani nesedla.... 😝

motylek
30. led 2009

Marci a nedáváte mu drogy 😀 😀 😀 ?

motylek
30. led 2009

MY vstáváme v 6:00-6:15 a spát chodí v 20:00, že bych mu taky něco šoupla 😀

pavlina05
autor
30. led 2009

Holky, tak pak napište i mě, já bych mu to dávala i přes den 😀 😀 😀 😀

pavlina05
autor
30. led 2009

...to bude tím sokolovským vzduchem... 😅

lacherka
30. led 2009

Holky mně už se chce brečet☹ pán od Tv nám v baráku vrtal a navrtal trubku od topení, takže vytekla voda v obyvaku, je tam celá rozebraná plovoučka a jak už to bylo zařízené nábytkem, tak ten je zase vystěhovaný a prý je tam hrozný binec, od toho jak se tam chodilo z venku...to už není možný, tady je binec, plno krámů, tam bydlet nemůžeme, takže jdu asi na týden k T. rodičům, prostě nevím ani kde je co na oblečení a prostě do toho ještě toto, topenář aby to spravil tak přijede až v pondělí a pak zase celou plovoučku znovu...ach jo...
Jinak v noci se Míša probudil a strašný hysterák,....nevím jestli se mu něco zdálo,ale nešlo ho utišit, to se už fakt dlouho nestalo, nebo že by zuby?

marcelka_88
30. led 2009

Nooo tak sem tam mu něco strčim, ale že by to bylo tím 😕 ????? Holky tohle se stane jednou za měsíc max, jinak vstáváme tak v osm - devět... jak kdy .... : ) samozřejmě s nočním buzením na jídlo : )

Moni to mě mrzí, ale nebooooj bude lííííp !

pavlina05
autor
30. led 2009

Moni, teda to mě moc mrzí ☹ ☹ ☹ ☹ Ćí to byla chyba???? Myslím, že ti majitelé jsou h....... 😝 😝 😝

že by zuby?? No my máme noci na prd....

marci 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru