Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
30. led 2009

Ahoj holky, tak u nás už se spinká. Jinak obrat už několikátý den o sto procent k lepšímu, Simča je teď hrozné sluníčko, dokonce si sem tam i sama listuje v knížkách, dneska u toho usla i v postýlce po obědě, už jsem nevěděla co s ní, tak jsem jich pár do postýlky naházela a jak si,,četla" tak vytuhla 🙂 .Sice ta jedna půlhodinka denně je tak na moje osprchování a kafe (vaření ani omylem, ani sobě 🙄 ),ale zaplať pánbůh aspoň za to. Noci jsou teď taky pohodové, první probuzení bývá až kolem půl 6-6, tak se stihnu vyspat a pak ještě přes hoďku zchrupne. Takže neztrácejte naději, bude líp, pokud je to zubama, tak to jsme si taky pěkně protrpěly, však vít, to prostě musí každý 😉 a další spousta nás jich ještě čeká 😔 .Jinak jsme dnes byly kupovat větší botky,na doma i ven, to bylo teda o nervy, změřit nohu se nám nepodařilo, tak jsme to vzali od oka o číslo větší než ty co teď má, no snad jí budou dobře. Tak pěkný večer, jdu udělat nějakou mňamku na véču a prý si otevřem vínko s drahou polovičkou 😉 😀

janula2008
30. led 2009

Moni, to je mi taky hrozně líto, až teď dočítám ☹

pavlina05
autor
30. led 2009

Moni, ten co to rozvrtal to zaplatí?? Ne????? 😠 😠 😠

Jani,já naději neztrácím...vždyť víš, že u nás je to spaní pořád takové špatné.... 😅 a zuby nikde!! No sand Ája pochopí až bude straší....
Jsem ráda, že je u vás taková pohoda. Konrčně!!!! 🙂
Jani kupujete boty se žirafou??? Kde?? Koli stály??? A od kolikátého měsíce se nosí botičky???

janula2008
30. led 2009

Pavli, no to je asi individuální od kdy ty boty, malá měla malinkou polohovou vadu nožiček, tak jak začla vstávat (cca 7 a půl měs.) a pak chodit kolem nábytku, tak jsem jí je hned pořídila.Někdy ji nechám ale doma i bez botiček, jen tu máme plovoučku a dlažbu, takže jak teď byla v lednu nemocná, dávala jsem jí je skoro pořád. Jeli jsme je koupit do Rena na Vídeňské v Tescu, protože nás bohužel vždycky tlačí čas a jedeme až kolem páté, kdy už se do středu města nedostanem, Luky prostě dřív z práce nedorazí 😔 .Ale mají tam taky s žirafkou a brala jsem teda ty - na doma má papučky od nějaké české firmy, stály jen 150Kč a na ven nás stály 690Kč...

pavlina05
autor
30. led 2009

Jani, díky za info 😉
No tak Ájisek má ještě na botinky čas, nelozíme ještě.
Moni a co vy? Už má Míša boty???

No tak holky....zase se opakují naše hrozné noci...Ája usnul 19.30, 20:30 už plakal a v 22:00 zase ☹

TAk uvidíme jak to bude dál...
Všem přeji klidnou a prospanou noc...o té já jen sním... 😢

motylek
31. led 2009

Ahoj holky,
u nás se dějou zázraky, už tři noci Kuba spí od 8 do 6:30, dneska dokonce do 7:00 bez probuzení jak na dudlíka, tak na jídlo. Nechápu, ale děkuju 😀 . Doufám, že mu to vydrží, protože je to fakt paráda a po těch jeho šílenejch nocích fakt relax.

Pavlí, třeba se Ájis taky spraví s tím spinkáním. Plaváníčko mě mrzí, že vám to nevyšlo, ale asi je fakt lepší se na to vyprdnout a počkat až bude starší. On fakt bude asi radši v okruhu pár lidí a společnost nebude pro něj to pravé. Alespoň když je tak malej. JInak jak psala Betina (myslím), tak tak ženská z toho plavání, co ti tak pěkně udílela rady do života, je vážně vagína 😀 😀 :-d. Co je jí do toho, bych ji asi jednu ubalila.

Moni, to je děs s tím topením. To musel být nějakej expert, když nepozná kde by asi tak mohly jít trubky od topení. Snad se to brzo podaří opravit a budete pokračovat ve stěhování. Jinak až bude pěkně a budete podnikat tu ZOO, tak se hlásím do klubu. Vyvezeme ty naše opičky za opičkama 😀 .

Jani, ať vám botičky pěkně chodí a malá ať je hnedka neprošoupe, když byly tak drahý. Taková pidi bota a je to dražší než boty na nás 🙄 🙄 🙄 . Hrůza!!!

Zuzi, co malá??? Jak se vám vede? Už je to pohoda, co? Stačilo překonat to hnusný šestinedělí a hned je líp 😉 .

Tak zatím pa a já jdu něco dělat.

Pěknej den přejeme.

pavlina05
autor
31. led 2009

Moty ahoj!!
Teda to Vám závidím ty noci! Ale přeju 😉
Plavání mě mrzí, ale já chci aby byl Ája spokojený....a věřte nebo ne, mě se také ulevilo...vím, že mám středu pro nás dva, že si zase uděláme pěkný den s procházkou, a že nám bude mnohem lépe 🙂
Ve čtvrtek jsme Áju koupali, to boly teda něco 😀 😀 😀 Jsme s MM mysleli, že bude křičet a plakat, ale právě naopak si to děsně moc užíval jako nikdy předtím! (asi už podvědomě tušil jak jsem se rozhodla skrz plavčo 🙂 )

Jinak u nás noc katastrofální!!!! 😝 😝 😝 😝 😝 😝
Asi padnu.....
Aleš se budul co hodinu, někdy i po 30 minutách!!!!!!!!!! celou noc od těch 0:00 do 5:30...pak usnul a spal do 9:00. Vůbec nemám páru co mu bylo. ale strašlivě plakal, tak jsem jej pořád chovala....nekonečný příběh....

moni, asi makáte o 106, viď??? Ach jo!! To jsou dneska šikulové 😝 😅 😕
Držte se......

Pěkný den všem 😵

motylek
31. led 2009

Pavlí, to budou nejspíš zuby ☹ ☹ ☹

pavlina05
autor
31. led 2009

Moty...no kdybych aspoň našla nějaké vysvětlení...zarudlé to tam nemá,...tak kdo ví. 😖

motylek
31. led 2009

To ani být nemusí, bohužel to může bolet i několik měsíců předem 😅 😅 😅

lacherka
31. led 2009

ahoj holky, hruza hruza hruza....stěhování a těch krámů, fakt se mi chtělo brečet, už jsem uplně bez sil, chudák T. ještě stěhuje. Byt už máme kompletně vyklizený a uklizený no ale na baráku, to bude něco! všechny krámy jsou tam, v kabelých pátý před devátý, nevím kde co je a snad se to tam ani nevejde....jeli jsme asi 10x plný auto!
polovinu věcí bych nejradši vyházela do popelnice☹ takže se musím psychycka připravit na vybalování na baráku, T. ten to snáší statečně, ale já mám z toho fakt stresy. Když prostě není uklieno a domácí pohodičku.

S tím topením ten dělní, za to nemůže, protože on se ptal jestli tam nevede nějaká trubka a jelikož nám bývalý majitel řekl, že všechny trubky vedou podlahou, tak prostě vrtal.....no prostě co slovo od bývalého majitele, tak lež.

Jdu vyřizovat mejly, mám toho požehnaně. Jinak botičky ještě nemáme, teda máme takové jen na parádu do kočorku,ale podoma ne.

pavlina05
autor
31. led 2009

Moni, teda to je děsný....ale zase pak až to zvládnete, tak bude poklizeno a útulno ve vašem hnízdečku 😵 😵 😵
My ani nezačali ještě stavět ☹
Držím Vám pěsti ať to jde 😉

Všem klidnou noc... (hlavně nám 😅 )

janula2008
1. únor 2009

Ahojky, tak jaká dnes Pavli? U nás první komplet prospaná noc, Simča usla kolem sedmé a vstávaly jsme až v 8, takže paráda 😅 ty dny jsou masakr (taťka zas v práci ☹ ),ale když je člověk vyspanej, líp se to zvládá. Chtěla jsem vzít malou na procházku, ale koukám jak to sype, to je nářez, kam se hrabou Vánoce 😅

pavlina05
autor
1. únor 2009

Ahoj!!!
Jani, ani se neptej 😝 co 2 hodiny pláč.....Určitě to nejsou zuby ani hlad. není to zase RS??? Musím někam kouknout jestli zase nerosteme????? TAkže nic moc!!!
JAni super! Celá prospaná noc 🙂 Já chci takýýýýýýýýýýýýý!!!!

motylek
1. únor 2009

Já teda nevím, ale RS se říká, že je ve 3 a 6-ti týdnech a 3 a 6-ti měsících. Co kaše na noc? Dáváš mu ji ??? Je mi to moc líto, že takhle špatně spinkáte. Já musím zaklepat, že i dneska v noci spal jako budulínek až do sedmi 😉 bez jakéhokoliv probuzení. Zoubky ho ale můžou zlobit, i když to v pusince nevypadá. Počkej, ono to přejde a pak si konečně královsky odpočineš. Mě i když Kubík pěkně spinká, tak se pořád budím, asi už ze zvyku. Kolikrát se probudím a za boha nemůžu usnout. To si pak nadávám jaká jsem kráva 😀 .

Jani, tak je to super se tahkle parádně vyspat, co?

Holky pěknou a klidnou noc.

janula2008
1. únor 2009

Moty ahojky, jojo, snad to spaní aspoň chvilku vydrží, zas se tu už od půl osmé spinká 😉 Ty spůrty jsem taky tak četla jak píšeš. Přesně, občas čučím do stropu a nemůžu spát, pak si taky nadávám 😅 Simča mívá na noc misku kaše a na to se naučila dorazit v postýlce ještě 180 UM,tak bodejď by do rána nevydržela že 😉 😀 Většinou dopije flašku, obrátí se na bok a chrní, jen nevím, jak to pak budem odnaučovat 😝 😕 .Moni,drž se s tím stěhováním, to musí být strašný, já jsem říkala, že příště už snad radši vyhořet než se znovu stěhovat...a to jsme to stihli ještě bez malé, s ní nevím jak by to šlo 🙄 hezký a klidný večer všem!

sharon2
1. únor 2009

ahojky....
pavli, Juli teď měla vysoké horečky, tak jsem nestíhala net. Ale souhlasím s ukončením plavání!! Naše Míša jako miminko vodu milovala, když měla rok a půl, tak venku na koupališti nadšeně skákala a stříkala, vůbec se nebála hloubky /ale nepotápěli jsme/ Když měla 3, tak jsme začali chodit taky na kurz plavání - v Líšni na základku. Voda na ni teda byla moc studená, ale byla ochotná tam jít, v pohodě se účastnila.......dokud ji instruktorka přes její protesty nepotopila ☹ ta reakce malé byla strašná ☹ museli jsme okamžitě z bazénu, odmítala se k vodě jen přiblížit. No, příště jsme na kurz šli, ale řekla jsem intruktorce, že si nepřeju, aby Míšu potápěla nebo ji nutila do vody skákat (Míše jsem slíbila, že nemusí). A ona to přesto ještě jednou udělala ☹ ☹ kurz jsme teda dokončili, ale plavala jsem si s malou bokem od ostatních - odmítala se účastnit většiny jejich aktivit. A podepsalo se to na ní teda hodně - do 6 let byla hysterická když se jí dostala voda do obličeje, pomohlo až když jsme byli u moře a skákali ve vlnách. Pořád se ale odmítá potopit a dodnes neumí plavat - bojí se ☹

janula2008
1. únor 2009

Sharon:brzy se uzdravte 😔 teda ta instruktorka by fakt zasloužila, občas nechápu, jak některé můžou vyučovat 😠 😠 my začnem asi plavat na jaro, ale koupím jen 5 lekcí a uvidím jestli se zas Simča chytne nebo ne, když ne, nic se neděje, ale pak už se jí to většinou líbilo. 🙂

pavlina05
autor
1. únor 2009

motylek ...četla jsem že je RS i v 8 a 10 mšsíci 😝 No uvidíme co ty zuby??? 😅 Dnes zatím celkem ok, usnul v 19 hod a teď jsem kojila. Uf!

sharon....díky. Já nechápu stejně ty instruktorky plavání...vydržet za každou cenu??? Dnes jsme Áju koupali, on taky vyváděl jako nikdy 🙂

Jani ahoj 🙂

Moni, jak to jde??? Jdeš do plaváníčka tento týden??

Klidnou noc všem 😵

lacherka
2. únor 2009

Pavli ne nejdu, ani nevím, kde máme plavky:( ještě ani nebydlím ve svým, tak na to kašlu. a taky jsem nějak bez nálady

pavlina05
autor
2. únor 2009

Moni, to nevadí, ne?? Vždyť to Vám neuteče 😉 A bez nás to nebude asi ono 😀 😀 😀 😀 (srandistka co ?????)
No je mi jasné, že toho máte teď moc. Myslíme na Vás.

U nás noc ok. Asi to holky byly vážně zuby...nebo spurtík???? Dners už zase noc v pohodě, uf!!!

marcelka_88
2. únor 2009

NAZDÁÁÁR DĚVČATÁÁÁÁ :D!

Tak se hlásim a jako Vás dočítat je hrůza, píšete jak blázni 🙂) !

Jani - Moty gratuluji k prospaným nocím !! Teda si dáváte nějaké drogy Vy 😀 !

U nás vše stejné, jen v pátek mám jít na maturák mé třídy a měla hlídat mamča, což bylo super (sáál je hned vedle mamči paneláku), ale Jirka řekl, že ho pohlídá a vezme si ho domů .. Noo a jsem z toho celá nervozní, že bude malej tak daleko pryč, ale zase je to jeho táta, ale mě se už ani nikam nechce ☹ ! Jsem na něm hrozně závislá a aby byl ode mě takhle daleko, tak to ještě nikdy ... ☹

pavlina05
autor
2. únor 2009

Marci, ale musíš si taky pročistit hlavu!!! 😉

motylek
2. únor 2009

Marci,
no dneska v noci zase vstával v pět na jídlo, pak jsem si ho šoupla k sobě do postele a spal do čtvrt na sedm, ale třeba to byla vyjímka a zase začne spát až do rána 😀 😀 😀 (moc tomu nevěřím). Ale i takhle je to pohoda, nééé jak ty noci, kdy jsem k němu vstávala asi 100x. Jinak ty už s přítelem teda nejsi vůbec, že spolu už nebydlíte??? Že bydlí daleko? Jinak chápu tvé obavy, já nedám malýho ani v noci k mamče do vedlejšího pokoje (když jsme u nich na návštěvě). Je to děs a doufám, že tím jak poroste a bude starší, tak i já přestanu být takovej magor. Ale já si to bez něj zatím prostě vůbec nedovedu představit, že bych nevěděla, co se s ním děje. No jsem prostě totální blázen.

Jinak holky od minulýho týdne jezdíme ve velký sedačce (Maxi Cosi Tobi) a paráda. Malej byl poprvý úplně vychlámanej, že sedí v autě tak jako mamka s taťkou 😀 . A je mu super, vůbec mu není velká, popruhy má tak jak má mít, no super. Je fakt výborná a pěkně do ní zapluje, že je chráněnej i z boku. Akorát musíme zapínat dětskou pojistku, protože se natahuje na otvírání 😀 , tak aby nám někde neulítly dveře. Sedačka v autě pěkně sedí, připoutaná se ani nehne (takže vám ji Pavlí můžu doporučit), takže Kuba by nám s ní nikam neulítl 😀 😉 😀 .

Pavlí, tak to je fajn, že jsi si v noci aspoň trochu odpočinula.

Moni, co topení??? A podlaha??? Opraveno a předěláno? 😵

Jani, to je Simča fakt mega jedlík, tak to má být, my bojujeme s každou trochou navíc. Jinak Moni, my tu skleničku máme taky na dvakrát.

Sharon, to je hrůza s těma horečkama, kde k tomu Julča přišla? Asi něco přinesla Míša ze školy, ne?

Holky, tak dobrou noc a hlavně klidnou

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pavlina05
autor
2. únor 2009

Moty, no já machruju, ale bez našeho Ájiska jsem nebyla ještě nikde!!!! 😅 No vlystně jen min. pondělí 2 hod v hospůdce. Jinak jsme pořád spolu.
Díky, my koupíme sedačku MAxi Cosi Priori..asi??? tobi se mi líbí moc, ale paní z www.babycar.cz mi doporučovala tu Priori.

Holky, náš Ája je také jedlík, dnes měl skleničku krůtího masa od HAmi, k tomu další část vlastnoručně ukuchtěné zeleninky a pak cca 10 min kojení a pak za 30 min asi 3 křupky 😅

...no tak naše noc klidná asi nebude 😖 😖 😖
Už jsem byla u Ájika 3 x a zase nespíme 😢 Hraje si v postýlce...ach jo!!!

😵 😵 😵

motylek
3. únor 2009

Jééé, my taky chtěli priori, ale nám zase řekl pán v obchodě (nakonec jsme koupili přes net o 2000,- levněji), že právě tobi je novější, vylepšená a bezpečnější, je fakt, že je taková mohutnější. Ale priori bude taky dobrá.

Teda ten ájis, ale zlobí 😉 . A nezkoušela jsi ho dát do své postele, třeba by tam byl klidnější (vím, že se to nemá, ale pro dobro věci 😅 ).

pavlina05
autor
3. únor 2009

Ahoj!!!

Moty, každý obchodník říká něco jiného 🙂 Mě právě paní překvapila , když mi nabízela levnější Priori. MYslím, že to už je vážně jedno, protože obě jsou seper bezpečné 😉

Ájis vážně zlobil!!!!
Odpoledne spal od 14:15 do 15 hod!!!!! PAk byl vzhůru až do 19:30. PA spal do 21 h a pak si hrál a smál se až do 00:30!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kde bere tu energii????????
No a pak se budil co 2 hod.

Moty, to jsme také zkoušeli, nespal, kroutí se, dělá blbiny a pláče v naší posteli!

no tak to byla naše noc...

zuzanka26
3. únor 2009

Ahoj, tak já jsem taky dnes přejetá, to je tlakem nebo co? Spala jsem blbě, koukala jsem do stropu, číhala jsem na kojení, až se vzbudí Sárinka a pak zase nemohla usnout, no nic moc. 😖

Pavli tak to je teda čiperka, no jo, je sice klidnej, ale jinak asi taky pěknej divoch co? no ale kde ty bereš tu energii a kdy spíš?
😅

pavlina05
autor
3. únor 2009

Zuzi...dopuju se čokoládama a Lattéčkem 🙂 Spím cca ty 2 hod co on. No v průměru asi 5 hodin denně. Jinak to nejde. KAždý den 5 km tady s kočárkem.
JJ, pohodář který nespí!!!!!

lacherka
3. únor 2009

Ahoj holky...topení je už zadělaný, ale zed musí byt ještě chvíli otevřená, zatím jsem ještě v azylu🙂
Jo a dovezli nám sedačku a je tam tak tak, máme fakt mini kouut obýváčeka už se tam prý nevejde konferenční stolek🙂 no sranda fakt...tak jsem na to tam zvědavá
Pavli kde jsi koupila ty křupky? tak někdy písni a můžem zajít spolu venčit, bydlím ted nahoře v Bystrci. A kde jsi koupila ty křupky? My už jezdíme taky v sedačce velké a taky v pohodě, poařád kouká.
Míša vstává pravidelně v 7hod ráno, dnes buzení, někdy v nuci-jen brekot, az chvíli usnul pak v 6hodin na jídlo, to si říkám,že bude spát min do 8 a v 7hod už po mě leze a usmívá se, Spíme ted spolu v posteli.
Jinak si myslím,že to půjčování dětí a strach o ně je uplně normálnéí. Jeden den jsem říkala, že s malým ven nepjdu a tchýně: no ale my s ním chceme jít ven-my půjdem jako s jejím manželem, no tak jsem se tak celkem naštvala, jako že mi ho berou a tak...že by se spíš měli zeptat a nemi to oznámit, no nakonec řekla, ty jsi máme, ty se rozhodni. Ale je fakt, že to jsou naše děti a nerady je půjčujeme, protože jsou prostě naše🙂 to je ten mateřský pud🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru