Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
3. únor 2009

Moni, ve zdravé výživě se kupují. Nebo v Intersparu v pečuvu je mají, prý.
Ale já je mám od kámošky.
Moni 😵 😵 😵
Jka se bydlí u tchyně??

janula2008
3. únor 2009

Zdravíme holky, já mám veget, taťka už je dva dny doma, no zítra nám zas uteče do práce tak se ho musíme nabažit dokud to jde 😎 😀 Moni, křupky kupuju za dvacku ve zdravé výživě ve Vaňkovce, mají tam pytlík rýžových a nebo kukuřičných, kolem mě je jí snad všechny děti jak jim chutnají, Simči taky, ale té chutná všechno...i to, co není k jídlu 😀 .Já taky nemám ráda, když musím dát malou z ruky, teda moje mamka a Luky mi vůbec nevadí, ale třeba když Luky řekl, že si ji vezme odpo k tchýni,tak jsem hned šla taky 🙂 ale to je o tom, že moje mamka je rozumná, ničím bez mého dovolení ji nerve a v tomto jsou ty Lukyho rodiče kapitola sama pro sebe, i když jinak jsou fajn. 😉

pavlina05
autor
3. únor 2009

Jani, zívidím 😵

TAk já denes vařím č.řepu a zatím je vše rudé......no ale chtná dobře 😀

zuzanka26
3. únor 2009

Tak jsem dnes malou zvážila a má 5, 13 kg, to je teda něco. Už má pěkný keltičky a špíčky místo zápěstí. ALe přes den taky kojím skoro pořád po 2 hod a někdy už fakt nemůžu.
No Pavli fakt máš můj obdiv, člověk si asi zvykne na všechno. CHtěla bych někdy Ájíska poznat, protože je to osobnost. 😉

pavlina05
autor
3. únor 2009

zuzi....jj, na vše se dá zvyknout 😉

pavlina05
autor
3. únor 2009

....tak jsem chtěla napsat více, ale ája mi to odeslal....

zuzanka26
3. únor 2009

jo a koukám, že já chtěla napsat kejtičky ne keltičky 😝 😀

pavlina05
autor
3. únor 2009

Zizi já to pochopila 😉
No, tak u nás to zase pěkně začíná!!! 😠 ☹ Usnul až po hodině pláče, te´d už je zase vyspaný! Ach jo!!! To je fakt o nervy!!!! 😝

Tak dbrou a klidnou všem ostatním 😵

betina
3. únor 2009

pavl, já prostě nechápu, jak to zvládáš, já vím, že se to musí, ale.....jě to k zbláznění. měla by jsi dostat metál.mně stačí nespaní a řádění Verunky 4 měsíce a kolikrát už si myslím, že dál už to prostě nejde...a pak vždycky něco svitně na lepší časy, tak at ti taky vysvitne co nejdřív 😉

pavlina05
autor
4. únor 2009

beti...no tak nějak. TAké si říkám, že nechápu sama sebe...že to už nedám. ale zase vstanu, zase se něco zlomí a jedu zase v tom své denním rituálu s úsměvem na tváři 🙂 asi je to už o zvyku a o tom, že prostě nespím tolik co dříve....někdy si říkám, že mě musí klepnout. ale opravdu jsem celkem fresh, valím 5 km na vycházky, stíhám vařit, poklízet...ale nesedím a ani neodpočívám!! Váha 54 kg při 170 cm. (před těhu 61 kg!!!) tělo má dost!!!

Teda holky, dnes nakonec celkem ok noc. Zapřela jsem se a kojila až po 4 hodinách. ale co je teď lepší???? Stejně se budí, takže po těch 2 h vstávám a uklidńuji třeba 15 min!! Kdežto když dám prso, tak je 8 min kojení a pak klid.

A co u Vás???

zuzanka26
4. únor 2009

ahoj holky,
já jsem dnes K.O. ale ne kvůli Sárince, ale kvůli sobě já blbka. ☹ šla jsem spát o půl 11, do půl 1 jsem spala a pak jsem kojila. Jenže pak se Sárinka mlela do půl 2 a já jsem pak nemohla usnout, holky ale já jsem byla do půl 4 vzhůru a nechápu proč. Docela mě to trápí, protože pak jsem teda spala zase dvě hodinky,pak krmila a pak už jen hodinu, protože Sáruška se mlela a byla hrozně divoká, to taky nemívá a většinou spí až do půl 9.
KDyby to bylo kvůli miminku tak neřeknu, ale mě se to nějak děje všechno v hlavě, točí se mi všechny myšlenky a nemůžu se nějak vnitřně uklidnit. V noci nepomohlo ani uklidňování manžela. Pak si ráno říkám, co jsem blbla a kéž bych mohla spát. nevím co to se mnou je 😖 pak nemám druhý den vůbec energii se pořádně věnovat maličké. ☹ Hrozně mě to mrzí a štve.

pavlina05
autor
4. únor 2009

Zuzi, já nechodím spát dříve jak ve 23 hod!! ale je to spíš kvůli Ájovi, on se pořád budí...takže ani já bych si nenaspala dopředu 😖 chápu, mě se v palici mnohdy honí tolik věcí....
Zuzi, musíš si říci, že to se nestává každou noc 😉

Holky, zázrak!!!! Dnes dopo spí Ája v postýlce už 2 hod!!! TAk jsem se v klidu najedla, umyla nádobí a poklidila, jemu uvařila...a samo že jsem si nesedla 😅

betina
4. únor 2009

zuzi,

ti naspání dopředu, taky mám takovej pocit, že bych to někdy mohla udělat, ale je to blbost, stačí jedna blbá noc a naspání je to tam ☹

pavli, seš dábel 😀 😀 je pravda, že moje celodenní odpočinutí je jedno kafe, když se vrátíme z procházky a než malá rozmrzne 😀 , ale za to si to hezky užiju. u nás taky zázrak, malá mi spí druhý den na balkoně, což nechápu, protože jsme nemohli ani zastavit na křižovatce s kočárkemm, jakej byl řev, proč nejedu 😀
a o tom to je, pořád je nějaká změna a člověk nestíhá ty prcky ani pozorovat, jakou valí rychlostí, jak se vyvíjejí a to je to krásný, co my....my už jsme starý zabržděnci 😀

janula2008
4. únor 2009

Pavli,máš můj obdiv, fakt smekám,ty vaše noci to je haluz 🙂 ale zas ti to Aja vynahrazuje přes den. U nás se spí od rána až teď a to určitě bude 20 min. 🙄 Jinak u nás je to tak, že Simča v 19-20 usíná a já padám nejdřív kolem 23h. a pak už se většinou od půlnoci sem tam mele, dneska měla hodně divoký sny, takže mě budí a že bych byla přespaná to taky ne,ale oproti tobě Pavli je to zlatá noc.Zuzi tak se drž, co ti poradit nevím,taky občas čučím do zdi a ne a ne usnout 😒

zuzanka26
4. únor 2009

jo holky díky, já věřím, že až moje tělo prostě nebude moct, tak usne, ať se děje cokoliv. Ale já jsem měla vždycky slabší spaní. Teď jsem jen utahaná a zítra večer chci jít na ten večírek, furt na to myslím 😖 nakonec to určitě bude blbý 😖

no a jinak přemýšlím, jestli tady všechny ty holky v jiných diskuzích mají tak vzorný miminka nebo to jen tak dělají, tady se mi líbí, protože píšete pravdu, tzn, že třeba máte divoký noci nebo že děti řvou. Třeba mě teď řve jen tak v postýlce, protože jsem jí odložila. Když tam příjdu, přestane nebo se dokonce začne usmívat. 😅

pavlina05
autor
4. únor 2009

Zuzi, no tak už je to také mrška a ví co na tebe platí 🙂
no někdy mám pocit, že všichni kolem mají zaltý mimča co spí,...ale není tomu tak. Bu´d o tom nemluví, nebo prostě to berou tak jak to je...

JAni, Bet....musím to nějak zvládat 🙂 vždyť jsem to chtěla (teda chtěla jsem miminko co spí... 😅 ).¨
TAk jsem dnes pořídila HAmi kaši na dobrou noc....to bude zase rodeo.... 😀

zuzanka26
4. únor 2009

Pavli, další mimi už bude určitě klidnější. 😉 😅 Snad. 😅 😕

lacherka
4. únor 2009

čauvec holky. no my máme zase bomba usínání , řev řev a lození, prostě už padá unavou a prostě leze do posledních sil, jak se naučil lezt tak prostě nevydrží ležet, takže uspávání tak na hodinu, Ted nespí v postylce, takže ho mám v posteli obskládanýho polštářema, uplné hradby, ale odcházím až uplně spí,protože mám strach, že by je přelezl-aktivka malá, včera jsem přišla na novou vychytávku a to škrabání na zádech, lehne na břicho a já ho škrabu na zádech a usne tak dřív....
Pavli koupila jsem bio banány a ty mu teda jedou! Dneska jsem dávala od Hippu takové ty přesnídávky jablkoa hruška a to nic moc u toho se kroutil ale samotný babánek ten mu šmakuje! no doufám,že už jsem to tady nepsala, nějak se v tom ztracím.

pavlina05
autor
4. únor 2009

Moni, tak hlazení na zádech je moje uspávací metoda už od jakživa!!!! 😀 😀 😀 😀 TAkže já jsem průkopník 😀 😀 😀 😀 😀

Moni, na Bio banány teda nemáme....je to drahý! 😝 Asi dám obyč. Ale je to teda neposeda ten Váš Míša!!!
Moni, došel ti e-mail ohledně next?TAk jsem zklamaná, naše laclíky nebudou ☹ Teda nepochopila jsem jestli obě velikosti...Asi zítra nebo v pátek dorazí balíček, tak přetřídím a pak se domluvíme na předání, jo??

PA

lacherka
5. únor 2009

jj s těma laclíkama je to škoda, ale snad je budou mít třeba v tom březnu. Pavli já kupovalal banány 4 za 22kč, tak to jde.

pavlina05
autor
5. únor 2009

Ahoj!!!!

Moni, a kde? To je dobrá cena 😉

Holky, tak noc u nás...tak pro zasmání. Od 20.00 do :30 super bez probuzení, pak kojení, vydržel 2 hod a pak začlo rodeo řevu do 4:30 a pak zase klid do 9:00.
Jinak ta kaše ....moc jí nesnědl, skoro celou ji vylil na koberec 😅 a měl max. 4 lžičky!!!!

janula2008
5. únor 2009

Moni, tak to jde, mám dojem, že tolik dám skoro i za normální 😀

lacherka
5. únor 2009

jj kilo stálo 32.90 a bylo to v Penny a nebio tam měli snad za 29.90 tak ten rozdíl už je malý

zuzanka26
5. únor 2009

holky držte mi palce, dnes jdu na ten večírek a mám výčitky už teď že jdu a opustím maličkou. manžel bude krmit tím mým odstříkaným mlíkem, mám ho už připravené v ledničce.ach jo 😖

pavlina05
autor
5. únor 2009

Zuzi, držím 😵 A pořádně si to tam užij a nemysli na malou 😉 , manžel to zvládne 😉 Zítra zase budete užívat jedna druhé 😉

lacherka
5. únor 2009

jo jo Zuzi, pěkně se bav!
Tak u nás zase usínání! Míša se pořád řehtá,ale vyloženě řehtá, obložila jsem ho perinama asi do výše 60cm a pak jsem ho zdálky pozorovala co dělá, on už skoro spí, najednou se zvedne, stoupne si, opírá se o zed a škrape na tapetu a v těch přelepech ji asi chce trhat....pak jak mě zmerčí, tak vystrčí hlavu ze zákopu a začne se řehtat skrz dudlík, normálně nahlas, my už jsem z něho taky nemohli, tak jsme se neudrželi a začaly jsme se smát taky....jak to viděl, tak další smích a začal se předvádět...no komik, ted jsem ho zabarykadovala ještě křeslem od počítače a aby z postele nespadl kdyby náhodou přelezl tu hradbu....no kdybyste to viděli, to byste se hodně smály, zítra to musím vyfotit. to dítě je opravdu dábel...

janula2008
5. únor 2009

Moni, já to znám 😅 naše usínání přes den vypadá tak, že Simča si tisíckrát v postýlce stoupne, kolikrát i se zavřenýma očima a v polospánku, ale prostě do poslední chvíle to ,,nevzdává " 😀 . Kdybych čekala až mi třeba usne na koberci u hraček únavou, jak na jiných diskuzích psaly holky, tak se nedočkám do noci, to by vůbec nehrozilo. Myslím, že aspoň jednou denně by spát měla , tak ji docela nutím alespoň po tom obědě (a to už si to teď posunula až tak na druhou,třetí) zalehnout, no je to boj. Jenže...ve školce se s ní stejně mazat pak nebudou,půjde se po obědě spát a basta 🙄 .

janula2008
5. únor 2009

A Zuzi, žádný výčitky,pěkně se bav !! Taky mám na sobotu domluvenou tady pařbu, dojedou mi dvě kámošky a půjdem se někam odreagovat na vínko 😉 😀

pavlina05
autor
5. únor 2009

Moni, teda Míša bude pěkný éro 😀 😀 😀 To musela být podívaná, co?? Neměly bychom diskuzi přejmenovat?? JAkože je to super být mámou 😀 😀 😀

JJ, holky musíme si bez dětiček také někdy užít 😵
Já s kamarádkou plánuji někdy v podvečer navštívit Olympii a kluci budou hlídat 😵

janula2008
5. únor 2009

Já bych to Pavli nechala, aspoň jsme dobrej příklad toho, že bude líp i když to tak kolikrát ženská po porodu nevidí 🙂 já jsem si dnes s malou krásně zaprocházkovala, nechtěla usnout ani v té postýlce, tak jsem ji naložila do kočárku a jak padla, tak jsem s ní chodila tady po okolí a bylo to moc fajn. Dneska jsme řádili na novým odrážedle doma, to byla sranda 😀 příští týden máme roční oslavu s Amelkou a Vojtíškem, Lucinka z regionek udělala krásnou pozvánku, můžete pak kuknout do albíčka, je božíííí 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru