Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
9. únor 2009

Holky, dneska je fakt nádherně, teď jsme došly z prochajdy. Musela jsem Simču hned oblíct a vyrazily jsme na hoďku a půl, protože mi začínalo hrabat a trošku i ta depka začla padat, asi je to nevyspáním, zas od pěti řádí a sotva po obědě usla a já poklidila,za 30min.byla vzhůru, takže mi nějak asi docházely síly a to sluníčko mi je zas nabilo 🙂 . Jinak máme fleky po celém koberci v ložnici, během chvilinky si stáhla džus, odšroubovala uzávěr a rozlila ho na dost míst 😠 ☹ . Prostě je to fakt potvůrka a pěknej raubíř, tchyně říkala, že takovej divokej nebyl ani Luky. Ale jinak už krásně chodíme!! Jen nevím jestli se mám tak radovat, protože to bude asi ještě o dost veselejší tím pádem 😅 To řízení je u mě kámen úrazu, jak ráda bych jezdila (mám řidičák) a prostě si už vůbec netroufnu ☹ .Moni, to mě mrzí, že máte s tím domkem takové starosti 😔

pavlina05
autor
9. únor 2009

Jani, mě venek, vzduch a sluníčko neuvěřitelně dobíjí.....tak my také dorazili teď domů. nevím co se dělo, ale s křikem?! TAk jsem dala svačinku a je klid.
No JAni, u nás jsou noci na padnutí.....ze soboty na neděli co 2 hod...kaše nekaše....už jsem málem padala na hu... dnes celkem ok noc. TAk uvidíme jaká bude tato....??? 😅

lacherka
10. únor 2009

ahoj holky, taky jsem byli včera venku, na přehradě a pak na kafíčkoa dezert paráda....Míša ted poslední 2dny vstává až po 7hod a za celou noc vůbec nejí...tak uvidíme jak to bude dál, ale bylo by to fajn, kdyby takhle spával celou noc, no teda ve 4hod ráno se probudí a začne brečet, ale tak já si ho přitulím a on zase spí dál
Jani jo s tím chozením, taky se spíš toho obávám, to nám budou utíkat a tak....už ted je to něco největší zalibu má ted pod stolem a cucat tyčku a nebo tchanovi pod jeho pracovním stolem rabovat ve věcech....tak všechno odlízí...pak utíká do předsíně, kde je velká zrcadlová skřín a tam na sebe kouká.....

pavlina05
autor
10. únor 2009

Ahoj holky!!!!

Moni...teda závidím ty noci! Ale jinak je míša číslo....takže ono se to srovná....Ája je pohodář a kli´das.

...dnes jsme byli u dr. Moc nás chválila i za to, že jsem sekla s plavčem...váha 9 kg, 70 cm. Moc spoky 🙂 🙂 🙂

Dojím obídek a zase mažu ven.

Mějte se 🙂

pavlina05
autor
10. únor 2009

.....holky tak to počasí je teda mazec 😕 😕 😕 😕
Já byla venku, málem jsem nedošla...kalamita!!!! No, silničáře to zřejmě zaskočilo 😅

pavlina05
autor
10. únor 2009

Holky 😕 snad jste neumrzly 😅
Zdravíme s Ájikem 🙂

betina
11. únor 2009

ahoj holky,

januli, pavli, tak jsem psala do jedné diskuze s holkama o mojí uplakané a vzteklé verunce a jedna holčina mi psala, že existuje knížka o chybějícím 4.trimestru, což znamená, že děti, které byly vytáhle z bříška císařem jsou uplakané a vzteklé, protože nešly "přírodní cestou". zkusím zjistit název a písnu...protože si myslím, že zas tak blbý to není a je to docela možný, že ten důvod by třeba moh být v tom....uvidíme.....jinak hezký kalamitní den!

zuzanka26
11. únor 2009

Ahoj holky,

Beti není to knížka Nejšťastnější miminko v okolí? Dostala jsem jí a píšou tam přesně o tom chybějícím 4. trimestru, ale ne jen u dětí co šly císařem. klidně poskytnu rady 😀 no něco na tom možná je, ale nedá se to aplikovat na všechny děti obecně

pavlina05
autor
11. únor 2009

betina
😉 díky. Náš Ája už uplakánek není. To bylo první 3 měsíce...teď už je to pohoda. JJ, také jsem o tom slyšela a věřím tomu. MYslím, že byli vytéhlí násilím a tak jim něco chybí 😉

zuzi, beti...jj, určitě to je ona!!!
Nejšťastnější miminko v okolí
Mám ji doma a je super!!! čerpala jsem z ní rady!!!! 😉

betina
11. únor 2009

aha a holky, není to pro malá miminka úplně: Veruš má 4,5 měsíce. Pavli, tak to jsem ráda, že je Ajísek už lepší, to u nás to má spíše opačnou tendenci ☹

zuzanka26
11. únor 2009

Beti pak je ta další Nejšťastnější batole v okolí. 😉
Některý děti víc pláčou, ale pak bude třeba bezproblémová, až bude chodit do školky nebo tak. Já vím, ale vydržet to. 😔 Kdy pláče a proč? jen tak? Moje neteř řvala furt až do jednoho roku, pamatuju si, jak jsem jí jednou hlídala 2 hodiny a ona opravdu řvala a řvala a já jsem volala ségře, co mám dělat a ona mi řekla, ať jí nechám vyřvat, pak z toho usnula asi pět minut předtím než se ségra vrátila. 😔 Prý s ní nikam nemohla mezi lidi, protože to byl prostě stres, že bude celou dobu plakat.

zuzanka26
11. únor 2009

teda to je dneska fakt hnusně, dneska to vidím jen na nákup ( před barákem Tesco 😝 ) a pak zase domů, to toho moc nenaspíme.

Holky já mám zase problém, že mi málo spí, je moc živá, furt mele rukama nohama a furt povídá. Dopoledne spí 2x čtvrt hodiny a odpoledne max. 2 hod a to ještě ne v kuse, prostě jakoby to nepotřebovala. 😨

lacherka
11. únor 2009

ahoj holky...tak my uplakanci taky, i když jsme šli přirozenou cestu, ale 3dny byl vyvolávaný, takže se mu taky na svět nechtělo a myslím, že ten 3-4měsíc už snad brečel hlady, protože od začkátku 5měsíce jsem začala dokrmovat Bebou a razem usměv...
jo Pavli to je fakt, já mám noci super, že se i vyspím, ale přes den, na něj musím pořád koukat, kluk cestuje po bytě, zkouší co se da, ted tady vytahl ze sříně letačky a začal je trhat....kdybych byla u sebe doma, tak jsem klidnější, vím kde co je, ale tady ne...prořád aby něco nerozbil a nebo se nestalo něco jemu, ted došel ke sklenenýmu stolku a na něm květináč...tak zas si stoupá a jde po květináči...potom se mu líbí žaluzie, pořád taha za tu tkaničku...
počasí pěkné....teda!

betina
11. únor 2009

lacherka,

s tím vytopením, stěhováním a vším okolo ti nezávidím ☹ tak držím pěstičky!!!!

zuzi, malá řve taky skoro celý den...ale protože chce, abych ji houpala, hrála si s ní a chodila po bytě a všechno ji ikazovala, neumí se zabavit sama. tu knížku asi koupim, obě dvě 😀 jinak se zvencnu ☹

betina
11. únor 2009

jinak zuzi, s tím nespáním, malá spí přes den 1X10 minut a max.2 hodkxy v kočárku, ale musím jezdit a nesmím zastavit 😀 a v noci kojím ekaždé 2 hodiny, první kojení je po 3 a pak až po dvou,k ránu vstávám epo hodině, takže tak..malá je prostě rebel

janula2008
11. únor 2009

Beti, no taky si mákneš 😲 Tu knížku mám a po pravdě jsem četla tak dvě stránky, pak už jsem se k tomu nedostala 😅 malá je taky rebel, teď tu chvíli vypisuju a řve mi tu hysterákem, naprosto si neumí sama hrát,ale já už jsem asi nějaká otupělá,takže pěkně ať si řve 🙄 Zuzi na naši půlhodinku spaní za celý den nemáte, dnes jdem na roční prohlídku, tak pěkně řeknu mudře, že si myslím, že je hyper 😠 ☹ Beti, moc se na Vás těším v té jogurtárně, snad to výjde. Ráda bych už viděla i tebe Pavli...a Monču samo taky.

zuzanka26
11. únor 2009

Beti odkud vůbec jsi? asi jsi to tady psala někdy dřív, ale musela bych projet všechny stránky. 😔
jo jo, prostě živá miminka 😀 tady je každá rada drahá, s tím nošením to mám stejný, nejhorší je, když jí někdo chce chovat jako miminko v náručí, to už teď nemá ráda, jen když chce uspat ( pouze na míči), tak je pak jako mimi, dám jí dudánka a ona má ručičky zaťatý v pěstičky u sebe a pak usne. 😝

betina
11. únor 2009

zuzi, jsem z Rousínova od Brna, prostě máme chovánky malý 😀 nosti se jako miminko , tak to taky ne 😠

jani, taky se moc těším...bude to sranda, bude slyčet jen Verunku a Simonku, jj se těším 😀 😀

pavlina05
autor
11. únor 2009

JJ, i tu druhou o batoleti máme. Ale ještě jsem ji neotevřela.
Zuzi, ano v té knize je napsáno....bet 🙂 🙂 , že miminka, které jsou uplakánci, tak z nich bývají pak velice inteligentní lidé a baviči 😉 A musím říci, že toho jsem se za uplakaná období našeho Áji držela.

zuzi, mě Ája spal také málo!! Tak jsem pořád chodila po venku. Jedině v kočárku spal i 2 hodiny, ale ne vkuse 😒

Lache, teda Míša je ďáblík 😅
No musím se pochlubit, že Ája už také cestuje....

beti, ty máš teda také 100 procentní vytížení! Ty kojíš také tak jako já!!!! 😝 😝 😝
První kojení po 3 hod a pak co 2 hod. No teď se nám daří , že až po těch 3 hod, uf!!!

Jani, i já bych ráda viděla tebe a vlastně i ostatní holky od vás 🙂 , vždy´t je také znám 🙂

Bet, jooo?? já myslela, že jsi z Brna!!! TAk to máš kousínek do Vyškova 🙂 Já pocházím odtamtud 🙂

pavlina05
autor
11. únor 2009

Co máte dnes dobrého??
Jí mám brokolici zapečenou ze smetanou a Ája cuketu+brambor+pertžel

moni, kdy máte dr.???

pavlina05
autor
11. únor 2009

...jo holky, nevíte o někom, kdo by chtěl Nutriolon?? já mám 1 i 2 a nepotřebuji. Koupili jsme to v pominutí mysli 😅 Udělala bych dobrou cenu 😉

janula2008
11. únor 2009

Pavli optám se kámošky, má 7měs.holčičku a čeká druhý,je z toho chudinka pěkně na nervy 😔 Beti, no Simča bude určitě všude lítat a vyvádět kraviny, na to ji užije, ale brečet snad ne, když se něco děje a má hodně podnětů, tak většinou nebulí. A jinak k té inteligenci Pavli, fakt tomu věřím, Simča je extrovertka už teď a všechno se strašně rychle učí, myslím, že je na svůj věk velká šikulka,ale musí se ji chtít. To pak ukáže na spoustu věcí doma i v knížce,hodně rozumí, včera jsem ji naučila podávat mi při věšení po jednom prádlo 😉 a taky jsem ji ukázala, jak se provlíká tkanička na botě a hned ji to šlo, i když to asi byla hlavně náhoda. A tak no, ale když se nechce neudělá nic, ani blbé pápá nebo paci paci 😀 😀 dnes jdem na roční prohlídku, to zas bude pláč 😢

pavlina05
autor
11. únor 2009

Jani, tak držím pěstičky aby pláč nebyl 😉
Děkuji za optání.
Tady mám inzerátek, myslím, že je to výhodné 😉
https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

JJ, já si také myslím, že bude Ájis inteligentní 🙂 (no která maminky si to o svém mimču nemyslí, že?)
On leží na koberci, hraček kupy...ale on si nehraje!! Zkoumá ten koberec, cedulky na hračkách a uvážlivě studuje 🙂

pavlina05
autor
11. únor 2009

Jani tak co u dr.???

My byli zase na vycházce a bezva vzdoušek, Ája spinkal 1,5 hod 🙂

janula2008
11. únor 2009

Pavli, no dobrý, sice pláč (chichi řev 😅 ), ale už ne tolik jak dřív. I když hrůzou se tam zas chudinka počurala 😢 prostě to tam nesnáší a já se ji nedivím, pokaždý ji očkuje nebo berou krev apod. Jinak máme 12kg a 87cm. Víc toho nezkoumala, což mě udivilo, máme dojít až za půl roku, tak nevím co si o tom mám myslet no 😕 .Teď jsme dali s Lukym malé dárečky k zítřejším narozkám, hrozně nás to dojalo, protože na celé čáře to vyhrála panenka, celou ji zulíbala a všude ji s sebou teď tahá 😵 .Bych nevěřila, že ji tak bude jako vnímat, pořád ji rve do golfáčku, který taky dostala (fotky vložím) a nebo ji dává svoji flašku s pitím 😀 . V pátek nás ještě čeká oslava s dalšíma dětskýma oslavencema a v neděli s rodinou, to už bude i s dortem a výzdobou, tak pak taky nafotím. A zanedlouho už budete slavit Vy,toto letí 😀

lacherka
11. únor 2009

Pavli tak vidíš. co nás čeká!
tak zítra nesmíme zapoemnout popřát🙂

Pavli já myslela, že jdu k dr12. a včera jsem mrknu na kolikátou a zjistila jse, že jsem tam měli byt už 10🙂 no nic no....tak jdem v pátek a uvidíme...typuju váhu kolem 8kg a delku snad 73cm ne-li víc...

pavlina05
autor
11. únor 2009

Jani, jé, to bude oslav. Jsem zvědavá na fotečky 🙂

Moni, ty jsi číslo. No Míša je dlohán 😉 Já bych typla že bude mít tak 7890 kg 😉

pavlina05
autor
12. únor 2009

Simonce vše nejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 😵 😵 😵
A velkou pusu od Ájiska 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pavlina05
autor
13. únor 2009

ahoj holky 😀 😀 😀
...nikde nikdo.... 😖

zuzanka26
13. únor 2009

ahoj já tady jsem a průběžně nakukuju 😀 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru