Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
13. únor 2009

Zuzi 🙂 Monča se asi stěhuje a jAnča vyspává po oslavách 😀 😀

pavlina05
autor
13. únor 2009

Mimískům krásného VAlentýna 😀

lacherka
14. únor 2009

ahoj holky, ale ne ne nestěhujem se....nějak su lenošná včera jsem byli u dr a naše míry jsou tedy 71cm a váha 7320g...
Simonce vše nej nej a spousta enerige i na další rok🙂

zuzanka26
14. únor 2009

Ahoj holky! Miminka zahrneme láskou a budou tak mít krásného Valentýna 🙂 😀 no asi většina lidí to neslaví, my taky ne, ale přece jen jsem včera zašli na večeři, babička hlídala a uhoupala tu malou myšku, takže jsem přišla a tady bylo krásný spinkající miminko s ručičkama nahoře. Hrozně jsem si oddechla, protože celou dobu na večeři zase takový ten úzkostný pocit, že třeba doma béká... 😲 alemdobře to dopadlo!

pavlina05
autor
14. únor 2009

moni aha..jak to???? 😒 No míša je čahoun, ..ale Ája má 70 cm, tak to zase není rozdíl. Jen ty kila 😅

zuzi, také neslavíme, ale přesto MM donesl včera kyti a dnes nevařím a jdeme na obídek. 😀

motylek
14. únor 2009

Tak my teď měli 72cm a 8150g. Ajulka je pěknej pořez, ale tak to má být, však on to všechno vyběhá. Míša je zase náš štíhloun 😀 . Já byla včera s kámoškou na pivku, bylo to super a na malýho jsem skoro ani nemyslela. Sice jsem domů poslala 2 SMS, ale jinak jsem si to užila 😉 .

Zuzi, tak to je super, že takhle s manžou vypnete, je to potřeba.

Simonko, tobě přejeme hodně šteštíčka a zdravíčka, a pěkně se starej o panenku. Jani, už má nějaké jméno, pojmenovala si ji Simča?

My dned slavíme tátovo narozeniny a moje (45 a 25 let, půl kulatiny), tak se těším. Přijede celá rodina, tak se zase trochu orazíme. A ta žranice 😀 😀 😀 , už se mi hiní sliny 😵 .

Pěknýho Valentýna všem a užívejte krásný víkend (my jsme v Praze a je tu nádherně 😎 ).

pavlina05
autor
15. únor 2009

😀 😀 😀 holky!!
Tak jak se máte???

Moty, jaká byla oslava??

zuzanka26
15. únor 2009

kuk 🙂 🙂 u nás docela dobrý, večer jsem krmila v půl 8, pak o půlnoci a pak ve 4, v 7 už byla vzhůru, ale takhle to ujde. Jen já, i když spím, tak jsem stejně jak zmlácená, zajímalo by mě, jestli to je tím kojením, že jsem furt tak unavená? 😝 Taky se mi dělají šílený věci na obličeji, ale to už od doby, co jsem byla těhotná a mám pocit, že teď se to jen zhoršilo.

A jak se máte vy?

pavlina05
autor
15. únor 2009

Ahoj holky 🙂
Prosíme o hlas:
http://www.lovelababy.cz/hlasovani/?user_id=2483

Zuzi, my se máme ok. Ája pěkně papá, celý den v pohodě a spokojený 🙂
To spinkání máte ok. Já kojila v 23, 1:30 a 4.30. To také jde, ne? 😅

zuzanka26
15. únor 2009

už mám odhlasováno. je tam Ájísek fakt krásnej 😵

janula2008
15. únor 2009

Ahoj holky, Pavli už máte hvězdičky 🙂 my dnes měli rodinnou oslavu, bylo to moc fajn,fotky mám v albíčku tak můžete nakuknout. I páteční s dětma se skvěle povedla, dojeli jsme sice domů už nějak před šestou, no mamky by ještě pařily, ale prcci už byly unavení 😀 .Tak jak dopadl u Vás Valentýn? U nás se v rámci těch příprav na dnešek trochu zazdil, ale Luky mi donesl kytku.Jinak děkujeme za přáníčka k narozkám.

zuzanka26
15. únor 2009

jee já už jsem kytku neviděla... 😠 naposled u porodu.

Taky jsem hodila nějaký fotky do albíčka 🙂

janula2008
15. únor 2009

Sárinka je moc krásná Zuzi 😵 😵

betina
15. únor 2009

zuzi,

s tou únavou, ano pravděpodobně to máš z kojení, hezky jsem si to anstudovala. pro organismus matky je kojení náročnější než samotné těhotenství, denně bys měla sníst o 2500 KJ více jídla, ber hodně vitamínů, okolo 4.měsíce začínají hodně padat vlasy apod...některí holky bolí hodně svaly, jsou unavené apod....takže o sebe dbej a hodně papkej 😀

pavli, taky jsem jsem šoupla hvězdičku

pavlina05
autor
15. únor 2009

Holky, díky 🙂

Já dostala kytku a pozvání na obídek.

Jdu kouknout na prcky v albíčkách 😀

pavlina05
autor
15. únor 2009

Jani, tedy simča je nádherná!!! rostě do krásy 🙂

Zuzi, Sárinka je úžasná. Já miluju mikinky s ušima 😎

zuzanka26
15. únor 2009

holky díky 😵
no já si říkám, že Sárinka když nebude hezká, bude aspoň chytrá 😵 😉 kdybyste viděly ty chlupatý zádíčka 😀 ale pro mě je to ten nejkrásnější brouček.

Beti jo jo, je to fuška to kojení 😝 jinak se teda krmím dost, ale nepřibírám, jsem ráda 🤐

pavlina05
autor
15. únor 2009

Zuzi, to jí opadá 😀 😀 😀 Jasně že je krásná!! Pro mě je nekrásnější zase Ája 😀 😀 😀

Jen kdyby chtěl kluk spát!!! 😠 Dostal 130 ml kaše+ dokojen a už je vzhůru!! ZA hodinu spánku!!! 😠

lacherka
16. únor 2009

ahoj holky o víkendu jsem slavili narozeniny, tak jsem jen četla a nepsala....u nás se na Valentýna nehraje, já ho nějak neznávám

Já se při kojení cítila taky strašně unavená, hubená nevyspalá, vždyto mimčo ti bere tím vitamíny a vše co sníš ty. Jak jsem začala dokrmovat Bebou tak to bylo naprosto super, najednou jsem se cítila daleko líp

Jak jsme tu měli oslavu, tak Míša byl celý den taky protivka uknouraný, asi nemá moc rád kolem sebe hodně lidí či co...dneska nám zase pěkně sněží🙂

pavlina05
autor
16. únor 2009

Moni 😖 že by neměl míša rád společnost?? Mě připadá právě jako děsný čertík co se rád předvádí a má rád hodně rušno.
No já na Valent. také nehraju, ale Marek mi chtěl ulehčit, tak jsme byli na obídku a dostala jsem jen tak kytičku 🙂

Jo sněží 😠 😝 ...já chci jaroooo!!!

motylek
16. únor 2009

Já chciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii taky jaro, už me to vážně se.., pořád zima a sníh.
To pak někam vyrazit s malým je na dvouhodinovou přípravu, děs běs.

Oslava celkem ok., jakub v pohodě, on je rád středem pozornosti, já si to tak neužila, večer měl jakub hysterák, jako každý večer a zjistila jsem, že je to kvůli kaši. Jakmile zjistí, že dostane kaši, tak spustí, nemůže ani dýchat a když mu dám flašku s mlíkem, tak pohoda, vypije a usne. Takže my jsme s kaší na čas skoncovali. Hnusná kaše 😀 😀 😀 , nemám ji ráda.

Valentýna nevedeme 😉

motylek
16. únor 2009

Pavlí, dala jsem vám 5 hvězd 😉 , jaký už máte skore???

betina
16. únor 2009

pavli......chtěla jsem se tě zeptat, jestli byste zítra nechtěli s Ajiskem přijít do té jogurtárny na sraz Začínajících těhulek z Brna 😀 moc ráda bych vás viděla, přece jenom jsme všechny společně tím těhu prošly!!!!

je to zítra v jogurtárně od 14:00

lacherka
16. únor 2009

Pavli no šoumen, ale asi jak je tu víc lidí a rachot tak nic moc, spíš když je klid a on se může ukázat...no co dnes zase vyváděl, dala jsem ho do kočárku spat a přikryla dekou, tak aby neviděl ven a najednou se deka vlní, on z pod ni vyleze vyčouhne z kočárku a kouká na sebe naproti do zrcadla a směje se

Tak jsem se vrátili z venku pěkně mokří, asi brzy využijeme saně co dostal Míša od Ježíška🙂

pavlina05
autor
16. únor 2009

beti, jé, díky za pozvání. NA zítra mám už něco domluveného. Ale až bude vlídnější počasí tak bych Vás všechny moc ráda viděla 🙂

Moni, je to rošťál 😀

TAké jsme byli venku a nelituju. Teda byli jsme mokří, ale ten vzduch, paráda 😀

Moty, tak to je spíš soutěž o tom kdo sedí celý den na pc. Včera jsem ještě nebyla ani pořádně v soutěži a dnes dopo jsem se probojovala a teď už jsem na 1.místě. A myslím, že teď už zase ne...taková soutěž nesoutěž.... 😅

lacherka
16. únor 2009

Pavli taky jsem poslali ten největší počet hvězdiček...no asi o tom, kdo má nejvíc kontaktů....

pavlina05
autor
16. únor 2009

Moni, tak tak....kdo bude sedět na pc, ten bude mít výhru a dítě bez výchovy 😅

Holky....tak na mě něco leze... ☹ asi jsem prochladla,?? 😖
moni, jdete na plavčo?? Co stěhování? A už jsi volala té dr. v kOhoutkách???

pavlina05
autor
17. únor 2009

Ahoj holky!!!
Přišla zima ☹ ☹ ☹ sněhu jak na horách...no aspoň mají děcka radost. Ale co my s kočárkem???

lacherka
17. únor 2009

Pavli ještě jsem jí nevolala ant ještě mám, tak jak doberu tak se s ní domluvím.
Taky na mě něco leze, škárbe mě v krku ale to asi tak už 3dny, tak pořád piju čaj s citronem
Plavčo taky ještě ne, hotovo prý asi ve středu-zítra tak uvidíme jestli se už další dny bude vybalovat, ale zas jestli mají byt šílený mrazy, tak bych ještě radši zůstala tady.
na plavčo to vidím tak na březen/duben no uvidíme

zuzanka26
17. únor 2009

Ahoj,
taky z toho počasí nemám radost, včera to na mě pěkně padlo.
Já mám teď nový problém v noci, že po kojení ve 4-5 ráno malou nemůžu vůbec uspat, položím jí jako vždycky vedle sebe, ona se směje, povídá si ( už má vyspáno!), mlátí rukama a nohama pak usne až třeba za další hodinu. Fakt nevím, jak bych jí uspala, odmítám jí po nocích nosit na rukou nebo houpat. Hlazení vůbec nepomáhá, je to fakt vopička. 😲 🙂 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru