Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
17. únor 2009

Holky tak změníme téma....chystáte se v létě někam na dovču? My chceme k moři, pořád zjištuju kam, tak snad brzo už vyberu🙂

pavlina05
autor
17. únor 2009

Zuzi, tohle u nás také bývalo ☹ Ájis prostě vnoci blbnul, hrál si, smál se...třeba i 3 hodiny!!!

Moni, chtěli jsme k moři do Ŕecka. Ale s MM jsme se shodli, že bychom z toho nic neměli a Ájis také ne.TAkže asi až př. rok. Letos pátrám po rodinném penzionku tady u nás. líbí se mi Adržpach.
A kam chcete vy???
pAk budu na chatě u našich, u známých v j. Čechách a s tebou na přehradě 😀

lacherka
17. únor 2009

Pavli no my vybíráme Bulharsko nebo Řecko, mám vybraných pár hotelů,ale nevím pro co se rozhodnout, co mi doporučuje pán z ck, tak na netu, zas recenze, že je hodně hlučný, jezdí tam hodně lidí atd, to zas není moc dobrý. Takže jak bude čas tak se zastavíme přímo do ck a musíme se poradit co nám doporučí.

Do Adržpachu jsem jezdili s našima a je to tam pěkný, to bude super, vylety s kočárkem, užijete si to tam. Já chci zas k moři, protože už jsem tam asi 4roky nebyla a skoro vůbec žádná dovolená a T. je na tom tak nějak stejně. A mam poukazku, takže toho taky chci využít.

pavlina05
autor
17. únor 2009

moni, 😉
JJ, právě my tam také byli jako mali a moc na to ráda vzpomínám.

já bych z Řecka doporučila pevninu. My tam byli spoky. Leptokaria, malé, ´tulné, kuchyňka na pokoji, polopenze. bájo.

lacherka
17. únor 2009

ted jsem dala Míšu spat do postýlky, vztekání vztekání, vůbec nechce usnout, jedině v kočárku při vození, ted už se tam i obracel. Je to normální? přece se nemůže pokaždé tak vztekat když má spat, tak nevím mám ho nechat vyvztekat nebo co, přece jen už měl 8měsíců, aby z něj nebyl rozmazlenec

pavlina05
autor
17. únor 2009

Moni ☹ U nás klid, položila jsem Ájise do postýlky a spí se 🙂
Dnes ven nejdu, leze na mě cosi 😝 , tak raději sečkám doma.

My byli tady
http://www.zajezdy.cz/104152/?zamereni[]=1&zeme...

Bohužel na fotkách nic moc, ale ve skutečnosti ok a pro dítko naprosto super§ Veškeré zázemí 😉
jen mě na Řecku štve to jejich wc a koš na použitý toal. papír 😝

pavlina05
autor
17. únor 2009

...vlastně bych k moři také chtěla, ale MM naznal že až př. rok.

pavlina05
autor
17. únor 2009

....no nic, musím jít vařit 🙂

lacherka
17. únor 2009

ale já musím přes invii takže hledám tam....a chci určitě letecky a to z Brna, tak uvidíme co vyberem

pavlina05
autor
17. únor 2009

Moni, tak snad vyberete 😉 Přes Incii jsme byli v Egyptě a dobrý 😉

pavlina05
autor
17. únor 2009

Tak máme po jídle, Ája tomu dnes moc nedal 😖

janula2008
17. únor 2009

Moni, pokud zvažujete Řecko, tak ti ráda poradím, celkem jsem toho dost sjela a nějaké ty kapacity znám, Invia je jen cestovní agentura, prodává zájezdy jiných, i naši CK, tak třeba budu znát a řeknu objektivně 😉 ale teda právě znám jen ostrovy, hlavně Rhodos, Krétu, Zakynthos. Jinak jsme dnes byly na srazíku s ,,těhulkama" v jogurtárně, moc fajn, jen se Simčou už je to komplikovaný, pořád někam utíkala, miminka ji tolik nezajímají a radši už by si hrála s většíma.Ale holky jsou všechny sympaťandy 😉 .No a k té dovči, byla jsem přesvědčená Řecko a začínám váhat, pořád si s ní nějak netroufám, je opravdu uřvaná a hlas má jak zvon, byli by na nás asi v hotelu stížnosti 😒 takže to vidím tady na samotu u lesa 😵

pavlina05
autor
17. únor 2009

Jani, přesně to jsme s MM řešili, že se lidé v hotelu budou stěžovat na noční křik Ájise 😅

Jé, dnes byla ta jogurtárna.....no škoda, já byla celý den doma, léčila jsem se. Ale povím vám, že jak každý den jsem venku, tak dnes mi to teda chybělo!!!

janula2008
17. únor 2009

To věřím Pavli,ty jsi super aktivní mamča 🙂 já když ven nemusím, tak se mi nechce, teda v tomhle počasí, léto bude o něčem jiným a to mě snad zas nikdo nedostane domů 😀 no mě sluníčko a moře láká víc než dost, to už bych bez něj byla druhý rok,ale možná pojedem fakt jen tady někam,taková Šumava nebo Jeseníky v létě, penzion s bazénkem (nebo nejlíp ta chatka na samotě 😀 ), to taky musí být supr. Moc se mi líbí tohle:http://www.sepetna.cz/cz/sport/

pavlina05
autor
17. únor 2009

JAni, jj, já jsem zvyklá chodit i kdby padaly trakaře. Mě to prostě doma neba 😎 Takže zítra zase musím, to je moje droga.
Teda ten vypadá dost dobře!!!! Jen mě teď nelákají Beskydy, ale Adržpach 😎

pavlina05
autor
18. únor 2009

Holky pomoooc...škoda, že tady není smajlík s kruhama pod očima...tak vypadám dnes já!!!
Ája se asi zbláznil...od 22:45 do 4:30 nespal!!!! Hulákal, smál se, blbnul...dělal voloviny, ale spát nechtěl!!!! Klečela jsem u postýlky, kojila, prosila...nic nezbralo..padám ana hubu 😝
To je vytrvalec!!
Ale já se nedám!!! Valím zase vařit a pak ven!!! 😀

lacherka
18. únor 2009

Pavli asi nějaká blbá noc, Míša taky v noci pořád plakal, tak jsem ho pak vzala k sobě do postele. no takže noc taky nic moc a dopo taky nechtěl spát, aktivka

pavlina05
autor
18. únor 2009

Moni, kde berou tu energii???
Ája neplakal, on se furt usmívá....snad si ze mě utahuje??? 😅

lacherka
18. únor 2009

Tak jsem se vrátili z venku, dneska jsem byli na saních a Míšovi to bylo uplně fuk, usnul a pěkně si spinkal..

zuzanka26
18. únor 2009

Ahoj holky,

já se taky hlásím, u nás byla noc sice docela ok, ale nějak se zkrátily intervaly krmení na 3 hod, doufám, že míň už to nebude, ale aspoň jsme mezitím spaly.
Ale všichni mě straší, až prý jí porostou zoubky, že se nevyspím vůbec, no mám z toho hrůzu, jakmile máme nějakou špatnou noc, hned to na mě padne, a pak tady sedím v depce. Já musím mít každý den nějaký program, nějakou návštěvu a nebo jít aspoň ven.

Dneska to rychle uteklo, dopoledne jsem měla hodinu řečtiny, pak přišla tchyně a pak jsem jela za kamarádkou do nemocnice a pak jsem ještě byla na kafi. Sárinka byla moc hodná, spinkala od třičtvrtě na 2 do půl třetí, pak hezky povídala v tý nemocnici ( má teď novinku, že souvisle houká, vlastně bez přestávky "mluví") a pak spinkala hodinku a půl v kočárku, věc nevídaná 😀 tak aspoň snad teď nebude moc protivná. Dneska je manžel na kafi po práci s kamarádkou 😝 ale mě to neva, taky občas jdu si sednout s nějakým kamarádem 🤐 😵

Pavlínko, ten Ája je fakt živel, takovou dobu nespinkat, no ale asi mu to nevadí, viď? co přes den, to dospal nebo taky nic?

janula2008
18. únor 2009

Ahoj holky, tak to já to musím zaťukat, u nás noci dobrý, dnes malá chrněla 12hod.s jednou ranní přestávkou ve 4 na mlíko 😉 , ale k tomu se určitě taky dopracujete. Jinak mi dneska spala přes poledne dvě hoďky, uplně jsem čuměla a neměla, co dělat,to byl veget 😀 😀 zítra jedeme na srazík s kámoškama z těhu kurzu do baby kavárny na Lesné, tak už se moc těším. Taky bych vás už někdy ráda viděla 😅

janula2008
18. únor 2009

Zuzi ty se učíš řecky, co tě k tomu vede?? 🙂 Já umím jen trošinku, ale chtěla bych pokračovat, zasekla jsem se někde u restaurace a logariasmós parakaló 😀 😀

zuzanka26
18. únor 2009

Jani, já řečtinu učím 😉 měla jsem tam dlouholetý vztah, učial jsem se roky a dotáhla jsem to daleko ( mám i všeobecnou státnici), no pak po rozchodu mi zůstala láska k zemi a k tomu jazyku, tak se snažím to nezapomenout 😲 . Jo a taky moc Řecko doporučuju na dovču, i když chápu že se to pak někomu nelíbí, mě naopak jejich přístup nadchnul. 😉

janula2008
18. únor 2009

Jééé učíš, tak to už jsi opravdu uplně jinde než já, já už toho i spoustu zapomněla ☹ takže zvládnu leda tak kali nixta, kaliméra a filákia 🤐 😵 😵 ale Řecko taky miluju, asi díky té cestovce i když občas ta spolupráce s řekama byla víc než hustá, v sezoně potřebuješ všechno hned a rychle a jejich tempo... 😀 😀 A taky mám skvělýho kámoše, co je na půl řek, takže prostě Řecko je moje srdcovka a hlavně ten Zakynthos 😉 🙂 Jo a jídlo mají úplně užasný, jejich kuchyni bych mohla každej den, tzaziky, choriatiky, ehm a retsina, jeee tu jsem dlouho nepila 😒 ale našla jsem něco super, dám ti sem odkaz

zuzanka26
18. únor 2009

no víš já jsem úplnej maniak, poslouchám jen jejich rádia přes internet, občas si nechávám přivést nějaký časopis, miluju jejich jídlo, takže chodíme často do řecký restaurace apod. ale jinak žít bych tam nemohla, to je fakt na hlavu, nikdy nedodrží co slíbí, nedá se na ně spolehnout.

zuzanka26
18. únor 2009

je to je super, to si projedu, dík 😉

pavlina05
autor
19. únor 2009

Holky zdravíme!!!
Nějak nestíhím, vycházkuju a tak. Zítra jedu do nějaké kavárny v Žabinách...CAfe+play...

Zuzi, dny jsou ok. spí mi 1 hod dopo a 1 hod odpo.

Holky, to jsme se teda sešly. Já také miluju řecko§ Ty jídla, a písničky. máme doma stáhnutý a já to žeru 🙂 🙂 🙂 Teda Zuzi ty jsi borec s tou ŕečtinou.
A jaké to bylo mít přítele Ŕeka???

TAk já valím na Ordinaci

pavlina05
autor
19. únor 2009

Jani, odkaz už mám v oblíbených, no mňam!!

krista
19. únor 2009

jeudi • 1d, 19tt • Včera ve 14:53
zajimalo by me co proziva maminka s poporodni depresi a jestli k tomu neco vede v tehotenstvi.mam z toho strach ze miminko neprijmu hned.

poletucha • 18tt • Včera v 15:08
jeudi a proc by si ho neprijala? mela jsi takovy problemy s prvnim mimem? 😕 ...je zbytecny se takhle dopredu stresovat necim,co stejne zrejme ovlivnit nejde 😉

jeudi • 1d, 19tt • Dnes v 07:48
ahojky prave ze ne na prvni mimi sem se hrozne tesila a kocarek jsem mela uz pri pozitivnim testu 😅 jinak ted se taky moc tesim ale uz to neni takove jako poprve proto mam strach a nevim jestli se to da nak ovlivnit ale dekuji za podporu 😵

dnada • 1d • Dnes v 18:56
ahojky,tak já sem se taky bála,že nebudu malého chtít(nepřijmu ho)... důvod psát nebudu ... při porodu sem si malého nechala dát na břicho i s pupeční šňůrou,je to ten nejbáječnější pocit co sem kdy zažila,jenže potom mi ho vzali,ani mi ho nedali pochovat,po 3hodinách sem si pro něj šla sama na sesternu,jinak by mi ho snad ani nepřinesli ☹ A to už sem znejistěla,už sem si ho prohlížela,hroznej pocit,že to není,že to nemůže být moje dítě(bylo to jako ošklivý sen) ☹ Tenhle divný pocit sem měla cca 10dní. Prostě sem si přinesla domů "jen"dítě ☹ Pak se něco stalo,nevim co,prostě se něco zlomilo a teď už ho víc milovat ani nemůžu 😉
Neboj,když se ti to nestalo u prvního mimi u druhého se to s největší pravděpodobností také nestane 😉 Netrap se a radostně těhulkuj!!! 😉

evicka7 • 1d • Dnes v 19:12
jeudi, myslím, že to tak neprožíváš proto, že se staráš o Filipa, takže nemáš čas to tolik prožívat, nejsem si jistá, jestli poporodní deprese nějak souvisí s těhotenstvím, já jsem v těhotenství furt bulela a v šestinedělí jsem furt bulela, ale nějak to odeznělo samo, trochu si věř a těš se, vždy to bude krásný, mít doma zase novoška 🙂

jeudi • 1d, 19tt • Dnes v 19:59
ja vam strasne mocinky dekuji za nazory a budu na to myslet vsem vam preji spokojeny a stastny zivot...diiiiky 😀

janula2008 • 1d • Dnes ve 20:08
Jeudi, já myslím, že právě to druhý mimčo už je víc na pohodu, určitě ho přijmeš tak jak máš, i malej, a budete spokojená rodinka, přece jen už víš narozdíl od prvního do čeho jdeš a jak koukám, Filípek ještě nemá ani 3 roky, tak jsi určitě ze cviku nevyšla 😉 🙂 Aspoň teda když to srovnám se mnou v porodce, kdy já celá nervozní se snažila zvládnout aspoň základní péči o malou, nic mi nešlo, nevěděla jsem ještě proč může plakat, bála jsem se že ji ublížím, apod. a vedle paní druhorodička byla naprostý profík, bez nervů, vše s úsměvem, moc jsem ji záviděla, jak to má v ruce a k malému hned nádherný vztah, miminko spokojené stejně jako ona.Tak klid a pěkné těhulkování

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru