Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
7. bře 2009

Ahoj holky!!!!
Jsme doma ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ MM dorazí až zítra nad ránem a mě je děsně smutno po našich ☹ S mamkou máme úžasný vztah, velice citlivý...tak jsme obě brečely a já brečím ještě teď...jako kdybych byla na druhém konci světa...
Jinak jsem cestu autem zvládla, Ája byl super. Je to drak!!!

Zuzi, že by jsi se mnou zašala držet basu 😅 Teda Sárinka s Ájou 😅 😅 😅

Tak Ája už pořád volá ma..ma mam....

Pěkný večer, ...pokud bude spinkat ten náš drak, tak se ještě stavím 😵

lacherka
7. bře 2009

Ahoj holky....Pavli no jo už bydlíme, dnes tu budeme spát poprvé, tak se ještě tak nějak zabydlujeme, ale už to jde. My dneska taky perný den, Míša k tomu vůbec nechtěl spat, tak vidím jak je všude rušno, tak co by spal že, mohl by o něco přijít.
Tak to je paráda, že Aja už říká máma, u nás nic, prostě Míša jen vřeští a vřeští, předvádí se, když na něho začnu mluvit jako má ma má ma tak se na mě zasměje a jde si všímat další věcí...

pavlina05
autor
7. bře 2009

Moni, tak pěkný sníky poprvé 🙂 🙂 🙂 🙂
JJ, mamamamamaa a pořád dokola, když chce chovat, má hlad a tak....

lacherka
7. bře 2009

tak to budete muset brzo přijet na návštěvu aby to mamama pořádně ukazal i Mišovi už je na čase🙂
V pon nebo ut si pojedu do Kohoutek pro hrací stoleček pro M, tak kdybys měla čas, můžem zajít na prochajdu.

pavlina05
autor
7. bře 2009

Moni, tak jo. 😉 V pondělí tady mám kamarádku, v út snad volno..???? tak si pak ještě písnem.
NAkonec jsi koupila,?
V obchůdku?? A nezapomeň na Nextíky🙂 Já už jsem natěšená zase!!!
A díky za pozvání 🙂
Míša už chodí? 😎

lacherka
7. bře 2009

chodí jen za ruce, sám ne. Tak jo v uterý, mně se to taky bude hodit líp. Mám to od paní na inzerát od Fisher Prince, no a jezdí pro dceru do Kohoutek do školy, tak si tam dáme srázek, já to mám taky kousek. A ještě tam nová kolekce není, že?

pavlina05
autor
7. bře 2009

Moni, už jsem myslela že vážně chodí 🙂
Ještě ne....ale tady je něco....http://lentil.rajce.idnes.cz/

pavlina05
autor
7. bře 2009

Moni, tento?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20514602&tab=5
Ten se mi líbí 🙂 , ale ta cena 😝

pavlina05
autor
7. bře 2009

😵 😵 😵

pavlina05
autor
8. bře 2009

🙂 MM doma 😀 😀 😀

zuzanka26
8. bře 2009

Ahoj holky, tak u nás pohoda až na ty noci, jsem K.O. 😝 Sárinka sebou furt mele a kope nohama, často jí krmím ale je to divoška. Už 4 noci nebo 5 -už ani nevím- jsem se nevyspala déle jak 2 hod v kuse. Ach jo. Dnes mám tak dohromady 5 hodin, ( po hod a půl), jak dlouho tohle člověk vydrží než úplně padne????
😝

Ale jinak je tady dnes krásně, tak to mě nabíjí energií. 😉

Pavli tak už jste všichni zase spolu tak je to dobré. Tomu vztahu s mámou rozumím, já ho sice asi tak krásný nemám- spíš takový normální, ale když odjede, brečím skoro vždycky nebo když pak Sárinka brečí tak jí říkám, ty hledáš babičku viď no prostě jsem trochu cvok 😅

pavlina05
autor
8. bře 2009

Zuzi, dlouho 😅 , já to tak mám od září!!!! (6 měsíců), ale je to mazec!! Někdy mám pocit, že fakt padnu,ale najednou vidím Ájikův úsměv a únava ta tam 😎
Nemáte spurt??? Zuby???

Zuzi,jj ještě dnes je mi teskno, přitom je Vy od Brna cca 35 km 😎
Už jsme zase rodina, jsem happy. Moc pěný den 🙂

zuzanka26
8. bře 2009

já vím, mě únava taky pak přejde, zvlášť když už se s ní dá teď víc hrát a povídat.
🙂
Jen mi trochu dělají starosti ty její hovínka ☹ , má to zase úplně zelený( tmavě) a zapáchá to tak divně jakoby kysele, to jsme ještě neměly tak nevím, jestli zítra nenavštívím doktorku. Jinak je v pohodě, chová se jako vždycky, nevím, čím to je, protože já nejedla vůbec nic riskantního, prostě jako vždycky. Je to můj smíšek, snad jí nic netrápí.
Zuby to je asi ještě fakt brzo, i když pěstičku tam má už vrazenou pořád. 😅

pavlina05
autor
8. bře 2009

Zuzi, tak snad bude vše ok 😉
Ája má v puse pořád něco od 3 m a zuby nikde!!!!

moni, má Míša zuby?

pavlina05
autor
8. bře 2009

JAni kde se touláš???

Holky, klidnou a pěknou noc 😵 😵 😵

Moni, jak u vás noc??? 😵

betina
8. bře 2009

zuzi,

taky jsme měli zelený hovínka a taky jsem měla strach, ale malá byla v pohodě, tak jsem pár dní počkala a srovnalo se to, tak držím pěsti

lacherka
8. bře 2009

ahoj
Pavli u nás noc...no o pul 1 se vzbudil a brečel a brečel, ještě ted spaval měsíc v cestovní postýlce, kde se o nic nemlátil a ted pořád narážel to těch tyček, rozespalej si stoupal v postýlce a tak, takže nic moc, nakonec asi po pulhodině, jsme dali mlíčko a usnul a vzbudil se v pul 7. Jinak tady je blbý, že jak topíme v kamnech, tak je prostě cítit ten kouř nebo co a to mně nedělá na spaní moc dobře....sice romantika ohen v krbu, ale jinak nic moc..
Pavli ne ne mám trochu jiný, ten co se hodně prodává na mmb a kupuji ho za 480kč.
a zuby taky ještě pořád nemáme...

pavlina05
autor
8. bře 2009

Moni, tak to budou kluci jak dloho bezzubáčci 😀 😀 😀 ????
Ono asi hodně záleží na zvyku....však jak si tam zvyknete a zybydlíte se, bude fajn 😉
To jsou jaká kamna??
My když měli na chatě krb, tak to také smrdělo a mě bolela hlava 😝 , pak jsme koupili krbovou vložku a je to ok. Ale jinak tomu nerozumím 😅
JJ, asi vím jaký stoleček. Ten je fakt ok, jen se bojím, že kdybych ho já pořídila, tak Áju stejně zajímat nebude. Jej zajímají pet lahve, šňůrky a cedulky a světýlka na pc.

TAk dobrou všem 😵

motylek
9. bře 2009

Ahoj holky,

tak mi už máme zubů 6. teď s tím dost bojujeme (lezou horní), asi ho to dost bolí, tak je protiva.

pavli, tak šňůrky, pet lahve, cedulky, a komplet celá pc sestava, to je ono. A taky kolečka u židličky a každej drobek, kterej najde studuje do podrobna 😀 😀 😀

Jinak noci u nás tedy nic moc. Ty zuby ho pořád budí, takže vyleze z fusaku, sedne si, já musím vstát, položit ho, zapnout a takhle několikrát za noc. Někdy už mám fakt dost, i když dnes to byla celkem pohoda. Vstávala jsem k němu jen 3x, ale i tak to totálně nabourá celou noc, pak mi trvá než zase usnu a za chvilku už zase sedí a já vstávám 🙄 🙄 🙄.

Neskutečně se těším na jaro, oblíkání je u nás horor, takže už mám té zimy plné zuby 😝.

Pěkný den všem

pavlina05
autor
9. bře 2009

Moty, jj, drobečky také máme rádi 🙂 🙂 🙂
Teda vy jste zubatí 🙂 🙂 🙂

Přidávám se k boji za jaro!!
Kdy už bude!!!!
Fusak, kombinéza...mě už přímo sejří!!!!!

Moni...zítra mi to asi nevyjde...nezlob se......tedy ne asi, ale určitě. Nevadí???? Nezlob se!!! 😵 😵 😵

MM dorazil z práce a...je nemocný ☹ buď ty hory, nebo klimačka v práci...???

zuzanka26
10. bře 2009

ahoj holky, u nás noc na prd, 😝 kojení v 20:00, pak 0:00, pak 2:30 a pak asi dvě hodiny pauza ve spaní, oči jako korálky, výborná náladička a povídání, fakt jsem už nevěděla jak jí uspat! Pak to zalomila, ale jen do 7, takže já jsem dnes tak trochu mimo.

Jo taky se přidávám - chci už jaro, léto, těším se, až mi malá poleze apod. 😵
Pavli, klimoška v práci je na prd, MM to má taky a je furt nachcípanej, v létě tam chodil ve svetru, je to fakt na hlavu.

No nic, jdu vařit 😉

lacherka
10. bře 2009

Holky ani nevíte jak chci já jaro, pořád přikládám do kamen...hruza, zlatej byteček...ale zase tu mám terasu a dopo dám Míšu do kočárku a na terase venku mi spí fakt dlouho víc jak 3hodiny, před chvíli jsme právě doobjednavly

jj taky jsem zvědavá kdy ty zuby příjdou, ale zas na druhou stranu jsem ráda, protože by jinak všechno bylo okousaný.
Holky mají vaše deti ještě kolotoč nad postýlkou? mně ho včera Míša už urval, tahal za něj až se tam zlomil jeden caplík, tak už jsem ho asi měla dát dávno pryč....Míša si zase drobečků vůbec nevšímá, spíš nějaký kraviny, ted třeba na dlažbě zjistil, že když se rozhoupe, tak prostě s tím lehátkem cestuje...tak to dělá pořád...jo a taky už máme ohrádku, protože jinak bych ho asi neuhlídala

pavlina05
autor
10. bře 2009

Moni, teda ty se máš!! Závidím terasu a to jako Míša spí vkuse 3 hod?? No tak to je bezva mateřská!! To já musím bloncat po Kohoutkách...

Moni, jo a čím později budou zuby, tak tím lépe na kazy. říkal mi to stomatolog 😎
Kolotoč máme, ale bokem, takže jej asi také odmontuju. Bylo by škoda jej nechat zničit od raubíře 😅

TAk ten MM má hnisavou angínu ☹ Doufám, že to nechytneme!!!!

lacherka
10. bře 2009

JJ 3hodiny v kuse, někdy i trochu dýl, ale já zase tady pořád něco uklízím, takže ne že bych si lehla k telce a natáhla se nebo šla spat, pořád něco dělám a to mám ještě pul pokoje tašek k vybalení, ale nechce se mně
Já myslím, že Aja zas takový raubíř nebude, tak jako Míša, u vás asi kolotoč vydrží, ted jsem si zase všimla, že odmontoval ty šprušle z ohrádky.
hmm to já taky nejsem ráda, když je doma někdo nemocný a pak mám strach, že to chytne i Míša a s těma dětma člověk neví co má dělat.
Takže ted budete doma nebo budete procházkovat?

pavlina05
autor
10. bře 2009

Moni a kolik ti spí dopo Míša. Mě Ájisek 1,5 hod dopo a 1,5 hod odpo. Toť vše.,někdy ani to ne 😅
Dopoledne bývám vždy doma, vařím a ája spí v postýlce a odpo vycházkovat. MM bude koukat na tv a my venku na stromy 😅

dobrou všem 😵

janula2008
11. bře 2009

Ahoj holky, moc se omlouvám, že píšu tak málo, hodně teď koníka odbývám, fakt není čas 😔 . Simča je neuvěřitelně hyper, tak pořád jen lítám kolem ní a hlídám co vyvádí 😒 . Noci jsou u nás standartně jakž takž, teď s zadařilo pár nocí se spánkem od 19-6 v kuse, ale poslední dva dny už je tam zas minimálně jedno dvě vstávání. 🙄 Přes den nespí VUBEC dost často, ani v kočárku,ani doma, můžu uspávat hodinu a prostě nic, max. je u nás tak půl hoďka po poledni, takže neudělám lautr nic a večer padám do postele, jak kdybych tahala vagony uhlí 😀 . Nemoci se nám zatím super vyhýbají,tak aspoň tak. Jinak Moty, já už se taky těším na jaro a léto, už aby to bylo, to oblíkání mě neba!! Simča už běhá jak laňka, včera prošla skoro celé Tesco s náma jen za ruku bez kočárku, v tomto je šikulka. Snad dáme někdy už to kafčo nebo koktejl v jogurtárně, ráda bych vás viděla 🙂 hezké zabydlování Moni, terasu závidím.

pavlina05
autor
11. bře 2009

Jani ahoj!!!!
TAk to je fakt nářez ta mateřská!!! Kdy si jako odpočineme?????? 😅 😅 😅
Když čtu jak běháš za Simčou tak se na to ani moc neteším. PAmatuju si jak jsem se těšila až bude Ája lozit...teda to je zápřah!!!
Noc na prd...co 2 hod...21:30,22:30,0:00,2.00,4:00,6:00 a 7 vstávání. Jsem zbytá jak čokl....už jsem vyřízená...a k tomu všemu Ája řval jak tygr (nevím proč???) a MM na neschopence.....
Naštěstí jsem to naštvání a ranní únavu už přešla, tak zase funguju....

lacherka
11. bře 2009

Ahoj, my dnes byly zase po nákupech, sháníme plovoučku-na dokopení a nemůžem vůbec sehnat tu co je tady, tak se tady zase vrtá atd....no už me to nebaví....už jsem nakoupila semínka a budu sázet kytičky at to tady venku aspon trochu zvelebím.
Pavli no dopo spí tak ty 3hodiny venku v kočárku a odpo jak kdy, když jsem venku, tak skoro celou dobu co jsem venku tak nevím ty dvě hodiny? Se spaním je to tady uplně rozdíl jak v bytě, tak třeba dopo nespal vůbec v postýlce atd, a abych uspala, to bylo hrozný, ted oblíknu dám do kočáru a za chvíli chrní
Jo holky tak až Míša bude chodit to bude hrozný! už vidím, jak bude všude zdraht. Ted se třeba v tom lehátku předkloní tak, že má hlavu až na zemi, dělají toto jiné děti???? Mně fakt nepříjde normální

pavlina05
autor
11. bře 2009

Moni...každá máme něco, ale teda nechápu, že Míša ti tak krásně a dloho spí přes den i v noci!! Závidím ti!! A ty kytičky taky 😵

lacherka
11. bře 2009

tak přijed dopo na návštěvu a můžem to vyzkoušet i na Jáju ho dát spat třeba taky bude chrnět tak dlouho🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru