Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
24. bře 2009

Ahoj ženy 😉 ,
už je mi dobře, asi to bylo z jídla 😅 , dneska jsem se i krásně vyspala. Vstávala jsem k němu asi jen 4x, a dokonce ani neponocoval. A vstával v 5 na jídlo a pak až v 7 😀 😀 😀 , po těch našich ránech v 5, půl 6, 6, je ta sedmá hodina jako rajská hudba 😀 .

Zuzi, na nervy by byla asi každá ☹ , určitě to byl prdík nebo se snažila tlačit, příště už budeš vědět. Kuba někdy tak tlačí, že si říkám, že asi zčerná (je šíleně fialovej) a nebo že se už nikdy nenadechne 😀 😀 😀 .

wsmoulinkaa
24. bře 2009

ahoj motýlek....tak si tu čtu,páč tyto stavy znám taky a bezesné noci-není to příjemné ale časem si zvykneš...anebo ti začně pěkně spinkat 😉
já toto měla do 2,5let s dcerou...ale pak už jsme se střídali s manželem....holka byla vzhůru od mimi do 1roku každý dvě hodky...a já spala z 24h asi tak 4h to bylo strašný!!!
si myslím,že jsi na tom ještě dobře 😀 😀

tak ať tě prcek už nezlobí......a máš krásný pinkání!!!! 😉

pavlina05
autor
24. bře 2009

ahoj holky!!!!
Moty, to je dobře 🙂
My měli uděsnou noc, jsem totálně ko 😝 😝 😝 Aleš spal do 22:45 a pak zase skákal po postýlce do 0:00. PAk spal do 2 hod a pak strašně plakal celou hodinu! nevím co mu bylo????? 😒 ale nedal se utišit ničím!! Ani koj nezabíralo!!!! ☹ pak usnul, probudil se v 6 hod. Takže já apala asi 7 hod a 3 x vstávala. A on, mimino!!!!! celkem 9 hod!!!
Ach jo! Prostě nepotřebuje spát!!
A to mi přes den spí 1 hod dopo a 1,5 hod pdpo!!!!

motylek
24. bře 2009

Jo jo, je to děs s těma našema mrňousama. Mě spí 3x denně, ale po půl hodinách. Takže celkem 1,5 hod. za celej den. Někdy si dopoledne dá hodinu, takže cca 2,5 hodiny během dne. Jinak 9 hodin v noci je u nás celkem častý. Taky to nechápu 🙄 .

Smoulinka, do 2,5 let!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No nestraš nás tady 😀 😀 😀 . Jako já to mám fakt celkem ok. Někdy je den a noc na ho..o, jindy zase paráda. Ale např. Pavča, tak ta to má šílenýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý. Viď, Pavlí?

No ale my jsme holky statečný a vydržíme, MUSÍME 😀 😀 😀 .

zuzanka26
24. bře 2009

ahoj holky tak mě spí Sárinka půl hod dopoledne a odpoledne dvě hod pokud celou dobu jedu s kočárkem, jinak tak dvakrát půl hod a konec! v noci od půl 9 do 6 ale dvakrát mezitím kojení. a já spím denně tak 6-7 hod ale s přestávkama, nrjdýl od porodu se mi povedlo 4,5 hodiny v kuse. no takže nic moc ale asi mi to stačí

pavlina05
autor
24. bře 2009

Moty, tak nějak...musíme vydržet 😅 😅 😅 JJ, někdy už mám na mále...Chocholušek čeká 😅 😅 😅

Zuzi...to je legrační jak slevujeme ze svých nároků...Co bych dala za 4,5 hod spánku v kuse 😀

Moty jak to děláš s Kubíkem přes den???
Ája mě pořád stojí u nohou, pořád mě chytá za nohavice...neudělám už vůbec nic!! Vaříma kluk u nohy...Máte ohrádku???

Moni, vy máte ohrádku, že??? Vydží v ní Míša???
já bych klidně něco takového pořídila, ale myslím, že to by byl řev a vztekání....

Jsem sedřená jako kůň. od 10 hod makám, umývám nádobí a on v jídelní židličce, věším prádlo, zase ho mám v židličce....

pavlina05
autor
24. bře 2009

Hoj holky 🙂
Jak jste se měly celý den????
Já tedy celkem ko....neustálé věšení za nohavice, kudy jsem šla, tudy Ája v patách....
Sem dnes vytuhla doma,ani venku jsme nebyli.

penízky poslány za Next, tak teď jen čekat na balík 🙂

Dobrou všem 😵

motylek
25. bře 2009

Pavlí,
já neudělám vůbec nic, když něco musím dělat, jde do židličky, ale i tam se za chvíli začne vztekat. Ohrádku nemáme, máme 2+kk, takže by se nikam nevešla, ale stejně by v ní nebyl. I v postýlce se vzteká.

Neustále po něčem leze, ne po mně, ale po stole, po židičce, po bobku, po ledničce, po myčce, v chodbě po kočárku, po špajzu, takže neudělám nic, bo jsem mu stále za zadkem, kdyby si natloukl kokos 😀 . Je to dost vyčerpávající 🙄 🙄 🙄 .

Když spí přes den, tak jedině ve velký, v postýlce mi neusne, takže musím ležet s ním, bo už mi jednou sletěl. Takže mám strach a ani se od něj nehnu.

My venku nebyli taky ani v pondělí. Počasí je fakt ne ho..o 😢 . Kdyby aspoň tak nefučelo, ale my to tu máme jak na větrný hůrce, hrůza fakt 😝 . Snad už se to zlomí.

Dneska u nás noc bezva, bez sedánků a stoupánků 😀 😀 😀 , vstávala jsem k němu jen 2x - cca o půlnoci, když si teda jednou sedl, a pak až o půl šesté na jídlo, pak teda nevypadal, že ještě usne, ale dala jsem si ho k sobě do postele, tak jěšte zabral. Já už néééééééééééé, bo máme postel 140cm, takže já, MM, Kuba a pes 😀 😀 😀 , takže už jsem se nemohla skoro ani nadechnout, ale aspoň bylo TICHO.

pavlina05
autor
25. bře 2009

Moty, my máme 3+1 a myslím, že by v ohrádce také nebyl......
Také máte kočárek doma???
TAk jsem myslela, že to co tady tak leze a spouzí, že mám jen já.....ale MAnča, JAnča a ty 😅 to máte také 😅
Moty, tak aspoň ležíš přes den také, to je super. Já si nelehnu...a pak jednou padnu 😕

JJ, fučí tedy o 106. TAdy v kOhoutkách na kopci je to také takové...na prd.... 😝

U nás noc také ok. Do půlnoci se spalo, pak po 2 hod. Ale já se vděčná i za TO 🙂
Jen já nemohla pořád nějak spát...????? V hlavě mi furt něco strašilo.

Moty, ty bydlíš na Mendláku?

Dnes ale razím do ulic. Jinak by mě tady kebule už explodovala 😝 😝 😝
MM mi včera navařil čínu na 3 dny...asi jak mě viděl tak nemohl jinak 🙂 (jinak on nevaří!!!!)

motylek
25. bře 2009

Ne ne, bydlím v kr.poli u technickýho muzea, je to taky na kopci a hlavě je to tu ze všech stran otevřený, takže vichr jako fakt úděsnej. Kohoutovice jsou taky vysoko.

Pavlí, ty jsi fakt éro. Proč si taky nelehneš, když Ája spí???

Já si večer vařím meduňku, aby se mi dobře spalo, třeba by ti pomohla a když kojíš, tak by třeba uklidnila i aleška. A když je nejhůř, tak tu mám krabičku lexaurinů, tak si šupnu půlku a spím. Ale to teda už musí být katastrofa.

pavlina05
autor
25. bře 2009

Moty 😅 jsem éro...já to asi neumím, ale pak se budu divit až sapdnu na hubu...že?
Moty 😕 tak to já tu meduňku pořídím 😵 Díky

pavlina05
autor
25. bře 2009

dnešní úlovek:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

holky, kde máte fotky na pc??? na rajčeti??? Já pořád nevím kam je píchnout 😅

zuzanka26
25. bře 2009

Ahoj holky,
¨s tou únavou jak píšete, taky si říkám kdy padnu, dneska je Sárinka děsná, furt pláče jakmile jí odložím, jsem utahaná a to má teprve 4 měsíce! já vím, si říkáte že mě ještě neleze, tak toho spoustu stihnu, ale i tak někdy už nemůžu 😅

pavlina05
autor
25. bře 2009

Zuzi, to je dovča, co??? 😅

zuzanka26
25. bře 2009

no jo a to se teď mám rozhodnout do jak dlouhý "dovči " teda půjdu.... asi do 3 leté, jak to máte vy? 😨

pavlina05
autor
25. bře 2009

já do 3 let a během toho mám v plánu další těhu 🙂 Pokud to zvládnu 😅

motylek
25. bře 2009

jj, já to mám taky jako Pavča, pokud se nezblázním 😀 .

Holky dobrou noc, dneska padám 😝

pavlina05
autor
25. bře 2009

Dobrou 😵 mamči 🙂

pavlina05
autor
26. bře 2009

☹ ahoj! Jaro níkde ☹ ☹ ☹
A my už jsem probuzeni, od 6 hod!!! Kde jsou tyčasy, kdy jsme vstávali v 10????

noc po 2 hod 😅

betina
26. bře 2009

pavli,

Ája je teda nezmar 😀 veruš se ted budí kolem šesté, ale pak si třeba půl hoďky v postýlce povídá, já dělám, že spím, tak na mě kouká a asi nadává, ješteže jí nerozumím 😀

o tom jaru mi povídej, fakt se už člověk tak těší a mám tak akorát pocit, že letos přejde rovnou jedna zima do té druhé 😠

zuzanka26
26. bře 2009

Ahoj holky,

s tím jarem je to fakt v háji, oteplení má prý přijít v půlce dubna! to mě fakt hrábne do tý doby 😢
U nás noc nic moc, každou chvíli se mlela a vypadalo to, že bude chtít krmit a když jsem se odhodlala a vstala pro ni, tak vždycky už zase spala 😖

betina
26. bře 2009

no jo no, to jsou prtousové, zkoušejí naše nervíky 😀

zuzi, v půlce dubna? no tak to si jdu hodit mašli, mějte se hezky 😀 😀

pavlina05
autor
26. bře 2009

beti,jj, také jsem dělala že spím, ale on skákal, stál v postýlce a volal...vstávej mamko!!
no a teď v 8.30 po kojení mi usnul 😒

☹ ☹ ☹ já už chci pryč fusak a jaro!!!

pavlina05
autor
26. bře 2009

bet, počkej na mě, jdu s tebou 😝 😝 😝

betina
26. bře 2009

tak moment, jdu koupit delší provaz 😀 😀

jééé pavli, to musí být hezký, když už na tebe volá, ty jo, to je fakt rychlej!!!!

pavlina05
autor
26. bře 2009

😀 😀 😀 jo byly to všelijaké skřeky 😀 😀 😀 mam..mam....

No tak já jdu ven hledat nějaký strom...

lacherka
26. bře 2009

ahoj holky, no tak u nás přes noc asi 5cm sněhu, ale ted už je teda roztátý a všude blato! fakt počasíčko echtový
my jsem včera koupili tuje a tak jsem sázeli🙂
Pavli jo jo mám ohradku, zkus Ajovi koupit ten hrací stoleček, Míšu celkem dost zabaví, stojí u něho mlátí do něho a ten hraje nebo jsou tam růžný kolečka knoflíky pak si sedne a třeba si hraje s hračkama. když ho vypustím do terenu🙂 tak jde do misky pro psa s vodou a máčí si tam ruce, takže má všechno mokrý a za chvíli chce do té misky vlézt...
a jinak! jak mám pro něj to lehátko Fisher princ tak ted dělá to, že jak je připoutaný, tak se předkloní, hlavu má na zemi, nohy nahoře zamotaný do toho pásu a normálně si z toho vyleze, takže mi tam nevydrží už ani minutu, tak asi pujde do prodeje, protože už nemá smysl....
u nás by to opravdu bez ohrádky nešlo

motylek
26. bře 2009

Holky a čtete si s malejma??? U nás to teda nemá žádnej efekt, nebaví ho to, ale to jsem tu četla, tak si hafo maminek čte.

lacherka
26. bře 2009

U nás ne, nezajímí ho to,možná jen ten papír a taky nevydrží sedět či ležet-pořád v pohybu

motylek
26. bře 2009

přesně tak je to i u nás - neustále v pohybu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru