Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
26. bře 2009

lacher, no uvažuji o tom pultíku, zrovna tady na MK jej prodávají

moty, tak to byh měla rozcupované všechny knihy a časáky...ale dost si zpíváme, povídáme a někdy čtu básničky...vše trvá 5 minut 😅 tak jako u Vás 😅

...tak jsem dnes byla v oboře hledat pro mě a Bet ten strom... 😅 ...docela prima počasí 😅 , ale ptáčci zpívali, tak to jaro asi bude 🙂

betina
26. bře 2009

pavli,jj, je to aprílový počasí jak vyšitý, chvilku slunko, chvíli liják nebo sníh. Dneska jsme byly s veruš u jejího druhého ženicha 😀 no a malá se projevila opět jako domin. Chytla ho za ramena a samá líbačka 😀 jen ženichovi se to moc nelíbilo, tak brečel a o to víc byla malá aktivní 😀 😀

lacherka
26. bře 2009

to by chtělo vidět🙂)

betina
26. bře 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

moni, ale to není to pravý ořechový 😀 tady byla mírumilovná 😀

pavlina05
autor
26. bře 2009

Beti 😀 😀 😀 😀
Beti, prosím tě, to jste byly u Marečka v Brně??? tý jo..není MAreček od Terky???

pavlina05
autor
26. bře 2009

bet, já ti mám pocit, že máme stejného MArečka.)
No tady ho asi nepoznáš...https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Není to vážně ON???

betina
27. bře 2009

tak to je dobrý pavli, já myslím že asi ano 😀 Terezka Schejbalová je jeho mamča 😀 😀

pavlina05
autor
27. bře 2009

Beti 😀 😀 😀 já nevím čí je Terka. 😅 já mám tady v Kohoutkách kamarádku a ona je Terčina velká kámoška. a ve středu jsme byli společně všechny 3. Bydlí v Źabinách???ˇMají Chelsinu???
Teda ten svět je malej!!! 😕

Holky u nás noc 😝 😝 😝 po 1,5 hod a od 2 do 3:30 se nespalo!!!!

betina
27. bře 2009

jj, mají Chelsinu a bydlí v Žabinách a zná tě 😀 jejií a tvoje kamoška má holčičku Jolanku 😀 jo svět je malej🙂

pavli, tak to byly erupce na slunce, u nás to stálo taky za prd, chtěla jsem si ji už dát k sobě o postele,ale nakonec jsem nedala, ale byl to dneska mazec,budila se třeba i dvakrát za noc a to včera chrupala jak andílek. dneska jedeme na víkend ke tchánovců, kde je obvykle v noci řev jak tur, tak to už asi fakt padnu.

pavli, prosím tě a kdy tak obvykle ten next chodí? se nemůžu dočkat 😀 😝

majinka2
27. bře 2009

pavlí ahojky, prosím tě můžeš mi poradit?????? na MMb bych si od jedný holky holky vzala věci od Nextu na kluka 9-12 měs, malej má asi 71-72 cm a necelejch osm kilo, myslíš že to bude good ????? díky za radůůůů 😀 😀

motylek
27. bře 2009

Teda holky, já už fakt nevím, asi půjdu na ten strom s váma.

Beti, prosím, 2x větší to lano pořiď.

Dnes v jednu řev. tak jsem si ho vzala do postele, pohoda, jen sem se nemohla zas hnout, a o půl šesté hotovo, vyspáno a vstávačka.

motylek
27. bře 2009

Majinko, náš kuba má cca 8 kilo a 73 cm a brala jsem 9-12 měsíců.

majinka2
27. bře 2009

moty díky..... 😀 tak já to vezmu, je toho asi 4é kousků, budem vybavený na celý léto počítám 🙂))
jo a u nás se taky vstává v šest, takže jsem to vyřešila tak že chodí spát v půl sedmý 🙂))

zuzanka26
27. bře 2009

holky u nás teď už vždy vstávání o půl 6, nevím, jak to prodoužit, protože já jsem zmlácená. A to usíná v půl 9, jak to že některý miminka spí tolik a to moje tak málo? 😲 😲 😲

motylek
27. bře 2009

No tak to by mi malej neusnul ani za boha. Chodí spát mezi 7:30-8:00, já teď sázím na ten časovej ponus, protože ho podle mě vzbudí světlo. Nebo teda jako tím, jak se vzbudí na jídlo (to se budí od narození témeř stejně), tak si uvědomí, že je den, to světlo ho probere až moc a on už nemá potřebu. Pokaď byla tma, tak vždycky usnul aspoň do těch sedmi. Tak se modlím, aby si to teď zase protáhl. Ten den je pak neskutečně dlouhej a já už nevím co s ním.

pavlina05
autor
27. bře 2009

Beti 🙂 to je fakt překvápki s tou Terkou 🙂
No paní uzavírá obj.27.3. a pak to dorazí asi 12.4. já už jsem také natěšená 😀

Maji ahoj 😀 😀 😀 Myslíš, že já jsem odbornice???? 😅
MAjinečko....jj, také bych vzala 9-12 😉určitě!!!! 😎

Moty...tak to budu muset najít hodně mega strom, aby nás unesl

motylek
27. bře 2009

Já si klidně skočím na vedlejší 😀 😀 😀

Já už se taky těším na hadříky, ale ještě to teplo, už aby to bylo.

majinka2
27. bře 2009

tak jsem napsala takovej krásnej románek a celý jsme si to smazala já jsme truůůůbkáááá 😀

pavlí já jenom že už máš s nextem nějaký zkušenosti, já ne, tak jsme nevěděla, ....tak já si to vezmu, akorát abychom to všechno unosili, jsoutam bodýčka, teplákovky, mikči, kalhoty..... 😅

holky žádný stromy, kdo se bude starat o ty naše aktivky???? 😀

moty,jo to je přesný, kdž se vstává v šest tak je do večera daleko ....proto ho dávám spát tak brzo , aby něco naspal, a hlavně jak začal vstávat dřív tak se nám posunulo i denní spaní.....

pavlina05
autor
27. bře 2009

Maji, neboj 😉 Nextíky jsou super, a jak začnou pťata pobíhat tak unosíte vše 😎

lacherka
27. bře 2009

tak u nás se taky dnes vstávalo 5:40 a lepší už to asi nebude, ale už jsem si asi zvykla, jsem v pohodě....kde jsou ty noci co jsem vstávala několikrát za noc, ted spíš sice málo, ale alespon vkuse

motylek
27. bře 2009

To je asi nějaká epidemie v tom vstávání 🙄 🙄 🙄

pavlina05
autor
27. bře 2009

Lach, přesně tak. 😉 Spaní vkuse je super, já nepamatuji od srpna!!! 😖

janula2008
27. bře 2009

Ahoj holky, tak poctivě dočítám, ale to psaní je už fakt nad mé lidské síly 😀 jsem čím dál víc unavená a z té mé aktivky uplně vyšťavená, padám v osm do postele a do 5min. zařezávám 😀 jinak noci u nás teď jakž takž, teď zas spává v kuse, ale stejně nejpozděj mezi 5-6 je budíček 🙄 .Za to ty dny to je kapitola sama pro sebe, ale ani ne tak, že by nějak zlobila, je kupodivu čím dál hodnější, jen já mám asi už nějakej unavovej syndrom či co, dokopat se k odpolední procházce dá dost vnitřního přemlouvání 😀

pavlina05
autor
27. bře 2009

Jani, začínám tě chápat 😵 😵 😵
Naštěstí ty vycházky jsou pro mne ten světlý bod dne

zuzanka26
28. bře 2009

Ahoj holky, tak noc u nás na prd aspoň a vstávání dnes rekord v 5:09 už aby se změnil ten čas a bude to 6 aspoň pár dnů 😖 😖 😖 já spala asi 6 hodin po hodině a půl takže už zase melu z posledního ☹

pavlina05
autor
28. bře 2009

Zuzi...nápodobně i u nás 😝 😝 😝
Tak teď jsme byli všichni 3 na super vycházce 🙂

lacherka
28. bře 2009

my dnes vstavali tak v 5ráno, no horší už to snad nebude...celý den jsem byla u mamky tak to byla paráda, na vycházce, na pivečko, taky u mamky na obědě, to je paráda, když nemusím vařit a mám dobrej oběd🙂
Akorát Míšu ten dnešek nějak zdolal v buse hysterický řev a začal se obracet v kočáře, doma jsem ho dala do postýlky, lehl si na břicho a koukal, prohlížel ručičku a klid a za chvíli spinkal...to jsem taky dlouho nezažila....

holky poradtte dědeček má příští víkend narozeniny, co koupit??? 71let, minulý rok jsem koupili metrovou štangli salámu a malou bečku piva s pípou.....no a co letos?....napadlo mě balíček na grilování, nějaký vakuovaný klobásky, ruzný majdy a tak....ale nenapadá vás něco originálního? rok předtím jsem mu koupila takový ty lepší piva od každýho jeden kus...no a letos teda nevím nevím....

pavlina05
autor
28. bře 2009

Moni, my dnes byli v Bystrci, tak jsme si na tebe vzpoměli. Údolí pohody 🙂
Tedy to neporadím. Já už dědu nemám.. ☹

lacherka
29. bře 2009

Pavli ja jak ted jezdím na Černýho skrz ten podnájem, tak si taky vždycky zavzpomínám☹ tam byly suprový procházky, takový relax, tady nic moc, sice les je všude kolem, ale s kočárem to prostě nejde

A jaká byla u vás dnešní noc? u nás se jako vstávalo ve 4hod! tedy jakože v pět , ale pro mě to bylo ve 4! a jsem uplně k.o. dala jsem mu dvě flašky mlíčka vypil celkem 400ml a ne a ne usnout, pořád po mě lozil, já sem tam uplně vytuhla, tak jsem s ním vydržela asi do 8hod, pak si ho vzal T. a já jsem na hodku usnula....ale kdybych tu hodinku, nespala, tak vyřízeno fakt....
Tak doufám,že hošík se v tomto polepší a nebude mí vstávat ve 4ráno, začínám se obávat, že máme hyperaktivku, tolik energie 4hodiny v posteli skákat lozit, vřeštit a ne a ne usnout, usnul až v 10:30 vozením v kočáre

pavlina05
autor
29. bře 2009

Moni,jj, tam bylo a je krásně 🙂 Ale počkej, u Vás na zahradě 😉
U nás noc celkem ok. Spala jsem schválně v pokoji a MM s Ájou v ložnici. Aby...necítil mlíčko.....že se jako nebude budit...a co bylo??? Permanentně po 2 hod!! TAkže jsem pak chodila z pokoje kojit do ložnce. To se vyplatí, co? 😅
ale jinak jsme vstávali v 9 hod. PAráda!!!

no Moni, mě stačí doma to co mám!!!!! jestli ty máš hyperaktivku tak to tedy nezávidím!!!! 😝
Nám teď Ája také pěkně dovádí.
Po obídku jsme si šli uvařit kafe a kluk se zatím hrabal v hlíně (to už jstevy i JAnča zažily, že?), ap něco asi snědl a začal se dávit. Kus hlíny???? A fakt se nadavoval 😒 Naštěstí MM rychle zareagovala a strčil mu prst do krku. TAk to tady Ájis poblil. NAštěstí vše dopadlo ok. Už jsem myslela, že někam pojedeme...
musím ho opravdu hlídat!!!
Naštěstí te´d spí, uf!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru