• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

23. února 2017 
Pavli to si asi musí projít každý, já jsem prý taky jedla hlínu a kytky....:slight_smile:

Pavli tak to nezávidím chodit z jednoho pokoje do druhýho, právě na podobný téma jsem četla diskuzi od kdy má mít dítě svůj pokojík, a některé mamky psali už od pul roku, ale to si nedovedu představit...na co vlastní pokoj, vždyt to dítě v pul roce nepotřebuje svoje soukromí a v noci k němu vstavat tak, že chodit do druhýho pokoje? no to bych asi nezvládla, stačí mi to takto....
29. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moni a přijde mi to děsně smutný dát Áju do jiného pokoje už tak brzy :frowning2:
Právě dnes rozmášlám kde spát??? :grinning: Ale asi se vracím do ložnice...myslím, že Ája bude stejně dodržovat své 2 hod :sweat_smile:
29. bře 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já jsem teda asi zářnej příklad krkavčí matky :slight_smile:)) u nás venoušek je ve svým už od 5týho měsíce :grinning: :grinning: ale je pravda že od tý doby spí mnohem líp a já taky :sweat_smile:
30. bře 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!!!
Nakonec jsem spala oddělě od kluků...stejně to bylo to samé! co 2 hod kojení!

Maji, ahoj! Tak co Next?..my s holkama čekáme mega zásilku :slight_smile:
U každého je to jinačí. KAždé mimi má jiné potřeby. vím, že Ája je citlivka...i mě se spalo tak nějak jinak, když nebyl u mě...
Ale když Vám to tak vyhovuje a vAšík je ok, tak proč ne? :wink:

TAdy zase chčije :angry: :angry: :angry: :angry: tak dnes nikam nejdeme :frowning2:
peru kombinézu a uklízím zimní věci...prostě já čekám jaro!!!!!!!!
30. bře 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady taky prší a prší....už mě to nebaví...
mně to příjde taky strašně brzo dát ho do jinýho pokoje a ani nevím jak bych to praktikovala, vždy ráno řev a já k němu tak tak vstanu a dám si ho do postele aby usnul se mnou. no je to ještě miminko a chci si ho užít, vždy svůj pokoj bude mít už napořád a jen tak krátkou dobu si ho můžeš hyčkat a mít ho vedle sebe...tak myslím,že není kam spěchat

ale na druhou stranu aspon ty miminka co jsou sami si lepe zvyknout, u nás potom může být řev
30. bře 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moni, přesně tak :wink: já si ho chci stále užívat. I vnoci...co 2 hod :sweat_smile:
30. bře 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moni, přesně tak :wink: já si ho chci stále užívat. I vnoci...co 2 hod :sweat_smile:

Co dnes bude mít Míša na obídek?
My kuskus+mrkev+fazolky+květák
30. bře 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

jj, já teda taky přemýšlím o pokojíčku, malá se zase budí tak 7-10x za noc a já už se ploužím jak smrad :grinning: jako už jsem dost mimo, dneska jsem byla běhat po úřadech i s malou a herdek......proč nepoužíváme na ty úřady internet.
na nextík se už taaaakhle těším. pavli, taky se chystám zazimovat oblečení do krabic a šups s ním do komory :grinning: jen doufám, že nebudu muset zase vytahovat :angry:

pavli,holky,prosím vás, veruš dneska bojkotovala mrkev s bramborem, mám koupenou brokolici, jak ji mám udělat? normálně totiž dělám jen brokolicovou polívku a nted ji chci udělat brokolici s bramborem a nevím, která část brokolice se používá atd..poradtě prosím, děkuju!!!!!!!!!!!!!
30. bře 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky :grinning: :grinning: :grinning:
Jaro bude :grinning: :grinning: :grinning:
Nakonec jsme byli venku. A já stihla umýt i 3 okna :slight_smile: Paráda, Ája měl dnes 3 spaní :slight_smile:

beti, také se těším na Nextík a na to jak se potkáme :slight_smile:

Beti, ty růžičky opláchni a dej vařit do vody. Jen trochou kmínu. Když je třeba nakrájíš na drobné kousky, tak je budeš mít rychle hotové. :wink:
Brambor také na malé kousky. Jelikož je brambor tvrdší, tak nejprve uvař bramboru a pak do ní tu brokolici (nebo samostatně :wink: )A pak vše smícha+ kousek másla nebo oliv. oleje.
Brokolice se vaří chvíli, do změknutí.
Já používám mraženou Bio od Arda, ta tvá cca 5 minut :slight_smile:
30. bře 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli Míša měl dnes brokolici s fenyklem, kukuřicí a bramborem s trochou oliv. oleje...to jsem si navařila a dala na mrazák, tak vždycky vytáhnu a mám v zasobě červenou řepu, tak brzy zase něco navařím Pavli čím umýváš okna , já si nakoupila ty prostředky z reklam, clin atd....no a čmouhy jsou tam pořád, já se na okna vrhnu až jak budeme mít zatepleno a fasádu, ted jsem umyvala jen tak zběžně, ale tady je teda oken až až, ale apson jsou malý:slight_smile:
30. bře 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moni, takové ty běžné mycí prostředky, a okna jsou ok. :slight_smile:
No oken v baráčku musí tedy být...my máme 4 :grinning:
30. bře 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, tak okna na baráku ti teda nazávidím, mně stačí ty v bytě,taky to mám v plánu tento týden a pak musím nalepit velikonoční samolepky :grinning: to jsou přesně ty věci, kdy se projevuje infantilnost rodičů, protože Verunka z toho nic nemá, ale maminka ano :grinning:

pavli, moc děkuju za brokolici, zítra zkusíme a uvidíme ten úspěch :grinning:

jj, tak to vypadá, že jaro dorazilo :grinning: hurááááá
30. bře 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my máme oken asi 20:slight_smile: ale jsou zase poloviční jak v bytě, takže to jde rychlej, Pavli a používáš hadřík a nebo nějaké kuchynské uterky....? no asi mi to budeš muset předvést jak příjdeš na návštěvu:slight_smile:
30. bře 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já sem taky ta krkavčí matka, malá už spí vedle ve svým v postýlce tak 5měs. minimálně :grinning: ale bylo to tenkrát akutní rozhodnutí, budila se třeba 10x za noc a myslím jsme byly ráno k.o. všichni tři. Od té doby je to o milion procent lepší, samo, že se najde špatná noc (zrovna teď už máme kus prořezaných stoliček,chudinku ji to asi pobolívá tak sem tam zapláče :confounded: )ale kolikrát se nevzbudí ani jednou a poprvé za 9-10hodin. :wink: Myslím, že jsme ji nějak rušili našim vrtěním nebo netuším.Do postele si ji beru až ráno, to je pro ni takovej impuls k řádění, skáče si po mně jak po trampolíně :sweat_smile: A právě Moni je ráno mnohem hodnější, byla schopná od 4hodin křičet a křičet,ale teď si každé ráno ještě tak minimálně hoďku hraje sama (dám ji tam vždycky v noci knížky apod.)Spím blízko dveří, které máme oboje otevřené, tak slyším každé její otočení, v podstatě jak kdyby byla postýlka na druhé straně ložnice.Takže já si to nemůžu vynachválit a myslím, že i jí se líp podle buzení spí :wink:
30. bře 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslela jsem to teda tak, že v tom 7-8měs. byla schopná se mi tady u hlavy postavit v postýlce a vřeštět a vřeštět dokud nevstanu a nezačnu si s ní hrát, ale vedle si vezme sama knížečku a min.další hoďku si ráno hraje :wink: a co jinak máte se? Nás zlobí teď ty zoubky, ale zas už máme kus za sebou :sweat_smile: jinak je Simonka pořád víc a víc hyper,ale jsem za to ráda, nestíhám se nudit a vyžírat ledničku, je to prostě rarášek můj temperamentní a nejmilovanější:sweat_smile: :sweat_smile:
30. bře 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Beti, jsem také ten magor co něco lepí, vystřihuje a vyrábí :sweat_smile:
Určitě bude Verunce chutnat :wink: PAk napiš jaké to bylo.

Moni :grinning: :grinning: :grinning: nesnáším Śvédské utěrky :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Normálně jsem vlítla MM do skříně a ukradla 2 trička :grinning:
Mám ze sebe radost, že jsem toho dnes tolik stihla :slight_smile: uvařit Ájovi, spal mi 3x a ještě ty okna a vycházku :slight_smile:

JAni, ty jsi super máma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Popravdě, kdyby Ája nechtěl tolikrát to kojeníčko a vydržel by, tak spí také někde jinde než my. Ale bohužel tady jde o zlozvyk :frowning2:
já musím nabrat energii a rázně s tím nočním koj zatočit!! Jinak si jednou vážně natluču!!!!!!

Všem pěknou dobrou noc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. bře 2009 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, Pavli no já ne, to ty :wink: Já mám přes den s ní záhul, ale noci jakž takž dobrý, takže se to dá pak i přes den zvládat a po pravdě velké úklidy děláme o víkendu, přes týden tu jen něco na oko pošolichám, jako vytřu apod., vařit nemusím, jen Simči a nám až něco menšího večer, protože Luky má obědy, takže já jsem vlastně celkem bez práce a jen se točím nonstop kolem Simči, do super mámy daleko :sweat_smile: ale po pravdě jsem na ni pyšná asi jako každá mamča na svý mimčo, nedávno tu byla kámoška se stejně starým klučíkem jak je Simča a prý jen zírala, jak je Simča samostatná a šikovná, že se sama nají (myslím nakrájený chleba apod.), pije z hrníčku atd. Fakt je to moje šikulka a já se ji k tomu snažím vést :sweat_smile:
31. bře 2009 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
u nás poslední dvě noci paráda. Fakt jsem až přespaná. Taky mě papá sám - nakrájený chleba. A jedna mega novinka - chodí kakat na nočník :grinning: :grinning: :grinning: . Ráno ho tam posadím a za chvilku mám zaplaceno :grinning: . Ani se u toho tolik nenadře a já to mám téměř bez práce, protože to nemá rozpatlaný po celým zadku :wink: . A vyčůrá se taky, ale jenom ráno, pak ho už tam nedávám.

pavlí, ty jsi fakt prdlá. proč si taky nelehneš, když aja spí. Ty okna ti nikam neutečou a ty si aspoň oddechneš.

Konečně bude krásně, tomu se mi ani nechce věřit. Jak budete oblíkat prťousky, když bude cca těch 13 stupňů??? Mikina, bunda, a v kočárku jen fusak nebo jenom deka. Vůbec nevím do čeho ho nacpat, aby mu nebyla zima resp. vedro.
31. bře 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ránko :dizzy_face:

JAni, no tak jseš prostě super :wink:

Moty, teda ty jsi borec :slight_smile: už na noční. JJ, okna mi neutečou a ani mi je nikdo neumyje :sweat_smile: takže dříve nebo později stejně musím máknout já!!!! A hohužel noci na prd....už od září :sweat_smile: ...takže kdybych nic nedělala od toho září, tak shnijeme ve špíně :sweat_smile:

Já dávám zatím chlupatku a vestu a vyteplené kalhoty a punčocháče. Pokud bude těch 17 jak hlásí...????.....tak dám asi fusak jen ze spodu a nahoru deku a nánožník :slight_smile:

Dnes tady budu mít zase kamarádku s holčičkou.
tAk si pěkně užijte dnešní den :grinning:
31. bře 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moty...jsem prdlá.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: kámoška dojede až odpo, tak jsem umyla to poslední okno :grinning: vážně mi asi už hrabe :sweat_smile:
31. bře 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moty, tak s nočníkem jsme ještě nezačaly, no zkoušela jsem to teda, ale pochopila, že tudy cesta nevede, protože mi na něm ani vteřinu nevydrží sedět a hned se drápe pryč. Stejně teda mám v plánu začít tohle řešit až na léto, prý to do roka a půl nemá význam (jsem se dočetla :sweat_smile: ), ale asi má, když vy máte takové úspěchy :grinning: .Já ji nechám u našich v létě na zahradě pobíhat s holým zadkem a snad se sem tam trefí správně :sweat_smile: ale spíš to vidím, že přejdem zrovna na záchod, ten ji celkem fascinuje, chci koupit to dětský prkýnko, z tama jen tak neuteče :sweat_smile: Pavli, máš můj obdiv, když mi Simča chvíli spí, jak dnes odpo, tak si radši dám kafčo a okna jsou mi upřímně fuk :sweat_smile:
31. bře 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, to to taky chcem řešit až v letě, taky bude lítat s holým zadkem:slight_smile: jj a taky jsem slyšela, že do roku a pul nočník nemá význam, že to dítě si až tak v roce a půl uvědomuje, co to čurání vůbec je...ted prostě čurá automaticky a vůbec neví vlastně že čurá:slight_smile:
31. bře 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je jasným že neví, taky prtoto chodí jen ráno :grinning: :grinning: :grinning: , to pravidelně kaká, takže to pěkně vychytáme. Nesmrdí mi tu aspoň plína a není tak zasr..ej :grinning: :grinning: :grinning: .
31. bře 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ale je fakt, že asi trochu chápe. Protože si sedne a vykaká se hned ( do pár minut) a pak si zatleská, když mu ukážu tu nadílku a hrozně se u toho směje, jakože má z toho fakt radost. Nás posazovali na nočník hned jak jsem uměli sedět a je fakt, že já jsem v roce chodila bez plín, jen na noc :wink:
31. bře 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JAni, díky :slight_smile: kafčo si dávám až odpo. Holky, nebojte. Já také odpočívám. Já makám dopo, ale pak po obídku odpočívám a vycházkuju.

JJ, o nočníku jsem to také slyšela. Ale když má moty takový úspěch, tak proč ne, že jo :wink:
31. bře 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moty jj, co se v mládí naučíš....:slight_smile:
tak to je paráda, že máte takový úspěch, to u nás by asi ještě nefungovala:slight_smile: no můžu to zítra zkusit. Mně mamka taky říkala, že mě posazovala taky už dávno na nočník...
aspon ušetříte za plínky. u nás ty plínky letí a letí, kakání je 2-3denně a balík je hned fuč:frowning2:
31. bře 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj taky bych brala kdyby už Simča plkala do nočníku, teď jak nám lezou ty poblblé stoličky, tak kadí snad 6x denně :rolling_eyes: . Závidím Moty :wink: Myslím, že už to děti malinko chápou, když ji před koupaním rozdělám plínku a řeknu čuráme ( :sweat_smile: ), tak vždycky do ní spustí. Ale nějaký čuráme... do nočníku fakt nehrozí, prostě na něm nevydrží ani tu sekundu jak se hned drápe pryč :unamused: A jak se vám teda bydlí v novým Moni? Co Tom, je na vás hodný? :wink:
31. bře 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moni, u nás je kakání 2 x denně. A je to mazec...Ája se nehodlá přebalovat, lítá mi po bytě s pokaděným zadkem......
My ani nočník doma nemáme, ještě :sweat_smile:

Zítra jedeme koupit autosedačku , konečně. A vezmu rovnou i slunečník na kočárek a kouknu na golfky :slight_smile:

No Mony jak se bydlí??? Už se otepluje...tak my někdy zajedeme. Třeba až budou Nextíky......co??? :grinning: Jsem se tak nějak pozvala...neohrabaně, že? :grinning:
31. bře 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mony, u JAné jde dát dítě úplně do sedu, do 90stp.??? U X-landera ne. TAk to teď řeším.

Holky, tak MM se mě chtěl zavděčit a ulehčit mi práci, tak mi uvařil jídlo. ledvinky.....no tak ty já teda nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: já pořád cítím čuránky.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chudák si to bude muset zítra sníst sám :sweat_smile:

Dobrou :dizzy_face:
31. bře 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavlí fůůůůj ledvinky taky nemusím :slight_smile:))
víš jak jsme se tu dali dohormady s marcelkou s matýskem???? včera jsme s nima strávili celý odpolko na zahradě bylo to super úžasný :grinning: (chodíme spolu i naplavčo :slight_smile:
no jinak malej bude mít v pátek osm měsíců ale na čtyři se mu nějak nechce.....tím pádem sedět taky nic, zato plazení mu jde závodní rychlostí, a když má přelézt překážku (schválně mu stavím do cesty polštáře a tak) tak to je bagr terénák, to ví najednou jak nadzvednout kolínka...........
tak snad to nějak spojí dohromady ........ :sweat_smile:
1. dub 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek