Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
29. bře 2009

Pavli to si asi musí projít každý, já jsem prý taky jedla hlínu a kytky....🙂

Pavli tak to nezávidím chodit z jednoho pokoje do druhýho, právě na podobný téma jsem četla diskuzi od kdy má mít dítě svůj pokojík, a některé mamky psali už od pul roku, ale to si nedovedu představit...na co vlastní pokoj, vždyt to dítě v pul roce nepotřebuje svoje soukromí a v noci k němu vstavat tak, že chodit do druhýho pokoje? no to bych asi nezvládla, stačí mi to takto....

pavlina05
autor
29. bře 2009

Moni a přijde mi to děsně smutný dát Áju do jiného pokoje už tak brzy ☹
Právě dnes rozmášlám kde spát??? 😀 Ale asi se vracím do ložnice...myslím, že Ája bude stejně dodržovat své 2 hod 😅

majinka2
30. bře 2009

holky já jsem teda asi zářnej příklad krkavčí matky 🙂)) u nás venoušek je ve svým už od 5týho měsíce 😀 😀 ale je pravda že od tý doby spí mnohem líp a já taky 😅

pavlina05
autor
30. bře 2009

Ahoj holky!!!
Nakonec jsem spala oddělě od kluků...stejně to bylo to samé! co 2 hod kojení!

Maji, ahoj! Tak co Next?..my s holkama čekáme mega zásilku 🙂
U každého je to jinačí. KAždé mimi má jiné potřeby. vím, že Ája je citlivka...i mě se spalo tak nějak jinak, když nebyl u mě...
Ale když Vám to tak vyhovuje a vAšík je ok, tak proč ne? 😉

TAdy zase chčije 😠 😠 😠 😠 tak dnes nikam nejdeme ☹
peru kombinézu a uklízím zimní věci...prostě já čekám jaro!!!!!!!!

lacherka
30. bře 2009

tady taky prší a prší....už mě to nebaví...
mně to příjde taky strašně brzo dát ho do jinýho pokoje a ani nevím jak bych to praktikovala, vždy ráno řev a já k němu tak tak vstanu a dám si ho do postele aby usnul se mnou. no je to ještě miminko a chci si ho užít, vždy svůj pokoj bude mít už napořád a jen tak krátkou dobu si ho můžeš hyčkat a mít ho vedle sebe...tak myslím,že není kam spěchat

ale na druhou stranu aspon ty miminka co jsou sami si lepe zvyknout, u nás potom může být řev

pavlina05
autor
30. bře 2009

Moni, přesně tak 😉 já si ho chci stále užívat. I vnoci...co 2 hod 😅

pavlina05
autor
30. bře 2009

Moni, přesně tak 😉 já si ho chci stále užívat. I vnoci...co 2 hod 😅

Co dnes bude mít Míša na obídek?
My kuskus+mrkev+fazolky+květák

betina
30. bře 2009

ahoj holky,

jj, já teda taky přemýšlím o pokojíčku, malá se zase budí tak 7-10x za noc a já už se ploužím jak smrad 😀 jako už jsem dost mimo, dneska jsem byla běhat po úřadech i s malou a herdek......proč nepoužíváme na ty úřady internet.
na nextík se už taaaakhle těším. pavli, taky se chystám zazimovat oblečení do krabic a šups s ním do komory 😀 jen doufám, že nebudu muset zase vytahovat 😠

pavli,holky,prosím vás, veruš dneska bojkotovala mrkev s bramborem, mám koupenou brokolici, jak ji mám udělat? normálně totiž dělám jen brokolicovou polívku a nted ji chci udělat brokolici s bramborem a nevím, která část brokolice se používá atd..poradtě prosím, děkuju!!!!!!!!!!!!!

pavlina05
autor
30. bře 2009

ahoj holky 😀 😀 😀
Jaro bude 😀 😀 😀
Nakonec jsme byli venku. A já stihla umýt i 3 okna 🙂 Paráda, Ája měl dnes 3 spaní 🙂

beti, také se těším na Nextík a na to jak se potkáme 🙂

Beti, ty růžičky opláchni a dej vařit do vody. Jen trochou kmínu. Když je třeba nakrájíš na drobné kousky, tak je budeš mít rychle hotové. 😉
Brambor také na malé kousky. Jelikož je brambor tvrdší, tak nejprve uvař bramboru a pak do ní tu brokolici (nebo samostatně 😉 )A pak vše smícha+ kousek másla nebo oliv. oleje.
Brokolice se vaří chvíli, do změknutí.
Já používám mraženou Bio od Arda, ta tvá cca 5 minut 🙂

lacherka
30. bře 2009

Pavli Míša měl dnes brokolici s fenyklem, kukuřicí a bramborem s trochou oliv. oleje...to jsem si navařila a dala na mrazák, tak vždycky vytáhnu a mám v zasobě červenou řepu, tak brzy zase něco navařím Pavli čím umýváš okna , já si nakoupila ty prostředky z reklam, clin atd....no a čmouhy jsou tam pořád, já se na okna vrhnu až jak budeme mít zatepleno a fasádu, ted jsem umyvala jen tak zběžně, ale tady je teda oken až až, ale apson jsou malý🙂

pavlina05
autor
30. bře 2009

Moni, takové ty běžné mycí prostředky, a okna jsou ok. 🙂
No oken v baráčku musí tedy být...my máme 4 😀

betina
30. bře 2009

Moni, tak okna na baráku ti teda nazávidím, mně stačí ty v bytě,taky to mám v plánu tento týden a pak musím nalepit velikonoční samolepky 😀 to jsou přesně ty věci, kdy se projevuje infantilnost rodičů, protože Verunka z toho nic nemá, ale maminka ano 😀

pavli, moc děkuju za brokolici, zítra zkusíme a uvidíme ten úspěch 😀

jj, tak to vypadá, že jaro dorazilo 😀 hurááááá

lacherka
30. bře 2009

tak my máme oken asi 20🙂 ale jsou zase poloviční jak v bytě, takže to jde rychlej, Pavli a používáš hadřík a nebo nějaké kuchynské uterky....? no asi mi to budeš muset předvést jak příjdeš na návštěvu🙂

janula2008
30. bře 2009

Ahoj holky, tak já sem taky ta krkavčí matka, malá už spí vedle ve svým v postýlce tak 5měs. minimálně 😀 ale bylo to tenkrát akutní rozhodnutí, budila se třeba 10x za noc a myslím jsme byly ráno k.o. všichni tři. Od té doby je to o milion procent lepší, samo, že se najde špatná noc (zrovna teď už máme kus prořezaných stoliček,chudinku ji to asi pobolívá tak sem tam zapláče 😖 )ale kolikrát se nevzbudí ani jednou a poprvé za 9-10hodin. 😉 Myslím, že jsme ji nějak rušili našim vrtěním nebo netuším.Do postele si ji beru až ráno, to je pro ni takovej impuls k řádění, skáče si po mně jak po trampolíně 😅 A právě Moni je ráno mnohem hodnější, byla schopná od 4hodin křičet a křičet,ale teď si každé ráno ještě tak minimálně hoďku hraje sama (dám ji tam vždycky v noci knížky apod.)Spím blízko dveří, které máme oboje otevřené, tak slyším každé její otočení, v podstatě jak kdyby byla postýlka na druhé straně ložnice.Takže já si to nemůžu vynachválit a myslím, že i jí se líp podle buzení spí 😉

janula2008
30. bře 2009

Myslela jsem to teda tak, že v tom 7-8měs. byla schopná se mi tady u hlavy postavit v postýlce a vřeštět a vřeštět dokud nevstanu a nezačnu si s ní hrát, ale vedle si vezme sama knížečku a min.další hoďku si ráno hraje 😉 a co jinak máte se? Nás zlobí teď ty zoubky, ale zas už máme kus za sebou 😅 jinak je Simonka pořád víc a víc hyper,ale jsem za to ráda, nestíhám se nudit a vyžírat ledničku, je to prostě rarášek můj temperamentní a nejmilovanější😅 😅

pavlina05
autor
30. bře 2009

Beti, jsem také ten magor co něco lepí, vystřihuje a vyrábí 😅
Určitě bude Verunce chutnat 😉 PAk napiš jaké to bylo.

Moni 😀 😀 😀 nesnáším Śvédské utěrky 😝 . Normálně jsem vlítla MM do skříně a ukradla 2 trička 😀
Mám ze sebe radost, že jsem toho dnes tolik stihla 🙂 uvařit Ájovi, spal mi 3x a ještě ty okna a vycházku 🙂

JAni, ty jsi super máma 😵 😵 😵
Popravdě, kdyby Ája nechtěl tolikrát to kojeníčko a vydržel by, tak spí také někde jinde než my. Ale bohužel tady jde o zlozvyk ☹
já musím nabrat energii a rázně s tím nočním koj zatočit!! Jinak si jednou vážně natluču!!!!!!

Všem pěknou dobrou noc 😵 😵 😵 😵

janula2008
31. bře 2009

Dobré ránko, Pavli no já ne, to ty 😉 Já mám přes den s ní záhul, ale noci jakž takž dobrý, takže se to dá pak i přes den zvládat a po pravdě velké úklidy děláme o víkendu, přes týden tu jen něco na oko pošolichám, jako vytřu apod., vařit nemusím, jen Simči a nám až něco menšího večer, protože Luky má obědy, takže já jsem vlastně celkem bez práce a jen se točím nonstop kolem Simči, do super mámy daleko 😅 ale po pravdě jsem na ni pyšná asi jako každá mamča na svý mimčo, nedávno tu byla kámoška se stejně starým klučíkem jak je Simča a prý jen zírala, jak je Simča samostatná a šikovná, že se sama nají (myslím nakrájený chleba apod.), pije z hrníčku atd. Fakt je to moje šikulka a já se ji k tomu snažím vést 😅

motylek
31. bře 2009

Ahoj holky,
u nás poslední dvě noci paráda. Fakt jsem až přespaná. Taky mě papá sám - nakrájený chleba. A jedna mega novinka - chodí kakat na nočník 😀 😀 😀 . Ráno ho tam posadím a za chvilku mám zaplaceno 😀 . Ani se u toho tolik nenadře a já to mám téměř bez práce, protože to nemá rozpatlaný po celým zadku 😉 . A vyčůrá se taky, ale jenom ráno, pak ho už tam nedávám.

pavlí, ty jsi fakt prdlá. proč si taky nelehneš, když aja spí. Ty okna ti nikam neutečou a ty si aspoň oddechneš.

Konečně bude krásně, tomu se mi ani nechce věřit. Jak budete oblíkat prťousky, když bude cca těch 13 stupňů??? Mikina, bunda, a v kočárku jen fusak nebo jenom deka. Vůbec nevím do čeho ho nacpat, aby mu nebyla zima resp. vedro.

pavlina05
autor
31. bře 2009

dobré ránko 😵

JAni, no tak jseš prostě super 😉

Moty, teda ty jsi borec 🙂 už na noční. JJ, okna mi neutečou a ani mi je nikdo neumyje 😅 takže dříve nebo později stejně musím máknout já!!!! A hohužel noci na prd....už od září 😅 ...takže kdybych nic nedělala od toho září, tak shnijeme ve špíně 😅

Já dávám zatím chlupatku a vestu a vyteplené kalhoty a punčocháče. Pokud bude těch 17 jak hlásí...????.....tak dám asi fusak jen ze spodu a nahoru deku a nánožník 🙂

Dnes tady budu mít zase kamarádku s holčičkou.
tAk si pěkně užijte dnešní den 😀

pavlina05
autor
31. bře 2009

Moty...jsem prdlá.... 😝 😝 😝 kámoška dojede až odpo, tak jsem umyla to poslední okno 😀 vážně mi asi už hrabe 😅

janula2008
31. bře 2009

Moty, tak s nočníkem jsme ještě nezačaly, no zkoušela jsem to teda, ale pochopila, že tudy cesta nevede, protože mi na něm ani vteřinu nevydrží sedět a hned se drápe pryč. Stejně teda mám v plánu začít tohle řešit až na léto, prý to do roka a půl nemá význam (jsem se dočetla 😅 ), ale asi má, když vy máte takové úspěchy 😀 .Já ji nechám u našich v létě na zahradě pobíhat s holým zadkem a snad se sem tam trefí správně 😅 ale spíš to vidím, že přejdem zrovna na záchod, ten ji celkem fascinuje, chci koupit to dětský prkýnko, z tama jen tak neuteče 😅 Pavli, máš můj obdiv, když mi Simča chvíli spí, jak dnes odpo, tak si radši dám kafčo a okna jsou mi upřímně fuk 😅

lacherka
31. bře 2009

Jani, to to taky chcem řešit až v letě, taky bude lítat s holým zadkem🙂 jj a taky jsem slyšela, že do roku a pul nočník nemá význam, že to dítě si až tak v roce a půl uvědomuje, co to čurání vůbec je...ted prostě čurá automaticky a vůbec neví vlastně že čurá🙂

motylek
31. bře 2009

To je jasným že neví, taky prtoto chodí jen ráno 😀 😀 😀 , to pravidelně kaká, takže to pěkně vychytáme. Nesmrdí mi tu aspoň plína a není tak zasr..ej 😀 😀 😀 .

motylek
31. bře 2009

Teda ale je fakt, že asi trochu chápe. Protože si sedne a vykaká se hned ( do pár minut) a pak si zatleská, když mu ukážu tu nadílku a hrozně se u toho směje, jakože má z toho fakt radost. Nás posazovali na nočník hned jak jsem uměli sedět a je fakt, že já jsem v roce chodila bez plín, jen na noc 😉

pavlina05
autor
31. bře 2009

JAni, díky 🙂 kafčo si dávám až odpo. Holky, nebojte. Já také odpočívám. Já makám dopo, ale pak po obídku odpočívám a vycházkuju.

JJ, o nočníku jsem to také slyšela. Ale když má moty takový úspěch, tak proč ne, že jo 😉

lacherka
31. bře 2009

Moty jj, co se v mládí naučíš....🙂
tak to je paráda, že máte takový úspěch, to u nás by asi ještě nefungovala🙂 no můžu to zítra zkusit. Mně mamka taky říkala, že mě posazovala taky už dávno na nočník...
aspon ušetříte za plínky. u nás ty plínky letí a letí, kakání je 2-3denně a balík je hned fuč☹

janula2008
31. bře 2009

Jj taky bych brala kdyby už Simča plkala do nočníku, teď jak nám lezou ty poblblé stoličky, tak kadí snad 6x denně 🙄 . Závidím Moty 😉 Myslím, že už to děti malinko chápou, když ji před koupaním rozdělám plínku a řeknu čuráme ( 😅 ), tak vždycky do ní spustí. Ale nějaký čuráme... do nočníku fakt nehrozí, prostě na něm nevydrží ani tu sekundu jak se hned drápe pryč 😒 A jak se vám teda bydlí v novým Moni? Co Tom, je na vás hodný? 😉

pavlina05
autor
31. bře 2009

Moni, u nás je kakání 2 x denně. A je to mazec...Ája se nehodlá přebalovat, lítá mi po bytě s pokaděným zadkem......
My ani nočník doma nemáme, ještě 😅

Zítra jedeme koupit autosedačku , konečně. A vezmu rovnou i slunečník na kočárek a kouknu na golfky 🙂

No Mony jak se bydlí??? Už se otepluje...tak my někdy zajedeme. Třeba až budou Nextíky......co??? 😀 Jsem se tak nějak pozvala...neohrabaně, že? 😀

pavlina05
autor
31. bře 2009

Mony, u JAné jde dát dítě úplně do sedu, do 90stp.??? U X-landera ne. TAk to teď řeším.

Holky, tak MM se mě chtěl zavděčit a ulehčit mi práci, tak mi uvařil jídlo. ledvinky.....no tak ty já teda nemusím 😝 😝 😝 já pořád cítím čuránky.... 😝 Chudák si to bude muset zítra sníst sám 😅

Dobrou 😵

majinka2
1. dub 2009

pavlí fůůůůj ledvinky taky nemusím 🙂))
víš jak jsme se tu dali dohormady s marcelkou s matýskem???? včera jsme s nima strávili celý odpolko na zahradě bylo to super úžasný 😀 (chodíme spolu i naplavčo 🙂
no jinak malej bude mít v pátek osm měsíců ale na čtyři se mu nějak nechce.....tím pádem sedět taky nic, zato plazení mu jde závodní rychlostí, a když má přelézt překážku (schválně mu stavím do cesty polštáře a tak) tak to je bagr terénák, to ví najednou jak nadzvednout kolínka...........
tak snad to nějak spojí dohromady ........ 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru