Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
4. dub 2009

Pavli kampak vyrážite? Já jdu dneska kamarádce na svatbu, počasí jim krásně vyšlo, paráda!
Včera jsem už jsme vzali ven ty golfky a dobrý, já jsem s nimi teda spokojená a já je brala proto , že byly ty nejlehčí, tak asych je unesla.

pavlina05
autor
4. dub 2009

MAji díky 🙂 Tedy na dvojčátka dost dobré váhy a míry 🙂 🙂 🙂 🙂

Moni, jedeme na BAldovec. Marek tam musí vyzkoušet padák...záložku. (Mor. kras)
Je tam moc krásně. Jen teď mi oba ještě spí 😅
JJ, já o nich vážně uvažuji. mám jeden super kočárek, tak te´d ještě ta golfky 🙂
Teda na svatbu bych taky šla. co si oblečeš???

lacherka
4. dub 2009

já právě oblečení vůbec neřešila, ani ted nevím, asi co popadnu🙂 su dobrá co?
ne mám bilý kalhoty-teda jestli mě budou akorát a k tomu nějaký tričko a mám bílou bundičku nebo světle růžový sáčko, tka to nějak nakombinuji...spíš přemýšlím, jak vymodím Míšu🙂 asi dostane ty lacláčky z Nextu s bodyčkem a mikinku a pojedem🙂
Holky co kupujete skleničky, včera měli ve vyprodeji v Globusu Sunarka za 15kč! tak jsem si jich nabrala do zásoby, ale ještě jsem jich tam pár nechala🙂
Mají asi 4druhy, klasika, kuřecí, jehněčí, se šunkou atd....

pavlina05
autor
4. dub 2009

Jsi kočka, tak snad něco vybereš 😉
No Míša bude frajer 🙂 🙂 🙂
Díky moni za tip.Ale globus mám z ruky ☹

jana.sun
4. dub 2009

ahojky. Pavli díky. No my zuby celkem nula 🙂 spaní naštěstí v pohodě - jen to usínání - půlnoc a dýl 😅 ale pak se nebudí, takže dobrý. 😉 já jsem bohužel nekojila, takže jsme na UM, ale je dobrej, ještě nebyl nemocnej a hexy taky snáší v pohodě. příkrmy baští jak "pominutej" - ale dělá u toho kraviny, tak jsme vždy jak prasátka 🙂 ani rukávkové bryndáky z Ikea nám nepomáhají - vždycky si ho namuchlá a strčí do pusiny a nejlíp i s rukama a ještě nejlíp, když mu zrovna dám sousto - no a pak těma ručkama patlá všude kolem - nevím, co dřív, jestli držet jídlo, nebo bryndák a nebo ho otírat 😀 takže už má jídelní "patlací" obleček a neřeším to - vše "odstraním" až po jídle. 😅 Taky jsem tu myslím od tebe kdysi viděla odkaz na bio zeleninu - musím na to juknout. Tady v okolí seženu tak brambory, jablka a mrkev - ostatní kupuju mraženy bonduelle a nebo "normál" - ale chci mu aspon do roka dávat bio - kvůli dusičnanům. A kupovat přikrmy by se nám fakt nevyplatilo - je to drahý jak ..... 😠 I když v tom Globuse za 15,- tak to je fakt supercena!!! Jenže mm v práci a Globus daleko, takže nic nebude 🙄 Ale jakmile vidím něco takového za dobrou cenu, tak taky kupuju "hotovky" - taky aby měl trochu změnu - a je to nejpohodlnější 😉 zvlášť, když jedem na chalupu a nemám zrovna zavařený "svoje", tak se to fakt hodí 😵

jana.sun
4. dub 2009

Zuzi, tak jak dnešní noc -bylo líp? 😉

holky, užijte si nádhrnou "letní" sobotu a snad i tak hezkou neděli. pa pa 🙂

zuzanka26
4. dub 2009

ahoj Jani, dnešní noc pro mě byla dobrá, manžel hlídal skoro do 2 a pak mi jí přinesl, nakojila jsem, pak spala docela klidně, jen párkrát sebou šila až do 5, pak jsem nakrmila, a pak asi od půl 6 spala do čtvrt na 8! to jsem koukala jako blázen a hlavně jsem spala i já asi 8 hodin i když trhaně, ale neva! jen tuším, že tohle byla výjimečně dobrá noc, ale doufám, že se to prostě jednou upraví. moc ráda bych se zbavila toho jednoho kojení, ale jak to tak pozoruju, tak možná za rok? 😅

jana.sun
4. dub 2009

Zuzi, tak to je fajn, že ses vyspala 🙂 tak držíme palce i na dnešní noc 😉

pavlina05
autor
4. dub 2009

Ahoj holky!!!!
My si sobotu užili. Bylo krásně, celý den jsme byli venku 🙂 Ája naprosto spokojený 🙂

JAni, já beru bio z www.branakezdravi.cz Zeleninu mají moc pěknou 😉 Také chci tak do toho roku bio, pak asi budu kupovat na Zelńáku.
skleničky dávám jen když někam jedeme...ale i tak se snažím navařit.

Zuzi, já bych se ráda zbavilla alespoń 4 kojení za noc 😅 (z 5...!!!!!)

Moni tak co svatba???? Dopadlo to dobře, 🙂

jana.sun
4. dub 2009

Pavli, díky moc, žes mi to sem dala, aspon nemusím hledat. 🙂

jana.sun
4. dub 2009

Mají technické problémy, tož zkusím to zítra 😕 Dobrou noc, holky a prťata 🙂

lacherka
5. dub 2009

Pavli jo jo vzali se🙂 kamoška jak mě viděla jak držím Míšu tak jen udiveně: Moni, to je Míša?
tak jsem se musela smát..a říkám ne, já jsem si vzala jiný dítě🙂
no koukala jak vyrostl
já bych potřebovala tady ještě nějaký album, abych mohla vkladat nové fotečky, mám Míšu vyfocenýho v kompletku, jak jsou ty laclíky a v golfáčku

pavlina05
autor
5. dub 2009

Ahoj holky!!!

Jani, tak snad to půjde 😉

Moni, no kluci rostou.... i já nestačím koukat.
Udělej si album na rajčeti...tam ani nemusíš zmenšovat fotky, jde to rychle 😉
A pak dej odkaz.
My máme album tady:

http://honigovi.rajce.idnes.cz/

pavlina05
autor
5. dub 2009

Moni a pěkná svatba???? 😎

lacherka
5. dub 2009

pavli tak na rajčeti to mám taky, ale mám problém, když mám album, třeba s Míšem a chci tam přidávat fotky tak to nejde, vždy se vytovří nové....jak to mám udělat?

pavlina05
autor
5. dub 2009

Moni, program mám v počítači, vždy se mi otevře nabídka albumů, musíš dát tl. zpět. No nevím jak bych ti to mohla takhle vysvětlit...ale jde to 😉

jana.sun
5. dub 2009

ahojky holky, zdravíme vás 🙂 Pavli, hezké fotečky - moc ti to tam slušelo na tom Baldovci 😉

pavlina05
autor
5. dub 2009

Jani 🙂 díky. no mě se zdá, že po tom jak šly kila dolů, už jsou nahoru ☹

A co vy holky, JAk se máte?Víkend se vydařil 😀

jana.sun
5. dub 2009

Pavli, o kilech mi něco říkej, já po porodu měla 7 kg podváhu od toho než jsem byla těhu (to ty poporodní depky) a ted už to mám krááásně zpátky 🙄 na tobě teda není žádná kila navíc vidět 😉

Ta www adresa stále nejde, mají tam furt technické problémy 😒 není to nejaká "odnož" brány k dětem? Že bych to zašla obkouknout osobně 😉

pavlina05
autor
5. dub 2009

Jani, je to odnož Brány k dětem 😉 Myslím, že mají prodejnu někde u Měnínské brány

Jani,díky 😵 Rapidně jsem zhubla, ale teď jak si to všechno užívám to půjde asi hore...ty kilča.

pavlina05
autor
5. dub 2009

JAni, kdyžtak písni pánovi co chceš na:
branakezdravi@seznam.cz
Já mu stejně vždy píšu množství a velikost plodů...tak dělám objednávku já.

Pěknou a klidnou noc všem 😵

jana.sun
5. dub 2009

Pavli díky za tip - zkusím tam zajít, až budu ve městě a omrknout to "naživo" - ještě pořádně nevím, co chci, musím to vidět 😀
Pěknou noc. Maty leží v postýlce a "bojuje" - no jo, ještě je něj na spaní brzo 😅 😒

jana.sun
5. dub 2009

mělo tam být: na něj 🙂 - no jo, pokročilá noční hodina, uff. Dobrou.... 😵

pavlina05
autor
6. dub 2009

Dobré ránko 🙂

holky rekord!!!!ája spal od 19.30 do 1:10 vkuse 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 PAk tedy následovaly dvojky.....

JAni, určitě dýni hokaido. TA je mňam a Matymu bude 100 pro chutnat 😉 Jinak já kupovala i cukety,č.řepu,mrkev,petržel,pastyňák,brambory také.porek...vše krásné 😉

Tak Ája vstával v 6 hod a už zase odpadl....

zuzanka26
6. dub 2009

Ahoj, tak my zase normální noc- kojení v 1 a v 5 ale pak už jsme spaly max tak hodinku, ani nevím, byla jsem jak přejetá, ale ještě to ujde. Teď mi tady už hodinku spinká, to je zázrak, obvykle mívá dopoledne jen tak půl hodinky. 🙂

Dneska zase jdeme k mudře a snad už tu první hexu dostaneme! už bych to nerada odkládala dál. 😨
Tak hezký den všem, je krásně. 😵

jana.sun
6. dub 2009

Zuzi, tak to je o něco lepší, ne? 😉 no ono se tak kolem té šesté ráno rozednívá, ne? Nemůže malé vadit to světlo?

Pavli, díky za tip - ani jsem netušila, co všechno už ty děti můžou 😅 já pořád mrkev, brokolku, cukinu a samo brambory. Dýni jsem jednou koupila od Alnatury, smíchala s bramborem, ale nejelo mu to - ale myslím, že ona sama o sobě není moc dobrá - chce to k něčemu přidat, tož jsem poučená. Dýni hokaido zatím neznám, tak musíme vyzkoušet 😉 a taky ten pastyňák - ani nevím, jak to vypadá 😅 a mimča můžou už porek? to je dobrý
tak moc díky za tipy. 🙂
a gratulujeme k větší než dvouhodinové mezeře ve spaní - jen tak dál 😉

marci
6. dub 2009

Pavli já jsem se ze začátku divila jak můžeš vydržet ty Aleškovi dvouhodinovky a u nás je to poslední měsíc to samý - intervaly 1,5 - 2 hodiny!!! Nasadila jsem v půlroce kaši večer, nezabírá 😒 Neřve z hladu, ale asi ze zvyku nebo nevím. Proboha jak jseš schopna to tak dlouho vydržet. Já už padám na hubu 😀

pavlina05
autor
6. dub 2009

Zuzi 😵 tak co ? Máte píchanec???

JAni, jj, tak od toho 8 m už toho mohou mimísci dost 😉 Porek, myslím i jarní cibulku. Ta dýně je výtečna 😉 Já bych to asi také nejedla, ale Ája jí miluje. A vyzkoušej i tu červenou řepu 😉
pAstyňák vypadá jako petržel 🙂
Tu dyňi delám s krůtím masem 🙂
Dnes jsem koupila nebio lilek a udělám mu pochoutku 🙂

Marci........ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nevím jak dloho to vydržím???? 😝 Ale pro Áju vše 😵 Je to mazec, padám také na hubu, ale vždy vstanu a jdu.....sama nechápu jak to vůbec to mé tělo dokáže.....
Marci....to bude tím, že to jsou vymazlení kluci!!!!!!!
Už teď se děsím představy odstavování od kojení. Ája je vymazlenec a ceckálek!!!!! To bude řevu!!!

Holky...jste zlatý, že za námi chodíte pokecat 🙂

zuzanka26
6. dub 2009

ahoj holky,
máme první píchanec konečně ve čtyřech měsících a dvou týdnech! ale byla to fakt sranda, protože já měla strach a připravenou náruč na řvoucí mimi a Sárinka se při píchnutí jen zamračila a nic!!! dokonce se pak na doktorku smála a výskala u toho! doktorka říkala, že to se jí zž dlouho nestalo, že by se na ní smálo dítě, který píchla 😀
teď je zatím v pohodě, tak uvidíme, jestli vyletí teplota.
jinak my byly venku s kamarádkou a s prckama asi 3 hodiny, ušly jsme hrozně moc a kojily jsme na louce, paráda!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru