Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

marci
8. dub 2009

Ježiš Pavli tak to bych se asi posr....
U nás usl v 19.30, 22.00 řev uklidněn dudlíkem, 23.00 kojo, 2.00 snaha uklidnit čajem - to ho naštvalo a řev že se třepal barák, takže kojo, 4.45 kojo.
Stydím se, že si stěžuji...........to ty máš jiný záhul!!!!

pavlina05
autor
8. dub 2009

MArci...také nic moc u Vás...no panejó...ti naši kluci nám dávají zabrat 😝 😝 😝
Se divím, že ještě žiju a funguju.......
Snad to byla vyjímka...a bude spát aspoň po těch 2 hod 😅

marci
8. dub 2009

No mají blbé móresy, David mě už točí, protože nemá záklopku, přežere se a poblije se - proto se snažím ho uklidnit jinak........no zatím se to moc nedaří 😠 😝

pavlina05
autor
8. dub 2009

motylek
8. dub 2009

Teda pavlí, nic ve zlým, ale mít doma Aleška, tak bych o druhém dítětí měla jasno 😀 😀 😀

pavlina05
autor
8. dub 2009

Moty 😀 😀 😀 počítám, že se to spraví 😀

pavlina05
autor
8. dub 2009

Jakoubek bude mit zítra 10 m 😀 Gratulujeme 😀

zuzanka26
8. dub 2009

Ahoj holky,
tak jsme byly na cvičení na míči...zase jsem nějaká rozpačitá a nevím, jestli pokračovat. Sárinka nijak nadšeně nereagovala, to skákání s hlasitou hudbou mi nijak super nepřišlo, až když byly říkanky a znala paci paci tak byla nadšená. Jinak jsem se dozvěděla, že jí vlastně od malička špatně nosím, a když nás učili ty polohy, jak se mají miminka nosit, tak to se jí fakt nelíbilo. co s tím, když už je zvyklá na něco jinýho a je to špatně?
Teď mi tady tak hezky povídá v postýlce,tam mi přišla nějaká zpruzená, tak nevím, jestli pokračovat. Zase aby mi z ní nevyrostl asociál... 😔

zuzanka26
8. dub 2009

ještě pro momin:

neboj, fakt nejsi sama, takovou tu depku má hodně lidí, stačí si to tady přečíst, tady jsou samé zpřízněné duše 😉 Vydrž po tom šestinedělí se to začne pomalu nějak upravovat a měnit a i miminko se načí trochu jinak spát. A uvidíš, že si taky zvykneš a bude ti celkově líp.
Na mě to ještě občas taky padne, když mám o ní nějaký strach nebo když víc nocí za sebou stojí za prd... 😖

pavlina05
autor
8. dub 2009

Zuzi, tak tohle jsem řešila a řeším stále. Třeba my v tom plavču,že???
NA jedné straně chci pro Áju to nej, ale když vím, že nesnáší ruch a hlasitý křik, tak jej nebudu nikam tahat a nutit...jen proto, že je to moderní!!!
Uvidím později.
někdy zajdu na cvičení s dětmi tady u nás, vidím že je Ája spoky, tak jsem nadšená.

Zuzi, neřeš to...!!! Sárinka je přeci jen ještě malinkatá! Zajdi tam jen někdy 😉
A takové větší akce nechej na později 😉 Určitě bude sociální až až, to mi věř 😉
Ájovi trvalo minim. 4 měsíce než začal komunikovat s jinými

...a padá to sem tam na každou z nás...i teď...ale to je normální....

pavlina05
autor
8. dub 2009

Zuzi, Sárinka je kouzelná. A i tobě to sluší🙂
Koukala jsem na fotky.

Zuzi, skrz to nošení...Něžná náruč rodičů....dobrá knížka o tom jak manipulovat s mimčem 😉

...mám klídek, Ája mí na hraní okousané jablko, já kafčo...uf

zuzanka26
8. dub 2009

Pavli dík, no jo,je prostě ještě brzo, ale zatím hezky komunikuje s dospělými, s dětma to moc nezná. Mně jen vadilo, že při odchodu se ke mě ta paní naklonila a řekla, nedržte jí v tý svislý poloze 😔 . A tchyně mi teď říkala, že teda obě děti nosila takhle a že neví, jak by to mělo být jinak.
Nebudu to řešit. 😅

To je paráda, dát si chvíli kafíčko a mít klid že jo? 😵 Mě teď S. odmítla pít, tak na to kašlu a vyrazím na sociálku s těma papírama na rodičovský příspěvek. Vybrala jsem si tu tříletou mateřskou.

Pavli tak to jste měli prima noc viď? 😖 ☹
no já zase včera byla v práci, moc lidí a moc zážitků a v noci jsem čumákovala asi dvě hodiny jen tak a nemohla jsem usnout, aspoň jsem měla možnost vnímat, jak moc se mi Sárinka mele. Je to teda každou chvíli co minimálně otočí hlavičku a vydá nějaký povzdech nebo zvedne obě nožičky apod. Ale když spím, tak je mi to jedno. Doktorka tvrdí, že to můžou být sny, ale nevím 😕

pavlina05
autor
8. dub 2009

Zuzi, jasně....teď se řeší všechno, i polohy při nošení dětí 😒
No správně je to obráceně, jakože Sárinka k tobě zády a čelem ven....
Mám také mateřskou na 3 roky.

doufám, že tato noc bude klidnější 😅

Marci, myslím na Vás a vaši noc 😵

Holky, Next...přijde asi v pondělí-úterý do Čr. Balík odcházel z UK prý v úterý. TAkže jak je budu mít (počítám čtvrtek16.4.), hned podám info 😉 🙂

pavlina05
autor
8. dub 2009

Zuzi...ještě k tomu nošení..když jsme byly s Mončou prve na plavču, tak jsme děti chovaly tak jako ty Sárinku a baba náš sprddla hned ve dveřích.
Já vím jak se to nosí, ale třeba Ája má rád tu polohu co se nemá dělat...
Naši nic nevěděli o nějakém nošení a jsme také normální 😉

jana.sun
8. dub 2009

ahojky,

tak já dnes byla ve městě a nešla jsem teda do branykdetem, ale stavila jsem se v biopotravinách ve Vaňkovce a koupila zeleninku a samo jsem to hned musela zpracovat - urařit, vysterilovat skleničky, naložit, zavařit....uffff 😵
Pavli, měli tam i tu dýni hokaido - ale netroufla jsem si ji koupit - kilo stojí 145 kč a měli tam dýně kolem toho kila a já fakt nevím, co bych s tím dělala - mě by stačilo tak do půl kila - ale tak malé asi nejsou 😅
koupila jsem v DM špaldové vločky, tak budu vařit kašičky s ovocem - mnam 😉

Teda Pavli, to byla ale noc!!! Ten Aja by fakt potřeboval "vycvičit" 😕 tohle se přece fakt nemůže dát vydržet ☹ teda já mít Aju, tak rozhodně o druhém dítěti ani neuvažuju 😝 - ale ty už jsi vycepovaná, ty budeš u druhého v pohodičce - prostě zvyklá na všechno 😀

Marci, vždyť už přece dávno víš, že Dejvík se jen tak něčím ošidit nedá - a vy na něj čajíkem 😀

Zuzi, jj, já chodím s Matym od porodky na rahabky a cvičíme Vojtovku - narodil se o měsíc dřív, tak kvůli správnému vývoji, motorice - a tam mi správné polohy ukazovali - ale normálně v porodce se teda nikdo neobtěžoval 😒

lacherka
8. dub 2009

Pavli na Nextím se už těším, hlavně na kloboučky, ty nám těd chybí, ale nevím nevím, mám pro Míšu kšiltovku, ale jak mu ji nasadím, tak už je zas dole, no nevím nevím co ten kluk bude mít v létě na hlavičce.
A nevíš jestli dorazí všechno? ju chci hlavně to tričenko pro tu malou k narozeninám, to bych musela narychlo vymýšlet něco novýho

Jo a jak jsi psala, že nám sprdla v tom plavču, to bylo dobrý...ještě ted se mi chce smát🙂)

jo a dneska jsem koupili zahradní nábytek, tak už si i my můžem sednout na terásku a užívat si sluníčka

pavlina05
autor
8. dub 2009

JAni, no já posledně koupila Hokaido přes kilo. TAk jsem ji uvařila a nasáčkovala...a ok na dlouho 😀

JAni, tak nějak...jsem vycepovaná. Máš pravdu, mě už asi nic nezaskočí. A když bude druhé mimi (někdy 🙂 ) pohodář,tak se asi unudím 🙂

Moni, já se těším mega 🙂 🙂 🙂 doufám, že k těm kraťáskům bude i ten klobouček...no doufám, že nám všem dojde vše 🙂
Právě nevím nic. Dnes jsem psala Monice, peníze na účtě od nás má, balík dorazí jak jsem psala...asi ona sama neví co dojde...

Moni, jj, ta baba co nás sprdla byla hustá...klíčnice 😝

Moni, těším se...asi pak zaúkoluji MM, aby mě k Vám hodil s tím mega balíkem Nextů 😀 . JAký máte nábytek? jsem zvědavá 🙂

Holky.....tak zatím ok. Ájis usnul v 19.30 a zatím klídek...až se bojím jít do ložnice 😀

Dobrou všem....klidnou noc 😵

lacherka
9. dub 2009

myslela jsem takový ten zahradní, dřevěný, velký stůl a stahovací křesla....no super na grilování🙂
Tak Manžovi nachladím nealko pivo🙂

marci
9. dub 2009

Ahoj holky, dneska Dejvík v noci docela dobrý - usnul 19.30 a pak jedl 23.30, 3.00 a 6.00 - paráda - takhle bych si to představovala🙂

pavlina05
autor
9. dub 2009

Moni ty jsi zlatá 🙂 Už je těšíííím!!

MArci, u nás také celkem ok, první sekce po 3 hod, pak po 2 hod. 🙂

Ahoj holky!
dAlší letní den....

jana.sun
9. dub 2009

Marci, super, Dejvík se snad "srovnává" 🙂 tak jen tak dál 😉
jinak dnes byla jogurtárna super, už se těšíme, až uděláme další - Supermamči a Pavlínka 😉

pavlina05
autor
9. dub 2009

Ahoj holky 🙂
Dnes jsem měla i já prima den s kamarádkou a její Jolankou 🙂
NA jogurtošku se těším 🙂 někdy 😉

pěknou noc všem 😵 ...málo kojča.
MY jdeme zítra na 10 měsíční kontrolu.

jana.sun
9. dub 2009

dobrou noc,
tak Pavli dobře pořiďte 😉

u nás kojo určo nebude 😀

pa pa

motylek
10. dub 2009

Pavlííí, aleškovi přejeme krásných deset měsíců.

pavlina05
autor
10. dub 2009

Ahoj holky!!!! 🙂

JAkoubku díky 🙂

Noc koj co 2 hod, ale pohodka 🙂
Po velikonocích snad už nastolím jiný režim...pokud se odhodlám 😎

Pěkný den všem 🙂

zuzanka26
10. dub 2009

Ahoj, u nás noc normálka, kojení v 1 a v 5, ale vzhůru zase daleko víckrát, nasazuju dudu a hladím... ale jsem docela ok, už jsem si asi taky zvykla.... 😉

zuzanka26
10. dub 2009

Pavli gratulujume k 10 měsícům! Nádhera, za chvilku máte rok! 😵

lacherka
10. dub 2009

Alešku všechno nej! tak jak jsi dopadl u dr?

jana.sun
10. dub 2009

ahojky,
tak přejeme Ajovi k 10.měsíci všechno nej 😉
Pavli, odhodlej se, budem ti držet pěsti a palce na nohách - oba, já i Matýsek 😉 😵

Zuzi, jj člověk si zvykne na všechno 😅

holky, tak si pěkně užijte svátky, my odpoledne vyrážíme až do pondělka na chalupu, takže budem mimo net.
tak pa pa. 🙂

marci
10. dub 2009

Ahoj holky,

taky přejeme Aleškovi vše nej! Pěkně to oslavte🙂
U nás v noci 3x kojo - režim se zas nějak vymyká z rukou!
Užijte si hezké velikonoce. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru