Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
14. dub 2009

Zuzi, díky 😵

Moty, Next mít určitě budu a my budeme doma 😉 A z D1 to máte k nám kousínek, tak to bude ok 🙂 v neděli 🙂

Holky, dnes byl asi den blbec jak tak čtu.....

Holky ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tak Next odesílá paní zítra, nebyly tyhle věcičky:
446-458 10L
444-447 11L
453-663 7L
431-657 8L
435-784 3L
430-994 6L
444-447 11L

Kouknu čí to je a pak jak mi vrátí peníze tak vracím i vám
😉

pavlina05
autor
14. dub 2009

Tak jsem to zkoukla a mě tedy nedojde ta první položka ☹
Betince přijde vše 😉
Moty, tobě tepláčky a bleděmodrá mikča 6+11 liber,444-447 11L ,430-994 6L
Lach...4 věci!!!a vše na Míšu...11+7+8+3Liber

Holky, tak uvidíme ☹ ☹ ☹ ☹
Doufám, že budete spokojené i tak. 😵
Vše pak ještě přepočítám jak mi to přijde. Paní to pošle zítra, tak do pátku je to doma 😉

motylek
15. dub 2009

Teda to je ale na prd, zrovna ta mikina a tepláky 😠 😠 😠 . Budu muset sehnat někde jiný, no neva, jdu hned mrknout na MMB 😉 .

Jinak noc celkem ok. Uvidíme co nám přinese den 😀 . Stejně jsem nevyspalá, jak nejsem ve svým, tak je to na h...o. Bolí mě záda z postele, při každým otočení vrže, no děs běs - a to jsem tu strávila 19 let a nevadilo mi to 😀 😀 😀 .

Tak pěkný den všem a Pavlí tobě dám vědět (napiš mi do IP telefonní číslo, abych ti pak mohla dát vědět, až tam budeme-díky), možná pojedeme už v sobotu - aby si taky babička odpočinula než zase půjde do práce 😀 😀 😀 . A já abych stihla aspoň vyprat, vyžehlit a atd., bo teda s Jakubem nestíhám skoro nic v týdnu.

pavlina05
autor
15. dub 2009

Ahoj holky!!!
U nás noc dost dobrá 🙂 Ája spal vkuse 5,5 hod 🙂 🙂 🙂 PAk se probudil 2x a pak bylo ráno. Super!!!!

Moty 😉 také to tak mám..na cizí posteli se nevyspím.
Mrzí mě to, že nám nepřijde z Nextu vše....někde jsem četla, že je lepší si za Libru připlatit, třeba i ta 40 kč a holky ti seženou všechno (i to co není na netu). TAk nevím. Já jsem si oddechla, že mi dojde ten kárko klobouček a kraťásky.(asi bych byla nasr..., kdyby mi došel jen klobouček 😅 )
Moty na netu seženeš 😉 i nové, dražšší, ale pokud je moc chceš... 😉

Holky, mizíme na celý den do Vy ke kámošce. Mějte se báječně.
Jo a Ája vypadá už zase usměvavě 🙂 🙂 🙂 asi máme po nemoci 😀

zuzanka26
15. dub 2009

Ahoj, já dnes kojila v půl 1 a pak až skoro v 6, bohužel mezitím jsme taky byli 2x vzhůru, ale tak nemám si asi proč stěžovat. Jen mě mrzí, že když nevyžaduje kojení, že nespí tvrdě, abysme měli taky trochu kvalitnější spánek v kuse... no ale co nadělám.

Pavli tak u vás už se to trochu lepší ne?

My dnes zkusíme zase to cvičení, uvidíme, jak se bude S. tvářit.... Teď se mi povedlo jí uspat, to je moc dobře, aspoň tam nebude tak protivná.

marci
15. dub 2009

Pavli, David dneska trumfl i Aleška a spal v kuse 6,5 hodiny (od 19.30 do 2.00) - akorát já myslela, že mi prasknou prsa jak jsem zvyklá kojit častěji 😀 😀 Pak se vzbudil v 5.30 a spali jsme do 7.00. Že by nějaké erupce na slunci????? 😀 😀 😀

motylek
15. dub 2009

Zuzi, našeho Jakuba by vzbudil snad i špendlík dopadnoucí na zem 😀 😀 😀

betina
15. dub 2009

ahoj holky,

pavli hezký výlet přejeme! dneska jse tam zase krásně..jsem si tak říkala, že bych si pak vzala ven i časopis, no a pak jsem se rozesmála, protože kdybych chěla zastavit, malá by byla vzhůru hned. včera jsem s ní byla v lese, končár drncal a stejně spala jen hodku.

holky, ten next mě mrzí ☹ sice mi došlo všechno, ale za vás mě to mrzí, protože vím, jak jsem se těšila ☹

jana.sun
15. dub 2009

ahojky holky a mrňouskové 🙂

Pavli, tak super, že Aja spal tak dlouho - posíláme mu pochvalu 😉

Moty, to víš, do alba si takovou fotku, kde to je vidět, nedám. Takže za poslední asi tak měsíc a dál už tam nedám žádnou fotku, kde je mě vidět 😀 😀 😀 já totiž těma depkama po porodu zhubla ještě o 7 kg než jsem měla před těhu. No a ted jak už je mi nějaké ten měsíc dobře, tak se nacpávám, pohyb zatím nic moc (se to nesnese s mou leností 😅 ) a tak jsem přibrala, že mám ještě o něco víc než před těhu 😔 🙄

Beti, Maty teda naštěstí spí, i když zastavím - takže tak 15-20 min. si můžu číst, pak se začne vrtět, tak vstanu a jedu zas dál, než zas zabere 😉

tak já se jdu chystat - máme dnes sraz s holkama z práce, beru Matyho s sebou, nemám hlídání, mm je nomocnej, tak přijde z práce a půjde si lehnout, tak ho aspon Maty nebude rušit tím svým pískáním 😉

tak pa pa

janula2008
15. dub 2009

Ahoj holky, moc vás zdravíme!!! Jen tak zběžně jsem dočetla, ale opravdu jen zběžně 😅 já bývám tak vyfluslá, že nějak už na net ani nelezu, přes den není čas, naše madam spí 1x denně jen velmi vyjímečně, jinak se můžu stavět na hlavu (jako dnes 😔 ) a od rána jedem nonstop. Od včera mě ještě bolí haluzově záda, takže jsem ráda, že na chvíli dorazí mamča a slíbila, že si ji vezme na hřiště. S tou výškou prcků si nedělejte hlavu, co je malý to je milý, my budem zas opačnej extrém a už ji chudinku lituju. Oblíkám velikosti 92-98, výškově je minimálně na 2-3roky, no co už naděláme když jsme oba s taťkou tak vysoký 😉

zuzanka26
15. dub 2009

ahoj holky,

tak mě dneska zase jedna známá nahlodala že mám zkust tu vyřvávací metodu, že prý mi bude líp spinkat přes noc a nebude se tak budit.... ona to udělala, když bylo malý 5 měsíců, čtyři dny jí řvala v postýlce a od tý doby má klid a jen jí položí, tak usne, je jí 8 měsíců.
ale já jsem z toho nějaká špatná, 😢 nevím, co s tím... nejsem schopná do toho jít 😖 . Bojím se, že po 5 minutách to nevydržím a budu chovat nebo utěšovat apod. a navíc, že vydrží pak křičet víc jak hodinu. četla jsem o tom hodně, vím co se má a co se nemá, ale já na to nemám. Přitom bych taky hrozně moc chtěla aby mi spala celou noc... ☹
Přitom jakoby to usínání má docela v pohodě, buď usne u kojení nebo musíme třeba 10 minut pohoupat, ale pak spinká, jenže prostě pak se začne budit...nebo sebou mlátí jak jsem tady psala.. ach jo

lacherka
15. dub 2009

holky jen tak zběžně dočítám, vůbec nestíhám, den mi nejel net a mám práce nad hlavu, otočím se na minutu a Míša je na 5tým schodu, je toto možný! vše okolo roztrhaný vytahuje věci ze zásuvek....ted lozí kolem mě...to jsou fakt pokroky a bude huř, ted píšu a jednou rukou ho odháním at mi tady netrhá papíry...
Pavli a nevíš co na toho Míšu nedošlo? to mě teda štve...člověk na to čeká, p očítá s tím...no tak uvidíme...

pavlina05
autor
15. dub 2009

Ahoj holky!!!
Jé, tady Vás teda je 🙂
Výlet se nám dnes podařil, vše super a Ája blaženej 🙂

Beti, jj, bohužel vše z nextu nedorazí..ale to se někde dokoupí 🙂

JAni, tak abychom Ájiska nepřechválily...aby se to dnes nezhoršilo 😅

marci, Davídek je vítěz 🙂 ve spaní 😉

Jani, užij si srazík 😵

JAni2008, zdravíme. Jsem ráda, že jsi zavítala. Vzpomínala jsem kdepak asi jste. Chápu tě, já včera měla takový náročný den. 😝 A pokud ty to máš pořád...já bych padla na hubu 😝

Zuzíku...ta vyřvávací metoda je určitě účinná. MY ji propagovali s MM na to první usínání v postýlce. Aleš je tvrdohlavý a nekecám , křičel a vztekal se 10 týdnů než pochopil, že se má spát!! BYlo to náročný, ale stálo to za to 😉
Chtěla bych jít i do té vyřvávací metody skrz noční kojení, jen stále vyčkávám na příhodný okamžik 😀 ...a pořád váhám, snažím se, ale pořád se mi nechce. Bude to několik nocí prořvaných a já nesmím povolit a dát prso!!!!A bude to boj!...ale už bych měla, máme 10 m a je na čase!!!!!

Zuzi, prosím tě, neřeš tohle do 6 m!! 😉 Až od 6 měsíce má dítě spát celou noc (a to spí málokteré!)myslím, že Sárinka je na to ještě malá..na to trápení!!! Počkej opravdu 😵

Nám Ája dnes bude spát asi až v 22 hod 😅 Spal v autosedačce a je teď ve svém živlu... 😅

pavlina05
autor
15. dub 2009

Moni, to si ještě užijeme 😅
Objednávku mám vytištěnou, takže...
první položka- Light Blue Hooden sweat - nějaká bleděmodrá mikča9-12 m

Grey MAri Popeyea T-shirt - tričenka

Striped Long Sleeve Tshirt 3 trička

a ty ponožky FArm

Moni, no škoda...ale nechtělo se mi objednávat za Libru 40 kč

lacherka
15. dub 2009

jéjda to tričko s pepkem nedorazí, no to chtěl zrovna Tomáš pro Míšu...no co už...ta mikča zas tolik neva a ty trička taky zkousknu a ponožky už nebyly ani minule, ty koupím jiný...jo jasan libra za 40kč je fakt dost vysoko, to se pak to oblečo zase až moc nevyplatí.

zuzanka26
16. dub 2009

ahoj tak u nás noc dobrý, Sárinka jedla až ve 4 😕 , pěkně se napucla před spaním. zkusila jsem jí v bdělým stavu dát do ložnice a odešla jsem a do minuty usla bez řevu! tak já nevím. Bohužel sebou zase tak šila, že jsem byla 5x za noc vzhůru, no ale i tak dnes dobrý. dala jsem fotky do alba 😉

lacherka
16. dub 2009

Zuzi ta fotka jak se směje je krásná!

Pavli prosimtě nevíš kdy budeš mít nextík doma? Já dostala pozvánku na pondělí na ty první narozeniny a potřebovala bych to tričenko☹ myslíš, že kdyby v pon dorazil můžu se jen na skok stavit jen pro to jedno tričenko? at nemusím vymýšlet něco jinýho...a nebo jestli nedorazí, tak budu muset☹

motylek
16. dub 2009

Moni, to už tam určitě bude. Pavča psala, že to ta paní posílá 15.4., takže do pátku je to 100% v Brně.

lacherka
16. dub 2009

tak snad jo, mám tam pro kamoščinu malou tričko k prvním narozeninám s jedničkou🙂

lacherka
16. dub 2009

holky jak dnes u vás? u mě fakt očistec, od rána knourání knourání a knourání, už mi z toho fakt asi hrábne, ....bolí mě hlava, nic nestíhám, protože pořád lítam kolem Míše, sám se nezabaví, v židličce taky řve, tak jednou rukou se snažím umýt okno a druhou sundat prádlo a nejde ani jedno☹

pavlina05
autor
16. dub 2009

Ahoj holky!!!
Měla jsem tady kamarádku, tak jsem nestihla nakouknout.
Next zatím nic...tak počítám, že opravdu zítra 😉

Holky, ráno jsem měla šok a MM omdlel. Ája se probudil a tekla mu krev z nosu 😕 Ale je to prý jen skrz tu rýmu.....uf!!!
No mě také nené nějak dobře....bolí mne hlava od rýmy ☹

Všechny Vás pozdravuje Aknely (pamatujete???)Má se dobře, začali stavět domeček, tak nestíhá. Ale depky už nejsou a malá je zlatá.

Moni, zítra 100 pro bude!!!!! budu čekat u dveří na poštu třeba celý den 🙂 🙂 🙂 A pak hned píšu sms 😉

Mončo, tenhle očistec jsem měla v úterý.....Te´d píšu a on mi visí na noze....

pavlina05
autor
16. dub 2009

moni, celý týden chodím do obchůdku...slunečníky nejsou ☹ ☹ ☹ čekají na ně už týden a nejdou a nejdou... ☹
Monči, jste o víkendu doma???? Pokud tady bude ten Next, já jej zítra roztřídím a zavezli bychom Vám jej 😉 A koukli na domek. Co ty na to???

lacherka
16. dub 2009

Pavli, ty jsi hodná!
jo jo budem doma, já jsem si kdyžtak říkala, že bych si pro něj s Tomem dojela, abys nemusela říkat manželovi, má totiž ted o víkendu volno, tak jak chcete, bud dorazte vy a nebo já bych si pro něj přijela a stavit se můžete třeba příští týden...fakt jak chceš, co ti vyhovuje líp
slunečník nevadí, ty jseš fakt zlato,že na mě myslíš!

jana.sun
16. dub 2009

ahojky
My s Matym včera byli na tom kafču s mýma bývalýma kolegyňkama a super pokec, domů jsme došli až k deváte hodině 😅 a tu už měl mm obsazený počítač a nepustil mě k němu 🙄
no a dnes jsme obíhali autobazary, páč musíme obhlídnout, co koupíme - a kupovat budem muset asi co nejdřív 🙄
dost se dnes zvedal vítr, tož jsem zvědavá, co to přinese a snad to i rychle odtáhne, protože JÁ chci hezký počasí!!! 😠 hnusně bylo dost dlouho, tak ted by zas dost dlouho mohlo být hezky 😔

Pavli - teda já bych asi taky omdlela!!! Krev z nosu - i když je fakt, že třeba mm na to trpí taky, ale u mimča - ufff 😕
Pavli a kam chodíš do obchůdku - do Palopaliny - nebo jak se to jmenuje? A jaký sháníš slunečníky - nějaké konkrétní značky?
jéé, holky, tak to už se fakt nemůžu dočkat, až mi bude taky Maty viset na noze 😅 🙄

Zuzi, drž se, snad bude lépe - vrtí se Sárinka i na tom bříšku?

PAvli, s Aknely jsem si psala přes IP nějakou dobu, holky ji na mě odkázaly skrz ty moje depky, tož jsem ráda, že už je má taky za sebou a užívá si malé a stavěj domek - super. Musím ji zas pisnout 😉

jana.sun
16. dub 2009

Zuzi, Sárinka je sluníčko nádherný, usměvavý 🙂

lacherka
16. dub 2009

Jani....no není se na co moc těšit...je to čím dál tím horší, čím dál víc musíš být ostražitejší, takže já bych to klido vrátila zpátky a měla na pár dní ležicí a spící miminko a snad bych si i lehla k tv a dala kafíčko

Pavča shání slunečník pro mě a chci nějaký k Jané Marine, takže bud modrý a nebo zelený, tak v obchůdku, kam chodí Pavla měli právě ten hezký modrý, co by šel k mýmu kočárku a ten teda už bohužel není, tak uvidíme...

jo jo taky doufám,že bude pěkně, ale sem slyšela, že má byt o víkendu škaredě, ach jo...!
U nás taky strašný vítr, navíc jsem na kopci a málem mi dnes uletělo prádlo, snad zítra bude trošku líp

pavlina05
autor
16. dub 2009

Moni, myslím 😵 Psala jsem i paní o slunečník, aby mi jej rezervovala, ale jak píšu, nemají je ☹
Určo ten Next bude zítra 😉
Moni mě je to také jedno. Spíš abychom my Vás neobtěžovali...tak pak se domluvíme 😉
lžičky teda mám 🙂

Jani, jj, vítr byl, skoro mě povalila umělá popelnice na vycházce 😅
Jani, jsem zdravotní sestra, mě krev neva v žádné podobě 😅
Jani, jj, do Palapalíny. Mám to nad domem. Monča chce slunečník na JAné. Já mám na x-landera orog.
Nepotřebuješ také něco 🙂 ?
JAni, toho sápání po noze si užiješ až až..... 😝

JAni, ty jsi měla také blééé depky???Právě jsem psala také aknely.... 🙂

JJ, Zuzi Sárinka je hezoučká 🙂 🙂

Souhlasím s Mončou. TAké chci ležáka 😀

...dočítám a koukám že LAch už informovala.

VAlím na Růžovku, Ája spí a MM stále na služebce...

zuzanka26
16. dub 2009

díky holky. Jsem zvědavá, jaká bude noc. V 8 jsem jí zase jen dala do ložnice a usnula sama, ale pak po půl hodině pláč- ztratila dudlíka. Tak uvidíme!

Má se zítra zkazit počasí, škoda! mám zrovna narozky a večer vyrážím do ruchu 😔 už zase se bojím, jak mi bude bez Sárinky a zároveň zase potřebuju vypadnout. 😅
Jani jo jo, i na boku se docela vrtí, ale měla bych jí dát do svý postýlky, nějak se mi jí nechce dávat pryč od sebe, už jsem si zvykla. 😨

To je fajn, že to Aknely už pustilo a snad si to mateřství užívá. 😉

aknely
16. dub 2009

ahoj holky,
moc vas zdravim 🙂 Prisla jsem sem mrknout po delsi odmlce....byly to zpocatku ty nervy, tak jsem nemela na nic ani naladu, no a ted nestiham, protoze jsme zacali stavet baracek, tak je to casove dost narocne. Ne, ze bych ho stavela vlastnorucne 😀, ale varim tam klukum obedy, svacinky atd., atd. K tomu mala, pes, nakupy... 😒 Uz aby to bylo hotove...to si asi jeste pockam 😝
Ale mely jste asi pravdu, ze to chce cas...postupne se to s tema depkama zlepsuje. 😉 Pomalinku, ale jiste. Teda doufam. Ten plac uz ustal, ted se spise s malou porad smejem, je to fakt smisek...je strasne hodna, jen se smeje, place opravdu jen kdyz ma hlad nebo kdyz se ji chce spinkat. Od 2. mesice mi spi celou noc...davam ji spinkat v 8 a budi se kolem 6 rano. Musim to zaklepat..tuk, tuk, tuk 🙂 Pred mesicem jsme zacali s prikrmy, papa moc hezky. Vzdycky kdyz uz vidi lzicku a misticku, tak se zas smeje a otevira pusinku jak spacek...nestiham nabirat 😀 Akorat mi dela starosti ublinkavani...ma to uz asi od dvou mesicu...uz me to nebavi. Predtim ublinkavala jen Nutrilon, to bylo v"poho"...ale ted uz s prikrmama je vsechno poblinkane barevne a ta debilni mrkev nejde vyprat. Proto s ni ani nikam nechodim a vypocitavam si vsechno tak, abych na obed byla doma, protoze bych mela poblite vsechno...i kocarek. Dneska jsem ji koupila Nutrilon AR, tak uvidime.
A jak se mate, holky, vy? Vsechny deti zdrave a v poho? Nedocitala jsem si vsechno, tak se omlouvam.
Tak se mejte krasne, Pavlinko, dekuji, ze ses ozvala a ze na me myslis. Ja na vas vsechny taky myslela akorat fakt ted na netu jsem hodne malo 😒
tak se mejte a drzte se!
zatim ahojki 😉
zdravi vas moc Lenka a Nellinka

aknely
16. dub 2009

jo, jeste vam posilam odkaz na nejake nase fotecky....snad se to muze tu uverejnit odkazy...http://jaggedka.rajce.idnes.cz/ Se muzete mrknout, jak nam ta nase prcka roste 😉
ahoooj 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru