Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
22. dub 2009

Ahoj holky!!!

K dnešní noci... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Buzení po 30 minutách!! Húůř být asi ani nemůže!!!!

JAni, díky 😵
Simonka je pěkná a no a ty.....kočka 😀

JAnči sun...jsme fakt socky co furt o něco žádají. nechápu tu birokracii tady!!! 😒

Moty, cože u vás??? co vyváděl Kubíček???
Máš pěkný fotečky tady na Mk 😉

pavlina05
autor
22. dub 2009

JAnči sun, to se máš 😉 Pěkně to leze do peněz!!! 😠 a teď ty boty ještě...

pavlina05
autor
22. dub 2009

húůř.....taky magořím... 😅

jana.sun
22. dub 2009

Pavli, nemagoříš, to je jen překlep 😉 😀

jj, Pavli, dost to oblečení leze do peněz - aby ne, když je toho tolik potřeba a mají to tak na 3 měsíce nanejvýš 😨
Proto mi dost vadí, že je tady v ČR Next tak strašně předraženej 😠 V Anglii je to "obyčejná" konfekce, tak nevím, co tady tak blbnou 😒 Ale je fakt, že mají krásný věcičky. Kvůli tomu bych jednou chtěla holčičku, všeobecně jsou na holčinky hezčí věci a lepší výběr možností - šatičky, sukýnky, legínky, tuničky,...chjo, tohle Matymu oblíknout nemůžu ☹
Ale zas na druhou stranu budu mít raději dalšího zdravého kluka, než nemocnou holčičku (po mámě alergičku) 🤐

pavlina05
autor
22. dub 2009

JAni 😵 😵 😵
No jo, klukům stačí rifle a dál výrobci nepřemýšlí....

TAk my už máme dopolední spaní za sebou, navařeno..tak teď jen vydržet do 14 hod a tradááá ven 😀

JAni, já bych chtěla jako druhé dítko zase kluka 🙂 , mě to baví 🙂

janula2008
22. dub 2009

Pavli, díky za poklonu, no moc si to nemyslím, ale když říkáš tak to potěší 😀 za poslední rok jediný co řeším je Simča, ještě zvládám tak jednou za 4-5 měs.kadeřnici,ale to je asi tak vše, před vycházkou většinou namaluju během pěti minut na ksicht obličej a jde se 😀 jinak mi po obědě dnes zas usla, no to je bájo, snad ji nepřechválím a zas se to neotočí,ale poslední dny je zlatá, dneska jsme měli první vstávání až ráno v pět a pak ještě do sedmi chrupala. Myslím, že nám fakt hodně pomohl ten přesun do svého pokojíku, i když nechci radit,ale věřím, že mít ji dnes u nás v ložnici tak si desetkrát vstanu 🙄 .Nemám odvahu to zkoušet, nebudu pokoušet 😀 .Jak se bavíte o těch dětech, tak pokud u nás bude někdy druhé,tak bych zas moc chtěla holčičku 😉 .Samo, že ne jen kvůli tomu oblečení nebo hračkám (holčičí jsou mi přece jen trochu bližší než nějací ti roboti,auta, lega apod. 🤐 ),ale začíná být teď suprově umazlená, roztomilá a hrozně se těším jak si s ní dám třeba za 18let kafčo, pokecáme o všem možným a tak. Nebo mě jednoduše pošle doprčic, i to se může stát 😀 ale my máme třeba se ségrou s mamkou krásnej vztah 😔 Tím teda nechci říct, že by kluci nebyli umazlení,roztomilí, šmarja to vůbec,aby to nevyznělo blbě,naopak myslím, že na mámu drží ještě víc než holky.Nejdůležitější je stejně zdravý mimčo a je to jedno jestli je to holka nebo kluk že 😉

pavlina05
autor
22. dub 2009

JAni 😵 😵 😵 😵 poklona na pravém místě 😉
No já si myslím, že mě pak Ája pošle v 15 letech někam...bohužel to je život a klučiska jsou takoví 😒

pavlina05
autor
22. dub 2009

Moni, tak já ten slunečník ještě nekoupila...směřovala jsem k obchůdku a potkala 2 kamarádky a obě jej mají a obě jej reklamovaly. A já mám origin. X-lander a čekám na vyřízení reklamace už týden!!!!!!!! ☹
TAk nevím?? Mám ti jej koupit?

lacherka
22. dub 2009

Jo Pavli asi jo, no asi bude všechno šmej, ale aspon to bude z toho obchůdku a kdyžtak ho tam pujdu reklamovat🙂 asi bych ho chtěla hlavně k tomu moři

Holky tak u nás se vstavalo o pul 6, v 7 usnul a spal do 9! paráda, sem se vyspala🙂

Pavli, Jani.....no já když druhý, tak asi taky zas kluka....no nevím, ale ten kluk by mě ani tak nevadil a jak píšete, už to vidím jak v 15, matko nestarej se kam jdu atd....

jana.sun
22. dub 2009

Jani, souhlasím s tebou, holčičky jsou na mazlení lepší 😵 Maty už mě ted kolikrát odstrkuje a za chvíli mi uteče úplně a mám po mazlení 😒 😅 a o možnostech oblíkání ani nemluvě a ty hračky!!! bych si s tím sama hrála - když vidím, co má třeba neteř 🙂

jé holky, tak já se slunečníkem ještě taky nepochodila. Žlutej teda není, tak jsem chtěla světele modrej a ten teda taky není, tak jsem si ještě napsala o oranžovej a jestli ten nebude, tak beru středně modrou - ten je. 😔

pavlina05
autor
22. dub 2009

Moni ok, tak koupím 😵

JAni a ty kupuješ na tom MMB???

TAk u nás se ještě nespí...všechno máme dnes nějak divně posunuté. Z venku jsme dojeli až v 18:30, tak spát se bude asi až ve 22:00 😝 😅

Dnes jsem byla v Campusu v Deichmanu a botičky na děti tam mají moc krásný, v rozmezí 500kč - 850,- 😝

Zítra mě čeká kojící komando z těhu plavča - 3 kámošky +3 děti 😎 To bude křiku 😀

Dobrou a klidnou noc všem 😵 Hlavně nám 😀 a Kubíkovi 😀 a všem samo také 😉

motylek
22. dub 2009

Tak se hlásím.

Celkem KO, ale pohoda. V noci - no nevím, co se dělo, asi zoubky, zdá se mi, že mu leze dvojka nahoře a trojka dole, ale nevím, nevím. On mě tam pořádně kouknout nenechá, tak se jen domnívám. Ale dala bych za to krk, už tři dny vůbec nejí, maximálně nějakou kaši, ale obědy a svačiny vůbec nechce. Tak dostal na noc homeopatika a pokud se to bude opakovat, tak mu v noci šoupnu čípek. V noci jsem spala cca 2,5 hodiny a to ještě ne vkuse 😝 😝 😝 .

Odpoledne jsme byli v Dolních Loučkách na chalupě. Jenom na otočku za tchánovcema, tak jsem se aspoň na obědvala (bez práce) a chvíli dala Jakuba někomu jinýmu a nemusela jsem ho pořád hlídat, lezl tam po trávě a byl spokojenej. Relativně, stejně je takovej pořád mrzutej. Pak si v autě schrupnul na 45 minut a do večera jsme už nějak přežili. Ale dneska se teda těším do postele jako nikdy.

Já bych druhý chtěla holčičky, abych měla páreček, ale kluk by mi taky nevadil 😀 😀 😀. Už pro něj mám i jméno - Vojta 😀 😀 😀. Pro holku bych ani jméno nevěděla, ale zase bych hrozně chtěla nakupovat ty kráááásný růžový hadry 😀.

Slunečník mám od loňska, na kulatou kontrukci a koupila jsem si novej sporťák, kterej má takovou tu oválnou a na ten mi nejde nasadit, ale jinej kupovat nebudu - škoda peněz. Zkusím ho nějak předělat nebo ho tam přivážu nějakým špagátem 😀 😀 😀.

Tak ženy - dobrou noc a zítra zdarec (snad 😀 😀 😀).

jana.sun
22. dub 2009

Pavli, Moni, myslíte, že nás pošlou někam až v patnácti???!!! 😀 😕

JJ, Pavli, kupuju z toho MMB, ale je to nové zboží 😉 Aspoň doufám! 😕
Užij si zítra "komando" 😉

Taky přejem dobrou noc, asi budu za chvíli "vyhozena" z počítače. tak pa pa 🙂

motylek
22. dub 2009

Na obědvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jsem dement - NAOBĚDVALA 😲 😲 😲 😲

jana.sun
23. dub 2009

dobré ráno všem 🙂

Moty, tak zoubky? 😒 Jaká byla dnešní noc? Lepší? 😵
Chtěla jsem se tě zeptat, když tak vidím, jak píšeš, že Kubík lezl po trávě, řešila jsi nějak klíšťata?
My jezdíme co 14.dní na víkend na chalupu a taky bych ráda nechala Matyho pohybovat se po trávě, ale bojím se, aby nechytl klíště 😕 SE chci zeptat dr., jestli se dá takhle malý špunt už očkovat - tak jestli jsi to náhodou už třeba nezjišťovala? 😉
Musíme domluvit ten srazík - jsem zvědavá na ten slunečník přivázanej špagátem 😀

motylek
23. dub 2009

Očkovat se mimča nemůžu, doporučuje se až po 2 letech, nijak jsem to neřešila, máme tam kraťoučkej trávník a měl dlouý kathoty i rukáv. Jinak se dětem repelenty nedoporučují, maximálně Off a ten nastříkat jen na šaty, boty. Taky ho koupím, ale v létě to bude jedno, když bude mít kraťasy. Ještě jsem něco četla repelentní induloně, ale nevím jestli se tím můžou ty prťata namazat celý. Jinak nějaký levandulový olej (myslím)a ještě nějakej namazat na zápěstí, pod koleno atd., že to těm sviním malým smrdí, či co.

Jinak zde je to víc : https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Noc ok, spal se mnou v posteli, takže byl v pohodě. V deset začal řev, cca hodinu, pak jsem mu dala čípek, řval i pak, takže jedině ta postel. Jinak bych padla, po 5 min. k němu vstávat.

jana.sun
23. dub 2009

Moty, moc moc děkuju za odkaz - pročtu to. My jdeme k dr. až 7.5. - tak jsem to chtěla do víkendu nějak vědět - páč jedem zas na chatu - že bych mu na trávu natáhla deku, aby se venku trochu "protáhl" - ale jestli bude tak hnusný počasí jak teď, tak to stejně bude jedno 😔
NO, hlavně, že Kubík spal aspoň u tebe 😉

motylek
23. dub 2009

Tak Jakub už má taky rýmu, kašle, to teda bude jestli s emu to rozjede ☹ ☹ ☹

pavlina05
autor
23. dub 2009

Ahoj holky!!!
TAk už mám v trapu kojící komando ☹ Bylo ta bezva:

http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ales_10-12_mesic...

Moni, slunečník už mám doma 🙂 🙂 🙂

Holky, teda to je zima!!!!Brrrrr

JAni, je pěkná zima na deku ☹ ☹ ☹ ☹

No přiznám se, že my také často trávíme čas na zemi a v trávě. MY už klíště měli minulý rok ☹ , když bylo Ájikovi 3 měsíce.Měl jej na ušním boltci!! NAšla jsem jej ráno u kojení, hned vydezinf. a vytáhla. BYla jsem celkem vyplašená a volala švagrovi neurologovi a dr. Oba se shodli, že pokud nebude mít červený flíček a teploty, tak je to ok. No, naštěstí bylo. Ale jinak se bojím klíšťat tedy mega!!!!

Moty ☹ to je to jaro a střídání teplot....pak jsou pořád rýmy a kašlíky....

jana.sun
23. dub 2009

Moty, tak hlavně, at se Kubíkovi brzy uleví - snad to nebude nic horšího 😔

Pavli, hezké fotečky 🙂
no o víkendu se má zas oteplit - ale stejně asi ještě Matyho na trávu nepustím - uvidíme 😉

za chvíli budu asi opět "vyhozena" od počítače, tak pěknou noc všem. pa pa 🙂

lacherka
23. dub 2009

Pavli to je krásná travička, já už chci taky takovou!!

pavlina05
autor
23. dub 2009

Moni 🙂

JAni, díky 😵

Dobrou a klidnou noc všem 😵

jana.sun
24. dub 2009

ahojky, přejeme všem hezký víkend. Jdu balit a odpo vyrážíme na chajdu...pa pa 😵

motylek
24. dub 2009

Tak teď mi hnula žlučí jedna dáma. Prodávám tu na koníkovi klokanku a napsala jsem ji, že na dobírku nezasílám a ona mi odepsala toto:

Ted jste ukazala pravou tvar na dobirku je to z ruky do ruky obelhavat lidi ze se nestydite.Je mi vas lito takhle lhat.

No kráva jedna nebeská, tak jsem ji napsala dost od plic co si o ní myslím. Koza jedna pitomá, by mě zajímalo pod jakým nickem tu je.

😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lacherka
24. dub 2009

Moty...to bych ti mohla vyprávět, prodávám na mmb a na aukru kosmetiku, a fakt některé zakaznice to je na provaz, to jsem se vždycky rozčílila tak na pul dne....bych mohla psát romány.
No některé si nevidí do úst prostě. Třeba u mě jedna paní koupila řasenku Lancome asi za 100kč 2ml, minibalení, které vydrží tak max 2měsíce, no a po měsíci a pul, že ji chce vyměnit nebo vrátit penize, že ji vyschla. Takže madam má ji měsic a pul doma, řasenka už zřejmě vypotřebovaná, tak si usmyslela, že já ji pošlu jako novou a když jsem jí odmítla, tak že na takové zboží musím dávat 2roky zaruku ze zákona a napsala na mě udání na čoi. dobrý co? i takové jsou některé maminky....tak jestli madam chodí reklamovat i jogurty, že jí nevydržely otevřené dva roky...tak to z ní musí mít asi radost...
takže to hod za hlavu a jen se nad tím pousměj

A jinak co se dobírky týče, tak taky neposílám, a na druhou stranu to není vůbec žádná záruka paní místo klokanky můžeš zabalit hadru, ona si to rozbalí a pak zjistí, že klokanka to není....

pavlina05
autor
24. dub 2009

Ahoj 🙂

JAni, užijte si chaju (kde ji máte??) a trávníček také 😉

Moty 😠 😠 😠 😠 TA koza se dá vypátrat, ne?

My dnes byli na nákupech v Tescu...a jinak nic zvláštního 😅
Zítra razíme také na chatu 🙂

lacherka
24. dub 2009

holky vy se máte...nám dneska dovezli materiál na zatepelní, už nám to začně....právě jsem prodala Míšovi lehátko, až je mi to líto, ale už z něho vylezl tak bylo k ničemu

holky mají vaše děti někdy takový tmavý kakání něco jako černošedý? Míša dnes 2x tak doufám,že to není něco špatnýho

motylek
24. dub 2009

Jo jo, každý kakání jiná barva, ale teď mi vůbec nic nejí (asi zuby), takže teď skoro nekaká. Neměl třeba banán, ten zčerná vždycky. Jdeme uspávat a pak se ještě stavim 🙂

motylek
24. dub 2009

Jinak ta paní je tak hloupá, že se ani neobtěžuje reagovat. Jsem ráda, že jsem jí to neprodala, bo by se jí to pak nelíbilo nebo cokoliv a pak bych ještě musela něco řešit. Prodala jsem to holce z Brna, zítra jí to hodím na Vincky a mám pokoj.

Lach, to je dobrý s tou řasenkou, to byla nějaká kráva, ale pořádná. Kolikrát jsem koukala, že si od tebe koupím NYX stíny, ale vždycky když jsem zrovna narazila na inzerát, tak nebyly ty barvy co bych chtěla ☹ ☹ ☹ .

Až budeš mít nový zásoby, tak já si určitě 2-3 barvy koupím.

Pavlí, psala mi na osobní mail, takže vím jen její pravý jméno, ale Nick tady na koňovi néééé.

My byli dnes celý den venku, domů jsme se šli jenom vyspat, venku mi prostě neusne, nemá na to čas 😀 😀 😀 . Dala jsem si pivo a jsem teď šíleně unavená 😀 😀 😀 . Jinak mě třeští hlava, asi blbej tlak nebo co.

Večer je hokej, už se těším, udělám si véču a budu tupě zírat na led.

Zítra jedeme taky na chalupu, na oběd, kafíčko a zase domů. Aby mi tam nenastydl Kuba ještě víc, přece jen ta zem ještě není pořádně vyhřátá a v kočáru sedět nevydrží, když se nejede.

Tak holky dobrou noc a krásný víkend.

lacherka
24. dub 2009

Moty pivečko si ted taky dávám🙂
S těma Nyxama jsem asi skončila, protože aby se vyplatily, tak musím koupit celou sadu a vždy se vyprodají hned ty nej odstíny a ty ostatní mi zbydou doma. Ted mám nějaké poslední kousky, jsou tam modrý, pak orange a yellow gold a toje myslím vše, jinak objendávám sady po 12kusech, ale to je na tebe asi zase moc.

Jako já ted další super obchod: paní si u mě zamluvila lesk na rty, tak ji ho rezervuji, mezitím píší další 2zájemci, tak píši bohužel už je rezervovaný, ta dotyčná paní mi za něj nezaplatila a píši mejlíky a žádná reakce, po týdnu se ozve a že jestli ten lesk ještě mám, já že ano, ale nakonec že by chtěla raději jiný odstín, tak jí ho objendám, pošle mi penize, ale bohužel bez poštovného,tak píši znovu, že prosím o doplatek poštovného. A mezitím jsem jí za ten lesk co nezaplatila napsala negativní hodnocení. A ona ted, že si přečetla to hodnocení a že mě prosí at ji ty penize vratím zpět, že nic kupovat nebude. Že minulá platba se jí vratila, proto mi nebylo zaplaceno a mejly ode mne jí nechodily...taky dobrý co?

No to je pořád něco. Tak to je fajn, že máš klokanku prodanou, někdy ty obchody prostě stojí zato🙂 já dnes prodala to lehátko, tak jsem měla sraz s pánem u silnice a on si to lehátko tak důkladně prohlížel, že mi bylo až trapně. Pak se ptal na polohování a že si to musí ještě ověřit u manželky, takže jí volal a rozhodoval se jestli ho vzít nebo ne, pak si dal lehátko na silnici a zkoušel jak se houpe a zase ho prohlídl jestli není někde nějaká dírka. No chápu, byl to chlap, tak nechtěl asi něco koupit špatně, ale říkala jsem si, pane jo, tak u silnice vedle baráky to myslím lidi mají komedii🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru