Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
29. dub 2009

no právě, taky sem si říkala, at si řeknou cenu za celej barák, takhle se můžou flákat, co jsem slyšela, tak cena za metr vždy a můj strejda měl za metr 1000kč-platil a tatka ted chce taky zateplovat a ten jeho mu řekl 800za metr včetně materiálu.

lacherka
29. dub 2009

hmm Moty, to bych měla strach, že mi s tou houpačkou Míša za čas odlítne...já bych chtěla takovou tu klasiku, kde se může houpat i jak bude starší. Tady na tom koutku pro děti mají dřevenou konstrukci, tmavě hnědou, takovou festovní a k tomu klasickou dřevěnou houpačku, taky takovou tmavě hnědou, vypadá to moc hezky a tak přírodně, to by se mi moc líbili!Ale asi to bude pálka

motylek
29. dub 2009

No ty dřevěný stojí 6000 a víc 😝 😝 😝 , tady ta je i domů, že na zimu ji může mít doma, někde jsem četla že je dost stabilní.

Jo jo říkal, že na m2 si berou 1000 i s materiálem, ale když máš matroš svůj, tak prý těch cca 350.

motylek
29. dub 2009

No tak nevím, ale dřevo kupovat nebudu. Kdybysme měli RD, tak možná, ale máme to faktjen na léto.

marci
29. dub 2009

My cvičíme Vojtovku taky. David sice nebyl nedonošenej, ale je takový rychlý a dlouhý a začal v jednu chvíli preferovat pravou stranu. Cvičíme naštěstí jenom jeden cvik. Ale já jsem v tomhle drsoň a cvičíme fakt poctivě 3x denně pravidelně. Ze začátku řval, ale dlouho mu to nevydrželo, přišel na to, že mě řevem neobměkčí a teď už u toho ani neřve. Naštěstí jsou vidět pokroky, tak snad už to nebude mít dlouhého trvání....

pavlina05
autor
29. dub 2009

Moty, botičky jsou bezva. My vzali č. 20. Měl by tam být nadměre1-1,5 cm. U sandálku stačí ten 1 cm. My máme vetší..nez začne chodit, tak budou ok 🙂

Kolo MM zalepil...no nevím, nějak to nechce držet...tak se tady hroutím 😅

Moni,..jj, tak to bude mít Míča 19 tku. Jo, koupili jsme ve Vyškově za 650,. Essi. Kvalit a atest, no jak u všech ☹ psala jsem o nich výše 😉 (když u Vás nešel net)
Já vlastně nevím kdy ty boty pořídit...moje dr tvrdí, že hned jak chodí kolem nábytku (to on chodí). Jiná dr. a rehabka, že se nemá kam spěchat, že až opravdu chodí. TAk te´d si vyber, že?? A pak také někdo psal, že pokud stráví dítko více jak polovinu dne na nožkách tak potřebuje boty.
TAk je tedy máme. Doma je ale nedávám, jen ven do kočárku, kdyby chtěl náhodou postávat.
TA cena je dost dobrá, to kup 😉

Večer katastrofální...Ája furt brečí, spí max. 30 min a pak brečí...ach jo!!!

pavlina05
autor
29. dub 2009

Marci, Jani...jste fakt borky v tom cvičení.
Já Vojtovku obdivuji, ale někdy se to až moc přehání!! Kámoška od toho TAdeáška má ještě Nelinku (starou jako Ája), zcela zdravou a donošenu. Ale jelikož cvičila už jednou, tak jí řekli ať cvičí i s Nelou....a ona? Už ve 3 měsíci se otáčela a málem lezla. 😅

lacherka
29. dub 2009

Pavli Míša se ani moc nestaví, jen když něco potřebuje stáhnout ze stolu, to si pak vyleze i na ten stoleček hrací a stahuje věci i z té stěny co mame vedle gauče. Jinak většinu dne straví na kolenech, jelikož on potřebuje byt rychle všude, takže to je pro něj lepší, je hodně rychlej a může lítat z jédné strany na druhou a vytahovat všechny věci ze zasuvek atd....tak že by kluk, chtěl nějak chodit to vůbec, spíš by potřeboval chraniče na kolena

pavlina05
autor
30. dub 2009

Ahoj holky!!!!!!

Noc.. 😝 😝 😝 😝 ...snad bude den veselejší. kočárek pojízdný 😀

zuzik24
30. dub 2009

Ahoj holky,
nevím, jestli mi nějaká poradíte (možná mi napíšete, že jsem hrozná matka). Jsem už týden z porodnice doma a nějak mi stále nedochází, že malá je moje. Víte, koukám na ni, ale pořád mi nedochází, že je to už na celý život. Mám z toho docela depky, protože skoro všechny maminky píší, jak jsou hned od začátku šťastné, jak miminko milují a tak, ale já tenhle příval emocí nezažívám. Je to normální? Když vidím partnera s malou, tak se rozbrečím štěstím - to jo. Ale jakmile tu s malou zůstanu sama, tak najednou nevím, co cítím. Prosím, poraďte mi, jsem z toho zoufalá. Nevím, jestli je to normální nebo ne...

jana.sun
30. dub 2009

ahojky, zdravíme vás všechny 🙂

No, někdy se s tou Vojtovkou taky obdivuju - zvlášt ted, když má Maty takovou páru a já mám fakt co dělat, abych ho v těch pozicích udržela - a protože mu tím vytvářím "vzor", jak se to tělo má chovat, tak se musím dost snažit, aby ty pozice byly fakt správně - protože jinak mu ten vzor vytvořím špatně - a bylo by to k ničemu.
Jo a kdyby u toho jen brečel, tak pohoda - on u toho řve a zuří a někdy by si člověk mohl myslet, že ho snad zabíjím, jak kvílí 🙄 ale sotva skončíme, tak ho začnou zajímat hračky a tak - takže je jasný, že ho to nebolí, prostě jen nechce být "omezován" a nelíbí se mu to - komu taky jo, že 😅
Ale vzdát to teda nechci, ptže to fakt dělám pro něho - si nevezmu na triko, abych si jednou vyčítala, že má problémy se zádama nebo skoliozu a nebo tak něco - jen proto, že jsem byla líná a nebo lítostná, že řval u cvičení 😔 (mimochodem Marci, zlatá "svěrací kazajka" - to ho aspon tak udržíš, my ted máme nové cviky, takové varianty na ty předchozí a v tom ho udržet - jen rukou - fakt síla!!! Ale obdivuju tě, že cvičíš tak poctivě, ptže ted jak je venku sluníčko, tak my to šidíme. Ale včera jsme byly na kontrole a dr. mi zas ukazovala, co je špatně a co by to mohlo způsobit, tak jsem zas odhodlaná cvičit, cvičit, cvičit....a nepolevit, jsem zvědavá, jak mi to zas dlouho vydrží, než to zas začnu "flákat" )
Holky, k těm botičkám - je to fakt síla, kolik to stojí peněz a že to mají jen na chvíli. Zrovna nedávno tu paní na koníkovi prodávala krásný sandálky od Bati jen za 220,- - č. 19 - nový, jen je nestačili využít. jenže jsem je raději nevzala, protože nevím, až se Maty bude stavět, tak jaký čislo bot bude mít - aby mi tu nakonec taky jen tak netrčely a nebyly k ničemu - ale jsou nádherný a ta cena!!!!Zkusím najít odkaz přímo na netu - at vite, které myslím. se mi fakt mooooc líbí 😵

jana.sun
30. dub 2009

holky, to jsou ony, a mají na ně zrovna akci - uffff, hned bych je šla koupit, ale pro nás je ještě asi dost brzo 😔

http://www.bata.cz/artikl/68299

jana.sun
30. dub 2009

Zuzi24 - to co prožíváš, je bohužel naprosto normální. Přála bych ti, aby tomu bylo jinak, ale tyto pocity jsou dost časté a ty maminky, které píší, jak jsou hned od začátku štastné a spokojené, tak bud lžou nebo si něco nalhávají (i samy sobě)a nebo mají neskutečné štěstí!!!! ale je jich fakt málo. Věř mi.
Naprosto se ti ted změnil život - obrátil se o 180 stupnů - a kdo by z toho neměl smíšené pocity. Já si to ještě živě pamatuju, jak mě "děsilo" pomyšlení, že jsem na malého "sama" a že je na mě závislý 24 hodin a já mu musím být neustále "k dispozici" . A při pohledu na něj jsem taky nic moc necítila, někdy mě dokonce napadalo, že je to takový "vetřelec" a že by možná bylo lepší dítě nemít - že na to prostě nemám. A to byl vymodlené dítě!!! Ale tyto pocity dřív nebo později zmizí - věř mi, je to tak. A pak si tu lásku najednou uvědomíš, jakoby z ničeho nic a je to taková síla, že tě to překvapí - a o to víc si to budeš užívat, ptže to nepřišlo hned, automaticky. TAkže se drž, máš se opravdu na co těšit a když ti bude smutno, tak nám napiš a "vybreč" se z toho tady u nás 😉 Neboj, my tě podržíme - nebo se aspon budem snažit 🙂
Tak přeju hodně sil a ted se snaž hodně odpočívat - at ti s malou pomůže kdo může. 😵

pavlina05
autor
30. dub 2009

ahoj holky!!!
Jsme doma, v kavárně bezva. Děti byli bezva a my mamče spokojené. 😎

JAni, ty jsou úžasný. No poradila bych ti, určitě 20 tku. Ale je to takové ošemetné, brzy a nevím, aby jste je pak unosuli, že????

zuzik24
Jak píše JAnča. Je to normální a myslím si, že kdo takové pocity na začátku (obzvláště v šestinedělí) neměl, tak ten není normální 😉 Ono to u každého trvá, než příjde na to jaké je to mega štěstí. 😀 Já jsem měla depky a slzy na krajíčku pořád, 😝 😝 😝 8 týdnů!!!! A to, že mám ten nejcennější dar pod sluncem mi docházelo postupně. láska se více a více upevňuje.Dnes ho miluju moc a moc a zítra to bude zase víc a víc....
Rádi ti pomůžeme......
Drž se 😵
Beti, doufám, že jsem tě nezmátla po tom telefonu.... 😅 Já stála s kámoškou a Terkou na zastávce, zrovna přijížděl trolejbus a nikdo nám nepomohl s kočárkem...
Zítra se určitě stavte! Jsem na tebe a Verunku zvědavá, moc! 😀

Holky, tak snad nebude pršet? Jdu se chystat na ten čarodějný odlet....

lacherka
30. dub 2009

tak my dneska asi na čarodejnice nejdeme, byla jsem odpo na přehradě a bylo tam dost černě a hřmělo, tak radši budeme doma

Jj jak říkají holky, já jsem z Míše měla takový nijaký pocit, brala jsem ho, že je to mimčo, ale pak takový pocity, že to dítě miluješ, tak to přichází postupně, prostě si na sebe musíte zvyknout, ted je to pro tebe cizí človíček, sice 9měsíců v bříšku, ale to nejlepší teprve příjde. Já zas měla hroznou hlavu z toho, když jsem viděla na jaké vyšetření s ním mám jít, očkování, kyčle atd. a přišlo mi toho najednou strašně moc, že to se přece nedá zvládnout, že už nikdy nepujdu v klidu nakoupit, všechno bude ve spěchu, tak to trapilo strašně mě☹
Ale už jsem si zvykla🙂

pavlina05
autor
1. kvě 2009

Ahoj holky!!!!
TAk my na čarodkách byli 🙂 Neodlítla jsem 🙂
Bylo to bezva, v BYstrci nepršelo Moni 😉
Jeli jsme v 19 a přijeli až ve 23:00. ája tam dováděl a pak od 21 hod spinkal v kočárku. FAkt paráda, nečekala jsem to.
A dnes vnoci jsem kojila jen 1x...tak nevím, že bych začala chodit po akcích a kluk začne spát??? 😅

Pěkný 1.MÁJ všem TADY 😀 😀 😀

jana.sun
1. kvě 2009

ahojky, krásný první máj 🙂
Pavli, to je dobře, že jsi neodletěla 😉 bys nám tu chyběla 😵 Ale ten Ajisek se teda vybarvil - tak on z něho bude hned od malička "pařmen" - no aspon víš, co na něj zabírlá 😀

pavlina05
autor
1. kvě 2009

😀 😀 😀 jani

jana.sun
1. kvě 2009

holky, tohle je síla - mě to dostalo!!! 😢 😢 😢
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

pavlina05
autor
1. kvě 2009

JAni 😢 😢 😢 😢

TAk jsem dnes potkala Betinku a Lacherku 😵

lacherka
1. kvě 2009

Ty jo Pavli, dneska ti to moc slušelo! kočka fakt!

My jsme ted dojeli, byli jsme u babičky na zahradě paráda. někdy se můžem domluvit a zajít na přehradu někam posedět společně.

Jani: to je hrozný, strašně smutný, takový tvoreček bezmocný, na to není ani co říct....

jana.sun
1. kvě 2009

holky, nechtěla jsem to sem nejdřív dávat, když je ten první máj - ale zas kdy jindy si uvědomit, že máme doma takový ZÁZRAK!!! 😔

Tak vy jste se potkávaly jo??? To je fajn 😉
My jsme se byli projít v Černých polích a navštívit kámoše - poseděli u něj na zahráce, dali kafčo - pohodka. Akorát jsem byla políbená pod rozkvetlým kaštanem - tak to snad bude platit 😀

pavlina05
autor
1. kvě 2009

LAch, díky. Vždyť tobě také, vypadala jsi pěknňounce 😵
TAk na přehradě pěkně fičelo, Ájovi jsem nakonec dala triko a kalhoty.

Jani, je potřeba si vážit toho co máme 😵
Náhoda 😀

Já políbená ani nebyla.... ☹ nějak jsme zapoměli

motylek
2. kvě 2009

Ahoj holky,

my jsme v Práglu, včera jsme pořídili botičky, celokožený i vevnitř, hnědý, na sucháče, pak hodím fotku až budeme doma v Brnýsku. U bati, koupili jsme je jako poslední pár - z 599,- na 419,- a zrovna měli velikost 20 😉 . Tak jsme je hned čapli a už nepustili 😀 . Jinak my asi sandálky kupovat nebudeme, ještě to rozmyslím, ale asi ne.

Jinak Pavlí, já taky políbená nebyla. Nebyl ani čas, hledat nějakej strom, kterej by nebyl odkvetlej 😀 😀 😀 . a na dálnici jich moc nebylo a v shoppingu taky ne 😀 .

jani, s tím miminkem je to moc smutný, ale i takový věci se bohužel stávají. Já děkuju ,,Bohu,, , že máme zdravý děcko, co víc si přát.

Zuzik, já první co po porudu řekla, že je krásnej (asi proto, že se to čekalo) a pak jsem řekla, co s ním jako teď budeme dělat, co když bude nemocnej, něco se mu stane atd.. Pak dostal šílenou žloutenku, skoro musel na transfuzi a to jsem se bála o něj tak a věděla jsem, že už bez nemůžu být. Přišla jsem o mlíko, teda ani se mi žádný neudělalo. Když jsme pak došli domů, tak jsem tam měla týden mamku a tátu, a pak ještě týden byl doma MM a když měl jít do práce, tak jsem to první ráno brečela, že přece nemůže odejít, co tam s ním asi tak budu sama dělat, že nemám šanci to sama zvládnout 😀 😀 😀 . No dneska se tomu už jenom směju, přešlo to okamžitě a je fakt, že po porodu jsem žádnou lásku snad ani necítila, jenom šílenej strach o něj.

Teď ho miluju nadevšechno na světě a nedala bych ho ani za všechno bahatství světa.

Letím do krámu a pak zase nakouknu.

papa

zuzanka26
2. kvě 2009

Ahoj holky,
my byli včera na svatbě, tak jsem ani nestihla sem něco napsat. Odpoledne hlídala babička, a my jsme na dvě hodinky šli se bavit, ale moc to nevyšlo, za hodinu a půl telefonát a vzadu šílenej řev, prý že si furt šudlá očička a nemůže zabrat! jsem myslela, že tchyni zastřelim, v životě jsem jí nedávala spát kolem 7 hodiny a nevykoupanou a navíc sama v postýlce neusne ani náhodou! tak mě to naštvalo a jeli jsem domů a tady byl smíšek můj krásnej a jen byla unavená.
Bohužel naše noci nic moc, musela jsem krmit v 23:00, pak se mlela sem tam do půl 12, pak jsme spaly dvě hoďlky, v půl druhý jsem jí nějak uchlácholila ale jen do 3:15, pak krmení a pak zase do 5:15, pak jsem jí předala manželovi a spala do půl 8, takže aspoň něco, ale teda začíná to být děsný.

Navíc už 4(!) dny nekakala, to se ještě nikdy nestalo, měla jsem fakt strach, naštěstí na svatbě byl včera jeden pediatr a bavila jsem se s ním o tom, říkal, že i týden je normální a nemám to řešit, měl prý jednou i případ 21 dnů bez kakání! že prý tu holčičku poslal na chirurgii a tam zjistili, že je v pohodě. No tak snad se to u nás nějak prolomí.
Před dvěma dny jsme měli šílenej pláč do 23 hod a to jsem fakt vůbec nevěděla co s ní je a museli to být asi prdíky nebo co, ale nejsem na to zvyklá.

zuzik24
2. kvě 2009

Ahoj holky,
já vám moc děkuju za podporu. Opravdu jsem se bála, že jsem jediná, která necítí žádné převratné emoce a spíš ji přepadají depky, že nezvládá ☹ Teď už je to o hodně lepší. Už jsem se nějak s malou sžila, už i tak nějak rozlišuju, proč pláče a tak. Ale ty první dny doma, to byl mazec. Záviděla jsem příteli, že je svobodnej a může odjet kdykoliv kamkoliv a já jsem uvázaná doma a nic nestíhám a do toho ještě mám na krku mimčo, který ani nevím, jestli chci mít. Fakt - tyhle stavy jsem měla 😢 Teď je to už lepší, malá spinká v noci i přes den, takže stíhám i domácnost. Jen si ještě nedovedu představit, jak to budu dělat, až budu potřebovat k dr. nebo tak něco... Ale uvidíme, ono se to nějak vyvrbí 🙂

jana.sun
2. kvě 2009

ahojky 🙂

No, holky, tak honem honem popadnout taťky a olóbat je někde pod stromem - šup šup, at neuschnete!!! 😀

Zuzi26 - zkusilas dát malé heřmánkový čajík? Maty, když se nemohl vykakat, tak to zabíralo - mám koupenej granulovanej a stčí ho fakt malinko. Škoda, že nebydlíš blíž - mám dva, tak bych ti jeden věnovala 😉

Zuzi24 - uvidíš, bude líp a líp 😉 A jednou se zadaří v pohodě i ten doktor a pak nákupy a návštěvy,.... neboj, vše se zvládne, jen až si na sebe ještě víc zvyknete 😉 Navíc jsi opravdu chvilinku po porodu, tak tvé obavy jsou opravdu úplně reálné - vše se děje nově a poprvé, navíc obavy, co mimi, jak to taky zvládne. Ale až si to všechno vyzkoušíte, tak napodruhé a víc už to bude "brnkačka" 🙂 Tak držíme pěsti a nezapomeň nás infrormovat, jak to všechno zvládáte 😵

zuzanka26
2. kvě 2009

Zuzi24 pokud už teď cítíš, že je to lepší, tak to už jsi v pohodě a nemusíš se bát. ten začátek je opravdu těžký, prostě takový rozčarování, že to najednou je jiný než dřív, člověk je uvázanej doma a navíc najednou má ten malinký uzlíček a nemá ho komu dát. Ale pak najednou zjistí, že to bez toho už nejde 😅

Jo my jsme teda slavnostně kakaly po 4 dnech! to je teda rekord. A zkusila jsem dnes kašičku na noc, vzala si 60 ml, po koupání ještě dokojím, ale nevěřím, že by měla pak lepší spaní. Ale mám velkou radost, protože už se zdá že pochopila lžičku a že když má něco v pusince, měla by to spolknout 🙂

jana.sun
2. kvě 2009

jéé, Zuzi26, tak gratulujeme, to vám pak jednou mrkvička ze lžičky pojede jedna báseň 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru