Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
6. kvě 2009

Moty díky, vypadá to líp, ale má pořád takový skleněný očička a mne si je. A taky je ukňouraná, a já moc energie nemám.
Všichni jsme tak nějak na hromadě, manžel si vzal půl dne volno a dospává, taky toho má dost.
Já tím jak dnes nikam nesmíme, tak hned přemýšlím, co bych tak dělala. 😅

Moty lexaurin jsem brala na VŠ při zkouškách, ale na spaní mi to moc nepomohlo, spíš na takový celkový zklidnění, jak jsem měla nervy ze zkoušek. Teď bych ho kolikár potřebovala, no ale kojím 🤐

motylek
6. kvě 2009

Jo jo, lexaurin není na spaní, ale na zklidnění, já si dávám půlku někdy na noc, když jsem večer hrozně unavená, tak bych už ani neusnula. Uklidním se a usnu. A ani mě tak nese.e, že třeba 10x za noc vstanu k jakubovi 😅 😅 😅 .

Ty očička má z té teploty. Rychle to přejde a zase bude dobře, uvidíš. Posílám pofoukáníčko pro obě 😉 . Vydržte.

pavlina05
autor
6. kvě 2009

Ahoj holky!! Včera večer nešel net.....

JAni, jj, myslela jsem židličky a něco na lození dětí. Abych ho nemusela jen chovat. Jídlo mu uvařím, jak píše Moty 😀 Ale jogurtík bych mu také dala 🙂

Moty, pšššš, šaty. 🙂 RAmínek máme plnou skříň!
Moty...tedy ty dřeš 😝 😝 😝

Zuzi, psala jedna kamarádka na jiné diskuzi, že je 5té a 6té nemoci plná Praha. TAk se prosím držte.....je mi sárušky líto.

Moty, myslíš, že bude Kubík do roku chodit????

Jinak zoubek roste, zatím bez zjevných problémů.....

Zima jek v psírni........

motylek
6. kvě 2009

Pavlí, myslím, že nebude 😀 😀 😀

pavlina05
autor
6. kvě 2009

Moty, já myslím, že Ájis také ne. Počítala jsem až ve 14 m 😎 TAkže času dost 😀
TAk já makám o 106, peru, vařím, umývám zem. Vysát bych potřebovala, jenže Ája se bojí vysavače....

LAch, tak co dělňasové??

pavlina05
autor
6. kvě 2009

Tak jsem dnes uvařila tu červenou čočku a rajčátka, mňam! Výborné, doporučuji! Tedy doufám, že nebude alergie!!! 😅

jana.sun
6. kvě 2009

ahojky holky 🙂

s tou jogurtárnou 😀 😀 😀 jsem to teda fakt blbě pochopila 😀 jj, mají tam židličku - myslím, že dokonce tu, co jsem viděla u tebe, Pavli, na fotkách - z Ikea. Je tam koberec na hraní, malé židličky a hračky. A mikrovlnka tam určo taky je, nevím to na 100% - ptže jsem ji tam ještě nepotřebovala - ale typla bych si, že jo.Pokusím se to, ještě, zjistit u Pyloušků - mají tam srazy docela často a pravidelně, tak to určo budou vědět 😉
Pavli a jak tu čočku vaříš??? s něčím, nebo jen tak "holou"?
A holky, nevaříte některá nějak kus kus?? Pořád po něm čučím v obchodě, ale nevím, jak to použít, zvlášť, aby mi to jedl i mm 😅

Pavli, tak budou nové šatečky, joooo? 🙂 no beztak spíš něco koupíš Ájiskovi než sobě - ne??? 😵 😉

Zuzi, držte se se Sárinkou, myslíme na vás, at je lépe 😵 Zas to budete mít za sebou a už vás to neohrozí 😉

Moty, jak již jsem Pavlínce nabízela - i u nás je mega koš na žehlení a nikdo se k tomu nemá - takže nabízím i tobě 😉 😀

motylek
6. kvě 2009

jani, si se zbláznila, nééééééééééééééé 😀 😀 😀 😀

jana.sun
6. kvě 2009

Moty, snad ještě neeeeeee 😀

lacherka
6. kvě 2009

Ahoj holky, jste moc rychlé, nestačím dočítat....jen tak zběžně...Pavli tak gratulujeme k prvnímu zoubku, který za chvílku vykoukne na svět...u nás zatím nic.
Moty baráček máme v Žebětíně, jak je rybník tak nad rybníkem je to taková zahrádkářská oblast, ale zdá se, že hodně lidí si z chatky udělalo baráček a bydlí tu, tak to máme i my.

My jsem dnes lítali po městě, byli jsme u notáře podepsat smlouvy tak už mám oficiálně pronajatý byt a doufám,že i po starostech na delší dobu a taky snad nějaký penizky, protože už začínám byt švorc a to máme platit ještě pulku dovolené, tak nám to vytrhne trn z paty.
A taky jsem už byli pro botičky nakonec jsem koupili, uzavřené na Pekařské v obchůdku pro děti, měli tam slevu ze 679kč za 299kč Paráda, takže holky co chcete koupit botičky mrkněte tam, myslím,že 299kč je opravdu super cena, měli tam dokonce i za 99kč, ale ty se mně teda vůbec nelíbily
a další sandálky jsem koupily v Maxovi v Bystrci, už jsem tam na ně koukala minule, moc pěkný takový smetanovo-tyrkys-oranžový, no a ty byly za 480kč tak máme pokoupeno a jsem zvědavá kdy kluk začne chodit🙂

a rysuje se už nějaký srazík?

pavlina05
autor
6. kvě 2009

Holky..tak pošlete, pokud tam nejsou košile pro mužský..., tak vyžehlím 😉

JAni, díky za infošku, určo to tam nějak ohřejí, toho bych se nebála 😉 tAk já bych to s vámi prubla 🙂
co ty Moty?? Máš to moc daleko, viď???

JAni, jasně že jsem vařila kus kus. 😉 Je to výtečé! Ájis to miluje.
Normálně já to vařím tak, že až mám vše uvaření - zeleninu, maso... (v jednom hrnci), tak tam dám 1-2 polévkové lžíce kuskusu a vařím do změknutí (to je max 5 minut). Většinou ochutnám a naznám že to už je.
Doporučiji 😉
Tu čočku jsem dělala následovně. jarní cibulku jsem osmažila na oliv. oleji, pak na to dala 4 malá rajčátka bez slupky (ty přeliješ horkou vodou a oloupeš), pa dala 3 lžíce té č. čočky a zalila vodou, vařila 20 minut. Dala jsem jen tohle, jako zelenin. příkrm. Ale hodilo by se i maso k tomu 😉

JAni, ty už ,mě znáš, co?? 😅 Nebo spíš jsme všechny takové....na sebe nic a pro děti vše 🙂
Ale potřebovala bych nějaké letní kalhoty...tak uvidíme co si za zub pořídím 🙂

pavlina05
autor
6. kvě 2009

Monči, paráda cena!!!!!! 😉 PAk nám je vyfoť.
Včera jsem byla v Bystrci, teda tam je to velký a parádní. I prodejnu Avon tam máte 🙂

Srazík...zatím nic oficiálního....tak co navrhujete???? Kde...a kdy....???

jana.sun
6. kvě 2009

holky, tak se přidejte k nám (Supermamčám) toho 19.5. od 11 h do jogušky 😉 ale samo se můžem domluvit i jindy 😉
Moty, ty jsi odkud, že to máš daleko???

Pavli, tak aspon ty letní kalhoty si kup pro sebe, ju??? 😀
jo a díky za ten tip na kus kus a na čočku - musím objí vyzkoušet 😉

Moni, fakt super cena!!! TAky jsme zvědaví na fotečky 🙂

pavlina05
autor
6. kvě 2009

Moty je myslím z Vinohrad...

JAni, já pojedu na 99,9 procent 😉

Slibuju, koupím si něcona sebe 🙂

MYslím, že MAty se bude oblizovat až za ušima 😎 ikdyž JAni, chvíli vydrž s toui cibulko a rajčaty, je to alergen...

motylek
6. kvě 2009

Nene, jsem z Kr.pole, kde je ta jogurtárna??? Akorát nevím jestli toho 19 budu moct. 16.5. přijedou naši na víkend hlídat - jdeme na svatbu, tak nevím jestli s nima pak nepojedu do prahy. Ale to ještě není jistý.

jana.sun
6. kvě 2009

tak Pavli, ted jsi mě dostala!!! Už jsem se chtěla radovat, že tu mám na Vinohradech spřízněnou duši 😀
No, ale Moty mi to zkazila, není z Vinohrad, je z Krpálu ☹
Pavli, tak se na tebe budem těšit 🙂

Moty, je to kousek od Mendláku - jde se kolem pivovaru -asi 100 m. tož kdybys mohla, bylo by to fajn 😉

pavlina05
autor
6. kvě 2009

aha 😕
Jsem to doplandala totálně, že? Pako.....asi mě hrabe už... 😅
Předpokládám, že je to ta nová budova...?? No pak se zeptám.... 🙂
Já tam jdu, chci vás poznat 🙂
JAni, mám v tom megy hokej...tam patří i betinka a MArci?

...kluci jsou ve vaně, mám čas na koně 🙂

jana.sun
6. kvě 2009

pavli, jj, tam patří i Marci a Beti 😉
Jo a na jogušku najdu odkaz, at se mužete mrknout. ale pokud některá víte i nějaké super baby kavárně, tak nebudu proti - můžem se sejít klido někde jinde 🙂

pavlina05
autor
6. kvě 2009
pavlina05
autor
6. kvě 2009

TAk super, mě to vyhovuje, mám to po cestě a ještě jsem tam nebyla...a chci juknout na Bet a Marci. Pokud dorazí....??

jana.sun
6. kvě 2009

Pavli, předběhla jsi mě 🙂 je to ono! 😉 Beti a Marci snad dorazí - doufejme 😵 Marci jsme ještě neviděli - vždy ji do toho něco přijde 😀

lacherka
6. kvě 2009

já bych to taky prubla...ale koho bych tam znala? a aby už nás tam nebylo moooc co?

jana.sun
6. kvě 2009

Moni, neboj se, zas tak moc nás tam nebude - a víš jak, je nás víc - nebojíme se jogurtu nic 😵

pavlina05
autor
6. kvě 2009

LAcherko, no mě poznáš, ne?? 😅 Přijeď!!! 😵

Moty a Betinku poznám 😵

JAsný, jogurtů se bát teda nebudeme 😵 😵 😵 😵

Holky, kluci krásné spinkání 😵

jana.sun
6. kvě 2009

dobrou a klidnou nocičku všeeeeem!!! 🙂

janula2008
7. kvě 2009

Ahoj holky, jen zběžně zdravíme, jsme dnes u našich v Brně. 🙂 Jak je Sárince? Tak já se taky pokusím si nějak toho 19. zařídit, snad se zadaří. Moty, jojo v roce už běhala sama 😉 ale ony ty holčičky začínají podle mě opravdu o malinko dřív, aspoň co vidím po známých, no kluci to pak doženou a lítaj po hřišti 3x tolik 😀

janula2008
7. kvě 2009

Pavli, já rajčata, papriky i cibuli a jahody už dávám od roka normálně, já tohle nehrotím. Pokaždé se dočtu,že je alergen něco jiného,takže mi příjde, že by snad nesměla jíst nic a upřímně, my v rodinách nemáme alergii naprosto nikdo /a že se s tím tchyně fakt netentovala.../,takže si myslím, že i Simča bude v pohodě.

janula2008
7. kvě 2009

Jejda,já myslela, že to myslíš na mě Pavli, až teď mi došlo, že to je na druhou Janču 😀 no tak je fakt, že cibulku, jahody a spol. jsem testovala asi až nějak od 11-12měs. 😉

jana.sun
7. kvě 2009

ahojky, dobré ráno 🙂

Jani, bude fajn, když ti to vyjde toho 19.5. 😉
Jo a na cibulku a rajčátka si ještě chvíli počkáme 😉 Na jahůdky taky. My teda máme pozitivní anamnézu - tedy mě! - ale Maty zatím vypadá, že bude v poho - tuk tuk tuk 😵

pavlina05
autor
7. kvě 2009

Ahoj holky!!! 😀
Noc u nás ok....no fakt! Sice se budil do 3 po těch jeho 2 hodinách, ale pak zase usnul u nás v posteli a spal až do rána. TAk Zuzi...a mám to také...a to jsem teda nechtěla§! Ale pokud by měl spávat celou noc, tak to beru 😀

Jani2008,jj, bylo to na Sun. 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru