Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
9. led 2009

aknely myslím, že hlad určitě nemá, když vidíš jak ti dopije lahvičku, je asi zbytečný dávat něco navíc, spíš je to asi taková povaha, že pak poplakává. U nás krkání je taky většinou s pláčem, nesnáší, jak jí dám do tý svislý polohy. Pak si kolikrát ani neodkrkne, ale už to neřeším, protože vůbec neblinká, jen výjimečně a to ještě u kojení. Když jí dám do postýlky pod hrazdičku s hračkama, většinou pláč přestane. Když ne, tak chovám, nebo skáču chvilku na míči, měním polohy, houpu v křesle, prostě cokoliv.
Taky už jsme měli chvíli, kdy nepomohlo nic, ale to je pak asi že jí bolí bříško.
Ale nemyslím si, že miminko po krmení musí být vždycky spokojené, vždyť nám ani nemůže říct, když je to něco jinýho než hlad nebo pochcaná plínka. 😉
Hlavně si ale vždycky říkám, když řve jak tur, že za to prostě nemůže, že je to jen nějaký trápení.
Drž se, myslím, že rozhodně nejsi případ pro psychiatra, prostě jen bude ještě asi trvat, než se s tím úplně srovnáš. Ale jak psaly holky, máš výhodu, že může za tebe krmit někod jinej, ty můžeš mezitím někam vyrazit, můžeš chodit třeba tancovat, cvičit a tak.
Já se chystám- až to půjde, že bych chodila na břišní tance, jeden večer v týdnu mi to sand manžel umožní. 🙂

jitrulka
9. led 2009

aknely: Uvidíš... 100% to přejde, já začala mít malou ráda až kolem 2,5 měsíce. Do té doby jen plakala a já ji jen krmila a přebalovala, jak robot. Přepadali mě myšlenky, že by mi snad ani nevadilo ji dát prč. Byla jsem ráda když si ji za chvíli příbuzní půjčili na procházku a byla jsem nešťastná když mi ji "už" vraceli. Říkala jsem si proč jsem proboha do toho šla a že bych chtěla zpátky svůj život. Taky jsem byla tak trochu sobec, pač jsem nikdy nic vyloženě nemusela... a ted MUSÍM!! Ale je to pryč, malou ted pusinkuju i když brečí a stýzká si mi po ní i když spí (.. páni, jsem asi blázen 🙂 ) Nedala bych ji ani za nic. Ale období prvních 2 měsíců bych nechtěla vrátit ani za zlatý prase. Dokonce jsem přítele přemlouvala, že budeme mít jen jedno dítě, ale ted už si to nemyslím 🙂 Je to fakt jen lepší a lepší... vydrž!!

jitrulka
9. led 2009

Taky jsem v šestinedělí skoro vše shodila a to jsem nabrala 20 kg. Byla jsem schopná do sebe dostat jen suchý rohlík. Nechápu že jsem nestratila mlíko. Takovou dietu nikomu nedsoporučuju. Ale Ted už jsem zas při chuti a konečně se cítím být opravdu mámou 🙂

betina
9. led 2009

aknely a jak psaly holky, nejdůležitější je CHODIT VEN A MEZI LIDI!

i to z počátku je třeba pro někoho těžký, já se po první návštěvě z města, vracela s brekem,zpocená a na prdeli, protože mi malá celou dobu řvala jako tur 😀 ale je to fakt moc důležitý vypadnput ven. kamoška na tom nebyla psychicky moc dobře atak chodila dopoledne na dvě hodky ven a odpo taky, prostě jí to pomáhalo, nebýt zavřená doma!

aknely
9. led 2009

jitrulka...presne muj pripad...nebavi me o ni se starat a ty myslenky, ze bych ji klidne dala pryc, taky taky a hodnekrat a pritom mi to nepripada vubec divne takova myslenka v tuhle chvili...no des...abych mela zpatky svuj bezstarostny zivot, mohla si delat co bych chtela a kdy chtela, vyspat se celou noc, protoze jsem velky spac...Taky se o ni staram jak robot.prebalit,.nakrmit, mala to vyblinka, takze nervy jestli to ma spatne jidlo nebo ne, mala place, utisit, soupnu do postylky a dej mi pokoj 😒 Kdyz mam "cas" a mam zrovna takovou chvili, ze si reknu, ze na vsechno dlabu a budu se venovat na chvili male, tak si s ni hraju, ona se na me smeje a je spokojena. Pak treba usne. A pak vsechno znova.
K jidlu teda nemam taky vubec chut...taky snim treba za den jen 2 housky a mam porad hlad. Hlavne mam dost zizen, to se nutim pit aspon teda.
Kdyz jsem byla treba vcera sama v tom Tescu a citila jsem se uvolnene, tak jsem dokonce vybirala i oblecky pro malou a bylo mi fajn. Ale proste me stvalo, ze kdyz jsem jela domu, tak jsem cekala ze aspon trosicku se na ni budu tesit...ale nic. Strasne jsem ten pocit privolavala, chtela jsem at prijde, ale fakt nic. Prijdu domu a stres na me padne zase. Proste se netesim k ni domu, kdyz odnekud jedu. Ale myslim, ze az tak sileny pripad snad nebudu, kdyz si s ni "aspon" hraju.
No a s tim druhym ditetem...taky to same, druhe nechci ani videt...teda zatim
betina.....taky si myslim, ze to je dulezite chodit mezi lidi, jenze ja jsem z vesnice, kamarady tu zadne nemam, takze jsem tu porad sama. I kdyz bydlime na baraku s rodicema, mamka mi hodne pomaha, jenze ona je taky dost pesimista, takze rikala..no, to bys mela jit k tomu psychiatrovi, ona totiz resi taky hned vsechno pres doktory. Takze tohle jeji mluveni mi moc neprida. Ale dneska i kdyz jsem vstala ve stresu, tak jsem si rikala: brecet se nebude, vzala jsem vysavac a zacala uklizet kdyz mala spala...pro me bylo tohle aspon trosku odreagovani.
A jeste k tomu chozeni mezi lidi...ja bych chtela, jenze prave v tom je ten problem, ze mi se nechce ani oblekat, ani nalicit...proste nemam chut do niceho, nic me nebavi. Chtela bych treba vzit malou i ven do kocarku, jenze me "nebavi" ji oblekat atd. Je to furt dokola. Ale opravdu doufam a verim, ze se to nekdy snad zlomi. 😒 ☹
holky, diky moc ze si tu tak pisem...je fajn aspon videt, ze v tom clovek neni sam a ze neni jediny s timhle problemem 😉

jitrulka
9. led 2009

aknely: zatni zuby a vydrž aspoň do tech 2-3 měsíců. mimi už bude trochu komunikovat a vnímat a fakt je to veselejší. je fakt že mě hodně pomohla kamarádka která už děti má a tahla mě ven klidně i za vlasy. ale ono ani to pačasí moc nepřidá. počkej až bude jaro... ty lidi kolem potřebuješ, a pokud je nemáš, tady najdeš hodně spřízněných duší, kteří jsou na tom podobně. Klidně mi napiš na IP, pač fakt vím o čem mluvíš.

janula2008
9. led 2009

Tohle počasí je na pytel, já měla malou v únoru a tak do května jsem taky jen ,,přežívala", nechtělo se mi oblíkat ji, sebe, prochajdy jsem měla jak nucený zlo. S létem to bylo super, navlečeš bodýčko a jdeš, ta zima je v tomhle fakt hnus. Je dobrý,že máš máti aspoň k ruce, pěkně ji s malou sem tam vyžeň a ty si doma dej koupel nebo přečti časák.A kde bydlíš jestli se můžu optat, že píšeš vesnice? Jestli třeba nejsi někde poblíž Brna 😉 Aknel, no já s tím druhým dítětem to nevidím ještě teď, brala bych ho jen tehdy,pokud by se narodilo půlroční nebo roční jak je teď Simonka 😀 ale třeba budu mluvit za deset let jinak i když nemyslím 😉 Neboj, časem se dopracuješ do té fáze,že se ti po malé bude stýskat, já když jdu někam na tři hoďky pryč, tak už po půl hoďce Lukymu vypisuju jak zvládají 😉 zovna dneska se chystám večer se ségrou zapít v Brně její narozky tak doufám,že to zvládnou. Jinak my už Moni a Pavli nakupujem Simči pár dárečků na první narozky, ráda Vás pak pozvu na malou oslavičku s prckama, do té doby snad ještě stihneme aspoň to jedno posezení, dopravím se kamkoliv,klidně i k tobě na baráček Moni.Hezký zbytek dne všem,papá.

janula2008
9. led 2009

Jo a drž se Aknely, určitě se to upraví časem.

aknely
9. led 2009

jitrulka...mala bude mit ted v pondeli 2 mesice a stres furt mame i kdyz uz mame po sestinedeli. Tak budem cekat dal, no. 😀 A jak rika janula2008, ja si taky myslim, ze to pocasi moc neprida...tesim se na jaro, vim ze mi to hodne pomaha a myslim, ze hodne lidem...slunicko a jaro zveda hodne naladu, a i kdyz mam krasnou zasnezenou krajinu rada a to hlavne, kdyz jsme chodili s manzou a pejsanem na prochazky, tak zrovna ted se mi ten snih vubec nehodi. Fakt si myslim, ze s tim jarem to bude urco lepsi...teda doufam. ☹
Janula2008...nene, od Brna nejsem, jsem od Ostravy 🙂

motylek
9. led 2009

Aknely, mě malej první měsíce blil jako alík, ale vážně, kdo neviděl, nezažil. Chtěla už i k doktorce jestli nemá reflux, ale pak se to upravilo samo a ted neblinká už vůbec, jenom když je po jídle a začne se válet po břiše nebo skáče na noze. to má moc rád, ale pak si trošku někdy ublinkne, tak neboj to je u takových prtátek normální.

Jani, nevím, co se kde pokazilo, ale já to přisujzuju zubům. No dnešek zatím paráda, tak snad mu to zase zůstane.

Holky, taky vám kluci dělají, že se staví na paty a na hlavu??? Dělá to na posteli i v lehátku, někdy to vypadá jakože vzteky, ale jindy u toho nepláče. A otáčí se vám zpátky a na obě strany??? Kuba se otáčí už dva měsíce na bříško, napravo, nalevo nedokáže vytáhnout tu ruku, ale zpátky ho to ani nenapadne. A říkají vám slabiky, jako ge, ma, ba , ta, da, něco z toho??? My nic. Jednu chvíli povídal opa a apu, ale ted nic jen mručí, nebo vykřikuje, skřípe, dělá auto.

motylek
9. led 2009

Myslím to na Pavču a na Monču. Jsou stejně věkově 😉 😉 😉

pavlina05
autor
9. led 2009

Ahoj holky....

zuzi já z počátku nejedla skoro nic. Jen fakt starý chleba co skoro už plesnivěl. Aleškovi dělalo prdíky snad všechno. 😖 Jedla jsem jablka bez slupky, banány, jen okurek se zeleniny. Těstoviny se sýrovou omáčkou jen jednou a to rodeo co se dělo pak bych vám teda nepřála zažít!! No pak jen brambory...a tak...všechno suchý a hnusný....
Jsem ráda, že už prdíky nemáme a jím konečně všechno!!!! TAk od toho 4 měsíce 🙂

aknely, napiš kdyžtak do Ip. Já moc dobře chápu tvoje pocity 😵 Kdykoliv!!! A odkud jsi??
No to máš zase dobré, že máš v domě mamku. já tady v Brně byla sama, neznala nikoho a byla to depka pořádná!! Ale hodně mi daly právě bycházky venku. Chodila jsem sama, třeba 6 km trasy a potkávala jiný mamky a hubla... Jenže te´d je pitomý počasí ☹
aknely, nikam necho´d. Opravdu vydrž těch 6-8 týdnů a určitě se to zlepší!!!! Třeba ne úplně, ale postupně. TA láska a mateřství přije, a jak píše jAnča, tak časem bude větší a vetší.... 😉

Moty, jj, děláme to co píšeš. Teda nestaví se na paty, to je spíš jako že se prohýbá???
Ájisek se otáčí už bravurně kam chce. ale tak před měsícem mu to šlo jen na jedu stranu. Dr. říkala, že děti preferují jen některou stranu a časem se naučí na obě. 🙂 Válí sudy, cestuje po místnosti, spíše couvá a dává nožky pod bříško. Teda on je břišní typ, skoro celý den tráví na břiše a noc celou 🙂
Ještě neleze, předpokládám tak do měsíce... 🙂

holky co budete dělat o víkendu?? my asi budeme zavření doma.
Doufám, že konečně pominou mrazy 😝

Všem pěkný víkendík 😵

jitrulka
9. led 2009

aknely: u nás to fakt bylo lepší až kolem 2,5 měsíce. kolikrát mi bylo úzko i na procházkách, když jsem chodila sama. ale pak jednou se mi zdál takovej hnusnej sen... viděla jsem v něm malé miminko, podobné mé Verunce, jak se koupalo ve vaně a pak se pomalu s nechápavým pohledem sklouzlo pod hladinu a už tam zůstalo. Probudila jsem se s pláčem a najednou mi došlo, že už se asi hlásí ta mateřská láska. Byl to takovej impuls. Přišlo to z ničeho nic, takřka ze dne na den. Před tím jsem si říkala, že jsem špatná matka a miminkovské diskuze jsem zaplňovala dotazy, až ji jedna mamina napsala... že prý jestli jsem nespadla z Marsu. Někdo je holt pro mateřství stvořenej hned a někdo se to musí naučit. Závilděla jsem ted co byli hned od začátku v pohodě, ale ted si toho nějak víc vážím 🙂

aknely
9. led 2009

jitrulka....no, my budem mit ted 2 mesice, jak uz jsem psala...a furt nic neprichazi...zadna uleva...ale nevim jestli je to tim, ze jsem si tu s vama napsala, nebo proste me vystrasil ten gynekolog s tim, ze mam jit na psychiatrii ci co, ale snazim se to uz prekousavat...dneska jsem si rekla ze nebudu brecet, zpivala jsem si dneska, dala jsem si teplou vanu zatimco manza hlidal malou, hrala jsem si s ni a kdyz zacne plakat, tak se snazim rict ji neco vtipneho nebo tak...predtim jsem hned mela depku...nevim, jestli je to dobre to takhle potlacovat nebo je to prave ten zpusob, jakym se to ma prechazet...ale snazim se...zitra berem malou a jdeme nekam s kocarkem mezi lidi...je to jedno kde, ale jdeme...uvidime 🙂

pavlina05
autor
9. led 2009

aknely...to bude tím, že jsi tady 😀 😀 😀 Ne, dělám si možná legraci...ale je fajn si popovídat, ne? A také tě chápu 😉 Jak říkám, u mě to trvalo 8 týdnů!!! PAk se to pomaloučku zlepšovalo. TAk třeba to začíná 😉
No vidíš, bezva vyhlídky na zítra 😉

Holky, pádím za MM nebo mě zabije že tady tak vysedávám. dobrou všem 😵

sharon2
9. led 2009

ahojky 😉
Januli ...jojo, Julinka je zlaté miminko, beru ji jako odměnu za všechno zlo, co mě za druhou polovinu mého života 🙂

aknely....já jsem první miminko chtěla, těšila jsem se, před tím jsem už měla zkušenost se 3 dětmi mojí sestry, které jsem milovala a po porodu jsem čekala to co říkáš - neutuchající štěstí a lásku k tomu drobečkovi a jak se píše - okamžité zapomenutí porodních bolestí.......musím říct,že nic z toho na tom porodním sále nepřišlo, nepřišlo to ani v porodnici a světe div se,ani mě to nebacilo při příchodu domů. Byla jsem z toho nešťastná, navíc jsem ani neměla takové ty pocity, že moje miminko je to nejkrásnější...zdála se mi dost ošklivá 😀
Ale přišlo to časem. Nevím kdy, nedokážu to spočítat na dny nebo týdny. Měli jsme problém s kojením, malá byla navíc hoodně vzteklá, do toho jsem končila vysokou, dohadovala se s jejím otcem, se kterým jsem nežila a umírala mi matka. Byla jsem unavená a vystresovaná. Ale asi proto, že jsem byla mezi lidma - střídavě na koleji a střídavě doma u mámy a sestry - tak jsem do depresí nespadla.
Myslím si, že nejvíc ti pomůže právě kontakt s jinýma lidma - a nejen tedy přes konika 😉 pokud ti manžel malou pohlídá, najdi si něco pravidelného - cvičení, plavání...cokoliv, abys vypadla. No a nebo i aktivity s malou. Neboj, ona ta láska přijde, až už na ni nebudeš čekat, třeba pomalu, nenápadně - a dojde ti to, až když už ji budeš dávno cítit 😉 Ale pokud si chceš promluvit s odborníkem, zkus nejdřív psychologa 🙂 držím palečky
a blinkání u miminek je normální. Juli už má 3 měsíce a 10 dní a pořád blije jak amina.

pavlina05
autor
10. led 2009

Dobrou sobotu všem!!!
TAk u nás se spalo do 9.30. mám doma dva spáče 😎
TAk a já jdu vařit....pěkný den 🙂

lacherka
10. led 2009

ahoj holky, vůbec vás nestíhám dočítat, no já jdu zase uklízet, ve 14hod má přijít paní z realitky nafotit byt...a dneska vařit nebudu, máme tu špagety od včerejška...Pavli a co vaříš? potřebuji inspiraci na zítřek...mám tu sušený rajčata, jak jsi to předtím dělala to papu s rajčatama?

pavlina05
autor
10. led 2009

Moni dnes jsem dělala vepřové na zakys. zelí pečení v trobě. A ty sušená rajčata jsem dělala jen s kuřecím - to jsem zapekla v trobě, zalila niv. omáčkou a rajčaty. A bylo to mňam!!!
Dnes vařil MM na zítra, tak zítra dopo mám konečně volno!!!!

Holky, jak vy to jako stíháte dopoledne?? Já se starám o Ájiska, hraju si s ním a pak je rázem 11 hod a nestíhám nějak navařit na tu 12 hod 😕

TAk všem pěknou a klidnou noc. U nás se už chrupká. ájisek se překonává, usnul na zádech! Což je ojedinělé!!!

marcelka_88
11. led 2009

Ahoooj holky, Vy píšete hrozně rychle, nějak nestíhám dočítat 🙂 !

Moni přítel ? Jak kdy, ted je hodnej, ale Silvestra jsme trávili každý v jiné místnosti ... Ale ted je to vcelku fajn, ale možná i tim, že jsem se přestala tolik rozčilovat a už neřešim tolik spoustu věcí.. Jen snad nepřijde den kdy se to ve mě nahromáždí a já bouchnu 🙂 Tyy bláho, tak to je malej pěknej drak : ) ! By si s matyášem rozuměli 🙂 !

Pavlí Majda se má fajn, dlouho jsme se neviděli, ale příští týden dáme srazík, hrozně se na ně těšim ! Noo Matyášek neplakal ani když plakali jiné děti, ke konci se začal trochu rozčilovat, ale začli jsme dělat paci paci pod vodou a nad vodou, tak se začal zase hrozně smát 🙂) !

Tyyy jo, jste mi jako chyběli !

Aknel... Držim Ti pěstí, určitě bude všechno zase dobré, chce to jen čas a to že malou nemiluješ jak Tvoje kamarádky co říkají jak jsou štastný, tak o nic nejde.. Ono to přijde a pak to bude ještě silnější než ta jejich láska.. A jak tady někdo psal myslim že BETINA, tak se vyser na to kdo co říká.. Oni jen mluví, ale nikdo nemůže vědět co se odehrává uvnitř nich a doma v soukromí ... Všechno bude fajn ! Nellinka je krásné miminko...

pavlina05
autor
11. led 2009

marci ahoj!!!
no i já se doma steču...MM chrápe děsně dlouho, pak vstane, pustí PC a hledá co dávají v tv. PAk sedí na pc, na vycházku s malým se mu nechce....takže to mě akorít tak vytočí!!
Já vám, že Majdule si to užívá 🙂 , pozdravuji ji od nás 🙂

akne tak jak se vede???

pavlina05
autor
11. led 2009

Moni a co teda budeš vařit s těch rajčat?????
já naštěstí dnes nemusím NIC 🙂

zuzanka26
11. led 2009

Pavli, u nás je to stejný. Manžel si pěkně spí celou noc, ráno jde se psem, pak mi řekne, jak je unavenej, dívá se na hokej, i když třeba malá brečí v postýlce a jen občas na ní promluví.
Včera jsme se tak nějak pohádali, i když ne doslova, spíš je to takový to lezení si na nervy a dnes spolu poprvé za náš společný život moc nemluvíme. 😝

janula2008
11. led 2009

Holky holky,ty Vaše chlapi vytahat za uši 😠 já mám fakt zlatýho chlapa, od šesti si se Simčou hrál a uklízeli byt ( 😕 ) a nechali mě do devíti vychrnět,paráda 🙂 . Pavli, já včera dělala vepřové masíčko v rajčatové marinádě s bylinkama, s bramborama,zastrouhaný sýrem,taky moc mňam. Jinak jsi moc dobrá,že ty dopo tak vaříš a Ajisek pohodář, že tě nechá.Já opravdu přes týden nevařím, když malá chvilku spím,sama do sebe hodím trochu těstovin,osprchnu se, dám věci do myčky a je vzhůru.S ní už to pak nejde, buď ji mám přicuclou u nohy a to bych měla strach,že na ni stříkne olej,vřelá voda nebo tak a nebo bych prostě musela neustále odbíhat ji kontrolovat do pokojíku,kde by vyváděla a vyřvávala, no je dost v tomhle rozmazlená,sama si fakt nepohraje.Ale co už, však Luky stejně chodí až kolem 16-18h.tak si pak dáme večeři a uděláme toho víc,aby měl druhý den i do práce. V tomhle je pohodář, ví jaká Simča je a teplý jídlo hned po příchodu nevyžaduje. Tak si představte,že Simči ztmavl jazyk do černa,volám doktorce a prý je to po těch antibiotikách,samo se to časem upraví,to jsou svinstva. 😠 Tolik bych vám tu toho chtěla napsat,ale zaplácala bych celou stránku. 😵 Taky už máme doma pár darečků na její první narozeninky, ten sporťák (v tom už se poveze i dřív),kočárek pro panenky...Je to všechno hrozně hezký,pak to nafotím 😅 mám dojem,že si to mateřství začínám hrozně užívat až teď. Je taky strašná šikulenka, nevycházím z údivu, čemu všemu už rozumí, co umí, paráda. 😵 😵 Tak se držte, vy co bojujete, opravdu bude líp, Zuzi to lezení na nervy chápu,já první tři měsíce po narození malé jsem myslela,že se s Luky rozejdeme, myslím, že mimčo je celkem zkouška vztahu ze začátku,ale pak začne krásně spojovat 😉 .Hezkou neděli všem.

lacherka
11. led 2009

Ahoj holky...Pavli s rajčata jsem zatím nevařila, pořád jíme špagety🙂 udělali jsem si s Tomášem soutěž kdo je bude mít lepší, protože je každý vaříme trochu jinak, tak jede den vařil on a včera večer já...pak mám namyslené, protože tu mám otevřené lečo a uvařenou rýži, dám vepřovou kýtu na nudličky s tím lečem a rýží a až pak zkusím ty rajčata, kuřecí maso mám taky na mrazáku,takže jen dokoupit nivu a udělám opýkaný brambory...no už se těším ted🙂

Já se ted vrátila z nákupu, má za chvíli příjít mamka se podívat na Míšu

Jani mám prosbu, ty jsi říkala, že tvuj tatka ma realitku nebo tak něco? Mohla by ses ho prosimtě zeptat jaké jsou základní body o koupi rd? Jde mi o to, že naše právnička tam vůbec nenapsala-a to jsem našla na internetu, že by tam mělo být- prohlášení prodejce, že na domě nejsou žádné vady popř. ty vady vyjmenovat a do smlouvy uvést. Jelikož je tam spousta vad a moje pravnička tvrdí,že se s tím už nedá nic dělat a to není pravda, tak vše zjištuji a hlavně ji nechci zaplatit za ty její služby a smlouvy, protože vše dělalala ve prospěch prodejců a to vlastně mi ji najali a máme platit.

Máme tam napsané pouze to, že jsem si dům prohlédli a jsem seznámeni s jeho stavem. Ale provlhá nám tam ve sklepě zed atd. Tak jsem na nic jako dost naštvanáa to ja slabé slovo!

pavlina05
autor
11. led 2009

Zuzi,...a to by se pak chtěl po tom leháru MM miliskovat...já celý den v jednom kole, jsem ko...
No raději to nebudu komentovat, pořád dokola je to tady!!!

Tak holky Ájisek usnul v 19.30 a už je asi vyspanej 😅 , hodinu výská a kope v postýlce, cucá si pyžamo a skotačí. TAk co ten kluk vyvádí??? TAk bych šla spát...

zuzanka26
12. led 2009

ahoj, tak u nás se to taky nějak pokazilo. sice s manželem už dobrý, ale Sárinka mi začíná bojkotovat kojení. Hlavně přes den, pije 5 min a pak se začne hrozně kroutit, červenat a zuřivě hledá to prso, přitom ho tam má, já jí ho dávám znova a znova a ona jen rychle kroutí hlavičkou, přisaje se a hned pustí. Pak už je konec a pláč. někdy pomůže když jí dám po chvíli druhý prso, tak zase tři min pije. Začala to dělat minulý čtvrtek přes den, ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost, teď se to ale zhoršilo, navíc byla neklidná i v noci a to nebývalo min. týden, tak nevím co s tím, sice nijak extrémně nepláče, tak asi hlad nemá, když já ale taky prd poznám. 😖

jitrulka
12. led 2009

jéjej, to vypadá na klasický 6ti měsíční sprut. to my měli taky. většinou jsem to řešila tak, že když nechtěla pít, tak jsem prso schovala a dala ji až když si řekla později. Taky to může být tím že se ti po šestinedělí mění složení můíčka, takže si na něj musí zvyknout...

zuzanka26
12. led 2009

Jitu já nevím, dnes máme 7 týdnů. Mluvila jsem s jednou laktační poradkyní, říkala, že je to tím, že kojím najednou bez kloboučků, že to mám zkusit zase s nima, tak jsem teď krmila s nima, sice se kroutila, ale bylo to snad lepší, dala jsem jí oběw prsa a vydržela dohromady skoro 20 min.

jitrulka
12. led 2009

promiň... 6ti týdenní 🙂 tak to jo, ale tohle mohl být taky jeden z důvodů...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru