Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

aknely
16. dub 2009

a taky bych vam vsem chtela podekovat za vasi pomoc a podporu...DIKY! 🙂

pavlina05
autor
16. dub 2009

Aknely, to mě zahřálo u srdíčka. Pěkný pocit, když vidím jaká je Nelinka kočka (celá maminka) a jak Vám to spolu pěkně jde 🙂 🙂 🙂 🙂
Vidíš, ty jsi tedy super...já po 10 měsících kojím co 2 hod vnoci a tobě Neluška tak pěkně spinká...závidím

pavlina05
autor
16. dub 2009

Akne, Neli se pořád usmívá. Jde vidět, že se máte dobře 😀

pavlina05
autor
17. dub 2009

Ahoj holky!!!
Noc na prd...no do 2 hod. Ájidlo skákal po postýlce, dováděl 2 hodiny a vztekal se 😠 2 hodiny!!!!!Už jsem byla zoufalá!!!!

A od těch 2 jak když utne spal do 8 bez kojení 🙂
já ho nechápu???!!!

HOLKY!!!!
NEXT je tu!!!!!!
jdu vybalovat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

betina
17. dub 2009

🙂 🙂 chacha jde se vybalovat 😀

pavlina05
autor
17. dub 2009

Beti je to krásný!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
Kde a kdy si to předáme???

Moni, ponožky jsou tam 😉
TY ostatní věci tedy ne ☹
Holky, penízky pošlu zpět na Vaše účty hned jak mi je paní vrátí, jo?

všechno je hezké....ani jsem ještě nekoukla na ty naše věci pro Áju 🙂 , jdu na TO 😀

pavlina05
autor
17. dub 2009

Kočky...
tak Betinka má vše, té nic nevrátím 😀 jen oblečení na Verunku
Monča- LAch...té vrátím na účet: 11+7+8 Liber......910 kč
Moty.....6+11 Liber....595 kč
Holky, myslím, že je to v pořádku. ale stejně si to pak zkontrolujte 😉
Peníze už od paní na účtě mám, tak Vám je obratem posílám 😉 ...no teď jdu vařit, tak pak 🙂

Pěkný den 😵

motylek
17. dub 2009

Huráááááááá 😀 😀 😀 , no už teď se těším na kolekci podzim/zima 😀 😀 😀 . To bude žúžo 😵 .
V Praze od rána leje, hnus, dnes nikam nepůjdeme. Včera jsem byla na pivu se spolužákem z VŠ, tak to byla super změna. Ale oba jsem v deset byli KO, on z práce, já z jakuba, bo bčera byl fakt na ranu, celej den. Nespal, nejedl, nepil, jenom kňoural, fňukal, plakal, no děs a hrůze. Celej den jsme jezdili po venku, protože doma se to vůbec nedalo. Začala jsem nosit letní boty, a jak jsou nízký, tak mě tak šíleně bolí lýtka, jako namožený, že ráno nemůžu ano vstát z postele.

Pavlí, já ti teda pak dám vědět, kdy se pro to stavíme. Kdyby si se nějak domluvila s Mončou, tak mi sem napiš, že třeba v sobotu/neděli jedete za ní a já si to přeplánuju 😉 😉 😉 . V tomto okamžiku, když je tak škaredě, na to zas tak nespěchám. Ale jedno vím už teď - objednala jsem toho málo a líbí se mi tam dalších 100000000000000 věcí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Peníze samozřejmě počkaj.

Tak zatím páčko, pěkný den přejem, dětičky ať nezlobí a tak dál.

PApapapa

pavlina05
autor
17. dub 2009

Ahoj Moty 😀 😀 😀
JJ, já také. 🙂
TAkže zase objednáme společně? Byly jste spokojeni se mnou...?? (no zatím nemáte ještě nic 😅 )

Už jsem poslala penízky na účty 😉

Normálně, paní by se ošidila o 105 kč za ty Mončeny ponožky (jak psala ,že nejsou a byly tam). Ale já nechci být sviňě, tak jsem jí je poslala zpět 🙂 , když chceme na podzim zase nakupovat...u ní 😉

Moty, jo, já bych objednala snad všechno!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀
Jasně, dám vědět jak a kdy pojedu k Monči...
No, ale fakt si nedělej starosti, stavte se z dálnice 😉

TAk mě Ája nějak dělá radost... 😀 Už spí 2 hod, tak jsem mohla koukat na nexty, uvařit a upéct bábovku a zase se jdu koukat 😀 😀 😀 😀

pavlina05
autor
17. dub 2009

Holky, slintám...ty setíky jsou boží všechny! Na holky obzvláště 😉 (koukám přes obaly)
A ty větrovka Moty je perfektní. Já ji mám také 🙂

TAk a už jdu konečně dělat také něco jiného....

betina
17. dub 2009

pavli, seš zlatíčko a určitě bychom s dovolenim tvoje služby využily i na podzim 😀 a sdílím názor s moty, objednala bych toho ještě kupu, už jsem hledala tiskárnu, kde bych si nějakou tu tisícovečku vytiskla 😀

betina
17. dub 2009

ještě napíšu, jsem toho chtěla víc 😀 ale běžím uspávat, zatím papa

pavlina05
autor
17. dub 2009

Beti 🙂 🙂 🙂 díky, mě to bavolo objednávat a třídit 🙂
Kdy chceš zbožíčko dovést a kam?? Nededeš do kavárny někdy?Nebo k Terce?

pavlina05
autor
17. dub 2009

Moty, zítra se klidně stav pro Next. 😉 Monča si jej vyzvedla už dnes 🙂 , prá nedočkavý přítel..nebo Míša nebo Monča??? 😀

jana.sun
17. dub 2009

ahojky holky,
jejda, tady se toho napsalo, já nějak nestíhám 😵

Tak at se vám nextíky pěkně nosí - teda mrňouskům 😉

Leni (Aknely) - to je bezva, že už je líp a domeček - paráda - at vám to pěkně "odsejpá" 😉 Moc tě zdravíme a Nelinka je fakt nádherná, usměvavá princeznička 🙂

Moni, Pavli - už ted mi stačí, jak se Maty kulí kam nemá - ufff - až začne lézt, tak se z toho asi "opupínkuju" 😀 😝

Jo, nevěděla jsem, že sháníte konkrétní slunečník, já jen, že k nám na "Supermamči" dala Marci odkaz na slunečníky, který "sedí" na všechny typy kočárku a vypadají celkem dobře - najdu ten odkaz a hodím ho sem, at se můžete juknout - mě to zaujalo, tož do jednoho jdu 😉

Tak přejeme krásnou "nikým" nerušenou noc - at jsou dnes mimča hodný 😉

pavlina05
autor
17. dub 2009

JAni, díky 😉
JJ, těš se na lezení a dovádění 😀

Doufám, že bude noc klidná 😵

jana.sun
17. dub 2009

jo, ještě jsem to trochu pročetla...nestíhám reagovat na všechno. 😵

Pavli, depku jsem měla dost krutou a skončila na práškách - ale to už je minulost - naštěstí 😔

Jo a v Palapalině jsem byla jednou - objednávala jsem nějaké věci přes net a pak se ukázalo, že je to právě z Palapalíny a paní Ivetka mi to odložila a mohla jsem si pro to dojet a nechala mi to za netové ceny - je moc fajn, i po e-mailu byla moc moc milá 😉

pavlina05
autor
17. dub 2009

Jani...sláva, že je to pryč...fuuuj 😝 😝 😝 😝 nerada na to vzpomínám!!!
JJ, Ivetka je fajn 🙂

jana.sun
17. dub 2009

tady je ten odkaz na ty slunečníky 😉

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=7578130&tab=0

já objednala žlutej, tak jsem zvědavá 😵

Pavli, jj, hlavně, že už je to pryč, ale bylo to hrozný období, fuj, raději nevzpomínat ☹

tak teď už dobrou noc, mějte se hezky a užijte si víkenda 😉

pavlina05
autor
17. dub 2009

Dobrou. Já slunečník mám X-lander. TAk pro Monču 😉

😵 😵 😵

marci
18. dub 2009

Jani, ten žlutej (pistáciovej) mi předevčím došel a je pěkný. My máme kočárek Jané Slalom - barva Urban a je to úplně přesně ten světlý odstín. Takže jsem ráda, že to pěkně ladí!!

jana.sun
18. dub 2009

ahojky, dobré ranko,

Marci, o tom pistáciovém jsem taky uvažovala, ale nakonec jsem objednala ten "přímo" žlutej. Akorát ho paní zrovna nemá na skladě, prý bude v pondělí, tak se těším. Já mám kočík černej - teda golfáč, ale chci ho zkusit i na ten náš modrej - "normál" kočár, ted ho mám na sportovní verzi, tak k tomu by nám ta pistáciová neladila 😵
Tak jsem ještě zvědavá, jaké budou slunečníky "v provozu" 😉

marci
18. dub 2009

Á jo, on je tam ještě i úplně žlutej 😀 😀 - toho jsem si nevšimla (možná proto, že ta barva trošku zkresluje a vypadá do oranžova). K černým golfkám ti bude Jani určitě pasovat 😉

betina
18. dub 2009

ahoj holky,

pavli, pro Nextík bych si sjela někdy v týdnu, jestli bych tě s tím neotravovala, jen kdybys mi písla číslo do IP, tak bych ti mohla zavolat a domluvit se, kdyby ti to vyhovovalo. Dneska jel MM pro nový autíčko po té nehodě (není nový, ale je velký a nejraději bych po tom zážitku jezdila v tanku ☹ , tak bych mohla si ty věcičky vyzvednout.

nějak mám poslední dobou pocit, že se zase všechno tak nějak sype, ta nehoda, před chvilkou mi volali, že tátu odvezli se srdeční arytmií do nemocnice, ach jo...už aby bylo zase líp ☹

pavlina05
autor
18. dub 2009

Ahoj holky!!!
Od rána se věnuji uličníkovi, pořád se snažím jej uspat, abych mohla vařit a jemu se nechce. 😠 MM přišel z pubu v 5 ráno, tak je ještě v pelechu 😖

MArci tak co noce???

Beti, jj, písnu. V pondělí a čtvrtek nemůžu, to tady mám kámošky. Ve čtvrtek 4 z těhu plavča, tak to bude mazec, 4 baby a 4 děti 😅 Jinak pohoda kdykoliv 😉

...slunečníky jsou potřeba 😉 já když jej koupila, tak mi pto přišlo příšerný na tom kočáře. Ale teď je to ok. Akorád, že jej mám na reklamaci 😅 , originál...za 500,- 😅

Betinko, arytmie není zase tak mooc zlá...no je to samo problém, ale neboj, určitě to bude dobré. Myslím na tebe, aby bylo vše ok i s taťkou 😵 😵 😵

Moty, dnes se vracíte domů????
MY jsme doma, odpo vyrazíme asi ven. TAk od 15 do 17 budeme venku, pak doma.....tak se stavte 😉 No kdyžtak ty Nexty mohu vzít pod kočárek 😉 a potkáme se na cestě 😉

marci
18. dub 2009

Pavli, u nás se ty noci tak nějak ustálily na 2 kojeních - to už jde. Takhle si nestěžuji. Kdyby to pokračovalo po těch dvouhodinovkách tak mě asi odvezou, protože už i tak jsem šíííííleně unavená 😖 Že by jarní únava???
Mě dříve přišly slunečníky děsnej kýč, ale vidím, že to bez nich nejde - Dejvík ze slunka šílí. Už jsem mu koupila i brejličky a zatím to vypadá, že i ty vezme v milost, jen když mu nebude svítit slunko do očí.

lacherka
18. dub 2009

Pavli napsala jsem ti do IP
NEXT chtěl přítel, já bych to ten jeden den vydržela🙂 ale to víš, on tam měl pro sebe hadříky a už se nemohl dočkat, však už se mě na něj ptal několikrát, že by už ten Next měl dojít, že???🙂

pavlina05
autor
18. dub 2009

MArci...to mi ani neříkej 😠 ...já závidím 😀 😀 😀 😀 ty noce!!! no ikdyž dnes také celkem ok, do 1 hod to bylo co 2 hodiny, pak spal do 5 hod. 🙂

Teď tady byla Moty 🙂 Už jedou domů 🙂 příjemná holka, moc 🙂 🙂 🙂
Moty, tak co Nextíky???

Lach 😉
Moni, tak to je super, že tom je z nextu nadšenej, ne??? Aspoń můžeš pořád objednávat 😀 😀 😀 😀

jana.sun
18. dub 2009

no, popravdě se mi ty slunečníky taky moc nelíbily, ale s těma golfkama to fakt ani jinak nejde, normál kočár mám přehazovací rukojeť, tak to ještě jde, ale golfky furt jedním směrem a to slunko by bylo každému nepříjemné, kdyby mu furt vítilo do očí, takže je to holt nutnost. Marci, už jsi ho vyzkoušela??? Jakej je???

Beti, drž se - fakt když se něco se...,tak velký kusy 🙄 držím ti pěsti, at už je u vás lépe. Snad ti manža aspon ted o víkendu pomáhá.

Pavli, však on se Ajisek taky určo sklidní - budem držet pěsti. To spaní od jedné do pěti už je dobrý, ne? 😉 tak už jen dopilovat ty ostatní hodiny 😎

motylek
18. dub 2009

Pavlíí, díky, ty jsi taky moc fajn ženská a hlavně všemu odolná 😀 😀 😀 škoda, že ajula spal, bych se taky čučla. Nextíky jsou super, ta větrovka je fakt bezva. Ještě že jsem nebrala tu větší velikost, by mi z toho vypadl 😀 😀 😀 . Ale je toho máááááááááálo 😀 . Přístě se víc rozšoupnu. Už začínám šetřit 😀 😀 😀

Už peru, vybaluju, uklízím, musíme do krámu, není tu nic, Jakub zase neobědval, teď asi půjde spát, no mám toho moc. A hlavně se mi šíleně nechce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru