Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

betina
17. říj 2009

pavli, vidíš, tak to zvládli i bez prsa 😀
my máme dneska Verunku u babičky na noc, potřebuju dělat věci do rpáce, tak jsem zvědavá, jak to zvládnou, uklidila jsem si, vyžehlila, ale je mi strašně smutno.
Jani, s tím spaním neprovokuj 😀 u nás jsou ted noci horší, Verunka prostě spaní bere jako ztrátu času 😀

jana.sun
17. říj 2009

no jedna noc dobrá a hned takový povyk tady 😀 😀 😀
myslím, že to byl spíš takový omyl 😅

jinak holky, nám se zhoršuje vyrážka 😕 tak budem muset na kontrolu asi už v ponděli, jestli se to teda zítra nezlepší a uvidíme, co na to dr. by mě fakt zajímalo, co to je, včera to vypadalo, že to ustupuje a dnes zas horší ☹

Beti, tak ty pracováš a Verunku si užívá babi, jo? No jo, ael aspon máš na práci klid a taky se vyspíš 😉 😵

pavlina05
autor
17. říj 2009

Jani, jo bez kojo 😀
Duplo je od 1 a půl do 2 a pak od 2-5 let.....
Jani, já chci Áju nakazit 😀

Beti, už jsem tě tady postrádala! Teda já nevím jestli bych zvládla noc bez Ájiska. No on beze mne jistě ne 😀 Vnoci totiž ještě kojíme 😀
Beti, kdy přijedeš pro Next, nebo ti jej mám někdy, až bude cesta do Vyškova dovést? Ráda bych vás viděla. (teda Next bude asi v úterý)

Jani, jaká vyrážka?

jana.sun
17. říj 2009

Pavli, jak měl minulý víkend horčeku, tak se pak osypal - dr říkala, že je to asi nějaký vir. ale je to divný, chvíli lepší, chvíli horší - spíš možná reakce na oblečení nebo já nevím, teplotu už od pondělí nemá a průjem třeba taky ne 😕 😕 😕
Na to Duplo musím juknout 😉

pa pa dobrou noc 🙂

betina
18. říj 2009

ahoj holky,

ta jsem se dneska vzbudila a opravdu jsem se pobavila, bylo půl desáté 😀 to se mi nestalo zhruba něco přes rok 😀
Pavli, zkus dát Ájíkovi místo prsa v noci čajík, nevím, jestli si to zkoušela, ale já myslela, že to u nás nepůjde, když jsem jí kojila tak 4x za noc a víckrát a najednou si vzala flašku a od té doby konec...prostě ze dne na den.
pavli s tím Nextem,.....moc ráda bych se k vám přidala do té solné jeskyně, tak kdyby to šlo a já se k vám mohla připojit, tak bysme mphly vyřešit ten Next.

jani, at ta vyrážka je jen nějaká opruzeninka, to je v prčicích,já se ted bojím zimy, že budeme furt na hromadě, snad ne.
no nic holky, jedeme si pro malou, která nás vůůůůůůůbec nepostrádala 😀 , jdeme na obídek do restaurace (teta má narozky), takže tam budeme tak půl hodky, než nác vyrazí 😀

hezkou neděli holky papa

jana.sun
18. říj 2009

Beti, opruzenina to asi nebude, bohužel ☹ říkám si ale, že kdyby to bylo něco hodně špatného, tak by měl horečky a třeba průjem a ani jedno nemá - tak snad to bude v poho - jen třeba potřebujem jíné mazadlo. ted máme Imazol a ten střídám s obyš.vazelínou.
Tak si ten oběd moc užijte a hlavně se stíhněte najíst, než vás vyhodí - platit pak už nemusíte 😉 😉 😉 😀

lacherka
18. říj 2009

ahoj holky jsem ráda, že na mne myslíte, jsem na tom opravdu hodně špatně! nevím zda u nás vůbec budou nějaké Vánoce, ale vy se máte Pavli, tolik dárečků, chytají mne velké deprese, pro Next se snad zastavím, kdyžtak mi napiš sms. ted se celkem izoluji od všech, ale asi bych měla vyjít mezi lidi.

jana.sun
18. říj 2009

Moni, pojd mezi nás - aspon třeba na chvíli zapomeneš na své problémy. jj, myslíme na tebe moc moc moc. Drž se a zkus na to nebýt sama - máš nás a určo i nějaké své kamarádky 😔
Vánoce jsou přeci jen ještě dost daleko 😵

pavlina05
autor
18. říj 2009

Ahoj holky!!!

Dnes jsem byla venku sama, měla jsem jet na Vaňkovku za kámoškou a ona nedojela, nevzal ji bus z prostějova ☹

Beti, zatím kojím vboci. Teď jsem teprve odstavila od večerního kojení. tAk za 14 dnů stopnu i noční. Ale nechci jej zvykat na čaj nebo vodu. j8 nechci aby se budil celou noc 😅
Verunka se nebudí? nebo se budí na ten čaj?¨Bereš nějaké vitamíny když jsi přestala kojit?
Beti, do solné se jde za 14 dnů ve čtvrtek, je to asi 29.10 😉 Řeknu Terce ať tam objedná i Vás 😉
Beti,babičku máte v Rousínově? 😕 Teda závidím ten čas bez Verunky. Já jsem to ještě nikdy neprobla, no až nebudeme kojit, tak snad také někdo pohlídá??? No, kdo ví kdo se nabídne, že??? 😅

JJ, my používáme Sudocream, nedám na něj dopustit.
My máme teď olezlou pusinky, tak nevím od čeho? Zuby??? 😕

LAch, Next ti dovezu, jestli chceš 😉 Ale ven musíš!!! Musíš!!!! KAm tě vytáhneme???
A na vánoce nemysli, nějak to bude...a když to nepůjde, tak nemusí být vše značka a a in 😉
Moni, kam vyrazíme???
Mám udělat srazík u nás? že by dojela JAnča, Bet, ty a my? Co ?

jana.sun
18. říj 2009

Pavli, myslíš, že se ti zadaří přestat kojit ze dne na den?(teda z noci na noc). to teda držím pěsti, at to vyjde 😉 Máte už nějaký plán s manžou jo??? 😉 😉

holky, jestli nám dr. povolí vyrazit mezi lidi, tak UT a ST odpoledne máme volné 😉 😉 😉

marci
18. říj 2009

Holky, já se musím pochlubit (ale nechci to zakřiknout) - přestala jsem v noci kojit. Normálně jsem se jednoho dne naštvala a noční kojení zrušila. Dejvík se sice furt budí, ale prostě nekojím..... kojím večer a pak ráno (tzn. mezi 4-6 hodinou ranní). V noci teda vyžahne hrnek vody, hrnek čaje - ale to vypil i předtím, když se kojil 6-8 za noc. Jsem zvědavá jestli to vydržíme (zatím jsou to 4 dny). Jsem odhodlaná vydržet. Ale že bysme se vyspali víc to ne (spíš naopak). Včera vydržel sedět v noci mezi náma a řvát 1,5 hodiny, pak najednou ztichl a padl jak zralá hruška 😀 😀

pavlina05
autor
18. říj 2009

Jani, my máme zatím volné vše. Dopo vžy cvíčo.
Jani, nevím jestli se to zadaří, bude to boj. Plán je, že prostě prso jednu noc nedám, ikdyby měl být řev přes celý Brno. A tak už to bude. nesmím dát!!! 😵 A je jen na mě jak já se k tomu postavím!!!!

MArci, tak to moc gratuluji 😵 já myslím, že zrušení kojení nám nepřilepší a spát se u nás celou noc nebude také ☹ Mám dojem, že některé děti to prostě neumí. viz náš případ.
Na jiné diskuzi mám kamarádku, která nekojí, dítko jí spí v postýlce, ve vlastním pokojíku a celou noc se budí v intervalech 45 minut. Dr. jí řekla, že některá dítka jsou tak načasovaná.
tAk naše je načasované na 3 hodiny 😅
S tou hruškou to také tak máme 😅

pavlina05
autor
18. říj 2009

Holky, dnes jsem totálně ko, tím jak jsme dnes vstávali v 6:30, Ája byl ko.....jsem nějak bez šťávy.
Zítra valím na kukandu do Ikea.
TAk se ukážu až večer.

dobrou noc všem

zuzanka26
18. říj 2009

ahoj holky,
koukám, že všude je něco. U nás byl dnes hysteráček až do teď, nevím proč, každopádně u nás by opravdu nešlo nechat vyplakat, protože ona by hystericky jen řvala mamamamamama a nemůže se u toho už pak ani nadechnout a to jsem jí nechala plakat jen asi čtvrt hodiny, zbytek jsme si hrály 😖
V noci máme někdy interval 3 hod, ale včera to bylo od půl 1 po hodině a půl 5 konec a řev do 5, pak usnula ještě do 8, ale já až v 6, nemohla jsem usnout.
Přes den je zlatá, usměvavá, sama se hraje, prostě dobrý, spí dvakrát cca tu hodinu a jinak nepláče, tak proč musí být takový noci? 😝
😢 ¨
Navíc když jí nechám jen s MM, řve ještě víc a na to nemám nervy.
Jak říkám, má jen dva neduhy, jeden je že stále neumí jíst kousky, všechno musím mixovat, jinak se dusí nebo zvrací(!) a druhý je to spaní a to se asi ze dne na den nezlepší 😖

Mějte se hezky a pokud možno klidnou noc. 😉

jana.sun
18. říj 2009

Marci, tak veeeeeeeeeeeeeeeeeeliká gratulace a vydržať!!!! 😵

Zuzi, Pavli, to je právě ono - ty noce - abyste taky věděly, že máte nějaké dítě 😅 ne, všem přeju, at jsou ty noci lepší - někdy už musí ne??? a Zuzi neboj, věčně kousky jíst nebude - ono to přijde. 😉

S velkou pravděpodobností půjdem k dr. už zítra, tak uvidíme, co řekne, pak dám vědět a kdyžtak bychom mohly něco spáchat, ju 😉 😉 😉
JInak Maty začíná mít pokusy o to, aby vstal - zatím teda jen tak letmo, zavěsí se na postýlku, nohy daleko od kraje a zkouší se zvedat - je to taková "lapená srna" - ale on to určo vypiluje 😀

dobrou noc 🙂

jana.sun
18. říj 2009

Zuzi,chtěla jsem napsat, že věčně mixovaný jíst nebude....demence 😝 😝 😝

jana.sun
19. říj 2009

tak zas já 🙄 🙄 🙄
Maty krásně spinkal celou noc až do 4:45 😠 😠 😠 od té doby do ted tam byla asi tak půlhodinka spaní, která spíš u mě způsobila zoufalou naději na spánek a když jsem z ní byla vytržena, tak přísahám, že jsem měla chut Matyho věnovat prvnímu "pocestnému".
No, vydobyl si své - radostně si tu hraje a já padám na hubu 😒 Nedokážu usnout brzo, chodím spát tak v jednu a i tak mám problém s unutím - takže jsem spala tak 4,5 h. Minulou noc jsem nenaspala ani to - ale to nebylo kvůli Matymu. Každopádně jsem grogy ☹
no, snad jste aspon vy začaly ten nový týden veseleji

zuzanka26
19. říj 2009

Ahoj,
přidávám se k těm co měli strašnou noc. Každou ale opravdu každou hodinu jsem byla vzhůru, dnes jsem K.O. úplně, ani jednou dvě hod v kuse!!!! co bych dala za to třeba vstát 3-4x za noc, ale tohle se nedá. Od čtvrt na 6 nespím vůbec. Za to princezna od 5 by spala tvrdě, ale v 7 jsem jí vyburcovala, nevím, možná je to špatně, ale fakt už nemůžu.
Přemýšlím o tom, jak to v noci udělat, abych se aspoň trochu vyspala, manžel teda slíbil pomoc na dnešní noc, ale ona u něj pláče, tak já fakt nevím. Ale teď už jsou to 4 noci, co to máme takhle, přitom by stačila jedna aspoň trochu lepší, abych nabrala sílu. 😢
Přesně takhle na mě pak padají depky přes den, že nezvládám svoje dítě a to mám jen jedno. 😨

jana.sun
19. říj 2009

Zuzi, drž se. Asi zas nějaké erupce na slunku, nebo co??? 🙄 🙄 🙄
Zuzi a nepomohlo by u vás, že by Sárinka spala v jiném pokoji? Nemůžete ji třeba rušit?

zuzanka26
19. říj 2009

Jani já to plánuju, ale připadá mi to ještě brzo, protože ona když zapláče v noci, tak to nepřestane samo, musí jí člověk dát minimálně napít vody. Vím, že je to jeden ze špatných zvyků, taky neumí usínat sama, a prostě nevím, jak to odbourat. My spíme odděleně od MM už od narození. Jsem z toho fakt už zoufalá.

marci
19. říj 2009

Tak to my měli dneska jednu z nejlepších nocí za xy měsíců. Větší řev spustil akorát kolem půlnoci, kdy jsem ho přebalila a protože řval dál, šla jsem se schovat do koupelny a nechala ho MM. Ten ho nějak přesvědčil, že mlíko není. Pak už spal s krátkými přestávkami na čaj (to se ale obslouží sám) do 5. Pak se celej šťastnej nakojil a spali jsme do 7.30. U nás naprosto nevídané!!! Janča by asi řekla nic moc, ale já můžu říct, že po období 6-8 nočních kojení jsem dneska snad i přespaná 😀 😀
Zuzi, pro uklidnění - Dejvík už má přes rok a kousky nejí taky - jako klidně si kousne do banány, jí rohlík, křupky, ale jak ho krmím zeleninovým nebo ovocným příkrmem tak kousky nebere. Tohle neřeším, to se poddá samo - navíc se mu teprve ted začali prořezávat vrchní zuby. Má Sárinka už hodně zoubků?
Jinak vstávání každou hodinu i častěji znám - je to o hubu - fakt vím jak se cítíš!!!! Vydrž!!!

zuzanka26
19. říj 2009

Marci díky, Sárinka má zuby dva dole a nahoře se teď prořezávají 4 najednou, jsou vidět tvary pod dásněma, ale ještě pořád nejsou úplně venku.
Rozumím tomu pocitu přespání. Já jsem jak troska fuj, nesnáším ten pocit.

betina
19. říj 2009

ahoj holky,

tak Jani s tím pocestým jsi mě pobavila, ale naprosto to chápu protože já malé vyhrožovala dneska baby boxem, jsem myslela, že ji zabiju. řvala co půl hodinu, nepomohlo ani, když byla mezi náma, prostě řvala ze spaní, takhle to bylo od půlnoci do 5 do rána, pak usnula na hodku a pak zase řvala, tak jsme vstaly. jsem taky totálně KO, ale myslím si, že byl nějaký úplněk něbo něco podobně dementního. každopádně...u nás se noci opět začínají dost zhoršovat, nevím, co se děje, ale začnu i přes den s radikálnější výchovou, Verunka začíná být rozmazlená a takhle by to nešlo.
takže si koupím tu knížku každé dítě může dobře spát a jedu podle ní, tohle se vydržet nedá. MM se v noci nevzbudí, tomu je to prdel, pardon 😀

marci
19. říj 2009

Zuzi, tak to má stejný počet a stav zubů jako Dejvík 😀 a je mladší - neboj ty kousky taky přijdou...
Beti, tu knížku jsem prohlížela, ale nevím jestli ty rady tam něco vyřeší - mě přišlo, že všechno co tam píšou buď vím a dělám anebo prostě odmítám dělat i kdybych měla ponocovat do 18 let 🙂 prostě nic převratnýho...
Tyjo, to má tvůj manžel tvrdý spaní anebo Verunka brečí potichu. David prý probudí i sousedy přes cestu, když máme my i oni otevřenou v ložnici ventilačku 😀

jana.sun
19. říj 2009

Marci, jaký nic moc??????? Paráda ne???? to víš, pro nás je každé buzení mezi půlnocí a devátou ráno krok zpět - byli jsme už holt přes půl roku zvyklí spát celou noc, ale pro vás je to parááááááááááááda 😵 😵 😵 gratulace!!!! 😉 ted je pro mě taky paráda, když se vzbudí jen tak, že mu dám jen dudel a spí dál. blbý je, když se vzbudí a ten dudel má v puse -to už vím, že je to pos... a dojde na mlíko 🙄 🙄 🙄 fakt pro nás krok zpět - ale holt co nadělám, že?

Beti, ty jo - tak dnes fakt erupce na slunku, nebo co??? 😠 😠 😠 úplněk není - to spíš ten opak - ale to asi taky působí ☹ ☹ ☹

Zuzi, to chápu, mm chce už malého taky stěhovat, ale já k němu nebudu běhat přes půl bytu - máme holt ty pokoje tak blbě, že jsou každý na jiné straně bytu a s obývákem to měnit nejde (je mezi ložnicí a kuchyní) - je to největší místnost, ty ostatní jsou fakt tak jen pokoje ☹

jinak holky, my musíme na kontrolu na kožní ☹ ☹ ☹

janula2008
19. říj 2009

Ahoj holky, moc Vás zdravíme a pomalu dočítám, jak se máte. Teda ti drobci Vám dávají zabrat že 😲 😲 hlavně ty noce, no co to čtu 😲 😲 já tu radši nebudu provokovat, ale u nás se po deváté usne a po osmé vstává, Simča je teď úplně zlato i přes den. Začlo ji hrozně bavit malování,tak celé dny malujeme, koukáme na dvd, cvičíme, říkankujem (konečně už se i trochu domluvíme a huba nám jede 😀 ),dám vám sem pár odkazů 😉 . Zítra budeme v Brně, ale nejsem schopná říct, kdy odpo vstanem,po těch jeslích spává dost dlouho jak tam asi řádí,tak se asi nikam nevyhrabem ☹ Moni, moc na tebe myslíme, doufám, že se to brzo všechno vyřeší... Máš narozeniny, tak ještě jednou všechno nejlepší,hlavně ať je vše co nejdřív v pohodě. A tady jsou ty odkazy jak se u nás cvičí a z herničky:

https://www.youtube.com/watch?v=huxHgAvuQEs

,

https://www.youtube.com/watch?v=rgt0o3YFVGQ
marci
19. říj 2009

Jani taky máte v bytě pokojík naproti vchodovým dveřím? My to v našem vinohradském bytě tak máme - naprosto debilní umístění děcáku, ale jinak to tam taky nešlo.

betina
19. říj 2009

jééé Januli, to je úplně super. taky přemýšlím, že tady buduc hodit do místního klubu, jsou tam cvičení pro miminka, tak uvidímě. ona je štastná, když je všude kolem ní spousta lidí, prostě Simonka II. 😀

marci
19. říj 2009

Beti v Rousínově do Pohádky? Tam se s Dejvíkem taky pořád odhodlávám, akorát nevím jestli to pro něj nebude spíše až bude chodit....

jana.sun
19. říj 2009

Januli, nádhera!!! ty videa supeeeeeeeer a jak tam ty dětičky chodí po té lavičce a skáčou na minitrampolínce, šikuličky 🙂 🙂
a na tom prvním je i Monča s Matyáškem z Pyloušků, že? 😉

Maty dnes navazoval konverzaci s lidma v čekárně u dr. 😅 byly tam dvě cca 7-9 let děti a měly z něho jundu 😀

Marci, my máme 3-pokojáč, takže ne naproti, ale hned doprava za vchodem - fakt debilní rozpoložení 😠
se bordel z bot natahá všude do bytu, o kočárku nemluvě - skoro žádný manipulační prostor 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru