Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
4. pro 2008

Holky já už se těším na jaro🙂!
Jani jasně s Pavčou určitě za tebou dojedeme, to bude fajn, děti už větší, tak bude výletovat, Já budu ráda, že u domku bude zahrada, takže můžu vyrazit někam na celý den bez psa a nechat ho na zahradě a nemusím řešit venčení, to mně strašně pomůže, protože takhle ho tahám všude s sebou a na nějaký srazy ve městě se mi moc nechce, protože jak bych se vratila domů, zas musím vyrazit ještě jednou venčit pesana.

Co se týče psa, tak my jsme mu dali malýho očuchat jak jsme přijeli z porodnice, aby prostě věděla, že je tu nový člen a nějak ho od ní nestranili. Nikdy jsme neměli problém. Máme fenku labradora a spíš jsme zpozorovali, že je zvědavá, že po něm pokukuje a jakoby se bojí jít k němu. Ted jde k němu, začne ho očuchávat, olizovat ručky, Míša ten se k ní natahuje a sahá ručkou na čumák a tak nějak ji plácá...chvíli si to nechá libit a pak se jakoby začne bát a uteče.

Já bych poradila určitě dát mimčo pesanovi očuchat, tím možná, taky přestane trochu žárlit a hlavně psovi věnovat pozornost, i když to tak nejde, já už si jí taky moc nevšímám, prostě člověk nemá čas a ani na to nejsou myšlenky. Ale je fakt, že pes je jak druhé dítě, potřebuje lásku, pozornost a když vidí, že se objeví někdo, kolem kterého se běhá a jeho si nikdo nevšimne, tak se ani nedivím,že pak bude zlá. Občas pohladit, dát dobrutku a bude to dobrý.

zuzanka26
5. pro 2008

Ahoj holky, tak já jsem dnes jak chodící mrtvola, malá nám brečela od 9 večer prakticky do půl druhý v noci, ani krmení nepomáhalo, to jí vždycky tka na 5 minut uklidnilo a zbytek noci jsme tak jako že probdily, teda já určitě, až od pll šestý jsem na dvě hodky spala, uf! Takže dneska mám zase takovou tu smutnou náladu.
Navíc - to se mi asi budete smát, jsem měla pocit, jestli není Sári nemocná, že se mi zdála horká na dotek, měřila jsem digitálem a 37, 4 ale mám pocit, že to není přesný, tak jsem zkusila klasickou rychloběžku, ale já to prostě neumím, než mi to vylezlo aspoň na 35 stupňů tak se šíleně pokakala, tak jen doufám, že jí fakt nic není, prostě jsem psychouš, ulíček nervů jestli je v pořádku.

pavlina05
autor
5. pro 2008

Ahoj holky!!!
Tak právě obídkuju, ája leží na dece a povídá si....
Teda včera mi nebylo vůbec ok, teplota, bolest v krku...no marod na N tou. NAštěstí jsem to překonala a jsem ok. Ájisek má teda rýmu, ale snad i ta usotoupí.

Zuzi, no tak takové noci jsou na h....já se vždy uklidňovala aspoń tím, že je to jednou za 100 let. Teda nebylo. Třeba u nás dokázal Ája takhle řvát i 3 nici po sobě!!!
Co Sárinku trápí? prdíky??? nebo nechtěla spát???
No na jiné diskuzi mám kamarádku a té malá Adélka brečí už 4 měsíce. bez důvodu!!!! 😖 BYli dokonce na klinice v Praze pro nadměrně plačící děti a tam jim řekli, že je Áďa zvýšeně dráždivá ,a že s tím nic nenadělají, že je ji to snad do roka 😅 přejde. No tak musí čekat a trpět.
zuti, někdy jsoz ty dny blbý...ale musíme vydržet!!
Díky moc za pochvalu. Vždyť vaše Sárinka je také krásná 😉

Jani, Moni...dojedu kamkoliv. Děcka budou už větší, sednou nebo lehnou 😎 do písku a my si dáme kafčo 😉

Moty a co vy??? Chodíte ještě s mAjinkou ven někdy???

zuzanka26
5. pro 2008

Pavli, z tebe už je cítit taková pohoda, je vidět, že si to užíváš.
Mně teď krásně spinká už skoro tři hodiny, ale to já nemám na spánek ani pomyšlení a navíc přijde návštěva, za což jsem ráda, hrozně mi pomáhá vidět ostatní lidi a vědět, že taky mají jiný starosti.
Jinak Sárinka těžko říct proč někdy pláče, asi jen tak. Když vím, že to byly prdíky, tak jsem hned klidná, horší je, když to vypadá že je to bez důvodu a když se mi pak zdá že má zvýšenou teplotu.

betina
5. pro 2008

ahoj holky,

pavi moc ráda tě vidím, se mi po tobě stejská, jsme si prošly celým těhu spolu 😀 ale čtu vás, jen nějak nestíhám, tak se omlouvám, že sem vpadám, ale chtěla bych reagovat na zuzku.

Zuzi, jsme na tom hodně podobně, taky jsme měla císař, taky máme pejska a v bytě 😠 v porodnici mi bylo dost blbě, porord se moc nepovedl-rodila jsem normál a pak mi museli udělat císař a celkovou anestezii. Takže pobyt v nemocnici, pro mě horor. No a pak jsme se báli příchodu doů, kvůli našemu pejskovi-jen v krátkosti-je to sice francouzský buldoček ale velice nestandardní, behal i závody a předbíhal o dost větší pejsky
😀 a většina našich fotek je pejsek v popředí a my s manželem někde v zádu 😀 prostě neuvěřitelnej psí miláček a rozmazlenec. po příchodu domů pes začal šílet a když malá začala brečet, začal štěkat (asi po třetí v životě, když vezmu v úvahu útoky silvestrovských petard určitě na jeho osobu a ošklivý knock out jednoho jorkšírského teriéra z okolí 😀 . V tu chvilku jsem nevěděla jestli půjde z domu pes anebo malá, asi akový byl můj mateřský cit ☹ ale dali jsme je k sobě, nesmí se pes oddělit od dítěte a čeali co bude s tím, že se snad porovnají. Porovnali. Sice se nemazlí, ale pes je její ochránce, nedá na ni dopustit. Horší je zvládat jeho venčení a kočárek, to je katastrofa.
zuzi, byla jsem ze všeho totálně mimo, unavená, pořád jsem jen kojila-to teda dělám doted, malá pořád plakala a já s ní. Je ti chci říct, že slovo šestinedělí má opravdu význam, jelikož po této době jsem se začala cítit jako matka, která se o své dítě postará. Blbnu s malou a prostě si ji užívám, i když je to zlobivej rarášek. Šestinedělí není jednoduchý, ale kadá si tím musí projít a neboj, zvládneš to a pak už jen budeš vzpomínat a budeš ráda, že je to za tebou!!!!! moc ti držím pěstičky

janula2008
5. pro 2008

Zuz může mít pak zvýšenou teploti i z toho jak dlouho řve, to nic nebude. S tou rychloběžkou se mi taky vždycky Simča pos...museli jsme to měřit min. na 2x a nezapomeň že při měření ze zadečku se odečítá půl stupně. Každá z nás tu byla Zuzi uzlíček nervů ze začátku, ale to přejde uvidíš, pak už se taky dostaneš do normálu, poznáš podle pláče proč asi tak malá brečí,co se jí nelíbí, ty začátky jsou u prvorodiček většinou hrozný. Pamatuju si, jak mi v prvních měsících malá jeden den řvala od 8-16h.vkuse a já netušila proč, bulela jsem taky a měla jsem ten den naprosto všeho plný zuby. Takových dnů bylo víc a i když ještě teď se dobrej den střídá se špatným, je to už v klidu, protože už vím jak na tu naši malou potvůrku 😀 .(Však kukni na fotky, každý říká, že hlavně z těch posledních je vidět, co máme doma za ďáblíčka... 😵 ).Sárinka je taky opravdu pěkná 🙂 .Chce se to obrnit a nepropadat panice, neboj přežily jsme to všechny, zvládneš to i ty. Se nenaděješ a budeš nám tu vykládat jak jste oslavily první rok, hrozně to utíká...

zuzanka26
5. pro 2008

beti moc dík, zatím se snažím nějak to přežít, není mi sice moc dobře, ale snad to uteče. Já taky brečím i s malou dohromady. A nebo když mi zavolá někdo známý tak natahuju hned.
Jinak pejska se snažíme furt s ní dávat dohromady, pořád mu jí ukazujeme, nebo když pláče, tak mu jí taky přinesu ukázat, aby nešílel, pořád mi připadá, že není schopej si uvědomit, že to je ona, kdo pláče. Protože pak když jí vidí, nic zlýho jí nedělá, jen k ní čuchne a odběhne. Jinak taky byl náš pejsek vždycky na prvním místě.
A já taky měla rodit nejdřív normálně, ale po epidurálu se mi to nějak pozastavilo a po píchnutí vyvolávačky začaly Sárince blbnout ozvy, tak jsem jela rovnou na sál, ale já to měla jen lokálně umrtvený, takže všechno jsem viděla a slyšela. . škoda, taky mě to mrzí, že to nebylo přirozeně a ten týden bolestí po operaci byl hnusnej, i když jsem byla v pkný porodnici a ještě na nadstandardu.

pavlina05
autor
5. pro 2008

Ahoooj Beti!! TAké tě moc ráda vidím. JAk se Vám daří??? No já moc nekoníkuju, jen tady a na jdeme dál III a někdy sem tam někde jinde. Ale jsem te´d víc u ájise.

Zuzi, s náma to zvládněš, neboj 😉

Bet, já měla osninedělí pěkně bléééé, psychouš hadra!! Pak jsem založila tuhle diskuzi a jsem v poho 😀 😀 😀

Holky, tak na zítra dělám k obídku pečenou kačenu a zelí (no to si já nedám ☹ ) a brambor, knrdlík a pečený brambory a pivko!!!
Ája už mi spinká, tak jdu hodit nohy hore k tv. Ale teda v krku mě stále bolí ☹

Všem krásný víkend, klidné noci a nebrečící prcky!!!! 😉

pavlina05
autor
5. pro 2008

Monííííí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzanka26
6. pro 2008

ahoj holky! tak dnes mě manžel nechal spát, díval se v noci na hokej a nosil mi jí jen na kojení, takže jsem docela odpočinutá, teda sice jizva furt nic moc, vadí mi tam ten hrbolek pod ní, furt si říkám, jestli je to normální , ale asi jo. Takže manžel se teď snaží spát, malá krásně spinká taky a všechno je chvilku jak má být. Včera večer křičela několik hodin a já jen brečela a brečela, pak mě z toho bolela hlava, no děs. Dneska jsem zase dalkeo víc v pohodě a těším se na procházku odpoledne a pak příjde návštěva.
Moc dík, že mi pomáháte překonat tyhle nejhorší dny, věřím, že kolem Vánoc už budu zase o kousek dál a trochu víc v klidu

pavlina05
autor
6. pro 2008

zuzanko, ono je to někdy vážně jako na houpačce. I teď, kdž už je mimi starší, ale teď už se s tím vším vypořádáme hravě. Opravdu to šestinedělí je nejhorší 😝 😝 😝
To je fajn, že ti manža takhle pomohl 😉
Já také brečívala s Ájou...

My teď dojeli z vycházky.

janula2008
6. pro 2008

Zuz určitě budeš kolem Vánoc už víc v pohodě a zjistíš co na tu malou uplakanou potvůrku platí 😉 Jinak u nás fajn den, oslava u mamky, kde bylo plno lidí a malá od rána samozřejmě nespala, jen doufám, že teď padne a my pojedem do kina, tchyně snad pohlídá.Je prima když se taťka tak zapojí a pomůže ti se Sárinkou, já s odstupem času hrozně obdivuju matky samoživitelky a maminy dvojčat 😔 .Pavliiii jak dopadla kačena a zelí? Proč sis taky nedala? Mňam, taková dobrota. Já tak s mamkou lítala kolem hostů, že jsem si nestihla dát ani kousinek svýho udělanýho dezertu, hned se po něm zaprášilo. Přeju všem pěkný a klidný večer, papááá.

pavlina05
autor
6. pro 2008

Zuzi, Janča má pravdu, kolem vánoc bude Sárinka už zase starší a už bude u Vás zvyklá a určitě se začne časem i usívat 😉 a to je pak blaze na duši.
Holky, já jsem tak strašně ráda za našeho Áju!! Děsně ho miluju!!!

JAni, obídek se povedl. a i to zelí jsem si dala. Bála jsem se ohledně prdíků. Ale vyzkoušela jsem a zatím klid.
U nás se už spinká. Alešek tento týden předvádí ukázkové miminko!! usne kolem 20 hod bez větších problémů 🙂 A včera se budil vnoci sice co 2 hod, ale já mu nedala mlíčko, jen jsem ho utišila a spinkal dál další 2 hod. TAk to vyzkouším i dnes.

Holky,MM se dal do vaření. No znáte to?? Vše pečlivě váží a měří...no to v kuchyni bude zase vypadat!!!
Jo a dělá sojový guláš.....ehm...
No zítra jedeme k našim, tak se těším na babi a dědu a jsem zvědavá co Ájisek. Minulý týden u tchánovců proplakal celý den.

Všem krásnou neděli 🙂

pavlina05
autor
7. pro 2008

Ahoj holky!!
Jak jste se měly??¨
MY celkem ok, Alešek docela v pohodě, u našich plakal jen trochu, jen co se rozkoukal a zdříml si...pak úsměvy od ucha k uchu.

Zuzi co nového??

Moni, tak Míša už je šestiměsíční, gratulujeme s Ájiskem 😉

Všem pěkný start do nového týdne 😵 😵

lacherka
8. pro 2008

Pavli děkujeme s Míšem za gratulace! však vy to máte tady za pár.....
Holky už v novém uklízíme o sto šest, všechny dny co bude mít T.volno tak budem asi tam, takže na Vás prostě nebudu mít čas☹ tak doufám,že na mě nezapomenete. Hlavně tam nejde net,takže to budu muset nějak vymyslet, jinak fakt nevím co bych dělala...tak práci zdar! a na jaře jsem zas na koníkovi🙂) ne to snad dřív, tak se mějte všichni pěkně a snad si sem tam najdu chvilku s sem podívat,ale dočítat asi zvládat nebudu
holky čtete dětem už pohádky, mně ted říkala kamarádka, má skoro 8měsíční holčičku a že jí čte různý říkanky a tak, a to já teda vůbec...jak jste na tom vy? a že s malou byla na Mikulášské a tak, ale mně příjde, e oni jsou na takový věci ještě malí

janula2008
8. pro 2008

Moni, tak to tam hezky poopravujte a zabydlete se, snad pak vymyslíme už nějaký ten sedánek, my jsme se Simčou taky nemožný se domluvit 😖 .Jináč malé nečtu, ráda kouká v knížkách na obrázky, to máme krtečka a spoustu leporel, ale když jsem jí zkoušela číst pohádku nebo říkanku, po třech slovách už byla jinde a koukala na něco jinýho,totální nezájem. Taky myslím, že jsou ještě na to malý a za rok se toho načteme až až 😉 .Docela má ráda ale cd pohádkových písniček, dost tu u nás hraje, děláme tany tany a tak celkově má hudbu ráda, aspoň se mi to zdá, nejradši dechovku, z té tu byla na hodech unešená...snad ji to časem přejde a přeladí se 😀 .

janula2008
8. pro 2008

A přidáváme se ke gratulaci 😉 my jdem už ve středu na 10ti měs.prohlídku, toto letí 😕

zuzanka26
8. pro 2008

ahoj holky, já se musím pochlubit, že zatím 3 dny jsem ok. Je to tím, že máme docela dobré noci a vždycky je tam aspoň jedna pauza na spánek cca 4 hodiny a pak třeba ještě hodinka je, takže to mi docela stačí. Dneska jsme poprvé vyjeli autem ven zařídit spoustu věcí a zastavili jsme se i u mě v práci, dělala jsem v hotelu a tak mi jí všichni chválili, manžel zatím něco zařizoval, akorát jsem apk chytla výčitky, jestli jí nemohl někdo nějak nakazit, já jsem na ty lidi až příliš fixovaná a to šestinedělí bez návštěv si neumím představit!
No snad je v pořádku, teprve dneska nám upadnul ten pupík a zítra máme poradnu, tak jsem zvědavá, kolik navážíme! držte palce.

pavlina05
autor
8. pro 2008

Ahoj holky!!!
Já dnes byla na nákupech, uf a mám konečně dárky!! Jinak zase na vycházce. Hurá, že nám počasí stále tak přeje. Já jsem kočárkovej závislák!!!

Moni, neboj, já ti podám hlášení o holkách zatímco budete poklízet a chystata si hnízdečko 😉

Jani, to děsně letí. Si pamatuju, jak bylo Simče 7 měsíců a už jí bude 10!!! Padám!! JJ, musíme pak něco spáchat 😉

Holky, také ještě nwčtu, ale povídám a zpívám kde co. myslím až moc někdy...MM říká, že to přeháním!!!

Zuzi, dobré zprávy 😉 No Sárinka je prďolka malá na návštěvy,..ale myslím, že je dost chráněna kojením amlíčkem 😉 A pokud jí ten pupík nikdo nepoprskal 😅 ,tak se nenakazila 😉

U nás je teď usínání ok. jen stále kojím co 2 hod!! To je v 6 měsících už fakt síla!!!!!!
No poradím se z dr. ve středu a uvidíme...???

TAk pa a hezký večer. Já zítra zase vycházkuju, přjede mi kočárková kámoška.

janula2008
9. pro 2008

Ahojky, tak u nás noci od doby co jsme Simču přestěhovali vedle jsou parádní, včera usla v 18, probudila se až ve 4 na mlíčko a pak ještě do 6 zchrupla, hurá. Ale já usla až v 11 takže tak 😀 .No ale aspoň ty večery má člověk klídek a něco udělá. Zuzi neboj, tady byly za malou taky návštěvy snad týden po porodu (kámoška s maminou, sestřenice,...všichni moc zvědavý a nemohli chvíli počkat,ale byla jsem ráda, že je vidím) a malá je odolná zatím parádně, neřešily jsme ještě teploty, kašel, žádnou větší rýmu, prostě nic 🙂 .Hlavně, aby to vydrželo a pak si to nevyžraly ve velkým. Jj letí to Pavli, taky si pamatuju Aleška jako tříměsíční mimi 😀

zuzanka26
9. pro 2008

Ahoj, no to jsem se chtěla zeptat, jak to děláte se spánkem, když kojíte každíé dvě hodiny i v noci?Spíte přes den? NAše maličká včera teda dost vytrvale plakala i po kojení a vydrželo jí to asi od 6 večer do půlnoci, pak spánek, že jsem jí po 5 hodinách musela burcovat na kojení, má to takový zvláštní. Ale jak brečela, tak jsem jí kojila téměř po hodině a půl a manžel už začal být nervozní, že prý jí toho dávám moc nebo co, že je pak z toho nafouklá a tak, pak jsem byla zase vzteklá já na něj, ale pak v noci byla fakt ukázková, do 7 do rána byl klid, aspoň takhle kdyby se jí to nějak ustálilo.

zuzanka26
9. pro 2008

dneska jdeme k paní doktorce, tak snad bude vše ok.

pavlina05
autor
9. pro 2008

Ahoj holky!!!
U nás bezva usínání a kojení co 2hod!!
Zuzi, z počátku do toho 3 měsíce nám Alešek vnoci spinkal 4 hod, 3 hod a 3 hod a bylo to bezva. Te´d jede prostě na dvouhodinovky už od září 😝 😅 Dříve jsem chodila přebalovat a kojit do pokojíčku abych nerušila MM. Teď už přes noc nepřebaluju, kojím v ložnici.
no a jak se píše, že maminka mají spát když jim spinká miminko..... 😅 😅 😅 Nám aleš z počátku spinkal tak 20 min přes den, takže sotva jsem si chtěla leknout tak začal řev a prdíky a já nespala. Nevím, jak jsem to zvládla, ale nespala jsem nikdy dopo a ani odpo, nebylo kdy. no a vnoci takhle...
Jen v létě měl nějaký dobrý režim, že vydržel cca 14 dnů i 6 hod přes noc. Ale teď fakt už ty 2 hodiny.... 😖
No přes vánoce bude MM doma, tak jej asi zaškolím, přesunu se mimo ložnici a on bude vstávat k Ájovi a třeba se odnaučí nočnímu kojení... 😎

Zuzi, tak dobře pořiďte u dr. My jdeme s macíkem zítra 😅 PAk nám napiš míry 😉

TAdy je mlha, ale ta mě neodradí a razím ven 🙂

zuzanka26
9. pro 2008

jo tak to snad pomůže, aspoň jedno krmení nějak ubrat viď, ale chápu, že to je těžký. Já kojím tak nějak jak si malá řekne, vím, že prso aspoň na chvilku zabere vždycky. Ale my máme ještě na režim asi čas.
To tě docela obdivuju, já bych po dvou hodinách byla asi ráno úplně hotová, i když zvyknout se dá asi na všechno!
U nás teda je ještě to, že malá i když spinká, tak stejně se pořád tako jako škvíří, protahuje, dělá různý zvuky, monitor dechu vůbec nepotřebuju!

janula2008
9. pro 2008

Zuzi naše malá byla od mala se spaním pohodová, nakojila jsem teda třeba v osm a ve dvanáct a spala do rána, někdy i 10hod. vkuse.Pak se to cca na dva-tři měsíce zvrtlo, vstávání po hoďkách po dvou - asi zuby nebo nevím - (od 6 a půl měsíce teda nekojím) a teď už je to po tom přestěhovaní vedle zas dobrý. Denní spaní u nás nehrozilo nikdy, max. hodinka za den, když se zadaří, ale třeba včera jen 20min. a to nemá cenu si jít ani lehnout 🙄 .On si člověk asi zvykne na všechno, i na to vstávání, ale já si teda na to nezvykla a doufám, že tohle noční spaní už zas chvíli vydrží, Páju obdivuju, dávno už bych Ajovi vrazila na noc flašku nebo kaši 😀 .Tak dobře pořiďte u Dr., my jdeme zítra, to zas budou obří rozměry,se sestřička vyvrátí 😀

zuzanka26
9. pro 2008

já právě nevím, jestli můžu takhle malý mimi nechat třeba 6 hodin bez krmení v noci, když fakt krásně spinká, nebo jestli je lepší prostě jí vzbudit, i když to se pak stejně napije málo a psinká u toho.

janula2008
9. pro 2008

Zuzi, já jsem nikdy nebudila, i dr.mi řekla, že si sama řekne až bude chtít, ale asi je to co člověk to jiný nazor...ja byla vděčná, že spí aspoň v noci.Přibírala mi od začátku krásně, přes den pila po dvou hoďkách, tak to dohnala.

zuzanka26
9. pro 2008

já přes den taky krmím tak jednou za dvě až tři hodinky pře den ale třeba ted se mi třikrát pokakala během pár minut, tak to mi asi moc nepřibere 😖

janula2008
9. pro 2008

My taky byly (a jsme)posránci..no uvidíš, optej se na to pak Dr.co si myslí, jestli budit nebo ne. 😉

zuzanka26
9. pro 2008

ahoj, tak kontrola byla ok, nabrala 240 gramů za 8 dnů, prý to je pěkný, a to byla před kojením a třikrát pokakaná před tím, tak si myslím, že kdyby byla papaná, měly bychom už 3500 g, takhle to bylo 3420, ale i tak jsem ráda. Kojit mám prý jak si řekne, že když spinká, tak nechat spinkat, když řve, dát najíst častěji, doktorka je rozumná.
A máme velikost tak nějak 50 cm, při narození měla 48 cm. Jsem zase nějaká šíleně unavená a za chvíli přijde tchyně tak si nemůžu jít lehnout. 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru